Veel muziek in Kunstencentrum Jerusalem Kunst Cultuu Gildedag in Overloon Marinus Kooien exposeert in schouwburg Confetti voldaan terug uit Barcelona Discotrein rijdt de remise in Zorro Presentatieconcert Flavour Harpconcert Kinderkoren middag Publieks- wandeling Concert HONL Hardcore Impact in Dingus Toneelgroep Raayland De Locht par Dc PEEL EN MAAS Donderdag 9 juni 2005 - Pagij gEL I Kunstencentrum Jerusalem aan de Heuvelstraat in Venray ver zorgt opleidingen op alle gangba re muziekinstrumenten voor inwoners van de gemeenten Ven ray, Horst aan de Maas en Meerlo- Wanssum met een aparte depen dance in Horst aan de Maas (Gasthoes). In de regio is Kun stencentrum Jerusalem het enige en grootste instituut dat een volle dige en brede opleiding kan garanderen volgens een vastge steld leerplan met gekwalificeer de en volledig bevoegde en vooral enthousiaste docenten. Men kan er les krijgen in verschillende stij len: van popmuziek tot klassieke muziek en vooral staat het plezier in muziek maken voorop. Van daar ook dat Kunstencentrum Jerusalem, doordat er vele docen ten op een goede manier samen werken, ruime mogelijkheden voor samenspel kan bieden. De ervaring leert dat vooral kinderen dit bijzonder leuk vinden, of het nu is in een orkestje of in band. Samenspel kan in het kunstencen trum op elk niveau vanaf vier maanden les. Naast gangbare en zorgvuldige instrumentale oplei dingen heeft het kunstencentrum nog een enorm scala aan moge lijkheden. Zo is er de bijzondere cursus Kunstklik, waarbij kinde ren afwisselend in drie blokken kennis kunnen maken met muziek, beeldende kunst en dans. Voor de allerkleinsten zijn er de zeer succesvolle cursussen Muziek op Schoot (vanaf 4 maan den tot 4 jaar), voor de ouders is het een belevenis om samen met deze kleintjes liedjes te zingen en muziekspelletjes te doen. Vanaf 4 jaar kan men deelnemen aan de cursus Kleutermuziek om vervol gens vanaf ongeveer 6 jaar een heel scala aan mogelijkheden te hebben. Bijvoorbeeld: kleutervi ool (jong geleerd, oud gedaan) en kinderdwarsfluit. De cursus Kunstklik of natuurlijk de alge meen vormende muziekopleiding I.V.M., waarin veel aandacht voor het ontwikkelen van het muzikaal gevoel door middel van zingen, bewegen, blokfluit spelen en ritme-instrumenten, een goede voorbereiding op de instrumenta le opleiding. Maar de kinderen kunnen ook vanaf ongeveer 6 of 7 jaar direct een instrument kiezen, afhankelijk van het soort instru ment. Interessant zijn ook de korte cursussen Djembé of Turkse Saz voor jongeren en volwasse nen. Voor de volwassenen zijn er cursussen I.V.M. en is er natuur lijk de zeer succesvolle cursus Muziek beluisteren, waarin voor velen al een volledig nieuwe en verrassende wereld is openge gaan. Speciaal ook voor de vol wassenen is er de mogelijkheid een instrumentale cursus op maat te doen, dit in overleg met de des betreffende docent. Een bijzonde re plaats wordt ingeruimd voor de vele muziekverenigingen met de specialistische opleiding tot har monie/fanfare muzikant. Kunsten centrum Jerusalem verzorgt de opleiding voor 26 verenigingen uit de gemeenten Venray, Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum De lessen worden zoveel mogelijk op de locatie van de vereniging gegeven. Informatie en cursusbrochure is te verkrijgen bij Kunstencentrum Jerusalem, Heuvelstraat 4 te Ven ray. Telefoon 0478 585320 of info@kunstencentrumjerusalem. n 1. Tevens is informatie te verkrij gen via de website www.kunsten- centrumjerusalem.nl, welke ook de mogelijkheid heeft meteen in te schrijven. Van 20 juni tot en met 10 juli vindt in de Schouwburg Ven ray een overzichts-expositie plaats van de schilderijen van de Venrayse amateurkunste naar M. Kooien. De 75-jarige heer Kooien laat hier de kunstwerken zien die hij door de jaren heen aan het doek heeft toevertrouwd. De expo sitie is geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.00 uur tot 15.00 uur en op zater dag en zondag van 12.00 uur tot 17.00 uur. In totaal zullen ongeveer 50 schilderijen wor den geëxposeerd. Martinus Kooien, van geboorte Helmonder, maar sedert 1969 woonachtig in Venray, schilderde vóór zijn pensioengerechtigde leeftijd, als autodidact, vooral landschappen, stillevens en fijn realistische afbeeldingen. Het was een hobby naast zijn werkzaam heden als notaris in Venray. Nadat hij vervolgens, na zijn pensione ring, meer tijd ter beschikking kreeg, werd de hobby daadkrach tig opgepakt en volgde Kooien diverse cursussen aan de acade mie in Venray en Deume. Bij deze cursussen kwamen onderwerpen als Der blaue Reiter, Gustav Klimt en modelschilderen aan bod. Hierdoor mede geïnspireerd ont wikkelde hij een eigen expressio nistische stijl, welke verwant schap vertoont met het symbolisme en narratieve- en figu ratieve kunst. Kooien, een liefheb ber van (klassieke) muziek, laat dit onderwerp meerdere malen tot uitdrukking komen in de schil derijen. Opvallend zijn verder het kleurgebruik en de verhalen die uit de schilderijen zijn te lezen. Dat de geschetste ontwikkelin gen hebben geleid tot een aan sprekend hoog niveau van schil derkunst moge blijken uit het feit dat aan Kooien in de afgelopen jaren enkele prijzen werden toe gekend. Vermeldingswaardig is de ontvangst in 2002 van de eer ste prijs bij de Alphons Winters- prijs, de bekende competitie waar iedere twee jaar zo'n 400 amateur kunstenaars aan deelnemen. In 2004 verkreeg hij hierbij een eer volle vermelding. Kortom het is alleszins de moeite waard om de overzichtstentoonstelling te bezoeken en zelf een indruk te krijgen van de getoonde werken (de entree is gratis). Dans- en Amusementsorkest Flavour in Venray kreeg drie jaar geleden een nieuwe muzikaal lei der in de persoon van Rob van Reijmersdal. In de achterliggende drie jaren heeft Flavour, bestaande uit een zanger en een zangeres, zeven saxofoons, vier trompetten, vijf trombones en een ritmesectie bestaande uit drums, percussie, keyboards, gitaar en basgitaar niet alleen qua repertoire een grote ontwikkeling doorgemaakt, ook de individuele orkestleden zijn gegroeid in hun muzikale expres sie. Naast de voor velen oude en vertouwde Billy Vaughn- en Herb Alpertsound, klinkt nu steeds nadrukkelijker de muziek van ondermeer The Jacksons, Willy De Ville, Matt Bianco, Tina Tur ner, Joe Cocker en Marco Borsato door in de optredens en worden er meer verschillende muziekstij len (van swing tot Latin) gebracht. Rob van Reijmersdal is eveneens artistiek leider van de Mid West Band. Deze big band is voortgekomen uit de harmonie van de gemeentepolitie Tilburg. De band treedt op met een zange res en een blazerssectie die bestaat uit vijf saxofoons, drie trompetten en vier trombones. De ritmesectie bestaat uit drums, piano, gitaar en basgitaar/contra bas. Zij spelen overwegend Big Band- en jazzrepertoire met ins trumentals als Moten Swing, I love the nightlife, Route '66 en Stray Cat Strut en liedjes als For once in my life, Chove Chuva en What kind of fool am I. Wat deze muzikaal- en artistiek leider alle maal realiseert met amateurmuzi kanten kan op zondag 12 juni tus sen 15.00 en 20.00 uur beluisterd worden in de Witte Hoeve in Ven ray. Tijdens deze dag geeft Dans en Amusementsorkest Flavour een presentatieconcert waarin naast Flavour en de Politie Big band Mid West, de in Venray en omgeving bekende Barbershop- zanggroep Octet-Nog en de carna valeske (on)zin brengende Waer- kels hun repertoire laten horen. Het Koningskerkje in Vierlings beek staat op zondag 12 juni in het teken van harpmuziek en zang. Inge Frimout-Hei woonach tig in Nuenen, is een harpiste en zangeres met een klassieke oplei ding. Ze geeft huisconcerten, reci tals in kerkjes en kasteelconcer ten. Daarnaast treedt ze regelmatig op met een elektrische Keltische harp tijdens Ierse en Schotse festivals, zoals op het bekende Irish Festival in Bergen op Zoom. Naast tien jaar ervaring met lesgeven op diverse muziek scholen, heeft ze ook veel erva ring met het geven van works hops (onder andere tijdens het harpfestival 2003 in Valkens- waard en het Grasmere Festival in Engeland). Al jaren verzorgt ze de muziek tijdens huwelijksvoltrek kingen. In het Koningskerkje brengt ze deze keer Keltische lie deren, een aantal delen uit haar compositie Blue Planet en tot slot Zuidamerikaanse liederen. Het harpconcert begint om 15-30 urn en entreekaarten zijn verkrijgbaar via tel. (0478)632172 of voor aan vang van het concert aan de kassa van het Koningskerkje. De dekenale koorkring Venray houdt op zondag 3 juli haar jaar lijkse kinderkorenmiddag in de Catherinakerk in Leunen. De rol van het kinderkoor binnen de kerk wordt helaas nog vaak onderschat, maar kinderkoorzang neemt een belangrijke plaats in. De jeugd is de basis voor de toe komst en zij verdient dan ook bij zondere aandacht. Kinderen zin gen van nature graag: zingen maakt blij en je stem is een heel bijzonder instrument! Zingen samen met vrienden of vriendin nen is nog leuker, dus dat doe je in een koor! Het Dekenaat Venray telt gelukkig veel parochies die een kinderkoor hebben en al deze koren vinden het leuk om zich te presenteren. Aan de koordag nemen kinderkoor Heide, Cajeko Castenray, kinderkoor Oirlo en kinderkoor Oostrum deel. Venray presenteert kinderkoor de Bande lieren en jeugdkoor Tomorrow- People. Onder leiding van diri gent Gerard Franck wordt er samen ingezongen en gewerkt aan een lied. Daarna presenteren alle koren zich met hun eigen lie deren. Thema is, de plaats van het lied in de eucharistie. Dit thema wordt toegelicht door aalmoeze nier G. Grond van de Nederlandse Sint-Gregoriusvereniging De acti viteit wordt ondersteund door de Sint-Gregoriusvereniging in het bisdom Roermond, onder auspi ciën van VNK-Limburg en de Pro vincie Limburg. De korenmiddag begint om 14.00 uur. IVN Geysteren/Venray houdt op zondag 19 juni vanaf 10.00 uur een publiekswandeling in de Kraaijenbergse plassen. Aan deze wandeling kan iedereen gratis deelnemen. Het startpunt is bij de 'draaicir- kel' aan de Eindsestraat in Linden. De Kraaijenbergse plassen zijn ontstaan door zand- en kleiwin ning op grote schaal. Bij de herin richting van de oevers van deze plassen werd aanvankelijk vooral gedacht aan recreatie. In de jaren '80 veranderde geleidelijk het inzicht rondom grootschalige ont- zandingen. Men werd zich bewust van de schade die door ontgrondingen werd aangericht aan de bestaande natuurwaarden in het gebied. Om aan deze bezwaren tegemoet te komen werd besloten om de verloren natuurwaarden zoveel mogelijk te compenseren door aanleg van nieuwe natuur. Zo werd de meest westelijke plas binnen de Kraaij enbergse plassen, Plas 5, en de directe omgeving ervan, aangewe zen als natuurgebied en werd een groot aantal compenserende inrichtingsmaatregelen getroffen, die een positief effect hebben op nieuwe natuur- en landschaps waarden in het gebied. Op de noordwest zijde en delen van de noordoever van Plas 5 zijn hele vakken ingeplant met besdragen- de struiken, zoals Hondsroos, Sleedoorn, Meidoorn en Kardi naalsmuts. Aan de waterlijn van de west- en noordoever zijn Wil gen in zones ingeplant. Op de oostoever ligt aan de waterlijn een Riet- en Wilgenzone en ver der is hier heel veel nieuwe struikbeplanting aangelegd. Omdat de zuidoever te strak en eentonig bleek-te zijn, is de recht lijnige oeverstructuur doorbroken door het graven van een drietal grote poelen en een aantal inham men. Verder is de plas op een aan tal plaatsen minder diep gemaakt en is aan de zuidkant een brede slibachtige oever aangelegd. Deze oever blijkt nu door de grotere differentiatie van het biotoop een uitermate geschikte verblijfplaats te zijn voor talloze watervogels. De plassen trekken veel watervo gels aan. Met name in de winter maanden komen vele gasten uit het noorden hier overwinteren, zoals de grauwe gans, de brand- gans en de knobbelzwaan. Om de vogels beter te kunnen waarne men is op de zuidoever van Plas 5 een vogelobservatiehut geplaatst. De dichte vegetatie van doornige struiken trekt veel vogels aan. Daarnaast zijn er veel Gorzen en Vinken te vinden, die zich te goed doen aan gras- en onkruidzaden. Vanuit de rietkragen hoort men Karakieten, Rietzangers, Meerkoe ten en Waterhoentje. Skaï Op zondag 12 juni om 14.30 uur verzorgt het HONL (Harmo nie Orkest Noord-Limburg) haar jaarlijkse traditionele openlucht- concert op Schloss Moyland. Dit prachtige kasteel bevindt zich net over de Duitse grens ter hoogte van Gennep in de omgeving van Kalkar in het plaatsje Bedburg- Hau. Al vele jaren op rij is het HONL daar in deze tijd van het jaar te gast. Het kasteel staat bekend om z'n prachtige beelden tuin en de unieke kunstverzame ling die het herbergt. Daarnaast beschikt het over 'n uitgebreide kruidentuin. Toegang tot het con cert is besloten in de toegangs prijs voor kasteel en park. Meer informatie kunt u vinden op web site www.moyland.de. Als bijzon derheid valt te melden dat er dit jaar 'n bijzondere tentoonstel ling loopt die gewijd is aan Rem brandt als graficus. Een groot aan tal beroemde etsen van zijn hand zijn daar te bewonderen in 'n omgeving van ruim twee honderd etsen van andere Europese kun stenaars die zich door hem heb ben laten inspireren. Het HONL staat onder leiding van Sjef Klin kers. De zangsolisten Marjolein Kuenen (sopraan) en Theo van Kollenburg (tenor) verlenen hier ook hun medewerking aan. OJC Dingus in aan de Hoender straat in Venray houdt op zater dag 11 juni voor de drieënveertig ste maal de Hardcore Impact party. Tijdens Hardcore Impact geven speciale gasten acte de presente; DJ Artifex en The Hallucinator. DJ Artifex brengt vooral zeer heden daagse hardcore, zeg maar sterk future gericht. DJ Artifex heeft al de nodige naamsbekendheid ópgebouwd. The Hallucinator, een jong talent in de hardcore wereld, maar met al wel jaren ervaring, is al langer een goede bekende op Hardcore Impact. Van begin 2002 (toen net zestien jaar oud) tot medio 2003 was hij een van de vaste DJ's van het Team Hardcore Impact. The Hal lucinator heeft ondertussen het nodige eigen werk op CD uitge bracht en begint een behoorlijke naamsbekendheid op te bouwen. Natuurlijk staan er ook de nodige DJ's van het Hardcore Impact DJ team op de stages zoals DJ Bas- sweiler, Yessheads en Die-Moon, die gezegd hebben er deze keer wel helemaal voor te zullen gaan. Verder is ook DJ Ruff Ryder van de partij. DJ Untamed (al vaker op Hardcore Impact geweest) heeft zijn stijl stevig veranderd, dus ook maar zijn naam, en wel in; DJ Mini-Teek. De party wordt hosted door een aantal MC's, waaronder de bekende MC Vladimir. Hardco re Impact 43 wordt een speciale party waarin veel aandacht wordt besteed aan de gebeurtenissen en gang van zaken in de laatste tijd omtrent Hardcore Impact en hardcore muziek, Dingus, discri minatie en racisme. Dus: behalve het kunnen genieten van hardco re muziek, is er nog van alles wat meer te beleven op Hardcore Impact 43. Deze dag is de cafékas sa open vanaf 19.00 uur. De zaal opent om 21.00 uur. Minimum leeftijd 16 jaar (legitimatie ver plicht). Close-harmony group Confetti kwam zondag met een voldaan gevoel terug uit Barcelona. Vier dagen lang maakten de zangers en zangeressen o.l.v. Gertie Cree- mers de Ramblas 'onveilig' met hun gezang. Om het 15-jarig jubi leum te vieren had het koof een trip georganiseerd naar Barcelo- Toen het gezelschap zich don derdag op het vliegveld van Düs- seldorf ging inchecken, kon het niet vermoeden dat het gezang in deze culturele en sfeer ademende stad in Spanje zoveel succes en waardering zou opleveren. Het hotel, dat op nog geen honderd meter van de Ramblas lag, was de uitvalsbasis voor de vele uitstap jes. Reeds op donderdagavond was Plaza Real de vaste plek waar Confetti te vinden was en de eer ste noten liet weerklinken. Op vrijdag gingen de leden met de fiets op stap. Onder leiding van een deskundige gids werd Barce lona op een luchtige manier ver kend. Bij temperaturen waar menig Venraynaar jaloers op zou zijn geweest, bezocht ze onder meer het strand en het Olympisch Dorp. Later in de middag werd er wat geshopt, waarna er 's avonds gegeten werd en op het terras vol enthousiasme enkele liederen ten gehore werden gebracht. Tot grote verrassing van allen werden de zangers verrast door een infor meel treffen met cabaretier Marc- Marie Huijbregts. Een groepsfoto bleef dan ook niet uit. Op zater dag werd de bekende bustour gemaakt en 's avonds werd een uitstapje gemaakt naar de fontei nen van het Nationale Kunstmuse um met de bijhorende licht- en geluidsshow. Confetti kon het niet nalaten om op de terugweg de metroreizigers te trakteren op een aantal liederen. Zondag werd de reis afgesloten met een bezoek aan het park Guell, waar nog eens drie keer opgetreden werd. En waarbij nogmaals onderstreept werd hoe het publiek de muziek van Confetti waardeerde. Op 1 juli zal Confetti op Venray Muzi kaal Totaal hetzelfde repertoire ten gehore brengen. Het gezel schap sluit het jubileumjaar af met een groots concert op 29 oktober. Als u nog meer wilt weten over Confetti, kunt u altijd terecht op de website: www.confetti.tk Na een jaar lang werken is er een voorstelling gereed gekomen. Onder leiding van de dramado cent Mamix Mulder heeft de groep gewerkt aan acteren, schrij ven van teksten, concentreren en improviseren. Dit heeft geleid tot een voorstelling met de titel: Kamp De vlakke hand. Op maan dag 13 juni om 19.30 is de pre mière in de aula van het Raayland College. De toegang is gratis. Belangstellenden zijn van harte uitgenodigd. PEEL EN MAAS een abonnement waard Streekmuseum De Locht in Mel- derslo houdt op zondag 12 juni vanaf 14.00 uur een demonstratie quilten, een oude handwerktech niek met een fraaie en warme deken als eindresultaat. Verder is er deze middag een presentatie over het gebruik en de werking van kruiden, verzorgd wordt door De Songert, een pro ductie- en verwerkingsbedrijf van kruiden en zaden, aangesloten bij Biologisch goed van eigen erf. Er wordt met name aandacht geschonken aan de vlier, een inheems kruid met vele toepas singsmogelijkheden. De smederij is geopend en op de bovenverdie ping is een expositie over vogel verschrikkers. Het museum is alle dagen open van 11.00 -17.00 uur. Jarenlang trokken de drie man nen van de Landidandidododildo- dixosoundparade vanuit Venray door het land voor een avondje onbezorgd entertainment voor jong en öud. Overal waar de dis cokaravaan van de Landidandido- dodildodixosoundparade neers treek begonnen de vogeltjes te fluiten, de bijtjes te zoemen, maar wat vooral belangrijk is: de voet jes gingen van de vloer. Op zater dag 11 juni zal de Landidandido- dodildodixosoundparade op feestelijke wijze afscheid nemen van het publiek en de discoplaten aan de wilgen hangen. In zaal de Evenaar in Venray zet het populai re trio deze avond een punt ach ter een succesvolle carrière als disco-show waarbij met name in Noord Limburg vele podia wer den beklommen. Het balletje begon te rollen op 17 oktober 1999 als het concept als een soort pauze-act tijdens het Zomaarpop festival in Oirlo wordt uitgetest. Ze worden de grote verrassing van het festival en zetten de boel volkomen op z'n kop. Vanuit Oirlo verspreidt het Landidand- idododildodixosoundparade-virus zich als een olievlek over het land. Het blijkt het begin van een zegetocht die heel Noord Lim burg doorkruist maar ook het land in trekt langs stede Utrecht, Helmond, Nijmege Tilburg waar ze keer op keei veel enthousiasme begroet. Steeds professionei gestructureerder doet dit vo lige zooitje ongeregeld de dj volgende jaren geregeld ven lende podia door heel hei aan. Ze krijgen eens in de maanden op zaterdag de mog heid hun kunsten te laten zi café de Bonte Koe in Vc Vooral in de zomerperiode er vrijwel ieder weekend optreden op de planning, dan 40 optredens volgen. Nj sabbatical jaar in 2003 kom in 2004 weer terug aan het! Ze stijgen boven zichzelf vieren samen met 2000 ans oud en nieuw in de Meril Horst. Besloten wordt onii zes jaar een einde aan te brei Op zaterdag 11 juni houdt hun goodbye disco voor al fans in zaal De Evenaar. Iedt die de afgelopen jaren heeft genoten van de Landidandit Hebt i dildodixosoundparde is van welkom om de heren vooi laatste keer de pannen vat dak te zien draaien. beper verde lopen Zondag 19 juni zal Overloon in het teken staan van het aloude gil- dewezen. 30 gilden zullen die dag met vliegend vaandel en slaande trom Overloon in bezit nemen. Zo'n 1200 gildebroeders en zus ters zullen dan op klankvolle wijze het leven in Overloon bepa len die dag. In de geest van broe derschap zal er in Overloon gefeest gaan worden en zal men op sportieve wijze elkanders krachten meten op diverse wed- strijdoderdelen De vaandels zul len worden ontplooid, het trom geroffel zal opklinken terwijl de schutters het geweer en de kruis boog aan de schouder zullen zet ten. Het programma die dag begint om 8.30 uur wanneer de genodigden en de afgevaardigden van de gilden zich verzamelen in Ut Gildehuus. Van hieruit gaat men in optocht met het Theobal- dusgilde voorop naar de kerk. Daar wordt om 9.30 uur de heili ge mis met gildeeer opgedragen. Pallet verzorgt daarin de gezan gen. Na de heilige mis overvende- len van de kerkelijke en wereldlij ke overheid. Aansluitend aan deze dienst is er een koffietafel voor de genodigden in het gemeenschaps huis. Nadat de inwendige mens ver sterkt is, vindt het aanbieden van de erewijn plaats door burge meester Van Soest van de gemeente Boxmeer eveneens in het gemeenschapshuis. Om pre cies om 12.30 uur start de optocht vanaf de Bergkamp en die door het dorpshart van Over- Public Indiër tenpa Indien aanrru sagier gelder Voor c 'extra de ivan di Geldi DeGF [een n ,blijkt igehar Alleer hetC kan d beooi zijn k ruim bruik Daari men. u nar op dc keert aanv deal lop w een abonnement waf PEEL EN MM Boekrecensie in Peel en Maas Zorro kent iedereen als de gemaskerde strijder voor rechtvaardigheid en als levenslustige hartenbreker. Zijn echte naam luidt Diego de la Vega, hij groeit op in Cali- fornië aan het begin van de negentiende eeuw. Hij is de zoon van een Amerikaanse indiaanse vrouw en een Spaanse edelman die elkaar eerst naar het leven stonden, maar verliefd op elkaar wer den. Op zijn zestiende wordt Diego naar Barcelona gestuurd om er een Europese opvoeding te krij gen. In de periode dat hij daar ver blijft, zucht Spanje onder het juk van Napoleon, en Diego sluit zich aan bij het geheim genootschap dat zich verzet tegen het onrecht tijdens de Franse bezetting. Maar niet alleen zijn drang naar gerech tigheid drijft hem tot dappere daden, hij wordt minstens zo sterk gedreven door zijn tomeloze liefde voor de mooie Juliana. Samen met Juliana, haar zus en hun gezelschapsdame ontvlucht Diego Spanje en na vele omzwer vingen keert hij terug naar de wereld waar hij is opgegroeid. Daar neemt hij het heft in handen en als de geheimzinnige Zorro bindt hij de strijd aan tegen onrecht en uitbuiting. Een held is geboren, de legende begint. Met Zorro vertelt Isabel Allende een klassiek verhaal zoals zij dat kan, een kleurrijk verhaal over de gebru mc ide be loon zal gaan. Op het feesic dat gerealiseerd is op het park van SSS, zal de m opmars plaatsvinden van ik nemende verenigingen. DitÜ rijk gebeuren is een lust oog om een dergelijk aam! den te zien optrekken naari tribune. Hierna wordt he komstwoord gesproken burgemeester Van Soest en gildedag worden geopend derint de kringvoorzitter de heeric mans. Dan volgt het overvend van de kerkelijke en burgc overheid terwijl ondertussa fare Vriendenkring het Willi vangt ten gehore zal brengen. H gramma gaat verder met de le vendelgroet dat altijl indrukwekkend is en het sl defile dat zeker een van del tepunten zal zijn die dag. beginnen de diverse wedstii in vendelen, trommen, gew« kruisboogschieten en het daardrijden. Er is een spci tent geplaatst voor de tentooc ling van het gildezilver, ho vaandels en de gildedoci tie. In de Raayhal. omgetoverd tot feesthal, u gildefeest een waar volksven gaan worden. Hier zal rondl uur ook de prijsuitreiking pl vinden. Nieuwe en de Oude Wereld, spannende avonturen, vrieo I schap, loyaliteit, sterke vrouw p en gepassioneerde verhouding en met een legendarische hooi persoon die vele harten brtf maar zelf ook moet ontdek wat een gebroken hart betekent In Zorro geeft Isabel Allen een betoverend beeld dan 1 legendarische degenkuiisteo» en strijder voor rechtvaardigt en vrijheid. Haar verhaal rt» actuele thema's en het eigentijd einde heeft een verrassende ding. Zorro dringt door tot b hart van iedereen die ook w eens een paar 'bad guys' zou" len brandmerken met een Z. I Dit boek is te koop in boekP I del Van den Munckhof. W|| 18.50 euro.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 16