Norbert Poels: gemengde gevoelens in Moskou Meerlo-Wanssum "Toegevoegde waarde voor 't Brugeind" Bezwaar Wiedemeijer aangehouden Dag school... Kersten Europe steunt Vriendenkring Service rubriek €18, ,a 16 PEEL EN MAAS Donderdag 14 juli 2005 - Pagina 17 Wielrenner uit Blitterswijck eindigde als 46ste in Europese titelstrijd Met gemengde gevoelens stapte wielrenner Norbert Poels maandag in Moskou op het vliegtuig naar Nederland. De Europese kampioenschap pen wegwedstrijd voor wiel renners onder de 23 jaar brachten de 22-jarige Poels niet wat hij ervan had ver wacht. In het veld van 140 deelnemers kwam hij als 46ste over de streep. "Als team heb ben we het goed gedaan, maar mijn eigen resultaat viel een beetje tegen." Poels koestert met name de ervaringen die hij heeft opgedaan in Moskou. "Die neem ik mee als opstap naar de profs." Verleden week woensdag arri veerde de Nederlandse ploeg met zeven wielrenners in Moskou om zich voor te bereiden op de wed strijd van afgelopen zondag. "Voor mij was het de eerste keer dat ik in Moskou was. Ik had ver wacht een verwaarloosd straat beeld te zien, maar dat viel reuze mee. Het is een mooie en nette stad. Op zondag hebben we na de wedstrijd het Rode Plein bezocht. Dat heeft veel indruk op me gemaakt." Het was aanvankelijk de bedoe ling om nog een aantal keren te trainen in Moskou, maar door omstandigheden kon dat niet doorgaan. "Omdat het in de stra ten in Moskou veel te druk was, konden we daar niet trainen. Ik heb toen samen met het team tus sen de overige wedstrijden door op het parcours getraind." Poels vond het parcours van de titelstrijd erg pittig. "Het parcours was niet op mijn lijf gesneden. De wegen waren erg smal en heel bochtig, met veel kleine, steile beklimmingen: Daardoor werd er in het begin veel geduwd en getrokken, waardoor ik al snel achterop raakte. Dat duwen en trekken is niets voor mij. Door alle bochten zag ik de kopgroep zelden. Dan ga je tijdens de wed strijd steeds beter beseffen dat je niet kunt aansluiten bij de kop groep. Dat demotiveert. Al met al vond ik het geen fijn parcours." Het Nederlands team heeft goed gepresteerd op het EK. "Alle teamgenoten zaten goed in de race. De bestgeklasseerde van onze ploeg is 35ste geworden. Helaas kreeg een andere renner, Johnny Hoogerland van het team last van kramp en heeft de wed strijd niet uitgereden." Door zijn tegenvallende klasse ring kijkt Poels niet negatief, maar ook niet positief terug op de titel strijd. "Ik had er meer van ver wacht, maar de ervaring die ik heb opgedaan en alles wat ik heb gezien, is natuurlijk geweldig. Het mooiste was de start van de wed strijd. Toen besefte ik dat het om een Europees kampioenschap ging. Geen gewone wedstrijd, maar een belangrijke wedstrijd waarvoor ik lange tijd heb getraind. Dat moment maakte veel indruk. Een kippenvelgevoel. Ik voelde de spanning door mijn lijf gieren. Dat heb ik normaal niet bij een wedstrijd!" TOUR DE FRANCE Net als iedere wielrenner droomt ook Poels van de Tour de France. "Ooit hoop ik die een keer te rijden. Ik ben nu 22 jaar en wil binnen twee jaar de over stap maken naar de profs. Als ik dan na pakweg vier jaar mijn debuut kan maken in de Tour, zou ik een heel gelukkig mens zijn." Poels, die de koffers klaar heeft staan voor een week vakantie, volgt gespannen de Tour van dit jaar. "Ik vind het geweldig dat de jonge renners het nu zo goed doen. Dat is goed voor de toe komst van de wielerwereld. Ik denk dat Armstrong dit jaar wederom wint, ondanks alle voor spellingen en peilingen. Hij is een klasse apart. Ik heb begin dit jaar de eer gehad om tijdens mijn tweede profwedstrijd tegen hem te mogen rijden. Dat is toch wel mooi om meegemaakt te hebben. Veel wielrenners kunnen dat niet zeggen, zeker nu hij gaat stoppen met koersen." Spinning en Nordic walking populair in Meerlo Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen; P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Buiten deze openingstijden kunt u uitsluitend voor spoedrecepten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem-Smoren- burg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worl- donline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo: Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: vol gens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dage lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077- 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Mid den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tien- ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor informatie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorgers. Inloopbijeenkomst elke derde dins dag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijdag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddeling of persoonljike informatie advies. Tel. afspraak 077-3978500. Inzage vrijwilligersvacaturebestand: tijdens kantooruren. Vacatureklapper en via synthese.vrijwilligersgids.nl Dossier niet compleet Het bezwaarschrift van Meerlonaar A. Wiedemeijer wordt in een volgende bijeen komst van de commissie bezwaarschriften behandeld. Voorzitter mr. De Vries besloot maandagmorgen de behandeling van het bezwaar schrift op te schuiven omdat volgens Wiedemeijer essentië le stukken door de gemeente niet bij het dossier waren gevoegd. "Het dossier is incompleet. U krijgt op deze manier geen juist beeld van de gang van zaken", stelde Wiede meijer. De Meerlonaar somde enkele stukken op die volgens hem door de leden van de commissie bezwaarschriften gelezen moeten worden, voordat ze besluiten of ze hem of de gemeente Meerlo- Wanssum in het gelijk stellen. Hij wil dat deze stukken aan het dos sier worden toegevoegd. Een woordvoerder van de gemeente Meerlo-Wanssum vertelde dat hij de stukken 'op relevantie' had geselecteerd' Wiedemeijer wil aan de Krekel kamp in Wanssum een bamboek wekerij beginnen en kreeg daar in eerste instantie ook het groene licht voor van het college van B en W, mits hij een bedrijfsplan op tafel zou leggen. Tot op heden is dat echter niet gebeurd, waarna de gemeente besloot de in princi pe toegezegde medewerking aan het plan in te trekken. En tegen dat besluit maakt Wiedemeijer nu bezwaar. BEDRIJFSPLAN Wiedemeijer is van plan om op het perceel een oude stal te slo pen en deze te vervangen door een nieuwe kas en een loods. In een volgende fase wil hij nog eens 1000 vierkante meter kas bijbou wen. Het college van B en W wilde in eerste instantie - na een positief advies van de commissie Agrarische Vestigingen dat in opdracht van de gemeente de plannen van Wiedemeijer bestu deerde- medewerking verlenen aan het plan, maar de Meerlonaar moet wel eerst aantonen dat hij in staat is om dë noodzakelijke inves teringen voor de bamboekwekerij te doen. De brieven gaan daar niet over, aldus een woordvoerder van de gemeente. Maar dat is niet aan de gemeente om te beoordelen, stelde Wiedemeijer. De commissie bezwaar besloot de 'eis' van Wiedemeijer in te wil ligen: de gemeente Meerlo-Wans sum moet alle stukken overleggen aan de bezwaarcommissie om een goed oordeel mogelijk te maken en de zitting wordt opnieuw geagendeerd. Op initiatief van het Neder lands-Pools Centrum voor Handelsbevordering is dit jaar voor het eerst de zogenoemde Dutch - Polish Trade Award uitgereikt. Deze award wordt uitgereikt aan een bedrijf dat uitblinkt door de wijze waarop het actief is op de Poolse markt. De uitreiking van de prijs vond onlangs plaats in het hoofdgebouw van de ING bank in Amsterdam, in het bij zijn van onder meer de staats secretaris van Economische Zaken Karien van Gennip en de Poolse ambassadeur Jan MichalowskL Vier bedrijven van de in totaal 1500 Nederlandse bedrijven die in Polen zakelijk actief zijn, waren genomineerd. Een van die bedrij ven was Kersten Europe BV uit Wanssum. Hoofdactiviteit van het bedrijf is het buigen van profielen en pla ten in staal of ander materiaal, zoals aluminium met waardetoe- voegende constructiewerkzaam heden, onder het motto: 'Kersten Europe zorgt dat het rond kom'. Projecten waaraan Kersten Euro pe BV onder meer een bijdrage heeft geleverd, zijn de geluids schermen van de Midden-Betuwe route (langs de A-15), de ronde hoeken van het PSV-stadion en het enige zevensterrenhotel van de wereld, het Burj Al Arab in Dubai. De reden voor de nominatie was dat Kersten Europe BV als een van de eerste bedrijven een nieuwe vestiging in Polen opricht te (1997), een vestiging die met steun van het Nederlands moeder bedrijf snel haar eigen markt wist op te bouwen in heel Oost-Euro- pa. Kersten Europe BV mocht als 'runner up' een geldbedrag ont vangen van 1.000 euro. De direc teur van Kersten Europe BV, Mare Puyn, schonk dit geldbedrag aan de Stichting Vriendenkring Meer lo-Wanssum/ Wasosz. Het bedrijf heeft namelijk al vele jaren een goede relatie met deze stichting en weet daarom dat het geldbe drag goed besteed zal worden. De winnaar van de prijs was Raben Transport, een Europees transportbedrijf met circa 2300 medewerkers. Een jaarabonnement kost u slechts Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Adres: Wat kilootjes afvallen na de vakantie? Werken aan je con ditie? Dat kan tegenwoordig uitstekend in sport- en feestza- lencomplex 't Brugeind in Meerlo. De oude zaal van 't voormalige café 't Brugeind is sinds een maand omgetoverd in een moderne sport- en fit nessruimte, waarin instruc teur Jan Rongen uit Hegelsom op 18 spiksplinternieuwe fiet sen trainingen spinning ver zorgt. Nu vindt het 'fietsen op muziek' nog plaats op woens dagavond en zondagmorgen, vanaf 8 augustus wordt deze trainingsmethode gegeven op maandag-, woensdag- en vrij dagavond. Spinning, fietsen op het ritme van opzwepende muziek, is onder meer een trainingsmethode om af te vallen en het bevordert tevens de fysieke gesteldheid van het lichaam van de deelnemers. Het fietsprogramma is al geruime tijd enorm populair in tal van lan den en maakt momenteel ook naam in Nederland. "Het is een ideale graining voor jong en oud, voor heren én dames", zegt Twan Kleeven van 't Brugeind. "Ieder een krijgt een hartslagmeter om en fietst zijn eigen programma. Op dit moment nemen al veel mensen uit de regio aan het fiet sen op muziek deel, onder bege leiding van fitness- en spinningin- structeur Jan Rongen. Hij huurt de helemaal opgeknapte ruimte in 't Brugeind een aantal uren in de week van ons. De trainingsruimte is een toegevoegde waarde voor ons complex." Mochten zich nog meer men sen aanmelden voor de trainings methode. dan wordt het aantal Spinning, fietsen op muziek, is een populaire trainingsmethode die in sport- en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo te beoefenen is. Instructeur Jan Rongen verzorgt de trainingen. uren spinning verder uitgebreid. Voor verenigingen en/of bedrij ven is het ook mogelijk om spe ciale arrangementen samen te stellen. "Drie kwartier fietsen en daarna een hapje eten bijvoor beeld", legt Twan Kleeven uit. 7VORDIC WALKING Sport- en feestzalencomplex 't Brugeind is^ ook het start- en finishpunt voor de trainingsme thode Nordic walking, waarmee Jan Rongen onlangs in Meerlo is gestart. Nordic walking ziet er een beetje uit als langlaufen zon der ski's eri zonder sneeuw. Een wandelsport die razendsnel aan populariteit wint. En dat niet in de laatste plaats omdat Nordic walking voor iedereen, jong en oud, eenvoudig te leren is. Het geheim zit hem in de stokken waarmee gewandeld wordt. Daar door ga je eigenlijk met je hele lijf bewegen. Armen, nek, rug, zowat alle spieren worden aangespro ken. En daardoor verbruik je zon der dat je het zelf merkt meer energie en train je je hele lichaam. Bovendien ligt het wandehempo bij Nordic walking meestal wat hoger. Maar in principe is het voor iedereen te doen. Zelfs voor mensen die last hebben van rug pijn of andere lichte fysieke beperkingen. Doordat je je kracht verdeelt over benen én armen belast je bijvoorbeeld ook je rug veel minder zwaar. En last but nog least: Nordic walking wordt veelal buiten in de natuur beoe fend en dat bevordert weer het geestelijke welzijn van de wandel sporters. Nordic walkine vindt olaats oo zaterdagmorgen. Om 9.00 uur start de eerste groep. Voor meer informatie over Nordic walking en/of spinning kunt u contact opnemen met Jan Rongen, tele foon: 077-3986782 of kijk op www. nordicwalkingnoordlim- burg.nl. Voor de sportieve arrangemen ten kunt u contact opnemen met Twan Kleeven van 't Brugeind, telefoon: 691283. Basisschool St. Anna in Blitters wijck stond donderdag, net als vele andere scholen in Neder land, in het teken van hét afscheid. Negentien kinderen van groep 8 zeiden de basisschool op een feestelijke manier vaarwel. De ouders en de leerkrachten had den voor de schoolverlater tal van activiteiten in het dorp op touw gezet. De dag begon met een heerlijk ontbijt bij café De Swart aan het Plein, waarna de kinderen één voor één werden uitgezwaaid door de andere leer lingen van de school. Ook maakten ze een tochtje in de huifkar en op de motor, gin gen ze vissen en schieten. De dag werd afgesloten met een barbe cue. De basisschool zit erop voor deze kinderen: eerst een lekker lange vakantie en daarna op weg naar het voortgezet onderwijs in Horst of Venrav. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venrav (postzegel NIET nodig) Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. FONOAi'

Peel en Maas | 2005 | | pagina 17