Maartje Oymans: 'Lunapark op kermis Swolgen' Mariaschool in Tienray wint totempaalwedstrijd Gezocht: meisjes en vooral jongens r Mis bij kapel St. Goar Kermis Tienray blijft op oude stek Kermis in Tienray Opening speeltuin in Swolgen Ondiep viert jubileum Service rubriek Jeugdsoos moet weg Rommelmarkt Bom in Wanssum TAXATIES y ^KRÖÖNl WiN5iMlffiF PEEL EN MAAS Donderdag 7 juli 2005 - Pagina 2(, j Swolgense (9) wil meer leven in de brouwerij Op de kermis in Swolgen moet meer leven In de brou werij komen en dan vooral voor meisjes. Dat vindt de negenjarige Maartje Oymans uit Swolgen. Maartje zat afge lopen jaar in groep vijf en zit na de schoolvakantie in groep zes van de basisschool Swol gen. "Op de kermis in Swolgen staat niet zo veel voor meisjes van mijn leeftijd. De bots auto's gaan te hard en dat vind ik gevaarlijk. Swolgense ker mis heeft alleen een schiet- kraam, een snoepkraam, een grijpautomaat en een kraam waarin je touwtje kunt trek ken", vertelt Maartje. Begin dit jaar was ze bij haar nichtje in Horst op de kermis. Daar was meer te beleven en bezocht ze voor het eerst in haar leven het lunapark. "Dat was echt gaaf zegt Maartje. Ze bedacht zich geen moment. Toen ze thuis was pakte ze pen en papier en schreef ze burgemeester Joep Hahn van Meerlo-Wanssum een mooie brief. "Burgemeester, kunt Maartje Oymans met de brief van de burgemeester op het kennis- plein in Swolgen waar volgens Maartje een lunapark moet komen. Foto: Marijn Poels. u zorgen dat er in Swolgen een lunapark op de kermis komt?", vroeg de'Swolgense. Burgemees ter Hahn heeft het meisje inmid dels geantwoord. Namens de burgemeester schrijft kermisambtenaar Ton van Aalst dat de burgemeester de brief heeft gelezen en dat Maartje het liefst een lunapark zou willen in Swolgen. "Wat zou het leuk zijn als dat zou kunnen voor alle kin deren in Swolgen", schrijft de bur gemeester. "Lekker de hele dag in allerlei verschillende attracties, een beetje net zoals de Efteling. Ik drink ieder jaar een kopje koffie met de bazen van de kermis. Ik zal ze vertellen van je brief en je wens". De burgemeester denkt dat hij nu al weet wat de kermisbazen zullen zeggen. "Ze zullen mij waarschijnlijk zeggen dat het neerzetten van een lunapark kan als ze er genoeg geld mee verdie nen. De kermismensen zouden het natuurlijk ook leuk vinden als kinderen nog meer plezier zou den hebben op de kermis in Swol gen, maar jammer genoeg komen er niet genoeg mensen om, zoals zij dat zeggen, meer attracties te kunnen neerzetten." Als de kermismensen een ander antwoord hebben, dan schrijft de burgemeester Maartje nog een tweede brief. Maartje Oymans is wel blij dat de burgemeester heeft gereageerd. "Misschien wordt de kermis in Swolgen nu toch gro ter", lacht ze. De kinderen van de Maria school in Tienray hebben de totempaalwedstrijd gewonnen die de Stichting Ontwikke lingssamenwerking had uitge schreven bij gelegenheid van het Wereldfestival Meerlo- Wanssum. Vanwege dit succes mag de hele basisschool, 85 kinderen en docenten en begeleiders, deze week een dagje op kosten van SOS met de bus naar het Afrika-muse- um in Berg en Dal. Patrick Beterams van de SOS- organisatie ilaat weten dat deze kosten niet afgaan van de opbrengsten voor het kinderte huis in Chili, maar dat de uitgaven betaald worden van de subsidie die SOS krijgt van de gemeente Meerlo-Wanssum voor ondersteu nende activiteiten in de gemeen te. Drie scholen, een jeugdvereni ging en de jongeren van het logeerhuis Meerlo hadden in totaal vijftien totempalen gebouwd in alle kleuren en maten. De kleurrijke palen prijk ten vorige week zondag op het grote podium in het theater van het Wereldfestival. De optreden de artiesten waren zeer verrast van deze bijzondere decoratie. Diana Lenssen uit Swolgen, die zelf een grote tipi in haar tuin in de Swolgense bossen heeft staan, beoordeelde de werkstukken Een deel van de Tienrayse scholieren bij de vier winnende totempalen. Foto Marijn Poels samen met SOS-bestuurslid Patrick Beterams. In bijzijn van zuster Lucienne Hardy werden zondagmiddag de prijswinnaars bekendgemaakt. Op de tweede plaats eindigden de jongeren van het Logeerhuis in Meerlo en op de derde plaats eindigden gelijk de scholen van Meerlo en Wanssum. Deze winnaars zijn een middag- of ochtend te gast bij een workshop van Diana Lenssen in haar tipi. Mimus begint in september met toneel voor jongeren Mimus heeft de voorbije negen jaar naam gemaakt als toneelvereniging voor volwas senen. Nu start het Tienrayse gezelschap ook met jeugdto neel. De eerste meiden heb ben zich al aangemeld voor het jeugdtoneel, dat in septem ber gaat beginnen. Het is wachten op de eerste jongens. Wie durft? De naam Mimus is afgeleid uit de Griekse geschiedenis. In de Griekse oudheid stond Mimos voor een literaire stroming die gebaseerd was op dialogen. Deze geschriften werden vaak uitge beeld op toneel in verband met het alfabetisme in die tijd. Dit 'soort' toneelopvoeringen werd vaak betiteld als 'plat', wat inhoudt dat het ging om het 'gewonere' soort toneel. Van de 'gewone' mens, over dagelijkse dingen. Deze stroming werd later teruggevonden bij de Romeinen, en wordt nu opgevoerd door Mimus. De toneelvereniging bestaat uit alleen maar Tienrayna- ren, en dat wil de vereniging graag zo houden. "Zodra we men sen uit andere gemeenten toela ten, kunnen de verhoudingen scheef groeien. Wij willen juist de mensen uit Tienray de kans geven zich op dit gebied meer te ont wikkelen", vertelt Frans van Wijn hoven, lid van Mimus en mede-ini tiatiefnemer van de jeugdgroep. MEISJES Na de zomer zal Mimus begin nen met een toneelgroep speciaal voor jeugd tussen de tien en acht tien jaar. Al langere tijd wordt er gesproken over een dergelijk idee, maar pas sinds een jaar wor den er serieuze plannen gemaakt. Afgelopen voorjaar heeft de ver eniging een oproep geplaatst in een lokaal blad, en dat resulteerde tot nu toe in vijf aanmeldingen: vijf meisjes in leeftijd verschillend van elf tot zeventien jaar. "Toneel wordt door jongeren sowieso vaak beschouwd als oubollig, en voor jongens blijkt het vaak nóg lastiger om zich aan te melden. In hun ogen is een toneelgroep niet 'stoer' genoeg, hoewel dat zeker niet waar is. We hopen dat ook jongens zich aanmelden, zodat we meerdere stukken kunnen spelen." EENAKTERS Tot die tijd zal de jeugdgroep zich bezighouden met het instu deren van zogenoemde éénakters, korte toneelstukjes. "De bedoe ling is om een professionele regis seur in te huren die de jeugd gaat begeleiden en 'lesgeeft'. Op die manier hopen we rond carnaval onze eerste éénakter uit te voe ren. Het jeugdtoneel draait alleen om het acteren. We hebben met de seniorengroep ook nooit uit voeringen gedaan met bijvoor beeld muziek. Ons doel is ook niet om musicals uit te voeren, maar echt toneel, al sluit ik niet uit dat we misschien ooit de weg van musicals zullen inslaan." Mimus wil de jongeren één keer in de week bij elkaar laten komen om te repeteren. "Zo ont staat een vaste routine voor de jeugd. Als we minder vaak oefe nen, zouden ze niet echt in een ritme komen en raken ze het gevoel bij het stuk sneller kwijt." Volgend jaar bestaat toneelver eniging Mimus tien jaar. Frans van Wijnhoven hoopt dat het jeugdto neel dan flink is opgebloeid en het jubileum mede daardoor extra cachet krijgt. KOSTELOOS Mimus wil dat in het eerste jaar alles kosteloos blijft voor de leer lingen. "Zo jagen we iemand die van tevoren nog niet zeker weet of toneel überhaupt wel iets voor hem of haar is, niet op kosten. Door het zo laagdrempelig aan te bieden, hopen we meer jongeren aan ons te binden. De kosten die we maken, bijvoorbeeld het inhu ren van een regisseur of de uitvoe ringen, zullen door de vereniging zelf worden betaald. Door middel van subsidies en interne werk zaamheden kunnen we ons al jaren redden," Jongeren die zich willen aan melden voor het jeugdtoneel, kunnen dit doen bij het bestuur van Mimus en via Frans van Wijn hoven: 0478-691761. Alhoewel Mimus voor het jeugdtoneel vooral op zoek is naar jongens, blijven ook meisjes uiter aard van harte welkom. De Meerlose parochie viert zondag het feest van St.- Goar. St. Goar was een heilige uit Frankrijk, die als kluizenaar vooral in Duitsland leef de en werkte. Meerlo is de enige plaats in Nederland waar hij vereerd wordt. Zondag 10 juli om 10.30 uur wordt bij de kapel in het bos, als het weer toelaat, de openluchtmis gelezen. Bij slecht weer vindt de mis gewoon in de kerk plaats. Om 10.00 uur trekt de fanfare vanaf de kerk in processie naar de kapel, die zich bevindt op het bosperceel tussen Meerlo en Wanssum in, Vlak bij de kapel worden enkele extra parkeerplaatsen gerealiseerd (u moet dan wel via Wanssum en de Broekberg omrijden, red.). Er zijn slechts enkele zitplaatsen. Mensen die er zeker van willen zijn dat ze kunnen zitten, kunnen het beste zelf een stoel meenemen. De kermis in Tienray vindt ook dit jaar weer plaats op het terrein op de Leemberg, het terrein waarop vroeger de oude steenfabriek was geves tigd. Het was volgens de gemeente Meerlo-Wanssum te kort dag om de kermis dit jaar al op te stellen op het terrein aan de Pastoor Dinckelsstraat, waarop vroeger de oude gym zaal van de huishoudschool stond. Enkele maanden geleden kwam de Pastoor Dinckelsstraat als beste locatie voor de kermis uit de bus. Tijdens het werkbezoek van het college van B en W lieten de bewoners van het dorp duide lijk doorschemeren dat ze de hui dige locatie niet geschikt vinden voor de kermis. De kermislocatie op de Leem berg ligt te ver af van het centrum en verandert bij enkele regenbui en al snel in een modderpoel. Het terrein aan de Pastoor Dinckels straat vonden de Tienraynaren wel een prima locatie voor de ker mis. "Dit jaar wordt de kermis nog op het oude kermisterrein gehou den, maar de bedoeling is dat ze volgend jaar aan de Pastoor Dinc kelsstraat plaatsvindt. Het was nu te kort dag om alles te kunnen regelen", aldus een woordvoerder van de gemeente. Ook dit jaar zet OJC Gaellus met Tienrayse kermis een megafeest op touw. In samen werking met diverse Tienray se verenigingen en OJC Knor uit Meterik spelen in de feest tent aan de Bernadettelaan vijf dagen lang iedere dag live bands. Ook kunnen de bezoe kers tijdens de kermisdagen genieten van tal van andere vormen van entertainment. Vrijdagavond 8 juli bijten de Stoling Rones de spits af. Deze band speelt, zoals de naam al doet vermoeden, covers van de legend arische Roling Stones. Niet alleen in Nederland is de formatie bekend, ook trad ze op in diverse andere Europese landen en de Verenigde Staten. De tent is geo pend om 20.00 uur en het optre den van de band begint rond 21.30 uur. Entree: 5 euro. Zaterdagavond 9 juli is het de beurt aan B-Dazzled. Deze band speelt alle hedendaagse covers: onder meer de liedjes van Anouk, Live en Rammstein passeren de revue. De tent is geopend om 20.00 uur. De band begint rond 21.30 uur met haar optreden. Entree: 5 euro. Zondagmiddag 10 juli begint het feest al vroeg. Rond 17.00 uur opent de WC Experience de dag Deze Brabantse feestband is bekend om haar ijzersterke covers. De formatie is niet ijzer- sterk vanwege het perfect naspe len van de liedjes, maar vanwege de ijzersterke humor die de muzi kanten erin verwerken. Bekende covers worden voorzien van een Brabantse onzintekst. Daarnaast is er ook plaats voor eigen composi ties die variëren van metal tot hoempa. Na de WC Experience beklimt Jeopardy het podium. Deze zeer eigentijdse en dynami sche rockformatie speelt vooral populaire rockmuziek: covers van onder meer Kane, Linkin Park, The Rasmus, Di-rect en Nickel- back. De tent is geopend om 13.00 uur en de WC Experience begint om 17.00 uur. Entree: 7,50 euro. Maandagochtend 11 juli wordt er gevist in samenwerking met de plaatselijke visclub en de hand boogsportvereniging. Aansluitend wordt er handboog geschoten in de tent. Net na de middag brengt de matineeband Tweijpuntenel haar traditionele matineemuziek ten gehore. Vanaf 19.00 uur is het tijd voor een optreden van Just 4 Fun, een band die covers speelt uit de jaren 60 tot nu. Chantilly Lace sluit de maandagavond af. Deze vanaf 1995 bestaande rock- 'n-rollband covert onder meer Jerry Lee Lewis, Little Richard en Chuck Berry. Het vissen begint om 9-30 uur en de eerste band begint rond 14.00 uur. De toe gang is de hele dag gratis. Dinsdag 12 juli staat in het teken van het Wilde Westen. Grote pullen bier, ouderwets nagelen, toepen of dobbelen, 's middags een optreden van enter tainer Michier Malsheard en 's avonds staat de Johny Cash salute- band Three Amigo's op de plan ken. Deze band bestaat net een jaar en bestaat uit leden van onder meer de Stoere Patsers en Lock Load. De tent is geopend om 15.00 uur. De entertainer begint rond 18.00 uur en de entree is vrij! Vrijdag-, zaterdag- en zondag nacht wordt er ook een afterparty gehouden, in de tot disco omge bouwde soos. De nieuwe speeltuin op de hoek van de Broekhuizerweg en de Jan van Swolgenstraat in Swolgen wordt op zaterdag 16 juli van 10.30 tot 13.00 uur officieel geopend. Tijdens de feestelijke openingsactivitei ten kunnen de kinderen uit het dorp meedoen aan een ballonnenwedstrijd. De muziek wordt verzorgd door de Swolgense entertainer Timmy Groetelaers alias dj Popcorning. De speeltuin bestaat onder meer uit een grote glijbaan, een groot klimtoestel met junglebrug, kettingbrug, klimwandjes, schom mels en een zandbak met speel- huisje. Bij het uitzoeken van de speeltoestellen heeft stichting D'n Speulbongerd zich laten leiden door tekeningen die de Swolgen se kinderen hadden gemaakt over de speeltuin zoals zij hem graag zouden zien. In de afgelopen weken is er door de vrijwilligers hard gewerkt om de speeltuin D'n Speulbon gerd helemaal in orde te maken. Er is bijvoorbeeld gele zand gestrooid waarop het iets zachter vallen is. De gemeente heeft gezorgd voor verkeersborden en het verkeersveiliger maken van de omgeving van de speeltuin. De totale kosten voor de speeltuin bedragen zo'n 67.000 euro. De speeltuin is geschikt voor alle kin deren én dus ook voor kinderen met een handicap. De bekende Wanssumse dia lectband Ondiep uit Wanssum viert op 17 juli in Wanssum haar 12,5-jarig bestaan. Dit gebeurt in de open lucht in een kiosk naast de jachthaven. Vanaf 20.00 uur treden de feestvierende band en de Wanssumse fanfare Concordia, .onder leiding van John Gubbels, op. Fanfare en band brengen ook samen enkele nummers van Ondiep ten gehore. Deze zijn gearrangeerd door John Gubbels. Het feest eindigt met een optre den van Ondiep. De band kent veel hoogtepun ten, maar gaat in 1996 door een diep dal als één van de leden, Wim de Koster, ernstig ziek wordt en overlijdt. Op de dag van de begrafenis besluiten de muzi kale vrienden een cd ter ere van Wim 00 te nemen. Deze kriiet de titèl 'Kameraod'. Hierop is tijdelij ke bassist Bas Jacobs te horen. 'Kameraod' wordt op 1 januari 1997 gepresenteerd in een bom vol gemeenschapshuis te Wans sum. Tevens wordt de nieuwe bassist Robert van Ratingen voor gesteld aan het publiek. De cd 'Kameraod' wordt regionaal heel goed ontvangen. Bij LI wordt het de cd van de week en er komen veel uitnodigingen van lokale radio's. Jack Spijkerman draait zelfs nummers van het album op radio 3. Live speelt de band voorname lijk eigen werk van de hand van zanger-gitarist Huub Janssen. De andere bandleden zijn: Frans Gie- len (trompet), Hans van Peer (zang, gitaar), Mare Lahnstein (drums), Rogier Rutten (accor deon), Peter Verheijen (basgitaar) en Wim Lensen ("crew"). De gemeente Meerlo-Wanssum wil de jeugdkeet aan de Langstraat in Blitterswijck niet langer gedogen. De stacaravan, die in de achtertuin van G. van de Water staat en wordt gebruikt als jeugdsoos, moet van het college van B en W verdwijnen nu Blit terswijck een eigen jeugdcentrum heeft gekregen aan de Maasweg. In de brief die de gemeente Meer lo-Wanssum aan de familie Van de Water heeft gestuurd, verwijst ze onder meer naar de afspraken over het tijdelijk gedogen die in het verleden zijn gemaakt. Totdat in Blitterswijck een officieel jeugdcentrum zijn deuren zou openen, zou de keet worden ged oogd. Nu het jeugdcentrum van de stichting DIM al enkele maan den draait, houdt de gemeente vast aan de eerder gemaakte afspraken. Gemengde zangvereniging Erato uit Blitterwijck houdt op zondag 10 juli van 9.30 tot 13.00 uur haar jaarlijkse rommelmarkt op het schoolplein in Blitterswij ck. Het aanbod en de diversiteit van gebruikte spullen is dit jaar weer groot, zo zijn er onder ande re meubels, kleding, keukenarti kelen, snuisterijen, elektrische apparaten en speelgoed. In Wanssum is dinsdag voor de tweede keer in korte tijd een brisantgranaat uit de Tweede Wereldoorlog gevon den. Het gaat om een kleiner projectiel van ongeveer 10,5 centimeter lang, dat werd aan getroffen in het gebied tussen de Meerloseweg en de Groote Molenbeek. Twee weken terug werd een projectiel van zestig centimeter lang aangetroffen in het gebied, dat momenteel wordt onderzocht op de aanwezigheid van nog meer bommen. Het projectiel dat woensdag werd gevonden, is vei lig opgeborgen totdat het Explo sieven Opruimingscommando (EOC) hem komt opruimen. "Het gebied is door een particu lier bedrijf, dat een licentie van het ministerie heeft, met scanap paratuur onderzocht op de aan wezigheid van nog meer projec tielen", vertelt een woordvoerster van de gemeente. "Dat detectieon- derzoek heeft 250 plekken opge leverd waar mogelijk iets ligt. Het hoeft niet meteen om een projec tiel te gaan, maar op die plekken zit metaal in de grond. Het kan ook een spijker zijn bijvoorbeeld." Het gebied is afgebakend en het bedrijf was de afgelopen dagen met een beveiligde kraan bezig om de plekken waar zich moge lijk projectielen bevinden, voor zichtig uit te graven. De werkzaamheden van de aan nemer die bezig was met werk zaamheden langs de beek, die weer moet gaan meanderen, zijn stilgelegd. De gemeente Meerlo-Wanssum en het waterschap Peel en Maas vallei betalen gezamenlijk de kos ten (13.000 euro) van het onder zoek. SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN Ccn fagrottyui (lAwd 1/ Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut 1 Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, j Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur et van 17.00 tot 18.00 uur, zo van i 12.00-13.00 uur, spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: v Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- 0 Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864!8 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626,1 s e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl v Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- burg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worl- donline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 95 Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vrj 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en e bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra- tie), tel: 077-3209595. 1 Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864: CP Meerlo, tel. 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 0 40a, 5864 BG Meerlo. li Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX JJ Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: vol-i gens afspraak. S Hulpverlening: T Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dage n lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 v' uur) V; SOS Telefonische Hulpdienst: 077-1 d 3548888 k Buro Slachtofferhulp Noord- en Mid- ct den-Limburg, b tel: 077-3548030 sj Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, n 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tien ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts Generaal Dempsystraat 21, 5866 Swolgen, Tel. 0478-692028. Voo bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst tel. 077-3978500, fax 077-3978505. email: unithorst@synthese.nl www.synthese.nl Ouderenadviseur voor informatie advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorgers Inloopbijeenkomst elke derde dins dag van de maand van 10.00 - 12.011 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijdaj van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddeling of persoonljike informatie advies Tel. afspraak 077-3978500. Inzagt vrijwilligersvacaturebestand: tijden kantooruren. Vacatureklapper en vil synthese.vrijwilligersgids.nl

Peel en Maas | 2005 | | pagina 20