1 IKÜ L P Venray deelnemer Entente Florale Gemeente Venray III Informatieavond reconstructie Oude Oostrumseweg Terugblik laatste informatieavond Oranjebuurt Vervangen asfaltverharding Beekweg - Noordsingel Openbare bekendmakingen Zomertijd I' Kijk ook op www.venray.nl Kwijtschelding gemeentelijke belastingen J PEEL EN MAAS Donderdag 24 maart 2005 - Pagina pgg Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Maandag van 12.00 tot 20.00 uur. Dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 355 Week 11 De gemeente nodigt belanghebbenden uit op woensdag 30 maart met haar van gedachten te wisselen over de reconstructie van de Oude Oostrumseweg. De informatieavond is van 19.30 tot circa 21.00 uur in De Witte Hoeve. De gemeente is onlangs gestart met de voorbereidende werkzaamheden voor deze reconstructie. Op de informatieavond presenteert ze onder andere een aantal randvoorwaarden waaraan de reconstructie naar haar idee dient te voldoen. Echter, voordat er een concreet ontwerp gemaakt wordt, wil zij eerst peilen wat er leeft onder de belanghebbenden. Ook wil de gemeente graag weten of er behoefte is aan het oprichten van een klankbordgroep. Voor vragen over de informatieavond of over de her-inrichting van de Oude Oostrumseweg kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten. De 2005 :un Ai) inde ludie lub. usiti loog Dit e cht Kept lerlir lechi ndei ievel Irani Venray is genomineerd voor de nationale groencompetitie Entente Florale 2005. Medio oktober is de feestelijke prijsuit reiking van de Groenste Stad en het Groenste Dorp van Neder land. In de categorie steden (plaatsen met meer dan 15.000 inwoners) neemt Venray het op tegen Amstel veen, Dordrecht, 's Gravezande, Nuenen, Winterswijk en Zwolle. In de categorie kleine steden en dor pen gaan Beesd (gemeente Gelder- malsen), Eersel en Wijhe (gemeente Olst-Wijhe) de onderlinge competitie aan. De jury van Entente Florale bestaat uit tuin- en landschapsar chitecten, hoveniers, gemeentelijke managers en (beleids)medewerkers op het gebied van ruimtelijke in richting en het milieu. De jury werkt met objectieve criteria die specifiek voor deze competitie zijn opgesteld. De beoordeling is in de periode juni tot en met augustus. Aandacht De Nederlandse groencompetitie is een uitvloeisel van de Europese Entente Florale, waaraan nu elf landen deelnemen. Deze Europese wedstrijd is in het leven geroepen om het belang van goede en ook kleurige groenvoorzieningen in stad en landschap onder de aandacht te brengen bij zowel overheden als Dinsdag 29 maart start de uitvoering van de laatste fase van de reconstructie van de Oranjebuurt. Het betreft de Mgr. Nolensstraat, Kard. van Rossumstraat en Dr. Poelsstraat. Op 15 maart presen teerde de gemeente de definitieve plannen aan de bewoners en belangstellenden. Ook heeft de gemeente met de bewoners afspraken gemaakt over de uitvoering. Behalve de planning zijn veel praktische zaken besproken, zoals tijdelijk parkeren, omgang met huisvuilcontainers en gebruik van het riool tijdens de werkzaamheden. Verder heeft de aannemer die de werkzaam heden voor zijn rekening neemt zich aan de buurt voorgesteld. Tijdens de koffiepauze kreeg iedereen de gelegenheid de plannen op tekening te bekijken en hierna konden er vragen worden gesteld. De gemeente en de klankbordgroep Oranjebuurt hebben die samen beantwoord. Het verslag van de avond en de tekeningen liggen voor iedereen ter ihzage bij de publieks- balie. Medio juli rondt de gemeente deze fase en daarmee het project dat vijfjaar duurde af. Wethouder Driessen heeft tijdens een eerder werkbezoek een groot feest in het vooruitzicht gesteld om dit heuglijke feit met de hele Oranjebuurt te vieren. mev iWiev bedrijfsleven en inwoners. Weten schappelijk onderzoek heeft duide lijk de positieve effecten van groenvoorzieningen op het welzijn en welbevinden van mensen aan getoond. Daarbij versterkt goed aangelegd en onderhouden groen de toeristische, sociale en economische aantrekkingskracht van een gemeente. De gemeente start op dinsdag 29 maart met de eerste fase van de aanleg van de Nieuwe Overloon- seweg. Ze begint met het vervangen van de asfalt verharding op de Beekweg en de Noordsingel. De werkzaamheden duren ongeveer twee weken. Het wegvak wordt afgesloten vanaf de verkeersdrempel nabij Beekweg nummer 2 tot en met de kruising van de Noordsingel met de Overloonseweg. Dit geldt voor alle Vergaderingen Agenda voor de vergadering van de bestuurscommissie begraafplaatsbeheer op dinsdag 22 maart 2005, aanvang 16.00 uur, in het gemeentehuis. 1. Opening en mededelingen. 2. Spreekrecht van de burger. 3. Verslag vergadering 22 december 2004. 4. Actielijst. 5. Stand van zaken Genius Loei. 6. Loods. 7. Vraag plaatsen grafsteen over 'dubbel graf'. 8. Rondvraag. Verkeerszaken Verkeersmaatregelen Besluiten - De Voorde - vaststellen straatnaam voor de openbare toegangsweg, vanuit de Deurnese- weg, voor het bedrijventerrein De Hulst II - De Schans, Duinhof, Dijkhof, Donkweg, Buizerdlaan en Torenvalk - vaststellen straatnamen voor plandeel Aan den Heuvel van het bouwplan Brabander - Vaststellen van de thema's 'vogels' (water-,weide-, bid- en/of roofvogels) en 'hoogtes in het landschap' (Aan den Heüvel) voor het huidige en de resterende plandelen van bestemmingsplan Brabander - Raadhuisplein en Sint Jozefklooster - vaststellen en hiermee formaliseren van de namen voor de bestaande parkeerterreinen U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht, - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bouwplannen Aangevraagd Bouwvergunningen en vrijstellingen - Aan de Dril 13 - vergroten woning (ba050104, 14/03) - Lollebeekweg 34 - oprichten vleeskalverenstal (ba050105, 15/03) - De Boog 25 - ged. veranderen woning (ba050106, 14/03) - Wisselhof 3 - vergroten woning (ba050107, 15/03) - Vredeweg 17 - vergroten woning (ba050108, 11/03) - Joke Smitstraat 72 - vergroten woning (ba050109, 14/03) - Witzand 1 - veranderen voorgevel (ba050110, 14/03) - Eisenhowerstraat 17 - vergroten woning (ba050111, 14/03) - Biezenvenneke 3 - oprichten berging - opslag - garage (ba050112, 15/03) - Dillingstraat 4 - plaatsen carport (ba050113, 16/03) De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze indienen. Voorgenomen vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen -voor zover nodig met toepassing van art. 15; 17; 19, lid 1; 19, lid 2 of 19, lid 3 Wet ruimtelijke ordening en art. 50, lid 4, 5 of 6 Woningwet- voor: - Molenhofweg 9 - ged. vergroten woning (ba050069). U kunt de desbetreffende stukken van 21 maart t/m 22 april 2005 (vier weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Vergunningen verleend door Burgemeester en Wethouders - Adelbertweg 31 - vernieuwen dak (ba050044, 14/03) - Coppelenberg 29 - vergroten woning (ba050062, 15/03) - Sterremuur 17 - verbouwen garage (ba050005, 15/03) - Sterremuur 3 - vergroten woning (ba050003, 15/03) - Sterremuur 15 - vergroten woning (ba050004, 15/03) - Sleutelbloem 48 - vergroten carport(ba050007, 16/03) - Joke Smitstraat 17 - vergroten woning (ba050078, 16/03) - Buitenhof 4 - vergroten woning (ba050008, 16/03) - St. Antoniusstraat 26 - vervangen garagedeur door pui (ba040511, 16/03) - Zwarte Klef 42 - verbouwen woning bouwen schuur (ba040436, 15/03) - Moostdijk 3 - oprichten van veestalling (ba050063, 16/03) - Maasheseweg 81 - wijzigen gevel (ba050017, 16/03) Bouwvergunningen tweede fase - Steegse Peelweg 87 - vergroten varkensstallen (ba040509, 16/03) Sloopvergunningen - Zwarte klef 42 - ged. woning en bijgebouw (slp040054,15/03) - Stationsweg 15 - aan- en bijgebouwen (slp050007, 16/03) U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Zie voor het indienen van een bezwaarschrift onder het kopje Verkeerszaken. Wet milieubeheer Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de Inrichting gelegen aan: - Veulenseweg 40 te Veulen - een revisievergunning te verlenen aan L. van Dijck, Veulenseweg 40 te Veulen voor een melkveehouderij. Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu Vitte: Olymi li verkeer met uitzondering van fietsers en voetgangers. Doorgaand verkeer richting Overloon wordt omgeleid via de Nieuwe Maasheseweg en industrieterrein Smakter- heide. Vrachtverkeer richting Vredepeei en Deurne wordt via de Oostsingel, Zuidsingel en Langstraat naar de N270 geleid. Het overige verkeer van of naar Merselo en Vrede peei wordt omgeleid via Oostsingel, Zuidsingel, Westsingel en de Merseloseweg. Voor vragen kunt u bellen met de afdeling Publieksdiensten. te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 24 maart 2005 t/m 21 april 2005 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke bedenking indienen bij Burgemeester en Wethouders. U kunt -schriftelijk en gelijktijdig met de bedenking- vragen uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook een mondelinge bedenking indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. De aanvrager wordt hiervoor uitgenodigd. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u tijdig een bedenking hebt ingediend of wanneer u een belanghebbende bent en aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluiten Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Teeuwenhofweg 21 te Leunen - een veranderingsvergunning te verlenen aan Champi d'or V.O.F., Teeuwenhofweg 21 te Leunen voor het veranderen van de werking van een champignonkwekerij. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. Het besluit is gewijzigd ten opzichte van het ontwerpbesluit. U kunt de desbetreffende stukken van 24 maart 2005 t/m 5 mei 2005 inzien. U kunt van 25 maart 2005 t/m 6 mei 2005 een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit hebt ingediend - belanghebbende bent en aantoont dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit in te dienen - een bedenking hebt tegen de wijzigingen die zijn aangebracht ten opzichte van het ontwerpbesluit. De besluiten treden in werking na afloop van de beroepstermijn. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder In werking voordat op dat verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of vla www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Donderdag 24 maart 2005 Burgemeester en Wethouders van Venray In de nacht van zaterdag 26 op zondag 27 maart gaat de zomertijd in. De klok gaat om 2.00 uur een uur vooruit. Meerl lolth rOP'i Astrar Wans: Opnii Zal he U heeft in februari een gecom bineerde aanslag gemeentelij belastingen 2005 ontvangen. Als u niet in staat bent dezeti betalen, kunt u kwijtschelding] aanvragen. ranV ipee: )e sta Phi Nic Gei Rol )Ko Re 11)S: Venn Toost ier en Paul1 Insf 4uu Kwijtschelding aanvragen doet u met een kwijtscheldingsformulier,] Dat kunt u aanvragen door de 'ai vraagkaart kwijtscheldingsformuli op pagina 17 van de bijsluiter bijf Doe aanslag gemeentelijke heffingeni.' Toescl te vullen. Ook kunt u het formulie^^ afhalen bij de afdeling Publieksdit Üjzon sten. Het ingevulde formulier m« binnen zes maanden na dagteken -Leui van de aanslag inleveren. Of u in aanmerking komt voor kwijtschei' ;je|en ding van de OZB, afvalstoffenhefii kn.T vastrecht, rioolrechten en de hon- „W{ denbelasting (alleen voor de eersïomvs en enige hond) hangt af van uw weg t comp soonlijke omstandigheden (leefsitiy0rig< atie, vermogen en/of inkomen). sen. I zonda naai: vertrc incas! Aan aan de Voor de aanslag voor de afval stoffenheffing variabel recht (de ledigingen van de afvalcontainersftegen' of het gebruik van de ondergronds afvalbakken) kunt u geen afzonde' lijk kwijtscheldingsverzoek indiene boom Als u een verzoek om kwijtscheldt indient voor de gemeentelijke beliopiinl tingen, dan beoordeelt de gemeen "annc geenn de kwijtschelding voor het variabe |0an B Tlioon kansje van Bn Leui gen luel. I meterj sen vai oen ha hiene lers I: mocht Van; ledrijf meer gunse «as.E recht afvalstoffenheffing automa tisch mee. Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Claudia Hendrlckx, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers, Venray Fotografie Gé Hlrdes, Mijntje Wismans Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray ens, laokla uidde )e Br; inks i 'lak d aap Li nerge

Peel en Maas | 2005 | | pagina 20