Meer dan alleen asfalt Architekten- en Adviesburo Huijs is spin in bouwproces Uw regionale partner in personeelsbemiddeling 'Elke klant heeft een vast aanspreekpunt' ^mondialjp 5Pa9kdrijven Informatie Krant 2005 Peel en Maas De Echo van Horst Donderdag 9 juni 2005 - Pagina 3 Janssen de Jong Infra Horst fanssen de Jong Infra, een ijf met een "asfaltachter- md", dat echter veel meer [ensten voert. Zo werkt het :stemmingsplannen uit, f ontwikkelt het kunstgrassys temen en verschillende soor ten asfaltlagen en afwatersys- temen. Het innovatieve karakter is een van haar sterkste punten, net als het compleet meedenken met de [klant. Wie Janssen de Jong zegt, zegt jHorst. Het inmiddels 65 jarige Ibedrijf werd eind jaren dertig ipgericht door de Horstenaren [jo Janssen en Jo de Jong. En nog isteeds is het een Horster bedrijf, lal zijn de inmiddels bedrijven ■onderverdeeld in vier clusters; Infrastructuur, Systeembouw, Projectontwikkeling en Carribe- an. Ruimte, Mobiliteit en Milieu zijn dan ook de drie trefwoor den waarmee Janssen de Jong Groep zich graag profileert. Driekwart van de projecten wordt uitgevoerd in opdracht van overheden, de rest bestaat uit projecten voor bedrijven en particulieren. En dat kan bestaan uit het aanleggen van een asfalt- weggetje op een boerenerf tot het compleet inrichten van het buitenterrein van een zieken huis. Ontwikkeling De afdeling R&D (Research and Development) is een belangrijke pijler binnen het bedrijf. Hier worden de nieuwe producten ontwikkeld. Zoals VIA-RAL((r)), een conserveermiddel voor ZOAB-deklagen (Zeer Open Asfalt Beton). Janssen de Jong Infra is het enige bedrijf in Nederland dat dit product op de markt brengt; er is ook een octrooi op verkregen. Deze en andere onderhoudstechnieken zorgen ervoor dat overheden minder geld hoeven te spende ren aan het onderhoud van wegen. Daarnaast heeft het bedrijf, in samenwerking met het Finse Saltex, VIA-SCORE((r)) ontwikkeld, een "derde" genera tie kunstgras. Kunnen traditione le velden maar een beperkt aan tal uren per jaar worden bespeeld, van kunstgrasvelden kan onbeperkt gebruik worden gemaakt. Door de ontwikkeling van sportspecifieke systemen VIA-SCORE((r)) uitermate geschikt voor zowel voetbalvel den als tennis- en hockeyvelden. In Kerkrade wordt binnenkort in een woonwijk een trapveldje met kunstgras aangelegd voor jongeren, dat inmiddels de naam Janssen de Jong Infra, Energiestraat 8, 5961 PT Horst, Tel. 077- 397 6100 VIA-COURT(r)) heeft gekregen, waarbij VIA staat voor Vriend schap, Inspiratie en Acceptatie! Want ook Janssen de Jong Infra voelt zich volop betrokken bij de maatschappij. Vertrouwen Ons milieu wordt steeds kwets baarder en het is belangrijk om daar goed mee om te springen. Janssen de Jong Infra is zich daar zeker van bewust. Speciale infil tratietechnieken zorgen ervoor dat het water direct in de bodem terechtkomt. Materialen worden hergebruikt en er wordt zoveel mogelijk gebruik gemaakt van groene energie. Zo ontwikkelde zij het LT-Asfalt((r))(Lage Tem peratuur Asfalt), voor het eerst grootschalig toegepast voor de Helenaveenseweg in Sevenum. Doordat dit asfalt bij erg lage temperaturen, 85 tot 90 graden Celsius, wordt geproduceerd, leidt dit tot een lager energiever bruik en daardoor tot minder uitstoot van C02. Niet alleen goed voor het milieu, maar ook voor de werknemers die daar door met veel minder hoge tem peraturen te maken hebben. Hoewel het al een tijdje slecht gaat in de wegenmarkt weer houdt dit Janssen de Jong Infra er niet van om verder te groeien. In Limburg is het bedrijf dan ook de grootste wegenbouwer en ziet zij de toekomst vol vertrou wen tegemoet. Uitzendburo Mondial SFEER Accountantskantoor Verstraelen in Horst Sinds enkele maanden is Uit zendburo Mondial gevestigd in een nieuw pand aan de Vijverlaan in Horst. Het uit zendbureau was letterlijk en figuurlijk uit haar jasje gegroeid. Het nieuwe pand straalt professionaliteit en kwaliteit uit, belangrijke eigenschappen die het uit zendbureau ook graag in °n?r haar medewerkers terugziet. >el s Uitzendburo Mondial is ontstaan uit het gelijknamige tegelzetters- bedrijf van de zwagers Noud Pij pers en Leo Cox. Bij hun werk zaamheden in de bouw werd de twee regelmatig gevraagd naar vakkundige metselaars, timmer mannen en andere werkers. Pij pers en Cox zagen hier aanlei ding in om zelf een uitzendbureau op te starten, wat in 2001 gebeurde. Leo Cox geeft nu leiding aan het tegelzetters- bedrijf terwijl Noud Pijpers de leiding heeft over het uitzendbu reau. De eerste jaren concen treerde het bedrijf zich met name op plaatsing in de bouw; tegenwoordig worden er ook werknemers uitgezonden in andere sectoren, zoals adminis tratie, commercieel, P&O, logis tiek en produktie. Betrokken en ervaren team Ons werkgebied richt zich met name op de regio Noord-Lim burg. Waarin onderscheidt Uitzendbu ro Mondial zich? U werkt samen met een regiona le en betrouwbare personeelsbe- middelaar die vanuit een per soonlijkeen professionele aanpak handelt, zowel naar onze opdrachtgevers als naar onze kandidaten. Het team van Mondial bestaat uit een vaste groep van zeer erva ren en betrokken mensen, die aan de hand van uw wensen en criteria de juiste man/vrouw op de juiste plek vinden. De directie zit op kantoor waar door we korte lijnen hebben en snel kunnen handelen. Dit is een groot voordeel voor bedrijven. Kwalitatief personeel We nemen graag voor u het werk uit handen met het vinden van geschikt personeel en alle administratieve rompslomp die daarbij komt kijken. U kunt bij ons terecht voor de inhuur van tijdelijk personeel (bijv. vervanging van ziekte, zwangerschapsverlof of gewoon Uitzendburo extra inzet tijdens pieken) maar ook voor pay-rolling of het wer ven van vast personeel. Onze kandidaten gaan goed geïnstrueerd op pad gaat en wij blijven hen volgen. Uitzendburo Mondial is erkend lid van de NBBU (Nederlandse Bond Bemiddeling Uitzendbu reaus), SVU (stichting Vrijwaring Uitzendbureaus) en VCU (Veilig heidschecklist Uitzendbureaus), daarnaast beschikt zij over ver schillende kwaliteitscertificaten. Uitzendburo Mondial, Vijverlaan 2, Postbus 6199, 5960 AD Horst,Tel. 077-398 2414 'Wij ontwerpen een maat pak. We gaan aan de slag met de wensen van de klant en zorgen ervoor dat daar een plan uitrolt dat past binnen zijn eigen ideeën, de locatie, het bestemmingsplan en het budget. Het is nooit een lade plan, maar uniek.' Aan het woord is Johan Driessen van Architekten- en Adviesburo Huijs in Horst. Sinds 1998 is Driessen vesti gingsmanager van het bureau in Horst. Architekten- en Adviesbu ro Huijs werd in 1980 opgericht door Piet Huijs, na zijn overlij den in 1998 ging het bedrijf deel uit maken van een viertal archi tectenbureaus tellende holding. Naast het bedrijf in Horst, zijn er vestigingen in Arcen, Gennep en Breda. Samen zijn de vier kanto ren werkzaam in het gebied Noord-Limburg en Oost-Brabant. Het kantoor in Horst telt vijf bouwkundigen en behoort daar mee tot de middelgrote architec tenbureaus. In eerste instantie richtte het bureau zich met name op projecten in de vrije sector en agri-business. De laat ste tien jaar is het accent echter op de vrije sector komen te lig gen, alsook de seriematige woningbouw en bedrijfspanden. Voorbeelden zijn er in de omge ving van Horst aan de Maas genoeg te vinden. Zo is het ont werp van het appartementen complex Herstaete aan de Her straat in Horst van hun hand en ontwierpen zij eveneens de star- terswoningen in Melderslo. Johan Driessen is erkend lid van de Bond Nederlandse Architec ten. Architekten- en Adviesburo Huijs probeert de wensen van de klant te vertalen naar de mogelijkheden die er zijn. Dries sen: 'Vaak komen mensen met voorbeelden en foto's van trap pen of deuren die ze mooi vin den en vragen dan of wij daar Een informele sfeer, persoonlijk contact met de klant en een gun stige prijs/kwaliteit verhouding. Dat zijn de pluspunten van Accountantskantoor Verstrae len. Het familiebedrijf uit Horst heeft diverse cliënten die al sinds de oprichting in 1974 hun administratieve zaken door het bedrijf laten verzorgen. Ger Verstraelen en zijn broer Chrit namen in 1974 het accountantskantoor over van hun toenmalige werkgever. Chrit is enkele jaren geleden teruggetreden en momenteel leidt Ger Verstraelen het kan toor samen met zijn echtgenote Riek en oudste zoon Ralf. Met tien medewerkers behoort het kantoor tot de categorie kleine tot middelgrote accountantskan toren. Ger en Ralf zijn beide AA- accountant en belastingadvi seur. Klantenkring De klantenkring van Acountants- kantoor Verstraelen is zeer veel zijdig en bestaat onder andere uit agrarische bedrijven, midden en kleinbedrijven, bouw- en industriële bedrijven en vrije beroepsbeoefenaren. Ook veel particulieren laten hun belas tingaangifte door Verstraelen verzorgen. Dienstenpakket Tot het dienstenpakket van Accountantskantoor Verstraelen behoren onder meer volledige verzorging van administraties/boekhoudingen, controle van door cliënten zelf bijgehouden administraties, samenstellen van jaarrekenin gen, verzorgen van alle soorten belastingaangiftes, gehele ver zorging van salarisadministraties en het verstrekken van adviezen op velerlei gebied. Bijna alle belastingaangiftes worden digi taal naar de 'belastingdienst gestuurd. Salarisadministraties verricht Verstraelen in eigen beheer, waardoor cliënten vaak nog op de dag dat ze de gege vens aanleveren, de loonstroken kunnen ontvangen. Kwaliteit Het accountantskantoor streeft er naar om de lijnen met de klant kort te houden. Elke klant heeft een vast aanspreekpunt. Ger Verstraelen. 'Onze klanten waarderen het persoonlijk con tact en steeds eenzelfde aan spreekpunt zeer. Daarnaast heb ben we een gunstige prijs/kwaliteit-verhouding, voor al ten opzichte van de grotere kantoren, zodat we goed kun nen concurreren met andere kantoren.' Om de kwaliteit te waarborgen is het kantoor aan gesloten bij de NOvAA (Neder landse Orde van Accountants- Administratieconsulenten) en het College Belastingsadviseurs. Beide beroepsorganisaties stel len jaarlijkse bijscholing ver plicht. Daarnaast is het kantoor aangesloten bij de Fiscount Adviesgroep, een landelijke adviesgroep voor zelfstandige kantoren. Toekomst In de meer dan dertig jaar dat het accountantskantoor bestaat is er wel het een en ander veran derd. Zo kan de klant tegen woordig ook zelf op zijn compu ter thuis de administratie verwerken, via diverse software pakketten. Daarnaast komt het internetboekhouden steeds meer op. 'De klant kan dan via internet inloggen in ons adminis tratiesysteem. Zo kunnen zeer eenvoudig via internet gegevens worden uitgewisseld tussen cliënt en accountant. Binnen kort willen we hier mee gaan starten,' aldus Ralf Verstraelen. 'Onze controle op de administra tie blijft natuurlijk.' Nagenoeg alle werkzaamheden op het kan toor worden uitgevoerd met behulp van automatisering. De toekomst zien Ger en Ralf Verstraelen vol vertrouwen tege moet. 'Als klein tot middelgroot kantoor hebben we zeker bestaansrecht, vooral in deze branche. Ons klantenbestand groeit alleen maar, men kiest toch graag voor de persoonlijke benadering van een wat kleiner kantoor, merken we, vooral als voor de geboden kwaliteit en service een gunstige prijs wordt berekend.' Voor meer informatie kunt u terecht op het onderstaande adres of op de website van Ver straelen: ww.accverstraelen.nl. Accountantskantoor Verstraelen, Schoolstraat 4, 5961 EH Horst, Tel. 077-398 4040 wat mee kunnen. Wij kunnen daar zeker wat mee, want dat geeft ons een idee van de sfeer die men wil in zijn toekomstige huis. Ik gebruik de voorbeelden nooit letterlijk, maar geef er een eigen interpretatie aan. Men kijkt al snel naar historische gebouwen als voorbeeld van wat men mooi vindt, bijvoor beeld een oud woonboerderijt je. Wij vertalen die woonboerde rij dan naar een hedendaags ontwerp.' Driessen ziet het als taak van het architectenbureau om niet alleen maar een teke ning aan te leveren, maar klan ten eventueel ook verder de begeleiden in het bouwproces. 'We hebben een groot netwerk in de bouwwereld en een goed contact met de verschillende gemeenten. We zijn eigenlijk een spin in het hele bouwpro ces en weten wat een opdracht gever allemaal tegen kan komen.' GEEN CONSUMPTIEGOED Met het maken van een ont werp is een toekomstige huizen bezitter er nog niet. Eerst buigen er nog diverse instanties zich over de tekening, zoals de Wel standcommissie. Vaak verfoeid, maar volgens Driessen een nut tig instrument. 'Ik zie de com missie Welstand als een partner waar je mee samenwerkt en die je kan corrigeren op bepaalde punten. Een woning is namelijk geen consumptiegoed dat ten minste dertig jaar mee moet gaan. Het is belangrijk om het hele proces stap voor stap goed door te nemen.' Het architecten bureau heeft al veel verschillen de panden ontwikkeld, er is ech ter nog wel iets wat Driessen graag zou ontwerpen. 'Een kerk, of een ander soort meditatiege bouw, iets dat een maatschappe lijke behoefte vervuld. Dat zou ik wel interessant vinden.' Architekten- en Adviesburo Huijs, Venloseweg 3, Postbus 6007, 5960 AA Horst, tel. 077- 398 6574,Website: www.burohuijs.nl

Peel en Maas | 2005 | | pagina 31