TWC Noord-Limburg timmert weer aan de weg Carmen Ebus wint tennistoernooi Suzan en Geeke winnen meerkampen Geslaagde finale Fish Inn Limburg Cup Goud voor Stan Gorree TV Ysselsteyn De Roerdomp Atletiek Venray De Peelrunners Win 'n fiets Het Alvertje Oostrum TV Venray PEEL EN MAAS Donderdag 7 juli 2005 - Pagina H Afgelopen week is het 2VM Vlak water toernooi gespeeld op de banen van Tennisclub Venray. Het toernooi werd door een brede deelname in de diverse speelklasse en deelnemers van tennisclubs uit de wijde omge ving een mooi toernooi met prestatief goed tennis. Opvallend was de deel name van het jeugdig koppel Bruno Collins en Jasper Obers in de heren- dubbel 6. Zij wisten het ondanks hun jeugdige leeftijd te brengen tot de finale door goed en slim tennis te spe len. In de dames enkel, categorie 3+4, was het een TCV-onderonsje tussen Carmen Ebus en Marleen Custers. Waar eerder in de week Marleen de volle winst pakte moest ze toch de toernooizege over laten aan Carmen. Carmen Ebus won het damesenkel in een bijzonder spannende finale tegen Marleen Custers Pas later op de dag kon Marleen met haar mixpartner Michiel Boers (TCV) in de categorie GD 3 haar gelijk halen tegen Carmen en Elroy Jansen. Mar leen en Michiel wonnen deze partij met de setstanden 6-2 5-7 6-2. Overzicht overige finale wedstrij den: categorie HE 3+4 Michiel Boers- Maarten van Os 6-2 6-1 HE 5 Maarten van Os-Django Her mans 6-1 6-0 HE 6 Patrick Zwiers-Franky Francis 6-2 64 HE 7 Björn Jeuken-Hessel Kielstra 6-2 7-5 DE 3+4 Carmen Ebus-Marleen Cus ters 7-5 64 DE 5+6 Angelique van Gasselt-Sil- via Alexeew 6-0 6-1 DE 7+8+9 Rita Doreleijers-Voets- Marieke Lahaije 7-5 64 HD 4+5 Bjom van Rijn/Bemd Rott- gering-Django Hermans/Bob Lode- wijks 6-2 3-6 6-2 HD 6 Yvo Heijtling/Tom Rouwette- Bruno Collin/Jasper Obers 6-3 64 HD 7+8+9 Ben van Daal/Bjom Jeu ken -Jeroen Heijnen/Paul Kleven 6-7 7-5 64 DD 5+6 EUen van Deelen/M. v.d. Laak - Judith Bovee/Angelique Ritman Een wielerclub die tot voor kort zo goed als dood was is weer nieuw leven ingeblazen. De enige wedstrijdclub in Noord-Limburg is door enkele wielerfanatiekelin- gen met succes gereanimeerd en maakt thans een bloeiende door start. TWC Noord-Limburg bestaat vol gend jaar 50 jaar. Een jubileum dat zonder de redding van een aantal nieuwe sponsoren misschien wel helemaal niet mogelijk zou zijn. De historie van Tour- en Wielerclub Noord-Limburg start op 5 juli 1956. De wielerclub werd opgericht vanuit de supportersvereniging van een aan tal zeer talentvolle wielrenners uit Sie- bengewald. O.a. Wim Gramser, Theo Nikkessen, Jaap Kersten, Ger Heyen- kamp, Harrie Beurskens, de broers Fons en Piet van Katwijk en Leo Hesen. Deze renners presteerden op hoog niveau in de nationale competi tie. Een aantal behoorden zelfs tot de Nederlandse top van het wielrennen. Hesen en de broers Van Katwijk tra den zelfs toe tot beroepsrenners. In de jaren zeventig was deze wielerclub de eerste vereniging in Limburg met een clubsponsor. De club groeide in die tijd uit tot een grote van ongeveer 100 leden. Het beëindigen van deze sponsoring eind jaren zeventig bete kende ook de doodsteek voor TWC Noord-Limburg en de wielersport in onze regio. Maar de club is van de ondergang gered, volgend jaar mag het vijftigjarig jubileum gevierd gaan worden. Ploegvoorstellingen en showen van nieuwe wielertenues gebeuren nor maliter in nadagen van de winter. TWC Noord-Limburg deed dat nood gedwongen pas afgelopen week. Onder een strakblauwe hemel en hoge zomerse temperaturen werden in de prachtige tuin van clubvoorzit ter Jack Lenssen in Oostrum de nieu we wielertenues voorgesteld met daarop de naam en logo's van de nieu we sponsors. Een stralende Lenssen deelde de nieuwe truitjes en broekjes uit aan de renners. "We zijn eigenlijk wel een beetje laat met de nieuwe tenues, maar het is niet anders", ver- excuseert Lenssen zich. Maar even goed is het reden om een feestje te vieren. Secretaris Martin Teunissen: "Het was een hele kluif om goede sponsors bij elkaar te krijgen, ze lig gen echt niet voor het oprapen. Pas in maart kwam alles rond en dan moet de kleding nog geregeld wor den. Maar we hebben nu wel een pracht van truien en broekenjack kwam op het lumineuze idee om een sponsormiddag te organiseren. Afge lopen najaar jaar nodigde hij een groot aantal bedrijven uit en liet deze kennis maken met de wielersport.. Thijs Jenniskens van JeWa-Gas uit Wanssum was die dag zo enthousiast geworden over de mogelijkheden die de wielersport met betrekking tot reclame biedt, dat hij voor een perio de van maar liefst drie jaren zijn bedrijfsnaam op onze koerskleding heeft laten zetten". Jewa-Gas is een toonaangevend bedrijf in een straal van 150 km waar het gaat om de levering van propaan, butaan en industriële gassen. Daarbij is ook Duitsland een belangrijk afzet gebied. het opslagdepot in Wanssum, het meest veilige van heel Nederland, heeft een opslagcapaciteit van 265.000 liter propaan. De gunstige logistieke ligging en een goed wagen park maakt snelle levering aan klan ten mogelijk. Naast JeWa-Gas heeft de wielerclub nog een aantal kleinere sponsoren aan zich weten te binden. Deze heb ben zich verenigd onder de naam 'Vrienden van TWC Noord-Limburg'. Dit is een groep ondernemers die de vereniging een warm hart toe dragen en samen één geheel van sponsoren vormt. Een hechte groep die samen activiteiten organiseert om zodoende de kring van zakenrelaties uit te brei den voor de toekomst. "Wij hebben 30 actieve wielren ners en mountainbikers in de catego rieën amateurs, veteranen en recrean ten", vertelt Teunissen verder, terwijl hij met glunderde ogen naar zijn ren ners kijkt als deze de nieuwe truitjes showen. "Er zijn ook enkele nieuwe lingen en junioren. De renners komen allemaal uit de regio Noord Limburg. Bij de amateurs-A rijden ö.a. Ron Graat uit Overloon, Michel Jeuc- ken uit Venray, en de renner die op dit moment het meest naam maakt, Stan Janssen uit Siebengewald. Het zijn renners die een KNWU-licentie bezitten, maar ook renners van de andere bond, de NWB, zijn bij ons welkom. De renners komen uit in de regionale wedstrijden en klassiekers, maar ook internationale wedstrijden staan op onze kalender. Het ziet er nu eindelijk allemaal weer zonnig uit maar er is nog veel werk aan de win kel. We kunnen nog wel wat mensen in het kader gebruiken om de club volledig van de grond te krijgen en om andere categorieën op te bou wen. Mensen die bereid zijn om als ploegleider, monteur of als verzorger mee te trekken naar de wedstrijden. De club draait nu nog op een vijftal personen, maar we zijn zelf al 7 dagen per week met fietsen bezig. Zelf ben ik of zelf met fietsen bezig of ik ben met de kinderen naar de trai ningen in Helmond en naar de wed strijden door het hele land. Alle hulp is in feite welkom". Voor een vereni ging als TWC-Noord-Limburg was het nog veel te vroeg om de pijp aan Maarten te geven. Met huidige bestuur koerst de wielerclub weer in de juiste richting. Het zelfvertrouwen groeit. Wellicht dat hier de vedetten van morgen aan het werk zijn. 6-3 64 DD 7+8+9 Helen Stassen/Petraj Thielen - Lucia Elbers/Nicole Jeuris-j sen 6-3 6-2 GD 3 Marleen Custers/Michielj Boers - Carmen Ebus/Elroy Jansen 6-2| 5-7 6-2 GD 4+5 I Steenbakkers-Huij- bregts/B v Rijn-A van Gasselt/Bernd Rottgering -7-6 7-5 GD 6 Nancy van de Laak/Paul Kle ven-Fleur Lankveld/Paul van Heldet 63)6-3 GD 7 Tiny Schelbergen/Hay Schel-, bergen - Siena Rutten/deroen Heijnenl 64 7-5 GD 8+9 Karin Gommans/Henk vanI den Heuvel - Monique Dielingen/Wini v Ijzendoom 64 6-3 S V De finale's van de jeugdclubkam pioenschappen 2005 zijn gespeeld, 's Morgens werden de partijen van de basisschooljeugd gespeeld. Bij de meisjes kwam Anouk als. winnaar uit de bus, ze won van Laura in twee sets. Tussen de jongens was het een echte titanenstrijd. Tweeëneenhalf uur duurde de wedstrijd tussen Teun en Luuk. Uiteindelijk werd deze in het voordeel beslist van Teun. In de namiddag werden de finales getennist van de jeugd voortgezet onderwijs. Tussen Ilse en Rinske werd de wed strijd na drie lange sets en drie match points tegen, uiteindelijk toch gewon nen door Ilse. Bij de jongens ging de strijd tussen Mark en Joris. Het was Joris die in twee spannende sets aan het langste eind trok en uiteindelijk won. De einduitslagen: Meisjes basisschool: 1) Anouk Lit- jens 2) Laura van Lipzig 3) Laura Gooren 4) Shkula Kakar Jongens basisschool: 1) Teun Spreeuwenberg 2) Luuk van Meijel 3) Willem de Wit 4) Roel Litjens Meisjes voortgezet onderwijs: 1) Ilse Litjens 2) Rinske van Hees 3) Juul Hendriks 4) Marleen Bouwman Jongens voortgezet onderwijs: 1) Joris Verheijen 2) Mark Glazkov 3) Frank Spreeuwenberg 4) Roel Claes- sens. Op zondag 31 juli wordt het thuis- blijverstoernooi gespeeld. Je kunt je hiervoor opgeven middels de inschrijfkaarten in de kantine of via de website. Het inschrijfgeld bedraagt 1.50. De inschrijving sluit op 24 juli. Hengelsportvereniging De Roer domp vist weer op visvijver De Bal lonzuil en de vangsten vielen de eer ste dagen helemaal niet tegen want er werd behoorlijk gevangen. Op zater dag 9 juli is de voorselectiewedstrijd voor het Nederlands kampioenschap vrije hengel in Hom. Van De Roer domp nemen er drie personen deel aan deze wedstrijd. Verder wordt deze dag een koppel\wedstrijd op de Maas in Afferden gehouden, vissen van 10.00 tot 15.00 uur. Op zondag 10 juli is er de derde maaskoning op de maas, bijeenkomst 6.45 en vissen van 7.30 tot 12.00 uur. Woensdag 13 juli is de zomeravondcompetitie. Inlichtingen bij de wedstrijdcommis sie waar er gevist gaat worden. Men kan voor verdere informatie contact opnemen met de wedstrijdcommissie de heer A.de Klein via tel. (0478- 581066) Het laatste nieuws over de geplande wedstrijd en ook de uitsla gen staan op www.hsvderoerdomp.nl Op de koppelwedstrijd in Vier lingsbeek was er een derde plaats voor het koppel G.Robben en M. van de Ven. De uitslag van de tweede maaskoning; 1 A. van Mill, 2 G. Rob ben, 3 H. Goemans, 4J. Dekkers, 5 L. van de Hoogenhof. Tijdens de schoolvakanties verval len de trainingen voor de pupillen en de NSG-groep. Voor de overige categorieën zijn de trainingen in overleg met de trainers. Lopersgroep alle niveaus; dinsdag 19.00 uur baantraining, donderdag (start atletiekbaan) 19.00 uur baan, bos of wegtraining. De baantrainin- gen worden op de kunststofatletiek baan gehouden van sportpark De Wieën. Telefoon tijdens trainingen tel. (077)585522. Informatie is ver krijgbaar bij de trainers of via tel. 588217. Zie ook www.av-venray.nl. Oud papier kan iedere zaterdag tus sen 9-00 en 13 00 uur in de papier container van AV Venray-Regio, geplaatst aan de Weg in den Berg/kruising Veltumse Kleffen, gegooid worden. Agenda zondag 10 juli Someren pupillen en c/d junioren, zaterdag 16 juli Eindhoven Open Eindhovense. Baantraining dinsdag 19.00 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag duurloop 18.30 uur, 5, 10 en 15 kilometer. Zaterdag bostraining 16.00 uur, par keerplaats Schadijker Bossen. In Gen nep hebben enkele Peelrunners de plaatselijke halve marathon gelopen. Bij een temperatuur van 30°C was dit wel een erg pittig cadeautje voor Vaderdag. Hay Collin, debutant op deze afstand, realiseerde een tijd van 2.06:34. Guus van Enckevort finishte in 2.00:21. Ton Besselink legde in de klasse M55 beslag op de derde plaats in 1.45:27. Arno Jeurissen finishte samen met plaatsgenoot Barry Peute in 1.39:44. Twan Keijsers is tijdens een zwemloop in Reuver als tweede geëindigd. Zijn tijd over 500 meter zwemmen en 5 kilometer hardlopen was 31:27. Na het zwemmen stond hij vijfde, maar tijdens het looponder deel wist hij op te rukken naar de tweede plaats, overigens op respecta bele afstand van winnaar Scheres. In het kader van de Tour de France maken de klanten van PLUS kans op een Trek racefiets ter waarde van 1800 euro. In Overloon en Vierlings beek krijgen de klanten bij aankoop van een aantal soorten Franse kaas een zegeltje. Plak twee zegeltjes op een wedstrijdformulier en noteer daarop de winnaar van de Tour de France 2005. Stop dit in de ton bij de PLUS. Uit de goede inzendingen wordt de prijswinnaar getrokken. De winnaar wordt de trotse eigenaar van een echte Trek racefiets. Dit is het merk waarop Lance Armstrong door de tour toert. Samen met Auto Kus- ters uit Vierlingsbeek maken de klan ten van PLUS Verbeeten Vierlings beek verder kans op een weekendje toeren in een echte Peugeot 206 Cabrio. Men koopt twee producten van Heinz uit de presentatie die bij de cabrio staat. Men noteert de naam op de kassabon en stopt de bon in de speciale ton. Op maandag 18 juli wordt de prijswinnaar bekendge maakt. Deze mag in het weekeinde van 23 en 24 juli gaan toeren in deze Peugeot 206 Cabrio. Er zijn ook nog enkele troostprijzen. De vierde wedstrijd om de vijver- j koning is gevist. De strijd om de titel blijft erg spannend, want voor de laat ste wedstrijd van komende dinsdag 5 zijn er nog een zestal titelkandidaten i over. Uitslag: 1 Sjaak Koenen, 2 Pieter Kunen, 3 Marco Classens, 4 Francien Hermans, 5 Jos Hèrmans. Tevens is de vierde wedstrijd om de lentekoning voor korte hengels gevist. Er werden weer een aantal mooie zeelten en - veel kleine vis gevangen. Uitslag: 1 Will Berden, 2 Math Hou- wen, 3 Dieter Wagner, 4 Toon van Ooyen, 5 René Wijinhoven. De weersomstandigheden tijdens de laatste wedstrijd van de picker- competitie waren prima en de vis beet behoorlijk goed. Dit werd dan ook de beste wedstrijd uit de hele serie. Uitslag: 1 Pieter Kunen, 2 Peter Beelen, 3 HenkTheeuwen, 4 Marco Classens, 5 Peter Cuppen. De einduitslag van deze serie: 1 Joost Verberkt, 2 Henk Hendriks, 3 Pieter Kunen, 4 Harrie Theeuwen, 5 Henk Theeuwen. Agenda; dinsdag 5 juli Vijverkoning 5, vijver 2, zaterdag 9 juli Lenteko ning 5 voor korte hengels, vijver 1, j Zaterdag 9 juli Koningswedstrijd 3 1 voor jeugd, jeugdvijver. Hierna breekt de vakantieperiode aan en zijn er geen wedstrijden tot woensdag 17 augustus als de 50 plus competitie weer start. Bijeenkomst voor de vijverkoning uiterlijk 18.00 uur en vissen van 18.30 tot 21.30 uur. Aanmelding bij Pieter Kunen via tel. (077)3662920 of mail naar info@hsvhetalvertje.nl TV Venray heeft in Oud Gastel aan een nationale wedstrijd over olympi sche afstand deelgenomen. Dave Ewals was nog niet helemaal bijgeko men van de inspanningen in Stein, maar wist desondanks een zevende plaats te behalen door in 2.03-22 uur te finishen. Komend weekeinde staat hij in Didam aan de start voor de laat ste wedstrijd van deze competitie. In Buggenum is een loopwedstrijd gehouden. Ludy Verstappen, Twan Jeuken en André van Osch hielden hier de eer van TV Venray hoog. Zaterdag 9 juli vind in Hooge Mierde een wedstrijd plaats voor de vereni gingscompetitie. Zondag is de Iron- man in Frankfurt, Frank Timmermans gaat de clubkleuren verdedigen. De wedstrijd is live te volgen op internet. Trainingen; dinsdag zwemmen jeugd en senioren van 19-15 tot- 20.15 uur in zwembad De Sprank Venray. Donderdag jeugd lopen van 18.15 tot 19 uur op atletiekbaan Venray. Senioren lopen van 19.00 tot 20.45 uur op atletiekbaan Venray. Zaterdag jeugd lopen van 11.00 tot 12.15 uur bos vanaf parkeerplaats bij de Sprank. Seniorenlopen van 15.00 tot 17.00 uur training rondom de Kasteelse Bos sen, vertrek vanaf Peter Scheres (Gas- tendonkstraat 19, Horst). Zondag jeugd en senioren fietsen (racefiets) vanaf 9.00 uur, vertrek vanaf zwem bad de Sprank. Uitslag: Buggenum; Ludy Verstap pen 39.20, Twan Jeuken 42.40, André van Osch 44.20. Programma: 9 juli Triathlon Didam www.triathliem.nl; 9 juli Triathlon Hooge Mierde (verenigingscompeti tie) www.triathlonweb.nl/~hooge- mierde; 10 juli Ironman Frankfurt (3,8-180-42,2km.) www.opel-iron- man.de; 16 juli Triathlon Holten www.triathlonholten.nl Informatie TV Venray e-mail: mar- tien@twenray.nl, tel. (0478)511545, www, tvvenrav.nl Ongeveer 140 atleten hebben mee- gedaan aan de tweedaagse atletiek- meerkampen die werden georgani- I seerd door AV Venray-Regio. Het betrof vierkampen voor de pupillen tot tienkampen voor de jon gens A. Door een vijftal atleten van AV Venray-Regio werd een eerste plaats behaald. In de categorie AB- junioren golden deze meerkampen tevens als clubkampioenschappen baan 2005. Suzan van Dijck bij de meisjes A en Geeke Blenk bij de meis- i jes B werden eerste in hun categorie j en tevens clubkampioene. De presta- ties van deze twee atleten die een week geleden bij de Nederlandse kampioenschappen nog op het ere podium verschenen, voldeden echter Pim Stevens was bij het hoog springen weer een klasse apart bij deze thuiswedstrijden niet aan de verwachtingen. Daarvoor vielen hun resultaten op een aantal onderdelen van hun zevenkamp tegen. Bij de meisjes A werd Carcia tweede en Mar- lieke Verstraten derde. Bij de meisjes B werd Diane van Gorp tweede en behaalde Lisa vd Ligt de bronzen medaille bij het clubkampioenschap. Suzan werd eerste met een puntento taal van 3710 en Geekê behaalde 3971 punten bij haar zevenkamp. Pim Stevens veroverde bij de negenkamp in totaal 4176 punten. Veel punten behaalde hij bij het hoogspringen en de 100 m. Stan van Merkestein werd in deze categorie fraai tweede en Tim ter Huume werd derde. Junior D Don Keijzers behaalde een eerste plaats in zijn zevenkamp met een goed pun tentotaal van 3285 punten. Dit mede dankzij een viertal overwinningen bij de diverse onderdelen. Bij de pupillen won Suzan Stevens overtuigend haar vierkamp met een puntentotaal van 1985 punten. Opnieuw was haar hoogspringen een evenaring van het clubrecord. Tenslotte won meisjes pupil B Evi van Berlo haar meerkamp met een puntentotaal van 1583 punten. Diver se atleten van AV Venray-Regio verbe terden hun persoonlijke records tij dens deze open meerkampen die een groot aantal bezoekers aan dit koningsnummer van de atletiek kende. Afgelopen zaterdag is Stan Gorree, lid van zwemvereniging Spio, win naar geworden van de 4e Unive zwemloop in Valkenburg. De wed strijd kende een internationaal deel nemersveld met sterke deelnemers van triatlonclubs uit België. Stan, die bij de eerste banen van het zwemmen zwaar gehinderd werd door onbe heerste tegenstanders, kon als eerste het water verlaten. De voorsprong was echter door de strijd slechts zes en acht seconden op nummer twee en drie waardoor er al in het begin van het lopen jacht gemaakt werd op de koppositie. Aan het keerpunt van het lopen werd Stan bijgehaald. Met nog 700 meter voor de boeg heeft Stan tot ongeveer 100 meter voor de eindstreep gewacht voor zijn beslis sende en sterke eindsprint. Stan uit komend in de groep aspiranten B heeft de 200 meter zwemmen en 1,5 kilometer lopen afgelegd in de win nende tijd van 8 minuten en 52 seconden. De tijd van Stan was tevens een nieuw parkoersrecord in deze zwemlooo. e-mail: redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS tens Oostrum; B-categorie (8 t/m 13 jaar) 1. Kevin Vogelaar Heerlen 2. Angelina Bassauer Schinveld en 3- Boy Jacobs Lomm/ Opvallend was dat de meiden het hier goed deden want behalve de tweede plaats voor Angeli na was er ook nog een zesde plaats voor Claudia Audenaar uit Echt. De jeugdleden van Het Alvertje behaal den de volgende plaatsen: 7. Sill Cre- mers 9. Thomas Nijenhuis 13- Arjan Geerets 14. Jop Matijsen 16. Luuk Blenckers. Afgelopen zaterdag werd in de vis vijvers van 't Alvertje Oostrum gestre den om de Fish Inn Limburg Cup voor de jeugd. Na een perfect verlo pen visdag werden tegen de avond de prijzen verdeeld. Martijn Kusters van de organiserende had pech. Hij ver speelde twee grote vissen en daarmee een topklassering. De uitslagen: A- categorie (14 t/m 18 jaar): 1. René Hoogers Horst 2. Martijn Koppes Roermond 3. Jeroen Witjes Reuver 4. Martijn Kusters Oostrum 9. Gijs Mar-

Peel en Maas | 2005 | | pagina 24