Europese aanbesteding parkeergarage Gouden Leeuw Gemeente Venray Verspreiding nieuwe gemeentegids Handhaving bij opslag transportbedrijven Opening Leunse Paes Kijk ook op www.venray.nl Pagina EEL EN MAAS Donderdag 16 juni 2005 - Pagina 19 Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Maartdag van 12.00 tot 20.00 uur. Dinsdag .tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Week 24 Vanaf vrijdag 17 juni wordt de nieuwe gemeentegids van Venray, editie 2005-2006, huis-aan-huis verspreid. Ook dit jaar laat de gids weer een actueel overzicht zien van instellingen, organisaties, verenigingen, clubs en belangengroeperingen die in Venray actief zijn. Nieuw is dat deze adresgegevens ook op de gemeentelijke website te raadplegen zijn (ho mepage, quicklinks). Als extra service zijn er plattegronden gekoppeld aan deze digitale versie van de gemeentegids. Kijk op www.venray.nl. Alle huishoudens, bedrijven en instellingen ontvangen een exemplaar. Ook huishoudens met een ja/nee- of nee/nee-sticker op de brievenbus. Hebt u eind juni nog geen nieuwe gemeentegids ontvangen? Dan kunt u tijdens de reguliere openingstijden een gratis exemplaar afhalen bij de publieks- balie van het gemeentehuis. In het handhavingprogramma 2005 heeft de gemeente thema maanden geïntroduceerd. Er zijn zeven vooraf aangekondigde handhavingacties die ongeveer een maand duren. Dan hand haaft de gemeente intensief op een specifiek thema. In mei zijn er controles verricht bij op- slag- en transportbedrijven. De nadruk lag bij de controles op de milieuaspecten bodem, afval, afvalwater en veiligheid. De handhavers hebben bij de con troles nadrukkelijk gelet op: - de aanwezigheid van een gecerti ficeerde vloeistofdichte vloer in een herstelwerkplaats of een was- of tankplaats; - de aanwezigheid van vloeistofdich te voorzieningen bij de opslag van en werkzaamheden met (vloeiba re) gevaarlijke (afval)stoffen; - de opslag van gevaarlijke stoffen (volgens richtlijn CPR 15-1); - de opslag van vloeibare brandstof fen in tanks (volgens richtlijn CPR 9-1 of CPR 9-6); - de opslagwijze en afgifte van gevaarlijke afvalstoffen; - de lozing van pfvalwater afkomstig van een was- of tankplaats (lozing door een goedwerkende slibvang- put en olie-afscheider); - de opslag van gasflessen en LPG-wisselreservoirs; - de veiligheid rondom acculaad- stations; - de aanwezigheid van voldoende brandblusmiddelen. Resultaat In totaal zijn negentien bedrijven bezocht. In drie gevallen was er sprake van overtreding van de voorschriften met betrekking tot de opslag van en werkzaamheden met gevaarlijke stoffen. In één geval betrof het een tekortkoming aan de wasplaats. De gemeente heeft deze bedrijven in de gelegenheid gesteld om binnen één maand c.q. twee maanden te voldoen aan de voor schriften. Op vrijdag 1 juli wordt in de gemeente Venray een nieuw na tuurgebied geopend: de Leunse Paes. De ontwikkeling van de Leunse Paes is een gezamenlijk project van de gemeente Ven ray, Waterschap Peel en Maas vallei en Staatsbosbeheer. Met de ontwikkeling van het nieuwe natuurgebied is het stedelijk uitloop gebied ten zuiden van de Deurne- seweg verder ontwikkeld. Vanuit de woonwijk Brukske is het gebied via de Baggerweg goed bereikbaar. De opening van de Leunse Paes is tussen 14.00 en 16.00 uur. Er is een speciale rol weggelegd voor leerlin gen van basisschool De Foekepot. Ook vinden er rondleidingen door het gebied plaats. U bent van harte uitgenodigd om bij de opening aan wezig te zijn. en het uitvoerings programma voor het stroomgebied van de Loobeek. Dat gebeurt in Vredepeel tijdens de festiviteiten 'n Halve eeuw Vredepeel. Titel van de visie en het uit voeringsprogramma is 'Samen puzzelen voor de toekomst'. Kom kij ken in het 'paviljoen van de toekomst' waar de drie partijen de defini tieve visie toelichten. In de stand liggen flyers, zodat u thuis op uw ge mak een en ander nog eens door kunt lezen. Milieustation Het milieustation (Metaalweg ld, 63 12 31) is geopend op: maandag t/m vrijdag van 13.00 tot 18.00 uur zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. De gemeente Venray is gestart met de aankondiging van de Eu ropese aanbestedingsprocedure voor de bouw van de onder grondse parkeergarage van plan De Gouden Leeuw. Binnen de Eu ropese Unie geldt namelijk vrije concurrentie en toegankelijkheid van overheidsopdrachten. Aanbesteding is een vorm van inkopen waarbij de inkopende partij aan meerdere bouwbedrijven een offerte vraagt. Bij een Europese aanbesteding wordt de opdracht in Luxemburg aangekondigd. Daardoor kunnen meerdere bedrijven reage ren op de uit te voeren bouwwerk zaamheden. Bouwwerken moeten volgens de Europese regels worden aanbesteed als het drempelbedrag van de aanbestedende dienst (lees: de gemeente Venray) van het uit te voeren bouwwerk boven de waarde ligt van 6.242.028. Er zijn ver schillende soorten aanbestedings procedures. Voor de parkeergarage is gekozen voor de openbare proce dure met voorselectie. Proced u rebeschri jvi ng De openbare procedure met voor selectie kent een aantal vaste deel- procedures: 1. aankondiging van de opdracht 2. opstellen van de selectieleidraad 3. selectie aannemers op basis van gunnïngscriteria/uitsluitings- gronden 4. informeren aannemers 5. verzenden bestek met tekeningen 6. rekenfase aannemers 7. aanbesteding 8. bekendmaking aannemer 9. reactietermijn overige inschrijvers 10. definitieve gunning 11. opsturen publicatie naar Luxemburg. Voor de parkeergarage zal op basis van een selectieleidraad worden bekeken welke zes bedrijven mogen inschrijven voor het bouwwerk. Indien er meer dan zes bedrijven de toets van de uitsluitingsgronden doorstaan, zal er door een notaris worden geloot. Bij de aanbesteding is de laagste prijs het gunnings criterium voor het verkrijgen van de bouwopdracht. •V? Venray, focus op mensen

Peel en Maas | 2005 | | pagina 19