iCaselse Bierfeesten [Mongozo lanceert [coconut bier 21e editie Rollebol 20% KORTING Veltumse dagen Ingezonden OTTO opent hoofdkantoor Kwaliteits certificaat Kraamzorg Aanhoudingen inzake beroving OPRUIMING w OP ALLES* ccewe» 20-60% KORTING 25% CAPREÏÏ Maag Lever Darm Stichting OPHEFFINGSUITVERKOOP Omgaan met stress Autoruit- reparatie Hennep kwekerij Messen Vrijwilligers zomercollectie dames- en herenschoenen alle tassen Pag) PEEL EN MAAS Donderdag 16 juni 2005 - Pagina Het Venrayse kerkdorp istenray staat zondag 27 juni «reer in het teken van de Jcaselse Bierfeesten, een feest 3 van en voor de inwoners, voor a jong en oud. Het dorpsfeest op Jhet terrein aan de Matthiasstraat bij de kerk in istenray barst om 11.00 uur Ilos. Het unieke van de Caselse [Bierfeesten is dat de plaatselijke [verenigingen dit evenement in 1 het hartje van Castenray volledig Idragen. Dat begint al tijdens de opener van de bierfeesten, de Idorpszeskamp. Vanaf 11.00 uur ■strijden zes teams om de wisselbe- |ker. AC Provinciale, East Side, ■Street Dogs, Casele Vuruut, Aid ■Casele en FC KO gaan weer voor I de felbegeerde wisselbeker. Voor |de minder sportief aangelegde ■bezoekers start tegelijkertijd een ;ativiteitsmarkt/hobbybraderie mbachtelijke en creatieve hob- Ibyisten presenteren een geva- Irieerd aanbod aan artikelen. Zo llaten onder anderen de glasgra- Iveerder, houtsnijwerker en stoel- I matter hun ambachtelijke werk Izien. Daarnaast zijn er standjes Imet bijvoorbeeld keramiek, beel- Iden van klei, Baby born, glas in lood raampjes, doosjes maken van kaarten, lood verwerken, fineer inlegwerk en wafels bakken. Ook in de middaguren zijn er tal van activiteiten. Tevens is er een demonstratie van de handboog sport met moderne hulpmidde len. Ook wordt de mogelijkheid geboden om zelf te schieten. Voor de jeugd is er de mogelijk heid zich te laten schminken of zich op het luchtkussen te verma ken. Tevens zal er ook weer een straattheater zijn. Om 15.00 uur begint op het feestterrein tegenover de basis school het middagprogramma. Hier zal een clown een show geven die zijn weerga niet kent. Dit is echt de moeite waard om dit te zien. Na een daverend suc ces vorig jaar, dit jaar wederom het biervathangen. Dit jaar heb ben ze er een echt WK van gemaakt. Er wordt met drie perso nen tegelijk deelgenomen. Wie worden de eerste wereldkampioe nen biervathangen van de Caselse Bierfeesten 2005? Er zijn drie klas sementen: mannen, vrouwen en jeugd (tot 14 jaar) Dit alles zal om 16.00 uur beginnen met enkele prominenten. De finale van het biervathangen zal omstreeks 18.00 uur zijn. Verdere activitei ten zijn boomstamzagen en spij- kemagelen. Rond 18.00 uur zal de laatste opdracht van de zeskamp plaats vinden om en nabij de feesttent. Zal hier de echte ontknoping plaats gaan vinden. Hoe en wat blijft nog even een mysterie De middag en avond zullen op een Duitse manier ingevuld worden. Er zal een disco zijn die eenieder in stemming zal brengen. Er zijn optreden van de Cornetto's uit Melderslo, bekend van de vastela- ovend (bonte zittingsavonden). Zij zullen hier een schlageract neer gaan zetten die nooit eerder vertoond is (waarschijnlijk ook éénmalig, speciaal voor hun vrien den en fans in Castenray). De hoofdact van de avond is de bekende/beruchte schlagerzanger Gert (uit het ziekenhuis in Venray) die al diverse optredens in de regio tot een groot succes maakte. Ook dit jaar worden er weer verscheidene speciale bie ren gedemonstreerd. Natuurlijk is er ook de mogelijkheid om ze zelf te proberen. Natuurlijk zal er ook voor de inwendige mens goed gezorgd worden. Verschillende gerechten worden er bereid. Brouwerij Mongozo lanceer de begin juni een nieuw bier. Mongozo Coconut is een exo tisch bier met de frisse smaak van cocosnoot. Een bier met 3,5 alcohol Genieten op het terras, een uitstekende combi natie samen met een exotisch gerecht en natuurlijk bijzon der omdat Mongozo Coconut uit een kokosnoot gedronken kan worden. Het succes van Venraynaar Jan Fleurkens lijkt met het Mongozo-concept geen grenzen te kennen. Na Palmnut, Banana en Quinua is Coconut de vierde telg aan de stamboom van Mongozo, de merknaam van exotische bieren. Jan Fleurkens over het concept: "Mongozo brouwt bieren waarin ingrediënten, recepten, brouw- technieken en drinkwijzen van verschillende culturen zijn ver smolten. De belangrijkste ingre diënten komen allen uit exotische oorden. Mongozo Coconut is het vierde Mongozo bier dat het levenslicht ziet. Ooit begonnen met Mongozo Palmnut, gevolgd door Mongozo Banana en Mongozo Quinua. In Kenia wordt op kleine schaal coconut bier gebrouwen. Mongozo Coconut is gebrouwen volgens een origineel recept van Mongozo. De belang rijkste ingrediënten die Mongozo in haar brouwproces gebruikt zijn Fair Trade/Max Havelaar en/of biologisch gecertificeerd. Een van de doelstellingen van Mongozo is sociaal verantwoord onderne men. Ook het nieuwe bier draagt het Fair Trade/Max Havelaar label." Mongozo betekent 'proost' in het Angolees. Een van de grond leggers van Mongozo is de inmid dels overleden Henrique Kabia uit Angola Hij introduceerde in 1999, samen met Jan Fleurkens, Mongozo bier op de Nederlandse markt. Dit was het Palmnut bier dat traditioneel in Angola gebrou wen wordt. Gedronken uit kale bassen en al snel populair in de Jan Fleurkens en Fran Janssen gaan proberen om ook het coco nut bier wereldwijd op de kaart te zetten Afrikaanse restaurants en op festi vals in Nederland. In 2001 werd Mongozo Banana gelanceerd. Dit was het eerste bier met Max Havelaar keurmerk. Een tropisch fruitbier gemaakt met bananen naar een receptuur van de Massai, een volk dat leeft in Kenia en Tanzania. Fleurkens: "Daarmee werd de markt ook een stuk groter en werden steeds meer partijen in andere landen enthousiast. De export van de bie ren werd steeds belangrijker voor de brouwerij. Nu bestrijken we nagenoeg heel Europa en ook lan den als Japan, Taiwan, Australië en Canada behoren inmiddels tot ons afzetgebied." NIEUWE MARKTEN In 2003 kwam Mongozo Quinua op de markt. Een bier gebrouwen van quinua, de 'Golden grain of the Andes'. Met dit bier was een volgende stap gezet. Dit was het eerste bier gemaakt volgens een origineel recept van Mongozo. Mongozo kreeg ee-n steeds belangrijkere plaats in de hedendaagse samenle ving en met dit bier werden ook voor de eerste keer ingrediënten uit niet Afrikaanse landen gebruikt. Met dit product werden dan ook nieuwe markten gevon den. Lente 2005 is de tijd voor het lanceren van Mongozo Coconut. Een exotisch bier met de frisse smaak van kokosnoot. Het bier bevat 3,5 alcohol. Wederom een eigen receptuur van Mongozo. Het bier wordt gebrou wen op basis van Mongozo Quinua. "De kokosnoten komen uit Sri Lanka. Een revolutie in de bierwereld", aldus Jan Fleurkens. "In Nederland zal Mongozo Coconut weer verkocht worden in de betere slijterijen, Fair Trade en wereldwinkels, restaurants, sommige dierentuinen, horeca en festivals. In het buitenland zal Mongozo Coconut door vrijwel alle importeurs die nu Mongozo inkopen, in het assortiment opge nomen worden." Voor meer info zie: www.mongozo.org of bel naar Mongozo BV. Het tel. nr.: 0478- 550968 of mail naar info@mong- ozo.org Mongozo bieren worden geïmporteerd en verdeeld via de Brouwketel in Den Bosch. De Veltumse Dagen worden dit jaar over twee weekeinden verspreid. Het eerste gedeelte wordt gehouden op zaterdag 9 juli vanaf 13.00 uur op het speelterrein aan de Pettenmakerstraat. Er wordt dan een grote zes kamp voor de basisschooljeugd van 7 tot 9 jaar en van 10 tot 12 jaar gehouden. Inmiddels hebben zich al tien teams aangemeld. Er kunnen er nog enkele bij. Voor aanmelding kan men contact JÖAJ&tMnd tie /rfitte \Jennen BungalowParc - ParcCamping HET OPENLUCHTBAD VAN VENRAY EN OMSTREKEN Gezuiverd strandbad Frituur met terras Speeltuin Midgetgolf Kind- en gezinsvriendelijk ^meter^ Sparrendrecf 12, 5807EK Oostnim-Venray wwyv.wittevennen.nl tel 0478-511322 opnemen met Ron Clevers via tel. 510426 of Mart Wijnhoven via tel. 511193. Na afloop vertrekken de zes kampdeelnemers in optocht naar het wijkcentrum, alwaar dan de alom bekende playbackshow van start gaat. In de pauze volgt de einduitslag van de jeugdzeskamp en krijgt elke deelnemer een aan denken. Voor deelname aan de playbackshow zijn onlangs inschrijfformulieren verspreid via de basisscholen in de wijk. Voor aanmelding kan men terecht bij Door Vullings via tel. 510611 of Gerda van Lierop via tel. 510869. Deel 1 van de Veltumse Dagen wordt afgesloten met een Veltumse feestavond voor alle wijkbewoners vanaf 16 jaar. De feestband Puppies Huisorkest zorgt daarbij voor een prettige sfeer. Deel twee van de Veltumse Dagen worden gehou den op zondag 19 september (dit mede ter gelegenheid van het 25- jarige bestaan van de wijkvereni- ging). De activiteiten worden deze dag in en om Wijkcentrum Veltum gehouden. Op het pro gramma staan tal van activiteiten voor de jeugd, alsook muziek- en dansoptredens voor volwassenen. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Bermen In Peel en Maas las ik dat de gemeente op het budget voor maaien wil bezuinigen door verla ging van de bermen. Ik vreesde al zoiets toen ik zag hoe de graslaag langs de wegen in het buitenge bied werd afgeschraapt. Financieel misschien leuk voor de gemeente maar er zijn ook nade len aan verbonden. Ik noem ze: het is lelijk, het geeft stofoverlast bij droogte, het geeft moddero- verlast bij nat weer en het veroor zaakt lekke banden. Het wegdek ligt op veel plaatsen aanzienlijk hoger dan de berm. Toch moet men op veel wegen die berm in als er een tegenligger aankomt. Kennelijk zijn de zijkanten van autobanden niet goed bestand tegen de harde rand van het asfalt. Een collega van mij moest een uit wijkmanoeuvre onlangs bekopen met twee lekke banden, ikzelf was vorige week de klos met één lekke band. Leuk zo'n financieel voordeel voor de gemeente; min der leuk voor de mensen in het buitengebied. Bij wie kan ik de rekening indienen? V.Cobben, Leunen Voorproefje provinciaal contourenbeleid? Het nieuwe provinciale contou renbeleid zal er toe leiden dat de woningbouw in de dorpen sterk beknot gaat worden. Woningbouw zal in de toekomst vrijwel nog uitsluitend via bemid deling van de provincie en meest al in het buitengebied plaatsvin den. Bedoeling is dat de provincie met deze winsten nieuw beleid gaat bekostigen. Een voorproefje hiervan las ik enige tijd terug in Dagblad de Limburger. Het ging hier om de verplaatsing van het tuinkassengebied langs de Maas in Hout-Blerick naar het kassenge- bied Califomië. Deze verplaatsing wordt voor het grootste deel bekostigd uit de verkoopop brengst van 25 woningen, welke deels op de huidige plek van de kassen gebouwd gaan worden. Geschatte opbrengst hiervan bedraagt tussen de 5 en 6 miljoen euro. De koper van een dergelijke woning betaalt dus alleen al voor de grond zo'n 265.000 euro (inclusief btw). Stel de bouwkos ten op 235.000 euro, dan bedraagt de totale investering voor deze burgerwoning 500.000 euro. Dit terwijl exact dezelfde woning voor een agrariër in het buitengebied slechts 240.000 euro kost, te weten 5.000 euro voor een zelfde stuk grond en 235.000 euro voor de woning. Maar ach, is er iets nieuws onder de zon? Reeds jaar en dag geven onze overheden bij het predikaat "burgerwoning" een garantie voor 10 jaar gedwongen kinderopvang en 10 jaar langer doorwerken af; niet alleen vanwege de veel hoge re rente- en aflossingsverplichtin gen t.o.v. de agrariër, maar ook vanwege de twee maal hogere (en excessief stijgende) onroe rend zaakbelasting. Alsof burgers geen bedrijven en financiële pro blemen hebben?! De provincie toont zich met dit voorproefje van haar nieuwe contourenbeleid een waardig opvolger van onze geldslurpende, overgebureaucra- tiseerde en door politieke wille keur gedreven gemeenten. Dus dorpsraden, wakker blijven of beter gezegd: wakker worden! Leo Reintjes. Leunen De 21e editie van Rollebol wordt op zaterdag 18 juni van 10.00 tot 16.00 uur in Arcen gehouden. Vier Venrayse jeugd clubs, ADOR uit Oostrum, SJW Castenray, SJM Oirlo en de Springplank uit Venray gaan naar Arcen om de strijd aan te binden met: OJC De Hobbits uit Kessel, Sirene'99 Lomm en gastheer Jong Arcen. Ruim driehonderd kinde ren en een honderdtal begeleiders bevolken deze dag het trapveld aan de Sijzenbroek. Na een ludie ke opening, welke verzorgd wordt door de hopman van Jong Arcen Ron Smits en stripheld Winnie de Poeh, gaat de jeugd aan de slag op de onderdelen zes kamp, straatspellen en survival- spellen. Drie spelonderdelen, drie leeftijdscategorieën, dit betekent drie maal anderhalf uur plezier. Er is een circuit met achttien zes kampachtige spellen. Zonder meer spectaculair is het buik schuiven. Op een binnenband over de groene zeep glijden. Maar spellen als; vliegend tapijt, zwaai- bal, blinde koe, spiegelpuzzel en katapult eisen veel aan behendig heid en creativiteit van de deelne mers. Het onderdeel straatspellen bestaat uit achttien onderdelen die zich op straat afspelen, zoals hoepelen, belletje trekken, hoela hoepen, bliklopen touwtje sprin gen en hinkelen. Het derde onder deel speelt zich af langs een sloot en bestaat uit tien survivalspellen. Wil men geen nat pak halen, dan dienen spellen als beek slingeren, brug bouwen, water hijsen en touwbrug lopen, geconcentreerd gespeeld te worden. Een jury bepaald aan de hand van het gemiddelde, welke jeugdclub uit eindelijk met de eerste prijs en de wisselbeker naar huis gaat. De koepelorganisatie Verenigde Jeugdclubs Limburg, waarvan alle deelnemende clubs lid zijn, tekent voor de begeleiding van dit jeugdfestijn. De VJL biedt cursus sen voor de leiding aan. Uitwisseling van draaiboeken, het houden van workshops en de contacten met de jeugdclubs, middels haar consulenten, beho ren ook tot het aanbod. Ook wordt het blad De Flits uit gegeven, boordevol informatie en speltips. De begeleiding van Rollebol bestaat uit administratie ve ondersteuning. OTTO Holding heeft afgelopen vrijdag het nieuw hoofdkantoor Oost Europa geopend in Opole (Polen). Tevens is hier het Poolse uitzendbureau van OTTO geves tigd. Vanuit het hoofdkantoor worden de activiteiten van OTTO aangestuurd in Polen, Tsjechie, Slowakije en Duitsland. Onlangs opende OTTO wervingskantoren in Raciborz en Strzelce Opole (Polen) en het eerste Duitse kan toor geopend in Cottbus. Naast de Poolse medewerkers heeft OTTO inmiddels ook met succes ruim 100 Duitse uitzendkrachten aan het werk. Sinds het begin van 2005 is OTTO agencja Pracy (Uitzendburo) in Polen actief. De afgelopen maanden vonden reeds 500 personen een baan via dit Pools uitzendburo. Dagelijks zijn er in de regio Opole 150 uitzend krachten actief voor OTTO. Vooral studenten vinden via OTTO een baan als hostesse, kas- siere, magazijnhulp, heftruck chauffeur of vertegenwoordiger. Ook verzorgt OTTO in Polen de werving/selectie voor Nederlandse bedrijven die in Polen activiteiten willen opstar ten. Met het uitbreiden van de activeiten van OTTO in Polen en Duitsland wordt een belangrijk deel van de doelstelling gereali seerd om klanten in meerdere Europese landen van dienst, te kunnen zijn. OTTO Uitzend kracht is de grootste internationa le arbeidsbemiddelaar van Nederland en werkt voorname lijk in de logistiek (70%), de indus trie (25%) en de tuinbouw (5%). De Maag Lever Darm Stichting (MLDS) collecteert van zondag 19 tot en met zaterdag 25 juni. Leverziekten vormen het hoofdthema van deze collecte. Naar schatting lijden in Nederland 200.000 mensen aan een of andere leverziekte. De MLDS zet zich op meerdere fronten in voor maag, lever en darmaandoeningen. Met de opbrengst van het col lectegeld wordt belangrijk onderzoek naar de voorkoming en behan deling van ziekten en aandoeningen van maag, lever en darmen gefi nancierd. Tevens biedt de stichting een platform voor wetenschappers, artsen en andere specialisten, waarbij het delen van kennis centraal staat. Het werk van de Maag Lever Darm Stichting wordt mogelijk gemaakt door donaties, fondsen die hun waardering voor het werk van de stichting laten blijken door een gift te geven of donateur te worden. Voor meer informatie: www.mids.nl *zie voorwaarden in de winkel Hofstraat 5, Venray, Tel. 0478-582828 KOOPAVOND OP VRIJDAG Groene Kruis Kraamzorg heeft onlangs het internationale kwali teitscertificaat Zorg voor de Borstvoeding behaald. Recentelijk werd dit certificaat uitgereikt aan Margriet van den Heuvel, manager Kraamzorg, die het certi ficaat namens de organisatie in ontvangst nam. Het certificaat is een initiatief van de Wereld Gezondheidsorganisatie (WHO) en het kinderfonds van de Verenigde Naties (Unicef). Het is een garantie dat het borstvoe- dingsbeleid van Groene Kruis Kraamzorg voldoet aan de streng ste internationale kwaliteitseisen. "We zijn bijzonder trots op het behalen van het certificaat. Hiermee wordt de kwaliteit van onze zorg en van onze medewer kers nogmaals onderstreept", aldus Van den Heuvel. Om voor het certificaat in aanmerking te komen moeten de tien internatio nale kwaliteitseisen in het borst- voedingsbeleid van Groene Kruis Kraamzorg terug te vinden zijn. Een onafhankelijke commissie heeft deze eisen vervolgens getoetst en is tot de conclusie gekomen dat Groene Kruis Kraamzorg een zorgaanbieder is die met hoge kwaliteit van zorg, ouders en hun pasgeboren kinde ren in Noord-Limburg van kraam zorg voorziet. De jarenlange aan dacht voor de begeleiding bij borstvoeding heeft zich vertaald in een goed verankerd kwaliteits beleid. "De begeleiding van borst voeding heeft altijd al veel aan dacht gekregen. Zo zijn er samen met verloskundigen, Groene Kruis Jeugdgezondheidszorg en het VieCuri Medisch Centrum Noord-Limburg richtlijnen met betrekking tot advisering aan cliënten over borstvoeding opge steld. Het behalen van dit kwali teitscertificaat is de kroon op ons werk. Het behalen van het WHO- Unicef certificaat betekent overi gens niet dat wij denken dat we er nu zijn. Integendeel, Groene Kruis Kraamzorg gaat zich ook in de toekomst in zetten voor de kwaliteit van zorg die de mensen van ons gewend zin", aldus Van den Heuvel. Naast het certificaat Zorg voor de Borstvoeding is Groene Kruis Kraamzorg ook in het bezit van het HKZ-ISO-certifi- caat (Harmonisatie Kwaliteitsbeoordeling in de Zorgsector). Dit is het belangrijk ste keurmerk voor (kraam)zorgin- stellingen in Nederland. De politie heeft het onderzoek afgerond naar een gewapende beroving op donderdag 20 januari op de Sint Servatiusweg. Hierin zijn na uitgebreid onderzoek vier verdachten aangehouden. Het betreft drie jongens uit Venray die toen 14,15 en 16 jaar oud waren en een jongen uit Oirlo van 17 jaar. Uit het onderzoek blijkt dat de 15 en 16-jarige jongen donder dag 20 januari vermoedelijk een overval wilde plegen op een groentewinkel aan de Sint Servatiusweg, met hulp van de 17- jarige uit Oirlo. Toen bleek dat de winkel bijna gesloten was, gingen ze over tot de beroving van een 71-jarige vrouw die de winkel ver liet. De jongens eisten de tas van het slachtoffer. De wouw gaf haar tas echter niet af waarop ze bedreigd werd met een vuurwa pen. Later bleek het om een nep- wapen te gaan. Na onderzoek kwam de politie de 16-jarige ver dachte op het spoor die intussen vastzat voor zes andere tasjesro ven die tussen januari en maart In het najaar start er weer een cursus Aanpakken van werk stress: voorkomen van burnout. De cursus wordt verzorgd door de afdeling Preventie en Informatie van de GGZ-Groep Noord- en Midden-Limburg. Bij voldoende aanmeldingen wordt de training op twee locaties in de regio Noord-Limburg gegeven, in Blerick en Venray. De cursus vindt 's avonds plaats gedurende tien achtereenvolgende weken. Voor meer informatie of aanmel ding kan men terecht bij de afde ling Preventie en Informatie, mevrouw Broekman via tel. (0478)531460. Inschrijving vindt plaats op datum van binnen komst. werden gepleegd in Venray. Tijdens zijn gevangenschap is hij voor dit nieuwe feit op 31 mei aangehouden. De 15-jarige jongen werd 30 mei aangehouden en is in bewaring gesteld. Hij moet op 15 juni voor de raadkamer ver schijnen. De 17-jarige verdachte is 6 juni aangehouden. Hij is voorge leid aan de rechter-commissaris en is onder voorwaarden op vrije voeten gesteld. De 14-jarige ver dachte is op 6 juni aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de overval en is ook voorgeleid aan de rechter-commissaris. Hij is onder voorwaarden eveneens op vrije voeten gesteld. RS Autoruitservice biedt o zaterdag 18 juni de mogelijkhei de voorruit van de auto te late inspecteren op kleine beschad gingen. Deze kunnen indie mogelijk ter plaatste worden gen pareerd. Een kleine beschadigin kan door allerlei invloeden va buitenaf gaan doorscheuren. A een ruit eenmaal begint te schei ren is vervangen de enige mog< lijkheid. Dit is echter een kostbai zaak en om dit te voorkomen, een reparatie mogelijk. Een ruitn paratie is vanaf WA+ geheel gr: tis, dus geen eigen risico en gee aantasting van de no-claim. W< de groene kaart of polis meebrej gen voor de juiste gegevens. D regeling geldt niet voor Centra: Beheer-verzekerden. Men ka tevens terecht voor kenteken-gr veren tegen autodiefstal. Voc vijftien euro per auto worden all ruiten voorzien van een onuitwi baar kentekennummer. Dez j methode wordt aanbevolen doe ondermeer verzekeringsmaa schappijen, politie en ANWB. H< is niet nodig een afspraak t maken. RS Autoruitservice sta: deze zaterdag van 10.00 tot 16.3 uur bij De Sprank in Venray. De politie heeft donderdaj avond een hennepkwekerij on j manteld in een woning aan d Prinses Marijkestraat. Daarbij zij11 vijf mannen aangehouden op ve denking van overtreding van d opiumwet. Het gaat om de 38-jai ge bewoner, een 22-jarige man u Venray, een 32-jarige man u Gennep, een 33-jarige man u I Cuijk en een 40-jarige man u i Nijmegen. De politie kwam d kwekerij op het spoor na een me ding waarna agenten een onde j zoek instelden. Op het momer 1 dat de politie bij de wonin kwam, waren de verdachte j bezig om diverse goederen in t laden in een aanhangwagen. O 1 de zolder troffen ze een kweker j1 met zo'n 195 planten en de ben< digde apparatuur aan. Verdt stonden in diverse kamers leg kweekbakken. De verdachten zij in verzekering gesteld. De politie kreeg in de nacht va zaterdag op zondag een meldin 1 van de beveiliging van een ui gaansgelegenheid aan de Sir 1 Catharinastraat. Eén van hu bezoekers bleek bij het fouillere drie messen bij zich te hebber De 18-jarige jongen uit Sevenui was de zaak uitgegaan en werd b het opnieuw binnenkome gefouilleerd. Hierbij kwame twee klapmessen en een vlinde mes te voorschijn. Vooral dit laa ste mes valt onder de wet wapen en munitie en is daarom een ve boden wapen. De politie wer gewaarschuwd. Die hield de flin I onder invloed van alcohol verk< rende jongen aan en maakte pr( ces-verbaal op. De messen zijn i beslag genomen. Na het opmake van proces-verbaal kwamen d ouders van de jongen hem oph: len omdat hij de laatste bus ha gemist. De Speel-o-Theek zoekt enthoi siaste vrijwilligers die er plezier i hebben om samen met kindere en hun ouders speelgoed uit t zoeken. Verder heb je als vrijwill ger tot taak om nieuwe spellen e speelgoed in te werken, het ui: leenmateriaal te verzorger ouders te adviseren aangaand het uit te lenen speelgoed, adm nistratief werk te verrichten e kleine klusjes te verrichten. J kunt kiezen voor de volgend werktijden: woensdag van 14.0: tot 16.00 uur en vrijdag van 16.0: tot 19.00 uur. Informatie: Steur punt Vrijwilligerswerk, Marki straat 8 in Venray, telefoon 047F 516995, match.venray@planet.nl /{parte 3c/w*mstv £r fatten- De gezelligste schoenwinkel van Venray Grotestraat 11 - www.capretto.nl

Peel en Maas | 2005 | | pagina 9