he African Mama's en -Bevrijdingsprogramma n Venray uitgebreid Kunst Se Cultuur (oninginnepop n De Evenaar Koninginnedag in Dingus Koninginnedag 2005 in Venray Engelenstem Koningschieten Venrayse schutterij Dodenherdenking in Venray ET Toon Hermans Huis JbaX DJ Cor in De Koets Koninginnedag Beukenrode Random Snuffelmarkt Rommelmarkt afgelast Wake Up! Nieuwe collectie Unicef Mariamaand j, en maas Donderdag 28 april 2005 - Pagina 11 igramma Schouwburg Venray zondag 1 mei vanaf 14.30 lis er een muzikale kindervoor- ïg M'n tante op wolk 9 voor :ren van vier tot tien jaar. Jy Lester en Eric Beekes spe- in deze kinderkomedie met j ernstige ondertoon. M'n tante rolk 9 is geschreven door Rob fcspijtv en gaat over Heddy's IS re over'cden is. Wan- fer tante Wies zich te pas en te 5 aas manifesteert als iemand die r|ES jvo/op in het leven staat, vol ler komische ontwikkelingen, tnwijs als ze is, bemoeit zij zich met alle dingen die Heddy onderneemt. Tijdens de voorstel ling praat Heddy met de kinderen over thema's als liefde, dood en vriendschap. Dat Heddy de hulp van de kinderen uit het publiek nodig heeft, staat vast! Verder wordt in Schouwburg Venray op dinsdag 3 mei de wer velende, emotierijke en eigentijd se theatershow The African Mama's opgevoerd. Power en veerkracht, vitaliteit en energie, levensvreugde en warmte! Dit zijn de eigenschappen die de Afri kaanse vrouw in staat stelt elk probleem het hoofd te bieden. Het zijn deze eigenschappen die terug te vinden zijn in The African Mama's. Leoni Jansen is verant woordelijk voor de samenstelling en regie van deze nieuwe Afri kaanse theatershow. Jansen is een ware specialist op het gebied van theaterprogramma's met vrouwen van verschillende nationaliteiten. Happy days are here again met Ted Koninkx, Lydia van Dam, Floor van Zutphen, Josee Koning en Hans Cassa (fotoLex de Mees ter, Vlissingen) ïui ;nd Met shows als Female Factory en Wereldwijven heeft zij dit uitge breid laten zien. The African Mama's is een-theatershow over vrouwen in Afrika, gebracht door tien Zuid-Afrikaanse zangeressen. Zij brengen een fascinerende theatershow met zowel traditio nele Afrikaanse zang- en dansnum- mers te zien, als gospel, blues, African jazz, township jive en ritu ele Afrikaanse dansen. The Afri can Mama's brengen wereldbe roemde nummers als Pata Pata en de Click song, maar ook traditio nele slaapliedjes, bruiloftsongs, stampende jazzdansen en zelfs een rap. African Mama's begint vanaf 20.00 uur. Tot slot is er op woensdag 4 mei vanaf 20.30 uur de muziek- voorstelling Happy days are here Again. Happy days are here Again is een waar bevrijdingsfeest met optredens van zangers, musici en dansers ter gelegenheid van zestig jaar bevrijding. De show staat helemaal in het teken van de muziek uit de jaren 40 en 50. Foor van Zutphen, Josee Koning, Lydia van Dam, Hans Cassa en Ted Koninkx zijn de vocalisten en zij worden begeleid door een grote bigband. Daarbij zullen jonge dan sers van het theatergezelschap Opus One nog meer kleur bren gen aan het programma. De bezoekers zullen de klanken van Glenn Miller herkennen en horen prettig klinkende arrangementen van Engelstalige liedjes evenals Nederlandse liedjes. Voor infor matie over deze en andere theatervoorstellingen kijk ook op de site www. schou wburgvenraynl )p zondag 1 mei om 11.30 uur t het bevrijdingsprogramma Venray aanbiedt aan een groep se Bevrijders met de herden- g op het Britse Oorlogskerkhof de Hoenderstraat o.l.v. de iifind van Wapenbroeders met 'erking van burgemeester Waals, aalmoezenier pastoor G. Maesen, zangvereniging irode, kinderkoor De Eigen sjes en Fanfare St. Oda, doedel spelers Pieter v.d. Vorle en Ed Maasakker, de Koninklijke htmacht en Scouting Venray. de ingang zal de Vereniging ita Fé met militaire voertuigen de Tweede Wereldoorlog de :r ondersteunen. De 93-jarige logsweduwe Doris Pomorska namens haar lotgenoten bloe- nleggen, waarna de kinderen van Scouting De Peelspeurders op alle 700 graven een bloemhulde zullen leggen, terwijl kinderkoor De Eigen Wijsjes uit Ysselsteyn de Britten ongetwijfeld zullen ontroe ren met hun spontane zang. Daar na is er een bijeenkomst bij Inalfa aan de Maasheseweg voor een kof fieconcert. Het programma bestaat uit lou ter hoogtepunten, zoals de Natio nale Dodenherdenking op 4 mei in de Grote Kerk, gevolgd door een herdenkingsconcert in de schouwburg. Doch voor de toe schouwers zal op 5 mei de intocht van de Britten in het centrum van Venray opvallend zijn. De Vereni ging Santa Fé heeft besloten om hun militaire voertuigen naar Ven ray te dirigeren, nu is gebleken dat door de veiligheidseisen voor Pre sident Bush in Zuid-Limburg hun voertuigen niet welkom zijn, een meevaller dus voor Venray, die op een grote optocht mag rekenen, 's Avonds zal op het Schouwburg plein een concert gegeven wor den door het jeugdorkest van de koninklijke harmonie Euterpe en een gastorkest. De Britten zullen ook daar eregasten zijn. 's Morgens zijn de Britten te gast bij het Vincent van Gogh Instituut, waar zij de schuilkelders van Ser- vaas zullen bezoeken, waarin dui zenden inwoners in 1944 het vege lijf konden redden tijdens de hevi ge gevechten. Hier is een exposi tie ingericht waar een gids uitleg geeft van de gedenkwaardige gebeurtenissen. De organisatoren zijn zeer blij met het aanbod van dat op het laatste moment kon worden ingelast. Het is een bevrijdingsweek waaraan vele organisaties en ver enigingen deelnemen, die allen erg gemotiveerd zijn om de Britse gasten een onvergetelijke week te bereiden. Deze spontaniteit om het de Britse gasten naar de zin te maken is kenmerkend en het is verheugend dat zovele jongeren hun medewerking verlenen. Ze zullen dankbaar huiswaarts keren in de stellige overtuiging dat Ven ray hun offers en inspanning, noodzakelijk om Nederland te bevrijden, op weet te schatten. Alle Britten zullen worden onder scheiden met de Victorie-medaille 2005 met inscriptie Venray 1945- 2005. Alle organisatoren en mede werkers hopen op veel belangstel ling van het publiek. Jïi zaal De Evenaar in Venray (fdt op zaterdag 30 april de fende Koninginnepop gehou- ii- Vanaf 16.00 uur start de dag t een optreden van de cover- nd Nothing Less. De band, gericht in 2002, speelt muziek de jaren '70, '80 en '90er jaren. larna is het om 17.00 uur de "ft aan de band Fendix. Zij spe- rock uit de jaren '70. Vanaf °0 uur staat coverband 'isconnected op het podium in Evenaar. Zij brengen top 40 tóek, afgewisseld met eigen Enters. De band bestaat ander- jaar en de leden zijn 16.17 en jaar oud. Hierna wordt vanaf 00 uur het podium bezet door band Fake. Deze metalband ee't eigen nummers. Jonge ie Petra treedt vanaf 20.00 uur Zij heeft een jazzyblues stem begeleidt zichzelf op gitaar 21.00 uur is het de beurt I1 Ethan met zijn band Fuse. Ze band is in 2004 opgericht en spelen voornamelijk eigen Hun genres zijn pop, rock °lk. De dag wordt besloten 1 een optreden door de band tzation. Zenzation is een jaren verband en ze speelt voor- Live, Red Hot Chili Peppers, Busch, Skunk, Anansie, The Cure, Lenny Kravitz en Kane. De band kenmerkt zich door het krachtige stemgeluid van zanger en gitarist Ramon Brauer. Verder bestaat de band uit gitarist Peter van Veghel, bassist Noël Jillissen en drummer Rob Peeters. Zenzation is een krachtige, energieke en enthou siaste band. Het Toon Hermans Huis (een huis voor mensen met kanker en hun naasten) in Venlo houdt op woensdagmiddag 4 mei onder leiding van een gids en enkele medewerkers een natuurwande ling in het gebied Tangkoel in Hout-Blerick. De wandeling bedraagt ongeveer vijf kilometer. Vertrek is om 14.00 uur vanaf parkeerplaats visvijver aan de Voortweg in Hout-Blerick. Opga ve kan bij het Toon Hermans Huis via tel. (077)3211433- Indien nodig kan er vervoer gere- Zondag 1 mei staat traditioneel in het teken van het koningschie ten van de Schutterij 't Zandak- ker Gilde Sint Jan uit Venray. Na het aan huis afhalen van koning Bemie van Lierop wordt een hei lige mis bijgewoond in de Sint Petrus Banden Kerk. Om 14.00 uur beginnen de schuttersactivi- teiten op de schuttersweide aan de Loonsedijk 5 in Merselo. Ber- nie van Lierop was al in 1996, 2000 en nu dus in 2004 koning van de Venrayse schutterij. Het koningszilver zal van zijn schut- tersversierselen worden hem zondag ontdaan. Op dat moment zijn dan de beide titels van koning en erekoning vacant en kan er begonnen worden aan de nieuwe strijd om deze titels. Bij de 'professionele' schutters zul len ongeveer 20 personen deel nemen aan de strijd. Voorzitter Bemie van Lierop: "Het winnen van deze koningstitel is een gelukskwestie, je moet het juiste nummer loten op het moment dat de koningsplaat zal vallen, persoonlijk hoop ik dat dit jaar iemand koning wordt, die al jaren lid is van onze vereniging. Zo zijn er diverse leden meer dan 25 iaar lid, maar zijn nog steeds de Klein, Pierre Lenssen, Huub Jacobs en Piet van Lierop." Ook voor het publiek zijn er diverse activiteiten. Zo is er natuurlijk het schieten op de zogenaamde Comeo-kraam. Hier kunnen dus ook de jeugdigere mensen uit de Venrayse gemeen schap (tegen een geringe bet aling) diverse schoten lossen op de bloempjes. Maar ook voor het publiek zal de hoofdzaak liggen op het schieten om de titel van erekoning. Tegen een geringe financiële bijdrage, kan eenieder (vanaf de leeftijd van 14 jaar) meestrijden. U schiet met de Oud Limburgse schuttersbuks op een houten plaat, alwaar een 'koningsgaai' staat afgebeeld. Die gene die uiteindelijk de plaat naar achteren weet laten vallen, mag zich voor een jaar de nieuwe erekoning van de schutterij noe men. De Venrayse schutterij zal natuurlijk zorgen dat er ook aan de inwendige mens wordt gedacht en voor het muzikaal gedeelte zal de joekskapel Göt Net een groot gedeelte van de middag opluisteren. Voor de klei ne kinderen is er ook een speel- Op vrijdag 29 april is koningin nenacht in Dingus. Het (hard)rockcafé is vanaf 19.00 urn- open met de beste hardrock dj's van het huis in vol oranjesetting. Goede hardrockmuziek in alle soorten en stijlen van goud van oud tot death en blackmetal en van punk tot grind en gore. Entree is gratis. Zaterdag 30 april is koninginne dag in Dingus: Gabbercafé vanaf 19.00 uur met de dj's; Die-Moon, Yesheads en Bassweiler en enkele gast dj's (to be announced). Entree is gratis. Woensdag 4 mei Nationale Dodenherdenking met de nationa le dodenherdenking op de Dam in Amsterdam. Om 20.00 uur zullen er twee minuten stilte in acht worden genomen. Hiervoor en hierna enige poëtische en literaire voordrachten van kroegdichter Werdenibeld (Myce Surminski) en een nog nader aan te kondigen bekende Nederlandse dichter/schrijver. Vanaf 20.30 uur de speelfilms Der Untergang (de veelbesproken recente film over de neergang van Adolf Hitler, diens Derde Rijk en de stad Ber lijn in de laatste dagen van de Nazi terreur) en De Aanslag (Nederlandse verzetsfilm met onder andere Monique van de Ven en Derrik de Lindt). Entree is gratis. Donderdag 5 mei Nationale Bevrijdingsdag. Feestcafé met optreden van twee bands. Xost- Pipe, een vette new metalband met twee zangers die er een stevi ge rap inzetten. Mix van hip hop en newmetal a la Rage against the machine, maar dan wel op hun eigen manier. Xost-Pipe was de winnaar van het BMM-festival in 2004 en van de Fight for Fame- contest in dat jaar. Xost-Pipe doet het erg goed en timmert flink aan de weg. Ondanks de jonge band leden speelde zij al samen met de Heideroosjes en de Osdorp Posse. Bulldozer Breed, een stevige metalband uit Oost Brabant. De leden van deze band hebben alle maal al eerder in zeer succesvolle bands gespeeld zoals Stoosh, Rat- con, ImMetallica enzo. Bulldozer Breed heeft dit jaar (2005) het BMM-festival gewonnen. Café open om 19.00 uur. Aanvang bands om 20.00 uur. Entree: slechts twee euro. Na de optre dens bevrijdingsfeestcafé. Vrijdag 6 mei Gabbercafé vanaf 19.00 uur met de dj's Die-Moon, Yesheads en Bassweiler en een special guests. Op woensdag 4 mei vindt de jaarlijkse Nationale Dodenherden king plaats. Ook in Venray wordt deze herdenking gehouden. Om 18.45 uur vindt een herdenkings bijeenkomst plaats in de Grote Kerk. Tijdens deze bijeenkomst zullen burgemeester Waals, Com missaris van de Koningin Van Voorst tot Voorst en leden van de Oecumenische Werkgroep Ven ray het woord voeren ter herden king van alle mensen die in de Tweede Wereldoorlog en daarna, waar ook ter wereld, het slacht offer zijn geworden van oorlogen of oorlogshandelingen. Ook dra gen kinderen van basisschool De Meulebeek uit Oostrum aan deze herdenkingsplechtigheid bij. Het thema van de Nationale Doden herdenking is dit jaar: Vrijheid delen is de kunst. Fanfare De Dorpsklank uit Cas- tenray en het Collegium Vocale uit Venray verzorgen de muzikale opluistering van deze herden kingsplechtigheid. Ook de ambas sadeur van de Bondsrepubliek Duitsland, de heer Duckwitz, en de vice-ambassadeur van Groot- Brittannië, mevrouw Darby, zul len bij de herdenking aanwezig zijn. Ook zal een groep Britse veteranen de herdenking bijwo nen. Na afloop van de bijeenkomst in de Grote Kerk zal men in stille tocht via de Grote Markt, de Hof straat en de Raadhuisstraat naar het Oorlogsmonument aan het Kerkpad trekken waar militairen van de Groep Geleide Wapens De Peel de Erewacht houden. Daar wordt, na het spelen van de Last Post, twee minuten stilte in acht genomen, waarna kransen en bloemen gelegd worden door onder andere de burgemeester en de voorzitter van het Oranjeco mité, de Commandant GGW de Peel, de Bond van Wapenbroe ders en de kinderen van De Meu lebeek. De herdenking wordt besloten met het spelen van het Reveille en het Wilhelmus. Als het gaat om de viering van Koninginnedag heeft Venray een enorme naam op te houden. Het is dan ook niet verwonderlijk, dat voor het feest van 2005 alles uit de kast wordt gehaald. Het Oranjeco mité, dat elk jaar weer de activitei ten coördineert, heeft daarbij de ruimhartige medewerking en steun gekregen van de midden stand, de verenigingen en sport clubs, de plaatselijke VW, de horeca en de gemeente Venray. En als het weer ook nog mee werkt, is in Venray traditioneel weer de mooiste Koninginne- plaats van Limburg. Traditioneel begint Koninginne dag in Venray met het Koningin- negolftoemooi bij restaurant Bui tenkist. Op een aantal plaatsen kondigen herauten te paard het feest aan en zij komen om 10.30 uur ook in de raadzaal van het gemeentehuis de officiële bul voorlezen aan de gedecoreerden die door B en W uitgenodigd zijn. Deze bijeenkomst wordt muzikaal omlijst door de muziekschool. Daarna begeven de gedecoreer den zich naar het bordes van het gemeentehuis, waar hen een auba de wordt gebracht en zij toege sproken worden door de Presi dent van de Koninklijke Harmonie Euterpe. De Kindermarkt, die van 11.00- 13.00 uur plaatsvindt is dan al begonnen. Op deze markt worden alleen verkopers tot 12 jaar toege laten. De marktmeester zal daar controle op uitoefenen. Van 11.00-16.00 uur kunnen bezoe kers vanaf de Grote Markt een ritje met de huifkar maken. Die huifkar doet ook Beukenrode aan, waar van 12.00 tot 17.00 uur een groots opgezet Koninginnedagfeest wordt gehouden in samenwerking met de wijkraad Zuid en het Oran jecomité. Er vinden diverse activi teiten en optredens voor jong en oud plaats in de voortuin. Om 12.00 uur openen Herauten te paard officiéél het festijn. Een kenrode en het centrum. Beuken rode en haar bewoners nodigen iedereen van harte uit een kijkje te komen nemen tussen 12.00 uur en 17.00 uur om er mede voor te zorgen dat Beukenrode een Koninginnedagfeest krijgt om nooit te vergeten. Van 12.00-13 00 uur laat de Jeugdharmonie van Euterpe de bezoekers aan de voorzijde van Schouwburg horen dat ze heel goed in staat is om de feestvreug de te verhogen. Vanaf 13 00 uur kunnen geïnteresseerden in Sport park De Wieën naar de prestaties bij het hockeytoernooi of bij het voetbaltoernooi kijken of naar het circus in Landweert gaan. Even eens vanaf 13.00 uur treedt op het Schouwburgplein Flavour op. Van 14.00-17.00 uur kan op het Schouwburgplein de workshop "Circus voor kinderen" worden bijgewoond. En van 14.00-16.00 uur kan de toren van de Grote Kerk beklommen worden. Op het Henseniusplein geven van 14.00- 17.00 uur linedancers uiterst gedisciplineerd blijk van hun kun nen. Om 14.00 uur kunnen lief hebbers op het Henseniusplein meedoen aan een wedstrijd krat ten stapelen. Individuele creativi teit kan de jeugd aan de dag leg gen bij het straattekenen dat om 14.30 uur onder deskundige lei ding aan het begin van de Merselo- seweg begint. Op de Grote Markt voeren leden vamgymnastiekver- eniging St. Christoffel vanaf 14.30 uur een gymnastische show op. Op de Grote Markt geven de Red Stars vanaf 14.30 uur een aantal demonstraties tafeltennis. En de hele dag zijn er danswedstrijden in dansschool Janssen. De officiële prijsuitreiking daarvan vindt in de namiddag plaats. Om 17.00 uur is er weer een circusvoorstelling op het circusterrein in Landweert. Er zijn vele terrasjes en er trekken joekskapellen rond. Traditioneel wordt Koninginnedag afgesloten met de grote Bridgedrive vanaf Het weekend rondom Koning innedag wordt een megafeest in feestcafé de Koets. Op vrijdag 29 april vanaf 21.00 uur is er de Queensnight met dj Izzy die met zijn feestnummers het dak eraf laat gaan. Op Koninginnedag 30 april vanaf 19.00 uur heeft de Koets dj Cor achter de muziek staan. Dj Cor begon in 1979 als dj in Amsterdam bij Eddy's fun cor ner waar hij de beginkneepjes van het vak begon te leren. Na tien jaar resident dj van de twee best bezochte kroegen van Amster dam, besloot hij te draaien in cafés in ondermeer Engeland en Italië. Het meestgedraaide mee- zingplaatje in Nederland, Hee Boo, komt ook van dj Cor. Verpleeghuis Beukenrode houdt op zaterdag 30 april voor het eerst, in samenwerking met het Oranjecomité van de gemeen te Venray en de wijkvereniging Zuid, een groots opgezet Koning innedagfeest. Er vinden diverse activiteiten en optredens plaats in de voortuin van Beukenrode. Om 12.00 uur gaan herauten te paard het festijn officieel openen. Ook is er een paardentram die pendelt tussen Beukenrode en het cen trum. De dag duurt tot 17.00 uur. Bij slecht weer verhuist de kinder markt naar binnen en is er een alternatief spellencircui In café 't Podium speelt op zater dag 7 mei vanaf 22.00 uur de coverband Random. Deze uit Sint Anthonis afkomstige formatie brengt een breed repertoire aan rock, top 40, feest en gouwe ouwe muziek. Op zaterdag 14 mei vanaf 22.00 uur heeft café 't Podium de veelbelovende band SQY Rocking Team weten te boeken. Deze band heeft in het voorprogramma gestaan van onder andere Deep Purple, Status Quo en Golden Ear ring. SQY Rocking Team is de afge lopen jaren succesvol geweest in de Benelux maar ook in Denemar ken en Duitsland. Voorafgaande aan het optreden door SQY Roc king is er optreden door de rock band Riddle. Deze avond begint omstreeks 22.00 uur. Op zaterdag 4 juni kan men genieten van een Amsterdamse Avond met Geert Pelzer. Deze avond behoeft nage noeg geen introductie meer. De steevast gezellige avonden waar Geert Pelzer zingt en de nodige gasten ontvangt zijn keer op keer succesvol. Tijdens koninginnedag is 't Podium geopend vanaf 16.00 uur. Er is deze dag geen bandop treden ondanks eerdere vermel ding van een metalnight. Meer informatie over deze optredens en andere optredens in 't Podium is te vinden op www.podiumvenray.nl onder de kop agenda. Gemengd Koor Vivace houdt op zondag 1 mei van 11.00 tot 15.00 uur haar jaarlijkse snuffel markt in gemeenschapshuis Sme- lehof aan de Puttenweg in Yssel steyn. Om 12.00 uur begint de veiling van de mooiere en wraarde- volle spullen. Het aanbod is groot. Zo zijn er kleine meubels, elektri sche apparaten, snuisterijen, gebruiksvoorwerpen en elektroni sche orgels. Alles staat overzichte lijk op tafels opgesteld. Een bezoekje aan de veiling is de moeite waard, zeker wanneer vei lingmeester Jan Janssen, op voor treffelijke manier de spullen te koop aanbiedt. Activiteitenvereniging Brukske Actief heeft de rommelmarkt in 't Brukske in Venray, die gehouden zou worden op donderdag 5 mei, afgelast omdat er te weinig belangstellenden zijn die een kraam willen huren. Dit geldt ook voor de kinderen. Deze kunnen hun spullen niet uitstallen. Elke zondag in mei kunnen jong en oud in Zoo Pare Over- loon deelnemen aan de activiteit Wake Up! Vroege vogels die deel nemen aan deze activiteit zieh hoe de dierverzorgers de dieren wakker maken en het werk dat ze 's morgens moeten verrichten, zoals het bereiden van een ontbijt voor de dieren en het klaarmaken van het buitenverblijf voor de nieuwe dag. Deelnemers mogen zelf af en toe bijspringen door onder andere de ara's naar hun buitenverblijf te dragen. Na de rondleiding met een kijkje achter de schermen staat voor de deel nemers een ontbijtbuffet klaar in het Panda paviljoen. Wake Up! wordt elke zondag in mei gehou den en start om 8.00 uur. Deelne men aan Wake Up! Kost 20 euro per volwassene en 17,50 euro per kind, dit is inclusief entree, activiteit en ontbijt. In verband met beperkte deelname is reser veren noodzakelijk. Inschrijvin gen kunnen telefonisch worden doorgegeven. Unicef Nederland bestaat dit jaar 50 jaar. De kinderrechtenor ganisatie van de VN biedt ook al 50 jaar Unicef-producten aan uit j eigen collectie. Met de aankoop j van een Unicef-product wordt niet alleen de koper of ontvanger blij, maar wordt ook een kind in een ontwikkelingsland gesteund. Van elk verkocht product, gaat de volledige netto-opbrengst naar Unicef-projecten. Deze lente pre senteert Unicef een nieuwe geva rieerde collectie met een divers aanbod aan kaarten en cadeaus voor kinderen en volwassenen. Een deel van de collectie komt rechtstreeks uit de Unicef gesteunde projecten. Waar zijn de artikelen te koop? In Venray in de Wereldwinkel. Hier kunt u dagelijks terecht. Op 28 en 29 april bij Intratuin en in de Hema. Ook kunt u terecht bij het vast verkooppunt van Unicef: mevrouw A. Mutsaers, Strüben- laan 3 in Venray. In de meimaand wordt weer elke vrijdag om 19.00 uur het rozenhoedje gebeden, De eerste keer op vrijdag 6 mei, bij de mooi versierde Lourdesgrot in de tuin van het Sint Jozefklooster. Ingang via de eindstraat of via de kloosterhof en dan het tegelpad op. Dit jaar wordt het rozen hoedje voor de achtste maal gebeden. De Lourdesgrot werd in 1938 gebouwd in opdracht van de zusters die toen in het klooster woonden. Men kan er ook een kaarsje opsteken. Ook is er voor gezorgd dat er elke vrij dag een koortje aanwezig is waar iedereen mee mee kan zingen. Tevens zal deken Smeets het Rozenhoedje voorbidden. Bij de Lourdesgrot zijn bankjes geplaatst zodat iedereen kan zit ten. Meer informatie is verkrijg baar bij Herman Eibers via tel. (0478)587199. Boekrecensie in Peel en Maas Een groot hotel in het cen trum van Reykjavik is vlak voor Kerstmis afgeladen met gasten uit de hele wereld. Dan wordt er plotseling een moord gemeld bij de politie. Een per soneelslid van het hotel, een man van middelbare leeftijd, is namelijk dood aangetroffen, verkleed als kerstman en met zijn broek op zijn enkels. Om deze delicatie en complexe zaak te ontrafelen moeten inspec teur Erlendur en zijn collega's diep graven in het trieste leven van het Slachtoffer. Een verhaal over het menselijk lot, eenzaam heid en verlies in de breedste zin van het woord. Arnaldur Indridason is de bekendste auteur van IJsland. Zijn thrillers Noorderveen en Moord kuil zijn bekroond met de Glazen Sleutel, de jaarlijkse prijs voor het beste Scandinavische misdaad- boek. Inmiddels wordt zijn werk in de hele westerse wereld ver taald. Engelenstem is te koop in boekhandel Van den Munckhof. Priis- 17 50 e

Peel en Maas | 2005 | | pagina 11