m GROTE MARKT r MOBIELE MUZIEK (inderpodium (17.00 uur) Jos v.d. Goor/Heikrekels (19.50 Puur Puree ■i he Basement Band (21.00 uur) \lothing Less (22 Cosy'67 (23.00 uur) VSIjJSAYjJ TOTAAL I uur) (20.00 uur) 'enraoj, de Kunning te riek 'enraoj, Muzikaal Totaal, )a's toch èn a part verhaal, eder jaor wèr ennen dag vol muziek, 'enraoj, de Kunning te riek Ien ■an: en :nteren onder de zon, isen, zelfs op 't balkon, leriën lacht,, minse praote wat hin, kriede vanzelf goeie zin. WÊmmk rrasjes die zien goed bezet, )oe meej dan mar èn frietje mèt. ede re mins zit dan goed ien zien vel: Kiek, daor löpt Gerrit mit Nel". )ber, breng d'r hier nog èn paar, ene vur Mien en vur Sraar, En as ge tied het, nim zelf dan 6k wat, schrief alles mar op de lat. n van de Memt tot 't plein, euvelt 't volk, groet èn klèn. lit óp de achtergrond flarden muziek, 'enraoj, de Kunning te riek. lensenius vanaf ziene stoel, lekiekt zich dat minse-gewoel leej vruugt zich af:"Waor bin ik toch beland", Ien Godsnaam, wat is hier an de hand. laozers die blaoze zich bol, tien ien ur schik, hebbe lol. angers die perse eur lied dur de strot, en dag dèn kan nie nier kapot. 's Aoves, vermeujt van den dag, an 't gezing en gelach, öt Venraoj slaope, den dag is gedaon. an mar op huus an gega^^^^^^^SÉ Öt Venraoj slaope, den nder de wakende maon 'ekst: Joep Verstappen /gyaart 2005 De Basement Band is een fantastische Venrayse big band. Ze bestaat al meer dan 25 jaar en heeft in de loop van de tijd een enorm muzikaal repertoire opge bouwd dat loopt van klas sieke bigband swing tot moderne latin-jazz. De afgelopen periode heeft de Basement Band zich onder leiding van dirigent Ruud Steegers toegelegd op het spelen van originele salsa luziek. m de karakteristieke Latijns Amerikaanse sferen op te kunnen roepen is de band tgebreid met drie percussionisten. et ritme van conga's, bongo's en timbales legt de swingende basis voor mambo's, mba's en bossanova's. Een zanger en een zangeres zorgen voor de traditionele ubaanse stemming. e spetterende sound van het koper en de zwoele klanken van de saxen van mburgs enige echte salsa bigband voeren je mee naar het exotische Zuid Amerika. .00 uur) tiling Less speelt sinds 2004 in huidige bezetting en speelt ifdzakelijk leuke rockcovers die de meeste mensen lekker in het toor liggen. Rock vanaf de jaren tot en met 2005. Het repertoire :rg breed zoals Golden Earring, nes, Guns 'n Roses en Anouk, tiling Less bestaat uit Nicolle >pperman zang, Fred Hermans aar, Theo vd Laar gitaar, Edward s bas en Gen-Jan Reijnders tuns. |>or meer info kijk op lembershome .nl/theovandelaar De herinneringen komen vanzelf weer boven bij de klanken van de 60-er jaren klassieker A whiter shade of pale. Procol Harum, weten alle ken ners meteen. Alleen deze keer stamde het wellui dende geheel van de Holthese band Cosy, vroeger Cosy '67. Heropgericht dus en nog net zo enthousiast als 37 jaar geleden. De eerste optredens staan alweer gepland. Augustus 1967 werd Cosy '67 opgericht en de oorspronkelijke bezetting bestond uit Gerrit Logtens op slaggitaar, Jan Logtens, zang, Jos Ermers, basgitaar, Wim Muysers, sologitaar en Huub van Mil op drums. Begin 1968 stonden ze voor het eerst op de planken in zaal Beatrix in Holthees Na dit prinsenbal optreden speelden ze in meerdere zalen in de regio en zelfs een keer in de Record Beat Show van Peter Koelewijn op Radio Luxemburg. Vlak voor het uitkomen van de eerste single ging de groep in maart 1972 uit elkaar. Slaggitarist Gerrit Logtens bleef actief in de muziek, maar wilde eigenlijk weer in een echte band. "Jan en ik hadden afgesproken dat als we weer iets gingen doen, we het samen zouden doen." In 2003 kwamen ze elkaar toevallig weer eens tegen en toen werden er spijkers met koppen geslagen. Zoon Bart van Gerrit speelde inmiddels al weer jaren elektrische gitaar en vriend Joost Zegers van zijn dochter blëek toetsenist. "De helft van de band had ik al thuiszitten." Toevallig kwam zanger Jan Rinie Nillesen tijdens de kennis in Vierlingsbeek tegen en tijdens het gesprek over zoeken naar bandleden merkte Rinie op dat hij drummer was. Het vinden van bassist Maikel Gijsbers bleek echt iets in de trant van 'de vriend van de dochter van mijn zuster die ik op een verjaardag sprak'. Ze kwamen bij elkaar en spraken af niet te veel op te tre den, maar lekker een gezellige band te zijn. Sinds begin 2004 speelt Cosy '67 nu in deze ongewijzigde bezetting. De mix van jong en oud blijkt uitstekend te werken en tijdens de repetities spat het plezier er af. De oudjes zijn nog goed bij stem en de jonkies pakken uitstekend de stampende ritmes van de 60-er, 70-er en 80-er jaren. U kunt ons vinden op internet op het adres www.cosy67.nl. Ons hoofd e-mail adres is info@cosy67.nl. Tijdens Venray Muzikaal zullen diverse joekskapellen op verschillende plaatsen in het centrum van Venray optreden. Het zijn de kapellen Um te Baöke, Lang Zök, De Baetere Helft en Zuutjes An. Ook Close Harmony Group Confetti zal voor 22.00 uur op diverse plaatsen in het centrum optreden. Joekskapel Um te Baöke Eind 1991 kwamen 5 vrijwilli gers van wijkgebouw 't Stekske in de wijk Landweert op het idee om samen muziek te gaan maken in een joekska pel. Instrumenten waren niet voorhanden, evenmin als muzikale kennis of ervaring. Maar de lol was er niet minder om. Het debuut kwam met het plaatselijke joekskapellen- festival in de aanloop naar de carnaval 1992. We kenden 3 liedjes (nou ja, kenden) en wilden die wel 2 keer spelen. Omdat we onze naam zoveel eer aandeden en de organisatie ook om het welbevin den van de toehoorders wilden denken, mochten we na 3 liedjes het podium vrijma ken voor de volgende kapel. In de loop der jaren zijn er muzikanten bijgekomen en weggegaan en inmiddels bestaat de kapel uit 15 leden. Optredens zijn uitgevoerd door het jaar heen tijdens braderieën, muziektreffens en andere feestelijke gelegen heden. Hoogtepunten zijn wel het optreden in Gogh, de jaarlijks terugkerende dweil- dag in Bemmel en niet te vergeten ons eigen Venrayse Muzikaal Totaal. We spelen allerlei muzieksoorten, van Venrayse carnavalsmuziek, Limburgse traditionals, smart lappen tot Duitse schlagers en verder nog wat we leuk vinden om ten gehore te brengen. Muzikale prestaties staan bij ons niet voorop, gezelligheid en teamgeest zijn belangrijke waarden. Daarmee geven de muzikanten van Um te Baöke htm invulling aan het begrip joekskapel en we hopen, dat deze ambitie ook overkomt bij het publiek. Joekskapel "Zuutjes an" Joekskapel "Zuutjes an" is een enthousiaste club mensen die door het jaar heen optredens verzorgt bij festiviteiten in Venray maar ook daarbuiten. Zo wordt ook ieder jaar in oktober opgetreden tijdens de wijnfeesten in Koblenz (D) en omgeving. Na deze feesten wordt er weer gewerkt aan het naderende carnavalsseizoen waar bij voorbeeld de bontenavonden van "Circus Mök" en de installatie van de Prins in het gemeentehuis met een vrolijke noot worden opge- ■sij luisterd. Iedere donderdagavond wordt in het wijkcentrum Veltum hard gerepeteerd aan de 40-tal nummers die we tijdens onze optredens ten gehore brengen. I11 de carnavalsperiode worden deze nummers aangevuld met regiona le camavalhits. Zoals iedere actie ve club heeft ook "Zuutjes an" een website voor alle informatie en de laatste nieuwtjes. www.zuutjesan.nl

Peel en Maas | 2005 | | pagina 37