'Meiden achter het behang' Tim Groetelaers (23) alias DJ Popcornking Meerlo-Wanssum Zwemmer John Wijers verrast Merlinpop Meerlo staat als een huis Jeugdhuis Blitterswijck officieel geopend Kinderen lopen voor Brazilië Service rubriek Vlooienmarkt in Wanssum Vlooienmarkt in Geijsteren ;nray.j vice! hij hij in irtigef l diet arverj er V! Thil Mimus brengt boerenklucht op de planken Toneelvereniging Mimus brengt op vrijdag 8, zaterdag 9 i en zondag 10 april de boeren- Wucht 'Meiden achter het behang' op de planken. Het driedelige blijspel is geschre ven door M. de Bildt en de regie is in handen van Huub Schreurs. De voorstellingen beginnen om 19.30 uur in het Parochiehuis in Tienray. Reserveren is mogelijk via telefoonnummer 0478-692196 of via e-mail: mimus@wana- •o.nL De voorbereidingen voor de uit voeringen op 8, 9 en 10 april lic- Pen bepaald niet vlekkeloos. "We hebben problemen gehad met de bezetting", vertelt voorzitter Arie Sneller. "Toen de repetities al aan °e gang waren, haakte één speler belaas af vanwege drukke werk zaamheden en zes weken geleden een tweede vanwege ziekte. Op het laatste moment hebben we naar vervangers voor hen moeten zoeken. En dat is gelukt. Jan van IJzendoorn en Michel van Rijs- wick hebben ondanks hun drukke bésoignes die taak op zich geno men. Die twee hebben de laatste weken extra hard gerepeteerd om zich de rollen eigen te maken." Mimus werd negen jaar geleden opgericht door een aantal Tien- rayse dames met toneelaspira- tiess. De toneelvereniging begon klein, maar is inmiddels uitge groeid tot een enthousiaste club die bestaat uit ruim twintig perso nen. Jaarlijks voeren de leden een vlot toneelstuk uit. 'Meiden achter het behang' is het negende blij spel op rij dat door Mimus wordt uitgevoerd. 'Meiden achter het behang' is een klucht in drie bedrijven. De vrouwen van een boer en zijn boerenknecht besluiten om samen naar het 'grote' Amsterdam te gaan. Daarop maken de boer en zijn knecht van de gelegenheid gebruik om een bezoek aan de plaatselijke veemarkt te brengen. De twee nuttigen de nodige alco holische versnaperingen, wat tot een groot aantal hilarische momenten leidt. Zowel in Amster dam als op de veemarkt ontstaan tal van komische situaties. "Men sen die een avondje willen lachen, moeten dit toneelstuk zien. We hopen veel belangstel lenden te mogen begroeten", besluit Arie Snellen. Mensen die meer informatie over Mimus willen, kunnen con tact opnemen met voorzitter Arie Snellen, telefoon: 0478-692196. Pagin PEEL EN MAAS ^V|De kleinste dj van Nederland wil de wereld veroveren. Donderdag 31 maart 2005 - Pagina 9 immimmm» In de Nishal op sportpark De Broekberg in Wanssum vindt op zondag 3 april weer de jaarlijkse vlooienmarkt plaats. De organisa tie van de markt is in handen van Kindervakantiewerk Wans- sum/Geijsteren. De opbrengst van de vlooien markt komt ten goede aan dé kindervakantiewerkweek in augustus 2005. Er zijn weer aller lei spullen te koop, voor jong en oud. Verder worden op het podi um nog verschillende artikelen bij opbod verkocht. De opbod verkoop begint om 13-40 uur. De vlooienmarkt vindt plaats van 13.30 tot 16.00 uur. Een toe gangskaartje kost één euro. Kin deren tot en met 12 jaar hebben gratis entree. Op zondag 17 april organi seert het Koninklijk St. -Willi- brordusgilde uit Geijsteren weer zijn jaarlijkse vlooien markt. De markt vindt plaats in zaal De Kei aan de Nieuw- landsestraat in Geijsteren. Aanvang: 13.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt 1 euro per persoon. De vlooien markt duurt tot ongeveer 15.30 uur. De gildebroeders hebben opnieuw weer veel mooie en ook waardevolle dingen bij elkaar verzameld. Of u nu anti quiteiten zoekt of kleine meubel tjes, elektrische apparaten, snuis terijen of zomaar wat gebruiksvoorwerpen. Daarnaast worden de mooiere spullen bij opbod verkocht. e-mail: redactie@ vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-W anssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kimt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478- 522222. Voor het maken van afspraken kimt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas- 1 toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij- dens de uren dat de praktijk geo- j pend is. Artsen: P.H.A. J. Joosten, j J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van i Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op 'j j afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo j van 12.00-13-00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- j net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline .nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 11 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 31655902 RG Venlo Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tie nray-S wolgen, Secretaris: 1 I.B.A. Arts, Generaal Dempsy- straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk. tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19.30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur. De zeventienjarige nierpa tiënt John Wijers uit Wans sum heeft zaterdag tijdens een oefenwedstrijd voor de World Transplant Games voor een daverende verras sing gezorgd door twee nieu we wereldrecords te zwem men. In juni neemt de zwemmer deel aan de World Transplant Games in Canada. Wijers startte op de 400 meter vrije slag, waarop hij een per soonlijk record had staan van 5.37 minuten. Het wereldrecord bij de senioren stond op naam van de Australiër White, gezwommen in Sydney in 1997 (een tijd van 5.32.96 minuten). John zwom zaterdag 5.08.19 minuten, een verbetering van het wereldrecord met maar liefst 24.7 seconden! Tijdens de race passeerde hij het tweehonderd- meterpunt in een tijd van 2.28.09 minuten. Op deze afstand stond het wereldrecord op naam van de Australiër Duncan in een tijd van 2.33-57 minuten (eveneens gezwommen in Sydney 1997). In één race verbeterde John Wijers dus twee wereldrecords. Omdat het echter geen officiële wed strijd betrof, worden de records niet erkend. Maar de prestaties van de zwemmer beloven wel heel veel moois voor de komen de World Transplant Games in Canada. De vorderingen van John Wijers zijn ook een mooie opsteker voor zijn trainers Henk van der Horst en Mark Veens, die hem sinds juni vorig jaar onder hun hoede hebben. Het traditionele popfestival van jongerencentrum Merlin, Merlinpop op eerste paasdag, heeft ondertussen zijn plaats veroverd in het Noord-Lim burgse popcircuit. Het festival staat als een huis met een goede organisatie, puike muziekgroepen en honderden enthousiaste muziek- en feest- liefhebbers. "Merlinpop heeft een zeer geva rieerd programma, een hoop gezel ligheid en bands van hoge kwali teit afkomstig uit het hele land", liet een van de trouwe bezoekers weten. Ook voorzitter Simon Poels is te spreken over het verloop van het festival. Volgens hem komt dat ook omdat de vrijwilligers van de soos en de sectie die het festival organiseert, de zaakjes goed voor elkaar hebben. "Het is met z'n allen flink aanpakken, maar dan krijg je er ook iets moois voor terug", aldus de voorzitter. Het festival werd geopend met de winnaar van Knokke om te Rok- kuh, de band band Elconjo. De show maakte duidelijk waarom ze winnaar zijn geworden. Vervol gens kwam Nederlandstalige rap in combinatie met metal, punk en rock op de bühne met de band Joi ned Forces. Een clubje muzikanten dat hard aan de weg timmert. En wat moeten we nog zeggen van Venushill? Geïnspireerd door Jamaicaanse ska en een vrolijke noot gemengd met de verschillen de muziekstijlen metal, rock en reggae. De band zorgde voor een waar feestje. Daarna stond de hard core outfit van Nederland op het podium, Razor Crusade, met een puik stukje muziek. En toen kwa men de jongens uit Ysselsteyn die de Grote Prijs van Nederland won nen en nu op Merlinpop het publiek verrasten. We hebben het over Lemonseven, gevolgd door de afsluiter van Merlinpop, de band Xess. Xess ontstond doordat dj/producer Andy gecharmeerd bleek te zijn van Merels' zwoele en melancholische zangkwaliteiten. Hieruit ontstonden een aantal zeer dansbare, groovy liedjes met cat chy themaatjes. En dat heeft het Merlin publiek geweten. Voldaan ging iedereen in de nacht van zon dag op maandag naar huis in de wetenschap dat Merlinpop ook in 2006 op eerste paasdag weer op de agenda staat. geld in feest- en dansclubs in ons land plaatjes te draaien en de zaak te entertainen, want dat is zijn lust en zijn leven: zelf lol hebben en anderen plezieren. "Gewoon lek ker gek doen", zegt Tim Groetela ers. De 23-jarige Swolgenaar werkt als magazijnmedewerker bij VS Stad in Nijmegen. Maar zijn droom is ooit op eigen muzikale benen te staan. "Als het doorgaat zoals het nu loopt, zit dat er wel in", zegt de sympathieke Tim Groetelaers. FRATSEN De Swolgenaar heeft altijd al gekke fratsen uitgehaald, maar is eigenlijk pas goed op gang geko men nadat hij werd uitgenodigd door oud-Swolgenaar Geert Pee- ters, een van de mensen van de feestband De Sjonnies. Tim werd benaderd om mee te werken aan hun kerstshow en dat werd meteen een daverend succes. Ver volgens is hij keihard gaan werken onder zijn eigen artiestennaam Popcornking. Op zijn eigen websi te: www.popcomking.nl staat zijn programma, samen met foto's van optredens, bijzondere fotosessies, beelden uit zijn jeugdjaren en de laatste nieuwtjes. Hij draait er zijn hand niet voor om om op te tre den met de groten van de Neder landse aarde en is al eens op bezoek geweest bij de studio's van TMF, Veronica en BNN. Hij was onder meer te gast bij Patrick Kic ken, Sylvie Meijs en trad op in het jubileumprogramma van De Hei deroosjes in de 013 in Tilburg en in Brussel. Tim heeft met Marco Roelofs van De Heideroosjes een bijzondere band, want niet alleen mocht hij optreden in hun shows, hij trad zelfs op als de kleine ver sie van Marco Roelofs. SINGLE Afgelopen zaterdag stond hij een hele zaal te entertainen in uit gaanscentrum Takens in de Twentse plaats Balkbrug. Vorige week zijn de opnames gereed gekomen in de Jodi's studio's in Ede van zijn nieuwste single, samen met de achttienjarige Lot- tumse zangeres Nicole Gubbels. Tim en Nicole, die optreedt onder de artiestennaam Nicci, willen met de nieuwe single muzikaal Nederland gaan veroveren. Half april ligt de single in de winkels en Tim en Nicole zijn vast van plan om links en rechts in platenzaken promotiewerk te gaan doen. Voor de fans van Tim Groetelaers alias Popcornking is er nog meer goed nieuws: hij heeft een eigen bel toon voor je mobieltje. Tim Groetelaers alias Pop cornking met zijn muzikale partner Nicole (Foto Marijn Poels). ACTEUR Tim is meer dan een muzikaal talent en een geboren entertainer. De afgelopen jaren werkte hij ach ter en op de bar van feestcafé/bar De Koets aan de Spaanse kust in Salou en presenteerde hij daar op zijn eigen wijze het dwergbier. Hij is ook een acteur want de Swolge naar speelt momenteel één van de hoofdrollen in de zeer bijzondere film van zijn dorpsgenoot Marijn Poels, The Lost History of A Myth. Daarin speelt Tim de rol van Gil- dus, de eigenzinnige dwergsmid. Om aan te geven hoe druk Groete laers het wel niet heeft: zaterdag morgen en -middag stond hij in de bosrijke omgeving tussen Meerlo en Blitterswijck op de filmset en kort daarna zat hij weer in de auto om 180 kilometer verderop in Balkburg de jeugd te vermaken in een uitgaanscentrum. De vol gende dag op eerste paasdag was hij te gast bij Merlinpop in Meerlo en op paasmaandag stond de foto sessie met Nicole op het program ma voor het weekblad Peel en Maas. Na vele uren overleg, tim merwerk en vooral een enor me dosis enthousiasme en optimisme gingen zaterdag eindelijk de deuren van het jeugdhuis aan de Maasweg in Blitterswijck open. Tientallen mensen brachten een bezoek aan de open dag die de stich ting DIM op touw had gezet. De stichting DIM (Domus Iuve- nicis Mosae, Latijn voor 'huis voor de jeugd aan de Maas') knok te jarenlang voor een eigen home voor de plaatselijke jeugd. Uit een onderzoek naar de leefbaarheid van de kleine kernen kwam jaren geleden naar voren dat er behoef te was aan een jongerencentrum voor de jeugd van 12 tot 21 jaar. Om die wens handen en voeten te geven, werd stichting DIM opgericht. Een stichting die ijver de voor de realisatie van het jeugdcentrum. De ambities en missie waren snel geformuleerd, maar de uitwerking bleek geen sinecure. De stichting werd steeds teruggefloten: of er waren te weinig centen, of het bleek dat het pand niet voldeed aan alle eisen en voorschriften, of de stichting kreeg geen vergunning. Telkens konden de vrijwilligers van DIM opnieuw beginnen. Uiteindelijk besloot de stich ting het spel volledig volgens de regels te spelen. Zeker toen via het parochiehuis in Blitterswijck een pand werd aangeboden. Een pand dat met de naam 't Honk eerder dienst deed als kinderop vangcentrum. De stichting mocht het plan huren. Vervolgens begon de speurtocht naar geld voor de verbouwing. Nodig was 125.000 euro. Mede dankzij de financiële ondersteuning van de gemeente Meerlo-Wanssum, pro- Tim Groetelaers uit Swolgen mag dan klein van stuk zijn (1.28 m), zijn dadendrang en inspiraties om een internatio naal bekende dj-artiest te wor den zijn groot. Dat klinkt wel licht wat groots, maar de feiten liegen er niet om. Op dit moment kan men de muzikale kwaliteiten van de Swolgenaar al horen in binnen- en buiten land tot zelfs in China, want daar staat zijn eerste cd 'Didier Friso - Popcornking' in de top- 100. Maar ook in Duitsland en iTsjechië wordt er naar zijn single geluisterd en op zijn liedje gedanst. Onder de slogan 'de kleinste dj |van Nederland' timmert Tim Groe telaers keihard aan zijn muzikale eg. Door zijn uiterlijk valt de iwolgenaar op. Zijn artiestenui- :erlijk is verrassend en flitsend: [een grote koptelefoon op, een joe- |kel van een zonnebril en natuur- Ijk zijn eigen popcornking T- ihirts. Hij is klein, maar dat niet alleen, 'im valt ook op door de wijze aarop hij zich kleedt en zijn irdracht is zeer wisselend, fan- lievol en kleurrijk. Ook is Tim Itijd goed gehumeurd en houdt hij van feesten. Hij staat al gere- vincie Limburg en fondsen, maar bovenal de bereidheid van vele vrijwilligers om de handen uit de mouwen te steken, wist het bestuur de middelen bijeen te schrapen. December vorig jaar startte de bouw, zaterdagmiddag was de officiële opening. Het jon gerencentrum is bedoeld voor jongeren van 12 tot 23 jaar in Blit terswijck. Om de buurtbewoners, die bepaald niet stonden te jui chen voor de komst van de soos en zelfs bezwaar aantekenden bij de gemeentelijke bezwarencom- missie, tegemoet te komen, is een aantal regels opgesteld. Zo krij gen bijvoorbeeld jongeren onder de zestien jaar geen alcohol en het bestuur opent en sluit. Verder wordt maandelijks met de buurt overlegd over de gang van zaken. Op basisschool Megelsheim in Meerlo werkten alle kinderen in de afgelopen weken aan het pro ject 'Onderwijs in Brazilië'. Het project ging op dinsdag 8 maart van start met een aantal informa tieve lezingen van vrijwilligers van Unicef. Ze vertelden in alle klas sen over het ontstaan en het werk van Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties dat zich inzet voor kinderen in de hele wereld. Dit jaar geeft Unicef naast alle acti viteiten extra aandacht aan het onderwijs in Brazilië. In dit land gaan nog altijd 1,5 miljoen kinde ren in de schoolgaande leeftijd niet naar school. Ongelijke behan deling vormt een groot probleem. Het project op de basisschool ein digde vorige week met een spon sorloop bij de Speulplats. ratuin werel

Peel en Maas | 2005 | | pagina 9