den Uitwerking strategische visie wonen Het nieuwe in Aan den Heuvel Gemeente Venray Aanpak 'Werkende Weg': work first Nieuwe „Tlstraatnamen Opplussen woningen Veltum Regionale samenwerking handhaving Telefonische bereikbaarheid verbeteren Gemeentehuis tijdelijk gesloten Vernieuwde huisvesting bibliotheek pchol De gemeenten Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum, Sevenum en Venray willen per 1 april gaan samenwerken in één gemeenschap pelijk team Handhaving. Het team van 21 medewerkers komt dan in dienst van de gemeente Venray en houdt van daaruit ook in de deel nemende gemeenten toezicht op de naleving van de regelgeving. Eind 2004 hebben de besturen van de vier gemeenten besloten de handha- ivingscapaciteit te bundelen tot één gezamenlijke organisatie. Deze samen werking moet de versnippering van de handhaving en de kwetsbaarheid van |de bestaande formatie tegengaan. Door de schaalvergroting is het ook [mogelijk om meer specifieke deskundigheid te organiseren en efficiënter te (Werken. De betrokken gemeenten blijven wél ieder verantwoordelijk voor het eigen handhavingsbeleid. Ook bepalen zij zelf welke handhavingsactivi- jteiten zij prioriteit geven. Verder wordt in de uitvoering van het beleid op- jtimaal rekening gehouden met lokale omstandigheden. De vier gemeenten hebben onderling afspraken gemaakt over de mate en wijze van uitvoering Nan het handhavingsbeleid op het terrein van ruimtelijke ordening, bouwen en |Wonen, milieu, brandveiligheid en de Algemene Plaatselijke Verordening (APV). jVoorbeeldproject r0°r de Venrayse burgers verandert er, buiten de verbetering van de penstverlening, weinig. Voor de inwoners van Horst aan de Maas, Meerlo- fWanssum en Sevenum verandert de bereikbaarheid van de handhavings- organisatie. Inmiddels trekt het samenwerkingsverband handhaving de indacht van de landelijke overheid. Het ministerie van VROM heeft de ^menwerking aangemerkt als landelijk voorbeeldproject. Inwoners van de gemeente Venray die vanaf nu een beroep doen op een uitkering bij de gemeente krijgen meteen werk aangeboden. Om dit te realiseren heeft de gemeente haar eigen aanpak ontwikkeld genaamd 'Werkende Weg'. Door de klant direct aan een baan te helpen wordt de periode van werk loosheid zo kort mogelijk gehouden. Bovendien is het voor de klant een stimulans om door middel van werk in zijn of haar eigen levensonder houd te blijven voorzien. Daarnaast voorziet de aanpak 'Werkende Weg' ook in de mogelijkheid om aanvullende ondersteuning van de gemeente te krijgen. Bijvoorbeeld in de vorm van scholing of opleiding. Het traject 'Werkende Weg' wordt niet gestart als dat vanwege individuele omstandig heden (nog) niet mogelijk is. Omdat de gemeente deze aanpak niet alleen kan realiseren heeft ze samenwerking gezocht met diverse partners. Op dit moment liggen er afspraken met het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI), Adecco en de NLW Groep. pïEL EN MAAS Donderdag 24 maart 2005 - Pagina 19 Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Maandag van 12.00 tot 20.00 uur. Dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. De strategische visie voor Venray 2015 gaat de gemeente vertalen naar concrete, gebiedsgerichte maatregelen voor de komende tien jaar. Het college heeft besloten daartoe een gemeentelijk ontwikke lingsperspectief inclusief een gebiedsgericht uitvoeringsprogramma op te stellen. Om de ontwikkeling van Venray in goede banen te leiden werkt de gemeente aan een groot aantal projecten en reguliere activiteiten. Maar om haar regiefunctie beter vorm te geven heeft ze behoefte aan meer samenhang en afstemming tussen deze activiteiten. Hierdoor kan ook de invloed van burgers beter tot z'n recht komen. Gebiedsgericht Het ontwikkelingsperspectief en uitvoeringsprogramma gaan richting geven aan maatschappelijke, economische en ruimtelijke zaken. Daarnaast moet het perspectief een groot aantal lopende beleidsinitiatieven en projecten binnen de gemeente stroomlijnen. Uitgangspunt bij deze aanpak is dat lopende activiteiten niet meer stagneren. De beleidslijnen uit het ontwikkelingsplan en met name ook uit het uitvoeringsprogramma worden gebiedsgericht uitgewerkt. Dat is belangrijk omdat beleidslijnen en projecten voor het stedelijk gebied van Venray heel anders kunnen zijn dan die voor het buitengebied. Het buitengebied op zijn beurt vraagt om een andere aanpak dan bij voorbeeld de dorpen. Het ontwikkelingsperspectief komt, net als de strategische visie, in samenspraak met de Venrayse gemeenschap tot stand. De gemeente kan haar taak immers alleen goed invullen in samenwerking met haar partners. Fasering Het opstellen van het ontwikkelingsperspectief vindt in fasen plaats. De eerste fase, de verkenningen, heeft intern plaatsgevonden en is vrijwel afgerond. In april start de tweede fase, de visievorming en discussie. Dan bepaalt de gemeente via een aantal brede discussiebijeenkomsten de richting. In de laatste fase, die in het najaar start, wordt het feitelijke perspectief geschetst en een uitvoeringsprogramma opgesteld. slagvaardig en klantvriendelijk afgehandeld. Ook beantwoorden de breed opgeleide medewerkers van de telefooncentrale de meeste vragen zelf. Als dat niet kan, moet de medewerker de vraag bij een specialist kunnen neerleggen. Het komt echter nog te vaak voor dat een burger zelf nogmaals terug moet bellen. Een van de belang rijkste verbeterpunten is dan ook de directe bereikbaarheid van de medewerkers van de vakafdelingen. Als iemand niet bereikbaar is, moet een collega de vraag van de beller noteren en regelen dat deze later wordt beantwoord. Een beller die een ingesproken bericht achterlaat, moet voortaan binnen 24 uur een bericht terug ontvangen. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Week 12 Het gemeentehuis is van vrijdag 25 maart tot en met vrijdag 1 april gesloten. Dan treft de gemeente de laatste voorbereidingen voor de officiële opening van de nieuwe publiekshal op vrijdag 1 april. Vanaf maandag 4 april is de hal geopend voor publiek. Om alles in gereedheid te brengen voor de opening sluit de gemeente haar deuren van dinsdag 29 maart tot en met vrijdag 1 april. Vrijdag 25 maart, Goede Vrijdag, en maan dag 28 maart, Tweede Paasdag, is het gemeentehuis sowieso gesloten. De gemeente roept iedereen op om met vragen en verzoeken vóór vrijdag 25 maart naar het gemeen tehuis te komen. Vanaf maandag 4 april kan iedereen weer terecht in de nieuwe hal, het nieuwe informa tiecentrum én de nieuwe studiezaal van het gemeentearchief. Uitzonderingen Voor aangifte van geboorte of overlijden kan iedereen op dinsdag 29 tot en met donderdag 31 maart van 10.00 tot 11.00 uur terecht op het gemeentehuis. Op donderdag 31 maart kunnen klanten van de afdeling Maatschappelijke Dien sten tussen 9.00 en 13.00 uur hun inkomstenbriefje afgeven. Voor het inzien van termijngebonden stuk ken kunnen mensen op afspraak, behalve op vrijdag 1 april, op het gemeentehuis terecht. Voor boven staande zaken kunnen burgers zich melden via gebruik van de deurbel bij de noodingang. De gemeente vraagt haar burgers om begrip voor de tijdelijke overlast. •M r-- an Sul,.. ichlejf kbladl en As venray groeit. Nieuwe gebieden, °C^ nieuwe straten en dus nieuwe mei ezeai straatnamen. Het college heeft lartei weer zeven nieuwe straatnamen 3te'$ vastgesteld. an hij den,, - Vein Vooralle plandelen van bestem- Oiiè imingsplan Brabander zijn thema's ie vastgesteld. De straten zijn aan ellinj ieen 9ebiec* gekoppeld en daardoor 'oinii makkelijker te vinden. In uitbrei- dingsplan Aan den Heuvel worden aa de nieuwe straten ten oosten van de g, Nieuwe Overloonseweg (richting St. Anna) vernoemd binnen het thema 'hoogtes in het landschap'. Vastge- [steld zijn nu de namen De Schans voorde interne rondweg, Duinhof en Dijkhof voor de aanliggende hofjes en Donkweg voor de tussen- veg. Allemaal namen van natuur- 5 j ijke of kunstmatige verhogingen fin het landschap. Voor de wegen tin Aan den Heuvel ten westen van je Nieuwe Overloonseweg (richting lobeek) is het thema 'vogels' en in leze fase roofvogels (of bidvogels). Hier worden nu de eerste twee itraten gerealiseerd met de namen lulzerdlaan en Torenvalk. Er volgen log meer straten binnen dit thema. In latere uitbreidingen gaat het lema over in weidevogels en nog rerder richting de Loobeek gaat het iver in watervogels. zee» c Bedrijventerrein De Hulst II ;lt Ti 'De openbare toegangsweg, vanuit i^dei de Deurneseweg, voor het bedrij venterrein De Hulst II krijgt De Allen Voorde als straatnaam. Een voorde nfoni is een doorwaadbare plek in een indei 'beek of rivier. De Archeologische Werkgroep Venray (AWV) heeft tijdens archeologisch onderzoek in het plangebied een 'voorde' aange troffen onder de betreffende weg en ie op stelde daarom deze toepasselijke it hd straatnaam voor. ml. Op lent >end )0 De nieuwe woonwijk Aan den Heuvel krijgt na zorgvuldige voorbereiding een vliegende start. Aan den Heuvel groeit aan de noord-westkant van Venray, ten noorden van de Beekweg/Noordsingel en ten westen van de Overloonse weg. Nadat veel zaken op papier zijn uitgewerkt, worden nu de eerste contouren zichtbaar in het veld. In het eerste gedeelte zijn alle bouwwegen en leidingen al aangelegd. Ook zijn de eerste bouwvergunningen verleend, de eerste woningen verkocht en binnenkort start de bouw van de eerste patiowoningen. De start van de bouw van de volgen de serie woningen, van vrijstaande en twee-onder-één-kap tot huurwoningen, zal snel volgen. De belangstelling voor de verschillende woningen is groot, zo blijkt uit het aantal mensen bij de informatieavond en de snelle verkoop van de eerste woningen. Aan den Heuvel is een gemeenschappelijk project van de gemeente Venray met projectontwikkelaar Loobeek BV. Wilt u meer informatie? De derde editie van de nieuwsbrief 'Puur wonen Aan den Heuvel' is vanaf nu verkrijgbaar bij de publieksbalie op het gemeentehuis en te downloaden op www.venray.nl of op de nieuwe website www.aandenheuvel.nl. Kijk voor informatie over de nieuwe wijk Aan den Heuvel op www.aandenheuvel.nl De gemeente heeft in het kader van de stedelijke vernieuwing 19.000 gereserveerd voor het opplussen van particuliere wonin gen in Veltum. Zij heeft de commissie Ouderenhuisvesting gevraagd de inventarisatie, coördinatie en begeleiding voor haar rekening te nemen. Het merendeel van de oudere huiseigenaren wil zo lang mogelijk in de eigen woning blijven. Vanwege het onderhoud aan huis en tuin verhuizen zij echter vaak naar een appartement. Door een goede opplusregeling hoeft dat niet meer. Met een vouchersysteem kunnen dan uren of diensten worden ingekocht. Denk, bijvoorbeeld, aan een klussendienst. Themamiddagen Het bedrag van 19.000 is voor het opzetten van de opplusregeling. Die moet voor iedereen toegankelijk en uitnodigend zijn. Verder is het mogelijk de deelnemers subsidie te geven voor de eerste inventarisatie, een eerste klus of het eerste tuinonderhoud. Maar, wel onder de voorwaarde dat de eigenaar minimaal eenzelfde bedrag inlegt. Hoe de regeling precies vorm krijgt, wordt tijdens vier themamiddagen verder uitgewerkt. De bijeenkom sten, gepland in de tweede helft van april, hebben als thema: veiligheid in en om het huis, een onderhoudsarme tuin, zorg aan huis en een klussen dienst. Ruim tweehonderd mensen hebben zich hiervoor opgegeven. De gemeente heeft eind 2004 onderzocht hoe het staat met haar telefonische bereikbaarheid. Met het resultaat, een 6,9, is zij niet tevreden. Interne afspraken en aanpassingen moeten de telefoni sche bereikbaarheid verbeteren. De gemeente streeft naar een score van 8 op een schaal van 10. Voor de interne afspraken en aanpassingen heeft het college van B en W kwali teitsnormen vastgesteld. Deze staan in een 'belwijzer'. Medewerkers van de gemeente krijgen deze belwijzer en ook inwoners van Venray kunnen de belwijzer én het volledige onder zoeksrapport raadplegen op www.venray.nl. Uit het onderzoek blijkt dat de technische bereikbaarheid van de gemeente goed is. Verder hoeven bellers maar kort te wachten en ze worden snel doorverbonden. Het inkomend telefoonverkeer wordt Het college van B en W heeft besloten garant te staan voor een lening die de jubilerende Openbare Bibliotheek Venray afsluit. Een vernieuwingsslag moet de bibliotheek beter en sterker maken met een breder aanbod. De nieuwe functies van een ba sisbibliotheek stellen ook nieuwe eisen aan de huisvesting. Daarom krijgt de bibliotheek onder andere een nieuw interieur. Samen met een binnenhuisarchitect is daarvoor een ontwerp gemaakt. Er komt een eigentijdse inrichting met speciale aandacht voor diverse doelgroepen. Zo komt er een aparte jongeren- hoek. Verder worden de bestaande magazijnopstellingen gemoderni seerd. Deze zijn twintig jaar oud en voldoen niet meer aan de ARBO- eisen. Ook de ontwikkeling van de virtuele bibliotheek wordt sterk doorgezet, want naast internet biedt de bibliotheek nog veel meer digitale informatie. -«> Venray, focus op mensen

Peel en Maas | 2005 | | pagina 19