20% KORTING coe«e« iezoek Minister Verdonk pnieuw uitgesteld zal de gemoedelijkheid van de mensen hier missen' Nieuwe ontsluiting industrieterrein De Brier Prinsenhof nieuwe naam voor binnentuin MBO-diploma voor VMBO- leerlingen IJsprijs valt in Venray OP ALLES* OPHEFFINGSUITVERKOOP Politie zoekt bromfietser Publiekskrant Niets! van der PUTT ra Advocaten BEDRIJFSONGEVAL? Bedreiging na aanrijding p! Laat u inspireren... *zie voorwaarden in de winkel Hafstraat 5, Venray, Tel. 0478-582828 KOOPAVOND OP VRIJDAG De politie is op zoek naar een bromfietser die zondagmiddag rond 14.30 uur betrokken is geweest bij een verkeersongeval op de Sint Servatiusweg tussen een fietsster en twee bromfiet sers. De fietsster betrof een 66- jarige vrouw uit Venray die op het fietspad reed en kwam uit de rich ting van de Stationsweg. In een bocht naderden twee bromfiet sers. Een van de bromfietsers kon de vrouw niet ontwijken. Daar door kwam de vrouw ten val en brak daarbij haar neus. Een van de twee bromfietsers heeft nog geïn formeerd naar de toestand van de vrouw. Het is niet bekend wie deze bromfietser was. De politie vraagt deze bromfietser zich te melden bij de politie Venray op telefoonnummer 0900-8844. Er komt een nieuwe ontslui- tingsweg naar het bedrijventer rein De Brier. Dat is het resultaat van intensief overleg tussen pro vincie en gemeente. Het college van B en W heeft een plan van aanpak vastgesteld dat moet leiden tot de realisatie van de ontsluiting in 2006. Er wordt een extra afslag vanaf de Deurneseweg (N270) gereali seerd, ter hoogte van het nieiiw te ontwikkelen grootschalige detailhandelscluster op de voor malige gemeentewerf. De bedoe ling is dat dit cluster in 2006 ruim te biedt aan bouwmarkten en woninginrichters. Met de afslag worden deze bedrijven beter bereikbaar. De afslag is niet alleen van essentieel belang voor de ont wikkeling van het detailhandels cluster, maar ook voor de ingezet te revitalisering en opwaardering van de rest van het bedrijventer rein. De bereikbaarheid wordt vergroot en er ontstaat een nieu we entree van het terrein. Hierdoor wordt het bedrijventer rein een zichtlocatie en neemt de economische potentie van het gebied toe, aldus de gemeente. De gemeente Venray heeft voor het nieuwbouwplan De Gouden Leeuw de straatnamen Gouden Leeuwplein en De Drie Kroonen vastgesteld. Uit een nadere veilig heidsanalyse blijkt dat één naam Gouden Leeuwplein voor het hele hoogbouwblok niet afdoende aan sluit bij het aanvalsplan van de brandweer. Dit gaat namelijk uit van een benadering uit twee rich tingen, vanuit het centrum en vanuit de Langeweg. Het duiden van de calamiteit alleen op basis van het (onderscheid in) huis nummer geeft in dit geval een te grote kans op tijdsverlies. Daarom dat nu de naam Prinsenhof is vast gesteld voor de binnentuin om zo deze tweedeling ook aan te bren gen in de naamgeving. Het hoog- bouwgedeelte aan de centrum kant, met o.a. de woontoren en de commerciële ruimten, blijft de straatnaam Gouden Leeuwplein houden. Prinsenhof verwijst naar de voormalige dancing en café aan de Wilhelminastraat. Als zodanig past de naam binnen het thema van brouwerijen en herbergen, ook wel eens omschreven als de historische horecabuurt. Dit thema geldt zowel voor de bestaande omgeving als voor het inbreidingsplan. De naam Prinsenhof uit het recente verle den slaat als het ware een brug met de meer historische horeca uit het centrumgebied van Venray. Hoewel subjectief is de gemeente van mening dat deze naam representatief is voor het wonen en verblijven in het cen trum. Daarbij hebben -vele Venraynaren nog plezierige herin neringen aan de Prinsenhof-tijden van weleer. Na een intensieve samenwer king van ruim 1,5 jaar tussen het Raayland College in Venray en Gilde Opleidingen is het zes leer lingen van de afdeling Zorg Welzijn gelukt om naast hun diploma VMBO ook nog het diplo ma Zorghulp van het MBO te behalen. Vanuit het ministerie kregen de VMBO-scholen een kleine twee jaar geleden de moge lijkheid om op hun eigen school aan de vmbo-leerlingen niveau-1 van de MBO-opleidingen aan te bieden en in overleg met een ROC ook te diplomeren. In samenwerking met Gilde Opleidingen zijn een aantal VMBO-scholen middels het pro ject RAAD aan de slag gegaan om programma's en toetsen te ont wikkelen die tegemoet kwamen Voor de vijfde keer presenteert de politie Limburg-Noord een populaire versie van het jaarver slag. 'De balans 2004' is bedoeld om alle inwoners van de regio Limburg-Noord te informeren over de activiteiten en prestaties van de politie in de regio Limburg-Noord over het afgelo pen jaar. Kortom, .een overzicht van gebeurtenissen die het jaar 2004 kenmerken. De publieks krant telt in totaal 12 pagina's waarin onder meer de volgende beleidsthema's uit het meerjaren- beleidsplan zijn uitgewerkt: beschikbaarheid en bereikbaar heid, jeugd, criminaliteit, overlast en verkeer. Deze resultaatgebie den bepalen in sterke mate het alledaagse politiewerk. De pagi na's zijn gelardeerd met foto's en artikelen over politiewerk. Ook de afspraken met de minister en ontwikkelingen binnen de politie organisatie zijn opgenomen in de krant. De publiekskrant verschijnt met een oplage van 232.500 stuks. TPG Post bezorgt de krant deze week huis aan huis. De inhoud van de publiekskrant 'De Balans 2004' is ook vanaf 28 juni beschikbaar op Internet: www.politielimburgnoord.nl Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS aan zowel de aard van de leerlin gen alsook aan de eisen die in het MBO aan niveau-1 diplomering gesteld worden. Het betreft hier leerlingen die vooral praktisch zijn aangelegd en het beste leren in een omgeving waar ze juist op deze capaciteiten worden aange sproken. Op het Raayland College is er voor gekozen om dit in eer ste instantie op te zetten voor de afdeling Zorg en Welzijn. Met veel inzet van de vaksectie verzorging en met hulp van de stageverleners is de opzet geslaagd. Middels een programma van drie dagen les op school en twee dagen stage per week hebben de leerlingen zo veel geleerd en ervaringen opge daan dat ze zich met ingang van vrijdag 1 juli vol trots 'Zorghulp' mogen noemen. Doordat dit tot stand is gekomen samen met Gilde Opleidingen vindt ook de diploma-uitreiking plaats in samenwerking met Gilde Opleidingen locatie Venray. De Postcode Loterij IJsprijs van de maand mei is gevallen in Venray. Alle deelnemers aan de loterij, waarvan het lotnummer begint met 5801 vallen in de prij zen. Dat is dus in één keer een hele wijk in de prijzen. Iedere winnaar wint voor elk lot waarop hij meespeelt met de loterij een beker Ben Jerry's ijs. Alle win naars met in totaal 2723 loten kunnen hun prijs ophalen van 4 juli tot en met 16 juli bij de C1000 van Hout aan de Veltumse Kleffen 48 te Venray. De Postcode Loterij is de grootste goededoelenloterij van Nederland en richt zich op een betere wereld voor mens en natuur. Ben Jerry's is van oor sprong een kleine ijsfabriek in Vermont, Amerika en laat al jaren lang zien dat ook een bedrijf zich kan inzetten voor een betere wereld. Dit gezamenlijke belang van beide organisaties heeft gere sulteerd in een unieke prijs voor de deelnemers van de loterij. De letselschade-advocaat helpt u vaak kosteloos om uw schade te verhalen! Wist u dat een letselschade-advocaat u meestal kosteloos kan bijstaan?! De afdeling aansprakelijkheid en letselschade van Van der Putt advocaten bestaat uit drie gespecialiseerde advocaten, die allen lid zijn van de Vereniging van Letselschade-Advocaten LSA: mr. P.C.M. ten Brummelhuis mr. A.J.F. van Dok mr. W.H.M.J. Pelckmans Wanneer u meer informatie wilt over uw rechten, neemt u dan vrijblijvend telefonisch contact op met Henri Pelckmans of Arthur van Dok. Wij kunnen u in een gratis intakegesprek vertellen wat de mogelijkheden zijn. Van der Putt Advocaten Patersstraat 15-17 5801 AT Venray Tel: 0478-556677 Fax: 0478-556678 E-mail: info@putt.nl Internet: www.putt.nl EL EN MAAS Minister wil met alle partijen praten |0ok het tweede vervolg- ezoek dat minister R. donk (Integratie) maandag a Venray zou brengen, is op |et laatste moment uitgesteld. Jet betrof een werkbezoek dat Torige maand werd afgelast inwege verplichtingen in de Weede Kamer. j.Naar aanleiding van aanhouden- spanningen tussen autochtone allochtone jongeren nam zij op april een kijkje in Venray. ftjdens haar bezoek sprak de ïinister jongeren van alle betrok- :n groepen en beloofde ze de tugd dat ze nog een keer een :zoek aan Venray zou brengen 5m zelf te horen of de relatie tus- ;n de jongerengroepen inmid- els is verbeterd. Als datum werd mei geprikt, maar Verdonk noest die dag verstek laten gaan ranwege een spoeddebat in de ii rweede Kamer. Vervolgens werd 11 juni afgesproken, maar ook dat lezoek werd zondagavond op het aatste moment afgeblazen. Maandag 27 juni bleek voor liverse betrokkenen niet het juis- e moment voor een tweede iezoek, zo laat het ministerie in een persbericht weten. 'Omdat liverse personen die bij het eerste lezoek aanwezig waren niet van de partij konden zijn, is besloten om het bezoek uit te stellen tot na de zomer'. De weigering van de Marokkaanse gemeenschap en jongerencentrum Dingus om aan het overleg deel te nemen, is voor de minister dus reden om het bezoek af te blazen. Zij wil met name ook graag de mening van de Marokkanen en de jongeren van Dingus horen. De gemeente Venray probeerde op allerlei manieren om genoeg mensen op te trommelen die in debat konden gaan met de minister, maar slaag de daar niet in. "We hebben veel tijd en energie gestoken in de organisatie van het werkbezoek van de minister. Maar zij wilde een gesprek met alle jongeren die de vorige keer ook van de partij waren. Dat lukte niet. Daarop is zondagavond alsnog besloten het bezoek uit te stellen", vertelt voor lichtster Claudia Hendrickx van de gemeente Venray. MAROKKANEN BLIJ De Marokkaanse gemeenschap is blij dat het bezoek maandag werd afgelast. De Marokkanen wil den geen medewerking verlenen aan het werkbezoek van de minis ter als niet aan hun eisen werd vol daan. Woordvoerder Hassan Najja wijst er nogmaals op dat de minis ter maandag te weinig tijd wilde uittrekken om zich te verdiepen in de werkelijke problemen tussen autochtonen en allochtonen in Venray. Ook wilden de Marokkanen niet meewerken aan een nieuw mediacircus, aldus Najja. Zondagavond belde de assistent van de minister met Najja om te informeren of het waar was dat de Marokkaanse gemeenschap niet met de minister wilde praten. Toen Najja bevestigend op deze vraag antwoordde, werd besloten het bezoek alsnog af te blazen. Volgens het ministerie omdat de minister tijdens haar vervolgbe- zoek met dezelfde jongeren van het eerste werkbezoek en hun ouders wilde praten. Bij het volgende bezoek van de minister lijken de Marokkanen wel bereid te zijn om met de minister in discussie te gaan. "Als ze ten minste voldoende tijd inruimt om zich werkelijk te verdiepen in de problemen van de Marokkanen, die van geheel andere aard zijn dan die van de Turken of de autochtone jeugd. Er is ons toege zegd dat we de volgende keer wel als een volwaardige gesprekspart ner worden gezien. Dat was ook de reden dat we maandag niet aan het gesprek met de minister zou den deelnemen. De tijd was veel te kort om goed met haar over de problemen te kunnen praten", aldus Najja. Ook voorzitter Pieter Gijsbers van jongerencentrum Dingus wil pas met de minister aan tafel als ze voldoende tijd inruimt voor een gesprek met de Dingus-jongeren. "Ik ben blij dat de gemeente er niet in is geslaagd om via andere kanalen jongeren te bewegen aan het overleg met Verdonk deel te nemen. Dat zou een aanfluiting zijn geweest. Dan zou minister Verdonk alleen maar met jongeren van het Raayland hebben gespro ken. Ik hoop dat ze bij haar vol gende bezoek meer tijd wil uit trekken, want dat er nog altijd spanningen zijn in Venray is dui delijk. De gemeente wil ons anders doen geloven en alleen een goed-nieuwsshow brengen, maar daar doen wij dus niet aan mee. De minister moet meer aandacht besteden aan het werkelijk oplos sen van de problemen in Venray." De afgelopen tijd zijn er bijvoor beeld opstootjes geweest tussen autochtone jongeren en Dingus- jongeren, die voor nazi's werden uitgemaakt, vertelt Gijsbers. "Er zijn wel degelijke serieuze proble men in Venray. Wij boycotten niet de minister, maar de gemeente Venray met al haar leugens. De burgemeester en de wethouder hebben er puiir uit eigenbelang een mediacircus van gemaakt, niet minister Verdonk. Zij heeft in de media juist haar nek voor de Lonsdale-jongeren en de hardco- rescène uitgestoken. Zij heeft nu op eigen gezag, met eigen ver stand een wijs besluit genomen door later naar Venray te komen." Wethouder Emonts (PvdA, Jongeren) vindt het 'zonde' dat het bezoek niet is doorgegaan. "Maar dit uitstel betekent geen afstel. Na de zomer komt de minis ter zeker terug. Misschien is het ook wel beter om er een langere tijd overheen te laten gaan." Emonts, die de minister maandag graag had willen vertellen wat de gemeente sinds haar vorige bezoek heeft gedaan om inciden ten tussen autochtonen en allocht onen te voorkomen, respecteert het besluit van de Marokkanen en Dingus, die maandag niet in gesprek wilden met de minister. "Het is jammer dat ze niet aan het gesprek wilden deelnemen, maar ik kan ze niet dwingen." Tijdens het komende bezoek zullen de media minder prominent aanwe zig zijn, belooft Emonts alvast. "Zodat iedereen ook zijn zegje durft te doen. We hebben nu vol doende tijd om samen met alle partijen dit bezoek goed voor te bereiden. En het zal zeker een minder groot mediacircus wor den. De vorige keer zijn de proble men in Venray vooral door de lan delijke pers erg overdreven." Donderdag 30 juni 2005 - Pagina 05 van Leunen, Veulen en Heide. Vier jaar lang is hij hier kapelaan geweest, en nu is Van Dijck door de vicaris-generaal, namens de bisschop van Roermond, benoemd tot pastoor van de parochies Born, Holtum en Buchten. Op 10 juli begint hij aan zijn nieuwe opdracht. De parochies van Leunen, Veulen en Heide zullen hem bij blijven. "Vooral de gemoedelijk heid van de mensen zal ik nooit vergeten. Het zijn mensen die heel gemakkelijk en ontspannen zijn. Zelfs de kerkbestuursverga deringen hadden een heel infor meel karakter. En dat sprak me aan." Van Dijck verwacht dat het in zijn toekomstige parochie toch wel iets anders zal zijn. "Er veran dert qua werkzaamheden in prin cipe vrij weinig voor mij, denk ik. Maar ik vermoed wel dat de inwo ners qua karakter zullen verschil len van Leunen, Veulen en Heide. Zuid-Limburgers lijken me ook gemoedelijke en gemakkelijke mensen, maar tegelijkertijd denk ik dat ze soms té makkelijk kun nen zijn en dat ze meer gestimu leerd moeten worden. De mensen in Noord-Limburg zijn nuchter der. Ik denk ook dat des te kleiner het dorp is, des te groter de bereidwilligheid van mensen is om mee te helpen. In de tijd dat ik in de regio Venray als kapelaan heb gediend, zijn er twee kerken gerestaureerd, in Castenray en Veulen. Dat is allemaal zonder problemen verlopen. Het is mooi om dat mee te maken." JONGEREN Van Dijck hoopt dat de samen werking in zijn nieuwe parochie snel en goed gestalte krijgt. "Aangezien de echte samenwer king tussen de verschillende parochies nog van start moet gaan, zal dit even wennen zijn. Het is ook een hele verandering dat die regio van zes naar drie priesters teruggaat." In zijn nieuwe parochie zal Van Dijck tevens leider worden van het Pastoraal team. Dit team, dat bestaat uit drie mensen, zorgt onder meer voor het coördineren van vieringen binnen Bom, Holtum, Buchten, Obbicht en Grevenbicht. Pastoor Van Dijck hoopt nog veel te kunnen betekenen voor de jeugd en jongeren in zijn nieuwe parochie. "Ik heb al eens meege holpen bij de Wereld Jongeren Dagen en actie ondernomen om een groep tieners meer te interes seren voor de kerk. Dat wil ik blij ven doen. Niet alleen in mijn eigen parochie, maar ook daarbui ten." De politie heeft zondagavond op de Kloosterstraat in Tegelen een 42-jarige man uit die plaats aangehouden op verdenking van mishan deling, bedreiging en het niet voldoen aan een bevel van de politie. De verdachte is de eigenaar van een personenauto die betrokken was bij een .aanrijding op het Pastoor Vullingsplein. Bij het ongeval was een 18-jarige automobilist uit Tegelen en een 20-jarige automobilist uit Venray betrokken. Na de aanrijding waarschuwde de 18-jarige bestuurder de eigenaar van de auto (de 42-jarige man) die ter plaatse kwam. Deze eigenaar vulde vervolgens een schadeformulier in. De 20- jarige automobilist weigerde om dit te ondertekenen omdat er een en ander niet zou kloppen. Vervolgens ontstond er enige commotie. Een vriend van de 20-jarige man probeerde om de 42-jarige man rustig te krijgen, maar hij kreeg vervolgens een duw van hem en werd bedreigd. Even later griste de 42-jarige man het schadeformulier uit de handen van de 20-jarige man. De agenten sommeerden de man om het formulier terug te geven. Dat weigerde hij waarna hij onder verzet is aangehouden. Hij is geboeid overgebracht naar het bureau waarna hij maandag na verhoor in vrijheid is gesteld. De politie heeft de zaak ver der in onderzoek. Capelaan Van Dijck benoemd tot pastoor van Bom, Holtum en Buchten Na vier jaar te hebben jediend als kapelaan van de larochies Leunen, Veulen en leide vertrekt kapelaan van Ijck (36) naar het zuiden van de provincie. Hij wordt met ingang van 10 juli pastoor van enkele parochies rondom Born. Met gemengde gevoe lens verlaat hij de regio Venray. "Enerzijds beschouw ik mijn nieuwe werkgebied als een uitdaging, anderzijds ga ik de gemoedelijkheid van de mensen uit de regio Venray missen." Als jonge kerel volgde Van Dijck de laborantenopleiding. Maar tijdens deze opleiding reali seerde hij zich dat dit toch niet was wat hij wilde. "Ik zocht in die tijd naar wat4k eigenlijk wilde. Ik was niet erg gemotiveerd voor de laborantenopleiding en ging me steeds meer voor het geloof inte resseren." Dat leidde er uiteindelijk toe dat Van Dijck na zeven jaar studie tot priester werd gewijd. In sep tember 1999 werd hij door de bis schop van Roermond benoemd tot kapelaan in het dekenaat Venray. Na twee jaar werd hij overgeplaatst naar de parochies COMFORTABEL WONENniwipcA Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com

Peel en Maas | 2005 | | pagina 5