Venray pakt overlast van fietsen aan G Afscheid van een echt Rabomens Open dag A l cast Ingezonden Huldiging jubilarissen FNV Interieurs met een eigen signatuur "De Hoveniers gratis tuinontwerp TAXATIES bel of mail nu voor winteraanbieding: BEZORGEN? Ongeval Eetcafé De Graaf tijdelijk gesloten Hannes Beukenrode Geldzucht ligging I I Aanbot toilet, voedem 192 rri ■n tuin e-mail: redactie: redartie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Nieuwe fietsenstallingen en regels De gemeente Venray gaat de overlast die door in het win- keicentrum gestalde fietsen wordt veroorzaakt, aanpak ken. Het college van B en W heeft besloten om tijdens de I openingstijden van de winkels i een zogenaamd 'fietsenstallin- t genverbod' in te voeren. Door het plaatsen van nieuwe fiet senstallingen op verschillende i locaties in het centrum, die zijn voorzien van een keur merk, zet de gemeente een t eerste stap om de overlast van I fietsen in het centrum tegen te Het is volgens de gemeente Venray belangrijk dat in het voet gangersgebied een prettig ver- blijfsklimaat ontstaat. Daarbij is j het volgens het college van B en W onder meer van belang dat de ruimte voor de voetganger niet wordt geblokkeerd door uitstallin gen van waren en gestalde fiet sen. Door het plaatsen van extra fietsenstallingen en het tegengaan van rijwieloverlast in het voetgan gersgebied door nieuwe regelge ving in te voeren en die regels streng te handhaven, wil de gemeente Venray de overlast van verkeerd gestalde fietsen in het r: kernwinkelgebied aanpakken. In het voetgangersgebied in het cen- trum van Venrfay komen geen fietsenstallingen te staan. Alleen he straten waar de fietsroutes doorheen lopen en de pleinen worden voorzien vaii stallingsmo gelijkheden, met uitzondering van de Grote Markt en het plein op De Bleek. CAMPAGNE Om de burgers bewust te roakenvan het ingevoerde beleid, verbod flyers aan fietsen beves tigd die buiten de stallingen in het voetgangersgebied staan. In een later stadium worden de fietsen zonder de eigenaar een boete te geven weggehaald, de volgende stap is het_weghalen van de fiet sen met"boete. Het verbod geldt dus voor alle fietsen die tijdens de openingsuren van de winkels bui ten de stallingen staan in het voet gangersgebied in het centrum. Tijdens de avonduren en in de weekeinden is het verbod niet van kracht. De extra fietsenstallingen zijn voorzien van een keurmerk (fiets- parkeur). Dit keurmerk staat garant voor met name de gebruiksvriendelijkheid en de duurzaamheid van de fietsenstal ling. Ook is het voortaan mogelijk om de fiets met een kettingslot aan denieuwe stalling vast te maken. In het centrum van Venray staan nu enkele fietsrekken die in het verleden met name uitgezocht zijn vanwege de vormgeving. De fietsen kunnen echter nauwelijks in de stallingen staan en geven onvoldoende steun. Voor het tegengaan van de rijwieloverlast wordt een handhavingstraject doorlopen. In samenwerking met Q-park, NLW en politie zal dit tra ject vormgegeven moeten wor den qua personele inzet, tijdspad en fasering. Het beleid, dat jaar lijks wordt geëvalueerd, is in samenwerking met de stuurgroep Kwaliteitsplan Centrum tot stand gekomen, evenals het terrassen- beleid en het beleid rondom de winkeluitstallingen in het cen trum. Zie voorwaarden op www.gunhoek.nl Oirlo- Venray UTtnOeK tel. 047H-571000 Denk aan een droomhuis en u denkt aan licht en ruimte. Stelt u zich het schitterende effect eens voor van een serre in de ontlui kende lentezon. Of heerlijk genie ten van de bloeiende natuur in uw tuin, met de schuifdeuren helemaal open. Met aluminium ramen, deuren en serres is in dit verband bijna alles mogelijk, van strak design tot klassieke con structies en speelse details. En alu minium is verkrijgbaar in meer dan 400 prachtige kleuren. Op tweede paasdag (maandag 28 maart) kunt u het zelf gaan ont dekken tijdens de Open Dag van Alcast in Leunen. Aluminium systemen zijn er in honderden kleuren, vormen en stijlen. Maar een paar dingen heb ben ze volgens Frans Seijsener van Alcast in ieder geval gemeen: "aluminium is een oersterk materiaal dat perfect isoleert en bijna geen onderhoud nodig heeft. Maar aluminium is ook nog eens een materiaal dat moeiteloos bij iedere woning of interieurstijl past. Wist u bijvoorbeeld dat u kunt kiezen uit meer dan 400 kleuren en de meest uiteenlopen de vormen? Rond, driehoekig, tra peziumvormig, alles is mogelijk." Niet alleen om letsel door glas splinters te beperken maar zeker ook als inbraakwering is toepas sing van veiligheidsbeglazing bij zonder actueel. Om circa 14.00 uur zullen enkele statische testen worden gedemonstreerd, en kunt u eens met eigen ogen zien wat de toegevoegde waarde van vei ligheidsglas is. Alcast is een van de zogenaam de Reynaers Diamond Partners die op tweede paasdag hun deu ren openen om te laten zien wat er met aluminium allemaal moge lijk is. De Diamond Partners zijn een groep geselecteerde alumini- umconstructeurs die nauw samenwerken met Reynaers, een van de grootste leveranciers van aluminium profielen en systemen in Europa. Bij uw Diamond Partner kunt u terecht voor vak kundig advies en persoonlijke begeleiding bij de keuze voor ser res, ramen, deuren en schuifpui en. Ontdek het zelf tijdens de Open Dag op tweede paasdag bij Alcast, Horsterweg 10a Leunen, of op www.diamondpartner.nl Tijdens de jaarvergadering afgelopen dinsdag heeft FNV Bouw afde ling Venray de jubilarissen in het zonnetje gezet. Na een goed verlopen vergadering werden de 12,5-, 25-, 40- en 50-jarige jubilarissen toege sproken en gehuldigd door voorzitter en districtsbestuurder Hans Weijers. Op de foto de tijdens de jaarvergadering aanwezige jubilaris- Het is een gegeven dat we het interieur van onze woning afstemmen op onze persoon lijkheid. Wie we zijn moet terugkomen in de manier waarop we wonen. Heeft u daar een heel specifiek idee over, dan kan het zijn dat u al tevergeefs diverse meubelza ken heeft bezocht. Bij Hermkes Interieur in Horst vindt u de oplossing. Zij leve ren woninginrichting op maat. Een interieur op maat is uniek en geen enkele showroom zou groot genoeg zijn om de diversi teit aan mogelijkheden te laten zien. De showroom van Hermkes Interieur is dan ook bedoeld om de klant te inspireren en te laten kennismaken met wat er zoal mogelijk is. "Daarom hebben we onze showroom ook uitgebreid en heringericht", vertelt Peter Luijpers. "Dat doen we overigens stapsgewijs. De uitbreiding is gerealiseerd en deels heeft de ruimte een ander aanzien gekre gen. De rest komt de komende maanden aan de beurt." De uitbreiding was onder meer noodzakelijk vanwege de inrich ting van een slaapkamerafdeling, een aparte afdeling voor technisch slaapadvies. "We kunnen een slaapkamer geheel naar smaak van de klant inrichten, eventueel voorzien van inloop- kast", aldus Luijpers, "We kunnen bijvoorbeeld boxspringcombina- ties van het merk Magnitude leve ren die geheel op de wens van de klant en op de sfeer in de kamer zijn afgestemd, van klassiek en tra ditioneel tot strak en eigentijds. Daarbij heeft de klant een stofkeu ze die feitelijk oneindig is." Wat voor de boxspring geldt, geldt ook voor vloerkleden van het merk Carpet Sign: ze zijn te maken zoals de klant het wil. Luijpers: "De stalen van dit merk bestaan uit losse toefjes die de klant kan combineren tot het gewenste resultaat. Daarmee gaan we eerst naar de fabrikant voor een proef en pas als die door de klant is goedgekeurd wordt het geheel volledig uitgewerkt." En zo kan Hermkes Interieur aan alle interieurwensen voldoen, voor de particulier, maar ook voor de zakelijke klant. "Kantoor- en win kelinrichtingen behoren eveneens tot ons vakgebied", maakt Peter Luijpers duidelijk. "En verder maken we natuurlijk de meest uit eenlopende meubels en wandkas- ten. We beschikken niet voor niets over een werkplaats met vak kundig personeel en hoogwaardi ge machines. Daar wordt zo'n beetje ieder interieuridee werke lijkheid." De herinrichting van de showroom heeft al geleid tot de komst van een nieuw pronkstuk, een eigen ontwerp van een keu ken in Italiaanse sfeer. Luijpers omschrijft het als een keuken met een heel pure, rechtlijnige vorm geving. "Deze vormgeving zie je op het moment steeds meer. Met deze keuken laten we de klant zien dat we heel bijzondere interi eurs kunnen maken die ook nog eens heel trendy zijn. Door middel van beursbezoek en het bijhouden van vakliteratuur blijven we voort durend op de hoogte van de nieuwste ontwikkelingen. Daardoor kunnen we interieurs in iedere stijl verzorgen. Al doen we dat niet door klakkeloos te kopië ren. Onze meubels hebben een eigen signatuur, dat van de klant en van ons." Op tweede paasdag vindt er bij Hermkens Interieur van 11:00 tot 17:00 uur een paasshow plaats. U bent dan van harte welkom. Hermkes Interieur Horst, Industriestraat 17a, 077 - 398 08 89. a - Pagr. PEEL EN MAAS Donderdag 24 maart 2005 - Pagina 9 -v Martin Janssen na 38 jaar bankieren in de vut -Mr^+k Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderfrpf 6 Venray SERVICE De politie onderzoekt een een zijdig verkeersongeval dat vorige week woensdagmiddag rond 15.00 uur plaatsvond op de Horsterweg in Castenray. Een 22- jarige man uit Nijmegen reed in een auto over de Horsterweg rich ting Venray toen hij plotseling met de rechtervielen in de berm terechtkwam. Hij corrigeerde en kwam daardoor links in de berm terecht waarbij hij nagenoeg fron taal tegen een boom botste. De auto raakte total loss en de bestuurder is met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht. Eetcafé De Graaf in Venray is van zondag 27 maart tot en met vrijdag 1 april tijdelijk gesloten vanwege een verbouwing. Op zaterdag 2 april gaan de deuren van het eetcafé aan de Stationsweg 1 in Venray weer open. Voortaan is de keuken van de De Graaf open van woensdag tot en met zondag van 16.00 tot 20.00 uur. De officiële heropening van De Graaf is op maandag 4 april. Dan kunnen de klanten ook kennismaken met Maud Min, die naast Wendy Dakkus, de nieuwe mede-eigenaresse wordt van het Venrayse horeca-etablissement. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Vandaag, donderdag 24 maart, is het de laatste werk- I dag van Martin Janssen. De Venraynaar, overigens gebo ren en getogen in Ysselsteyn en lang woonachtig geweest in Maashees, gaat dan na 37 jaar bankieren bij de Rabobank in de vut. Martin Janssen kwam in 1967 bij de Rabobank terecht, destijds nog gevestigd aan de Julianasingel. "Ik had eerst bij de Rabobank in Merselo gesollici- teerd, maar directeur Cunnen in Venray wilde mij hebben als zijn secretaris. Ik kon daar vrij snel aan de slag. De Boerenleenbank telde destijds zo'n vijftien perso- neelsleden", vertelt Martin. "Een kleine organisatie waar de direc teur de commerciële man was en de klantencontacten had. Ik moest de afspraken vervolgens uitwerken en afhandelen." Vanuit die functie groeide Martin Janssen door tot relatiebeheerder waarbij met name het bedrijfsleven onder zijn hoede viel. In die periode maakte hij ook de grote groei mee van de bank. "Bedrijven gingen steeds meer over tot het betalen van salarissen via de bank. Dat ziet. Bot* betekende een enorme groei aan ipkarnet particuliere klanten. Daarnaast groeide Venray zelf ook, wat de bank geen windeieren legde." Eind zeventiger jaren wilde Martin Janssen wel iets anders en solliciteerde hij op de functie van bankdirecteur in Oirlo. Een func tie die hij bekleedde tot en met 1993. Daarmee kwam Martin in de agrarische wereld terecht. Die was hem overigens niet vreemd want zijn ouders hadden vroeger ook een boerenbedrijf. Maar ook de Rabobank ont kwam niet aan schaalvergroting en begin negentiger jaren werd er gepraat over fusies. "We waren in gesprek met alle kerkdorpen en Venray. Nu is een fusie niet alleen het samengaan van bedrijven, maar vooral ook het koppelen van emoties. Dat bleek in 1993 tijdens de fusiebesprekingen. Venray was een bank voor met name de mid denstand, terwijl de kleinere ban ken in de dorpen agrarisch gericht waren. Je kon toen rustig stellen dat de ene bank de andere niet was. De emoties zaten heel diep en de bestuurders hadden weinig gevoel met elkaar. Uiteindelijk vonden de kerkdor pen, met uitzondering van Oostrum, elkaar. Dat was de geboorte van Rabobank Zevenrode." Op de afronding van die fusie kijkt Janssen tevreden terug. "Het feit dat die kerkdorpen elkaar vonden en iedereen ervan door drongen was dat schaalvergroting noodzakelijk was, gaf mij een goed gevoel." Janssen werd verantwoordelijk voor de totale bedrijfsvoering, van administratie tot automatisering, van het maken van jaarstukken tot en met de facilitaire dienst. Zo was hij ook via Rabobank Nederland nauw betrokken bij de introductie van pinnen en tele bankieren. "Ook de kleine banken konden daar niet aan ontkomen. Maar het ging er uiteindelijk om onze medewerkers en de klanten te helpen hun werk zo efficiënt mogelijk te laten doen." Zelf had Martin Janssen achteraf best wel wat moeite met die fusie. Hij was immers directeur van een kleinere bank en werd vervolgens manager achter de schermen van een grotere organisatie. "Voor de fusie was ik de animator van het proces. Als bestuurder zie je dat het die kant op moet. Na de besluitvorming ga je er pas over nadenken dat je zelf ook een onderdeel van het proces bent. Dat gewenningsproces heeft voor mij een jaar geduurd." Die fusie was goed en wel afge rond toen de volgende fusie al weer op de rol stond. De banken van Meerlo, Wanssum en Blitterswijck zochten toenadering tot de Venrayse kerkdorpen waar bij de Rabobank Zevenrode uit groeide tot een landelijk gezien grote agrarische bank, gevolgd door uiteindelijk de onvermijdelij ke fusie met Rabobank Venray- Oostrum. "Die laatste fusie heeft heel wat voeten in de aarde gehad. Ook hier speelde emoties een belangrijke rol. De leden van de Venrayse bank gingen uitein delijk akkoord nadat de fusie al een keer was afgekeurd. Voor mij was dat een spannende fase. Ik was samen met mijn collega van Venray verantwoordelijk voor de administratieve fusie. Dat luister de enerzijds heel nauw met een lange voorbereidingstijd. Anderzijds konden we niets doen zolang we geen groen licht had den." Vervolgens kreeg Martin Janssen te maken met de over gang van de gulden naar de euro. "Een nog grotere operatie met achter de schermen veel testen van nieuwe software. Daarnaast had het werken met twee valuta's een enorme impact op de organi satie. Uiteindelijk is alles goed ver lopen, maar de introductie van de euro bracht toch de nodige zor gen met zich mee." De laatste klus was de verbou wing van het bankgebouw aan het Schouwburgplein. En, zoals Beste Hannes, als ik wist wie je was, dan kwam ik met een grote koekenpan om je een flinke mep te verkopen. Waar haal je in vredes naam het lef vandaan om op zo'n grove manier uit te halen naar vrouwen met een maatje meer die zich daar niet voor schamen en die de moed hebben om zich te laten zien zoals ze zijn? Gewoon, open lijk. Die vrede hebben met het feit dat ze, om welke reden dan ook, te zwaar zijn. Ook ik heb overge wicht en ben op een leeftijd waar op comfort voor mode gaat. En ik zal om die reden dan ook niet meer met een blote navel over straat lopen. Daar zou ik ook het lef niet voor hebben. Maar... ik heb wel het lef om mijn eigen naam onder dit ingezon den stuk te zetten. Ik gebruik geen schuilnaam, wat natuurlijk wel superhandig is als je eens lekker anderen voor schut wil zetten of om de een of andere reden je frus traties moet botvieren. Volgens mij ben jij een klein mannetje met een groot ego! Dit keer ben jij in mijn optiek in ieder geval te ver gegaan. Veel te ver en met jou het week blad Peel en Maas dat het bedoelde artikel afdrukte. Zal me benieuwen of jullie ook het lef hebben dit ingezonden stuk af te drukken. Enne... Hannes? Hou het voor taan weer netjes. Doe normaal! G. Wolters, Venray Naar aanleiding van een artikel in Dagblad De Limburger, voel ik me verplicht om deze brief te schrijven. Ik heb de laatste drie maanden van 2004 in Beukenrode gewoond om te revalideren. Juist in de winter en de feestmaanden. Toen heb ik ervaren hoe verzor genden werkelijk alles eraan doen om het de bewoners zo prettig mogelijk te maken. Het werd bij voorbeeld te koud om naar buiten te kunnen gaan met de rolstoelen. Dus werd er binnen van alles geor ganiseerd. Kienmiddagen, mode show, disco, kaarten. Het sinter klaasfeest vulde het hele gebouw, kerstconcerten in het restaurant. Daarvoor werd telkens alles mooi versierd, steeds weer anders. Oud en nieuw uitbundig. Kortom, veel extra werk voor het personeel. Ook als mijn kamergenoot of ik 's j nachts hulp nodig hadden, dan was die snel ter plaatse. En altijd heel liefdevol en geduldig. Ik zag hoe iemand die het leven niet meer zag zitten, en niet meer wilde eten, met veel geduld werd gevoerd en weer ging deelnemen aan activiteiten. Ook elke zondag! de kerkdiensten, elke week met, een ander zangkoor. Toen ik weerl thuiskwam, heb ik vaak gezegd:! als je niet meer thuis voor jezelf!;^ kunt zorgen, ben je het beste af in Beukenrode. Zo, dat moest mij i even van het hart. Hetty Kengen-van Dierendonck Bestemmingen geven grof weg! aan waar en hoe er gewoond en gewerkt mag worden. Ontelbarej ambtenaren en politici zijn dage-| lijks druk doende om gronden van! het, naar hun visie, juiste stempel tje te voorzien. Zo is door bevol- j kingstoename en industrialisering veel van onze voormalige land bouwgrond anders bestemd: geworden. Aangezien dit gestem j i pel aan politici voorbehouden ïs. kwamen enkelen van hen op hefl idee om dit omkatten van gron-, den financieel uit te buiten Vanuit de randstad, de grootstej beerput van Nederland als u heli mij vraagt, werden de alom; gevreesde stankcirkels, bouwqua ta en andere bouwbeperkingerj i geïntroduceerd. Gronden voor dei j bouw van woningen en bedrijver zijn hierdoor kunstmatig schaars geworden en zoals u weet koster! schaarse goederen veel geld er veel geld is wat de overheid ir toenemende mate nodig heeft. Zc kan het zijn dat landbouwgronc van 4 euro per m2, zonder dat ei ook maar een schop in de gronc j is geweest, met het gemeentelijl toverstafje, van de ene op dt j andere minuut 240 euro waard is I Probleem is evenwel dat nieïl alleen de politiek maar ook pro jectontwikkelaars en grondspecu I lanten dit toverstafje kunnen han j teren. Aangezien de een nie zonder de ander kan, blijven par tijen elkaar gronden, bouwrech ten en winsten toeschuiven Volgens het programma Zembl: van enkele weken geleden zijn ir vergelijking hiermee de landelijke j bouwfraudes te verwaarlozen er wordt het gemeentelijk grond- er bouwbeleid nog uitsluitend inge geven door financieel eigenbe j lang, een mening die ik van hartr i deel. En zo kan het zijn dat d< koper van een, vaak tot op he bot uitgeklede, burgerwoning var het type "100 stuks van hetzelfde laken een pak" 50.000 euro een malige "grond"belasting voor he algemene doel betaalt, terwijl bij voorbeeld een agrariër in het bui tengebied hiervan gevrijwaard is Tel daar nog eens de extra wins van naar schatting 25.000 euro per woning op, die de nagenoeg monopolistische projectontwik keiaars berekenen, dan weet j< dat je als koper nog tig jaren kron moet liggen om dit terug te ver dienen. De provincie wil met haa contourenbeleid een eind maker aan het winstbejag van de project ontwikkelaars door kunstmatige bouwschaarste in de dorpen t< scheppen, waardoor het mogelijl wordt op gecontroleerde plekker net buiten de dorpen kavels uit t< geven, waarvan de winsten ter algemene nutte, bijvoorbeeld he opheffen van stankcirkels en he aanplanten van nieuwe natuur aangewend kunnen worden Vooralsnog zie ik deze poging on de huidige willekeur uit te ban nen als een verplaatsing van he probleem. Het zou beter zijn on bestemmingswinsten (na aftrel van een deugdelijke schadever goeding en een winst van plusmi nus 10 euro per m2) voor 100% ir de staatskas te laten vloeien er mensen meer keuzevrijheid t< bieden om zich binnen bestaand< stankcirkels te vestigen. Hierdoo: komt er meer aanbod van betaal bare woningbouwgronden en za de kwantiteit en kwaliteit var woningen toenemen. Leo Reintjes, Leuner iedereen kan constateren, heeft Martin Janssen dat met zijn men sen eveneens tot een goed einde weten te brengen. "Er waren de laatste maanden nog enkele zaken die afgehandeld moesten worden. Dat is nu achter de rug en dus kreeg ik ook tijd om aan mijn afscheid te denken. Ik ben in ieder geval blij dat ik aan dat pro ject heb mogen meewerken en dat ik tot aan het eind van mijn carrière zinvol bezig heb kunnen zijn." Wat niet wegneemt dat Janssen na zijn vut niet zinvol bezig kan zijn. Hij is onder meer voorzitter van de cliëntenraad van het Schuttersveld. "Daar kan ik me zelfs zakelijk mee bezighouden" aldus Janssen, die aangeeft dat in die sector tal van ontwikkelingen gaande zijn. "Mijn ervaring met fusies kan in dat proces een posi tieve rol in spelen", meent Janssen. Daarnaast heeft Martin Janssen nog tal van hobby's, zoals motor rijden, bridgen en bergbeklim men. "De Mont Blanc heb ik al gehad maar de Himalaya of de Kilimanjaro zijn voor mij nog mooie uitdagingen." Op 1 april is er in de Witte Hoeve een receptie waar genodig den afscheid kunnen nemen van Martin Janssen.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 9