tepeMW iamanten bruidspaar in Venray Koester uw Monument Afrikaanse taferelen op abri Blitterswijck H VENRAY OM DE 0A0 EEN HOGERE MAAR... OP=oP KORTING ^PÖTPfflJS WOENSDAG DONDERDAG KORTING f VRIJDAG ZATERDAG VENRAY GROTESTRAAT 49 K-SW1SS vspotrr T-SHIRTS POLOSHIRTS CAPRIS CASUAL SCHOENEN SKATES RACKETS SLIPPERS E/V A/0G l/EEL MEER! /7/lMZf MCKfrs „«MCS. HEBEAI EN KAPSALON www.carefourhair.nlinfo@carefourhair.nl Op woensdag 1 juni 2005 opent kapsalon "Care Four Hair" haar deuren op Oude Oostrumseweg 1 9A VENRAY Bel NU! al voor u afspraak. Tel. 0478-550407 Bij uw eerste bezoek krijgt u 25 %korting op onze toch al scherpe tarieven Vbnaf 1 j uni 2005 staat kapster Gndy voor u klaar. Vhnaf 1 Juli zal ons team komen versterken. Honderdzesentwintigste jaargang - week 21 - donderdag 26 mei 2005 L EN-MAAS Larrie en Nelly Hermans-Riefers 60 jaar getrouwd woonkamer gekregen. "Natuurlijk is het bijzonder om zestig jaar getrouwd te zijn, maar wij hou den er niet van om in het middel punt van de belangstelling te staan", vertelt Harrie. "Nee, van veel poespas houden we absoluut niet', vervolgt Nelly. "Het is dat de kinderen wilden dat we met een foto en een verhaaltje in Peel en Maas gingen staan, maar anders..." Stichting Venray Monumentaal Deze week heeft de Stichting Venray Monumentaal gekozen voor Ons Religieus Erfgoed - Geloven in Monumenten. De Kerk van Heide de O.L.Vrouw Onbevlekt Ontvangen staat aan een plein waaraan ook de basis school en enige woonhuizen staan. In 1956 werd het rectoraat in Heide opgericht, waar al sinds de tweede wereldoorlog een noodkerk stond voor de ongeveer 85 gezinnen.Het rectoraat is tevens ontstaan als gevolg van de planologische ontwikkelingen van de Peel na de tweede wereldoor log. In 1962 werd een ontwerp gemaakt door architect Bijnen uit Oss die ook kerken had gebouwd in Malden en Aarle Rixtel, een zus terklooster. De eerste steenleg ging vond plaats op 18 maart 1964 en in 1965 werd de kerk in gebruik genomen. De kerk bestaande uit een schip onder een zadeldak met zijbeuken onder een lezenaarsdak, is door de gedraaide opstelling een goed voorbeeld van moderne kerkenbouw met een vrijere mogelijkheid tot liturgische opstelling. Deze uitwerking met een gedraaide opstelling komt zel den voor. Het is ook een voor beeld van de overgang van de functionalistische bouwstijl naar de utiliteitsbouw die in de zeventi ger jaren populair werd. De dub bele toegangsdeur die via een tochtportaal naar dezelfde toe gang gaat is omgeven met wanden van blank glas.Het schip met zij beuken is vierkant van vorm. Achter in de kerk staat rechts van de toegang een nis met een Mariaaltaar. Aan de andere kant van de toegangsdeur is de nis met de doopvont. De wanden in de kerk zijn van schoon metselwerk en op verschillende hoogten zijn banden met siermetselwerk aan- gebracht.Veel vensters in de top gevel aanwezig die niet allemaal zichtbaar zijn. De altaren, het; hoofdaltaar, het sacramentsaltaar en het Mariaaltaar zijn eveneens van Bijnen. De doopvont ontwor- pen in 1965 door Evers bestaat uit een omgekeerd olijfvormige bak 1 met plat deksel op een gemetselde I sokkel. De toren met bovenop een kruis, staat naast de kerk aan het plein en is reeds van verre te zien in Heide. Alles bij elkaar behoren kerk, pastorie, plein, vijver en, toren tot een compleet uitgewerkt en samenhangend kerkcomplex en heeft een bijzonder dorpsaan zicht. Kent u ook zo'n beeldbepa lende, monumentale plek in Venray of een van haar Kerkdorpen? Wilt u reageren of wilt u een (digitale) foto ter beschikking stellen? Die kunt ju sturen naar hetsecretariaat,van Stichting Venray-Monumentaal per adres Groene Hart 7, 5801 SX in Venray, email: venraymonu- mentaal@hccnet.nl De vrouw des huizes laat de verslaggever dan ook duidelijk weten dat het verhaal in de krant echt niet te lang moet worden. Oké, de afspraak is gemaakt. Hun 'levensverhaal' in een noten dop: Nelly en Harrie kregen enke le jaren na het geven van het jawoord twee kinderen: een zoon (Harrie) en een dochter (Guustie), die respectievelijk in Venray en Oostrum wonen, en zijn al jaren de trotse opa en oma van vier kleinzoons. "Al kun je dat 'klein' wel weglaten. Ze zijn een stuk groter dan wij", zegt Harrie lachend. Ruim vijftig jaar geleden verhuisde het echtpaar naar de gemeente Venray. Harrie werkte in die jaren als inspecteur bij de PLEM en kreeg als standplaats Venray toegewezen. Ze woonden onder meer in Oostrum en genie ten nu al jaren samen van hun oude dag in hun fraaie onderko men in het appartementencom plex Jerusalem in hartje Venray. "Voor de rest hoef je er echt niks bij te zetten. De mensen die ons goed kennen, weten wel wat we allemaal wel en niet gedaan heb ben", besluit Nelly. En zo is het maar net. Op vrijdag 27 mei vieren Harrie en Nelly Hermans-Riefers hun zestigjarige huwelijksdag. Van 19.00 tot 20.30 uur houden ze receptie in De Witte Hoeve. Daarna wordt het feest in beslo ten kring voortgezet. Bijzonder SOS-kunstproject Het mooiste compliment kregen de vijf Blitterswijckse meiden zaterdagmiddag van twee fietsende vakantiegang sters uit Etten-Leur. De oude re dames knepen in de rem en genoten van de schilde- inde meiden. "Wat hebben Ie dat prachtig gedaan. Ik ig mijn man straks om er foto van te maken. aldus een van de les. De vijf schilderessen :n onder leiding van "lijn Surminski zaterdag- Idag de laatste hand aan rnn bijzonder SOS-kunstpro- I Aan de Beeteweg in 'itterswijck stond een veertig ir oud onderkomen betonnen ushalte. "Een erg saaie hoek i het hier", zegt Tessa de Iwart (14), terwijl ze het penseel Jin een verfpotje stopt. "Dankzij n"S wordt het nu fleurig en de |mensen gaan er over praten." [Dat laatste is de filosofie ook van Stichting Ontwikkelings- :nwerking Meerlo-Wanssum. Pie kwam op het idee om de betonnen abri's in de Jemeente Meerlo-Wanssum op |te fleuren met een relatie naar [Ontwikkelingssamenwerking en ventueel naar het komende Wereldfestival Meerlo-Wanssum T op zondag 26 juni. Met steun van Jjje gemeente Meerlo-Wanssum, provincie Limburg en het 'ïildersbedrijf G. Thijssen&Zn [wolgen kon het initiatief wor- n uitgevoerd. "arlijn Surminski (27) bedacht jWe thema's: een autobus in ika, Azië en Latijns-Amerika. ier in Blitterswijck hebben we oen Afrikaanse bus geschilderd iet uiteraard Afrikaanse tafere- vertelt Karlijn. In de kleur- e bus zitten Afrikanen maar Pok een leeuw, een giraffe en pen aapEn op de bus uiteraard [pullen als een trom, een vogel- Nsje en koffers. Karlijn heeft in "t ontwerp rekening gehou- Ppn met de acht vierkante ope ggen in de bushalte. "Kinderen pinnen hun hoofd voor de ope- jtog houden en zijn dan het joofd van de leeuw, of van een jtodere passagier", legt ze uit. een van de zijkanten staat wegwijzer met de tekst 'Blitterswijck' waaraan een kameel is vastgebonden. Aan de andere zijde komt een olifant om de hoek kijken en natuurlijk ont breekt het embleem van SOS Meerlo-Wanssum ook niet. Over enkele weken gaan Karlijn en de meiden in Wanssum aan de slag, waar het thema Azië wordt uit gewerkt. En als de Hoofdstraat in Meerlo gerenoveerd is, komt de abri die daar staat aan de beurt. In Meerlo wordt het thema Latijns-Amerikaans uitgewerkt. TROTS Karlijn liet zich assisteren' door vier meiden met wie ze tijdens het werk geregeld brainstormde over de verdere uitwerking van het thema en de kleuren. Zo heb ben de meiden de patronen van de buspassagiers bedacht. "Ik hoefde niet veel uit te leggen. De meiden hadden de techniek snel in de vingers", aldus een tevre den Karlijn Surminski. Burgemeester Joep Hahn kwam vrijdagmiddag zelf poolshoogte nemen en reageerde enthousiast. Voorzitter René Poels van SOS De saaie betonnen abri in Blitterswijck beeft een ware metamor fose ondergaan. Foto: Marijn Poels. Meerlo-Wanssum is trots op de meiden die de eerste abri op deze wijze hebben opgefleurd. "Ik denk dat iedereen die het ziet even bij de abri stil blijft staan, geniet van de kleurrijke taferelen en er zelf iets bij bedenkt. Dat is precies wat we willen bereiken. Mensen even laten nadenken over bijvoorbeeld Afrika", aldus Poels. Sommige ouders zorgden tussen de bedrijven door voor de catering, passerende bus chauffeurs staken de duim omhoog en andere voorbijgan gers toeterden en lachten instemmend. HET TEAM De schilderende meiden laten we even de revue passeren: Anneke Sluijter (18) zit op de Gilde Opleidingen en werkt aan het project me omdat ze achter de SOS-ideeën staat en dit een originele wijze vindt om de men sen te laten nadenken over bij voorbeeld Afrika. "Als ik nu met de bus naar school ga en weer in Blitterswijck kom, stap ik lachend uit de bus bij deze halte", zegt ze. Tessa de Swart (14) zit op het Dendroncollege in Horst en is graag creatief bezig. "Ik vind dit een leuk idee. De saaie hoek wordt fleuriger zegt ze. Merijn de Swart (11) zit in groep 8 van de Sint Anna Basisschool in Blitterswijck en hoorde van haar zus van de actie. "Ik had al eens gehoord van SOS en dit vind ik gewoon erg leuk", zegt ze. Marit Brugman (14) zit op het Raayland College in Venray en had van het initiatief in Peel en Maas gelezen. "Ik heb enkele jaren tekenles gevolgd op het Kunstencentrum in Venray. Ik ben daar nu mee gestopt en ben. blij dat er nu dit leuke initiatief is. Het is leuk om samen zo'n Afrikaanse taferelen te beschilde ren", aldus Marit. In Wanssum wordt het team uitgebreid met nog enkele jongeren PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Harrie Hermans uit Reuver a Nelly Riefers uit het Duitse [Dülken leerden elkaar in het irlogsjaar 1943 voor het j eerst kennen. De Tweede [Wereldoorlog was volop aan gang en Harrie werd als iktricien tewerkgesteld in het Duitse Dülken, net over de grens bij Venlo. Daar ontmoet te hij Nelly Riefers, die net als vele duizenden Duitse man tienen vrouwen voor het nazi- Want het bleef niet bij die eer ste ontmoeting. De Nederlands jongen en het Duitse meisje wer den verliefd op elkaar, kregen ver kering en stapten zestig jaar gele- GEEN POESPAS Harrie en Nelly zijn de beschei denheid zelve. Oké, ze zijn deze maand zestig jaar getrouwd en dat Harrie en Nelly Hermans- Riefers uit Venray zijn zestig jaar getrouwd. vinden ze ook zelf best wel een beetje bijzonder, maar meer ook niet. De felicitatiebrieven van gouverneur Van Voorst tot Voorst van de provincie Limburg en koningin Beatrix hebben echter wel een prominente plaats in hun regime moest werken om de verschrikkelijke oorlogsma chine draaiende te houden. Het waren barre tijden, met één lichtpuntje: de ontluiken de liefde tussen Harrie en Nelly. den, in mei 1945, in het huwe lijksbootje. Mei 1945, de tijd vliegt. Op vrijdag 27 mei 2005 vie ren Harrie en Nelly Hermans- Riefers hun diamanten bruiloft samen met hun kinderen, klein kinderen, familie, vrienden en kennissen.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 15