Luna speelt in Cambrinus Bij aankoop van een schoolagenda 10% korting op schoolartikelen! Nationale Nordic walking dag Presentatie boek Detouria/Tijdtour Sloveense muziek op VMT Ria van Eijk steunt mantelzorgers Rio de Janeirft Afscheid brigadier Bibliotheek Venray Laagvlieg oefening Maasproject Midzomer nachtfeest Geslaagd Geslaagd Oostrum in Franse sferen Pharos Avondvierdaagse Certificaten Fantastisch, je kunt een keuze maken uit ons uitgebreide aanbod schoolagenda's 2005/2006. Dan krijg je 'n stickervel met daarop 5 kortingsstickers t.w.v. 10% korting. Deze kan je gebruiken bij je volgende aankoop van schoolspullen in onze boekhandel. van den boek- en kantoorboekhandel van den munckhof grotestraat 68 venray 0478-582727 leven als ratten op straat i| STICHTINI SINT MARTINI! www.sintmartinus.oewsman.com PEEL EN MAAS Donderdag 9 juni 2005 - Pagin; Stichting f ambrinus Concerten presenteert Canibrinus' Muziek café op zondag 12 juni om 16.00 uur Luna, worldfolk uit de regio. De sound van het Venrayse muziekcollectief Luna wordt door de hele band bepaald en is moei lijk te definiëren. De individuele muzikale roots van ieder bandlid zijn tot alle hoeken van de inter nationale muziek te herleiden en de band blijkt dan ook op een zeer eigenzinnige manier in staat om al deze invloeden tot een cre atieve Luna-sound om te vormen. In een frisse, soms mystieke mix combineert deze zeskoppige for matie folk, jazz, blues en rock tot een geheel eigen stijl met herken bare vleugjes van Neil Young, Vaya Con Dias en dr. John. Hun debuut-cd No Grip werd geprodu ceerd door Bart Jan Baartmans en de titel lijkt de inhoud van hun zeer brede muzikale voorkeuren aardig te verwoorden: op het ene moment passeert een singer-song- writer nummer, dat overvloeit in een latin song die op zijn beurt weer wordt ingehaald door een vette blues-rockvertolking. Luna bestaat uit: Nelleke Rijs (zang), Roy Bistervelts (gitaar, mandoline en zang), Jan Fleurkens (gitaar), Hans Kempen (drums), Marcel Barents (percussie en zang) en Jan Engels (bas). De Stichting Nordic Walking Nederland (SNWN) en KNBLO wandelsportorganisatie Nederland hebben 18 juni uitge roepen tot Nationale Nordic Walking dag. Op deze dag zullen door heel Nederland activiteiten georgani seerd worden ter promotie van het Nordic Walking in Nederland. Ter gelegenheid van deze dag organiseert Wandelsportvereniging de Natuurvrienden uit Merselo een speciale Nordic Walking wandel tocht door de prachtige bossen van Venray e.o. Het te lopen par cours bestaat voor 90 uit onverharde paden zodat u met uw stokken goed vooruit kunt. De afstanden zijn 5 en 10 kilo meter. De start is bij café Den Tommes, Grootdorp 40 in Merselo 2 km. van Venray). Starttijd tussen 9.00 uur tot 10.00 uur. Speciaal voor deze dag zijn de inschrijfkosten slechts 2,-. Bij de start zullen enkele erken de INWA-instructeurs klaar staan voor diegenen die wel eens ken nis willen maken met Nordic Walking, het langlaufen zonder ski's. U kunt dan eens het gevoel krijgen van lopen met Nordic Walking poles. Voor meer infor matie over het Nordic Walking kunt u ook terecht op www.nor- dicwalking.nl Voor informatie over deze tocht kunt u bellen met: Jan van den Berg 0478-550156 of Gonny Franssen 0478-546496. Op zondag 12 juni 2005 vindt de presentatie plaats van het boek Detouria/Tijdtour met verzameld werk van beeldend kunstenaar Erik van Maarschalkerwaard, Dit unieke boekwerk omvat een ver slag van 15 jaar kunstenaarschap. Enerzijds vertelt het een verhaal over een reis langs ideeen (Detouria). Anderzijds toont het een selectie van beelden, objec ten, tijdelijk gerealiseerde installa ties en niet aan tijd gebonden ima ginaire projecten (Tijdtour). Het boek (ISBN 90 9019177-1) verschijnt in gebonden vorm in een oplage van 500, telt 114 pagi na's en wordt tweetalig uitgege ven. Vertaling in Engels door Wilma Kurvers, Hegelsom. Vormgeving van dit boek is in handen van het in Grave gevestig de bureau Weijsters en Kooij vormgevers. Op 12 juni zal om 15.00 uur door Roland Ritmeester het eerste exemplaar officieel worden uitge reikt aan L. Frissen, de toekomstig gouverneur van de provincie Limburg, in het winkeltje achter de kerk te Tienray. Op 1 augustus zal brigadier Theo Klein Tiessink uit Gennep, de politiedienst verlaten. Vanaf zijn opleidingstijd is hij werkzaam geweest in Noord Limburg en bekleedde onder andere de func tie van rayoncommandant Afferden bij de Rijkspolitiegroep Bergen. Na de politiereorganisatie in de jaren negentig werd Klein Tiessink seniormedewerker basis politiezorg binnen de basiseen heid Gennep. Ter gelegenheid van zijn afscheid heeft inmiddels een drukbezochte afscheidsbij eenkomst plaastsgevonden. Klein Tiessink maakt gebruik van de Tijdelijke Ouderen Regeling en kan nu gaan genieten van zijn welverdiende rust. PEEL EN MAAS een abonnement waard Juni is als vanouds 'de maand van het spannende boek'. Een keur aan misdaadromans staat weer apart in de bibliotheek in Venray. Het thema dit jaar is Huisje, boompje, moord. Voor de tweede keer dit jaar geven de Openbare Bibliotheken de klan ten ter gelegenheid van de maand van het spannende boek een poc ket cadeau. In het boekje In eigen kring staan misdaadromans cen traal die zich vooral afspelen in de relationele sfeer. Ook nu maakt men weer kennis met actuele thrillers, krijgt men kortingsbon nen en wordt men uitgenodigd deel te nemen aan een prijsvraag die kans biedt op een negendaag- se reis tussen Singapore en Bangkok met de Eastern Oriental Express. Spannende boe ken zijn ideaal om mee te nemen op vakantie! Ook dit jaar worden in de zomerperiode de boeken langer uitgeleend. Van 27 juni tot 1 augustus kunnen de boeken voor een periode van vier weken worden geleend, in plaats van drie weken. Prentenboeken blij ven leuk voor de kleintjes. Speciaal de prentenboeken van Ingrid en Dieter Schubert. Zij maken nu al 25 jaar prentenboe ken. Er ligt een krokodil onder mijn Bed is het eerste boek dat dit schrijversechtpaar samen gemaakt heeft. Inmiddels kent iedereen de aap Monkie, de humeurige zeerover Woeste Willem, Robbie Raaf of de heks Platvoetje. In de jeugdbibliotheek staan de prentenboeken van Ingrid en Dieter Schubert apart in een themahoekje. Tijdens de muzikale happening Venray Muzikaal Totaal op vrijdag 1 juli zal ook het orkest Veselse Muzikante op een van de diverse podia optreden. Veselse doet dat op de Bleek van 19.00 tot 19.50 uur. Liefhebbers en geïnteresseer den kunnen tijdens dit muzikale evenement vijftig minuten lang genieten van Sloveense volksmu ziek. De muzikanten van het orkest brengen heerlijke luister- muziek op de planken. Het orkest bestaat uit Wiel Bouten uit Maashees (bariton, basgitaar, zang), Martien Wijnands uit Venray (trompet), Marius Cuijpers uit Vierlingsbeek (accor deon), Ed Lucassen uit Overloon (klarinet), Noud Cuijpers uit Vierlingsbeek (slaggitaar, zang) en Tonny van der Els uit Aarle-Rixtel (zang/slaggitaar). In het kader van een Close Aft- Support (CAS) Forward Air Controlling (FAC) oefening vin den vliegactiviteiten plaats met militaire gevechtsvliegtuigen boven Luchtmachtbasis De Peel en de aanvliegroutes daar naar toe. De deelnemende vliegtuigen zullen boven en rondom de Luchtmachtbasis De Peel op lage hoogte vliegen en wel op de vol gende tijden: maandag 13 juni 20.15-21.00 uur en dinsdag 14 juni 21.00-21.45 uur. Bij 'Forward Air Control(Close Air Support' oefeningen, verlenen vliegtuigen luchtsteun aan grondtroepen. Dit wordt onder andere beoefend boven de Luchtmachtbasis De Peel. Er wordt niet gevlogen beneden de toegestane hoogte. De vliegtuigen starten en landen niet van de Luchtmachtbasis De Peel. Deze oefening vindt plaats in het kader van de opleiding van de zogenoemde Forward Air Controllers. Hierbij gaat het om militairen van de Koninklijke Landmacht die vanaf de grond per radio aanwijzingen geven aan vlie gers van jachtbommenwerpers over de exacte locatie van de aan te vallen gronddoelen. De politie van het district Venray heeft afgelopen zondag negentien bekeuringen uitge schreven bij controles in het kader van het Maasproject, dat eind maart is gestart om de over last op en rond de Maas terug te dringen. De controle van zondag was alweer de tiende controle van het Maasproject. Inmiddels zijn al 416 personen gecontroleerd en 175 bekeuringen voor diverse overtredingen uitgeschreven. De politie controleerde samen met jachtopzichters, controleurs van de hengelsportfederatie, mede werkers van Rijkswaterstaat en een opzichter van Staatbosbeheer 75 personen op verschillende locaties in het controlegebied, dat loopt van vanaf de jachthaven Blerick tot en met de noordelijke gemeentegrens Mook en Middelaar. Bij de controles wordt zówel op het land als op het water gecontroleerd. De negen tien bekeuringen die werden uit geschreven waten voor het ille gaal kamperen (zes) en twaalf in het kader van de visserijwet. Daarnaast werden twee attributen als gevonden voorwerp meegeno men: een werphengel en een kruisnet. Het project is eind maart van start gegaan en zal tot eind oktober worden uitgevoerd. De inzet wordt hierbij afgestemd op het meest geschikte moment om te controleren. De politie hoopt met deze inzet een duide lijk signaal af te geven naar de recreanten die het niet zo nauw nemen met de spelregels op en aan het water, zodat de overlast wordt teruggedrongen. Voor de zesde achtereenvolgen de keer wordt op de langste dag van het jaar, dinsdag 21 juni, het midzomernachtfeest in de Mariakapel in Holthees gehouden. Traditiegetrouw gaat ook dit jaar het feest over het middernachte lijk uur heen, zodat de aanwezi gen de start van de zomer mee maken. Het midzomemachtfeest begint om 21.00 uur, de eindtijd is niet precies aan te geven. Dit jaar staat het feest in het teken staan van een bevolkingsgroep, en van de daarmee samenhangen de muziekstijl gipsy- en klezmer- muziek. Hiervoor zorgt muziekge zelschap C_ samen met Lucette van den Berg. C_ heeft al vaker in de kapel opgetreden. Tijdens het laatste concert wer den de aanwezigen verrast door de komst van de grote Tata Mirando. Na de pauze stapte hij achter de piano en musiceerde met de jongens. Deze keer bren gen ze niet alleen het vertrouwde repertoire maar ook muziek van hun nieuwe cd. Samen met Lucette van den Berg werkten ze mee aan de opname van Zing Shtil, met daarop 17 Jiddische liedjes. Van den Berg heeft zich ook al verdienstelijk gemaakt in de muziekwereld. Zo won zij in 1996 de tweede prijs bij het Euregio Vocalisten Concours in Terborg, ze vertolkte rollen in opera's van Bernstein, Lortzing, Mozart, Puccini en Weill. Ze is een veelzijdig talent en ze beheerst een repertoire van Jiddische liederen tot opera, ora torium en lied van barok tot laatromantiek. Zoals gebruikelijk duikt cateringploeg weer in de kookboeken zodat ze tijdens de pauzes hapjes kunnen aanbieden die passen bij de muziekstijl. Kaarten zijn te bestellen via de website van de Mariakapel www.mariakapel.nl en bij de voorverkoopadressen in Holthees, de familie Ermers via tel. (0478)636480, of bij de fami lie Wijenberg via tel. (0478)636390. Als er nog kaarten beschikbaar zijn, worden deze vanaf een half uur voor aanvang van het feest verkocht aan de ingang van de kapel. De 22-jarige Bram van Langen uit Venray is geslaagd aan het con servatorium in Alkmaar op het onderdeel gitaar (jazz en pop). Wout Claessens is geslaagd als historicus aan de Radbout Universiteit in Nijmegen. Claessens afstudeerrichting was Economische en Sociale Geschiedenis. Ria van Eijk van Synthese Venray is onlangs genomineerd voor de prestigieuze tweejaarlijk se landelijke mantelzorgprijs. De concurrentie was zo groot dat uit eindelijk deze prijs aan haar neus voorbij ging. Maar ze kreeg wel een compliment voor haar tome loze inzet en een bijzondere ver melding vanwege haar idee om een speciale mantelzorgplant of - bloem te laten kweken. Ria kwam op dat idee na de dag van de man telzorg waarop ze talloze mantel zorgers een bloemetje gaf, als waardering voor hun onbaatzuch tige inzet. Ria zou de mantelzor gers graag ieder jaar een speciaal voor hen gekweekte en naar hen genoemde plant of bloem willen geven. En ze zou willen bevorde ren dat zo'n actie op den duur lan delijk navolgjng krijgt. Je zou kun nen denken aan zoiets als vrouwenmantel. Maar die doet geen recht aan alle mai die mantelzorg Bovendien bloeit die plant nj het najaar als de dag van de telzorg wordt gehouden ei mantelzorgers in het zom worden gezet. Ria wil het verriclj,* Eei idje, graag uitwerken met menseiJe de planten- en bloemenbran alle, Ze heeft al enkele conta bab; gelegd. Oostrum is op zondag 3 juli in Franse sferen. Deze dag staat in het teken van muziek, kunst, wijn en Franse hapjes. Verder wordt deze dag het 50-jarige jubileum van D'n Oesterham gevierd, 's Morgens vanaf 11.00 uur begint het spektakel met een optreden van de Harmonie, aangevuld met een combo en een zangeres. Hierna wordt stilgestaan bij het 50-jarige jubileum van D'n Oesterham. Aansluitend verzorgt de Aostrumse Zangkompeneej op het Dorpsplein een optreden, gevolgd door een optreden door het Leerlingenorkest. De dag is rond 16.00 uur afgelo pen. Tussendoor kan men genie ten van verschillende hapjes en drankjes met een Frans tintje. Ook is er een antieke autoshow. Er zijn verschillende oude auto's rond het Dorpsplein te bewonde ren. Om Frankrijk helemaal naar Oostrum te halen is er ook een jeux des boules baan op het Dorpsplein. Wie hieraan wil deel nemen kan zich opgeven bij Toon van Soest via tel. (0478)583395. Wie een creatieve hobby heeft en deze wilo tonen aan de Oostrumse mensen, kan voor meer informatie contact opne men met Willem Verheijen via tel. (0478)585682. Pharos, de vereniging van ouders van hoogbegaafde kinde ren, houdt op woensdag 15 juni van 20.00 tot 22.00 uur een lezing met medewerking van het BCO regio Venlo. Tijdens deze lezing wordt uiteengezet wat het BCO onderneemt om scholen te bege leiden en is men in de gelegen heid vragen te stellen. De lezing wordt gehouden in gemeen schapshuis D'n Dorpel aan de Gulickstraat in Venlo. De 47e Avondvierdaagse start dit jaar op donderdag 9 juni vanaf het Schouwburgplein in Venray. Op donderdag 9 juni, vrijdag 10 juni en zaterdag 11 juni zijn de starttijden als volgt; 15 kilometer vanaf 17.00 uur, 10 kilometer vanaf 17.30 uur, 5 kilometer vanaf 17.45 uur en 3 kilometer vanaf 17.55 uur. Op zondag 12 juni wordt er 's middags gewandeld. De starttijden zijn dan als volgt; 15 kilometer vanaf 14.00 uur, 10 kilometer vanaf 14.30 uur, 5 kilo meter vanaf 15.00 uur en 3 kilo meter vanaf 15.15 uur. Op zondag 12 juni rond 16.30 uur komen de deelnemers aan in de Helfrichstraat alwaar ze zich gaan opstellen voor het défilé vanaf 15.45 uur. Het defilë voert door de Merseloseweg, de Bergweg, de Hoenderstraat en de Grotestraat naar het Schouwburglein. Groepen ontvangen een groeps- herinnering of eventueel een beker. Het défilé wordt opgeluis terd door een tiental muziekkorp sen uit Venray en omgeving. Mensen die wonen aan de Helfrichstraat en de zijstraten wordt vriendelijk verzocht hun auto deze middag elders te parke ren. Ouders die hun kinderen naar de startplaats willen brengen kunnen dit het beste met de fiets doen of de auto op enige afstand parkeren en het laatste stuk te voet afleggen. Op het Henseniusplein is een grote fiet senstalling. De organisatie heeft er alles aan gedaan om het geheel zo soepel mogelijk te laten verlo pen. Hopelijk zijn er veel deelne mers en is er een gezellige en sportieve sfeer. Wie wil meedoen kan zich iedere dag vóór de start inschrijven voor één of meer dagen. Voor meer informatie kan men terecht bij mevrouw Frederix via tel. (0478)583765 of mevrouw Frederiks via tel. (0478)580572. De organisatie is gedurende de wandeltijden in De Schouwburg bereikbaar via tel. 06-10202006. enoi :as juni hen liëlle it hij Acht varkenshouders ontvi in de Kasteelboerderij in Hoi handen van de Limbi) ij zij Gedeputeerde Herman Vreht;boor certificaten ISO 9001:20(Xf HACCP (voedselveiligheid), het resultaat van een Stichting Dynamisch Platte opgezet certificeringstrajeci Limburgse varkenshouders hiermee de eersten in Nedeii nkrui die niet alleen het certified® DC traject hebben doorlopen,— ook daadwerkelijk het certif fX0) hebben behaald. Met ondei j_ ning van de LLTB hebben groep varkenshouders onds [g|j^J naam Varketing afgelopen; ]2 to allerlei mogelijkheden vei |Q uui tot verdere samenwerking eenlopend van persoonlijke wikkeling tot gezamenlijke!^ p koop en de productie ffVa duurzame energie. LLTB vooiikae: ter Noud Janssen ging in zijnii ning ding in op het belang van dits W v samenwerkingsvormen binne Nederlandse varkenshoui |elst Janssen: "Dit zijn initiatievc y leiden tot innovaties. En dat m de varkenshouderij de kom nzaa jaren keihard nodig." Naasi uitreiken van de certificaten er aandacht voor de we! nj. gj www.varkensenzo.nl. Stid Varkensvlees lekker hè, initii !a, SE ruyr Ihuis MB H78- htje antr nemer van deze website, b ijdag 00l [eeht dapai varkenshouders sinds kort mogelijkheid, om individuele kensbedrijven van een eigen, fessionele website te voon Door slimme koppelingen mt pagina's van varkensenzi teVe krijgt de ondernemer voor geld een zeer complete w< tot zijn beschikking. Een m Be£ manier om het eigen varken drijf aan een breed publiek tc senteren. Tevens leidt het pn !mee, ten van de individ iveni bedrijvensites tot extra bezoc op de gezamenlijke varkensp am op www.varkensenzo.nl. De ee an 19. zes websites van varkensbe werden tijdens de bijt l! komst in Horst gepresenteerd. -el ïjga icaP vrij. 13. de te Hl "B Soc O 10% korting Z op school- H- artikelen bij g de Blz.- boekhandel* Geldig van 2 juli t/m 4 september 2005 rJe krijgt 10% korting op de volgende schoolspullen: schriften, pennen, etuis, ringbanden en interieur, kaftpapier, geodriehoeken, vlakgummen, potloden en puntenslijpers. Let op! Een sticker per artikel. Maar als je meer dan één van precies hetzelfde product koopt, hoef je maar één sticker te plakken! Uitgesloten van deze korting zijn: aanbiedingen, rekenmachines, boeken en cartridges. Deze waardebon is geldig vanaf 2 juli t/m 4 september 2005 en alleen voorzien van de aankoopbon van de schoolagenda en een paraaf van een van onze medewerkers. DE BETERE BOEK- EN KANTOORVAKHANDEL HERKEN JE ZO in een oneerlijke strijd op leven en dood «oor hulp aan Straatkinderd aan onderdak, medische verzorging, onderwijs, sp»1' en ontspanningen begeleiden hen naar een jt® U kunt meehelpen dooreen^ over te maken CBF Bankrek: 17.74.12,01! Stg. Sint Martinus Nb» tb.», straatkinderen

Peel en Maas | 2005 | | pagina 24