OPEN HUËS Synthese klaar voor de toekomst GGZg 125) Open dag op 1 april - vrijdag 1 april van 16.00 - 19.00 uur !63 Exposeren bij Synthese d e K i e v i t SYNTHESE uw partner in welzijn van den uw partner in drukwerk •Hatelijke felicitaties namens alle medewerkers varv van T^oij interieur Paginal. PEEL EN MAAS Donderdag 31 maart 2005 - Pagina 23 IESE SYNTHESE SYNTHESE Open dag in nieuw kantoor Met de verhuizing naar het pand aan de Leunseweg 51 in Venray is Synthese in een klap een stuk klantvriendelijker [geworden. "Niet dat we dat in 'het verleden niet waren, maar als je ons nieuwe onderkomen vergelijkt met de manier waar- ip we in De Clockert gehuis vest waren, dan is dat een wereld van verschil", stelt Mare Vincken (foto), die de leiding heeft over de Unit Venray van Welzij nsinstelling Synthese. De Clockert kenmerkte zich door lange gangen, aparte kamer tjes en was voor een organisatie als Synthese niet meer bij de tijd en al helemaal te klein. "We zijn dan ook zeer tevreden over onze nieuwe huisvesting", laat Vincken weten. En wie nu bij Synthese binnenkomt, kan dat alleen maar beamen. Veel licht, openheid en ruimte zijn de kenmerken. "We hebben uiteindelijk gekozen voor een concept dat prettig is voor de 'klant, maar dat ook goed is voor het werkproces", aldus Vincken. Zo zijn alle functies en diensten op de benedenverdieping gehuis vest "Onze cliënten komen bin nen en weten meteen waar ze zich kunnen melden. Ook dat ont brak in De Clockert. Op de bene denverdieping zijn diverse spreekkamers ingericht. In die spreekkamers hebben de mede werkers de beschikking over een computer zodat zij tijdens een gesprek alle gegevens kunnen opzoeken of vastleggen. Daarnaast is er een ruimte inge richt voor het spreekuur van het Consultatiebureau voor Alcohol en andere Drugs (CAD). Het komt regelmatig voor dat klanten van ons kinderen bij zich hebben. Die kunnen zich vermaken in een speelhoek, terwijl wij met de ouder of ouders de zaken bespre ken. Ook nieuw is de informatie- hoek. Daar kunnen bezoekers terecht voor tal van folders over zaken die met het welzijnswerk te maken hebben. Bovendien kun nen ze beschikken over vaklitera tuur waar veel achtergrondinfor matie in terug te vinden is. Verder hebben wij in de informatiehoek. een computer staan, zodat ze ook een aantal zaken via internet kun nen vinden. Dat past ook binnen onze filosofie om onze klanten op een interactieve manier te bege leiden. Zo komen ze te weten dat ze ook thuis een aantal zaken kun nen opzoeken." In de ochtendu ren is er altijd iemand in de infor matiehoek aanwezig om mensen te begeleiden of om groepen te ontvangen voor een stuk voorlich ting. Op de bovenverdieping is de kantoorruimte voor het personeel ingericht. "We hebben daarbij gekozen voor een kantoor met variabele werkplekken. Veel men sen werken ook buitenshuis. Binnen de unit Venray zijn 42 per sonen werkzaam. Hiervoor zijn 23 werkplekken beschikbaar. In geval van nood kunnen mensen ook nog terecht in de spreekka mers of in de vergaderruimten. Verder zijn op de eerste verdie ping drie concentratieruimtes Synthese biedt kunstenaars uit de regio de gelegenheid om bin nen het gebouw van de unit Venray aan de Leunseweg 51 te exposeren. Tijdens de open dag kunt u kennismaken met kunst van medewerkers of partners van medewerkers van Synthese. Het gaat hier om werk van Bemadette van Beekum, Ria Verbruggen, Kees Moerkerk en Koos Swinkels. Bernadette van Beekum is beeldhouwer en werkt vooral met steen. Het liefst doet ze dat met hardere soorten zoals mar mer, graniet of hardsteen. Soms werkt ze vanuit een idee maar vaak ook vanuit de vorm van een steen. Sinds 1998 heeft ze op diverse plaatsen geëxposeerd. Ook Ria Verbruggen maakt beeldhouwwerk. Een ambitie die naar haar zeggen voortvloeit uit haar werk als medisch maat schappelijk werker. In beide gevallen staat creatief denken centraal. Haar werkwijze bestaat uit bewust kiezen van een steen, kijken, denken, beginnen, bijstel len, even laten rusten en weer verdergaan.... Kees Moerkerk heeft de vakop leiding voor reclame en illustra tief tekenen gevólgd. Door de jaren heen zijn er veel werken van zijn hand gecreëerd en heeft hij ruime ervaring opgedaan op de Vrije Academie in Venlo. Voor Kees is het de eerste expositie waarin hij zowel werk uit de zeventiger jaren als ook recent werk laat zien. Koos Swinkels is een van de laatsten die sieraardewerk maakt volgens de Nederrijnse traditie. Op het gebied van keramiek is Swinkels autodidact. Werk van hem is te zien in het Limburgs Museum te Venlo, het Töpfereimuseum in Raeren en in particuliere collecties. Swinkels vindt zijn inspiratie in de oude volkscultuur van de streek met een voorkeur voor geometrische en florale motieven. Synthese staat voor welzijn Synthese Is een welzijnsorganisatie die werkzaam is voor een aantal gemeenten in Noord Limburg. In totaal werken bij Synthese zo'n 124 medewerkers over drie units: Horst, Bergen en Venray. De activiteiten richten zich op vier hoofdgroepen: sociaal- cultureel werk, algemeen maatschappelijk werk, peuterspeel zalen (alleen in de gemeente Horst aan de Maas) en de Maaltijdservice. Een aantal voorbeelden zijn hulp bij persoon lijke of gezinsproblemen, hulp bij het organiseren van activi teiten voor jongeren, volwassenen en ouderen, hulp bij knel punten in de woonomgeving, begeleiding bij het opzetten en besturen van organisaties, informatie en advies over allerlei zaken op het gebied van mens en samenleving, verwijzing naar en contract met andere hulpverleners en instellingen, vers trekking van maaltijden en alarmeringsapparaten en hulp bij het aanvragen van subsidies en fondsen. Vrijdagmiddag 1 april houdt Synthese, na de officiële ope ning, een open dag van 16.00 tot 19.00 uur. "Iedereen is bij ons welkom om zich een beeld te vormen van wat wij allemaal doen. Tal van activiteiten zullen wij in beeld brengen zodat de mensen weten waarvoor ze bij ons terechtkunnen", aldus Mare Vincken, leider van de Unit Venray. ingericht. Dit zijn geluidsdichte ruimtes waar in alle stilte gewerkt kan worden. Ook zijn er vier zogenaamte coupéplekken. Soms is het nodig dat medewerkers zich voor een korte periode, bij voorbeeld voor een telefoonge sprek, moeten terugtrekken in een rustige ruimte. Die plekken voorzien in deze behoefte." Volgens Vincken heeft dit kan toorsysteem het voordeel dat de medewerkers elkaar beter leren kennen. "Binnen Synthese heb je tal van disciplines. Medewerkers die zich bezighouden met het jeugd- en jongerenwerk hadden voorheen nauwelijks contact met medewerkers die zich op de ouderenzorg richten. Door deze open werksituatie is er meer con tact en kunnen medewerkers meer ervaringen uitwisselen. Dat komt de service naar de klanten alleen maar ten goede." Het kantoor van Synthese is nagenoeg document-vrij. Er is een centraal archief met alle dossiers van klanten en andere belangrijke papieren. Verder is alles digitaal opgeslagen. Is er een vergadering, dan kunnen medewerkers wel stukken uitprinten maar het is de bedoeling dat die achteraf weer vernietigd worden. "Hiermee wil len we voorkomen dat gegevens per ongeluk ergens blijven liggen of dat dossiers bij meerdere perso nen liggen, waardoor ze niet com pleet zijn." Het is de bedoeling dat in de toekomst alle vestigingen van Synthese aangesloten worden op de centrale server en dat iede re medewerker, waar hij of zij zich ook bevindt, in kan loggen om gegevens op te halen. Hetzelfde geldt voor de telefoon centrale. "Synthese moet in de toekomst onder een telefoonnum mer bereikbaar zijn. Klanten kun nen dan zonder problemen door verbonden worden naar Horst, Bergen of een andere locatie." Vincken is meer dan tevreden over het nieuwe kantoor. In zijn ogen is de welzijnsorganisatie helemaal klaar voor de toekomst. Op vrijdag 1 april wordt het kan toor geopend door burgemeester Jos Waals. Daarna is iedereen wel kom tijdens de open dag tussen 16.00 en 19.00 uur. ïm.oi e* t acH"1 -re-- 31 ie ektro Hartens Plataanstraat Xbi SÖOS EJ Venray Elektro Martens Installatie B.V. Elektra Martens Installatie B V. is met zijn dertig medewerkers één van de toonaangevende elektrotechnische installatiebedrijven in de regio Venray. - Elektrotechniek, data- en telecommunicatie, brand- en inbraakbeveiliging, toegangscontrole en camerabewaking zijn niet meer weg te denken uit ons dagelijb leven. Er is echter zoveel specialistische vakkennis nodig, dal meer en meer bedrijven en instellingen één aanspreekpunt willen voor al hun technische installaties Elektro Marlens Installatie B.V. kan U deskundig adviseren en begeleiden vanaf het oriënterende gesprek tot en met de werkelijke installatie en het latere preventieve onderhoud. Verder ontwik specificatie Rocom 1 Rocom comb dienstenpakki -Kostenbespa -Aanvraag en -Volledig op één als meerdere ve -Koppeling vc -Uitstekende De Kievit Verhuizingen Schoolstraat 2 5801 BP Venray 0478-512992 De Kievit Verhuizingen is een familiebedrijf dat ruim 100 jaar ervaring heeft in particuliere, bedrijfs- en rijksverhuizingen. Zowel nationaal als internationaal. Vele grotere en kleinere verhuizingen, uitgevoerd tot volle tevredenheid van onze relaties, staan garant voor een perfecte afhandeling van ook uw verhuizing. Samen maken we een op maat gesneden verhuisplan, hetgeen de complete verhuizing kan zijn of delen ervan. W Grotestraat 68 - Venray - Tel. 0478-582727 e--f-C'LcC'L't<ze''vcL -ycc-LLce- Noord Limburg Wij feliciteren onze collega's van Synthese met hun nieuwe huisvesting en wensen Synthese een geweldige toekomst. Raad van Bestuur GGZ-groep Noord- en Midden- Limburg De GGZ-groep heeft ten doel in Noord- en Midden-Limburg een gespreid, veelzijdig en geïntegreerd pakket van geestelijke gezondheidszorg voor volwassenen en ouderen tot stand te brengen. De instelling biedt ambulante en (poli)klinische zorg, deeltijdbehande ling en langdurige zorg, verspreid over verschillende locaties in Noord- en Midden- Limburg. De zorgvraag van cliënten staat daarbij centraal. GGZ-groep Noord- en Midden-Limburg Stationsweg 46, Postbus 5, 5800 AA Venray (0478) 527 527 www.ggznml.nl,www.servaashof.nl

Peel en Maas | 2005 | | pagina 23