Gehandicapt echtpaar krijgt geen eigen parkeerplaats Oranjebuurt gaat voor een oranje toekomst VOOR DE Oranjebuurt krijgt naam Prinsenhof 3 DAGEN MEENEMEN Winnaar prijsvraag ANWB 1/2 40% mgxx ESPRIT alles tot- ,70%/KORTING Stones alles TOT KORTING door onze keukens en badkamers peel en maas BEZORGEN? Expositie explosieven PAUL BROUWER Laat u inspireren... PEEL EN MAAS Donderdag 14 juli 2005 - Pagina 5 COMFORTABEL mUÏUaanpak ALLES MOET WEG! CASUALWEAR FORMEIM MEN men Matinique MEIVSWEAR 1000 STUKS TENSON STATE °E ART MENSWEAR EN HEEL VEEL ANDERE MERKEN DIE- WE HIER NIET MBBEN NOEMEN s ia DAC5I boxmeer mannenmode, jeans and casual wear for men VENRAY casual wear for men W.C. De Bleek 82 Uenray Tel. (0478) 512 306 dagmorgen tijdens de behande ling van het bezwaarschrift in de commissie bezwaarschriften van de gemeente Venray. Ook al zou het voor hen dé oplossing voor hun parkeerprobleem zijn, het gaat om een openbare parkeer plaats die ook door anderen gebruikt moet kunnen worden. Bovendien kunnen de heer en mevrouw Gooren, die in verband met hun handicap beiden over een eigen auto beschikken, één van hun auto's al kwijt op eigen terrein, aldus een woordvoerder van de gemeente. PROBLEEM BUREN Probleem is volgens Gooren echter dat de buren vaak verhin deren dat zij die auto fatsoenlijk kunnen parkeren. Een eigen par keerplaats op de openbare weg vlak voor de deur van hun Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray vroeger niet waren. Het oranjege voel kwam naar voren door de oranje ballonnen die door de kin deren werden losgelaten, door de aankleding van de leden van joekskapel Van Toette noch Blaoze, maar ook door de sponta ne actie van de buurt om de naam van Prinsenhof voor deze buurt te behouden. Bovendien stelde Roland Heesbeen, lid van de klankbordgroep, in zijn toespraak voor de gemeente te verzoeken om en de namen Amalia en Alexia te gebruiken vbor de kinderspeel plaatsen en de naam Oranjebuurt ook officieel toe te kennen aan deze buurt. Wethouder Jan Driessen van Venray zei dit seri eus te overwegen als er een offi cieel verzoek hiertoe wordt inge diend. Driessen onthulde samen met kunstenares Therese Schaeffers, een inwoonster van deze buurt, een ornament, dat op de verbinding tussen de Kolkweg met het, Bernardplein komt te staan. Het ornament laat door zijn De gemeente Venray is niet van plan om aan A. Gooren een gehandicaptenparkeer plaats toe te wijzen. De Venraynaar heeft één parkeer plaats op eigen terrein, maar wil ook gebruikmaken van een openbare parkeerhaven pal voor de deur van zijn woning aan de Oranjestraat. De gemeente Venray heeft zijn verzoek om een eigen gehan dicaptenparkeerplaats echter afgewezen. De gemeente wil zich niet men gen in de burenruzie die Gooren momenteel uitvecht met zijn buren. Ze kan het volgens een woordvoerder niet maken om een openbare parkeerhaven beschik baar te stellen aan de heer en mevrouw Gooren, die beiden gehandicapt zijn, zo bleek maan- woning zou voor het echtpaar dus een uitkomst zijn, want nu komt het regelmatig voor dat bei den voor het parkeren van hun auto met name 's avonds op zoek moeten naar een andere parkeer plaats in de buurt van hun woning, zo betoogde Gooren. Bovendien is in de Oranjebuurt na de opknapbeurt betaald parkeren ingevoerd, waardoor het erg duur is om een van de twee auto's in een parkeerhaven te zetten. De mogelijke oplossing, die mr. De Vries van de bezwarencom- missie aandroeg, het creëren van een extra parkeerplek op eigen grond, is ook al geen optie, vertel de Gooren. "Want de buren zetten hun auto toch zo neer dat wij er toch niet in of uit kunnen. Bovendien mag het groen in onze tuin van de woningstichting niet verdwijnen. Een tweede parkeer plek op eigen terrein maken, zou betekenen dat we de rest van onze tuin moeten betegelen. Dan blijft er geen groen over." Een gesprek met de buren, dat eind mei zou plaatsvinden, ging niet door na een incident tussen de twee partijen. Gooren ziet voorlopig ook geen heil in een gesprek met een zogenoemde mediator, een juridisch bemidde laar, om het conflict op te lossen, zoals voorzitter mr. De Vries van de bezwarencommissie voorstel de. Die begreep de gedachtegang van Gooren wel, maar vertelde dat zijn commissie alleen kijkt of de gemeente de parkeervergun- ning terecht heeft geweigerd. "Dit lijkt me meer een zaak voor een civiele rechter", stelde mr. De Vries. Gooren, die werd bijge staan door gehandicaptenadviseur Piet Molmans, liet aan het eind van de bijeenkomst nog weten binnenkort een gesprek te heb ben met de wijkagent. NIET JUIST Volgens buurman Hellegers ver draait Gooren echter de feiten. Niet zij, maar hij is juist schuld aan de uit de hand gelopen situ atie. "Gooren geeft ons altijd de schuld, maar is zelf verantwoorde lijk voor de ruzie. We delen samen een oprit, maar hij heeft een hek midden op de oprit geplaatst en zet ons juist regelma tig klem. Wij zetten de auto voor taan zelfs voor de deur omdat we er anders vaak niet uitkunnen. De hele situatie is uit de hand gelo pen door toedoen van Gooren, en niet door ons. Ook bedreigt hij ons, daarvan zijn de politie en de woningstichting op de hoogte." De bewoners van de Oranjebuurt in Venray willen dat het college van B en W de naam Prinsenhof reserveert voor hun wijk. Zij hebben hiertoe schriftelijk een ver zoek ingediend bij het college, vergezeld van 200 handteke ningen van bewoners in de Oranjebuurt De bewoners protesteren tegen het feit dat de gemeente Venray de naam Prinsenhof wil gaan gebruiken voor de de binnentuin van het Gouden Leeuwplein. "De naam Prinsenhof is, zoals ver meld, de naam van de voormalige dancing en café Prinsenhof aan de Wilhelminastraat. Op de plaats waar voorheen deze horecagele genheid stond, staat nu een woning met de naam Prinsenhof. En waar is deze naam beter op zijn plaats dan in de buurt waar vele, zo niet de meeste, straten genoemd zijn naar leden van onze koninklijke familie", zegt A. Leijssen namens de buurtbewo ners. "Daar liggen ook de histori sche wortels van de Prinsenhof. Vele Venraynaren, maar ook velen daarbuiten, hebben inderdaad nog plezierige herinneringen aan de Prinsenhof-tijden van weleer. En dat was niet op het Gouden Leeuwplein, maar in de Wilhelminastraat." In de nabije toekomst zal er op het terrein van de voormalige garage Lenders en van aanne mingsbedrijf Verhoeven aan de Wilhelminastraat een plan komen voor woningen. Dat is naar de mening van de bewoners van de Oranjebuurt de meest geschikte plek om de naam Prinsenhof voor te reserveren. Zo blijft volgens hen de naam in de buurt waar hij het beste past en waar hij zijn his torische wortels heeft. Leijssen: "Voor de binnentuin van het Gouden Leëüwplein zijn goede alternatieven denkbaar, zoals: Loeki de Leeuw Tuin, Zwarte Panter Pad of Roze Panter Hofje." In de brief vragen de bewoners van de Oranjebuurt dan ook de naam Prinsenhof te reserveren voor toekomstige straatnamen in hun buurt. De gemeente Venray heeft nog deze week laten weten de naam Prinsenhof te willen reserveren voor de Oranjebuurt. Het college heeft dat afgelopen dinsdag beslo ten. Ruim 350 buurtbewoners, onder wie meer dan 80 kinderen, hebben met een hapje, een drank je en veel onderling contact afge lopen zaterdag het einde van de vijf jaar durende renovatie van de Oranjebuurt in Venray gevierd. Het feest was een bezegeling van de goede samenwerking tussen bewoners, gemeente en bouw maatschappij BAM. De goede samenwerking kwam in de ver schillende toespraken sterk naar voren tijdens de bijeenkomst in en rondom de Petrus Bandenschool. Deze school liet hiermee zien een duidelijke func tie in deze buurt te kunnen ver vullen. Duidelijk is gebleken dat deze renovatieactiviteiten niet alleen een mooier straatbeeld heeft opgeleverd, maar ook de bewoners dichter bij elkaar heeft gebracht. Dat was niet alleen zichtbaar in de bijeenkomsten met de gemeente, maar ook door dat bijvoorbeeld een aantal straat feesten zijn gehouden, die er vormgeving beweging zien en sluit daarbij duidelijk aan bij de toekomst voor deze wijk. De politie heeft dinsdagavond op de Leunseweg een 22-jarige Pool aangehouden op verdenking van diefstal. De man zou een MP3- speler, gsm, portemonnee en identiteitskaart hebben gestolen uit de auto van een 19-jarige man uit Venray. Het slachtoffer belde met zijn gsm en sprak met de ver dachte af dat hij de goederen kwam terugbrengen. Op het moment dat de verdachte zich meldde, wist hij met getuigen de man staande te houden en over te dragen aan de politie. De agressie ve man werd geboeid overge bracht naar het politiebureau waar hij voor nader verhoor werd ingesloten. De gestolen goederen zijn teruggeven aan de eigenaar. In het Venrayse gemeente huis is een expositie ingericht over 'niet-gesprongen explo sieven'. Hier kunnen bezoe kers in hoofdlijnen zien hoe explosievenonderzoek in zijn werk gaat. De tentoonstelling is in juli en augustus tijdens de openingstijden van het gemeentehuis te bezoeken. De spullen zijn beschikbaar gesteld door Anne Beuving uit Oostrum. De gemeente Venray is bezig met de ontwikkeling van nieuw bouw in het plangebied De Brabander. Omdat het bij de gemeente Venray bekend was dat er in het plangebied gedurende de Tweede Wereldoorlog flink gevochten was, heeft de gemeen te in de voorbereiding op de werkzaamheden onder andere historisch onderzoek laten uitvoe ren naar de eventuele aanwezig heid van explosieven uit de Tweede Wereldoorlog. De gemeente heeft dit gedaan om te voorkomen dat er tijdens de uit voering van de bouwwerkzaam heden gevaarlijke situaties ont staan en om te garanderen dat de toekomstige bewoners van het plangebied niet in aanraking komen met explosieven. Het onderzoek is gestart met het uit voeren van een historisch onder zoek. Het doel hiervan is het bepalen of een locatie al of niet verdacht is. Hiertoe wordt aller eerst relevant feitenmateriaal over De Brabander verzameld en over zichtelijk geordend. De benodig de informatie is onder meer ver kregen door bestudering van allerhande beschikbare archieven, literatuur, (lucht)foto's, vluchtge- gevens in het geval van bombar dementen en/of beschietingen, bezoeken aan musea en getuigen verklaringen. Vervolgens is de verzamelde informatie geanaly seerd. Hieruit is gebleken dat het gebied De Brabander in zijn geheel verdacht is op de aanwe zigheid van explosie ven. De explosieven kunnen verschillen de kalibers hebben en zowel van de Duitse bezetter als van de geal lieerden afkomstig zijn. Omdat het terrein in het kader van het historisch onderzoek als verdacht is aangemerkt heeft de gemeente besloten om voor de start van de bouwwerkzaamheden, het terrein in zijn geheel te laten onderzoe ken op aanwezigheid van explo sieven. Het onderzoek naar explosie ven bestaat grofweg uit twee stap pen. Eerst wordt door middel van een geavanceerde metaaldetector het terrein ingemeten. Met een dergelijke detector is het mogelijk om de afwijking van het aardmag- netisch veld, veroorzaakt door metalen objecten in de bodem, te meten. Dit is zeer specialistisch werk dat dient te worden uitge voerd door experts. Na de analyse is precies bekend welke objecten verwijderd moeten worden. Het verwijderen van de objecten gebeurt voorzichtig met behulp van speciaal opgeleid personeel en beveiligde machines. Hierbij is het belangrijk dat de objecten niet worden aangeraakt. Als het geme ten object voorzichtig is vrijgegra- ven kan door een EO-expert wor den bepaald of het inderdaad een explosief is. Indien het een explo sief is, wordt de situatie door de EO-expert tijdelijk veiliggesteld in afwachting op de komst van het Explosieven Opruimings Commando (EOC). Het EOC ver nietigt vervolgens de aangetroffen explosieven. Naast een aanzienlij ke hoeveelheid schroot en puin is er inmiddels een aanzienlijke hoe veelheid explosieven en wapen en munitieresten uit de Tweede wereldoorlog aangetroffen. Na het afronden van het explosieven; onderzoek wordt een vrij van explosievenverklaring afgegeven. Deze verklaring kan worden ver geleken met een schonegrondver- klaring. Als deze verklaring is afgegeven, betekent dit dat er voor de toekomstige bewoners geen risico bestaat dat zij onge wild met explosieven in aanra king komen in hun tuin of de openbare ruimte in het gebied De Brabander. EXCLUSIEVE DAMES- EN HERENMODE Wilhelminastraat 2 Venray Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com Het fietsseizoen staat weer voor de deur. Dat betekent dat veel mensen weer op zoek gaan naar nieuwe uitdagende routes, zo ook mevrouw Favier uit Venray. Zij kocht onlangs het nieuwe ANWB fietsrouteboek en nam deel aan de prijsvraag die was uit geschreven door de VW/ANWB Venray in samenwerking met Poels Tweewielers. Bij de prijs vraag diende ze een aantal vragen te beantwoorden en een slagzin af te maken. Dankzij haar treffende slagzin is mevrouw Favier uitgekozen tot winnaar van de prijsvraag. De hoofdprijs, een nieuwe fiets, heeft zij inmiddels in ontvangst genomen.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 5