Merselo herrijst uit kelder Merselo slaat genadeloos toe lumma topschutters Jassement Galavoorstelling Venray Volharding verliest ruim Schijnwen p: Joris Driel port li Sport-i/T/ï asm iEJ?S ELo IV /~a iMMPioSN 'iGAAN HST ?s*i SV Venray SVV veteranen Pagi HEN MAAS Woensdag 4 mei 2005 - Pagina 21 Ie redactie van PeeloifMaas zet ook in het voetbalseizoen 20 4- 5 wekelijks een soprer, trainer of ander 'voetbaldier' van een ai la- Tereniging uitde gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum in de Howerpers. QdK spelers van SSS'18, Volharding en Holthees w >r- (jit jaar iiyde rubriek 'De schijnwerper op...' aan de tand gevo< ld. jastspeUr voorspelt net als de voetbalkenners van het Venra se ^sblftu ook nu weer de uitslagen van tien amateurduels die lat B gespeeld worden. Zijn de voorspellingen van de gastsp* Ier dan wint hij of zij een bal voor de jeugdafdeling van zijn v< et- fereniging, die beschikbaar wordt gesteld door Sport-Inn aan iet usenlusplein in Venray. Ook dingen de deelnemers met hun tota ils- cfflee naar enkele prachtige prijzen. De redactie van Peel en V las <mee om de eer. Deze week in de schijnwerper: traditiegetrou is sponsor van deze rubriek, sportspeciaalzaak Sport Inn in Ven ay, kuste aan de beurt. Deze keer Joris Driessen, verkoop medewei ter i Sport Inn en speler van voetbalclub Constantla uit Wanroy. Jen nerdus h: Joris Driessen pjd: 27 jaar jiin: Heerlen oplaats: Wanroy p: verkoper Sport Inn jïConstantia le laatste man epunt: op 8 mei het kampioens- üPSV epunt: een beenbreuk «clubs: geen fe trainer: Maurice Oteman van Con- trainer: Henk Rikken ergernis: oneerlijke mensen boek/tijdschrift: Bloed, zweet, over Barry Hughes en VI 'film: The Shining hobby's: tennis, zaalvoetbal, stappen ilingseten: biefstuk, vis een biertje te vrouw: Loes id: in de laatste minuut de winnende treffer scoren te tv-programma: De Lama's oriete dub: PSV trom PSV?: Sinds mijn zesde ga ik naar PSV, na de eerste keer was ik hele- verkocht te speler: Mark van Bommel noriete vakantieland: Egypte wint de Champions League: Mijn hoop was op PSV gevestigd, maar ik uk Chelsea Joris Driessen redactie Peel en Maas 2-2 2-1 0-2 2-1 1-1 1-1 0-2 1-2 2-1 1-0 3-1 2-0 1-1 2-1 0-3 1-3 3-1 2-1 1-3 1-1 Linsey Philipsen zag met de dames van SV Venray opnieuw de titel aan haar voorbij gaan. Een schrale troost, zij deed het in De Schijnwerper beter I redacteur Henk Lammen. Philipsen behaalde negen punten tegenover kenner slechts vier. Met die negen punten staat Linsey op de gedeelde plaats en wint zij een voetbal voor de jeugdafdeling van haar vereniging, stand: jhilVersteegen (Ysselsteyn) 11 punten reel Bos (SV Merselo) 10 punten [Nick van Hoek (Merselo), Linsey Philipsen (dames SV Venray) en Frits Meel- to (Wanssum) 9 punten rt Custers (Swolgense Boys) 8 punten >b Janssen (TOP'27) en Bob Verdijk (Volharding) 7 punten FHoen Gielens (leunen), Sjors Teeuwen (Oostrum) en Paul Claes (SSS'18) 6 ené Tissen (BW'27), Niels Nielen (Venray), Bram Willems (TOP'27), Eric i (SSS'18) en Joost Bruijsten (Meerlo) 5 punten ader Dinghs (SVOC'01), Patrick Wijnen (Holthees), Wout Gommers (SV y), Bart Jenneskens (SVOC'01) en Erik Ermers (Volharding) 4 punten, derik van der Velpen (SV Oostrum) 2. WMifokseBoys-Venray Vl men-MÜ! top inn town mmssEsssM Henseniusplein 5c Venray Tel. 0478-550099 dit jaar kunnen de topschut- !van alle ploegen uit de gemeen- Venray en Meerlo-Wanssum weer htige prijzen winnen. Vanwege Vote aantal Peel en Maas-abon- in de omgeving van Holthees, ingsbeek en Overloon dingen de topscorers van SSS'18 uit "trioon, Holthees en Volharding uit trimgsbeek dit seizoen weer mee fde prijzen. Tijdens het voetbal- Men wordt u door de redactie van d en Maas op de hoogte gehouden nhet Summa Topschutters Klasse nt 2004-2005. Aan het einde van rit zijn er prijzen voor de eerste elf- en en de spelers die de meeste flpunten hebben gescoord in de Ueurvoetbalcompetitie 2004- U kunt maandag de namen van topscorers doorgeven via het Snail-adres leonv@summa.nl. Telefo- sch kan ook via 0478-850460 (u Unt de namen van de doelpuntenma- b aan de telefoniste van Summa kicsgroep doorgeven). De strijd in Kt teamklassement leek beslist, maar tor de zevenklapper van afgelopen 1 Mag heeft SV Venray nog een klein Ne om op de slotdag koploper •18 in te halen. Het verschil "raagt drie doelpunten in het voor- el van de Overloonse vierdeklasser, sjoosten (SSS'18) en Willem Koe- D (Merselo) maken op de slotdag "ie het individuele klassement Dt-Vierdeklasser Joosten leidt met •offers, eentje meer dan zesdeklas- Koenen. "^klassement: J SSS'18 56 Z6II SV Venray 53 Oostrum 51 Merselo 50 BVV27 43 DUd 6) Swolgense Boys 38 7) Wanssum en Top'27 33 9) SVOC'01 en Volharding 32 11 Leunen 30 12) Meerlo en Holthees 29 14) Ysselsteyn 19 Individueel klassement: 1) Basjoosten (SSS'18) 22 2) Willem Koenen (Merselo) 21 3) Johan Speycken (BW27) 16 4) Luc Janssen (SSS'18) 13 5) Farid Idrissi (SV Venray), Hans Weijers (Wanssum) en Zafer Akbal (Volharding) 11 8) Ivan Maes (SVOC'01), John Tijssen (Swolgense Boys), Said Yahia (SV Venray) en Jelle van Tilburg (Holt hees) 10 12) Roy Willems en Rik Schlepers (Oostrum), Nick van Hoek (Merselo), Ralf Hendrikx (BW'27), Hakan Sazak (Holthees), Freek Thoone (Leunen) en Bas Heijnen (Swolgense Boys) 9 19) Klaas van Arendsbergen en Geurt Clevers (beiden Meerlo) en Nico Ron gen en Niek van Lin (beiden TOP'27) 8 23) Maikel Fransman (Volharding) en Roel Biezenaar (Merselo) 7 25) Wout Janssen (SSS'18), Arjan Kempen (Oostrum), Edwin v.d. Win kel (Meerlo), Jan van de Ven (Oos trum), Frank Brands (Leunen), Erik Ermers (Volharding) en Jurien Bete- rams (Wanssum) 6 32) Ivo v.d. Weerden (SV Venray), Ward van Riswick (TOP'27), Robin Tissen (Swolgense Boys), Patrick Borghs (SSS'18), Ronnie Bovee (Yssel steyn) en Sander Dinghs (SVOC'01) en 5 Een foutje in de stand? Bel dan met de redactie van Peel en Maas, tele foon (0478)582727 en vraag naar Henk Lammen. Geel-zwarte formatie sluit met kampioenschap magere periode af Zestien jaar geleden vierde de Merselose voetbalclub zijn laatste kampioenschap. In het seizoen 1988/89 greep de ploeg van trai ner Henk Moorren de titel in de tweede afdelingsklasse, vergelijk baar met de huidige zesde klasse. De meeste spelers van het kam pioensteam anno 2005 dwarrel den toen nog rond bij de pupil len. Alleen Eric Baten - de routinier doet op afroep nog af en toe mee - maakte deel uit van de laatste succesvolle lichting. (Door Henk Willemssen) De voetbalclub Merselo werd opge richt op 18 juli 1959. De vereniging recruteert haar leden uit de dorpen Merselo en Vredepeel die samen ruim 1300 inwoners tellen. Opvallend is dat de grote successen in de clubhis torie vaak tot stand kwamen met hulp van buitenaf. In 1989 herbergde Mer selo net als nu een aantal Venrayna- ren, ondermeer Sjèn Sijbers en Jan Hendriks. In 1975 bij de promotie naar de vierde klasse bestond de Ven- rayse inbreng uit Wiel Janssen, René de Klerk en Toon Mommen. En ook het huidige kampioenselftal kreeg een kwaliteitsimpuls van de grote buurman. Roel Biezenaar, Nick van Hoek, Willem Koenen en Roy Swinkels hebben allemaal een Venray- verleden. Blijkbaar heeft Merselo de buiten- dorpse inbreng nodig om tot succes te komen. Bij menige andere club worden 'vreemde vogels' niet geac cepteerd. Maar bij het gemoedelijke Merselo vinden spelers uit Venray, die vaak net te Ucht zijn voor de hoofdmacht, een warme en knusse vereniging. Vier kampioenschappen in 46 jaar is niet veel. Na I960, 1968, 1989 volgt nu 2005. Gemiddeld maakt een speler van Merselo 1 één keer in zijn loopbaan een titelfeest mee. Of dat ook voor het huidige elftal geldt zal de toekomst uitwijzen. Na twaalf jaar herrijst Merselo uit de kelder van het amateurvoetbal. De talentvolle brigade van trainer Ger Delauw zal in de vijfde klasse zeker niet misstaan. De club beleefde in het afgelopen decennium de magerste periode uit de historie. Met het beha len van de titel wordt de weg omhoog weer ingeslagen. Merselo nam in het seizoen 1959/60 voor het eerste aan de KNVB-competitie deel. De pas opge richte club moest onderaan beginnen in de derde afdelingsklasse, Al direct werd het kampioenschap gegrepen. Acht jaar verbleef het Merselose vaan delteam in de top van de tweede afde lingsklasse. In 1968 kon eindelijk de kampioensvlag gehesen worden. Aanvankelijk had Merselo het moei lijk in de eerste klasse van de afdeling Limburg. Dit is hetzelfde niveau als nu de vijfde klasse. Met de komst van succestrainer Piet van Aalsum vertoonde de presta tiecurve een stijgende lijn. Na de tweede plek in 1974 werd Merselo in het seizoen 1974/75 opnieuw twee de. Leunen werd toen kampioen maar Merselo promoveerde eveneens naar de vierde klasse. Het debuutjaar 1975/76 is nog altijd het meeste succesvolle seizoen uit de clubgeschiedenis met een vijf de plaats in de vierde klasse H. Zeven jaar wisten de geel-zwarten in de vierde klasse te blijven. In 1982 volgde de onvermijdelijke degradatie. Toen begon de vrije val want een jaar later degradeerde de club opnieuw. Er werd in de jaren tachtig onder leiding van de trainers Jacques Basti- aans en Antoon Arts een nieuw elftal opgebouwd. Daarvan plukte de Hor ster trainer Henk Moorren in 1989 de vruchten. Het was een bijzonder kam pioenschap want Merselo verspeelde toen geen enkel punt. Alle twintig competitieduels werden gewonnen. Het doelsaldo was 87-21. Spits John Janssen pakte een uniek record met liefst 34 treffers. Ook Stan Verhaag (17) en Henk Jacobs (12) kenden een productief seizoen. Vier seizoenen handhaafde Merselo zich in de eerste afdelingsklasse. In 1993 degradeerden de geel-zwarten kansloos naar het huidige niveau. Er werd in de voorbije twaalf magere jaren twee keer een periodetitel gepakt. Dat waren ook de enige tast bare succesjes. Het dieptepunt volgde in het seizoen 2001/02 toen Merselo Tweede klasse H Uitslagen Vitesse'08-Roermond Blerick-Vitesse'08 Venray-Wilhelmina'08 Venlosche Boys-Dijkse Boys Mierlo Hout-Margriet Volharding-Rhode SVC 2000-Roermond 3-10 60 7-0 1-1 4-2 1-4 2-3 Stand Venray 21-52 (53-17) Mierlo-Hout 2143 (5628) Rhode 21-39 (37-22) Dijkse Boys 21-31 (39-31) Wilhelmina'08 21-31 (4047) Margriet 21-29 (29-28) Volharding 21-28(32-33) Venlosche Boys 21-26 (23-25) Blerick 21-24 (33-34) Roermond 21-23 (41-38) SVC 2000 21-16(2846) Vitesse'08 21-8 (2681) Programma zondag 8 mei Roermond-Blerick Vitesse'08-Volharding Rhode-Mierlo Hout Margriet-Venlosche Boys Dijkse Boys-Venray Wilhelmina'08-SVC 2000 met slechts zes punten als allerlaatste eindigde in de zesde klasse G. Daarna kroop de ploeg langzaam uit het dal. Medio 2002 keerde Mark Maassen terug van de jeugd van Ven ray en in zijn kielzog kwam Roy Swin kels. Een jaar later kwam er verster king van een kwartet Venraynaren en werd ex-prof Ger Delauw aangesteld als hoofdtrainer. In het vorige seizoen werd de basis van het huidige succes gelegd. Alhoe wel halverwege de competite Merse lo nog troosteloos onderaan stond met zes punten uit elf duels. Het duurde even voordat de nieuwe spe lers en trainer aan elkaar gewend waren. In de tweede seizoenshelft werd de juiste balans gevonden en ging het crescendo. De tweede serie van elf duels leverden zeventien pun ten op en Merselo finishte als negen de. Eric Baten, jarenlang een rots in de branding, deed een stapje terug. In de uit Vlaardingen afkomstige militair Marcel Bos, die in Vredepeel ging wonen, heeft de club een meer dan waardige vervanger gevonden. Dit seizoen werd de stijgende lijn voortgezet. Vooral in de eerste helft maakte de kampioen een sterke indruk. Na de magere 1-1 tegen Sam- beek in de seizoensouverture won de ploeg van trainer Delauw zeven duels op rij. Die succesreeks was bepalend voor de latere titel. Merselo zette de concurrentie al snel op een beslissen de achterstand. Ondanks dat het na de winterstop stroever ging, hield Merselo de riante koppositie vast. Kampioenschap een feit na monsterzege op EWC Merselo-EWC 7-2(4-1). Doelpunten: 3. Ton Vanmaris 0- 1; 18. Willem Koenen 1-1; 30. Bas Litjens 2-1; 33. Nick van Hoek 3-1; 38. Roel Biezenaar 4-1; 58. Wim van Tilburg 5-1; 62. Christian Wij- ers 5-2; 66. Wim van Tilburg 6-2; 68. Jeroen Denissen 7-2. Scheids rechter: Van den Hoek (Venray). Toeschouwers: 200. Merselo: Wilms; Van Tilburg (75- Werkman), Maassen, Bos en Swinkels; Biezenaar (62. Denis sen), Egelmeers en Litjens; Bonants, Van Hoek (41. Pubben) en Koenen. (Door Henk Willemssen) Even dreigt het opnieuw mis te gaan voor Merselo. Op het snikhete sportpark De Vloet neemt EWC al heel snel een 0-1 voorsprong. De geel zwarten hebben een kwartier nodig om deze vroege tegenslag te boven te komen. Daarna richten de kampioe nen zich op en slaan genadeloos toe. Het ene doelpunt is nog mooier dan het andere. Halverwege heeft Merselo met de 4-1 voorsprong de titel al op zak. Uiteindelijk eindigt de kam pioenswedstrijd tegen EWC in 7-2. Na het laatste fluitsignaal van arbi ter Van den Hoek, die een rustige middag heeft, kan het feest beginnen. Maar blijkbaar zijn ze in Merselo niet zo gewend aan het vieren van titels. Want het publiek blijft vanaf de zijlijn apathisch toekijken hoe hun helden in de bloemetjes worden gezet. Spe lers en begeleiding bouwen maar hun eigen feestje middenop het veld. Merselo is de terechte kampioen. Daar zijn alle voor- en tegenstanders het over eens. De geel-zwarte forma tie speelt gewoon het beste voetbal in 6F en het team is rijp de kunsten op een hoger niveau te vertonen. De kwaliteiten van de ploeg zullen in de vijfde klasse beter tot zijn recht komen. Alleen zal Merselo het op een hoger plan moeten stellen zonder de routiniers Frank Egelmeers (35) en Jeroen Denissen (28). "Een schitte rend afscheid", zegt Denissen die als invaller de 7-2 scoort. "Vanaf dat ik bij senioren voetbal sukkel ik al met mijn enkel. Ik ga me nu richten op een trai nerscarrière. Ik train nu nog de jeugd van TOP en Swolgense Boys. Daarna wil ik ergens als hoofdtrainer aan de slag. Want ik kan het spelletje abso luut niet missen. Zonder voetbal kun nen ze me beter onder de grond stop pen." Frank Egelmeers heeft er vijftien jaar in de hoofdmacht opzitten. "Het is 99 procent zeker dat ik stop. Het is tijd om plaats te maken voor de jeugd. Ik had me al eerder voorgeno men dat dit mijn laatste jaar is. Het is prachtig om met een titel afscheid te nemen. Want ik heb ook alle magere jaren in de kelder van de zesde klasse meegemaakt. Waarin we zelfs nog eens met 10-0 verloren hebben", zegt Egelmeers met de kampioensbloemen in de hand. Bas Litjens komt langs lopen. "Frank die stopt helemaal niet. Die gaat öog een jaar met cms door in de vijfde klasse", voorspelt Litjens. De routinier glimlacht. "Ach, ik blijf gewoon lid van de club. Ik voetbal hier al vanaf mijn achtste. Op mijn leeftijd krijg je sneller blessures. En het opladen voor een wedstrijd gaat ook niet meer zo makkelijk. Alhoewel afscheid nemen toch ook lastig is", zegt de uit Vredepeel afkomstige mid denvelder. Samen met Marcel Bos zorgt hij voor de Vredepeelse inbreng in het elftal. Na de mislukte missie in Holthees wil Merselo per se in de laatste thuis wedstrijd de titel pakken. Maar de spanning houdt de ploeg al weken in de greep. Trainer Ger Delauw kiest daarom voor een alternatieve voorbe reiding. Daags na koninginnedag ver zamelen de spelers 's ochtends al om elf uur op het sportpark. Samen nemen ze in de kantine een ontbijt met koffie, broodjes en soep. De sfeer in ontspannen. En dat is ook juist de opzet. Er wordt tafelvoetbal gespeeld, gelachen en gekletst. Voor de wed strijdbespreking maakt de groep nog eerst een wandeling door het dorp en de bossen. Om half drie zijn alle ingrediënten aanwezig voor een mooie voetbalmid dag. Het is schitterend weer, er is veel publiek, muziek klinkt door de luid sprekers en de pas geschoren grasmat ligt er uitnodigend bij. Al heel snel neemt EWC de leiding. Ton Vanmaris wordt op rechts geen strobreed in de weg gelegd en met een mooie lob verschalkt hij doelman Stefan Wilms: 0-1. Zou het weer mislopen, vraagt het publiek zich af. Maar de kampioenen in spé laten zich niet zo gemakkelijk uit het veld slaan. Een kwartier later valt de gelijkmaker. Uit een voorzet van Roel Biezenaar zorgt topscorer Willem Koenen kop pend voor 1-1. Na een half uur spelen scoort Bas Litjens een wondermooi doelpunt. De middenvelder staat vlakbij de corner- vlag als hij met een schitterende boogbal (of was het een voorzet?) in de verste hoek 2-1 scoort. Na dat doelpunt verdwijnt alle schroom. Ronald Bonants levert weer een mooie voorzet af vanaf de rechterf lank maar spits Nick van Hoek schiet de bal in kansrijke positie naast. Een minuut later doet zich een identieke situatie voor en nu is Van Hoek wel trefzeker: 3-1. Roel Biezenaar stormt richting het strafschopgebied. Hij ziet de doelman twijfelen en waagt een fraaie lob die net onder de lat ploft: 4- 1Merselo is nu helemaal los en het arme EWC krijgt voetballes. Willem Koenen passeert een paar tegenstan ders en haalt van grote afstand uit Zijn poeier wordt gekeerd door de paal. Vlak na rust kopt Bas Litjens ook al op de paal. Uit weer een mooie voorzet van Bonants schiet Wim van Tilburg de 5-1 binnen. De rechtsach ter is een linie opgeschoven na het uitvallen van Nick van Hoek. Invaller Koen Pubben gaat achterin spelen. Na de 5-2 is het opnieuw Wim van Til burg die doel treft: 62. Halverwege de tweede helft wordt al de eindstand bereikt. De zojuist ingevallen Jeroen Denissen zorgt voor het slotakkoord: 7-2. Daarna speelt de hitte de ploeg parten en kabbelt de wedstrijd naar het eindsignaal. Venray heeft met een daveren de 7-0 overwinning op Wilhelmi- na'08 voor eigen publiek afscheid genomen van de tweede klasse. Ondanks het warme weer en met het recente titelfeest nog in de benen, lieten de Venraynaren zien een waardige kampioen te zijn. Bert Spee, die vanwege zijn werk in Oost-Europa verbleef, en de licht geblesseerde Farid Idrissi ontbraken. Daardoor verschenen Ivo van der Weerden en Johan Vullings sinds lange tijd weer in de basis. Voor Vul lings was het zelfs zijn eerste optre den van dit seizoen. De aanvaller uit Horst kampt sinds zijn overgang twee jaar geleden van Wittenhorst met veel blessureleed. Ivo van der Weerden mocht na vier invalbeurten weer in de basis starten De spits uit Cuijk is weer hersteld van de ziekte van Pfeiffer die hem afgelopen winter trof. Al in de tweede minuut schoot Rob Scholten een vrije trap fraai binnen: 1- 0. De gasten uit Weert, die nog in de race zijn voor de nacompetitie, kwa men er vanaf het begin totaal niet aan de pas. Na enkele tegenvallende thuisduels voetbalde Venray eindelijk zoals het publiek dat graag ziet. Na ruim twintig minuten verdub belde de thuisploeg de voorsprong. Daar ging een goede actie van Ivo van der Weerden aan vooraf. Hij bediende Johan Vullings op maat: 2-0. Halverwege de eerste helft laste arbiter Jaspers een drinkpauze in. Na de hervatting kwam Venray snel op 3- 0. Wout Gommers brak door over de linkerkant en gaf een voorzet naar Sjoerd van der Coelen die 3-0 binnen schoot. Vlak voor de pauze was Ivo van der Weerden zijn opponenten opnieuw te snel af. Hij zette Wout Gommers vrij voor het doel: 4-0. Johan Vullings kopte op slag van rust nog op de paal. In de tweede helft leken de tropi sche temperaturen de thuisploeg par ten te spelen. Venray schakelde een tandje terug maar het machteloze Wil- helmina'08 wist hiervan niet te pro fiteren. Na ruim een uur startte Saïd Yahia vanaf eigen helft een solo. De Helmonder verscheen in kansrijke positie en met een fraaie stiftbal bekroonde hij zijn mooie actie: 5-0 Yahia stond even later aan de basis van de 60 die gescoord werd door invaller Bram van dér Groes. Ook de andere invaller, jeugdspeler Gijs Phi lipsen, mocht delen in het doelpun- tenfestijn. Saïd Yahia gaf ditmaal vanaf de linkerflank een goede voor zet. Bram van der Groes kon net niet aan de bal komen waarna de inglij- pende Gijs Philipsen de zevenklapper voltooide: 7-0. Programma zondag 8 mei Dijkse Boys-SV Venray 14.30 Panningen 2-SV Venray 2 10.30 Quick B.3-SV Venray 3 11.00 SV Venray 4-Milheezer B. 2 11.30 SV Venray 5-GFC33 2 11.30 SV Venray 6EWC 2 11.00 SV Venray 7-EWC 3 9 30 Oostrum 4-SV Venray 8 10.30 EWC 4-SV-Venray 9 11.00 SV Venray lfrFiducia 3 9-30 Programma dames: RKSVO-SV Venray 10.30 Milheezer B. 1-SV Venray 2 10.00 SV Venray 3-America 1 9.30 Jeugd Programma zaterdag 7 mei Avanti'31 Al-Venray Al v. 12.30 RKDSO Al-Venray Al v. 14.00 Venray Bl-Nuenen BI a. 1315 Venray B2-Montagnards BI a. 13.15 SVEB Bl-Venrav B4 v. 13-30 Venray C1-UDIT9 Cl a. 15.00 Volharding C3-Venray C9M v. 11.00 Achates D2-Venray D4 v. 10.30 Spel Irene D4-Venray D5 v. 9.45 Venray D7-toemooi SC Helmondia Venray D8M-FCV D3 a. 9-30 Vitesse'08 El-VenrayEl v. 10.00 Blerick E2-Venray E2 v. 9.00 Venray E3-Quick Boys'31 El a. 11 00 Venray E4-toemooi ZSV v. 8.30 Venray E8-Leunen E3 a. 9.00 Venray E9-toemooi Helmond v. 13.00 Venray El 1-Venray E13M a. 10.00 Leunen E6Venray El2 v. 8.30 MVC'19 F 1-Vcnray F1 v. 8.30 Venray F2-RESIA F1 a. 10 00 Venray F6Astrantia F1 a. 10.00 Heijen Fl-Venray F9 v. 8.00 Venray F 16StormvogelsF3 a. 11.00 Venray F11-toemooi Helmond v. 8.45 Venray F 12-toernooi IVO v. 8.30 Venlosche B. F1 Ö-Venray F13 v. 8.00 Venray Fl4-toemooi Helmond v. 8,30 Programma zondag 8 mei Venray E6toemooi Stiphout v. 12.30 Venray F5-toernooi Stiphout v. 8.30 Programma maandag 9 mei Volhardine Dl-Venrav Dl v. 18.00 Venray D5-SV Oostrum D2 a. 19.00 Venray E2-Spel Irene El a. 19.00 Venlosche Boys F4-Venray F4 v. 18.00 America F2-Venray F11 v. 17.45 Venray F13-VW03 F3 a. 19.00 Programma dinsdag 10 mei Venray Cl-Newfield S a. 18.00 VenrayC2-Newfield S a. 18.00 Venray C6FCVC3 a. 19.30 Venray C9M-Sparta'18 C3 a. 1930 Venray M-Newfield S a. 18.00 Venray D2c, Elb, E2b, Fla en F2b toernooi 4 tegen 4 bij Achates v. 17.00 Programma woensdag 11 mei Venray B4-BW27 BI a. 19.00 Venrav C5-Montagnards C2 a. 19.00 SVOC'01 D2-Venray D7 v. 18.15 Sparta'18 D3-Venray D8M v. 18.00 Sp. Irene E2-Venray E4 v. 18.00 SV Lottum E2-Venray E8 v. 18.00 Achates F2-Venray F6 v. 18.00 Venray F8-Sparta'18 F6 a. 19.00 tekstv:Programma donderdag 12 mei Tekstm:VCH D 1-Venray D2 v. 18.00 Venlosche B. E8-Venray E10 v. 18.00 Venrav FQ-Heiien F2 a 19 00 Volharding heeft zondagmid dag een uitgelezen mogelijkheid laten liggen om op te klimmen naar de vierde plaats, de plek die straks recht geeft op het spelen van de nacompetitie. De rood-wit- ten verloren thuis zeer geflatteerd met 4-1 vdn de nummer drie Rhode uit Sint Oedenrode, dat daardoor de derde periodetitel pakte. De concurrenten van Vol harding voor de vierde plek, Mar griet en Wilhelmina'08, verloren eveneens en Dijkse Boys speelde gelijk, waardoor er nog altijd -gek maar waar- een miniem kansje op een verlengd seizoen blijft voor de Vierlingsbekenaren. Het eerste halfuur zag het er niet naar uit dat Volharding een ruime nederlaag zou gaan lijden. De rood- witten, met A-junior Kai Boumans als vervanger van de afgelopen donder dag tijdens de bekerwedstrijd tegen Gemert geblesseerd geraakte Bob Verdijk in de basis, speelden tot dan een prima partij en kwamen na 25 minuten dan ook terecht op voor sprong. Na een goede interceptie op het middenveld van Patrick van Kem pen kwam Maikel Fransman in balbe zit. Die begon aan een weergaloze solo met als besluit een prachtig doel punt: 1-0. Daarvoor was dezelfde Fransman al dicht bij een treffer geweest en faalde Patrick van Kem pen alleen voor Rhode-goalie Rob van Vonderen. Drie minuten later was het echter alweer gelijk. Joris van de Weegh veroorzaakte een domme strafschop, die door Leo van Schijndel simpel werd benut: 1-1. De penalty bleek de ommekeer in de wedstrijd. Nog voor rust kantelde de wedstrijd volledig, toen Rene Raaymakers in de 42e minuut met een prachtige kopbal voor 1-2 zorgde. Gezien de gunstige ruststanden bij de concurrenten was er Volharding na de thee alles aan gelegen om als nog voor de winst te gaan. Alle goede bedoelingen ten spijt werd die hoop al snel de grond ingeslagen. Binnen tien minuten scoorden de gasten nog twee keer en daarmee was de wed strijd feitelijk gelopen. Eerst maakte Leo van Schijndel zijn tweede goal (1- 3), waarna aanvoerder Mare van Ber- kel een vrije schop benutte 14. Het pleitte voor de spelers van Volharding dat ze ondanks de warmte bleven gaan voor een beter resultaat. Met op een zeker moment vier A-junioren in het veld kreeg Volharding ook nog kansen op meer. Denny van Veghel raakte van afstand via de vingertop pen van Van Vonderen de paal en Erik Ermers presteerde het om hele maal vrij voor de keeper niet meer dat een terugspeelbal te produceren. Door het missen van deze kansen leed Volharding de grootste nederlaag van het seizoen. Volgende week speelt Volharding zijn laatste wed strijd in Gennep bij het reeds gedegra deerde Vitesse'08. De wedstrijd begint waarschijnlijk al om 13-00 uur. Uitslagen Holthees-SW 44 Programma zaterdag 7 mei SW-SVOC (A) 17.00 PEEL EN MAAS een abonnement waard

Peel en Maas | 2005 | | pagina 21