Venray Brabar Explos I emeente Kijk ook op www.venray.nl Raad behandelt Voorjaarsnota pening nieuw andelgebied: ;unse Paes Jury Entente Florale bezoekt Venray lucry ucci A Gemeente op weekmarkt Geen belasting betalen, wél terugkrijgen Pag l EN MAAS Donderdag 30 juni 2005 - Pagina 17 Openingstijden Maandag van 12.00 tot 20.00 uur. Dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed (brandweer 077 - 356 56 56 Week 26 Dinsdag 28 juni heeft de raad de algemene beschouwingen gehouden. Toen zijn de reacties van de raadsfracties op de Voorjaarsnota behandeld en heeft het college haar reactie gegeven. Op dinsdag 5 juli gaat de be handeling verder. De raad reageert op de antwoorden van het college en de raadsfracties gaan onderling en met het college in discussie. Aan het eind van de avond besluit de raad over de Voorjaarsnota en de door de raadsfracties voorgestelde wijzigingen. De vergadering van de raad begint om 19.00 uur en is in de burgerzaal van het gemeentehuis. De Voorjaars nota staat ook op www.venray.nl. andelgebied ünwoners van de gemeente Ven- hebben er vlakbij een mooi wan- Igebied bij gekregen. De Leunse les is een ideaal gebied voor de tourliefhebber en de ommetjes- *l<er. In het gebied zijn panelen Plaatst die de wandelaar voorzien "de nodige gebiedsinformatie. toekers kunnen zelf kiezen hoe van de natuur willen genieten. 6 wil mag naar hartelust rond- De raad behandelt dinsdag 5 juli de Voorjaarsnota 2005. Hierin wordt de basis gelegd voor het gemeentelijk beleid in 2006. Ook nieuwe investeringen zijn daarin vastgelegd. De strategische visie Venray 2015 met de titel Venray: dorp en stad is voor het college de leidraad voor de beleidskeuzes in de Voorjaarsnota. Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Venray een wandeling maken ireen 'ruig' natuurgebied? kan vanaf 1 juli! Dan wordt sen 14.00 en 16.00 uur aan zuidrand van Venray, ter egte van de Baggerweg, het uwe natuurgebied Leunse es officieel voor het publiek opend. Iedereen is van harte Ikom. ontwikkeling van dit natuur- en ndelgebied is een gezamenlijk iject van de gemeente Venray, iterschap Peel en Maasvallei en aatsbosbeheer. De belangen van drie partijen maakten het moge- ;deze ontwikkeling samen te rea len. De gemeente Venray wil als fectleider het beleven van water- natuurgebieden versterken, iterschap Peel en Maasvallei wil «uitvoerder van het project ruimte oor het water. En Staatbosbeheer eeft als eigenaar en beheerder zo et de reeds aanwezige bosgebie- en één groot natuurgebied. valiteit levensader van dit gebied is Oostrumsche Beek, die hier ier een kronkelende loop heeft kregen. Het aanpassen van de ekloop en de herinrichting van aangrenzende gronden heeft Eerdere gunstige effecten op het De beek houdt nu meer vast en voert het geleidelijker Maas. Hiermee levert de Beek een bijdrage aan waterbeheer. In en langs stromende beek vinden soorten planten en dieren plek. Daardoor zal de kwaliteit de Leunse Paes als natuurge- de komende jaren toenemen. streeft naar een "ieerd natuurgebied met gras struikgewas en hier en daar igroepen. Grazende runderen dat het gebied helemaal Vorige week kon u op de gemeentepagina lezen over de eerste fase van het onderzoek naar explosieven in plangebied Brabander: het historisch onder zoek. Daaruit bleek dat het hele gebied als verdacht aangemerkt kon worden. Nu vertellen we kort over de voorbereiding op en het daadwerkelijke onderzoek. Het onderzoek naar explosieven bestaat grofweg uit twee stappen. Eerst wordt door middel van een geavanceerde metaaldetector het terrein ingemeten. Met zo'n detector is het mogelijk om de afwijking van het aardmagnetisch veld, veroor zaakt door metalen objecten in de bodem, te meten. Nadat het hele gebied is ingemeten worden de meetgegevens geanalyseerd. Daar bij is het doel het vaststellen van de gemeten objecten die uit de bodem moeten worden verwijderd. Dat is zeer specialistisch werk dat wordt uitgevoerd door experts. Na de ana lyse is precies bekend of en welke objecten mbeten worden verwijderd. Expositie Momenteel is in de publiekshal van het gemeentehuis een expositie ingericht over het Niet Gesprongen Explosieven-bodemonderzoek in plangebied Brabander. Hier kunt u zien hoe het explosievenonderzoek in zijn werk gaat. Daarnaast is een aantal voorwerpen in de vitrine tentoongesteld. Op vrijdag 8 juli is de jury van Entente Florale Nederland op bezoek in Venray. Tijdens het bezoek krijgt de jury een ge degen inzicht in het groen- en natuurbeleid van de gemeente, waarbij ook uitgebreid wordt gekeken hoe het beleid in de praktijk wordt uitgevoerd. De gemeente heeft voor deze gelegenheid een boekje gemaakt: Venray in het groen. Dat is voor iedereen beschikbaar. Hierin worden de visie en het beleid van de ge meente toegelicht. Daarnaast komen ook andere onderwerpen aan bod, zoals kunst, partners en geschiede nis. In het boekje staat onder meer dat het huidige openbare groen van Venray in hoofdzaak wordt bepaald door wat van oorsprong aan land schappelijk groen al aanwezig was en dat binnen de bebouwde kom werd ingepast. Zo bepalen met name enkele grote groengebieden door hun kwaliteit de groenstruc tuur: de restanten van oorspronke lijke kloostertuinen, de woonparken van zorgcentra St. Anna en St. Servatius, sportpark De Wieën, de stuifzandgebieden en het bos van Vlakwater. Integraal Daarnaast zegt de gemeente in het boekje dat het groen in de toekomst samen moet gaan met stadsontwik keling, industrie en woningbouw. Voorheen werden, bijvoorbeeld, woonwijken of industriegebieden 'aangekleed' met groen. Dat is re latief kostbaar voor een gemeente. Daarnaast werden in het verleden de woonwijken voor ongeveer tien jaar vastgelegd zonder mogelijkhe den voor eventuele uitbreidingsplan nen voor maatschappelijke en com merciële doeleinden. In de toekomst streeft de gemeente naar integrale plannen waarin groen en steden bouw samen opgaan. Door deze af stemming streeft de gemeente naar een duurzaam en efficiënt beheer van het openbaar groen. Verder kan het openbaar groen de woningbouw en industrieterreinen aantrekkelij ker maken qua afzet in de markt en mogelijkheden in de toekomst. Venray-kom kunnen zich inschrijven voor het exploiteren van een terras van maximaal 50 m2 op het Raadhuisplein tijdens de Venrayse kermis. Die is van vrijdag 5 augustus tot en met woensdag 10 augustus 2005. De inschrijfperiode eindigt op 14 juli 2005. Inschrijvingen die daarna nog binnenkomen, worden niet meer in behandeling genomen. Aan de inschrijving is door de gemeente een aantal voorwaarden verbonden. De afdeling Publieks diensten kan een situatietekening en meer informatie verstrekken. struinen buiten de paden, gebruik maken van de hoofdwandelroute of het laarzenpad. Om de veiligheid van de wandelaar en het aanwezige vee te waarborgen zijn honden niet toegestaan. Samenwerking In het gebied zijn enkele poelen aangelegd ten behoeve van kikkers en amfibieën. Deze poelen worden in de toekomst regelmatig onder houden door kinderen van basis school De Foekepot. De samen werking tussen de basisschool en Staatsbosbeheer wordt tijdens de publieksopening vastgelegd in een adoptieovereenkomst. Tijdens de publieksopening verzorgen mede werkers van het waterschap, de gemeente en Staatsbosbeheer rond leidingen om de bezoekers uitleg te geven over het gebied. Maandag 27 juni stond de gemeente in het kader van het Ontwikkelings perspectief op de weekmarkt. Van 12.00 tot 16.00 uur kon iedereen er de vier toekomstbeelden voor Venray bekijken en zijn mening daarover geven. Volgende week berichten we uitgebreid over de activiteiten rondom het Ontwikkelingsperspectief. Mensen met een bijstandsuitke ring of met een ander inkomen op minimumniveau hebben recht op belastingteruggaaf voor ziektekosten. Ziektekosten verlagen namelijk het belastbaar inkomen, waardoor teruggave mogelijk wordt. Net als ieder ander mag een bij standsgerechtigde alleen het bedrag aan ziektekosten opvoeren dat boven een inkomensafhankelijke drempel uitkomt. Deze drempel bedraagt 11,2% van het gezamenlijke jaar inkomen. Maar de verzekerings premies alleen al komen boven die drempel uit. De volgende bedragen kunnen altijd worden opgegeven: - de procentuele ziekenfondspremies die al op de bijstandsuitkering of ander inkomen worden ingehouden. Dit staat vermeld op het jaarover zicht; - de nominale ziekenfondspremies, die iedereen zelf betaalt; - de premies voor de aanvullende ziekenfondsverzekering - het standaardbedrag voor de huisapotheek van 23 euro per persoon per jaar. Platform Lage Inkomens De teruggave kan hoger worden als er nog andere ziektekosten zijn die niet worden vergoed, zoals de eigen bijdrage voor tandartskosten of de aanschaf van een nieuwe bril. Wie ouder is dan 65 jaar, chronisch ziek of arbeidsongeschikt, kan nog een standaardbedrag van 776 euro opvoeren. Belangrijk is wel dat minima zelf bij de Belastingdienst om deze belastingteruggave vragen. Dit kan via een zogenoemd T-formu- lier. Informatie over deze belasting- teruggave kunt u opvragen bij de Belastingdienst of het Platform Lage Inkomens Venray (PLIV). Het PLIV kan ook hulp bieden bij het invul len van het T-formulier. Het PLIV is op maandag, dinsdag en donderdag bereikbaar van 9.30 tot 11.30 uur aan de Mozartstraat 20b, telefoon 58 13 32. Voor het invullen van belastingformulieren moet u vooraf een afspraak maken. ■V? Venray, focus op mensen

Peel en Maas | 2005 | | pagina 17