Een wereldheer met een lach De Broekberg zoekt sponsoren 'Seeftie?!1 bezoekt jongerencentra in Noord-Limburg Topbands op Jera On Air Dementie »1 Meubels naar Slowakije Omroep Venray Mtc2004you Proefschrift Peuterspeelzalen Expositie Gezinsviering Spreekuur wao Open dag Synthese Heart of Stone Kienen Toon Hermans Huis agina| peel en maas Donderdag 24 maart 2005 - Pagina 11 Rector Piet Cöp viert priesterjubileum snteraad rse groe "Ik ben een wereldheer", reageert Piet Cöp, als hem naar zijn kerkelijke status wordt gevraagd. Ik ben geen pastoor of pater, maar een wereldheer. Een pater hoort bij een kloosterorde, en een pastoor bij een parochie. Een I wereldheer wordt ingezet daar waar hij nodig is." Piet Cöp viert op 3 april zijn 40- I jarig priesterjubileum. Na zijn priesteropleidingen in Rolduc en Roermond afgerond te hebben, begon hij als kapelaan in Venlo, en werkte daarna als rector in het Roermondse ziekenhuis. Van eind 1983 tot in 2000 was hij aange steld als rector van het Venrayse St. Elisabethziekenhuis, het huidi ge VieCuri. Sinds zijn emeritaat, nu vijf jaar geleden, gaat hij nog voor tijdens de diensten in het verzorgingshuis Schuttersveld. Van een echte roeping, waar over zo vaak gesproken wordt, was bij Piet Cöp toentertijd geen sprake. Vroeger volgde de oudste zoon de vader op in het bedrijf en de jongste werd priester. "Bij ons thuis ging dat niet anders", vertelt Piet Cöp. "Ik kom uit een gezin met acht kinderen. De oudste volgde vader op als boer. Het hoofd van de school oordeelde I dat daarmee de plaats op de boer- I 'derij vervuld was. De tweede j zoon leerde volgens hem te goed Ivoor de MULO in Gennep en moest dus maar naar Rolduc. En zo ging het met mij twee jaar later ook. En ook mijn jongste broer werd naar Rolduc gestuurd. Als je r gestuurd wordt, kun je niet echt spreken van een roeping. Maar ja, I; ik heb nooit voldoende redenen i gehad om weg te gaan." Cöp vervolgt zijn verhaal: "Ik heb tien jaar op Rolduc gezeten, de priesteropleiding van het bis dom Roermond. Het gymnasium muntte uit in veelzijdigheid en betrokkenheid bij de leerlingen. Ik maakte kennis met de sport, zoals bijvoorbeeld atletiek. Dat kenden wij vroeger in Ottersum helemaal niet. Ik ben bij de har monie en het zangkoor geweest, leerde ontspanningssporten als dammen, schaken en bridgen, maar ook smymatapijten knopen. Tijdens de gymlessen heb ik ein deloos gevoetbald.Wat wij daar op Rolduc aan cultuur meegekre gen hebben, grenst voor die tijd aan het onwaarschijnlijke. Er werd aan toneel gedaan, samen met gastspelers en speelsters uit Kerkrade. Verder zag je daar geen meisjes. Het enige aan meisjes wat je tegenkwam, waren de non nen en enkele poetsvrouwen." Cöp begint te lachen: "En die vrouwen waren niet moeders mooiste, kan ik je vertellen! Het leek wel alsof ze dat extra zo regelden. Maar het was een ont zettend rijke invulling voor die tijd, Ik kijk er met plezier op terug, heb er gedurende die tien jaar graag gezeten. Na het gymna sium heb ik twee jaar filosofie gedaan en vervolgens nog vier jaar het grootseminarie in Roermond. Dit alles mondde uit in mijn priesterwijding, nu veertig jaar geleden." Na zijn priesterwijding werd Cöp kapelaan in Venlo. "Het was heerlijk om gewoon bij de men sen over de vloer te komen. Ik stond als kapelaan heel dicht bij de mensen en kreeg te maken met de problematiek van hun leven. En natuurlijk waren er daar naast de vieringen, huwelijken, uitvaarten en natuurlijk de pre ken. Daarna ging ik werken als rector in het ziekenhuis van Roermond. Het werk daar beviel mij iets beter. Het was individu eler, terwijl in een parochie alles veel collectiever ging. Er ging in de parochie veel tijd verloren aan vergaderingen. In het ziekenhuis kwam ik aan het ziekenhuisbed, ik deed er aan veel intensievere begeleiding. Je kreeg te maken met hoop en wanhoop, veel zor gen, verdriet en blijdschap. Ik stond weer midden in de keuken van het leven. Vanaf 1983 werkte ik in Venray. Daar heb ik zo ont zettend veel mensen ontmoet. Als ik nu door het dorp loop, wordt er regelmatig 'Ha, die Piet' naar mij geroepen De helft van de mensen hier kent mij, maar ik ken de mensen vaak niet meer. Dat komt waarschijnlijk door mijn werk. Daar, in het ziekenhuis, heb ik dan samen met hen aan het ziekbed van een dierbaar familiel id gestaan, gebeden en gepraat. Veelal een eenmalige ontmoeting, maar de mensen herinneren zich mij van dat moment nog heel goed." all-mag-inspr:Het werk in het ziekenhuis was mooi. Maar het had ook zijn zware kanten. "Het sturen is inhoudelijk verreweg het moeilijkste bij de begeleiding en het contact met patiënten en familie. Maar soms moest je ook op de rem trappen, en af en toe ook de knuppel in het hoender hok gooien als een situatie uit zichtloos was. Dat samenzijn, met hoop en wanhoop, waarin je diverse mogelijkheden moest aan grijpen. De een zit na een amputa tie in zak en as, terwijl de ander optimistisch in de toekomst kijkt en zorgt voor de benodigde aan passingen om verder te gaan met leven. Die processen heb ik vaak mogen doen, en vaak op het scherp van de snede. De arts brengt een onheilstijding, bijvoor beeld kanker. Maar hoe gaat het dan verder? Je kunt in het zieken huis heel vaak een buffer zijn als gesprekspartner of als luisteraar. Rector Piet Cöp: "Ik heb geen last van een leeglopende kerk." Gedachtenpatronen in bepaalde richtingen sturen, dat soort bege leidingen." Cöp is nog steeds actief. Zo werkt hij bij Vrijwillige Terminale Zorg, is hij bestuurslid van begraafplaats Boshuizen en gaat hij nog elke zondag voor tijdens de viering in Schuttersveld. "Ik heb altijd dicht bij de mensen gestaan. Dat is mijn hobby en mijn leven. Ik volg en zie wat er leeft en speelt. Ik houd van con tacten." Cöp is een mens met een onvoorstelbaar opgewekt karakter. Er gaat in Schuttersveld dan ook geen enkele viering voor bij zonder dat de mensen mini maal één keer gelachen hebben. De dienst duurt niet langer dan 45 minuten. "Duurt de dienst te lang, dan laat ik toch het Credo achter wege. Dat is iets wat de jongere priesters niet doen. Het samenzijn is voor mij het belangrijkste, en niet de kadavergehoorzaamheid aan theologie of theorie. En in tegenstelling tot mijn priester-col lega's elders heb ik geen last van een leeglopende kerk." Als Cöp terugkijkt op zijn leven vindt hij dat hij een ontzettend rijk leven heeft gehad, waarin hij ontzettend veel heeft gewerkt. "Een schitterend leven, een blije natuur en evengoed veel tegen slag. Ik woon op een prachtige locatie aan de rand van een natuurgebied bij het Odapark. Ja, ik weet het: asociaal mooi! Maar ik heb altijd zuinig geleefd en dan houd je genoeg over, zoals dit mooie huis." Op zondag 3 april viert Piet Cöp zijn 40 -jarig priesterjubi leum. Tussen 14.30 en 17.00 is er gelegenheid om hem te felicite ren in het Pelgrimshuis in Smakt. Voor renovatie kinderbad it at 4 >1771 i 17 71 id 16.00H Stichting De Broekberg zoekt de steun van fondsen en 18.00U bedrijven om de grootscheep se renovatie van het gelijkna mige kinderzwembad in Wanssum deels te kunnen financieren. Zonder forse gelddonaties van fondsen en giften kan de stichting de eigen bijdrage van 40.000 euro niet dragen. 'Het voortbestaan van de hele sportaccommoda tie zou in gevaar komen', schrijft het bestuur van de E stichting in een brief aan potentiële geldschieters. De gemeente Meerlo-Wanssum trekt 50.000 euro uit voor de reno vatie van het kinderzwembad, de stichting De Broekberg moet zelf nog 40.000 euro ophoesten voor £en grote opknapbeurt van het bad. Door veel werk in eigen beheer uit te voeren denkt De jBroekberg, de huidige exploitant van het zwembad, een deel van dat bedrag zelf op te kunnen bren- !8en. 'Maar er blijft een groot gat ®ver'. aldus het bestuur. Om het financiële plaatje rond te krijgen, doet de stichting nu een dringend beroep op fondsen, maar worden ook bedrijven in de regio bena derd voor een bijdrage. De stichting De Broekberg in wanssum beheert als onderdeel Imi en maal -4 van de sportaccommodatie een kleinschalig openluchtzwembad. Het bad heeft een oppervlakte van 9 bij 24 meter en een diepte oplo pend van 0,40 naar 1,35 meter. Het zwembad is geopend in juni 1965. Het bad werd vanaf de ope ning vooral gebruikt door de peu ters en de schoolgaande jeugd van het basisonderwijs en het voortge zet onderwijs. Ook werd het bad ingezet voor het schoolzwemmen. Op dit moment wordt door de stichting bekeken of het mogelijk is om - tegen betaling- buiten de normale openingsuren het kinder zwembad open te stellen voor ouderen. Ook kortverblijftehuis 't Raayke in Tienray heeft al laten weten in die uren gebruik te wil len maken van het bad, onder lei ding van eigen begeleidsters. ZWEMBAD BELANGRIJK Het zwembad heeft volgens de stichting en de gemeente Meerlo- Wanssum nog steeds een grote betekenis voor Wanssum en de overige dorpen, omdat de ouders weten dat de jeugd in een veilige omgeving, onder geschoold toe zicht, kan recreëren in een buiten bad. Het afgelopen jaar bezóchten bijna 3000 bezoekers het bad. Het zwembad wordt gerund door vrij willigers, die onder aansturing van de stichting De Broekberg zorgen voor onder meer het wettelijk toe zicht op de badgasten, de kwali teit van het badwater en de rest van de accommodatie, waaronder een speelweide. Zij volgden daar voor onder meer cursussen EHBO en reanimatie. Anderen verrichten onder houdswerkzaamheden of houden de speelweide in conditie. In 2003 zijn de eisen voor de exploitatie van zwembaden aanzienlijk ver scherpt. Met name de zuivering van het water en de toegankelijk heid van het bad voor gehandicap ten vergen een complete renova tie van het bad. De renovatiewerkzaamheden begin nen op zaterdag 2 april 2005. Op donderdag 31 maart en vrijdag 1 april vinden de eerste voorberei dende activiteiten plaats. De stich ting hoopt de renovatie binnen acht weken een heel eind af te kunnen ronden, zodat het zwem bad op tijd gereed is voor het nieuwe zomerseizoen. Voor de Stichting De Broekberg is elke financiële bijdrage, groot of klein, welkom op bankrekening nummer 1563.02.837 van St. De Broekberg in Wanssum t.n.v. Renovatie Zwembad. Voor meer informatie kunt u contact opne men met bestuurslid Jan Kuijpers. telefoon: 0478-531239. De in financiële zin afgeschre ven meubels van het Raayland College vonden in februari een goede bestemming in enkele scholen in Slowakijke. Deze actie kwam tot stand doordat drie par tijen de handen in elkaar sloegen, te weten de Stichting Vrienden Slowaakse Jeugd, Inalfa in Venray en Vrable en het Raayland College. De Grundschule aan de Levickeystraat in Vrable telt 430 leerlingen. Naast gewone lokalen beschikt de school wel al over twee computerlokalen en een natuurkundelokaal. Dankzij hulp uit Nederland konden vorig jaar al enkele lokalen opnieuw inge richt worden. Dit jaar is daar een vervolg aan gegeven. Inmiddels hebben enkele enthousiaste reac ties uit Vrable ook Venray bereikt. Daarin liet men weten dat het aantal gestuurde school- meubels zelfs toereikend was om ook een paar andere scholen in de buurt met beter meubilair te verblijden. Veiligheid centraal Het zal je als bestuurder van een vereniging of stichting maar overkomen: een ongeval binnen je vereniging of stich ting met fatale afloop. Na onderzoek door de Arbeidsinspectie blijkt dat er een gevaarlijke situatie bestond die voorkomen had kunnen worden door een klei ne aanpassing van de werk omstandigheden. Het bestuur kan bij navraag geen actjef preventiebeleid overleggen met als gevolg dat de bestuur ders hoofdelijk aansprakelijk zijn voor wat er gebeurd is. Eind vorig jaar is door Synthese een bijeenkomst georganiseerd voor bestuurders van jongeren centra waarbij het opstellen van een risico-inventarisatie en -evalu atie onderwerp van gesprek was. De RI&E is verplicht voor alle organisaties waar -betaald of onbetaald- arbeid wordt verricht. Normaal gesproken dient een RI&E vervolgens te worden getoetst door een Arbo-dienst. Hieraan zijn echter dermate hoge kosten verbonden, dat de over heid een uitzondering heeft gemaakt. Vrijwilligersorganisaties hoeven, mits zij minder dan 40 uur betaalde arbeid in dienst heb ben, geen toetsing door de Arbo- dienst te ondergaan. "Het is een misverstand om dan te denken dat een vrijwilligersorganisatie geen RI&E moet hebben. Omdat wij willen voorkomen dat jonge rencentra in de toekomst zonder Arbo-beleid zitten, heeft Synthese het project Seeftie!? opgestart", laat Paul van Rengs weten. "Met dit project wil Synthese jongeren centra ondersteunen in het opstellen en uitvoeren van een RI&E. Anderzijds wil de organisa tie het traject 'Brandveiligheid en ontruimingen' afronden. Een tra ject dat ingezet werd naar aanlei ding van de brand in Volendam. In samenwerking met de brand weer en de betrokken besturen van de jongerencentra is Synthese nu druk in de weer om de laatste puntjes op de spreekwoordelijke 'i' te zetten." Is het dan zo erbarmelijk gesteld met de veiligheid in en om jongerencentra? "Navraag leert dat dit absoluut meevalt", weet Van Rengs. "Het wordt alleen door de steeds strengere wordende wet- en regelgeving en de hiermee gepaard gaande toe- li nemende druk op bestuurders steeds moeilijker om hun eigenlij ke taak, het organiseren van acti viteiten voor jongeren, goed ten uitvoer te brengen. Keuzes wor den gemaakt, en dan wordt het j! arbeidsomstandighedenbeleid al j gauw een ondergeschoven kindje in de organisatie. 'Seeftie?!' draagt I bij in het bewustwordingstraject en het verantwoordelijkheidsbe sef van de organisaties." Wie kan het glimlachende snoetje van de staartdragende j kleuter 'Seeftie' met een pleister p op haar rechterwang nou weer- staan? "Zij illustreert het onderge schoven kindje en door haar uit straling wil je haar niet in de kou laten staan. Dat is nou juist de strekking van het verhaal. Door de RI&E één keer goed te doorlo pen, knelpunten in kaart te bren- II gen en een plan van aanpak op te stellen hoe en op welke termijn j deze knelpunten efficiënt en effectief kunnen worden opge- j lost, is het kinderlijk eenvoudig j om aan de wet- en regelgeving te j voldoen. Periodiek overleg en een j veiligheidsfunctionaris binnen 'j alle jongerencentra maken dat ook dit theoretische varkentje snel gewassen kan worden", besluit Van Rengs. Juezz is een programma vol jazz en blues. Met name de wat onbe kendere muzikanten proberen ze ten gehore te brengen. Verder in dit programma de artiest van de maand Ook staan ze open voor mensen die speciale jazz- en bluesmuziek thuis hebben liggen en deze graag eens op de radio willen horen. Juezz een programma van Carla en Guus, iedere dinsdagavond van 19.00- 20.00 uur Time Switch is een muzikale rondleiding dwars door de tijd van de pop-muziek, in een pro gramma vol albummuziek van uit eenlopende muziekstijlen, zoals rock, bluesrock, americana, roots- rock, country en country-rock, singer-songwriters, cajun en zyde- co, westcoast en last but not least: blues. Vaak worden complete albums besproken; zowel nieuw materiaal als ook historische albums passeren de revue. Time Switch, iedere dinsdagavond van 20.00 tot 21.00 uur. Zaterdag 26 maart gaat MTC's eerste toertocht om 13 00 uur bij Wil Hanen van start. Ze rijden door het mooie Limburgse en Brabants land, aansluitend een feestavond. 7 april gaan ze bij Motor Venray sleutelen. 17 april de traditionele motor- zegening in Grubbenvorst. 16 april training van Freebike hier kunnen ook motorrijders buiten de vereniging zich voor opgeven. Interesse? Meld dit dan op website Mtc2004you op het forum. Aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam wordt op donderdag 24 maart Peter Verkoeijen uit Venray gepromoveerd tot doctor. De titel van zijn proefschrift luidt Explaining the spacing effect, study-phase retrieval, contextual- variability and priming accounts. Op donderdag 31 maart is er gelegenheid om uw peuter aan te melden op het kantoor van de Stichting Peuterspeelzalen Venray, Bergweg 4 (het gebouw Clockert). U bent daar welkom tussen 8.30 en 16.30 uur. De inschrijving is voor de peuter speelzalen Blokkendoos (Kruidenlaan 161), Hummeltjeshoek (Bachstraat 14a), Mierenhoop (Hubenhof 67), Paddestoel (Wilgenlaan 10), het Speelhuis (bij basisschool de Flierefluit), de Speeldoos (bij basisschool de Foekepot) en de Kleurdoos (bij basisschool de Toverbal). De inschrijfkosten bedragen zeventien euro. U kunt ook telefonisch of per E-mail een inschrijfformulier aanvragen op donderdag 31 maart en wel op tel, 586498 of peuterspeelzalen- venray@hetnet.nl. De uit America afkomstige Anja Janssen-Ploegmakers exposeert van 15 maart tot 29 april 2005. Haar collectie schilderijen is in die periode te zien in het gebouw van Synthese aan de Bemmelstraat 2 in Horst. De kleurrijke, moder ne schilderijen zijn vervaardigd op basis van acrylverf met daar overheen een laag spuitlak. Volgens de kunstenares, die nooit lessen heeft gevolgd, is de exposi tie voortgekomen uit een uit de hand gelopen hobby. Synthese is geopend van maandag t/m don derdag van 09.00 - 17.00 uur en vrijdag van 09.00 - 12.00 uur. In de Grote Kerk wordt op eer ste paasdag, zondag 27 maart, vanaf 11.00 uur een gezinsviering gehouden. Het thema is Pasen, Jezus is verrezen. De wao is de laatste tijd weer behoorlijk in het nieuws. Dit zorgt voor veel onzekerheid en onduidelijkheid. Het Arbeidsongeschikten Platform Limburg (APL) probeert daar iets aan te doen door voorlichting te geven. De afdeling Venlo houdt iedere maand een voorlichtings avond in Venlo en twee keer per jaar een voorlichtingsavond in Venray. Op donderdag 31 maart om 19.30 uur is er een voorlich tingsavond in wijkcentrum Den Hoender, St. Ursulastraat 2 in Venray. De voorlichting duurt ongeveer twee uur waarna er ruimte bestaat tot het stellen van persoonlijke vragen. Er zal voor lichting gegeven worden over de nieuwe wetgeving in de wao, her keuringen, reïntegratie enz. De voorlichting is niet alleen van belang voor de huidige wao- ers maar zeker ook voor de men sen in de ziektewet die binnen kort te maken krijgen met een keuring en dergelijke betreffende de wao. De voorlichting wordt gegeven door de heren Wetzels en Berden. Beiden zijn spreekuurhouder van het Arbeidsongeschikten Platform Limburg. De voorlichting is zoals altijd gratis. Na afloop kunt u de vertelde informatie schriftelijk ontvangen tegen vergoeding van de drukkosten. Synthese Venray is in november 2004 verhuisd naar Leimseweg 51 Venray. De medewerkers voelen zich er inmiddels op hun gemak en verlenen vanuit dit nieuwe kantoor de maatschappelijke diensten voor de inwoners in de regio Venray. Op vrijdag 1 april van 16.00 tot 19.00 uur wil Synthese belangstellenden in de gelegenheid stellen een kijkje te nemen in het nieuwe gebouw en kennis te maken met de dienstver lening van Synthese. Het eerste lustrum van het vernieuwde Jera On Air wordt een knallend en gevarieerd festival. Na het contracteren van de bands Lemonseven, Undeclinable en Beatbusters, heeft de organisatie nu ook Beef!, Peter Pan Speedrock, Fatboy Slim en Murder by Millions weten te strikken. Jera On Air vindt plaats op vrijdag 6 mei, de dag na Hemelvaartsdag, in een grote festivaltent in Ysselsteyn. De openingsact wordt verzorgd door de gloednieuwe metal-/hard- core band Murder by Millions. Deze uit Cuijk afkomstige band won vorige week de bandcontest Fight For Fame in de Jera. Daarna staat Lemonseven op de planken, winnaar van de Grote Prijs van Nederland in de categorie pop/rock. Undeclinable, voor heen genaamd Undeclinable Ambuscade, speelde op tal van festivals zoals Pinkpop, Lowlands I en Dynamo Open Air. Het num mer Chille in een bubbelbad vanji Beatbusters maakte in 2002 vee' los in Nederland, toen nog in'S samenwerking met Def P. Na dezea vrolijke en swingende act is heija tijd voor de supersnelle power-J rock van Peter Pan. Dit trio uitr I Eindhoven is bezig met een nieu-. j we cd, Spread Eagle genaamd. De laatste band van de dag is één van de Nederlandse topacts van dit moment: Beef! Onlangs hebben de bandleden hun nieuwe album Last Rudy Standing uitgebracht. Beef! Speelt reggae, maar ook ska. dancehall, funk en rock. Na dit spektakel van de eerste orde is het j hoog tijd voor de afterparty, met medewerking van Fatboy Slim. Funk, soul en salsa zullen naadloos overlopen in trance, ska of smart lap, doorspekt met het rock-'n-roll- gevoef. Meer informatie over het festival vind je op de site www.jera70.nl/onair. De afdeling Noord-Limburg van Alzheimer Nederland houdt op dinsdag 12 april in de Maaspoort in Venlo een informatiemiddag over dementie en mantelzorg. Het thema van deze middag is Mantelzorg ook onze zorg. Het programma begint om 13-30 uur. Er zijn nog plaatsen beschikbaar, maar u dient zich vooraf aan te melden. Voor informatie en/of aanmelding kunt U contact opne men met E. Halferkamps, telefoon (077)3825699 of L. Nieukerke, telefoon (077)3981238. Aanmelden kan ook per e-mail: lise@nieukerkecom Stichting LEO heeft de band Heart of Stone weten te contrac teren. De Leunse Evenementen Organisatie houdt op zaterdag 2 april weer LEO laat: het café is tot 01.00 uur geopend en er wordt voor de jeugd weer iets extra's georganiseerd. Heart of Stone is een Rolling Stones-coverband. Vrijwel alle nummers van de immens populaire band zullen tij dens het concert de revue passe ren. Zie ook www.heartofstone.nl Het café van gemeenschapshuis de Brink is geopend van 19.30 tot 01.00 uur. Heart of Stone speelt vanaf circa 22.00 uur, de entree is gratis. In het wijkgebouw aan de Beukenlaan 4 wordt op vrijdag 25 maart vanaf 20.00 uur een kien- avond gehouden. Verder staat het wijkgebouw op de vrijdagen 8,15 en 22 april in het teken van kaar ten en biljarten. Telkens vanaf 20.00 uur. Tweederde van de mensen met dementie woont thuis en de zorg voor een dementerende is meest al een zware taak voor de mantel- zorgers: partners, kinderen, buren en vrienden. De afdeling Noord- 1 Limburg organiseert deze middag t om de mantelzorger voor te lich ten en te steunen. Aan de hand 1 van een drietal korte eenakters worden de problemen van de mantelzorger en het mogelijke j verloop van het ziekteproces belicht. Daarnaast wordt de pro blematiek uitgediept aan de hand van interviews en presentaties. Ook is er gelegenheid tot reacties vanuit het publiek en kunnen 'er I vragen gesteld worden aan een deskundig forum, dat is samenge steld uit vertegenwoordigers van j diverse hulpverlenende instan ties. a Het Toon Hermans Huis in Venlo, een huis voor mensen met kanker en hun naasten, houdt onder leiding van een gids van Stichting Ortolaan en enkele mede werkers van het Toon Hermans Huis, op woensdag 6 april een natuurwandeling in het gebied Craylerheide in de Boekend. Het is een avontuurlijke wandeling van ongeveer zes kilometer waarbij men af en toe de officiële wandel route verlaat. Halverwege de wan deling is er een rustpauze. De wan deling gaat van start om 1315 uur i bij bakkerij Gielen aan de Heijmansstraat 130 in de Boekend. Belangstellenden voor deze wande ling kunnen zich opgeven bij het Toon Hermans Huis via tel. (077)3211433- Indien nodig kan j vervoer geregeld worden.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 11