Mathijs van Asten pakt nationale titel Nederlands record voor Ons Genoegen Limburg scoort matig tijdens Jeugdcup Negende editie HMI-BeachPop Ferry Greevink verslaat wereldkampioen Dag van het paard Ruiterdub St. Jan Nobel Darten De Piëlhaas Vrolijke Schutters SV Merselo Biljarten Mudhunters Seniorensport Geen succes voor midgetgolfers op NK Combi Motorcross Regio Venray Autocross in Veulen Op zaterdag 9 juli vindt in Kronen berg de Limburgse Dag van het paard plaats. De dag begint om 9-00 uur met de dressuur aangespannen trek paarden (ring 2), 9 30 uur met stam boekopname van de 3-jarige trek paardmerries (ring 1) en bij de haflingers 9-30 uur met de vaardig heid in ring 3- In Grave is een groot concours gehouden voor zowel paarden als pony's. Liz Arts behaalde met haar pony Scooby een eerste prijs in de klasse DL1 dressuur met 176 punten. Ton Arts reed zijn paard Prince in de klasse Z1 dressuur en eindigde op de derde plaats met 365 punten. Karin Winnen maakte haar naam weer waar, met Uranca won ze in de klasse B dressuur met 169 punten. Met Summer behaalde ze in de klasse LI dressuur de tweede prijs met 167 punten en in de springring reed ze twee keer foutloos en eindigde op de derde plaats. Susan Hendriks werd met Solana in de klasse B springen tweede met 51 punten voor de rijstijl. Petra van Dijck reed met Jolivia in de klasse L en eindigde op de tiende plaats. Met Paco startte ze in de klasse Z springen en werd eerste. Petra werd met Paco tweede in de klasse Z. Ingrid Bonneux heeft met Plato in Hooge Mierde deelgenomen aan de samengestelde wedstrijd. Ze eindigde in de klasse B op de tweede plaats. Ze behaalde 173 punten in de dressuur- ring, reed een foutloos springpar- cours en een foutloze cross met 6.4 strafpunt wegens tijdsoverschrijding. Diverse amazones van paardenclub Nobel hebben deelgenomen aan een ponyconcours in Grubbenvorst. Het kleine (A en B pony's) viertal bestaan de uit Luca de Rijck, Vera Verstegen, Kim Muijsers en Juliet Willems behaalden er een tweede prijs. Nobel 1, het CDE-L viertal met Klinte de Rijck, Jolein Coopmans, Tamara Wil- lemsen en Marloes van Rattingen behaalde, in een ring met twaalf vier tallen, de eerste prijs. Met de indivi duele proeven behaalde Luca de Rijck op Black Beauty in de klasse AB, hors concours, de eerste prijs met 166 punten. Klinte de Rijck reed in de klasse C-Ll op Hollanda S. en met 175 punten won zij in haar ring de eerste prijs. Marloes van Rattingen is samen met Arno in de Klasse ELI dressuur gestart, en heeft daar een derde prijs gehaald met 156 punten. Met sprin gen in de klassen EB heeft Van Rattin gen een eerste prijs gehaald. In café De Piëlhaas wordt door dartclub De Piëlhaas op vrijdag 8 juli vanaf 20.30 uur de vijfde wedstrijd van de zomeravondcompetitie gehou den. Inschrijven kan tot 20.15 uur of via tel. (0478)582187. Er worden negen wedstrijden gespeeld. De fina le wordt gehouden op zaterdag 17 september. Op zaterdag 9 juli vanaf 20.30 uur wordt in bovenstaand café het whiskeydarten gehouden. Inschrijven kan tot (20.15 uur of via tel.(0478)582187. Uitslag darten: winnaarsronde; 1 Pascal Janssen, 2 Dennie Plum, 3 Roy Roelofs, 4 Rob van Dooren, 5 Geert van Hoof, 6 Sascha Boothe, 7 Marco Jacobs, 8 Jos Heesen. Verliezersronde; 1 Peter van den Berg, 2 Henk van Moorsel, 3 Johan van Hoof, 4 Nicole van Dooren, 5 Roy Troisfontaine, 6 Sascha Diender, 7 Mendy Kuppen, 8 Jolanda Gisberts, Pascal Janssen heeft twee keer 180 gegooid en Dennie Plum een keer. PDV De Zwaluw Uitslag wedvlucht Haasrode jong, 29 deelnemers, 452 duiven. 1 van Haren-Stiphout; 2, 4, 5, 8, 9, 15,16 C. van Vught; 3, 21 J. Sijbers; 6 H. Ver meulen; 7, 19, 23 Chr. Gerrits; 10 L. Snijders; 11, 12 M. Voesten en doch ter; 13 P. vanZwamen; 14,17, 22, 24, 25 H. Strijbosch; 18 H. Litjens; 20 J. Kerstens. Uitslag wedvlucht Limoges, zeven tien deelnemers, 88 duiven. 1, 6, 9 P- Janssen; 2, 8,17 P. Smits; 3, 7 J. Voes ten; 4, 19, 22 Chr. Gerrits; 5 M. Bas ten; 10 J. Henckens; 11, 16J. Versle- ijen; 12, 20 H. Strijbosch; 13 M. Voesten en dochter; 14 J. Sijbers; 15, 18 W. Heijnen; 21 W. van Osch. De Maasvogels Wanssum Uitslag wedvlucht Haasrode, zes deelnemers, 32 duiven. 1, 5 R. Roosen; 2, 3, 4, 6, 7, 8 F. Textor. Uitslag wedvlucht Haasrode, elf deelnemers, 315 duiven. 1, 2 L. Ver hoeven; 3, 20, 23 W Ruten; 4, 19 R. Roosen; 5, 6, 8, 25 F. Textor; 7, 15, 18, 22, 24 H. Francken; 9. 10 G. Francken; 11 G. Peters; 12, 13 J- Kuij- pers; 14,16,17 W. Theeuwen; 21 Els van Gebr. Uitslag wedvlucht Limoges, zeven deelnemers, 31 duiven. 1, 2, 5, 7 G. Peters; 3, 6 H. fcuppen; 4 M. Bol; 8 G. Francken. PDV Ysselsteyn Uitslag wedvlucht Haasrode, negen deelnemers, 312 duiven. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10 G. Linders; 7, 25 Potten Laenen; 11, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 Th.Teunissen; 12 H. Janssen; 20, 21, 22, 23 G. Cox; 24 P. van Asten. Suizende Vleugels Üitslag wedvlucht Haasrode, der tien deelnemers, 252 duiven. 1, 2, 3, 9, 15, 19 W. Bouten; 4, 7, 10, 20 W. Jilisen; 5 M. van Boekei; 6, 8, 12, 18, 21 Henk Bekers; 11 C. de Hoog; 1, 14 Reynders-Cuypers; 16 B. Deenen; 17 G. van de Biesen; 22 P. de Bruyn; 23, 24 J. Welbers; 25 P. Aben De gewestkampioenschappen Fita- olympische afstand, 90,70,50 en 30 m. in Stein werden in alle herenklasse gedomineerd door de handboog schutters van de Ysselsteynse vereni ging Ons Genoegen Tevens werd er een nieuw Nederlands record geves tigd. Johan v. Dongen, Mark Poels en good old Michel Camps verbeterden het record van Rozenjacht Baarschot met drie punten en brachten het op 4048 punten. Johan v. Dongen werd kampioen in de compound herenklas se 1 met 1382 punten. Mark Poels werd tweede met 1351 punten. De 2e klasse werd gewonnen door Michiel Hendriks met 1283 punten. Bij de veteranen won Michel Camps de titel met 1315 punten terwijl Bas Tonnaer de juniorenklasse op zijn naam schreef. Hij schoot 1275 punten. In de hoogste recurveklasse was Rick Philipsen het sterkste met 1178 pun ten De 2e klasse werd gewonnen door Peter Verbaarschot met 1139 punten en de 4e klasse door Gerard Claassen met 1133 punten. Donderdag 7 juli 2005 - Pagina 23 De heer Hermsen van HBVO de Vrolijke Schutters heeft bij St, Sebasti- aan in Heide een aflevering weten te winnen. Na een gelijke stand met M. Hendriks moest de laatste pijl de beslissing brengen. Verder waren er goede prestaties van T. Franssen. H. van de Sanden en L. Weys. De volgen de plaats van handeling is Leunen waar de Martensbeker de inzet is. Aanvang 14.00 uur. Overloonse Bridgeclub De Overloons Bridgeclub heeft een vrije zomerdrive gehouden. De drive gaat door tot en met 10 augustus. In geel werden Bert en Nelly Vloet eer ste met 59.72 procent. Een gedeelde tweede plek met 54.17 procent was er voor Wim en Luus van Son en Antoinet Coppus met Maria van Boe kei. In de rode lijn waren Mathieu en Gerda Crooijmans eerste met 63.19 procent. De tweede plaats was met 58.33 procent voor Pieter en Jannie Hoogenvorst. Derde waren Maria Vloet en Theo van Raay met 57.64 procent. Bridgeclub Venray Tijdens de voorlaatste bridgeavond waren ruim de helft van de leden aan wezig. In de rode lijn waren de ere plaatsen voor Wies Appels en Charlot te Olislagers. Tweede waren Annie Rottgering en Toos Willems en de derde plek ging naar Ria Liebrand en Mientje Wester. In de gele lijn was de eerste plaats voor Doke en Karei, gevolgd door Herma Darmstadt en Ilona Orosz. Een gedeelde derde plaats was er voor Nellie Schrooten en Rieneke de Weert samen met Ger Keizers en Wim Teunissen. De trainingen voor de senioren van SV Merselo worden in het seizoen 2005-2006 weer gehouden op de dinsdag en de donderdag. Aanvang 20.00 uur. De eerste training is op dinsdag 19 juli. Zie verder www.svmerselo.nl Al acht jaar staat het Venrode beachtoernooi op de evenemen tenkalender van Venray. Organi sator zaalvoetbalvereniging Ven rode/Café Hulsman heeft voor de negende editie in 2005 voor een nieuwe naam gekozen: HMI- BeachPop. Het evenement duurt van vrijdag 22 tot en met zondag 24 juli. Ook dit jaar gaat het unieke evene ment weer plaatsvinden mede dankzij hoofdsponsor Hamburger Mannhei- mer. Dit bedrijf is tevens betrokken bij andere grote evenementen zoals de Champions League en het WK 2006. Het HMI BeachPop evenement is een enorme belevenis voor ieder een en niet meer weg te denken in het hedendaagse straatbeeld van Ven- Harrie Lenssen en Jan Engels van midgetgolfclub Buitenlust hebben deelgenomen aan de Nederlandse Kampioenschappen Combi in het Zuid-Hollandse Ridderkerk. In de Heren Seniorenklasse, waarin beide spelers uitkwamen, hadden zich 33 deelnemers aangemeld. Ze wisten zich op deze vooral op eterniet pitti ge banen net niet in de toptien te spe len. Tijdens dit evenement, waarbij beurtelings op betonbanen en vervol gens op eternietbanen werd gespeeld, dienden de spelers op beide dagen vijf ronden te spelen, zodat die speler, die over tien ronden de minste holeslagen nodig had, zich kampioen mocht noemen. Na de eer ste dag (er werd gestart op beton) stond Harrie Lenssen met exact 150 slagen als tiende geklasseerd. Jan Engels had drie slagen meer nodig (153) en stond daarmee op de veer tiende plek. De tweede dag werd gestart op eterniet. Harrie Lenssen toonde zich overall bedrevener op het beton (163 slagen tegenover Jan Engels 172). Op eterniet was Jan Engels iets slagvaardiger: (Jan Engels 126 slagen tegen Harrie Lenssen 133). In het eindklassement bleek, dat Har rie Lenssen (296 slagen) één plaatsje ray. Het evenement is een samensmel ting van sport en ontspanning. Het programma gaat op vrijdag 22 juli om 18 00 uur van start met een handbal- toernooi. Vrijdagavond is er een live optreden van de band Shade of Grey en op zaterdagavond speelt de salsa band Midi. Op zaterdag 23 en zondag 24-juli strijden de beachvolley- en beachvoetvólleyteams om de Huls mancup. Met ongeveer 36 teams kent het toernooi opnieuw een volle bezetting. Voor de kleintjes is er dit weekend een ballonwedstrijd met een bijzonder fraai Madagascar prij zenpakket. Verder kunnen de kinde ren op zaterdag worden geschminkt en op zaterdag en zondag is er een springkussen Ook het doelschieten staat weer op het programma met een hoofdprijs van 150 euro. had moeten inleveren en dat leverde de elfde plaats op. Jan Engels kon dus maar één slag goedmaken ten opzich te van Harrie, maar kon desondanks twee plaatsen stijgen, zodat Jan Engels zijn NK afsloot met de twaalf de plaats met 298 slagen. Mees Bouw man uit Ede bleek vooral de tweede dag superieur, nadat hij de eerste dag in het tussenklassement op de zesde plaats prijkte, en dat bracht hem naast het eerder behaalde Nederlands kampioenschap (Afd. 2 in Geldrop en Venray) en (Afd. 1 in Geldrop en Oir- schot) opnieuw victorie door ook nog met 268 slagen de Combititel voor zich op te eisen, waardoor hij zijn trilogie voltooide. Programma Bondscompetitie: le klasse Zicht Nirve 2-Buitenlust 12e klasse Buitenlust 2-Heeze 1 en Eind hoven 2-Buitenlust 3- Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS In de Witte Hoeve is de kruisfinalê gespeeld voor de doublétrofee. Voor deze kruisfinale speelde M. Siebers tegen A. Lindemann. De wedstrijd werd gewonnen door M. Siebers in 21 beunen, De tweede partij ging tus sen H. Janssen en A. Cornelissen. In zes beurten wist A. Cornelissen de partij te winnen en waren de twee finalisten bekend, namelijk M. Siebers tegen A. Cornelissen. De ervaring van M. Siebers gaf de doorslag en zo won hij voor de tweede keer de doublètro- fee. A. Cornelissen werd dus tweede. De moddermannen van de moun tainbikevereniging hebben een mooie rit gereden. Op en neer naar Roer mond. Niet alles onverhard maar onder de beste omstandigheden en 116 kilometer is niet niks. De komen de weken, wanneer een aantal men sen met vakantie zijn wordt er ont spannen gereden. Het programma biedt variatie en mensen die een keer mee willen rijden zijn van harte wel kom. Een select gezelschap maakt op dit moment de laatste voorbereiden de ritten voor de achtdaagse Trans- Alp die binnenkort wordt gehouden. Acht dagen en bijna 1000 kilometer door de alpenmet daarbij 22 kiloma ter klimmen. De kalender is te vinden op WWW.mudhunters.nl Agenda: zondag 10 juli vertrek 9-00 uur voor een training rond Venray. Zondag 17 juli vertrek 8.00 uur voor een tocht in Hamont (B) 28, 45 en 60 kilometer. Daarnaast iedere dinsdag een trai ning rond Venray vertrek 19.00 uur. Vertrek is altijd vanaf de Sprank. Senioren Sport Synthese kan regel matig nieuwe leiding plaatsen op freelancebasis. Op dit moment zijn er mogelijkheden bij een internationale dansgroep in Lottum (tijdstip in over leg) en op maandagochtend bij drie gymgroepen in Hegelsom. Mensen met de juiste opleiding, ervaring en aantoonbare kwaliteit kunnen hierop reageren. Reacties kunnen naar seni- orensport@synthese.nl of via de post naar Senioren Sport Synthese Postbus 5033 5800 GA Venray. Voor inlichtin gen kan men contact opnemen met coördinator Kees Moerkerk via tel. (0478.517317. Afgelopen weekend werd op sport centrum Papendal de Jeugdcup 2005 gespeeld. De Jeugdcup is een treffen tussen de beste pupillen en welpen spelers van de acht afdelingen van de NTTB. Ook de afdeling Limburg deed mee met een grote inbreng van TTV Summa/Red Stars. Het Jongens pupil- lenteam bestond geheel uit Venrayse spelers- Tom Thijssen, Max Thijssen en Mustafa Ali (foto). Met het Jongens Welpenteam (Gijs Appeldoorn, Seta, Rino Alberts, Elsloo en Rens Coolen, i Westa) speelden zij complete wed- strijden bestaande uit drie enkelspe- len elk en een dubbelspel. Een totaal aantal partijen per wedstrijd van 20. j Gezamenlijk eindigden de jongens op een 6e plaats. I De punten kwamen vooral op i naam van de welpen. Gijs en Rino i waren doorgaans veel sterker dan hun tegenstanders uit de andere afde- lingen. Hun aanvalsspel bleek menig- een te machtig, hoewel ze vaak nog teveel hard wilden spelen in plaats van met topspin. Vrijwel iedere top- spin-opening was een direct punt. Rens had wat meer moeite en moest af en toe de winst aan de tegenpartij laten. Hij had vooral veel moeite met zijn voetenwerk, met name als de bal op zijn lichaam werd gespeeld. De welpen behaalden desondanks de meeste punten voor Limburg, ook al aangezien de pupillen het heel zwaar hadden. Tom, Max en Mustafa moesten het I als B-spelers opnemen tegen de lande lijke top en dat bleek een te zware opgave. Alleen Max en Mustafa wis ten ieder één enkelpartij te winnen. Tom verloor al zijn enkelwedstrijden, maar wist met Max wel een dubbel- partij te winnen. De partijen werden echter mestal nipt verloren, waaruit bleek dat het gat niet groot is. Het gebrek aan ervaring om tegen dit soort spelers te spelen, gaf de door- I slag op beslissende punten. Hierdoor waren verliesgames van 10-12, 11-13, 11-9 eerder regel dan uitzondering, j Het gaf aan dat ze technisch niets onderdeden voor hun tegenstanders, maar op de beslissende momenten vervielen in hun oude spelletje: pas sief en te vaak naar achteren lopen. Met name Tom bleef maar telkens een stap achteruit zetten. Soms scoor de hij dan een mooi punt, maar het merendeel van die punten ging naar zijn tegenstanders. Max was conse quenter en bleef goed bij de tafel om de aanval in te zetten. Alleen was hij soms iets te enthousiast, waardoor hij de bal te vroeg speelde terwijl hij nog niet in de juiste positie stond. Mustafa speelde eveneens aanvallend, maar laat zich bij druk door de tegenstan der nogal eens verleiden tot passief spel: naar achteren lopen en enkel schuifballen. Op de momenten dat hij zelf druk zette, haalde hij de meeste punten en dat besef (en de concentra tie die dat vergt) moet nog vaster in z'n hoofd gaan zitten. Over het alge meen kan gezegd worden dat de pupillen weliswaar technisch goed mee kunnen, maar door gebrek aan ervaring dit spelpeil (nog) niet de hele wedstrijd kunnen vasthouden. In elk geval genoeg stof tot naden ken voor het komend seizoen om te proberen het gat te dichten. Aanval lend spel bij de tafel is essentieel daar in en zal ook tijdens de trainingen speerpunt zijn. Voor Tom, Max en Mustafa was het in elk geval een heel leerzaam weekeinde en wellicht een extra stimulans om er komend sei zoen hard tegenaan te gaan. De rijders van Motorcross Regio Venray waren te gast op het circuit de Pan in Hapert. Voor deze wedstrijd hadden zich 175 rijders ingeschreven. De Inters 250 rijden de le manche een kampioenswedstrijd, daar de 2e manche van de wedstrijd in Gemert geen doorgang kon vinden vanwege het slechte weer. Bij de Inters 250 wist Ruud Pijpers in de le manche nog net met een 20e plaats een punt je in de wacht te slepen en de 2e manche sloot hij op een 18e stek af, wat hem een 21e plek opleverde in het dagklassement. Een 15e plaats na het rijden van de twee manches kwam op naam te staan van Jim Jans sen door in de manches een 17e en een 14e stek op zijn naam te schrij ven. Werner Kuenen reed bij de 250 senioren een prachtige wedstrijd en wist de 4e beker voor zich veilig te stellen om na een verbeten strijd een 6e en een 3e stek voor zijn rekening te nemen. Bij de 125 senioren eindig de Kevin Gielens nog net binnen de top tien en wist in de le manche als 8e man de streep te passeren en in de - 2e manche eiste hij een 13e plaats op. terwijl Sjoerd Heijnen de manches op een 27e en een 28e plek af sloot en 28e werd in het dagklassement. Roy Nillesen ging in de beide manches als 32e over de streep en wist een 32e plaats op zijn naam te schrijven. Bij de 125 junioren stelde Dennis Kuenen in het zware zand een 15e plek veilig en wist een 11e en een 15e plaats in de manches te realise ren. Afgelopen weekend werd er in het Ierse Bally Kelly gestreden voor het Engelse kampioenschap Quad. Er moesten zes manches verreden wor den en na het rijden van deze man ches bij elkaar geteld leverde dat Joe Maessen een tweede plaats in het dag klassement. Komende zondag is er een jeugd wedstrijd in het Noord-Brabantse Biesthoutakker onder de rook van Til burg. ACC t Veule houdt op zondag 27 augustus een autocross in Veulen. Op deze dag wordt er ook een bal- kenklasse verreden. Wie mee wil doen aan deze autocross kan bij voorbeeld een auto van de sloop halen en er twee avonden aan wer ken met zo weinig mogelijk geld en weinig arbeid. Zo kan men in deze nieuwe klasse meerijden. Meer informatie is verkrijgbaar via tel. (0478)581266 of kijk op www.autocrossclubtveule.nl voor het reglement. Mathijs van Asten leverde afge lopen weekeinde een puike pres tatie door in Mierlo het nationaal kampioenschap voor springrui ters te winnen. De 26-jarige Yssel- steyner bleef met zijn 13-jarige merrie Kwidanta op beide wed strijddagen foutloos. Hij trad in de voetsporen van zijn broer Leo pold die in 2003 Nederlands kam pioen werd. Naast de Ysselsteyner lukte het Jeroen Dubbeldam met zijn paard Nassau eveneens om foutloos te rij den. Maar Dubbeldam slaagde er net niet in binnen de strakke tijdslimiet te blijven. Waardoor hij zondag één strafpunt opliep en op de tweede plaats eindigde. Drie weken na het winnen van de Grote Prijs van Arezzo (Italië) boekte Mathijs van Asten opnieuw een aan sprekend succes. De Ysselsteynse springruiter heeft zich nu een plaats verworven tussen de internationale top. "Ja, ik denk dat ik nu wel de aan sluiting gevonden heb. Ik zit er in elk geval tussen." Jarenlang stond Mathijs in de schaduw van zijn twee jaar oudere broer Leopold. Maar Leopold verkeert momenteel, evenals veel nationale topruiters, in een dip. Met het Olympische paard Fleche Rouge sprong Leopold van Asten vrijdag liefst dertien strafpunten en hij verliet voortijdig het NK. Na de eerste wedstrijddag gingen vier ruiters aan de leiding met ieder nul strafpunten: Mathijs van Asten, Jeroen Dubbeldam, Piet Raymakers en Gerco Schroder. Zondag werd de finale verreden waarin Mathijs als laat ste in de ring kwam omdat hij van dit kwartet vrijdag de snelste tijd had gereden. Raymakers en Schroder gingen zondag in de fout. Dubbeldam liet wel alle balken liggen maar hij finish te een kleine seconde buiten de tijds limiet. Toen Mathijs van Asten van start ging wist hij precies wat hem te doen stond: foutloos rijden én binnen de tijd blijven. En dat lukte evenals vrijdag. "De spanning was toch wel groot", zegt de gelukkige Nederlands kampioen. "Ook langs de kant waar veel bekenden zaten. Het NK was ook dicht in de buurt. Maar blijkbaar kan ik redelijk goed met de spanning omgaan. Kwidanta stak weer in een prima vorm. Net als vrijdag voelde ze heel goed aan. Het parcours was best moeilijk. Dat bleek wel omdat bijna niemand foutloos bleef. En de tijd was heel krap te halen." Mathijs van Asten heeft de laatste jaren veel met wisselende paarden gereden. Zijn pech was dat zijn beste paard steeds werd verkocht. Sinds hij is toegetreden tot de stal van Wim van der Leegte (VDL Groep) heeft hij meer zekerheid. De Ysselsteyner boekte voorheen zijn grootste succes sen met jonge paarden. Hiermee werd hij drie keer wereldkampioen. Mathijs is een ruiter die het natuurta lent heeft om zijn paarden feilloos aan te voelen. De laatste keer dat hij wereldkampioen werd reed hij op een paard waarmee hij nog nooit eer der had gereden. Met Kwidanta vormt hij nu drieën half jaar een combinatie tussen de 'grote' ruiters. "Maar Kwidanta wordt niet verkocht verzekert hij Het winnen van de Grote Prijs in Arezzo was zijn grootste succes in zijn carrière. "Het winnen van de Nederlandse titel is misschien nog wel een groter succes. Dat is een prijs die mooi staat." Na de redelijk succesvolle Olympi sche Spelen zit de nationale springeli- te in een dal. Veel paarden en ruiters zijn geblesseerd of uit vorm. Mathijs van Asten onttrekt zich aan de nega tieve spiraal. "Ach, het gaat op en af. Je werkt met levende dieren die hun goede en slechte periodes hebben. Daar ben je toch afhankelijk van", zo relativeert hij het succes. De Ysselsteyner meldt zich nadruk kelijk voor een plek in de nationalq EK-ploeg. Het Europees kampioen^ schap wordt over drie weken in Italië verreden. Bondscoach Rob Ehrens maakte begin deze week de namen van de vier geselecteerde ruiters bekend. Daarbij ontbrak tot veler ver rassing de nationale kampioen. Een paar weken geleden kwam Mathijs van Asten niet voor op de voorselec tie die Ehrens indiende. "Dus ik weet niet of het mogelijk is dat ik alsnog op de lijst kom. Zo niet, dan heb ik pech gehad", zei Van Asten maandag voor dat de selectie bekend werd "Een week later wordt in Dublin een wed strijd om de Super League gereden. Ik verwacht dat ik daar wel van de partij kan zijn." PEEL EN MAAS Ysselsteynse springruiter verkeert in uitstekende vorm ken. In de tweede ronde trof Ferry de kampioen van Turkije en meervoudig deelnemer aan EK en WK 's Ali Ozen die met 9-6 naar huis werd gestuurd. In de finale was zijn tegenstander uit Ukraine duidelijk een maatje te klein. Die kon in de derde ronde een achter waartse trap van Ferry niet incasse ren en werd uitgeteld. Annette van Deursen, ook lid van Taekwondo ver eniging Tong-ilwon haar eerste par tij van Mexico met 8-6. In haar twee de partij won ze van Frankrijk waarna ze in de finale tegen Spanje de winst 4-2 aan haar tegenstandster moest laten en met een zilveren plak genoe gen moest nemen. Al met al een sterk optreden van de leden van taekwond overeniging Tong-Il. Ferry zal in augustus deelnemen aan de Universia- de die ook in Izmir gehouden zullen worden. Voor de Europese kampioen schappen die dit jaar in Riga plaats vinden zijn de startkaarten nog niet vergeven. Ferry en Annette zullen na deze prestatie zeker kanshebber zijn. Op de Open Turkse kampioen schappen dat afgelopen weekend in Izmir Turkije gehouden werd heeft taekwondoka Ferry Greevink uit Ven ray in de klasse heren +84 kg de gou den plak behaald. Ferry lootte zijn eerste partij tegen heersend wereld kampioen Reuben Montesinos uit Spanje. In een zeer spannende partij wist Ferry ook nog na aftrek van twee strafpunten de winst met 10-9 naar zich toe te trek-

Peel en Maas | 2005 | | pagina 23