EK motorcross in Venray Schenking van twee dansrolstoelen Sportnieuws - Groot ruiterfestijn in Meerio Goud voor Ron v.d. Hoff op GP St. Jan Merselo Werner Kuen derde DOS Venray Ons Genot Ewaits tweede De Jumpers Atletiek Venray Nobel TV Venray Het Alvertje De Peelkorf De Roerdomp De Peelrunners De Piëlhaas 'Op circuit De Peel in Venray wordt op zondag 12 juni de Nederlandse editie om het Europees kampioen schap motorcross in de openklasse verreden. De wedstrijd wordt verre den onder auspiciën van Motorsport Organisatie Nederland (MON). Deel nemers uit negen landen gaan de strijd aan gaan voor de kampioens- punten. De favorieten zijn natuurlijk de eigen rijders uit Nederland en de rijders uit Engeland en Zwitserland. Maarten van der Aa uit Oirlo gaat pro beren om op zijn thuis-Grand Prix veel punten te scoren. Hij is een rij der waarop het team kan bouwen. Jacky Thijssen uit Groesbeek staat voor Nederland het hoogste in de tus senstand na twee wedstrijden. Favo riet voor de eindoverwinning is James Russel (GB) en Christoph Möckli (CH). In de huidige tussen stand staat James tweede met vijf punten achterstand op Christoph, derde is Jason Rennie (GB). Het feit dat circuit De Peel niet echte Hol lands-zand is maakt dat de buitenland se deelnemers zich ook thuis voelen op De Peel, Ook de deelnemers uit Engeland, Frankrijk en de Tsjechische Republiek moeten in Venray punten kunnen pakken. Diverse buitenlandse rijders zijn bekend met het Peel cir cuit doordat zij in het verleden heb ben deelgenomen aan het Int. Jeugd weekend in Venray. Ook dit jaar wordt dit evenement in Venray gehouden en wel op 16 17 juli. MCC Venray heeft het circuit voor deze wedstrijd speciaal aangepast zodat de rijders nog hoger en verder springen. De wedstrijd wordt om 12.30 uur officieel geopend door wet houder Teunissen van de gemeente Venray De openklasse is de klasse waar gereden mag worden met elke cilinderinhoud. Dus is er extra span ning zijn tussen rijders met een 125cc miachine en 500 cc machine. Naast de EK rijden de 125cc Inters en Zij spannen een NK wedstrijd. Bij de 125cc Inter gaat Ferry Janssens uit Roermond aan de leiding. Menno Ver leng (Venlo) staat achtste. Bij de Zij spannen wordt het kampioenschap aangevoerd door twee zijspannen, namelijk Ben Adriaenssen en Cor van Berlo. Roger Vlot uit Tienraij staat momenteel op een zevende plaats. Bij deze interklassen komen ook rijders uit Belgie en Duitsland aan de start in Venray. Een compleet Op zondag rij den verder de 250cc junioren en de 500cc nationalen. Zaterdag, vooraf gaand aan het EK maakt de jeugd haar opwachting in Venray. Alle klasse van 50cc mini tot de veteranen klasse komen vanaf 12.00 uur aan de start. Bovendien staan ook de liefhebbers aan de start in Venray. De plaatselijke rijders Roel Hendrikx en Kenny Maes- sen gaan alles in het werk stellen om de overige rijders voor te blijven. Alle rijders zullen op deze zaterdag extra gemotiveerd zijn. Want winnen op het circuit waar daags daarna de EK wordt verreden geeft toch meer glans aan een overwinning. Na deze wed strijden van de jeugd gaan de EK deel nemers gedurende een half uur het circuit met een vrije training verken nen. Beide dagen beloven veel span ning en sensatie, zodat een bezoekje aan een of beide dagen zeker aan te bevelen is. Op beide dagen vangen de trainingen aan om 9.00 uur. Vanaf 11.30 uur gaan de eerste wedstrijden van start gaan. Zondag vindt om 12.30 uur de officiële opening plaats. Handboogschutter Ron v.d. Hoff uit Ysselsteyn heeft tijdens de tweede GP in het Poolse Sopot een gouden medaille behaald met het Nederlands team. De wedstrijd werd onder zeer slechte weersomstandigheden, met veel regen en harde wind, geschoten. Desondanks kwamen de Nederlandse deelnemers,kennelijk gewend aan dit weer, goed voor de dag. Vooral Yssel- steyner Ron v.d,Hoff beleefde een goede week. Nadat hij in de kwalifica tie op een 13e plaats uitkwam, schoot hij in de eerste en tweede finaleronde een Armeen en een Pool uit de wed strijd met ruim verschil. In de achtste finale stuitte hij op land- en teamge noot Pieter Custers. Hierin bewees hij zijn goede vorm door ook deze ronde winnend af te sluiten, 165 tegen 163 punten. In de kwartfinale werd hij in de derde serie, met een kleine voor sprong, verrast door een plotselinge windvlaag wat hem een vier en een achterstand opleverde. Dit kon hij in de vierde en laatste serie niet goedma ken waardoor hij met een puntje ver schil verloor. Het leverde hem een zevende plaats in de individuele klas sering op, zijn hoogste resultaat ooit in een GP-wedstrijd en hoogste Nederlander in de recurveklasse. Samen met zijn teamgenoten Wietse v. Alten, Pieter Custers en Henk Vogels reikte ze na respectievelijk Polen en Ukraine te hebben uitge schakeld, tot de finale. Hierin werd goud gewonnen door het sterke Itali aanse team met 252 tegen 247 punten te verslaan. Johan v. Dongen kwam als 23e uit de kwalificatie. Hij wist de eerste finaleronde nog winnend af te sluiten, 172 tegen 168, maar moest in de tweede ronde zijn meerdere erkennen in de Zweed Lundin die met 173 tegen 172 net te sterk was in deze compoundklasse. Het team, zon der Johan v. Dongen, behaalde een bronzen medaille. Door deze resulta ten heeft Ron zich geplaatst voor het WK, dat eind juni in Madrid plaats vindt. Johan zit nog in de wachtka mer. Afgelopen zaterdag werd door de rijvereniging uit Bergen de eerste selectiewedstrijd voor pony's georga niseerd. Door de ruiters en amazones van Rijvereniging Ons Genot Leunen, Veulen en Heide werden de volgende resultaten bereikt. Het eerste viertal van Ons Genot behaalde in de klasse Licht een 2e plaats. Het tweede vier tal van Ons Genot behaalde in de klas se licht een 7e plaats. Bij de dressuur in de Klasse DB behaalden Kimberly van Gaal met Anouska een le prijs, Kristy Bakker met Black Shadow een 5e prijs en Aniek Litjens met Tonja een 3e prijs. Bij het springen klasse EM behaalde Iris Verreyt met Contes- sa een 3e prijs. Volgende selectiewed strijd wordt gehouden in Meerio op zondag 19 juni. Triathleet Dave Ewalts uit Venray is afgelopen zondag in Zundert tweede geworden bij de nationale wedstrijd. Na anderhalve kilometer zwemmen klom hij als zevende uit het water. Tij dens de veertig kilometer fietsen maak te hij een opmars naar de vierde plaats. Om vervolgens bij de tien kilometer lopen zijn definitieve slag te slaan voor het behalen van het zilver, in een eind tijd van 2.06.05uur. De wedstrijd werd gewonnen door Ronnie Babijn uit Ter- neuzen in 2.02.36 uur. Derde werd Mathijm Wassink uit Hoevelaken met een tijd van 2.07.25 uur. Voor Ewalts betekend dit een goede opsteker voor zijn deelname aan het Nederlands kam pioenschap olympische afstand in Stein voor elite-triathleten, die zal plaatsvinden op zaterdag 25 juni. Paardenclub De Jumpers heeft deelgenomen aan een concours voor paarden en pony's in Well. Bij het ponyspringen won Katjajeurissen in de categorie DM Met Roosje. Iris Jeur- issen bezette de tweede plaats in de categorie DM met Tinka's Boy. Verder behaalde Iris Jeurissen een tweede plaats met Kimula in de categorie D2 en Katja Jeurissen een zesde plaats met Manolito in de categorie DB. Bij de paarden slaagde Esther Jeurissen erin met beide paarden de vierde plaats te behalen bij het springen. Met Replay in de categorie B met 48 stijlpunten en met Raspoetin in de categorie B. Robin Teunissen van atletiekvereni ging Veriray-Regio is het bij de baan- wedstrijden in het Duitse Oedt gelukt om het oude clubrecord bij de jon gens junioren C op de 800 meter te verbeteren. Teunissen stelde het nieu we clubrecord vast op 2.03.58 een verbetering van twee seconden ten opzichte van het oude record. In Oedt liepen naast Teunissen ook An Lenders (vijfde in 2.32.80 min), Niek Aarts (vijfde in 2.23.73) en Sjors Thie- len (eerste op de 1000 meter in 3.02.66 min). De trainingen voor de pupillen zijn op woensdag van 18.00 tot 19 00 uur en op zaterdag van 11.00 tot 12.15 uur. De C/D-junioren trainen op maandag van 19.00 tot 20.30 uur en op donderdag van 19.00 tot 20.30 uur. De AB junioren en senioren trai nen op dinsdag van 19.00 tot 20.30 uur, op donderdag van 19.00 tot 20.30 uur en op de zondagochtend in over leg met trainer. De lopersgroep houdt op dinsdag vanaf 19.00 uur een baantraining. Op donderdag (start atletiekbaan) vanaf 19.00 uur baan, bos of wegtraining. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehouden op Sportpark De Wieën Informatie is verkrijgbaar bij de trainers, via tel. (0478)588217 of kijk op www.av-ven- ray.nl Dankzij donaties van Pro Team Limburg, Invacare en Powerman heeft rolstoelgroep De Bottems twee dansrolstoelen in ontvangst mogen nemen. Begin het jaar deed voorzitter John Raadschelders van Stichting Powerman een onderzoek bij de rol stoelgroep De Bottems. Uit dit onder zoek bleek onder andere dat een rem mende factor voor de groei van de groep was het gemis en de kosten post aan dansrolstoelen voor poten tiële leden. Proteam Limburg was meteen bereid een donatie te doen na een optreden van de groep bij een seminar in Kasteel Hoensbroek Tij dens het bezoek van John Raadschel ders aan de Paralympics in Athene afgelopen jaar werd er contact gelegd met de directeur van Invacare, Douwe Lodewijk, en de Gustave Moot, productmanager Mobility Bene lux. Invacare produceert niet alleen rolstoelen maar is ook heel betrokken bij hun doelgroep. De insiders weten dat Invacare de producent is van Fer rari's onder rolstoelen in de wereld. Tijdens de Powerman business- en prominentenwedstrijd, waar de spon sors van Powerman fietsten voor het goede doel, werd al een cheque uitge reikt aan De Wendel en ISBV om een wielrenafdeling op te richten Tevens werd ook nog een sprint gedaan voor de rolstoelen voor de Bottems. De Stichting Powerman Venray heeft o.a. tot doel middels het organi seren van evenementen gelden te generen voor de verenigingen uit de regio Venray die de stichting bij de uitvoering de helpende hand toe steekt Middels deze ondersteuning krijgt de vereniging meer mogelijkhe den en dus extra faciliteiten binnen de vereniging voor haar leden. Gusta ve Moot van Invare: "Invacare is blij en trots gevraagd te zijn om deel uit te maken van deze donatie aan de rol stoelgroep De Bottems van Danscen trum Janssen. Wij hebben veel respect voor de manier waarop Dans centrum Janssen met dansactiviteiten bezig is voor mensen met een beper king. Ook wij hebben ook veel respect voor de manier waarop de Stichting Powerman al ruim tien jaar vele verenigingen in de regio onder steunt." Jeanne Janssen van Dans Party centrum Janssen is bijzonder ingenomen met de donatie: "Dit is fantastisch voor deze rolstoeldans groep de Bottems. Zo kunnen wij meer valide - en minder valide men sen uitnodigingen om met De Bot tems kennis te maken Ook tijdens de open dagen kunnen we dan mensen met een beperking meteen laten mee maken hoe leuk het is om met ande ren te kunnen dansen Het zal enorm drempelverlagend werken waardoor er weer meer mensen lid zullen en kunnen worden. Op zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur is de groep actief in ons danscentrum op de Raadhuis straat 6." De ruiters van paardenclub nobel zijn naar de selectiewedstrijd in Ber gen geweest en hebben daar zeer mooie resultaten behaald. Marloes van Rattingen startte met haar pony Arno in de klasse ELI en behaalde daar een derde prijs met 160 punten. Luca de Rijck behaalde een tweede prijs met 171 punten op Black Beau ty. Klinte de Rijck werd zesde met Hollanda S. met 155 punten. Juliët Willems is met 160 punten vijfde geworden in de klasse BL1. Bianca Enders heeft in de klasse ELI een eer ste prijs behaald met haar pony Olena, wat goed was voor 165 pun ten. Tamara Wilmsen behaalde met Samantha 151 punten in de klasse DL1. Jeanine Huijbers nam met twee combinaties deel. Met Kelsey behaal de ze in het DM2 een eerste prijs met 170 punten. Ook met Soeraya behaal de ze in het DM1 een eerste prijs met 176 punten. Josette van de Berg behaalde met springen in de klasse DB een derde prijs. Ook de viertallen hebben het uitstekend gedaan. Nobel 3, bestaande uit Luca, Vera, Kim, Juliet en Nadine reden hun eerste wedstrijd en behaalde in de klasse ABC-L een eerste prijs Ook Nobel 1 bestaande uit Tamara, Esther, Jolein, Marloes en Klinte, behaalde een eer ste prijs in de klasse CDE-L. Nobel 2 viel eveneens in de prijzen. Het vier tal bestaande uit Imke, Bianca, Josette en Lisette behaalde een derde prijs. Dave Ewalts van TV Venray heeft in Zundert een zilveren plak behaald bij de nationale wedstrijd. Hij maakte een opmars van de zevende plek na het zwemmen naar de tweede bij de finjsh, over 1,5 kilometer zwemmen, veertig kilometer fietsen en tien kilo meter lopen deed hij 2.06.05 uur. Martien Dupont heeft meegedaan aan de kwarttriathlon in Wageningen. Hij zwom in het zwembad, en fietste daarna tussen Wageningen, Ede, en Veenendaal, en liep als toetje nog eens vier rondes om het sportcen trum. Om na 2.10.38 uur de finishlijn te passeren. Hij vond de wedstrijd zeker een aanrader, het weer was er in ieder geval beter dan hier. Voor Jo Klerken vindt zaterdag een herkan sing plaats voor aan zijn 500e wed strijd mee te doen, dit zou in eerste instantie de Powerman in Venray zijn, maar helaas werd hij toen ziek. Nu is hij weer helemaal opgeknapt, en gaat hij ervoor de Acht van Horst tot een goed einde te brengen. Trainingen: Dinsdag: zwemmen jeugd en senioren van 19-15 tot 20.15 uur in zwembad De Sprank Venray; donderdag jeugd lopen van 18.15 tot 19 uur atletiekbaan Venray; senioren lopen van 19.00 tot 20.45 uur atle tiekbaan Venray; zaterdag Acht van Horst/Triathlon Eindhoven; zondag jeugd en senioren: Fietsen (racefiets) vanaf 9 uur, vertrek vanaf zwembad de Sprank. Hengelsportvereniging het Alvertje Oostrum heeft de vijfde wedstrijd uit de 50 pluscompetitie gevist. Uitslag: 1 Ton Deenen 2 Pieter Kunen 3 Piet Beijersbergen 4 Joost Verberkt 5 Peter Gerrats. Ook is de eerste wed strijd uit de pickercompetitie in de Maas tussen Wanssum en Geijsteren gevist. Er waren zestien deelnemers. Uitslag: 1 Wiel Verberkt 2 Joost Ver berkt 3 Harrie Theeuwen 4 Sjaak Theeuwen 5 Huub Reijnders. Verder is de eerste karperwedstrijd in het Wanssums Ven gehouden. Er hadden zich maar liefst achttien karpervissers aangemeld voor deze vismarathon Uitslag: 1 Willem Geilenkirchen 2 Huub van Houdt 3 Rob Bongarts 4 Jill Janssen 5 Joep Achten. Het Alvertje houdt de volgende activiteiten; vrijdag 10 juni Jeugdcup Noord Limburg 2, vijver Horst, zater dag 11 juni Lentekoning 1 voor korte hengels, oude vijver, zaterdag 11 juni Koppelwedstrijd jeugdlid/ouder, zon dag 12 juni Pickercompetitie 2 bij Rob Wijnhoven, dinsdag 14 juni Vij verkoning 2, oude vijver. Bijeenkomst voor de pickercompetitie is om 6.45 uur en vissen van 8.00 tot 12.00 uur. Bijeenkomst voor de vijverkoning uiterlijk 18.00 uur en vissen van 18.30 tot 21.30 uur. Aanmelden bij Pieter Kunen via tel. (077)3662920. Tijdens de selectiewedstrijd voor het Nederlands kampioenschap jeugd- vissen in Nederweert, wist Sill Cre- mers uit Oostrum zich te plaatsen voor het NK voor jeugdvissen onder veer tien jaar. Op zaterdag 11 juni wordt de jaarlijkse jeugddag van Het Alvertje gehouden. Ter gelegenheid hiervan wordt er een koppelwedstrijd gehou den. De deelnemers moeten uiterlijk om 13.30 uur bij de vijver aanwezig zijn. De wedstrijd start om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. In verband met de organisatie moet men zich voor donderdag 9 juni aanmelden bij Pieter Kunen via tel. (077)3662920. Op dinsdag 14 juni is de volgende bijeenkomst voor de leidsters die meehelpen het programma voor het kamp in elkaar te zetten. Aanvang 20,00 uur bij Roelanzia. Wedstrijdkalender: 10 juni 2e jeugdcup Noord-Limburg in Horst aan de Maas; 11 juni selectie senioren in Hom aan het Lateraalkanaal; 11 juni koppelwedstrijd in Afferden op de Maas, vissen van 10.00 tot 15.00 uur; 15 juni 5e zomeravondwedstrijd aan de visvijver. Men kan voor verdere informatie contact opnemen met A, de Klein via tel. (0478)581066. Het laatste nieuws over de geplande wedstrijd en ook de uitslagen staan vermeld op www. h svderoerdompnl Uitslag eerste wedstrijd Gemert: 1 P. van Schijndel Gemert 2 H. Martens Gemert 3 J Donkers Gemert 4 H. Goemans Venray 5 T. Leijsten Gemert. Uitslag vierde wedstrijd zomer avondcompetitie: 1 Sj. Philipsen 2 F. Tempelaars 3 H. Coppus 4 T. Bonants 5 A, de Klein. Regionale en nationale top in MEC Meerio Met ruim 600 deelnemers en een showprogramma met Honga ren beleefde Meerio in 1996 de primeur met zijn ruiterfestijn. Het concours, dat van 9 tot 12 juni voor de tiende plaatsvindt, heeft in de loop der jaren een forse groei doorgemaakt. Dit jaar zijn zo'n 2300 combinaties van de par tij, voor het eerst zijn alle dres suur- en springringen uitver kocht. De ruiterclub heeft de afgelopen jaren diverse gronden kunnen ver werven waardoor MEC Meerio uitge groeid is tot een waar evenementen complex van ruim 12'hectare, dat een perfecte ambiance biedt voor de paar densport. Niet alleen het aantal deel nemers groeit, ook de belangstelling van publiek en bedrijfsleven neemt fors toe. De organisatie hoopt dat dit jaar meer dan 10.000 bezoekers het entreevrije evenement zullen bezoe ken. Jaarlijks tracht ze nieuwe rubrie ken aan haar festijn toe te voegen. De organisatoren waren dan ook bijzon der verheugd toen van bondscoach Rob Ehrens het verzoek kwam om dit concours te gebruiken als voorberei ding öp de Europese kampioenschap pen voor junioren en de zogenoemde 'young riders'. Een groter compli ment kan de ruiterclub niet krijgen. Op zaterdagmiddag zal de jeugdtop van Nederland strijden om de VdB- bokaal, waarbij vele bekende namen zoals Maikel van de Vleuten, Piet Ray- makers jr., Robbert Ehrens, Patrick van de Schans en Vincent Voorn in de piste komen. Allemaal ruiters die een internationale topspringruiter als vader hebben! Het bijzonder specta culaire jump quad vindt op de zaterdagavond piaats. De beste junio ren en young riders mogen in een extra rubriek eerst over de hindemis sen springen, vervolgens rennen naar een gereed staande quad waarmee ze via een slalom door de hindernissen naar de finish gaan. Deze wedstrijd levert bijzonder spectaculaire en hachelijke momenten op ter vermaak van het publiek! De forse schuiver van Nederlands kampioen Emile Tac- ken het afgelopen jaar voorkwam dat hij de première op zijn naam schreef. Op zondagmiddag zullen de hinder nissen tijdens het inmiddels befaamde sponsorspringen weer fors de hoogte in gaan. Ook de dressuurwissel op zondagmiddag wint aan populariteit onder de dressuurruiters. Ondanks dat in het afgelopen jaar Anouk Vlaar op het paard van de concurrent een forse val maakte, hebben zich dit jaar maar liefs 19 combinaties aangemeld voor de dressuurwissel. Overigens wist Anouk Vlaar ondanks haar val de DEC in 2004 te winnen en een che que van 1000 euro. Als afsluiting zul len zondag de nationale topruiters in het ponyspringen de RR-Trophy ver rijden. Deze wedstrijd, waarin pony's over hindernissen springen die zo hoog zijn als de pony's zelf, biedt absolute topsport met kinderen onder de 16 jaar. Ook geldt als voorbereiding oph jr pees kampioenschap. Verds P! de drie dagen, vrijdag tot em aln ha dag, vinden in drie springrii) $Pee'r0 springrubrieken) en in 14 i coord ringen (40 dressuurrubriel 8esP wedstrijden van de breed jn,cuw plaats. Om deze miters te to *venai ven aan hogere parcoursen jj™" de zaterdagnamiddag een 1 !-y springwedstrijd plaats om 31 prijs van Meerio, maar ook dc f8. vier-en vijfjarige paarden koa|pep bod in de Hendrix-comper/flrn' regionale coryfeeën zullen i£?®f. rubrieken strijden om een staijr f finales. Plaatselijk favoriet ars"?8 rend Limburgs kampioen Liiaf?| Veghel zal de Meerlose eer (ff -j beren te houden. De kome® an8 verwacht Meerio het concoiMp^s 1 door te laten groeien, eenljp' e rubriek zal volgend jaar wiP wa derby van Noord-Limburg zijnl lzoen Ruiterclub St. Jan uit Merselo heeft deelgenomen aan de eerste selectie wedstrijd van de Limburgse kam pioenschappen in Sevenum. Eva van Ooi behaalde met Rebel een vierde prijs in de klasse Ml met 167 punten. Met Silvano behaalde ze ook in de klasse Ml een eersgte prijs met 185 punten. Ellen van Dijck reed Pouwer naar de vierde plaats in de klasse Z1 met 189 en 191 punten. In Well is de tweede selectiewedstrijd verreden en ook hier werden ondanks hevige regenbuien flink wat prijzen in de wacht gesleept, Bij het springen zet ten de volgende combinaties hun beste beentje voor: Marion Janssen eindigde met Mickey in de klasse B op de zevende plaats. Susan Hendriks werd met Solana in de klasse B vijfde met 47 punten voor de rijstijl. In de dressuurring werd er gereden door de volgende combinaties: Karin Winnen behaalde met Summer in de klasse LI een vierde prijs met 160 punten. Helga Witzel startte met Ramona de tweede keer in de klasse L2. Met haar eerste proef werd ze vijfde met 163 punten en bij de tweede proef werd ze tweede met 167 punten. Marie- José Clevers behaalde met Nathalie in de klasse Ml in de eerste proef een derde prijs met 161 punten en in de tweede proef schoof ze een plaats naar voren met 159 punten. Eva van Ooi startte met twee paarden in de klasse Ml. Met Silvano behaalde ze in de eerste proef een vijfde plaats met 163 punten en in de tweede proef liet ze iedereen achter zich en eindigde op de eerste plaats met 177 punten. Met Rebel liet ze zien de smaak goed te pakken te hebben en eindigde in de eerste proef op de eerste plaats met 172 punten en in de tweede proef op de derde plaats met 159 punten. In de klasse M2 behaalde Conny van Duijnhoven een derde prijs met Livius met 156 punten. Als laatste de uitslagen van de klasse Zl: Ellen van Dijck met Pouwer eindigde in de eerste proef op de derde plaats met 186 en 187 punten. In de tweede proef ging het nog beter en werd ze eerste met 191 en 186 punten. Eva van Ooi reed Nevada twee keer naar de tweede plaats, de eerste proef met 189 en 194 punten en de tweede proef met 179 en 192 punten. Ton Arts liet ook deze week van zich horen. Hij eindigde met Prince in de eerste proef op de derde plaats met 186 en 189 punten. In de tweede proef werd hij eerste met 184 en 193 punten. Dat de appel niet ver van de boom valt liet Liz Arts zaterdag met haar pony Scooby in Well zien. In de klasse DL1 eindigde ze op de tweede plaats met 173 punten. Het Bixie springen won ze met 76 punten. En als laatste ging Chantal Oudshoorn met Lingo naar Malden. Ze werd in de klasse M2 1 eerste met 172 punten. Trainingen; dinsdag baantraining 19.00 uur Kastiëlse Baan; donderdag duurloop 18.30 uur 5,10 en 15 kilometer startplaats 9 juni parkeerplaats Schadijker Bossen, Meterik, startplaats 16 juni parkeerplaats Toverland, Sevenum, zaterdag bostraining 16.00 uur parkeerplaats Schadijker Bos sen. Wedstrijdkalender; 10 juni Stramproy MLAC, 5 en 10 kilometer, 12 juni Horst 3e Acht van Horst, 2 julo Buggenum MLAC, 5 en 10 kilometer. Uitslagen; Ondanks de hoosbuien waren er tijdens de 23e Internationale Sommernachtlauf duizenden toeschou wers in het centrum van Neuss. Een gigan tische sfeer en een bochtige omloop die voor de 10 kilometer zesmaal gelopen diende te worden. Paul Coppus liep een vlakke en heel soepele 10 kilometer en werd achtste in de M50. Zijn tijd was 39-36. Snelste man van de avond was de Keniaan Kipruto. Twan Keijsers had tijdens de sprinttriat lon in Eindhoven te maken met een tem peratuur van 30 graden. Met een tijd van I.I6.2I was een dertiende plaats in een veld van 34' deelnemers zijn deel. Over het onderdeel fietsen, zijn zwakste discipline, was hij nog niet helemaal tevreden. De tweede avond van de zomer avondcompetitie van dartclub De Piëlhaas wordt op vrijdag 10 juni in café De Piëlhaas gehouden. De wed strijden beginnen om 20.30 uur en inschrijven kan tot 20.15 uur. Dit kan ook telefonisch via tel. (0478)582187. Er worden negen wedstrijden gespeeld en de finale wordt gehou den op zaterdag 17 september. Op zaterdag 11 juni wordt in De Piëlhaas het whiskeydarten gehouden. Het toernooi begint om 20.30 uur en inschrijven kan tot 20.15 uur. Inschrijven kan ook via bovenstaand telefoonnummer. Uitslag darten: winnaarsronde; 1 Pascal Janssen, 2 Peter van de Berg, 3 Sascha Boothe, 4 Dennie Plum, 5 Ger ard de Bruijn, 6jos Heesen, 7 Jolanda Gisberts, 8 Rob van Dooren. Verliezersronde; 1 Björn Cleven, 2 Marcel Gielen, 3 Albert Moorrees, 4 Dave Achten, 5 Nicole van Dooren, 6 Sascha Diender, 7 Mendy Kuppen, 8 Henk van Moorsel. Er werd 180 gegooid door Gerard de Bruijn en de hoogste finish was met 10( Afgelopen zaterdag was er een jeugdwedstrijd in het Zuid-Limburgse Landgraaf met 173 deelnemers. Bij de 85 kleine wielen A reed Danny Brüge- mann zijn eerste wedstrijd bij de A groep en had in de le manche niet geen goede start en moest ook nog een plekje inleveren om toch nog een 26e plaats op zijn naam te schrijven, terwijl hij in de 2e manche er bij start beter bij zat maar afzakte en ook toen genoegen moest nemen met een 26e plek en werd ook in de daguitslag een voor hem mooie 26e plaats. Een 5e plek bij de 125 jeugd kwam op naam te staan van Emile Cox door in de manches beslag te leggen op een 3e en een 8e plaats, terwijl ook vader Andre de top vijf vol maakte en nadat hij een 4e en een 6e plaats de manche wist af te sluiten. Verdeeld over vijf klassen hadden zich zondag 145 rijders aangemeld die zorgden voor prachtige wedstrij den, daar er maar 35 rijders achter het starthek mocht plaats nemen moes ten de 125 junioren series, een her kansing en een finalemanche rijden. De beste twaalf rijders van de series gingen over naar de finalemanche en van de herkansing mochten te beste zes rijders nog mee rijden bij de finale manche. Bij de Nationaal 250 zat het beide keren niet mee voor Edwin Log- tens, in zowel de 1 e als de 2e manche was hij duidelijk niet in zijn element en sloot de manches op een een 22e plek af om in het da ment beslag te leggen op plek, terwijl Mare Josepl manche met problemen een 24e plaats en in de 2e) vroegtijdig de strijd moest 1 en de 25e man werd. Bij de lj ren kwam de 17e stek op staan van Kevin Gielens manches op een 17e en een over de eindstreep ging ent Sjoerd Heijnen beide op plaats wat hem ook de 2j opleverde na het rijden van ches. In de finale manches van junioren kwam de 15e stek in van Dennis Kuenen. Door het slechte weer k< verschillende klassen sl< manche worden gereden. Bij span Nationaal kwam de 5e p! handen van Piet Aben/Ties n en wist Henk van de Pasch/M \enra) Tijd. Nation ers een 9e plek voor zich veillgi len. Bij de 250 senioren ging' Kuenen na een verbeten strijdi 3 e beker huiswaarts en wis Simons ook nu weer de manck nend af te sluiten om als dagwi in de bloemen te worden vincie door h inde v listen dceld. groep achter. (Utree! Komende zaterdag is de |f gast op het circuit de Peel in li flell)ur en zal zondag de EK open kla$ reden worden. Biljartvereniging DOS heeft wed strijden in de KNBB Bandstootcompe- titie gespeeld. Tegen De Jordaan was er 5-2 winst voor het Bl-team Wiel en Gerrit Vermeulen beiden 2 punten. Plus het extra matchpunt. Tegen Den Handboog 4-3 verlies. Nu was het Theo Kronenberg die voor twee pun ten zorgde. Ondanks de twee verlies- partijen werd het extra matchpunt toch binnengehaald. Met nog een wedstrijdronde te gaan is de strijd om het kampioenschap nog volledig open. Voor het A4-team was er verlies en winst. Tegen BC Tegelen werd met 5-2 verloren Jan Beekmans was de enige die twee punten pakte. De wraak tegen KOT was zoet. 7-0 winst. Jan Beekmans alsmede Piet Gommans en Jolanda Stiphout zorgden alle drie voor twee punten. Plus het extra van Sc: veel b score van 72 nieuw en' Nic Noord kant ge BVUV en daa een wedstrijdronde te gaan De 1 om de clubkampioenschapp gestreden. Bij winst in de n ronde zou John Renkens kafl| worden. Hij vond echter JolandJ hout in bloedvorm tegenovfl Ondanks zijn gemiddelde was Renkens kansloos te hout, De tegelijkertijd gestarte tussen Frits van de Waerden! Theo Mertens werd nu heel rijk. De winnaar van deze ps zich nu kampioen mogen nojf Uiteindelijk had Van de Waerd langste adem en won de parti| deze verliespartij viel Merteh nog uit de top drie. De eindstt Frits v.d. Waerden 14 pnflt' j. P 101% en kampioen; 2 John Rt L 12 punten en 108%; 3 P'et J mans.12 punten en 103%. liten leek moest opgelc frames dat lui moeite pendel roble PEEL EN MAAS Donderdag 9 juni 2005 - rtr,T

Peel en Maas | 2005 | | pagina 22