Ingezonden NK minibridge als charmeoffensief Oude foto Weekend diensten Landelijke Fietsdag Den Hoender Confetti Niets! PEEL EN MAAS HUISARTSENDIENSTEN Voor spoedgevallen waarneming door de Noord-Limburgse Huis- ArtsenPosten: tel. 0900-8818. ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN TeL 112 APOTHEKEN VENRAY Openingstijden van Apotheek St. Oda, Apotheek De Monnikskap en Apotheek Antoniusveld: Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur. Op zaterdag en zon dag is Apotheek Antoniusveld tevens geopend van 17.00 tot 18.00 uur. Stationsweg 60d, tel. 584877. Apotheek Veltum dagelijks van 08.00 tot 12.30 uur en van 13-30 tot 17.00 uur. Buiten deze tijden, uitsluitend voor spoedgevallen kunt u bij Apotheek Antoniusveld terecht via het dienstluik. TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY -Y SSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: PJ. WASSER TEL 584504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedgevallen zijn wij dag en nacht bereikbaar, tel. 581336 of 586457 J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en M. Theu- nissen DIERENAMBULANCE NOORDLIMBURG 24 uur per dag bereikbaar, tel. 077-3522088 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Vanaf vrijdag 19-30 tot maandag 07.30 uur LONNEKE SPAN Tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskun dige praktijk Venray worden vanaf maandag 07.30 tot vrijdag 19.30 uur waargenomen door: LONNEKE SPAN EN TOINE TIGGELOVEN Tel. 06-22922151 Afspraken maken ma t/m do tus sen 18.00 en 19 00 uur, tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TEL1JKE GEZONDHEIDSZORG Stationsweg 46, 5803 AC Venray, tel. 0478-527066. E-mail: igg@wgi.nl Openingstijden: Maandag t/m donderdag van 09.00 tot 12.00 uur en maandag, dinsdag en don derdag van 13-30 tot 16.30 uur. MELDPUNT ALGEMENE HULPDIENST VENRAY TeL 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13 30 tot 16.30 uur. Buiten deze tijd is het meldpunt via voice-mail bereikbaar voor hulpvragen van de Algemene Hulpdienst en het Gehandicaptenplatform. OUDERENADVISERING SYNTHESE Informatie en advies bij ouderen thuis over Wonen, Welzijn, Zorg en Financiële regelingen. Voor een afspraak kunt u bellen met de ouderenadviseur van Synthese, tel. 517317 VRIJWILLIGE TERMINALE ZORG 24 uur per dag bereikbaar via tel. 06-55790271 SLACHTOFFERHULP Maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur: tel. 0900- 0101. www.slachtofferhulp.nl BUREAU VOOR RECHTSHULP Z.O.N. De Clockert, Bergweg 4, 5801 EG Venray. Juridisch (gratis) spreek uur op afspraak: tel. 077- 3209191. Gespecialiseerd in arbeidsrecht, uitkeringsrecht, huurrecht, vreemdelingenrecht en consumentenrecht, met name voor de minder draagkrachtigen in onze samenleving. THUISZORG NOORDLIMBURG Rayon Peel Maas, Kennedy- plein 18, 5801 VH Venray. Tel. 0478-538222. Fax: 0478-513212, www.thuiszorgnoordlimburg.nl De VW Boxmeer houdt op zater dag 28 mei voor de 32e maal de Lan delijke Fietsdag in het Maas- en Peel- land. Het thema dit jaar is water. Dit thema betekent voor de fietsers dat ze onderweg diverse keren in aanraking komen met water. De VW Boxmeer heeft in natuurgebied De Maasheggen een fietsroute uitgezet van ongeveer 43 kilometer. Men kan tussen 9.00 en 13-00 uur vanuit Boxmeer(Raetsin- gel) en Overloon ('t Aaw Pastorieke). De route is deze dag te koop bij beide startpunten. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zieh het recht voor brieven te weigeren of in te konen. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Vazal v Vazal', las ik in de Peel en Maas van donderdag 19 mei, artikel "Toch groen licht voor jeugdwerkers", maar wat betekent het, zo vroeg ik mij af. Wel, "iemand die zich in de Middel eeuwen onder de bescherming van een machtig heer gesteld had aan wie hij als tegenprestatie diensten bewees leenman", aldus de VanDale online. Kijk, dus van ver voor onze democratische rechtstaat, stel ik vast, maar het gebruik geniet dus hier ken nelijk nog een ongekend hardnekkige populariteit gezien het optreden van het verschijnsel in de raad. Je moet ook een beetje een stevige en rechte rug hebben en houden om aan de verleiding te kunnen weer staan, concludeer ik dan maar. Joost van de Vorle kan die eigenschap niet ontzegd worden, die stond immers pal voor zijn belofte in zijn verkie zingsprogramma, maar geldt dat dan ook voor alle ondertekenaars van groep Lemmens? Die maken toch allen ook gebruik van datzelfde ver kiezingsprogramma? En hoe kan er dan een verschil zijn met de meerder heid in eigen partij en de voorzitter en het lichtend voorbeeld van de nestor? Overigens, het college van BenW hebben voor (de enclave) Venray de democratie afgeschaft en zoeken het voortaan wel zelf uit. Hebben nu hun eigen denktanks, immers, opgevuld met nog meer vazallen. Het valt op geen enkele manier te verklaren waarom de CDA-fractie zo 'en masse' omging, en niet schoor voetend zoals ten onrechte werd beweerd, als er geen enkel (redelijk) argument kan worden opgesomd. Je vraagt je af of die CDA-club nog wel bezig is met haar controlerende taak. Transparant is, dat ze daaraan geen gevolg meer geeft, en ik niet weet op grond van welk(e) argument(en) die de adviezen naast zich neerlegt, en of op welke wijze aan de bezwaren in de commissie maatschappelijke dien sten geuit, tegemoet is gekomen. Erger: de commissie staat zo gezien volkomen buitenspel. Zelfs binnen de eigen CDA-fractie. Wat is hier aan de hand? Henk Elegeert, Venray Burgemeester "Burgemeester Venray doet plicht tegen zijn zin". Zo kopte een artikel in een regionaal dagblad dat vervolgde met: Burgemeester Jos Waals van Venray heeft zijn plicht gedaan, Nee, nee Jos Waals heeft zijn plicht ver zuimd. Het is een zeer misleidende, propagandistische uitspraak om te stellen dat hij zijn plicht gedaan zou hebben. Juist niet, en dat blijkt al uit de weerzin die hij kennelijk ervaart als hij stelt dat hij het verslag daarover tegen heug en meug doet. Dat alleen al zegt alles over zijn volkomen ver keerde attitude en daar zien de bur gers van Venray dan ook om de haver klap stuitende voorbeelden van. Zijn geweeklaag vindt dan ook zijn oor sprong in hoe hij zijn taak opvat en vooral met zijn kennelijk onoverko melijke moeite het eigen functione ren eens kritisch onder de loupe te nemen. En ook daarvan zijn voorbeel den te over. Het spreekt opnieuw boekdelen dat hij (met tegenzin) een burgerjaar verslag in elkaar flanst. Het zal dan ook net voldoen aan de minimale gestelde voorwaarden, let maar op. En/of opnieuw geen schoolvoorbeeld zijn waaraan anderen een voorbeeld zouden moeten, kunnen of zelfs maar willen nemen, Verzuimd zijn plicht, stelde ik, en dat is ook zo. Op geen enkele manier heeft hij aangekondigd op welke pun ten hij zijn vorige beoordeling(en) zou gaan verbeteren. Wat hij zou gaan doen, en ook nu tijdens het interview laat hij kennelijk achterwege wat hij in petto heeft. Niets waarschijnlijk, of erger. Ook niets over het afgelopen jaar. Over het thema burgerjaarver slag is slechts een enkele maal gespro ken, en ook dat weer, en het kan niet verbazen, dat het ergens weggemof feld wordt onder een ander verslag. Eens kijken of hij gestand doet aan de belofte het burgerjaarverslag ook meteen op de website te plaatsen. En over eigenbelang gesproken, wie zou er eigen(lijk) belang hebben van een getuigenis of weerslag van zijn abominabel functioneren? En als hij zijn plicht zo tegen zijn heug en meug doet kan hij beter de eer aan zichzelf houden en opstap pen. In dat geval hebben de burgers van Venray nog een eerlijke kans. Henk Elegeert, Venray Besluitvorming Als fractievoorzitter van het CDA wil ik graag reageren op de berichtge ving over de raadsvergadering in Peel en Maas. Aan de betreffende journa list maar ook aan de lezers wil ik uit leggen hoe de CDA-fractie tot een besluit komt. Voorafgaande aan de commissievergadering komen de commissieleden van het CDA bij elkaar, aangevuld met een werk groep, bestaande uit CDA-leden. Zij bereiden de commissievergadering voor. Normaliter leggen zij hun pun ten daarna voor aan de fractie en de CDA-achterban, alleen bij een extra ingelaste commissievergadering is dit agendatechnisch helaas vaak onhaal baar. Ter voorbereiding op een raads vergadering komen de hele fractie en de CDA achterban bij elkaar en komen dan wel of niet tot een stand punt. Indien dit niet lukt wachten we hiermee tot de raadsvergadering zelf. Daar kan iedereen de argumenten van de wethouder horen en de argumen ten van de andere partijen. In een schorsing worden alle voor- en nade len opnieuw op een rijtje gezet en komen we tot een standpunt. U begrijpt dat het kan gebeuren dan dit anders kan zijn dan in een commissie vergadering en dat gebeurde dus ook bij de behandeling van het jeugdbe leid. De vragen die wij nog hadden (onder andere hoe denken externe partners over communicatie en wat heeft de huidige straathoekwerker al gedaan) werden door de wethouder duidelijk beantwoord en daarmee overtuigde hij het CDA van de nood zaak van dit voorstel. Het CDA neemt altijd een standpunt in op inhoud en na een uitgebreid afwegen van de voor- en nadelen, zo ook bij dit voor stel. En ja, soms kan dit na het belui steren van argumenten van derden een andere wending krijgen en mijns inziens hoort het ook zo. Ik hoop dat de lezer en de journalist na dit 'kijkje in de CDA-keuken' wat meer zicht heeft gekregen op de wijze van besluitvorming bij het CDA. En mocht u dit van nabij willen meema ken, of heeft u nog vragen, neem dan even contact met mij op, telefoon 0478-512186. Want iedereen, ook de journalisten, zijn altijd welkom bij het CDA. Gerda van Stelten, CDA-fractievoorzitter Venray Beste Rita Verdonk Fijn dat u binnenkort weer de volksopstanden in het Venrayse komt onderdrukken. Hopelijk komt u op tijd, want de pleuris kan hier ieder moment uitbreken. In tegenstelling tot wat ze ons en u eerder hebben wijsgemaakt, is het niet de jeugd die hier de nodige stennis veroorzaakt, maar een vooraanstaand persoon met de initialen J.W. Ongetwijfeld kent u hem van uw vorig bezoek of heeft u hem wel eens in een of andere tv- komedie gezien. Dat hij niet in Ven ray geboren is en letterlijk en figuur lijk onze taal niet spreekt kunnen wij hem vergeven, maar zijn manier van communiceren en handelen zouden wij regelmatig met een trap onder zijn achterste willen belonen. Met middeleeuwse middelen beheert baron JW samen met zijn schepenen en schildknapen het landgoed Ven ray. Momenteel woeden er de nodige verbale veldslagen tussen de dorpse schepenen en JW. Jarenlang lukte het hem en zijn volgelingen om de dorpe lingen met een dooie mus blij te maken en hen met een kluitje in het riet te sturen. Nu de dorpelingen onlangs via de DOP's (dorpsomge vingsplannen) hun toekomstwensen kenbaar hebben gemaakt, duiden JW's eerste reacties erop dat hij geenszins van plan is hieraan tege moet te komen; dit kan ik niet over mijn kant laten gaan! Zo kan het zijn dat enkele jaren terug een deel van het landgoed Leunen onder het toe ziend en goedkeurend oog van JW en de zijnen door projectontwikkelaar Hurks werd ingelijfd om in een perio de van vijf jaar 65 woningen van het zelfde ontwerp in het voorheen "beschermd" hooglandschappelijk gebied de korenmolen te realiseren. Dit eentonige overaanbod van wonin gen en de extra buit voor Hurks van minimaal 80.000 euro per woning boven de normale aanneemprijs, was voor de Leunse jeugd te veel van het goede, waardoor minstens 80 procent van de woningen in handen viel van de overigens niet minder gerespec teerde niet-Leunenaren. Dat een der gelijk beleid afbreuk doet aan een evenwichtige dorpsopbouw zal JW en de zijnen een kont oxideren. Hun teerpijlen zijn er uitsluitend op gericht om voor zichzelf en hun bevriende projectontwikkelaars de maximale buit binnen te halen. Vindt u het gek dat de jeugd geen toekomst perspectief meer heeft? En onze moderne dorpsraden? Die blijven vol fatsoen toekijken hoe ze keer op keer door JW en de zijnen in de mond bewaterd worden! En ja Rita, daar houd ik nou een vieze smaak aan over. Trouwens even tot slot; kun je blanke Nederlanders ook uitzetten? Leo Reintjes/Leunen Donderdag 26 mei 2005 - Pagiif In Utrecht worden zondag 29 mei de Nederlandse kampioenschappen minibridge voor jeugd gehouden. Ruim honderd jongeren zullen in paren strijden om de landstitel. Karei Jaegers en Joan Hinssen uit Venray zullen de jonge bridgers begeleiden tijdens de titelstrijd. De Nederlandse Bridge Bond (NBB) is druk bezig met het promoten van bridge in de hoogste twee klassen van de basisschool. De jeugd is helemaal in de ban van Playstation, X-box, Nin tendo en andere computerspellen. Ze zijn bijna niet meer weg te slaan voor het beeldscherm. De NBB wil zoveel mogelijk jongeren, ook op de middel bare school, motiveren om te bridgen. Daarom wordt er al sinds jaar en dag veel tijd en aandacht besteed aan het stimuleren en promo ten van jeugdbridge. Het organiseren van de NK minibridge is daar een onderdeel van, evenals het uitgeven van lesmateriaal. De NBB verzorgt lesmateriaal en toernooien voor basisschoolkinderen, maar ook voor middelbare scholieren. "Helaas is de belangstelling onder middelbare scholieren nog klein, omdat schoolwerk en ander sporten of verenigingsactiviteiten meestal voorgaan", weet Karei Jaegers. "Momenteel bridgen drie leerlingen van het Raaylandcollege in Venray. Twee van hen spelen mee in de woensdagavond jeugdgroep. De andere jeugdbridger speelt al een flink aantal jaren en bridget mee bij de Niet-Rokersclub Venray. Daarnaast neemt hij deel aan de selectietrainin gen van de NBB in Utrecht, Met zijn partner uit Alkmaar wordt er via inter- netbridge getraind, wat op het laatste NK - aspiranten (16-20 jaar) in maart tot een fraaie vierde plaats heeft geleid. Veelbelovend dus, omdat het betreffende paar Rens Philipsen en Vincent Broere op dat moment nog geen 16 jaar oud was." "Bridge is niet alleen leuk om te spelen, er zitten veel meer positieve aspecten aan vast," vindt Jaegers. "Bridge is een spel waarin je als kind veel sociale contacten legt en met elkaar leert spelen. Je leert te luiste ren naar elkaar en vertrouwen te geven aan je partner. Ook je denkver mogen wordt bevorderd. Dat is niet alleen goed voor het spelen van een spelletje bridge, maar ook voor de ontwikkeling van sociaal gedrag en emotionele beleving, en voor het sti muleren van creatief denken en han delen. Door te bridgen groei je als persoon in de maatschappij." Bridge is een spannend kaartspel, maar ook een teamsport. "Je speelt het samen met een partner die je zelf kiest. Kinderen spelen met hun part ner tegen een ander paar. Het is gemakkelijk te leren, je kunt het over al en altijd spelen omdat je alleen een pak kaarten nodig hebt, en het is een hobby waar ze de rest van hun leven plezier aan hebben. Dat zijn de argu menten die de NBB gebruikt om jeug digen te overtuigen dat bridge een leuk spel is." Het aantal jeugdgroepen is in ver houding met volwassenen schrikba rend laag. Nederland telt slechts een beperkt aantal jeugdbridgeclubs. "Het blijkt erg moeilijk te zijn om jongeren te enthousiasmeren voor bridge. Het is geen voetbal, dus minder populair. Als je nagaat dat aan het NK bridge slechts honderd kinderen deelnemen, dan is dat erg tegenvallend." Om optimaal voorbereid op het NK te starten, hebben de deelnemers twee maanden speciale trainingen gevolgd. Een intensieve oefenperio de. De kinderen die niet naar de titel strijd gaan, kregen het verzoek om niet naar de speciale voorbereidings trainingen te komen, zodat de NK- gangers alle aandacht kregen. "Maar wat schetst mijn verbazing? Iedereen wilde graag de trainingen volgen. De motivatie en het enthousiasme waren groot, zowel bij de kinderen die wel als bij de kinderen die niet deelnemen aan het NK. Het geeft aan dat zodra je bridge enigszins kunt spelen, het is een boeiende en intrigerende sport is. Voor jong én oud." Parochie Oostrum Zondag 29 mei 9.30 uur heilige mis (herenkoor) Sjeng'Smedts, Lena Valckx-Peters, jaardienst Piet Jansen, overleden fam. Houwen-Jacobs, Mau rice Poels, Piet Vermeulen en overle den familie. Misdienaars Brigitte Broeksteeg en Anouk Willems Dinsdag 31 mei 9-00 uur heilige mis familie Vennekens-Verschuren en wederzijdse familie, voor priester roepingen. Donderdag 2 juni 9.00 uur heilige mis familie Vennekens-Verschuren en wederzijdse familie. Het programmaoverzicht van wijk centrum Den Hoender aan de Ursulas- traat in Venray ziet er voor de komen de week als volgt uit; donderdag 26 mei 14.00 uur Koersbal WO Noord- West; 20.00 uur paranormale avond door Mieke en Theo de Hoog uit Box meer, zaal vanaf 19.15 uur open. Maandag 30 mei 13-30 uur vergade ring van De Zonnebloem; 20,00 uur clubavond sjoelclub Den Hoender. Dinsdag 31 mei 10.00 uur Teken- en schilderclub; 20.00 uur repetitie Muziekmakereej Blaos Urn Op. Woensdag 1 juni 10.00 tot en met 11.30 uur volksdansen Nelly Rongen; 13.00 tot 14.00 uur volksdansen Syn- these/Ans; 14.00 uur handwerken, handwerkgroep Den Hoender; 18.30 uur Counrtyline-dance/Ans. Grote kerk Zaterdag 28 mei 19.15 uur mis; Pieter de Kort, Stef Kosten-Neve, Jac van Ass, Ton Linskens, overleden ouders Flinsenberg-Erkelens en zoon Piet, jaardienst Louis Rutten en over leden familie Rutten-Janssen. Zondag 29 mei 9 30 uur mis; over leden ouders Bonants-Jacobs, doch ter Nelly en schoonzonen Math en Albert: 11.00 uur mis; Henk Pas, Jaap Goumans en Martha en Mariet Gou- mans-Janssen, uit dankbaarheid voor een 80e verjaardag, jaardienst Jeanne Stevens-Heijnen. Maandag 30 mei 9.00 uur mis; jaar dienst voor zuster Christine Kleus- kens, Toon van Grinsven en overle den familie. Dinsdag 31 mei 9.00 uur mis; over leden familie van Stiphout-Keijzers. Woensdag 1 juni 9.00 uur mis; Johan Schwachöfer en overleden familie, ouders van Osch-Hebben en zoontje Sjef. Donderdag 2 juni 9.00 uur mis ter ere van de Heilige Rita. Dienbeurten; zaterdag 19.15 uur Suzanne, Yannick, Merel, Renske en Gabriëlle; zondag 9-30 uur Martijn, Ties, Elianne, Leroy en Mark; zondag 11.00 uur Andrea, Laura, Milou, Pleu- nie en Harm. Lectoren; zaterdag 19.15 uur N. Kuijpers; zondag 9-30 uur T. Verbeek, 11.00 uur W. Bister- veis. Paterskerk Zaterdag 28 mei 16.30 uur spreek uur parochiepriester; 17.00 uur biechtgelegenheid; 18.00 uur heilige mis (koor: Chrisko) Kinderwoord dienst Door en Bert Sanders en zoon Martien, voor Mathieu van Houdt en uit dankbaarheid, jaargetijde Jan Hendrix en overleden familie Hend- rix-Maassen, jaargetijde fam. Van Meijel, overleden fam. Janssen-Krijns Zondag 29 mei 8.30 uur vroegmis voor parochie Venray-Zuid, Sraar en Door Janssen-Klaassens; 10.30 uur hoogmis (Volkszang), overleden ouders Arts-Bruncken en familie, ouders Drabbels-v. Veghel, overleden ouders Spee-Linders Maandag 30 mei 18.30 uur heilige mis Theo Lensen Dinsdag 31 mei 10.00 uur tot 12.00 uur openstelling kerk; 18.30 uur heilige mis (Antonius noveen) Sterfdag Jeu Michiels, Willem Selder en dochter May Woensdag 1 juni 18.30 uur heilige mis voor alle deelnemers aan de Wereld Jongeren Dagen Donderdag 2 juni 18.30 uur heilige mis Harry en Cor Cuppen (coll) Vrijdag 3 juni 17-30 uur aanbid ding van het Allerheiligste 18.30 uur heilige mis Fien Koppers-Pessers en overleden familie (coU) Vincent van Gogh Dinsdag 31 mei 10.30 uur Liturgie viering Heuvel voorganger: W.den Hartog 16.00 uur Rozenhoedje,Vin- centiuskapel J.Thiesen/M. Lindeman Woensdag 1 juni 11.30 uur Litur gieviering Vincentiuskapel voorgan ger: B.Faas Zaterdag 4 juni 18.30 uur Liturgie viering Servatiuskapel voorganger: W.den Hartog lector: C.Peters Zondag 5 juni 10.00 uur Liturgie viering Annakapel voorganger: W.den Hartog lector: P.Wittenbols 11.15 uur Liturgieviering Vincentius kapel voorganger: B.Faas Maandag 30 mei en donderdag 2 juni 16.45 tot 17.15 uur yoga en meditatie, P.ZandvÜet Kerk Oirlo Zaterdag 28 mei 19.00 Gez.H.Mis(Dameskoor) Wiel van de Pasch en overleden familie. Frans Maas(Verjaardag) Jan Verheijen(Jrd) Zondag 29 mei 10.00 Eerste.H.Communie der kinderen met Kinderkoor. Woensdag 1 juni 9.00 H.Mis voor de parochie. Vrijdag 3 juni Feest van Allerhei ligst Hart van Jesus t.e.v. H.Hart en voor priesterroepingen; zesweken- dienst Jac.Soons (herenkoor) Zaterdag 19.00 4 juni Gez.H.Mis (Jonge Garde Koor) St.Martinus Hubertus van de Sterren overleden ouders Rongen-van de Berg Drika Rongen. Collectant zaterdag P van Dijck, misdienaars Nienke Janssen en Guido Kuster. Collectant zondag G. Peters, mis dienaars Kyra en Lei Nelissen. Kerk Castenray Zaterdag 28 mei 14.00 uur t.g.v. 40 jarig huwelijk Geert en Ria Luykx- Maes; 19.00 uur gezinsviering Jan Rambags, Louis Tielen en overleden fam. Tielen-Janssen, Jaardienst Mie Kunen-van de Water en tevens voor Sef Kunen, Lies Strijbos-Janssen, Overleden ouders Kunen-Hermans, Nella Classens-Janssen en Geert Clas sens. Misdienaars zaterdag 14.00 uur Fons.en Mark, zaterdag 19.00 uur Karlijn, Lisanne, Yvon. Kapelaan van Dijck is bereikbaar onder tel. 581575. Parochie Leunen Zaterdag 28 mei 18.00 uur heilige mis voor. jrd Frans Fleurkens, Leen Achten-Fleurkens, Antoon van Kem pen, Jan Willemse, Frans Rongen en overleden familie en Jan v Cuyck echtgenote en overleden familie, jrd. Sjeng Vullings en Laura Joosten. Mis dienaars Sandra en Moniek, lector Goen Reintjes Zondag 29 mei 10.30 uur heilige mis voor: jrd Gerard Thijssen Fien Thijssen Hesen en dochter Truus. Misdienaars Geert, Sten J en Jaimy, lector Elza van Dijck Woensdag 1 juni 19.00 uur heilige mis voor: Mien Litjens-Lemmens en Piet Litjens en overleden familie; Piet Janssen echtegenote en overleden familie Janssen-Martens. Misdienaars Luuk en Liz. Rectoraat Veulen Zaterdag 28 mei 19.30 uur heilige mis voor. Gest. Jgt, Francisca Aarts. Gest. Jgt. Leonardus Thissen en fam. Thissen. Gerrit van Kempen [v.w.de Buren], Wim van Meijel [2e week dienst], Jgt. Antoon Drabbels-Dina Klaassen en Jacoba Klaassen. Misdie naars Amke, Nikki, Sef, Evi, lector Martien Classens, Rectoraat Heide Zondag 29 mei 9-15 uur heilige mis voor: jaargetijde Jan Maas, overle den familieleden Spee-Arts-Linders, Johan Loönen, Cor van raay, Stien Janssen-Gielen v.w. de oude buren. Misdienaars Sef J en Youri, lector Ria Derikx. Parochie Yssel- steyn Zaterdag 28 mei 19.00 uur (Kin derwoorddienst) (Kinderkoor) Fam. Janssen-Thielen en Opa; Jep, Leen en Gerrit Flinsenberg; Louis Arts; ouders Koonings-Janssen. Misdienaar Jelle en Stef. Dinsdag 31 mei heilige mis in Kevelaer 11.30 uur overleden familie Vollenberg-Aerts en Gerrit en Theo; Pater Joop en Pater Eelco Steneker; jrd. Jan van Lipzig en Tom. Parochie Merseio Zaterdag 28 mei 17.30 uur Maria van Meyel; Josephina en Antoon Ver haag. Woensdag 1 juni 19.00 uur Marie van Cuyck-Hellegers (fam. Hellegers); Peter Mathijs Gielen en echtg en overl. kinderen; t.e.v H. Gerardus; zegen over een huisgezin. Parochie Vredepeel Zondag 29 mei 9.30 uur familie van Hoof-Fleuren. Maandag 30 mei 19.00 uur Thinka Ruigrok. Zondag misdienaars Lisa en Rian- ne, lezer Liesje. Rectoraat Smakt Zaterdag 28 mei 16.00 uur huwe lijksviering van de familie Voster- mans. Zondag 29 mei 10.00 uur eucharis tieviering met volkszang voor Arnold Reijnders, Thea van Triel-Reijnders. Dienbeurt Boy Janssen en Tim Seijkens, lectrice: Olga van der Meer; 12.30 uur eucharistieviering in de kapel. Woensdag 1 juni in de St. Jozef genadekapel ter ere van St, Jozef; 09.30 uur heilige mis voor Mie Bon- gaerts-Kersten. De weldoeners van deze kapel. Parochie Meerlo Zaterdag 28 mei 12.00 uur huwe lijk van Peter Haarmans met Iris Cre- mers, beiden wonende te Rotterdam en doop van Dide. Misdienaars: Frans Goumans; Femke Coenders; Koen in 't Zandt. Dienstdoende koster: Carel Soethout. Zondag 29 mei, Sacramentsdag 10 30 uur heilige mis voor Riet Ange- nendt; Arnold Hanraets, Gertruda Hanraets-Gielen en zoon Frans; Sèr Tax en overleden familie Tax-Reijn- ders. Misdienaars: Alle misdienaars. Lector: Gerry Vergeldt. Opluistering: Goarkoor. Aansluitend H. Mis mentsprocessie. Dienstdoend ters: Truus Hegger en Carel Sot Donderdag 2 juni 9.00 uur) mis voor Piet Crijnen en Gree nen-Peters. iuv Kerk Tienray Zaterdag 28 mei 18.00 uurho zeswekendienst mevr. Mie B Rongen, intentie overleden van Lin-van Vegchel, tevens vi overleden kinderen en kleinkin jaardienst overleden ouders Ki Janssen Woensdag 1 juni 19.00 uur mis intentie ter ere van Onte IJl Vrouw, voor alle levende en ovj nen van onze parochie. Misdi (Q| Tessa, collctantj. Koppes, Jacobs Ziekencommunie vrijdag j vanaf 09.15 uur opgeven bij 4 a.var toor, telefoon 691217. Protestantse keil ,E"1 De dienst op zondag 29 om 10.00 uur in Het Zonnelk ganger is ds. J. Rebel uit Hej Voor de allerkleinsten is er vang. Er zal kindernev gehouden worden. Oecumenische basisgroep De Oecumenische Basis ray e.o. heeft op zondag 28 woorddienst. Het thema is kenden Hem aan het breke brood, een inspirerend ge dienst vindt plaats in de kap Schuttersveld, Bergweg 2 V. begint om 11.15 uur. Bijbelgemeente De Bijbelgemeente Ven iedere zondag om 10.00 dienst in de Kemphaan, Kennedyplein 1 in Ve. wordt gezongen uit de Opwekking, Tijdens de dié ook aandacht voor de kind is crèche en zondagsscho de Bijbelgemeente wordt cursus georganiseerd en het lijk om deel uit te maken huiskring. Predikant van de meente is R. Lammers. Secr Kranendonk, Kogeldistel 3 HN Venray, tel. 0478-510331 ckranendonk@ 12movenl Jehova's Getui Jehova's Getuigen houden dag 28 mei vanaf 18,00 uur ei dag 29 mei vanaf 10.00 uur spraken aan de Henridunan in Venray. Rehoboth Zondag 29 mei zijn er 0 uur en 14.30 uur diensten, K Jongeneel. Confetti is een enthousiast gemengd koor dat close-harmony zingt in zo'n beetje alle muziekgen res. Confetti zoekt nieuwe leden. Zij zijn momenteel met name op zoek naar mannenstemmen, zowel bas als tenor. Heb je interesse of wil je meer weten kijk dan op www.confetti.tk of bel Ralf Jansen: 0478-569558. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Sacramentsdag, de tweede donderdag na Pinksteren vierde Katholiek Nederland het herdenkingsfeest van de instelling van het allerheiligste Sacrament. Dit feest werd gevierd met een grote processie op zondag na Sacramentsdag, een van hoogtepunten van het Roomse leven. We zien op deze foto van omstreeks de processie trekken door de Grote Straat. Vooraf g aan de troon hemel of baldakijn door enkele pat broeders Franciscanen en daarvoor broeders van de chiatrische inrichting St. Servatius. De stoet trekt d Patersstraat naar het plein bij het Gymnasium alwaar rustaltaar staat opgesteld. Jan van der Putten

Peel en Maas | 2005 | | pagina 26