..Gedeelde smart is halve smart raziliaanse professor emonstreert capoeira Presentatie Dorpsraad Tienray een succes Exotisch trommelspel op het Wereldfestival Website www.beleefdedag.nl Service rubriek IJF 7 Burgerjaar verslag 2004 Drugsactie Geslaagde boekpresentatie Niets! gina 1 EN MAAS Donderdag 16 juni 2005 - Pagina 11 (ijeenkomsten voor lotgenoten Antoinette de Koster-Geurts [1) en Ria Sijbers-Oomen (40) Wanssum zijn al meer dan intig jaar vriendinnen. Het "lot wil dat beiden hun lers op relatief jonge leef- |d verloren. De echtgenoot Antoinette overleed bijna [en jaar geleden, die van in februari vorig jaar. Met verlies van hun partner jen ze allebei een enorme ïap te verwerken. Bij de pro- sslonele hulpverlening von- eo ze niet altijd de steun die zochten. Spontaan kwamen e dit voorjaar samen op het dee een praatgroepje op te jchten. Voor iedereen wiens lartner is overleden of ernstig lek is. Gewoon praten met en kopje koffie erbij. Ihfor- neel en vrijblijvend. Soms waar en heftig, dan weer ichtig en gezellig. Het groep- bestaat nu twee maanden, loe zijn de eerste ervaringen? Je partner overlijdt. Plotseling om je er alleen voor te staan. Je :ven staat in één klap helemaal op zijn kop. Familie, vrienden en ennissen bekommeren zich om Toch komt onvermijdelijk het lent dat ook zij weer over- in tot de orde van de dag. En Als je er niet alleen uit kunt omen, bestaan er altijd nog pro- issionele hulpverleners. Maar oe zeer die ook hun best doen, !ij ervaren niet aan den lijve wat et gemis van een partner bete ent. Je voelt je daarom vaak nbegrepen, gaat aan jezelf twij- :Ien. Je zou er met anderen over rillen praten, maar met wie? Dit waren de ervaringen die Lntoinette de Koster-Geurts en lia Sijbers-Oomen opdeden na iet overlijden van hun echtge- ioot. Als ervaringsdeskundigen esloten ze bijeenkomsten te aan organiseren voor gelijkge- temden. Antoinette: "Laat ik oorop stellen dat we niemand af villen vallen, ook de professione le hulpverlening niet. Iedereen :ft een eigen benadering en bij een werkt die beter dan bij de :r. Wij vonden dat er iets ont- en zijn daarom hiermee tart. Overigens had ik dit niet len beginnen zonder de steun enni ïflfcoro aan Ria Sijbers-Oomen en Antoinette de Koster-Geurts verzorgen bijeenkomsten voor lotgenoten van mijn nieuwe partner. Die staat er gelukkig helemaal achter." Ria vult aan: "Ons initiatief is puur vanuit het gevoel ontstaan. Wij merkten dat we meer steun had den aan mensen die hetzelfde meegemaakt hebben. Het begrip en de herkenning zijn daar veel groter. Het is gewoon fijn om te weten dat er meer mensen zijn die hetzelfde doormaken Dat geeft een bepaalde rust. Je bent daardoor ook beter in staat te rela tiveren." De drempel om hulp te vragen, ligt voor veel mensen hoog. Antoinette en Ria proberen het praten over vaak beladen thema's gemakkelijker te maken. Ria: "Pra ten is nog altijd de beste remedie. En dan vooral ongedwongen pra ten. Daarom willen we zo infor meel mogelijk zijn. We hebben geen gespreksleider of een agen da of thema's die we willen bespreken. Nee, om de veertien dagen staat hier op woensdag morgen om half tien de koffie klaar en dan wordt er gewoon spontaan gepraat. Trouwens, ook veel gelachen. En soms is het heerlijk om eens lekker te zeuren. De gesprekken kunnen gaan over koetjes en kalfjes, maar soms ook over dingen waar je tegenaan loopt. Wat doe je met verjaarda gen? Hoe ga je om met de sterf dag? Hoe doe jij dat met vakan ties? Hoe gaan jouw kinderen om met het verlies van hun vader of moeder? Iedereen zit toch met dezelfde vragen." Antoinette: 'We proberen iedereen in zijn waarde te laten. Niets moet. Niemand wil de anderen overtuigen van zijn eigen gelijk. En als iemand alleen wil luisteren, is dat ook prima. Vanaf de eerste keer loopt eigen lijk alles vanzelf. Pijnlijke stiltes zijn er nog niet gevallen. Iedereen is tot nu toe heel enthousiast. Ze komen elke keer weer terug." Het zou overigens een misver stand zijn om te denken dat alleen mensen die een partner hebben verloren mee kunnen doen. Antoinette: "Mensen van wie de partner ernstig ziek is, zijn even eens van harte welkom. Hun ver driet is hetzelfde en ook zij kun nen van anderen leren hoe die ermee omgaan." De deelname aan de bijeenkomsten staat open voor iedereen: man of vrouw, jong of oud. Ook de woonplaats is niet van belang. Ria: "We zijn nu met z'n achten. Daar mogen nog best een aantal mensen bijkomen. De leeftijd van de deelnemers ligt zo ongeveer tussen de 40 en 65. We merken wel dat de drempel voor mannen hoger ligt dan voor vrou wen, want er maakt op het moment slechts één man deel uit van de groep. Mannen zijn blijk baar toch minder gewend om over dit soort dingen te praten." De bijeenkomsten vinden om de veertien dagen op woensdag ochtend van 9.30 tot 11.30 uur plaats bij Ria Sijbers-Oomen thuis. Nieuwe deelnemers zijn van harte welkom. Aan de deelname zijn geen kosten verbonden. Geïnte resseerden kunnen contact opne men met Ria Sijbers-Oomen, De Houskuilstraat 9. 5861 BW Wans sum. Telefoon: 0478-533511 of 06-43486186. E-mail: oomen- ria@wanadoo.nl Op Wereldfestival Meerlo-Wanssum De Braziliaan Tiago de j lamargo (26) is een idealist, houdt van zijn land en nog er van de traditionele capoeira, een soort dans- en echts port die zijn weerga niet kent. De capoeira is een van de meest fascinerende aspec ten van de Braziliaanse cul tuur. Bij toeval kwam Tiago de Camargo (in de capoeirawe- reld heet hij professor Formi- ja) in Venlo terecht waar hij lamen met zijn Venlose echt- [enote Tanja Peters een eigen apoeira-vereniging en chool heeft opgericht onder de naam: Centro Cultural Sen zala de Capoeira. Senzala is het Portugese woord Poor slavenhut. En dat duidt er (teer op dat deze vecht- en dans- iport afkomstig is uit de slavenpe- iode Tijdens het Wereldfestival Meerlo-Wanssum op zondag 26 uni geeft Formiga met zijn leerlin- [en een spectaculaire en gracieu st demonstratie van de capoeira :n andere Braziliaanse dansen. )at gebeurt op het hoofdpodium tn daarna op verschillende plaat sen op het grote festivalterrein. Formiga is geboren in Campi nas, een stadje in de buurt van de netropool Sao Paulo in Brazilië, in net als de meeste andere Brazi- iaanse jongens was hij op straat ltijd aan het voetballen én bezig net de dans- en vechtsport 56 fapoeira- De capoeira is, zoals gemeld, 'ntstaan in de slaventijd in Brazi- De Afrikaanse slaven mochten een wapens dragen en ontwik- elden met handen en voeten een sanier om zich te verdedigen gen de harde slavendrijvers. Om e schijn op te houden dat het iets vijandigs was wat ze deden ermengden ze de vechttechnie- en met sierlijke danspassen en K."wegingen. Ze deden alsof ze ïchten zonder elkaar lijven aan rijken. Schijngevechten waren tt, maar dan heel sierlijk, soms gracieus. Dat oefenen deden op een open plek in het bos, in Portugees capoeira geheten, pt in 1930 was het in Brazilië g verboden om deze vecht- en sport te beoefenen omdat ze van de slaven afkomstige rt niet paste in een moderne ur. Maar anno 2005 is het op al na een van de populairste 'gheden van de Brazilianen, 't Formiga. Op de Braziliaanse nden zie je altijd groepjes ensen kijken naar anderen die ira aan het beoefenen zijn. SCHIJNACTIES Bij toeval kwam hij in Mön- neladbach terecht om daar enkele demonstraties te geven. En daar leerde hij ook Tanja Peters uit Venlo kennen. Zij is tolk in onder meer Portugees en had al vaker gehoord van de Braziliaanse capoeira. Ze wilde dat ook wel eens doen, zocht op internet en vond daar de naam van Tiago en zijn capoeira. Het klikte niet alleen op de sportvloer met die twee, ze sloten een huwelijk. Met z'n tweeën beoefenden ze twee jaar geleden voor hun ple zier in het Venlose Julianapark de capoeira. En daar werd, zonder dat ze het wisten, de kiem gelegd van de Venlose culturele vereni ging Senzala de Capoeira. Want de sierlijke schijnacties en acroba tische bewegingen van die twee vielen op. Jongens en meisjes slo ten zich spontaan aan. Als het regende ging het gewoon door onder de kruin van een grote boom. De groep capoeiristas werd zo groot dat capoeira-leraar Formiga in een Venlose sportzaal begon met trainingen. De belang stelling groeide zo snel dat de Bra- ziliaana de lessen moest uitbrei den naar Blerick, Roermond en Mönchengladbach. Het is een aardigheid om een avond de lessen van Formiga en zijn leerlingen mee te maken vanaf de zijkant. Jongens en meis jes, mannen en vrouwen van 15 tot en met 56 jaar, gekleed in witte pakken, doen mee. "Het is een grote vriendengroep", zeggen de leerlingen. Dat is ook te mer ken als de leerlingen binnenko men en de meester hun groet. Op z'n Braziliaans! Dat gebeurt door de duimen in elkaar te schuiven (vredesteken), de hand te druk ken (uiting van samenwerking) en de knuisten tegen elkaar te tikken (als teken van kracht). De vrou wen kussen elkaar. Na de war- ming-up begint het serieuzere werk. De leerlingen beginnen met de traditionele Maculele dans. De Braziliaanse klanken en begelei dende Atabaque-geluiden (trom) geven het opzwepende tempo aan van de bewegingen. Dat wordt afgewisseld met schijnge vechten waarbij de deelnemers elk twee stokken in de handen hebben. Het tempo wordt opgevoerd. De deelnemers transpireren. En dan gaat de groep in een grote kring staan, neemt Formiga de berimbau (een traditioneel muziekinstrument) in handen en wordt de capoeira beoefend. Sier lijk gaan de benen en armen in rap tempo door de lucht, worden snelle schijnbewegingen gedaan en worden spectaculaire salto's gemaakt. Het feest kan beginnen! Formiga en Tanja en haar leerlin gen hebben er erg veel zin in om op het Wereldfestival Meerlo- Wanssum op te treden en demon straties te geven. Volgende week publiceert de Peel Maas het burgerjaarverslag van de gemeente Meerlo-Wans sum. Het burgerjaarverslag is een rapportage van de burgemeester over de kwaliteit van de dienstver lening. Nieuwsblad Peel en Maas wordt voor deze gelegenheid huis aan huis verspreid in Meerlo- Wanssum. Tijdens de raadsverga dering op 27 juni reageert de gemeenteraad op het burgerjaar verslag van de burgemeester. De politie hield woensdag avond tijdens een drugsactie drie mannen aan. Ze worden verdacht van het kopen en of handelen in hardrugs in een woning aan de Julianastraat in Meerlo. De 32-jarige bewoner van het pand is voor verder onderzoek ingesloten. Hij had vijf bolletjes coke op zak. In de woning en in de auto van de verdachte werd een kleine hoeveelheid drugs gevonden waaronder marihuana, tabletten en wit poeder. Onder zoek moet uitwijzen om wat voor drugs het gaat. De twee andere verdachten, een 32-jarige inwo ner uit Lottum en een 26-jarige inwoner uit Venray hadden even eens drugs op zak. De verdachte uit Lottum had een kleine hoe veelheid cocaïne in zijn bezit. De man uit Venray had pillen op zak. Het gaat vermoedelijk om xtc-pil- len. De drugs zijn in beslag geno men. Na verhoor op het politiebu reau kregen de twee een proces-verbaal. Vorige week donderdag vond in het parochiehuis de presentatie plaats van de Dorpsraad Tienray. Vooraf was het spannend of er vol doende mensen bij dit gebeu ren aanwezig wilden zijn. Gezien de opkomst, ongeveer 100 geïnteresseerden hadden de weg naar het parochiehuis gevonden, was het bij voor baat al een groot succes Iedereen werd verwelkomd door Truuj Praotgèr en Bertha Kletsmajoor, die voor aanvang van de presentatie door het dorp gingen om te vragen 'kómde gééj ók?. Deze beide dames hadden voor iedereen een persoonlijk woordje en het was duidelijk dat zij bijna iedereen bij naam en toe naam kenden. Zij waren het ook die de rest van de avond tot een groot succes maakten. Klokslag acht uur opende Toon Knoops de bijeenkomst. Toen hij een paar woorden gesproken had kwam er nog hoog bezoek binnen. Een deftige dame, ze stelde zich voor als mevrouw van den Hoogenboom-van de Ber gen. Ze werd bijna de hele avond genegeerd door Truuj en Bertha. Ze vonden haar een beetje uit de hoogte. In zijn openingswoord ging Toon Knoops in op het ont staan van de dorpsraad. Sinds november heeft een initiatief groep diverse aanleidingen in het dorp aangegrepen om de krach ten te bundelen. Er waren meer dere knelpunten in het dorp waar steeds meer mensen zich aan stoorden. Enkele inwoners kwa men met elkaar in gesprek en in een mum van tijd werden enkele mensen bereid gevonden om in een dorpsraad zitting te nemen. Het doel was om op korte termijn verschillende knelpunten aan te pakken zoals situaties rondom verkeersveiligheid, groenvoorzieningen en leefbaar heid. Met het oprichten van een dorpsraad heeft Tienray een ins trument waardoor men meer aan- en inspraak kan maken bij de gemeente Meerlo-Wanssum. De dorpsraad i.o. kreeg alle mogelijke medewerking en de onderlinge verstandhouding is zeer goed. Tijdens het gehele pro ces tot oprichting is de dorpsraad bijgestaan door Synthese. In de toekomst wil de dorpsraad zich onder meer richten op het creë ren van een samenwerkingsver band met de verenigingen die Tienray rijk is. Dit onder het motto: we willen er voor zorgen dat we iets meer voor Tienray kunnen gaan bereiken dan de gemeente alleen. Daarna stelde de Dorpsraad zich persoonlijk voor: Lonneke van Eist (voorzitster), Anthony van Baal (vice-voorzit- ter), Wilma Jacobs-Mooren (secre taresse), Erik van Maarschalker- waard samen met Wil Stuit jens-v.d.Munckhof (penning meester) en verder de bestuursle den Wil ar Hogenkamp, Arjanne van 't Klooster-van de Meer en Truus Knóops-Kersten. Van alle leden kan gezegd worden dat ze met veel ambitie in deze dorps raad hebben plaatsgenomen. Iedereen was bereid om zich in te zetten om daadwerkelijk iets te betekenen voor het dorp Tienray, Samen met de KBO-Horst, de gemeente Horst aan de Maas en de Zorggroep Noord-Limburg, heeft Synthese een website samengesteld waarin alle recre atieve en sportieve activiteiten voor en door ouderen zijn opge nomen. Het betreft activiteiten in de gemeenten Horst aan de Maas, Sevenum en Meerlo-Wanssum. De vermelde activiteiten en dus ook die activiteiten die plaatsvinden in Berkele Heem, Elzenhorst en Sevenheym, staan in principe open voor alle senioren. De website biedt ook de moge lijkheid tot activiteitenbemidde ling. Deze servicedienst maakt het mogelijk dat personen vanaf 55 jaar, met dezelfde behoefte op het terrein van recreatie, met elkaar in contact kunnen worden gebracht. Wandelen, kaarten, winkelen, koffie drinken op een terrasje, een muséum bezoeken of een dagje reizen met de trein. Het is niet alleen leuk, maar ook gezel lig als je deze activiteiten met z'n tweeën of met meerderen kunt doen. Maar wat moet je doen als je alleen bent en niemand kent om samen iets te ondernemen? Je kunt dan de website www.beleefdedag.nl op het inter net aanklikken en kijken of er bij de activiteitenbemiddeling een advertentie bij is die jou aan spreekt. De advertenties zijn ano niem, maar de namen zijn wel bekend bij Synthese. Als je serieus wilt reageren op een advertentie, dan zal Synthese voor de bemid deling c.q. de match zorgen. Mocht u naar aanleiding van de website willen reageren, dan kunt u contact opnemen met Svnthese te Horst, tel. 077 - 397850Ó. Onder grote belangstelling is afgelopen zondag in Tienray het eerste exemplaar van het boek met verzameld werk van Erik van Maarschalkerwaard uitgereikt aan wethouder mevrouw Dings van de gemeente Horst aan de Maas. Ter inleiding van de presentatie hield dorpsgenoot Harrie Raaijma- kers een mooi en passend verhaal, met betrekking tot de sfeervolle locatie van het winkeltje achter de kerk in Tienray. Vervolgens was het woord aan Roland Rit meester die met een fantastisch betoog de bijzonderheid van het moment wist te omschrijven. Bij afwezigheid van toekomstig gou verneur Frissen nam wethouder mevrouw Dings als waardige vervanger het eerste boek enthousiast en met veel genoegen voor hem in ontvangst. Hiermee was de presentatie van het boek een feit en met een spe ciaal dankwoord aan Weijsters en Kooij, verantwoordelijk voor de prachtige vormgeving van het boek werd, onder het genot van een hapje en drankje, dit moment feestelijk gevierd. Tot diep in de middag signeerde Erik van Maar schalkerwaard zijn boeken. Het boek Detouria/ Tijdtour (ISBN 90-9019177-1) is te koop in te boekhandel of te bestellen bij uitgeverij Ideon, 0478 - 583882. Meer informatie ook op www.vanmaarschalker- waard.nl. In onze regio zitten veel meer verrassende organisaties dan je zo zou denken. Wel eens gehoord van een djembé- school in Boxmeer? Hij bestaat echt en draagt de naam Doun-Doun (naar de gelijknamige bastrommels). De school is zo'n groot succes dat deze in een jaar tijd is gegroeid van 15 naar 120 leer lingen. Nieuwsgierig? Op het Wereldfestival van SOS Meer lo-Wanssum op 26 juni in het Megelsprong Evenementen Centrum is Doun-Doun Trou pe in een formatie van tien muzikanten te beluisteren. De djembé-school is in 2000 opgericht door Pat en Anita Gayet. De school is gespeciali seerd in het bespelen van de cilin dervormige trommels uit Afrika die bespannen zijn met een run derhuid. Pat is in 1986 door het exotische trommelvirus besmet geraakt in een café in Boxmeer, waarna hij in Gambia de fijne kneepjes van de djembé en de doun-doun heeft doorgrond. Belangrijker is nog dat Pat het bespelen van de trommels op een unieke manier kan overbrengen op zijn leerlingen. Gestructu reerd, gedisciplineerd, komisch en veeleisend is Pat naar zijn leer lingen toe en die kunnen dat prima waarderen. Anita is de orga nisator en lid van de band Doun- Doun Troupe, die bestaat uit tien gevorderde leerlingen van de school. Zij bespelen de djembé en doun-doun. aangevuld met een ballofoon of krine's en shakers. Muziek waarbij niemand stil kan blijven zitten! Bij doun-doun worden ook ins trumenten gemaakt en gerepa reerd. De ketels worden gehaald uit Senegal, Ghana of Mali en ver volgens helemaal afgewerkt in Boxmeer. De trommels ziin te ver krijgen in verschillende maten, er zijn ook mini-djembé's voor kin deren. De instrumenten zijn door het handwerk allemaal uniek in uiterlijk en klank. Bij doun-doun worden ook workshops georgani seerd. Om het helemaal compleet te maken kan de workshop wor den uitgebreid met Afrikaanse dans, waarbij heel verrassend de muziek de dansers volgt en niet andersom zoals wij gewend zijn. U vindt Doun-Doun Troupe op de bazar van het Wereldfestival, dus kom daar eens kennismaken met hun exotische ritmes. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS zodat de leefbaarheid en de gemeenschapszin die er nu is er ook zal blijven. Tussen de ver schillende programmapunten door verzorgde Ut Kumt, de joekskapel, met toepasselijke nummers het muzikale gedeelte. Hierna werd met assistentie van de oudste aanwezige in de zaal, mevrouw Ria Vissers 89 jaar een logo onthuld door ontwerper Erik van Maarschalkerwaard. Daar was over nagedacht en door een bijzondere heldere uitleg werd duidelijk wat het logo precies voorstelde. Voorzitster Lonneke van Eist legde vervolgens uit wat de speerpunten zijn van de dorps raad, onder andere verkeersveilig heid, groenbeplanting, leefbaar heid en het zogenoemde DOP (Dorps Ontwikkelings Program ma). Zij onderstreepte nog eens het nut van de werkgroepen (negen personen hebben zich daarvoor opgegeven) en deed een beroep op alle dorpsgenoten om er samen iets van te maken. Het ligt ook in de bedoeling om een foldertje te maken voor nieuwe inwoners waarin ze informatie krijgen over het dorp en wat er zoal in Tienray te doen is. Hierna kregen enkele dorpsbewoners middels een interview de kans om te zeggen wat zij van Tienray vin den. Toon Knoops ontving aller eerst twee oudere dames die wat herinneringen op haalden van vroeger. Lien Emons-Bartels (85 jaar) en Nel Gielens-Emons (80 jaar) hadden een aandachtig gehoor en kregen door hun vaak humoristische verhalen de lachers op de hand. De jongere generatie, vertegenwoordigd door Marcel Rongen en Jeroen Peters, beiden bestuursleden van OJC Gaellus (jongerensoos). gaven hun kijk op het leven in Tienray en durfden vol vertrouwen naar de toekomst te kijken. Alleen het woningpro bleem baarde vooral Marcel (voor zitter van Gaellus) nogal wat zor gen. Tenslotte werden Frans Jongerius en Michel Massop ach ter de tafel uitgenodigd. Beide heren komen uit het westen en hebben daar in een grote stad gewoond. Ze zijn min of meer toevallig in Tienray terecht geko men. Het werken hier in de omge ving bracht hen naar Tienray. In het begin was het even wennen maar nu willen ze niet meer uit Tienray weg, omdat ze zich hier met hun gezin happy voelen. Frans kreeg op de valreep van Bertha nog het advies om een inburgeringscursus te volgen. Vanuit de zaal was er een aan dachtig gehoor en dat werd onderstreept met een groot applaus voor de deelnemers aan dit interview. Aansluitend werd er een spel gespeeld met het houden van een tombola. Typisch was het dat Truus en Bertha er met de prij zen vandoor gingen. Ook hier viste mevrouw van den Hoogen boom-van de Bergen achter het net. Zij had namelijk geen lot gekregen omdat ze te laat binnen kwam. Alle aanwezigen wonnen alsnog een prijs; ze kregen een nieuwe ansichtkaart van Tienray aangeboden, ontworpen door Erik van Maarschalkerwaard. Erik heeft een viertal foto's gemaakt en verwerkt tot ansichtkaart (Groeten uit Tienray). Hij wil die binnenkort aan geïnteresseerden aanbieden, tegen een vergoeding natuurlijk. Toon Knoops besloot het officiële gedeelte met een beroep te doen op alle inwoners. Hij zei: "De inwoners van een dorp kennen hun dorp het beste. Ze zijn van nut voor het dorp en de gemeente. De verantwoor delijkheid om er samen iets van te maken ligt zeer zeker ook bij de bewoners en niet alleen bij de dorpsraad. Daarom ligt er een taak voor ons allemaal en moeten wij de dorpsraad blijven steunen. Dan pas kan een dorpsraad goed functioneren. Dus: laten we allemaal positief achter het werk van de dorpsraad blijven staan." Tot slot bedankte hij iedereen har telijk voor de belangstelling. Een extra woord van dank aan de mensen van Stichting Parochie huis die hun steun gegeven heb ben voor deze avond. Na het offi ciële gedeelte werden nog een tweetal films vertoond over Tien ray. De eerste film werd opgeno men in 1967 en de tweede gaf beelden van enkele belangrijke gebeurtenissen uit vroegere tij den. Bij het zien van de beelden kwamen herinneringen van vroe ger boven en je zag duidelijk dat men genoot. Al met al een geslaagde avond die niemand van de aanwezigen had willen missen. Wat de veiligheid in het dorp betreft hoeven de inwoners van Tienray niet ongerust te zijn, want in het parochiehuis waren vijf politieagenten aanwezig. Alle vijf wonen ze in Tienray. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: P.H.A. JoostenJ.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.0042.00 urn en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE j Blitterswijck, tel: 531346 1 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7. 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 515866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts. Generaal Dempsy- straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478492364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor- matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- i gers. Inloopbijeenkomst elke i derde dinsdag van de maand van 10.00 -12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19.30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 11