MAAS Voorwoord Aan deze jubileumuitgave werkten mee: PEEL EN MAAS 125 jaar Peel en Maas Zondag 27 maart 2005 - Pagina 3 Hoofdredactie: Ron Koenen Coördinatie: Ron Koenen en Christ van den Munckhof Redactie: Christ van den Munckhof Ron Koenen Maurice Ambauni Wim Moorman Tamara van der Broek Gerard Schutte Wim Thomassen Ying-Fu Li Ton Roskam, voorzitter NNP Jaap Janssen Steenberg, Factor T Foto's: Henk Zanders Bert Smits Jos Euwes Gé Hirdes Sylvia van Nispen, voorlichting Meerlo-Wanssum Jan van der Putten Familie Van den Munckhof Archief Peel en Maas Familie Van Houdt Familie Muijsers Opmaak tekstpagina's: Christ van den Munckhof Johan Loonen Advertentieopmaak: Johan Loonen en Antoon Jansen Kleurplaat: Willy Voesten Met dank aan: Archief gemeente Venray Alle adverteerders Dertig jaar geleden had ik nooit kunnen denken dat ik voor deze jubileumkrant een voorwoord zou schrijven. Nee, echt niet! Ik had andere ambities. Als veertienjarige kon ik redelijk sporten en wilde ik de ClOS-opleiding voor sportleraar gaan volgen. Maar ik had al snel in de gaten dat een glorieuze sportieve toekomst niet voor mij was weggelegd. Ik was geen Pelé, geen Peter Winnen en ook geen Carl Lewis. Ik kon aardig sporten, maar meer ook niet. Nee, het werd me al snel duidelijk dat ik iets anders moest verzinnen waar ik in de toekomst mijn brood mee zou kunnen verdienen. Dat ik anno 2005 hoofdredacteur van Peel en Maas ben, zou je bijna een klein wondertje kunnen noemen. Mijn vader vroeg mij enkele jaren na het ineenstor ten van mijn sportieve ambities of een grafische opleiding niets voor mij was. En u begrijpt het al: ik heb toen 'ja' geantwoord op zijn vraag. Gelukkig, want ik schrijf dit stukje nu als trotse mede-eigenaar van Peel en Maas én van een bijzon der gevarieerd bedrijf. Wij, John van den Munckhof, Colien Jacobs-van den Munckhof en ondergete kende, waren in de gelegenheid om in 1990 het bedrijf van onze ouders over te nemen. Een bedrijf dat zeker niet alleen draait om-Peel en Maas, maar ook om drukwerk, boeken, tijdschriften, pennen, ordners, kabelkrant, paperclips, cd- roms etc. etc. Bijzonder omdat het zo'n veelzijdig bedrijf is. Bijzonder omdat wij de vierde generatie zijn die dit bedrijf onder haar hoede heeft. Ik mag nu dus niet alleen als hoofdredacteur van Peel en Maas in de pen klim men omdat ik toen 'ja' zei. Ik kan en mag dat doen omdat drie eerdere generaties hard gewerkt hebben om het bedrijf draaiende en gezond te houden, om ervoor te zorgen dat de medewerkers een goede boterham verdien(d)en en ook om de Venrayse burgers op de hoogte te houden van het laatste nieuws en, zoals dat mooi op de Belgische televisie wordt gesteld, te voorzien van 'mededelingen van algemeen nut'... Toen Frans Delhougne in 1880 startte met de Venraysche Courant, kon hij niet bevroeden dat die krant 125 jaar later nog steeds zou bestaan. Het is een krant geworden die voor de Venraynaar, en sinds enkele jaren ook voor veel inwoners van Meerlo-Wanssum, fungeert als lokale nieuwsbron. Recent onderzoek toont aan dat de binding met de abonnees groot is, dat de behoefte aan lokaal nieuws ook groot is en dat Peel en Maas door de lezers gewaardeerd wordt. Maar als hoofdredacteur kan ik u verzekeren: het kan altijd nog beter! Ook de komende jaren blijven we werken aan de kwaliteit van de krant, dat beloven we u! Nieuwsblad Peel en Maas bestaat op 27 maart 2005 precies 125 jaar. Vandaag ontvangt u daarom dit jubileumnummer. In deze jubileumuitgave schetsen we voor u in vogelvlucht een beeld van de historie van de familie Van den Munckhof, de historie van de druktechniek maar bovenal van de historie van Peel en Maas. Met interviews, achtergrondverhalen, weetjes en tientallen recente en oude foto's en advertenties. Tevens vindt u in deze speciale een kopie van de eerste uitgave van Peel en Maas, een vier pagina's tellende krant, uitgegeven op 27 maart 1880. Ik wens u veel leesplezier! Christ van den Munckhof, hoofredacteur Peel en Maas •Ska*

Peel en Maas | 2005 | | pagina 3