erden Politie pakt verdachte dreigbrief Waals op Er zit muziek in Venray... 'Gemeente moet verantwoording afleggen over uitgavenpatroon' 'Nieuwe telefooncentrale is geen speeltje' DeMKB Heropening zwembad De Broekberg En verder: indoetere automatiseerder PEEL EN MAAS mgen dé specialist |oor tegels, sanitair en tegelwerken! Honderdzesentwintigste jaargang - week 26 - donderdag 30 juni 2005 EN-MAAS Nieuws uit Meerlo-Wanssum 8-9 Kunst Cultuur 19 Sport 22-23 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Kerkelijke diensten 26 rijdag 1 juli zijn wij geopend tot 23.00 uur protestraat 23 - 5801 BE Venray - Tel. 0478-581526 Cor Nellissen: "Ik heb niets met die briefte maken" Vorige week woensdag is op het gemeentehuis een anonie me dreigbrief voor burgemees ter Wads bezorgd. De burge meester, die vanaf donderdag op vakantie is, deed dezelfde dag aangifte bij de politie. Daags daarna werd Venraynaar Cor Nellissen door de politie thuis opgepakt als verdachte. Nellissen werd naar het politiebureau gebracht waar hij in een cel is gestopt. Na verhoor en na het afleggen van een schrijfproef is hij in de loop van de middag op vrije voeten gesteld. Cor Nellissen is verbolgen over de handelwijze van Waals en de politie. "Dit is schofterig. Want ik ben onschuldig. Ik heb helemaal niets met die dreigbrief te maken. De brief was met hanenpoten geschreven. Het leek wel een kin- derhandschrift. Op het gemeente huis moeten ze mijn handschrift onderhand toch wel kennen." Donderdagochtend tegen elf uur bellen twee politieagenten aan bij huize Nellissen. "Wij moe ten je aanhouden", krijgt de 68- jarige loonwerker te horen. Met het vriendelijke doch zeer drin gende verzoek in het politiebusje te stappen. "Dat ben ik niet van plan", reageert Nellissen, die eerst wil weten wat er aan de hand is. "Dat wilde de politie niet zeggen", vertelt zijn echtgenote. "Hij moest meekomen en de politie zou mij later wel terugbellen. Maar ik heb niets meer gehoord." Hij weigert daarom met de poli tie mee te gaan. "Als het niet goed schiks kan dan moet het kwaad schiks, zeiden ze. Ze zouden me anders in de boeien slaan en afvoeren. Toen hebben ze me vastgepakt en in het busje geduwd." Hij vermoedt aanvanke lijk dat het gaat om zijn uitspraken op donderdag 16 juni tijdens de extra raadsvergadering over Waals. Nellissen maakte toen gebruik van het spreekrecht en zei onder meer 'ik vind Waals een cri mineel, een milieucrimineel'. "Ik dacht dat ik iets te veel had gezegd, maar de poltitie zei dat het daarover niet ging." Op het Venrayse politiebureau aangekomen wordt hij in een cel geduwd. "Ik moest de veters uit mijn schoenen halen, de broek riem moest af en al mijn zakken werden leeggehaald. Toen hebben ze mij een paar uur in de cel laten zitten." Het wachten was op een rechercheur die uit Venlo moet komen. Nellissen wordt verhoord en hij krijgt de dreigbrief te zien die hij moet overschrijven. "Maar ik moest nog veel meer schrijven. Met blokletters en nog op een andere manier. Ik snap niet waar om ik allemaal die onzin moest doen. Toch heb ik maar meege werkt. Ze vertelden me ook dat ik verdachte was. Ik weet echt niet wat ze mankeert. Ik heb ze duide lijk gemaakt dat ik niets met die brief te maken heb." Door alle consternatie weet hij niet meer precies wat de inhoud is. "Het begon met de aanhef 'arm zalig burgemeestertje'. En in de eerste zin stond 'wij zijn wel net jes opgevoed'. Er stonden geen namen onder maar het was onder tekend met 'de club van vier'. Ze schreven ook dat ze niets aan het gemeentehuis wilden vernielen maar dat ze Waals persoonlijk zou den komen opzoeken. De brief was moeilijk te lezen, maar was wel een duidelijke bedreiging. Ik was het eigenlijk best wel met de strekking eens." Na het verhoor en de schrijftest mag .Nellissen 's mid dags rond drie uur weer naar huis. LEES VERDER OP PAGINA 3 ray Pronken ronken met andermans en Een uitdrukking die aan- ft dat je aan de wandel gaat andermans prestaties. u loopt Venray niet over zaken waarmee we met z'n l kunnen pronken. De peri- tfi Van de afgelopen maan- :n de bedreigingen aan het van de burgemeester, die gens zeer verwerpelijk brengen Venray nu een- niet. positief in het dag- n van de lichtpuntjes in ay is echter het Odapark. entrum voor hedendaagse t organiseert al jaren hoog- ufdige tentoonstellingen en nifestaties. De Waan en nu ing Apart Together trekken van kunstliefhebbers uit bin- i- en buitenland naar Venray. vendien is de combinatie ïst en natuur in het Odapark ia uniek in Nederland. )ok de gemeente Venray is ts op het Odapark. Het leehuis is aangewezen als uwlocatie en wanneer de neente Venray enig bezoek niveau krijgt, is het apark een van de vaste plek- waarop de gasten getrak- rd worden. Ook de provin- Limburg heeft het Odapark nray weer eens ontdekt. De ivinciale bestuurders hebben niddels ook de prestaties van Odapark weten te waarde- wat heeft geleid tot de sta- van Planinstelling. Hiermee jgt het Odapark financiële van de provincie om de ost in deze regio verder de )moten. Mits.... Mits de neente Venray ook een sub- ntiële bijdrage levert aan het apark. En daar zit nu de ttleneck. De gemeente nray is trots op het Odapark, at er regelmatig mee te pron- V maar op het moment dat ervoor het Odapark op aan- mt, is er niets over een subsi voor het park in de voór- rsnota of de erjarenbegroting terug te tden. Schijnbaar zijn de ambtena- en de politiek ineens verge- dat er een bijzonder park i de Merseloseweg ligt, waar nray trots op kan zijn. Een fjk bovendien, dat tijdens de jtiade ook nog eens mensen ir Venray kan trekken, zodat in 2012 niet alleen in Horst D Venlo blijven hangen. Ga ;ns vissen in dat stuwmeer laar is-ie weer) naar middelen Wr projecten die al jaren voor- 'geschoven zijn en die voorlo- l ook niet gerealiseerd kun- cn worden. En neem dan ook Ween het geld mee voor de 'tondes die nog steeds niet iet kunst zijn aangekleed, odat we nog jaren met 'ons' dapark kunnen pronken. i,n Hannes WIJ KEUREN ALTIJD GOED GIÏZELLENBAAN 8 5813 EA YSSELSTEYN TEL.: 0478-541945 FAX: 0478-541876 ail: INFO@GOMMANSENDEWrr.NT utlAÏlc: VVWW.GOMMANSENDEWIT.NL Theater op bezoek in Asteria Venray U hent van harte welkom voor een gezellige avond met zang en dans dooi een professioneel theatergezelschap, zij serveren U een heerlijk verrassingsdiner Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reserveringen: Tel. 0478-511466 Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl .t4CE^ r'» wwn. A Sr*AAT 76 SV Irühl haegens molenaar I Accountants Belastingadviseurs 1 Managementconsultants Automatiseringsadviseurs Muziek, muziek en nog eens muziek. Venray Muzikaal Totaal bepaalt vrijdagavond 1 juli het beeld in het centrum van Venray. Op verschillende podia in het winkelhart luiste ren artiesten van naam en met of zonder faam het muziekspektakel op. Het spektakel begint om 17.90 uur met een kinderpodium op de Grote Markt en eindigt om 01.00 uur. De winkeliers in het centrum houden tijdens Venray Muzikaal Totaal ludieke acties (met als thema 2=1) en zijn tot 23.00 uur geopend. Vorig jaar werd het muzikale feest door ruim 15.000 belangstellenden bezocht. Venraynaren komen in het geweer tegen financieel beleid van de gemeente In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen voelen verschillende Venraynaren zich geroepen om hun afkeer en bezorgd heid over het financiële beleid van de gemeente kenbaar te maken. Volgens hen wordt er in Venray onnodig met geld gesmeten. Leo Roefs (66) is als vooruitgeschoven pion de spreekbuis en het gezicht van de bezorgde groepering. "Het wordt tijd dat de gemeente open boek gaat spelen met betrekking tot het financiële beleid en verantwoording aflegt naar de bewoners van Venray." Roefs interesseert zich sinds zijn pensionering meer in de gang van zaken in de gemeente Venray. "Omdat ik nu meer tijd heb, houd ik het reilen en zeilen van de gemeente in de gaten. Al snel merkte ik dat ik het vaak niet eens ben en dan met name als het gaat over het financiële beleid van de gemeente. En ik was niet de enige, zo werd me snel duidelijk. Velen willen hun ongenoegen laten blijken." Met een select gezelschap zit Roefs al enkele maanden aan tafel om te discussiëren over het beleid van de gemeente. "Ik heb samen met deze mensen besloten dat ik degene zal zijn die onze ideeën kenbaar maakt. Ons grootste zorg punt is dat wij vinden dat er in Venray gesmeten wordt met geld, terwijl het bij andere projecten hard nodig is. Een prominent voorbeeld hiervan is dat er voor lesmateriaal voor kinderen met een leerachterstand geen geld is, maar dat er wel geld is voor het opknappen van het gemeente huis. Dat vinden wij onbegrijpe lijk en onacceptabel. Het financië le beleid van de gemeente Venray is volgens ons scheef. Er moet zui niger en zinvoller met geld wor den omgegaan, zodat er ook voor projecten zoals het lesprogramma voor kinderen met een leerach terstand geld is. En zo zijn er nog meer voorbeelden te noemen die in onze ogen niet kloppen. Het parkeerbeleid van de gemeente, bijvoorbeeld. De gemeente geeft geen openheid over het besteden van gemeentelijk geld, en daar willen wij verandering in bren gen." In Venray zijn er volgens Roefs nog veel mensen die niet voor hun mening willen of durven uit te komen. "Ze denken dat er toch niet wordt geluisterd en dat de pogingen om iets te veranderen, mislukken. Ik begrijp en herken dat gevoel van machteloosheid. Daarom proberen wij als groep samen sterk te staan. Er gebeuren namelijk teveel dingen die niet kloppen. Zo wordt deze week de voorjaarsnota besproken, terwijl de burgemeester op vakantie is. Dat kan toch niet." VERANTWOORDING Heikel punt is het gebrek aan transparantie in het uitgavenpa troon van de gemeente Venray. "Door genoeg stemmen te krij gen, willen we ervoor zorgen dat het geld netjes wordt gebruikt en dat er dus verantwoording wordt gegeven over de besteding van het geld. Over het algemeen staat politiek voor het sluiten van com promissen. Dat willen wij niet. Vandaar dat wij ook niet bij een bepaalde partij betrokken zijn." LEES VERDER OP PAGINA 3 een abonnement waard TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. v Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www.rongenvof.nl WtMU Het college wil in 2006 een nieuwe telefooncentrale aan schaffen voor de prijs van 612.850 euro. Samenwerking Venray vindt deze investering niet nodig èn pleit voor uit stel. De lokale partij vindt sowieso dat in de voorjaars nota te veel geld wordt uitge trokken voor de interne orga nisatie. In een reactie zegt wethouder Heidens (CDA) dat vervanging noodzakelijk is. "Met de huidige telefooncentrale is het mogelijk om een telefoongesprek te voe ren... dat is alles!", aldus de wet houder. "De centrale is afge schreven en ouderwets. De technische mogelijkheden schie ten tekort om de klant adequaat van dienst te kunnen zijn." Eerder meldde het college al dat de gemeente zelfs imagoschade zou lijden omdat Venray anders te ver achterop zou raken bij andere gemeentes. Het bestaande telefoonnet werk is bovendien te duur aan service- en onderhoudscontrac ten. Alhoewel de rente- en afschrijvingslasten momenteel vrijwel nihil zijn. Bij de groot scheepse interne verhuizing vari een jaar geleden - alle ambtena ren kregen in mei 2004 een nieu we werkplek - zijn drie ICT- medewekers twee maanden fulltime bezig geweest om alle telefoonlijnen en toestellen opnieuw aan te sluiten. In de toe komst zal deze klus met de nieu we centrale binnen een week door één medewerker geklaard kunnen zijn. Wethouder Heidens geeft ook aan dat de huidige centrale door zijn beperkingen de organisatie- groei en ontwikkeling in de weg staat. "Een nieuwe telefooncen trale is dan ook geen speeltje van de organisatie. Maar een middel om de burgers en andere cliën ten van de gemeente Venray zo adequaat mogelijk van dienst te kunnen zijn."

Peel en Maas | 2005 | | pagina 1