Jeugdige artiesten resenteren zich leerlose jongen pgepakt Hjgddinic volleybal Dor herhaling vatbaar Meerlo-Wanssum Vrouwenbeweging Tienray huldigt jubilarissen Schola Cantorum in Blitterswijck Nieuw bedrijf in Wanssum Lions Club steunt basisscholen Service rubriek Swolgenseweg Vlooienmarkt Voorverkoop Meerlo reünie Hout versnipperen Wapenstok Woonunits voor seizoenarbeiders In het Parochiehuis aan de Ber- nadettelaan 10 in Tienray vindt op woensdag 30 maart een informa tiebijeenkomst plaats over de Swolgenseweg. Tijdens deze bij eenkomst geeft wethouder Derikx een toelichting op de ver keerssituatie op de Swolgense weg. Daarnaast informeert hij de aanwezigen over het groenbe- leidsplan. Dit plan voorziet onder meer in de aanplant van bomen langs de Swolgenseweg. de Spoor straat en de Kloosterstraat. Belangstellenden zijn van harte welkom. Aanvang: 20.00 uur. PEEL EN MAAS een abonnement waard I Ze waren het er allemaal [ver eens: de jeugdclinic van olleybalvereniging Set Up •erlo is voor herhaling vat- ir. Tientallen kinderen en ingeren deden zaterdag met iel plezier mee aan de vele lispellen en de meiden van iet Up kregen van volleybal- rack Nico Freriks uit Horst ndige tips en aanwijzingen, e Horster international was rol lof over dit Set Up-initia- tief en genoot zelf ook met volle teugen. "De jeugd hing aan zijn lippen. Freriks heeft er sinds zaterdag weer een heleboel fans bij", laat de Set Up-organisatie weten. Ook van niet-volleyballers was de belangstelling aardig. De lei ding van Set Up moest veel vra gen beantwoorden over de ver eniging, de trainingen en andere sportieve zaken. De dansende meiden van de Meerlo Stardan- cers traden zaterdag op als cheer leaders tijdens de wedstrijd van de dames van Set Up 1 tegen Peelpush uit Meijel. De Meerlose dames verloren weliswaar van het oppermachtige Meijel, maar de Stardancers zwaaiden en dans ten dat het een lieve lust was. Terwijl joekskapel Beter as Niks de clinic opluisterde met vlotte muziek, vpnd ook de trekking van de grote loterij plaats. De De Meerlo-Wanssumse jeugd en jongeren genoten van de vele balspelen tijdens de jeugdclinic. opbrengst van de loterij is bestemd voor de volleybaloplei ding van de j'eugd. Winnaar van de grote loterij werd Esther Jacobs, die een rondvlucht kreeg aangeboden boven Meerlo in een vliegtuig dat bestuurd wordt door een van de Meerlose pilo ten. igei»laybackshow Meerlo geslaagd Ï6/580?! 3 ve.nl |L n M politie heeft vrijdagmid- een 16-jarige jongen uit aangehouden op ver van mishandeling en van openlijk jongen wordt verdacht een tienjarig uit Venray te hebben en vastgepakt. Ook de fiets van een vriend- het meisje over een hebben gegooid. voorval vond vorige week plaats rond 16.15 uur Leunseweg in Venray. Het liep daar samen met een vriendinnetje. Het dertienjarige vriendinnetje uit Venray had haar fiets in de hand. De meisjes wer den aangesproken door drie onbekenden. Deze personen bele digden de meisjes, pakten ze vast en ze gooiden de fiets van het der tienjarige meisje over een muur. De politie zet het onderzoek voort. De aangehouden verdachte is inmiddels in verzekering gesteld. Er wordt onder andere onderzocht of er een relatie is tus sen deze zaak en de twee aangif tes die eerder deze maand gedaan werden. Op 2 maart werd aangifte gedaan van de mishandeling van een achtjarig Marokkaans meisje en in diezelfde week kwam de aangifte binnen van de mishande ling van een elfjarige Marokkaan se jongen. Of het derde slacht offer van allochtone afkomst is, wil de politie niet bevestigen. In het onderzoek naar deze mis handelingen heeft de politie inmiddels twee verdachten aange houden. Beide verdachten zijn na verhoor in vrijheid gesteld. Uit onderzoek is gebleken dat ze niet bij de mishandelingen betrokken agjna |EEL EN MAAS ven eva en c kan V£ wordt f naar iformati was negentien jaar eleden een gouden greep de voetbalveteranen Con- van Meerlo en Sport- SV Meerlo om te met een playback- Het festijn is al jaren activiteit die wat geld in voetballaatje brengt. :rdagavond was het weer in zalen- en sport- 't Brugeind in Meer- Presentator Marijn Poels in gesprek met Dominique de Ruyter die samen met haar zusje Barbie Girl van Aqua zong. Ze wonnen net niet, maar vonden het ivel erg spannend. lo tijdens de 19e editie van dit zang- en acteerfeest. Liefst 33 acts passeerden de revue tijdens de playbackshow. De deelnemeres deden mee in diverse leeftijdscategorieën: 0 tot 8 jaar, 9-10 jaar, 11-12 jaar en 13 jaar en ouder. De artiesten werden streng doch rechtvaar dig beoordeeld door een deskun dige jury bestaande uit Peter Berghs, Irma van de Winkel en Peter van de Water. En de vijf uur durende show werd gepre senteerd door Marijn Poels. En dan was er ook nog de cate gorie SV Meerlo, met vijf acts van bestuur, elftallen en vetera nen. Het slotstuk van de avond is altijd lachen, gieren en brullen geblazen, want het is prachtig om te zien hoe de veteranen de laatste moderne danspasjes heb ben ingestudeerd en goed geke ken hebben naar de clips van MTV en andere televisiezenders. Donderdag 24 maart 2005 - Pagina 13 De hoogmis in de parochie Blitterswijck op zondag 3 april om 10.30 uur wordt opgeluisterd door het beken de Gregoriaans koor de Scho la Cantorum van het Wardin- stituut. Het is heel bijzonder te ervaren hoe dit koor een stichtende sfeer weet te creë ren door het publiek bij de vaste gezangen te betrekken. Onder leiding van dirigent Louis Krekelberg besteedt het koor veel aandacht aan de ver worvenheden van de semiologie, de wetenschap die de muzikale betekenis van de Gregoriaanse handschrifttekens tracht te ach terhalen. De Schola Cantorum van het Ward-Instituut bestaat uit 35 semiprofessionele Gregoriaan se zangers uit alle windstreken Realpro BV krijgt een subsi die van 100.000 euro van de provincie Iimburg om zich te vestigen in Wanssum. Realpro BV neemt een deel van de acti viteiten van Inalfa Metal Pro ducts over. Daarmee blijven veertig arbeidsplaatsen in Limburg behouden. De bedrijfsactiviteiten van Real pro BV zijn het mechanisch bewerken van hoogwaardige aluminium onderdelen (voor namelijk geleiders voor schuifdaken). Met de vestiging van Realpro BV in Wanssum blijven deze automotive mkb- gerelateerde activiteiten in Limburg behouden. Lions Club Venray heeft basis school St. Willibrordus in Geijs- teren en basisschool St. Anna in Blitterswijck met een donatie van respectievelijk 750 en 1500 euro financieel op weg gehol pen bij de introductie van de onderwijsmethode 'Leefstijl'. De methode helpt de leerkrach ten om gericht en gestructureerd aandacht te geven aan de sociaal- emotionele ontwikkeling van kinde ren. De basisscholen St. Willibror dus en St. Anna hebben bewust voor deze methode gekozen omdat deze het beste aansluit bij de onder wijskundige visie van de scholen. Deze visie is sterk gebaseerd op OGO (Ontwikkelings Gericht Onderwijs). Dit betekent dat de scholen onder meer willen zorgen voor een uitdagende leeromgeving en rekening willen houden met de persoonlijkheid en interesses van elk kind. Dit kan in het onderwijs door te werken met verschillende individuele leerlijnen en groepleer- lijnen in plaats van klassikaal onder wijs. Dit kan ook door meer tijd te spenderen aan sociale aspecten zoals sfeer in de klas, veiligheid (pestprotocol), het naleven van van Limburg. Het Gregoriaans is de eigen zang van de Romeinse liturgie en ontleent zijn naam aan paus Gre- gorius I (ca. 600 Het is zeer oude muziek, die joodse, Syrische en Griekse ele menten bevat en zich vrij kon ontplooien toen de christenen na de vervolgingen htm geloof openlijk konden belijden. Vanuit Rome verspreidde het Gregori aans zich over Europa. De bloei tijd loopt tot de 13e eeuw. Met het uitbrengen van cd's en het regelmatig optreden wil de Scho la de publieke belangstelling voor het Gregoriaans stimuleren. De website van de schola is: www:schola-wardinstituut.nl. Hier op is ook muziek te beluisteren. Inalfa MetalProducts BV heeft zijn bedrijfsactiviteiten in Venray beëindigd. Een deel van de activi teiten is verplaatst naar een Belgi sche nevenvestiging, een ander deel is afgestoten. Voor ongeveer vijftig werknemers dreigde ont slag. Door het naar Limburg halen van Realpro BV worden hiervan veertig arbeidsplaatsen behou den. Realpro BV investeert met de overname van Inalfa Metal Pro ducts BV en de vestiging in Wans sum een bedrag van ten minste 1 miljoen euro. In de toekomst ver wacht Realpro BV nog een forse uitbreidingsinvestering te verrich ten en daarmee de werkgelegen heid verder uit te breiden. regels en afspraken en het werken aan sociale vaardigheden. Want sociale vaardigheden kun je trainen. Leefstijl besteedt bewust veel tijd aan deze vaardigheden en reikt de leerkracht handreikingen aan voor het oefenen met kinderen. Ook geeft de methode talrijke tips voor oefeningen en spelletjes voor het versterken en verbeteren van de groepssfeer. Met behulp van zogenaamde 'Energizers' wordt er tevens op een leuke en speelse manier gewerkt aan de groepscohesie, openheid, het vertrouwd raken met de ander, durf/ lef en veiligheid. 'Energizers' zijn kortdurende activiteiten die leerkrachten met kinderen op elk moment kunnen uitvoeren en waar door het ritme van de dag of les op een prettige manier kan worden onderbroken. De volgende stap voor beide scholen is om een pas send observatie-/ registratiesysteem te vinden voor het volgen en in kaart brengen van de sociaal-emo tionele ontwikkeling van kinderen. Wil u meer informatie over deze leermethode? Kijk dan op www.leefstijl.nl. U kunt ook con tact opnemen met de Lions Club, e- mail:postmaster@lionsvenray.nl In de Nishal op sportpark De Broekberg in Wanssum vindt op zondag 3 april weer de jaarlijkse vlooienmarkt plaats. De organisa tie van de markt is in handen van Kindervakantiewerk Wanssum/Geijsteren. De opbrengst van de vlooienmarkt komt ten goede aan de kinderva- kantiewerkweek in augustus 2005. Er zijn weer allerlei spullen te koop, voor jong en oud. Verder worden op het podium nog ver schillende artikelen bij opbod ver kocht. De opbodverkoop begint om 13.40 uur. De vlooienmarkt vindt plaats van 13 30 tot 16.00 uur. Een toegangskaartje kost één euro. Kinderen tot en met 12 jaar hebben gratis entree. De voorverkoop van de grote 60'er 70'er jaren reünie in zaal dancing 't Brugeind op zaterdag 16 april is van start gegaan op ver schillende adressen in de regio Noord-Limburg en Noord-brabant. Zo zijn de kaartjes van 3 euro (aan de kassa kosten ze 5 euro) ver krijgbaar bij: De Matshoek, Affer- den; Derikx Vogel- en Voederhan- del te Blitterswijck; De Schoester in Horst; Bakkerij Smits in Lottum; zaal 't Brugeind in Meerlo; café De I Evenaar in Venray; café 't Hoekje in Vierlingbeek en Vissers schil dersbedrijf/drogisterij in Well. Op zaterdag 26 maart kun u vanaf 9.00 uur tot uiterlijk 11.30 uur gratis hout laten versnipperen bij het voormalig milieustation aan de Kulertsweg 4 in Wanssum. Dit gratis versnipperen is alleen bedoeld voor inwoners van de gemeente Meerlo-Wanssum. De wapenstok van een achttien jarige Tienraynaar is in de nacht van zaterdag op zondag in beslag genomen. De automobilist trok de aandacht van de politie in Helden. Op de Kloosterstraat werd hij aan gehouden. Onder het stuur van de auto lag het verboden wapen. De man kreeg een proces-verbaal. Het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum wil medewerking verlenen aan het plan van de Tienrayse agrariër P. Martens om woonunits te plaat sen voor de huisvesting van sei zoenarbeiders. Ook staat de gemeente positief tegenover zijn voornemen om een mini-cam ping voor toeristen aan de Mac- kayweg te beginnen. De gemeente is verplicht medewerking aan het plan te ver lenen als Martens zich aan de regels houdt. Zo dienen de woonunits aan het einde van het seizoen verwijderd te worden. Als voorwaarde stelt de gemeen te Meerlo-Wanssum wel dat de camping beperkt van omvang moet blijven: maximaal vijftien tenten of toercaravans. Stacara vans zijn verboden op een mini- camping. Verloskundigenpraktijk Horst er Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas ei 1 Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marlon Theunissen en j Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen me tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478- 522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste beller op dinsdag, woensdagmorgen 01 donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij- j dens de uren dat de praktijk gec pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uui en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13.00 uur, spoedrecepJ j ten: Apotheek Antoniusveld, Sta- j tionsstraat 60d Venray. J EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 1 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer- j lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, j 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: i 692626, e-mail: fysiomeerlo@het-> net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonlinenl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg. Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg,, preventie en dienstverlening. tJt* ><n90'» j Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim- burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling. Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsy straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel, 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 Hh Horst, tel. 077-3978500, fax 077 i 3978505, email: unithorst@synthese.nl www.syntliese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500 Steunpunt voor Mantelzor gers. Inloopbijeenkomst elkt derde dinsdag van de maand var 10.00 - 12.00 uur. Tevens op dit dag avondopenstelling van 19.30 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. var 10.00-12.30 uur. Tijdens de feestavond ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de Vrouwenbeweging Tienray werden natuurlijk ook de jubilarissen niet vergeten. Na de mis in de kerk luerden in het parochiehuis 12 dames die 40 jaar lid zijn en 21 dames die 25 jaar lid zijn van de vrouwenvereniging gehuldigd. Op de foto ziet u de '40-jarigen' met een bloemetje. Realpro BV neemt deel activiteiten Inalfa over

Peel en Maas | 2005 | | pagina 13