Convenant moet einde maken aan problemen Over de Beek Meerlo-Wanssum Receptie gildekoning Blitterswijck Nieuwe basisadjudant Bouw Ambachtkwartier officieel van start Jeu de boulesbaan officieel geopend Eerste cd Attitude Ut Klophingstebal 2005 Van Rijsingen, 25 jaar diepvriesspecialist Sprinters in de bibliotheek Posteractie Visio ym Mineralen en kristallen Intratuin >agina PEEL EN MAAS Donderdag 23 juni 2005 - Pagina 25 Erna ti Burgemeester Hahn van Meerlo-Wanssum heeft vorige week woensdag keiharde afspraken gemaakt met een groep jongeren uit Tienray. Buurtbewoners klagen al tij den steen en been over de "'J groep in verband met enorme TOif overlast. De groep zelf vindt dat ze onheus worden beje gend en telkens weer worden aangekeken over iets dat ei1 anderhalf jaar geleden is :r( voorgevallen. De klaagzang begon anderhalf jaar geleden. Een groep jongeren e battl voor akte a'. schild tussen s event j.OOut als en op over ia. Bo e het! woi t is allo eren te ma belt estii .001 iem< kunst lijke imers, ïeter hij yon^ ruimte m een oude cham- pjgnonschuur. Voorheen zat er een andere groep in, maar die was de plek inmiddels ontgroeid. Een ruimte waarin de jeugd bij elkaar kan komen, een sigaretje roken en een pilsje drinken. Extra geïsoleerd en dikkere deu ren tegen mogelijke geluidsover last naar buiten toe, gezellig aan- vanRa gekleed met wat posters, een oud bankstel, een aquarium en een bar. De keet, zoals ze hun ruimte noemen, ligt buiten de bebouwde kom van Tienray aan 'een doodlopende weg. Een stille landweg waar bewoners meteen poolshoogte komen nemen als er een vreemdeling voorbij komt. endigl alle Ae De buren wonen op een steen- an Ne worpje afstand. Als de groep een feest organiseert blijkt daar ineens een enorme hoeveelheid bezoekers op af te komen. Tij dens en na het feest werd er flink wat lawaai geproduceerd, jonge ren liepen ladderzat over straat en her en der lagen lege bierfles jes. De schuld van dit alles werd de groep neergelegd, terwijl in werkelijkheid een groot deel van de overlast door bezoekers werd veroorzaakt. Dat dit feest nog een staartje zou krijgen was meteen al duidelijk. Sindsdien bellen de buurtbewoners bij de minste of geringste vorm van overlast de gemeente en de poli tie. De jongens lijken hoe dan ook geen goed meer te kunnen T Burgemeester Joep Hahn is blij jmet het convenant en hoopt dat jliiermee de overlast voorbij is. De jongeren zelf ook, want ze willen gewoon een eigen plek waar ze bij elkaar kunnen geb ikomen. Ze zijn er zeker niet op tere uit om overlast te bezorgen. Ze de s t>willen nu eindelijk eens van die 'oeh negatieve lading af, maar daarbij it hi' zijn zij heel erg wantrouwend naar buitenstaanders en met name naar de pers. "Dat heeft alles te maken met de negatieve publiciteit die er over ons is geweest", vertelt een van hen. Nee, met naam en toenaam wil len ze niet in de krant, bang voor de gevolgen als het ook nu weer misloopt. "Er heeft onlangs een artikel in de krant gestaan waarin pertinente leugens stonden, o.a. dat wij tot een van de problema tische jongerengroepen zouden behoren. Sindsdien worden wij overal met de nek aangekeken. Het televisieprogramma PremTi- me is hier geweest, op zoek naar de mening van plattelandsjonge ren naar aanleiding van de pro blemen in Venray. Achteraf stom dat we daar aan hebben meege werkt. Er werden ons bepaalde uitspraken ontlokt en uiteindelijk voelden wij ons op televisie gewoon voor schut gezet. Kijk, dat wij voor overlast hebben gezorgd klopt. Maar dat verhaal is van meer dan een jaar geleden en daar worden wij nu nog per soonlijk op aangekeken". Een van de aanwezige moeders vertelt dat ook de ouders dit hebben onder vonden. "Dat krantenartikel kwam zo ontzettend negatief over. Ik werd op straat benaderd met de vraag of mijn zoon ook bij dat groepje zat. En ja, dan moet je als moeder zijnde toch wel even een brok wegslikken. Je wordt er echt op de persoon op aangekeken. En waarom? Gewoon omdat die jongens gezellig bij elkaar willen zitten?" Burgemeester Hahn bekritiseert het bedoelde persartikel: "Het stuk begon met een negatieve insteek en er staan uitspraken in die ik zeer zeker nooit heb gedaan". Ook coördinator Jeugd zaken van de politie Piet Wijnen geeft aan dat de gegevens in het artikel over de groep niet juist zijn. "Er zijn rapporten gemaakt over de probleemjongeren in Noord- en Midden-Limburg. Deze groep behoort daar niet toe. Met deze groep is het helaas fout gegaan toen ruim een jaar gele den een feest was georganiseerd waar veel mensen van buiten op af kwamen en waarbij toen inder daad overlast is geweest. Maar dat kwam door de grootte van de groep. Men had geen enkele invloed meer op de bezoekers. Sindsdien blijven een aantal buurtbewoners klagen en kun nen de jongeren in de buurt geen goed meer. De ene keer terecht, de andere keer onterecht". Burgemeester Hahn realiseert zich de ernst van de klachten, maar gelijkertijd lijkt hij de zaak te nuanceren. "Ik weet dat met twintig man buiten zitten heel gezellig is", spreekt hij de jonge ren toe. "Maar dat brengt lawaai met zich mee. Dat dit een keer gebeurt, oké, maar als je avond aan avond daar zit dan moet je ook begrijpen dat een buurman dat lawaai op een gegeven moment ook zat is. Het is op zich niet vreemd dat zoiets voor klachten zorgt. Doe dat dan ook niet. Je kunt niet verbieden om met vrienden achterom te zitten, dat zou te gek zijn. Maar je pro duceert wel overlast waarvan je je bewust moet zijn. Anderzijds zal iemand die nou eenmaal wil dat die keet gesloten wordt, altijd blijven klagen over elk akkefietje. De buren zijn ook niet bij dit convenant betrokken. Dat heeft weinig zin. Deze afspraken zijn gemaakt tussen de gemeente, de politie, de ouders en de jongens. Als er klachten binnenkomen dan worden die bekeken, en een klager heeft recht van spreken als er daadwerkelijk iets heeft voorgevallen. Over een half jaar bekijken wij de situatie weer opnieuw. Wij zitten hier nu niet om de duimschroeven aan te draaien, maar om te kijken hoe dit gebeuren in te passen in de maatschappij". De gemaakte afspraken zijn hard. Keihard. Ze omvatten o.a. de openings- en sluitingstijden van de keet, het maximum aantal personen dat er aanwezig mag zijn. Er mogen geen feesten geor ganiseerd worden, drugs en sterk alcoholische dranken zijn taboe. Na 19.00 moet men naar binnen en moet de deur van de keet zoveel mogelijk gesloten zijn, er mag niet geschreeuwd of op een andere manier herrie gemaakt worden. Daarnaast heeft de poli tie op elk moment toegang tot de keet en moeten hun aanwijzin gen direct opgevolgd worden. De jongens hebben wel enige moeite met de afspraken, maar zien in dat ze niet anders kun nen. "Wij zijn blij dat het nu enigszins opgelost is", reageren ze. "Ook al is het voor ons moei lijk want wij worden wel in ons doen en laten beperkt. Het niet nakomen van de gemaakte afspraken kan een definitieve sluiting van de keet betekenen en dat is wel het allerlaatste wat we willen. Maar we hebben ver trouwen in dat het goed gaat en dat de keet over zes maanden nog steeds open!" In Blitterswijck is dinsdagmid dag met een officieel tintje de nieuwe jeu de boulesbaan geo pend. Daarmee ging een langge koesterde wens van de KBO en de Blitterswijckse senioren in vervul ling. De baan is aangelegd naast het nieuwe jeudgebouw aan de Maas weg. Tot volle tevredenheid van Jeu Theeuwen, initiatiefnemer voor de aanleg van een jeu de bou lesbaan in het hartje van het dorp: "Er is onder de senioren heel veel belangstelling voor jeu de boules. Ik hoop dan ook dat de nieuwe baan een prominente rol zal ver vullen in de vrijetijdbesteding van de ouderen in Blitterswijck." Ruim vijf jaar vormen Peter van de Water en Annemiek Vul- lings het duo Attitude. Voor het duo een mooie reden een cd op te nemen. Een cd met tien eigen dialectliedjes die in de afgelopen vijf jaar zijn ontstaan. Met deze cd laten ze een kant van hen zien die vaak bij optredens onzicht baar blijft omdat dan veelal het vermaak voorop staat. "Onze eigen liedjes worden vooral door emotie gedragen en passen beter binnen een luisterconcept. Deze Inmiddels vijf jaar vormen Peter van de Water en Anne miek Vullings het duo Attitude cd biedt ons een mooie kans dit aan het grote publiek te tonen", aldus het duo. De cd komt uit tij dens de presentatie op donder dag 23 juni (vandaag) in de Kas teelboerderij in Horst. In het najaar volgt een toertje door de regio. Voor meer informatie: Peter van de Water 0478 691337. Pascal Franssen heeft zich tot gildekoning van het St. Antonius- Abt Gilde in Blitterswijck gescho ten. Ter gelegenheid hiervan biedt koningspaar Pascal Franssen en Sil via van de Water hem een receptie aan op zaterdag 25 juni van 20.00 tot 21.00 uur in het gemeen schapshuis aan het Plein in Blit terswijck. Na afloop van de recep tie is er een koningsbal. Franssen is al achttien jaar lid van het St. Anto- nius Abt Gilde. In 1983 begon hij als tamboer. In 1995 was Pascal de vijftiende koning, nu is hij voor d< tweede maal koning. Verder is hi lid van de schietcommissie, is hi reservecommandant en hoort hi ieder jaar trouw bij de bierkruiers Tijdens het jaarlijks koningschie ten, werd de koningsvogel met he 342e schot eraf geschoten. Bij d< gildezusters was het de marketen ster Trees Gooren die bij het 166< schot de vogel naar beneden haal de. Bij de jeugd was het de schild knaap Niels Kleeven die bij he 236e schot de vogel eraf knalde. Op zaterdag 25 juni houdt De Achterbendt uit Geijsteren voor hei tweede jaar in haar historie Ut Klophingstebal. Op deze editie komen de uit Leiderdorp afkomstige Bikkels hun geweldige rock roll ten gehore brengen en als het publiek dan bijgekomen is, is het de beuri aan Rattle Snake Shake om de tent wederom op de kop te zetten met hun stevige rockcovers. Dit geweldigs is allemaal te bewonderen vanal 20.00 uur op het kermisterrein in Geijsteren. 's Middags is er voor de Geijsterse mensen een soort van zeskamp met erg ludieke spellen en een playbackshow voor de kinderen. Voor meer informatie zie www.achterbendt.nl ittrifo gerid htwaj Mi :ke tü dfesti aken ten Theo Hendriks is de nieuwe basisadjudant van Groep Geleide 01^ Wapens. Hij is daarmee de opvol ger van de vertrekkende adjudant onderofficier Herman Janssen. tan Z voor van I prot Chili ijzonfl van mar mstt )ordl De functie is donderdag (van daag) officieel overgedragen door de waarnemend commandant van de Groep Geleide Wapens, luite nant-kolonel J. Blom. Adjudant -Hendriks begon zijn carrière in mei 1974 bij de Koninklijke Land macht. In datzelfde jaar begon hij zijn instructeursopleiding bij de "toninklijke Luchtmacht in ibergen. Van 1976 tot 1985 |was de adjudant sectie- en klas- k vai ovei elder rk is sencommandant bij een instructie squadron voor de opleiding tot soldaat bewaking. In 1985 is Hendriks geplaatst op de 5e Groep Geleide Wapens in Stolze- nau (Duitsland) als wachtcom mandant en daarna als plaatsver vangend hoofd bewaking. Van 1986 tot nu heeft hij als evaluator voor de NATO gewerkt bij o.a. Duitse en Amerikaanse eenheden in Duitsland. Na de komst van de Groep Geleide Wapens naar Luchtmachtbasis De Peel in 1994 is de adjudant werkzaam geweest bij de afdelingen Grondoperatiën en de Explosieven Opruimings Dienst. ge' dfesti en do Unnc Peel neen: nthoo De bibliotheek Venray kent een speciale service voor lezers die graag de nieuwste titels in huis r sch halen: Sprinters. Dit zijn pas ver- e schenen boeken waarvoor over reldfi het algemeen een grote belang- A stelling bestaat. Vrijwel direct na verschijning worden de boeken door de bibliotheek uitgeleend. Normaal gesproken moet de lener enige maanden wachten. Sprin- lers mogen maximaal twee weken geleend worden. Zo is een grote doorstroming van de boe ken mogelijk en kunnen meer mensen van de service gebruik Dll maken. Voor het lenen van de 'c Ma2 ^Printers 1.50 gérekend 4 per boek. Uit de inkomsten wor den de uitgaven voor extra aan schaf bekostigd. Het assortiment ,wordt voortdurend up-to-date gehouden, zodat steeds de nieuw ste titels beschikbaar zijn. Het hui dige aanbod van Sprinters ziet er als volgt uit: Isabel Allend, Zorro; Rene Appel, Loverboy; Indrigason Arnaldur, Engelenstem; Paulo Coelho, De Zahir; Anna Enquist, De thuiskomst; Per Olov Enquist, Blanche en Marie; Karin Fossum, De moord op Harriet Krohn; Ronald Giphart, Troost; Unni Lin- dell, Roodkapje; Margriet de Moor, De verdronkene; Michael Robotham, Het verbes; Carry Slee, De toegift; Irvin D. Yalom, De Schopenhauerkuur. In de bibliotheek worden de sprinters op een speciale plaats gepresenteerd. Het actuele sprin teraanbod staat vermeld op de website van de bibliotheek www.obvenray.nl. Vorige week donderdag is het officiële startsein gegeven voor de bouw van het Ambachtkwartier aan de St. Jozefweg. Het plan bestaat uit 97 woningen én ont moetingsruimte De Tol. Wonen Venray gaf een feestebjk tintje aan de start van dit bijzondere pro ject. De partijen die meegewerkt hebben aan de ontwikkeling, ver richtten samen de starthandeling. In het project worden zestien appartementen voor de betaalba re huur gebouwd, acht royale grondgebonden koopwoningen en nog eens 28 riante koopappar tementen. Abe woningen hebben een parkeerplaats op eigen ter rein. Voor De Wendel worden drie woningen gebouwd en voor de bewoners van Schuttersveld 40 woningen. ïen stygfl ecreC De audiötheek van Visio is gestart met een posteractie in de regio Noord-Limburg. De audiötheek van tajVisio is de enige organisatie in Nederland die dankzij samenwerking met de omroepen, hoorspelen en pee| radiodocumentaires uitleent aan visueel en anderszins gehandicapten die niet op de gebruikelijke manier ndinj hnnen lezen. De audiötheek is nog relatief onbekend. Daarom vraagt Visio met behulp van BTC-spon- iarlQ wring door raiddel van deze posteractie aandacht voor de activiteiten van de nationale audiötheek. Er zijn le ij, nog maar weinig omroepen die hoorspelen uitzenden, terwijl er toch, vooral bij slechtzienden en blinden, ,t zel grote behoefte bestaat aan hoorspelen en radiodocumentaires. Mensen die hoorspelen willen beluisteren r get tonnen terecht bij de audiötheek van Visio. Niet alleen individuele abonnementen zijn mogelijk, ook een beho i0fganisatie zoals bijvoorbeeld de afdeling activiteitenbegeleiding van een verzorgingstehuis kan lid worden. ;ral t hoorspelen staan op audiocassettes die in speciale dozen gratis door de TPG verstuurd worden. Catalo gus en folder zijn in verschibende leesvormen verkrijgbaar. Voor meer informatie mevrouw Stam via tel. iasnl (035)6985755, e-mail audiotheek@visio.nu ofwww.visioweb.nl Bij Magma Mineral Tiffany Galerie in Kronenberg is van vrij dag 1 juli tot en met zondag 31 juU een bijzondere tentoonstel ling te bezichtigen. Er zijn onge veer 130 mineralen/kristaben ten toongesteld uit de inmiddels gesloten mijnen Elmwood uit Tennessee/USA en Minerva en Annabel Lee Mine uit Illinois/USA. Deze kristallen zijn prachtig van kleuren en vorm en staan bekend als een van de esthetisch mooiste mineralen ter wereld. Dit is waar schijnlijk de grootste tentoonstel ling van dergelijke mineralen in Europa. Dat de mijnen al enige jaren gesloten zijn (de mijnen in Illinois al sinds eind jaren '70) maakt alles nog unieker. Aan staande zondag is de laatste open dag voordat de tentoonstelling vanaf 1 juli in z'n tweede fase komt. Reeds diverse vaktijdschrif ten hebben vermelding gemaakt van deze expositie. Openingstij den Magma Mineral Tiffany Galerie is geopend van woensdag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur op donderdag van 13 00 tot 21.00 uur Extra zaterda gen zijn op 9 en 16 jub van 13 00 tot 17.00 uur en extra zondagen zijn er op 3 en 31 juli van 13.00 tot 17.00 uur. Andere tijden op afspraak via tel. (077)4674474. Om een beeld te vormen van de mineralen kan men een klein gedeelte zien op www.magmami- nerals.com Intratuin deelt vanaf maandag 27 juni kortingskaarten uit voor de Tuinen van Appeltem. Op ver toon van deze kortingskaart is het tweede toegangskaartje gratis. Appeltem, dat tussen Tiel en Nij megen bgt, heeft het grootste en mooiste tuinideeënpark van Nederland met meer dan 170 voorbeeldtuinen. Een inspiratie bron voor tuinhefhebbers, maar ook een ideale bestemming voor een dagje uit. De mooie Ugging van het park in het rivierenland schap met knotwügen, vogels, vaarten en wUde bloemenweides is uniek. De modeltuinen in het ruim twaalf hectare grote park hebben elk jaargetijde een andere charme en zijn het hele jaar de moeite waard om te bezoeken. Elk jaar komen er nieuwe tuinen bij en worden de actuele trends en nieuwe materialen toegepast. Met Intratuin kan dus op voordeb- ge wijze kennis gemaakt worden met de variatie in onderwerpen, materialen, planten en sfeer. Kijk voor meer informatie op www.appeltem.nl Slechthorenden Binnnenkort start er een cursus voor slechthorenden die niet (meer) echt van het leven genie ten. Tijdens de cursus Meer in balanSH krijgen slechthorenden meer inzicht in hoe het komt dat mensen zich somber, lusteloos en moe kunnen voelen en hoe men stemmingen in positieve zin kan beïnvloeden. Ook leert men de gevolgen van slechthorendheid op constructieve manieren te delen met anderen. De cursisten komen tien maal bij elkaar op de zaterdagochtenden van 9.30 tot 12.30 uur. Deelnemers krijgen oefeningen om nieuwe denkpa tronen eigen te maken. De cursus start op zaterdag 17 september. De plaats waar de cursus wordt gegeven is mede afhankeüjk van waar de deelnemers vandaan komen. De cursus wordt gegeven door medewerkers van De Riet horst in Ede en Doventeam Zuid in Weert. Belangstebenden kun nen zich voor vrijdag 1 jub opge ven bij Rhartman@riaggmidden- limburg.nl, tel. (0495)572021 of bij Infodoven- slechthorenden@degelderser- oos.nl. tel. (03181433610. Komend weekend is het ongeveer 25 jaar geleden dat Van Rijsingen Diepvries in Mierlo het levenslicht zag. Vrijdag 24 en zaterdag 25 juni wordt dat in al hun filialen uit bundig gevierd. Ruim 50 jaar geleden begon Van Rijsingen senior met het ver bouwen van groenten op een eigen stukje grond. Daarnaast ging hij zich toeleggen op con tractteelt van groenten voor de groenteverwerkende industrie. In die tijd zag senior dat de groen ten, die hij leverde aan de verwer kende industrie, een goede afzet vormden bij diverse afnemers. "En als er vraag is dan is er handel", bedacht senior. Zo ontstond jaren later het lumineuze plan om een winkeltje in de loods te beginnen waar diepvriesgroenten verkocht zouden gaan worden. Een uitzon- derbjk idee en het ludieke zat hem in het speciaal ontwikkelde procédé, waardoor de groeten los diepgevroren werden en daar door het predikaat "lekkerder dan vers" ruimschoots verdienden. Zoon Cor zou dit verder op zich nemen en uitbreiden. Klanten vonden al snel de weg naar de loods aan de Mede voort in Mierlo. Door de groeiende vraag was het winkeltje snel te klein. Ook Cor van Rijsingen had dezelfde gedachtegoed geërfd als zijn vader en dus werd het assorti ment uitgebreid en ontstond de eerste diepvriessupermarkt in Nederland. In 1985 werd een fili aal in Veghel geopend. Deze twee füialen pionierden voort op wat de consument eigenlijk in de diepvries wüde hebben. De unie ke formule sloeg aan. In maart 1992 werd vervolgens een fUiaal geopend in Deume en in augustus 1995 een in Valkenswaard. Door een stijgend aantal klanten ont stond de noodzaak van een nieu we uitbreiding, dit keer in de vorm van een distributiecentrum. In 1998 heeft van Rijsingen Diep vries het pand aan de Achterdijk 4 in Helmond betrokken. Ruim 6 jaar later voldeed ook dit pand niet meer aan de eisen en wensen van Van Rijsingen Diep vries. Sinds januari 2005 is een comoleet nieuw distributiecen trum, gelegen aan de Korendijk 11 te Helmond in gebruik gena men. In dit nieuwe pand hoopi Van Rijsingen Diepvries zich ver der te kunnen ontplooien als dé diepvriesspeciahst, om zo nog beter aan de wensen van de con sument te kunnen voldoen. Van Rijsingen Diepvriesspecialist heeft dankzij haar unieke formule een grote faam verworven in de regio Oost-Brabant. Op abe loca ties zijn de diepvriessupermark ten gelegen in of dichtbij het cen trum, in een pand met een ruime parkeergelegenheid. Zo'n 250 m2 wordt per winkel in beslag geno men door diepvriezers met de meest uiteenlopende zaken, die de inwendige mens versterken. Vis, van een lekkere malse haring tot kreeft, groenten, wel 25 ver schibende soorten, snacks, vlees, gebak, kant en klare maaltijden, aardappelprodukten, soepen. Bij Van Rijsingen kunt echt voor alles terecht. Gedeeltebjk voor topmer ken, gedeeltebjk onder de huis- merkvlag en gelardeerd met een prettige prijsstelling. Van Rijsin gen is dan ook dé diepvriesspecia list van de regio. En dat die koele jongens van Van Rijsingen fiep- vriessupermarkt een warme inborst hebben, vinden steeds meer klanten terug in de bijna ouderwetse klantvriendeüjkheid van de teams. Vrijdag 24 en zaterdag 25 juni aanstaande staan de deuren van abe fbialen in Mierlo, Deume, Veghel, Valkenswaard en bij vers- speciaüst Van de Laarschot in Beek en Donk wagenwijd open. Want een gevestigde orde van 25 jaar moet gevierd worden. De bar becue staat te gloeien, er zijn veel gratis hapjes, gratis ijsjes voor de kleintjes. Er is een kleurwedstrijd waar leuke prijsjes mee te verdie nen zijn waaronder kaartjes voor de Efteling. En voor de volwassen zijn er luxe barbecues, gribplaten en diepvrieswaardebonnen te PEEL EN MAAS een abonnement waard

Peel en Maas | 2005 | | pagina 25