nap herstel Oostrum -info Rob Heidens matchwinnaar "De waardering geeft veel voldoening" Herkansing nummer twee nacompetitie 6F Oostrum [27 fevend pfelvoetbal Afscheidsduel tegen All Stars Team 'agin J, EN MAAS Donderdag 19 mei 2005 - Pagina 21 jner Bloemen: "Ik hoop dat Wanssum zijn sportieve plicht doet" i: Ralph Kessels; Broeren, (75 Bouwsema), Bas Kessels fredenx; Stan Janssen (85 Teeu- n) Van de Ven en Schlepers; Cus- Ju 5. Willems en Dick Janssen (67. Mn). tossum: Van Kessel; Rutten, Paul terams, John Theeuwen en Lens- Maarten Beterams (65- Franc- l,Wilmsen, Wijnhoven en Tom eeuwen; Weijers en Juriën Bete- (Door Henk Willemssen) |W„,leeft nog. Twee dagen 9en fa het teleurstellende 1-0 verlies T0P'27 klopten de Oos- maandag aartsrivaal sum met klinkende cijfers: Trainer Twan Bloemen had elftal flink door elkaar gehus- En dat miste zijn uitwerking Op basis van een sterke eer helft hield Oostrum de hoop i promotie levend. 'rood-witten zitten nu even in de chtkamer "Ik hoop dat Wanssum fderdag (vanavond, red.) tegen P zijn sportieve plicht doet", zo "te Twan Bloemen de gevoe- ihetOostrumse kamp. Want als Wanssum TOP'27 verslaat dan wordt Oostrum op basis van het betere doel saldo alsnog eerste in de poule. De Tienraynaren hebben donderdag al aan een gelijkspel voldoende om te promoveren naar de vijfde klasse. Wanssum heeft alleen nog een theo retische kans. Alleen bij een overwin ning van minimaal 9-0 kan Wanssum nog eerste worden. De nacompetitie in de zesde klasse F leeft volop. Getuige het groot aantal toeschouwers dat ook pinkstermaan dag in Oostrum langs de lijn stond. In vergelijking met zaterdag ston den bij Oostrum nog slechts drie spe lers op dezelfde positie: doelman Ralph Kessels, aanvoerder Bas Kessels en spits Roy Willems. Drie nieuwe spelers verschenen in de basis en de rest stond op een andere plek. Oostrum begon feller en fanatieker aan de wedstrijd. Wanssum, dat het toch van inzet en strijd moet hebben, acteerde opvallend mat. De ploeg maakte een vermoeide indruk. "Ik zou niet weten waarom de ploeg moe zouden moeten zijn. Maar we speel den inderdaad te afwachtend", ver klaarde trainer Cor Berkers. Oostrum-spits Roy Willems dook al snel gevaarlijk voor het doel op. Vlak daarna trok Wanssum-rechtsachter André Rutten aan de noodrem toen Dick Janssen dreigde door te breken. De arbiter liet de overtreding onbe straft. Na een klein half uur kwam Oostrum toch op voorsprong. Het voorbereidende werk kwam van de pas 18-jarige jeugdspeler Ruud Cus- ters. De talentvolle rechterspits bediende Roy Willems die 1-0 binnen schoot. Daarna moest Oostrum steeds meer terrein prijsgeven. Doelman Ralph Kessels voorkwam met een flitsende reactie een doeltreffende kopbal van Hans Weijers. Na de pauze trok Wanssum het spel naar zich toe. Een afstandschot van Paul Beterams en een inzet van Hans Weijers waren een prooi voor de uitstekend keepende Kessels. Wanssum kreeg kansen genoeg maar was voorin niet spitsvondig. Hans Weijers, die herhaaldelijk weggleed, illustreerde de onmacht. Paul Bete rams probeerde het opnieuw van afstand en ditmaal spatte zijn poeier op de lat uiteen. In de 77e minuut liet Oostrum zien hoe het wel moest. Na een goed uit gespeelde aanval bracht invaller Arjan Kempen vanaf links spits Roy Willems in stelling: 2-0. Drie minuten later was de race gelopen Roy Willems schoot op doel maar het schot leek houdbaar. Tot zijn eigen verbijstering sloeg keeper Mike van Kessel de bal ongelukkig in zijn eigen doel: 3-0. Wanssum pro beerde nog de eer te redden maar doelman Kessels wilde van geen wij ken weten. Ook een mooie uithaal van Juriën Beterams was een prooi voor de Oostrumse sluitpost. In de slotminuten voerde het ont ketende Oostrum de score nog verder op. Roy Willems kon aanleggen voor zijn vierde treffer. Hij toonde zich niet zelfzuchtig en gunde de bal aan Arjan Kempen: 4-0. Diep in de bles suretijd strandde invaller Sjors Teeu- wen op keeper Van Kessel maar in de rebound was het toch raak door Arjan Kempen: 5-0. Wanssum-coach Cor Berkers kon niet echt zitten met het verlies. "Na rust waren we veel scherper. We kwamen ook dichtbij de 1-1. Als die gelijkmaker was gevallen, dan was het heel anders gelopen. Omdat we weer te slap verdedigden scoorde Oostrum 2-0. Toen was de wedstrijd gespeeld. Voor ons is de nacompeti tie toch vrijheid, blijheid. Door het samengaan met Meerlo speelt Wans sum komend seizoen toch in de vijfde klasse." Zijn collega Twan Bloemen was zeer te spreken over de eerste helft. "Toen hebben we uitstekend gevoet bald. Achterin stond het nu wel goed en alles viel precies in elkaar. Na de nederlaag tegen TOP hadden we niks meer te verliezen. We moesten er voor zoveel publiek vooral een mooie pot van maken", zei Bloemen die vindt dat het seizoen al geslaagd is. "Het doel was het halen van de nacompetitie en er moest rust in de tent komen. Daarin zijn we geslaagd. Komend seizoen mogen we meer ver wachten." {17 Cl-Oostrum Cl 2-1 in D30ostrum D3 10-1 ^E5-Oostmm E2 3-4 |o E3-Oostrum E4 2-9 jMFl/2-Oostrum MF1 6-9 IFl/2-Oostrum MF2 4-10 ik MF.l -Oostrum MF3 4-10 ik MFl-Oostrum MF4 1-12 ÏA-Oostrum vet. 0-6 p-SV Oostrum nacompetitie 1-0 ma zaterdag 21 mei nMFl/2-Oostrum 1/2 1100 n MF3/4-Oostrum 3/4 11.00 |A-Oostrum vet. 17.00 ma woensdag 25 mei )ostrum A2 1900 )ostrum vet. 19-00 ICI-SV Oostrum Cl 2-1 Irene D3-BW Dl 3-1 BW D2M-Wittenhorst D5M 64) WVenray F3-BW F1 2-0 nWF2-Venlosche Boys F5 4-5 hntiaF2-BWF3 8-3 Jmma zaterdag 21 mei jVBl-Astrantia BI 14.30 'torst C2-BW Cl 13-00 pencup Wanssum orpencup Wanssum dorpencup Grubbenvorst isdorpencup Arcen isdorpencup Lottum •isdorpencup Lottum [Fleams op woensdag 25 mei de ""jd moeders-kinderen 18.30 irevereniging de Vogelvriend ty houdt op zondag 22 mei in 'erking met zaal Back in Time k Mgr. Hanssenstraat in Oostrum kvend tafelvoetbaltoernooi, dat wden wordt nabij zaal Back in nccervoetbal is een levend tafel- ibalspel dat wordt gespeeld op luchtkussen van twaalf bij zes er' waarop buizen zijn bevestigd ■raan zes spelers worden vastge- ikt door middel van een riem. c spelers kunnen dus bijna niet hun plaats af, waarna zij moeten fren om zoveel mogelijk doel- ïnte scoren. Elk team bestaat uit "Uaal zeven personen: zes spelers *n coach. Het toernooi begint om "uur en duurt tot 18.00 uur. Het td wordt muzikaal opgeluisterd ^diverse groepen waaronder Ut 'Voor meer informatie kan men to opnemen met zaal Back in cyia tel. (0478)514904. e-mail: redactie: jactie@vandenmunckhof.nl ertentie-afdeling: tie@vandenmunckhof.nl EL EN MAAS De ploeg die als tweede eindigt in de nacompetitie van de zesde klasse F (Oostrum, TOP'27 of Wanssum) krijgt een herkansing om alsnog te promo veren naar de vijfde klasse. De nummer twee van 6F begint de promotiereeks zondag tegen de num mer twee uit de nacompetitie van 6E. Dit is Baarlo, Kronenberg of SPV. De ploeg die wint gaat weer een ronde verder. In totaal strijden de acht tweede plaatsen uit de klassen 6A tot en met 6H om één extra promotieplaats. SVOC'Ol-doelman Ruud de Mulder neemt op vrijdag 27 mei afscheid Speciaal voor die gelegenheid verde digt De Mulder nog eenmaal het doel van een teamrvan spelers waarmee hij in al die jaren bij SV DIS en SVOC'Ol heeft samengespeeld. Tegenstander die avond, het duel begint om 19-00 uur, is een All Stars Team Noord-Lipiburg onder leiding van Harrie Heijnen en Henk Lam men. Dit team bestaat voornamelijk uit oud profvoetballers van VW, maar ook spelers die in de afgelopen decennia furore hebben gemaakt in het Noord-Limburgse amateurvoet bal. Aanvoerder Harrie 'Mandje' Heijnen is zeker bij de oudere voet balliefhebber een grootheid. Hij speelde jaren bij VW en ADO en was eenmalig international van Oran je. Maar ook de oud WV-ers Huub 'De Koes' Vercoulen en Jan Verbong spreken bij de oudere VW-suppor- ters die vroeger De Kraal en later De Koel in Veniö bezochten, nog steeds tot de verbeelding. Van de latere generaties VW-spe- Iers komen Isaac Nunumete, Mat Bours, John Taihuttu, Marcel van 't Hek, Chris Burhenne en Harold Derix naar sportpark De Heesakker in Oirlo/Castenray. Ook Leunen-trai- ner Noud Janssen, in het verleden profspeler bij MW en amateur van SV Venray, komt in actie. Op doel staat Ger Custers die naast keeper van VW ook doelman is geweest bij de amatcurclubs Volharding, Wilhel- mina'08, Wittenhorst en Swolgense Boys. Het duel staat onder leiding van eredivisiescheidsrechter Reinold Wiedemeijer. Het duel op vrijdag 27 mei begint om 19.00 uur en de toegang is gratis. Na afloop is er een gezellig samen zijn in de kantine van sportpark De Heesakker. Voor de twee clubs die de finale halen betekent dit nog vier extra wed strijden. De vrije plaats is ontstaan doordat Vlodrop zich terugtrekt uit de vijfde klasse. Vlodrop degradeerde kansloos uit de vierde klasse D en bij de club vindt een spelersleegloop plaats. Vandaar dat de club besloot toe de treden tot de recreatieve reser veklassen. TOP'27 klopt Oostrum ook in nacompetitie TOP'27-Oostrum 1-0(0-0). Doelpunt: 52. Rob Heidens 1-0. Scheidsrechter: Versluis (Geleen). Toeschouwers: 300. Gele kaart: Marcel Rongen (TOP), Bas Kessels en Sjors Teeuwen (Oostrum). TOP'27: Willems; Rob Janssen, Heidens, Jan Janssen en Thijs Pin gen; Rick van Rijswick (90. Philip- sen), Knoops, Ward van Rijswick en Rongen (88. Cyril Pingen); Van Lin en Van Essen (82. Goldsch- midt). Oostrum: Ralph Kessels; Teeu wen (65- Broeren), Bas Kessels, Bouwsema en Direks (46. Dick Janssen); Van Mil, Schlepers en Stan Janssen; Van de Ven (72. Kempen), Willems en Frederix. (Door Henk Willemssen) Ook in de nacompetitie won TOP'27 met minieme cijfers van Oostrum. Alhoewel beide zesde- klassers elkaar niks toegaven, trokken de Tienraynaren opnieuw aan het langste eind. Matchwinnaar was aanvoerder Rob Heidens die in de 52e minuut vanaf ruim dertig meter mocht aanleggen voor een vrije trap. Doelman Ralph Kessels verkeek zich op de verradelijke schuiver die laag in de hoek verdween: 1-0. De Tienrayse libero had in de regu liere competitie geen enkele keer ges coord. Uitgerekend in de allereerste nacompetitiewedstrijd scoorde Rob Heidens de beslissende treffer. TOP'27 heeft donderdag (vanavond) in Wanssum aan een gelijkspel genoeg om naar de vijfde klasse te promoveren. Ralph Kessels zag er bij die beslis sende vrije trap niet goed uit. De Oos trumse goalie had de bal, die toch lang genoeg onderweg was, moeten zien aankomen. Het leek of Kessels even weggleed en toen maar niet meer reageerde. Doelpuntenmaker Rob Heidens was ook verrast dat de bal pardoes in het doel verdween. "Het was van ruime afstand en niet echt een kansrijke positie. Maar ik dacht, ik probeer het eens. Ik denk dat de keeper er niet op telde dat ik direct op doel zou schieten." Het was zaterdagavond ouderwets druk op sportpark Hoogveld. Na een magere periode mocht TOP'27 na vijf jaar weer deelnemen aan het toetje van het voetbalseizoen. En dat smaak te de Tienraynaren wonderwel goed. Vooral de penningmeester deed goede zaken. De oranje-zwarten stre den met Oostrum op het scherpst van de snede. In de competitie had TOP'27 thuis al met 1-0 gewonnen en onlangs werd Oostrum in eigen huis met 2-3 verslagen. De Oostrumse formatie leek zater dag meer last van de spanning en de ambiance te hebben. Vooral de defen sie was nogal eens paniekerig. De jonge Sjors Teeuwen joeg een paar keer de bal geheel onnodig het sport park uit terwijl er geen speler in de buurt was. Toen de rechtsback TOP- spits Niek van Lin van achteren neer haalde en geel kreeg, greep trainer Twan Bloemen in. Bram Broeren loste de ongelukkige Teeuwen af. Tijdens de rust was Bart Direks, de andere vleugelverdediger, al in het kleedlo kaal achtergebleven. Met de straffe wind in de rug was Oostrum aanvankelijk het gevaar lijkst. Vooral de talrijke vrije trappen en corners waren, met de wind mee, een lastige prooi voor doelman Bram Willems. Éénmaal moest hij de bal los laten waaruit Rik Schlepers net naast tikte. Ook Bas Kessels en Rik Schle pers, uit een vrije trap, bestookten het Tienrayse doel. Na een half uur luwde de Oostrum se aanvalsdrift. Niek van Lin kwam in kansrijke positie maar hij schoot in het zijnet. Vlak voor rust verscheen Rick van Rijswick na een fraaie actie vrij voor het doel maar de redding van Ralph Kessels was even mooi. Oostrum maakte goed gebruik van de vleugels en zocht met hoge ballen de lange centrumspits Roy Willems. De topscorer was gekoppeld aan Jan Janssen, die normaal op het midden veld speelt. Janssen kweet zich uitste kend van zijn taak waardoor Willems nauwelijks voor gevaar kon zorgen. Op links was terriër Thijs Pingen zijn opponent de baas waardoor het meeste Oostrumse gevaar over de andere flank moest komen via Frank Frederix die ook een paar keer drei gend doorbrak. Na de verrasende 1-0 door Rob Hei dens deed Oostrum er een schepje bovenop. De Tienraynaren lieten zich niet wegzetten en streden voor iedere meter. Stan Janssen probeerde het van afstand en Frank Frederix zag zijn schot naast het doel verdwijnen. Oostrum bleef komen en Bob van Mil gaf een lepe steekpass naar Rik Schlepers die plotseling vrij voor het doel kwam. Verdediger Thijs Pingen wist met een ultieme en perfecte sli ding dreigend onheil af te wenden. Vlak daarna kwam Roy Willems één stap te laat om de bal binnen te schie ten. Na het laatste fluitsignaal gingen de handen de lucht in bij de Tienray naren. "Gelukkig zijn we pinkster maandag vrij", zei Rob Heidens. "Want ik zit ook bij de fanfare en we houden dan een rommelmarkt. De nacompetitie is mooi maar promotie hoeft niet echt voor ons. Met de derde plaats was het sei zoen al geslaagd. Maar als we op het veld staan dan willen we natuurlijk toch winnen." SVOC'01-doelman Ruud de Mulder neemt met pijn in het hart afscheid (door Henk Lammen) Na ruim 500 duels in SV DIS en nu de fusieclub SVOC'Ol neemt doelman Ruud de Mulder afscheid. De 37-jarige sluitpost verlaat na bijna twintig seizoenen in het standaardteam zijn doel. Om het rustiger aan te gaan doen. "Maar ik ben nu al op zoek naar nieuwe uitdagingen. In ieder geval ga ik meer tennissen, maar daarnaast ga ik misschien wel hardlopen of wielrennen", aldus een gedreven sportman die met pijn in het hart op vrijdag 27 mei afscheid neemt met een duel tus sen een elftal van SVOC'Ol en een All Stars Team Noord-Limburg (zie ook bijgevoegd kader). Als 8-jarig broekie begon Ruud de Mulder bij de E-tjes van SV DIS. Hij belandde meteen in het doel. Niet omdat hij de slechtste voetballer was, integendeel, maar hij wilde zelf maar al te graag plaatsnemen tussen die drie palen. "Ik wilde altijd al keeper worden. Dat vond ik heel leuk, bovendien had ik ook wel aanleg. Het beviel me prima, al was er wel menig huilbui. De keeper kreeg altijd de schuld, he. Ik was bloedfanatiek. Al regende het pijpenstelen, ik wilde altijd voetballen." In het Dl-elftal van SV DIS behaal de De Mulder gek genoeg zijn enige titel in een heel lange loopbaan. "We werden kampioen dat jaar. Ik herin ner me nog een wedstrijdje heel goed. Tegen BW wonnen we met 22- 0. Ik maakte als keeper twee doelpun ten." Na zijn pupillentijd belandde hij voor de eerste en enige keer in een twee-elftal. "Er werd toen geselec teerd op leeftijd en ik kwam in de C2. Balen ja, toen heb ik ook getwijfeld of ik zou doorgaan met voetballen." Aan verliezen of een plaatsje op het twee de plan, heeft de 37-jarige huisvader van drie kinderen altijd een hekel geliad. In zijn jeugdjaren ontwikkelde hij zich tot een prima keeper die ook werd opgemerkt door het grote VW. Gek genoeg werd hij geselecteerd na een 20-0 nederlaag met zijn duppie tegen Montagnards, "Toch zagen ze schijnbaar iets in me, want na die wedstrijd kreeg ik een uitnodiging om bij VW proef te trainen. Ik heb er een half jaar lang mogen rondlopen. Een fantastische tijd. Sef Vergoossen was in die tijd keeperstrainer bij VW. Uiteindelijk werd ik jammer genoeg toch te licht bevonden." In die tijd was voetbal alles voor de tiener uit Oirlo. "Ik kreeg twee keer per week extra trainingen. Dat ging ten koste van mijn studie. Op Athe neum 5 bleef ik zitten. Achteraf was dat niet zo'n ramp want een jaar later kwam ik mijn vrouw, Harriët, in de klas tegen. Dus dat jaartje over doen heeft toch iets moois opgeleverd." Hij lacht, maar denkt aan de moeilijke periode die het gezin nu doormaakt. Zijn vrouw lijdt aan een ernstige ziek te en de toekomst is ongewis. Dat was ook de voornaamste reden om na dit seizoen te stoppen. "Ik heb altijd gezegd, zo lang ik me fit voel ga ik Ruud de Mulder zoals de voetballiefhebber hem kent, stijlvol in actie door. Maar nu is de situatie anders, mijn vrouw en drie kinderen gaan voor. We zullen vaker met het gezin er op uitgaan. Wandelen, fietsen, een terrasje pakken." Wat fier overeind blijft, zijn de mooie herinneringen van zo'n dertig jaar SV DIS en SVOC'OlDe twee pro moties met DIS naar de vijfde klasse noemt hij als hoogtepunten. En een memorabele wedstrijd tegen Toxand- ria waarin met SVOC'Ol op de slotdag van de competitie het vijfdeklasser- schap werd veilig gesteld. "Ik ben met Peter (Vertinden, red.) toen extra van een korte vakantie teruggekomen. Harriët zei toen nog 'in je eentje kun je het toch niet beslissen'." Het werd uiteindelijk wel de wedstrijd van Ruud de Mulder, want hij bracht de spitsen van titelkandidaat Toxandria tot wanhoop, stopte zelfs een penal ty, waarna SVOC'Ol won en vijfde- klasser bleef. "Een prachtige wed strijd. Die spanning. Het wachten na afloop wat de concurrentie had gemaakt. En uiteindelijk die ontla ding. Dat was een fantastisch feest." De SVOC'Ol-doelman is gek van statistieken. Op de tafel van de huis kamer liggen de plakboeken waarop menig clubarchivaris jaloers zou zijn. Vooral in de beginjaren hield hij alles bij. Plakboeken met krantenknipsels, maar ook statistieken van wedstrijd en seizoenen. Grafieken met aantal punten en stand op de ranglijst, gele kaarten, penalty's, doelpuntenma kers, alles is nauwkeurig seizoenen- lang bijgehouden. Zelfs een eigen beoordeling ontbreekt niet. Die cij fers lopen uiteen van 8,5 tot 4. "Het gemiddelde zal een zeven zijn geweest", beoordeelt hij zijn presta ties door de jaren heen. "Die vieren gaf ik meestal in de winterperiode. Als we op een bevroren veld een oefenpotje speelden. Daar was ik niet kapot van", stelt hij nuchter vast. In ruim twintig jaar, vanaf zijn debuut op 16-jarige leeftijd, in 1983 in een oefenduel tegen KVC, zag hij enkele generaties medespelers komen en gaan. Hij vindt het moeilijk om favoriete spelers te noemen. De Mulder stoot niet graag iemand voor zijn hoofd. Maar als het toch moet. Natuurlijk zijn maatje Peter Verlin den, waarmee hij vijftien seizoenen lief en leed deelde, maar ook Leo Clephas, The Hellegers en Marco de Mulder uit zijn beginperiode. Nu trekt hij het meest op met spits Ivan Maes. "Stuk voor stuk goede voetballers met hun eigen specifieke kwaliteiten. Maar in het algemeen kon ik wel met iedereen goed door een deur." Meer nog dan de sportieve aspect, zoekt Ruud de Mulder de bevrediging van twintig jaar amateurvoetbal op het menselijke vlak. "Het respect van mijn ploeggenoten in al die jaren, de waardering binnen en buiten het veld. Daar kijk ik met net zoveel vol doening terug als op de sportieve hoogtepunten. Nu ik stop is het fijn dat je reacties krijgt zoals 'jammer dat je stopt Ruud'. Dat is mooi om te horen Ruud de Mulder heeft altijd geprobeerd om het positieve uit voet ballen te halen. Ook toen de gezinssi tuatie eerder dit seizoen heel zorg wekkend was. Of toen zijn vader, zijn beste supporter, in zijn laatste sei zoen op een zondagmorgen een hart aanval kreeg. "We moesten die mid dag tegen VCA Ik heb toch gekeept. Ook voor mijn vader, die alleen tegen me zei dat ik die middag een suppor ter minder had. Als je dan een balletje uit de kruising tikt, geeft dat voor even toch weer een heerlijk gevoel. Ik zal het spelletje zeker gaan mis sen." Hij hoopt op een leuke afsluiting. Nog een keer in het hoekje van de kleedkamer ("daar is in al die jaren niemand gaan zitten, dat was mijn plekje"), het keeperstenue tot in de puntjes verzorgd voordat hij de laat ste keer het veld opkomt. Hij ver heugt zich enorm op het duel met het All Stars Team. "Ik hoop dat het een hele leuke afsluiting wordt. Het gaat deze keer niet om de prestatie, dat zal even wennen zijn. Het moet een show worden voor het publiek en na afloop een gezellige derde helft. Ik hoop dat ik de oud-spelers, -leiders en -trainers uit al die jaren nog een keer ontmoet. En verder wens ik mijn opvolger, Ralf Steeghs, volgend sei zoen veel succes. Uiteraard geldt dat voor de hele vereniging en vooral het eerste elftal."

Peel en Maas | 2005 | | pagina 21