Futsalclubs nemen initiatief in fusie TVF OTTO baalt na onnodig verlies Sportnieuws -info Oranje Wit redt het weer niet Dubbel verlies ZW Leunen Opnieuw puntverlies HVC Hockeydames verliezen topper Indrukwekkend zege handballer Hattrick Büddiger niet voldoende Krappe zege Swolgense Boys Programma zaalvoetbal De Peel korf SV Merselo korfbal SVO Oostrum SVOC01 korfbal Oranje Wit Handbalvereniging Manual KI PEEL EN MAAS Donderdag 17 maart 2005 - Pagina inajPI Swolgense Boys boekte zondag een krappe maar belangrijke over winning (2-1) op het lager geklas seerde Hegelsom. Door de zege namen de Swolgenaren verder afstand van de degradatiezone in de vijfde klasse F. De ploeg van trainer Fred Donkers is bezig aan een goede serie en behaal de uit de laatste vier wedstrijden tien punten, De Swolgenaren klommen daardoor op van de tiende naar de zevende plaats. Maar de verschillen zijn klein in 5F. De nummer drie SVOC'Ol heeft bijvoorbeeld slechts twee punten meer dan Swolgense Boys, De wedstrijd tegen Hegelsom was niet best en speelde zich vooral op het middenveld af, De thuisploeg had wel iets meer in zijn mars terwijl Hegelsom feller was in de duels. Halverwege leidden de bezoekers met 0-1 door een schitterende volley van Twan van de Rijdt die in de krui sing verdween. Doelman Gert Custers zat nog wel aan de bal maar hij kon de 0-1 achterstand niet voorkomen. Na ruim een uur kwam Swolgense Boys verdiend langszij. Een hoekschop werd doorgekopt waarna Thijs van Mierlo de 1-1 gelijkmaker binnenkop te. Een kwartier voor tijd scoorden de rood-zwarten de winnende treffer. Invaller Martijn Christians schoot op doel maar zijn schot zou zijn naast gegaan. Bas Heijnen stond precies op de goede plek om de bal alsnog bin nen te schieten: 2-1 In de slotfase nam Hegelsom steeds meer risico's om nog een gelijkspel uit het vuur te slepen. De Hegelsommers mochten een vijftal corners nemen. De thuisclub kreeg daardoor ruimte om te counteren maar het scoren gaat de Swolgenaren dit seizoen niet zo makkelijk af waardoor het bij 2-1 bleef. SV Venray doet tijdelijk stapje terug In het enige tijd geleden opgestarte fusietraject zijn momenteel de beide futsalclubs, TVF/Otto en HVC/Taxi Verstraaten, gezichtsbepalende part ners. De beoogde derde partij, SV Venray, heeft tijdelijk een stapje terug gezet. Op bestuurlijk, maar ook op com missieniveau werken beide futsal clubs intensief samen om de beide verenigingen ineen te laten vloeien en zodoende een win-win situatie te creëren. De betrokken bestuurs- en commissieleden streven in eerste instantie na, de contouren van de nieuwe club in een sterkere organisa tie neer te zetten. Vanuit de beoogde structuur worden dan stap voor stap, langs de vele aandachtspunten de schetsen neergezet waarbinnen eenieder zich zoveel mogelijk kan vin den. Hoofd- en bijzaken worden hier in volgorde van prioriteit doorgeno men langs een zeer strak tijdspad. Immers uiterlijk 01 mei dienen alle formele zaken afgerond te zijn vol gens de te hanteren reglementen van de KNVB. Na de uitkomsten van het lopende onderzoek, moeten namelijk beide clubs nog via een algemene ledenvergadering de goedkeuring ver krijgen. Des te breder geïnformeerd en onderbouwd, des te beter kunnen beide vergaderingen dan een besluit nemen, Echter, indien de genomen beslissing betekent om daadwerkelijk te fuseren, is de klus allerminst afge rond, Nee sterker nog dan zal er nog menig uur overleg met bergen werk als resultaat voorhanden liggen. Maar beide besturen zijn er momenteel van overtuigd dat het beoogde einddoel haalbaar is. Veldvoetbalvereniging SV Venray heeft de beide futsalpartners recent mede gedeeld een fusie met ingang van het komende seizoen niet langer na te streven. Dit betekent echter zeker niet dat SV Venray afhaakt. Ster ker nog, de stuurgroep waar alle drie de clubs in vertegenwoordigd zijn blijft gewoon intact. En via deze weg blijven partijen elkaar actueel op de hoogte houden van de voortgang. Redenen voor SV Venray om een tandje terug te schakelen zijn vooral de tijdsdruk welke de datum 01 mei oproept en de intern juist doorge voerde bestuurswisselingen, welke op zich al extra belastingen met zich meebrengen. Uiteindelijk doel blijft om dan volgend seizoen alsnog een nieuwe fusie te realiseren. TVF OTTO verzuimde maandag in de uitwedstrijd tegen Fermonia Boys 2 de eerste uitzege te pak ken. Na een 2-3 voorsprong bij rust lieten de Venrayse zaalvoet ballers het in de tweede helft afweten en verloren met 6-4. Bij winst had TVF OTTO verder ZW Leunen kon afgelopen weekeinde niet tot winst komen in de eerste klasse A. Vrijdag ging het Leunse team thuis met 3-5 onderuit tegen Domu. En drie dagen later werd met 7-3 verloren bij koploper Haelen. Lake Valley verloor én won. Na de 4-5 thuisnederlaag tegen Fermonia Boys 3 volgde een 6-8 overwin ning bij Domu. ZW Leunen-Domu 3-5 Enkele doeltreffende afstandscho ten van Domu deden ZW Leunen de das om. De Leunse ploeg was zeker niet de mindere maar keeper Gijs Jeu ken had geen antwoord op de scho ten uit de tweede lijn die toch zeker niet onhoudbaar leken. De thuisploeg begon sterk. Barry Jansen schoot op de Panningse doelman en de paal stond de openingstreffer van Edwin Berden in de weg. Domu scoorde wel uit een vrije trap maar omdat het een indirecte was die in één keer werd genomen annuleerde arbiter Brenk- man de treffer. Domu nam daarna toch de leiding doordat de grabbelen de Gijs Jeuken de bal niet kon keren: 0-1. Bas Claassens ontfutselde de bal bij een tegenstander en verschafte zich vrije doorgang. Met een mooie uithaal met links bracht Claassens de stand weer in evenwicht: 1-1Daarna kende ZW Leunen een sterke fase maar de thuisclub verzuimde toen afstand te nemen. Marco Berden trof de paal en Rob Willems zag zijn doelpoging stranden op de doelman. Nadat de Leunse ploeg een serie kansen miste nam Domu het initiatief over. De Panningenaren toonden zich veel doeltreffender. In de laatste vier minuten van de eerste helft namen de bezoekers een 1-4 voorsprong. Na de rust ging de strijd lang gelijk op. Alweer uit een afstandschot scoorde Domu: 1-5. ZW Leunen pro beerde nog wat terug te doen maar het spel was niet overtuigend genoeg. Zeven minuten voor tijd wist André Peeters 2-5 binnen te schieten. Edwin Berden bracht vijf minuten later de stand op 3-5 maar verder kwam ZW Leunen niet. Lake Valley-Fermonia B. 3 4-5 De nacompetitie raakt steeds ver der uit beeld voor Lake Valley, Het Venrayse team gelooft er dit seizoen niet meer in en verloor drie van de laatste vier wedstrijden, Ook tegen laagvlieger Fermonia Boys 3 bleef Lake Valley ver verwijderd van zijn normale vorm. Er gaat veel te veel mis. De acties lukken niet en de spe lers weten elkaar niet meer te vinden in het veld. Na vijftig seconden opende Lake Valley de score. Paul Rutten vond Lennard Jansen die bij de tweede paal 1-0 binnenschoot. Lake Valley slaagde er na de vroege 1-0 niet in het duel in handen te krijgen. Fermonia Boys 3 kreeg enkele goede kansen maar doel man Vincent Buwalda hield de Roer mondenaren lang van treffers af. Vlak voor rust trof Paul Rutten nog de lat. De tweede helft was nog geen minuut oud toen Paul Rutten de voor sprong verdubbelde: 2-0. Maar de Roermondse ploeg scoorde snel de aansluitingstreffer: 2-1. Lake Valley had daarna de pech dat Ronny Spruit de paal trof en een vrije trap van Daniël Wijnands op de lat uiteen spat te. Een fout achterin van Tom Stok- kem luidde de 2-2 gelijkmaker in. Fer monia Boys 3 werd steeds brutaler. Eerst stond de paal een Venrayse ach terstand in de weg maar halverwege de tweede helft werd het toch 2-3. Lake Valley leek wakker te schrik ken en uit een van de spaarzame goed lopende aanvallen viel de 3-3 gelijk maker Niels Hermsen gaf de assist aan Paul Rutten: 3-3- Opnieuw nam Fermonia Boys 3 een voorsprong: 3-4. Een fraaie vrije trap van Niels Herm sen betekende de 4-4 gelijkmaker. Daarna liet Lake Valley een uitgelezen kans liggen. Daniël Wijnands stormde vanaf eigen helft op het doel af. Paul Rutten liep attent mee en kreeg de bal op een presenteerblaadje. Maar Rutten miste deze dikke kans. Dat was tevens het laatste wapenfeit van het kwakkelende Lake Valley. Ook Daniël Wijnands deelde in het fouten- festival. Hij verspeelde de bal waar door drie tegenstanders vrij voor het doel van Buwalda opdoken: 4-5. Haelen-ZW Leunen 7-3 ZW Leunen moest maandag geha vend aantreden bij koploper Haelen. De broers Marco (blessure) en Edwin (ziek) Berden ontbraken. Juul Swin- kels en Rudy Koenen uit het tweede team waren de vervangers. Het Leun se team bleef aanvankelijk goed op de been. Halverwege de eerste helft scoorde Haelen de openingstreffer: 1- 0. Vlak voor rust verzuimde de arbiter de fluiten voor een duidelijke overtre ding van de Haelense aanvaller die 2-0 scoorde. Na de hervatting kwam het Leunse team even terug. Barry Janssen liep door het doelgebied en via de kluts kwam de bal voor de voeten van Bas Claassens die bijna op de doellijn stond en 2-1 kon binnentikken. Direct daarna verruimde Haelen de marge weer: 3-1 Halverwege de tweede helft beslis te de koploper de wedstrijd en liep uit naar 5-1Uit een vrije trap scoorde Rob Willems tegen: 5-2. In de laatste vijf minuten troffen de Midden-Lim burgers nog twee keer doel: 7-2. In de slotminuut bepaalde Rudy Koenen de eindstand op 7-3- Domu-Lake Valley 6-8 Lake Valley kwam maandag in Pan- ningen slecht uit de startblokken. De Venraynaren werden in het begin op een 2-0 achterstand gezet. Kansen kwamen er genoeg maar er werd aan vankelijk te weinig mee gedaan. Toch wist Lake Valley op 2-2 te komen maar de thuisploeg ging met een 3-2 voorsprong de rust in. In de tweede helft bogen de Ven raynaren de achterstand om in een 3- 5 voorsprong. Domu kwam nog wel dichtbij en op een gegeven moment stond de 6-6 stand op het scorebord, In de slotfase trok Lake Valley ver diend de winst naar zich toe: 6-8 De sterk spelende Lennard Jansen nam vier treffers voor zijn rekening. De topscorer bracht zijn totaal op 28 doelpunten. De andere vier treffers werden gescoord door Tom van Stok- kem, Niels Hermsen, Paul Rutten en Ronny Spruit. PEEL EN MAAS een abonnement waard Vrijdag 18 maart Sporthal De Wettellng 21.30 HVC/Taxi Verstr. 2-Beringe 22 30 TVF OTTO 3-HVC/Taxi Verstr. 3 Sporthal De Weert 20.00 Gallus/Café de Tijd-ZVCO 21 00 ZW Leunen 2-MZV/De Ruif 3 Sporthal Meerlo 20.00 Meerlo 2-ZV/Serum 5 21.00 Meerlo-HVC/Taxi Verstraaten 4 Zaterdag 19 maart Sporthal De Weert 17.00 TVF OTTO 5-ZW Leunen 5 18.00 Venrode 2-Lake Valley 4 19.00 Venrode-ZWMari 20.00 TVF OTTO 2-Beringe (dames) Maandag 21 maart Sporthal De Wetteling 20.30 TVF OTTO-De Sjötter 21 30 TVF OTTO 2-ZV/Serum 2 Sporthal De Weert 20 30 Lake Valley 2-Altw'heide 5 21.30 Lake Valley 6-Wittenhorst 4 22.30 ZW Leunen 5-Kronenberg 2 Sporthal Overloon 20.00 ZVCO-MZV/De Ruif Dinsdag 22 maart Sporthal De Weert 22.30 Lake Valley 4-ZW Leunen 2 Woensdag 23 maart Sporthal De Weert 19 00 HVC/Taxi Verstr. 3-TVF OTTO 4 afstand genomen van de bedreigde zone. Nu moet het Venrayse team nog drie duels vol aan de bak om het hoofdklasserschap veilig te stellen. TVF OTTO staat op de elfde plaats die een herkansing biedt via de nacompe titie. Gert-Jan Wismans kon maandag niet van de partij zijn en Stephan Sij- bers ontbrak vanwege ziekte, Ook de grieperige Danny Fasen was niet fit maar hij speelde toch mee. Edwin Sengers en Hafid Azarfane comple teerden het team. Het reserveteam van Fermonia Boys had vier spelers in de basis staan die vrijdag nog met de hoofdmacht in de eredivisie tegen LZV/Kuijpers voetbalden. Op de bank zaten liefst zes jongere spelers die nauwelijks in actie kwamen. In de eerste tien minuten werd er niet gescoord. De Roermondse thuis ploeg maakte het spel terwijl TVF OTTO loerde op de kansen. De Ven raynaren wisten dat de omschakeling bij de tegenstander het zwakke punt was. Uit een vrije trap van Danny Fasen knalde Hicham Hlimi op de doelman. De attente Mohamed Aous- sar was er als de kippen bij om uit de rebound alsnog de openingstreffer te scoren: 0-1. Even later verdubbelde TVF OTTO haar voorsprong. Uit een intrap van Edwin Sengers schoot Danny Fasen tegen de keeper op. De bal dreigde uit te gaan waardoor de doelman niet meer oplette. Hicham Hlimi hield de bal echter binnen en schoot pardoes raak: 0-2. Fermonia Boys 2 wist daarna op gelijke hoogte te komen: 2-2 Maar nog voor rust nam TVF OTTO opnieuw een voorsprong. Hicham Hlimi gaf een diepe bal op Danny Fasen die een tegenstander uitkapte en Hlimi lanceerde: 2-3. Na de pauze gaf het Venrayse team het duel uit handen. "We hebben het zelf verprutst door persoonlijke fou ten", baalde Danny Fasen. De 3-3 gelijkmaker viel al snel. Hicham Hlimi kreeg de gele kaart maar de twee minuten in ondertal bleven zonder nadelige gevolgen. Even later kreeg ook een Roermondse speler geel maar TVF OTTO wist hier evenmin van te profiteren. Daarna liep de thuisploeg uit naar een 5-3 voor sprong. Zeven minuten voor tijd gloorde er weer hoop voor de Ven raynaren toen Hafid Azarfane 5-4 scoorde. Balverlies rond de middellijn luidde de 6-4 in. Hicham Hlimi kreeg daarna zijn tweede gele kaart en moest met rood vertrekken. Met een man minder slaagde TVF OTTO er niet meer in de twaalfde uitnederlaag af te wenden. Komende maandag komt koploper De Sjötter uit Maastricht in sporthal De Wetteling op bezoek. Stand hoofdklasse De Sjötter Altweerterheide Fermonia Boys 2 Amicitia 't Kesjotje ZW Jaffa FCH/Decora H. 2 ZW Rood Wit Roerdalen/Alfass H77/le Village TVF OTTO AJ Deume ZV Eijsden ZVB Graus Bouw 23-50 23-49 23-43 23-42 23-41 23-35 23-35 23-31 23-30 23-28 23-27 23-26 23-11 23-7 De zaalvoetballers van HVC/Taxi Verstraaten hebben opnieuw punt verlies geleden. In Eindhoven kwam HVC niet verder dan 2-2 tegen ESZW Totelos. Door de zege van Malabata is HVC in de strijd om de titel opnieuw afhankelijk van een misstap van de koploper. ESZW Totelos startte sterk in eigen hal. In de eerste tien minuten hadden zij zeker twee goede scorings kansen, maar doelman Raymond Jans sen en wat geluk voorkwamen een vroege achterstand. In de twaalfde minuut kreeg HVC een vrije trap toe gekend. Ruud Brands ging achter de bal staan en zag dat de muur ruimte liet voor een schot ineens. Hard en zuiver verdween de bal over de voet van een verdediger in het doel: 0-1. Dit doelpunt sterkte HVC dat met veel loopbewegingen de tegenstan der onder druk hield. Enkele minuten later viel alweer de gelijkmaker. Typisch een doelpunt van de thuis ploeg. Juist daarom had dit voorko men moeten worden. Opgebouwd over de rechterzijkant en dan hard voorgegeven bij de tweede paal werd de bal binnen gelopen: 1-1. Een tegenvaller voor HVC dat er ook niet meer in slaagde om voor rust nog de score te wijzigen. In de rust werd nog eens gehamerd op de gemaakte afspraken en de gasten begonnen sterk aan de tweede helft. Toch bleef ook ESZW Totelos gevaarlijk in de counter. Bij een van deze aanvallen werd de bal echter goed onder schept. Daar waar voorgaande weken de medespeler weieens over het hoofd werd gezien, werd nu de op rechts vrijstaande Ruud Brands gevonden. Met een strakke schuiver liet hij de goalie kansloos en scoorde 1-2. Nu ging HVC overijverig te werk. In plaats van slim en de juiste kans afwachtend te consolideren, zocht men vaak te snel de afronding. Gevolg meer en onnodig balverlies en daardoor de thuisclub in de kaart spe lend. Kansen waren er via een iets te harde voorzet van Said Yahia, die met een teenlengte gemist werd door Roel Mocking. Een goed afstands schot van Coen Linskens verdween net langs het doel. De mooiste kans was voor Dennis Snijder. Als gering excuus mocht gelden dat aangever Said Yahia zijn kant al opzocht en hij daardoor minder ruimte en tijd over hield. Met rechts schoof hij de bal juist langs de verkeerde kant van de paal Vlak hierop maakte de thuisclub een identiek doelpunt als het eerste en stond het 2-2. In de laatste vijf minuten van het sportieve duel, waren er nog winstkansen voor beide partijen. Eerst werd HVC terecht bestraft met twee minuten, wegens vasthouden. Ongeveer op driekwart van deze tijdstraf werd echter ook twee minuten straftijd aan een speler van de Eindhovense studenten gege ven, wegens onvoldoende afstand. Echter beide teams wisten hier geen voordeel meer uit te halen. Op vrijdag 25 maart speelt HVC thuis tegen Lions Nefkens uit Geldrop. Op maandag 21 maart is er ter voorbereiding op de tweede helft van de veldcompetitie een jeugdleidsters- vergadering. Deze begint om 19-45 uur en zal bestaan uit een theoretisch gedeelte en een praktijk gedeelte ver zorgt door Erwin en Joop. Ik hoop dat jullie allemaal kunnen. Afmelden bij Maria, telefoon 541940. Oefenwedstrijd zaterdag 26 maart: Peelkorf Bl-Oranje Wit BI 14.00 uur. De tweede helft van de veldcompe titie start voor de welpen 5+6 op zaterdag 26 maart en voor de overige jeugdteams op zaterdag 2 april. Zondag 20 maan wordt het NK voor junioren-clusterteams gehouden in de Bunders in Veghel. Van de Peel korf is Loes Eibers geselekteerd om met het Maas en Waal team deel te nemen. Haar poule-wedstrijden zijn :9.40 uur-11.00 uur-12.20 uur-13.40 uur. De tweede helft van de veldcom petitie start voor De Peelkorf 12 en 3 op 3 april, voor De Peelkorf 4 op 30 maart en De Peelkorf 5 op 6 april. Programma woensdag 23 maart Merselo 2-Oostrum 2 midw. 20.30 Jaarvergadering Oranje Wit op maan dag 21 maart om 20.00 uur in Leunen. Uitslagen afdeling korfbal M idweekdames Oostrum-Swift 4-15 Programma woensdag 23 maart Merselo-Oostrum 20.30 Uitslagen jeugd SVOC Al-Eurogirls Al 8-5 SVOC A2-Noviomagum Al 7-13 Programma maandag 21 maart Midweek Swift 4-SVOC 2 21.00 Programma dinsdag 22 maart Recreanten Roka-SVOC 20.00 SVSH te sterk in beslissingsduel (door Henk Lammen) De tranen vloeiden afgelopen zondag rijkelijk in de sporthal in Bakel. Voor het tweede opeenvol gende jaar zagen de korfbaldames van Oranje Wit de titel aan hun neus voorbijgaan. Was vorig sei zoen JES 2 de gelukkigste in een beslissingsduel, nu viel niets af te dingen op de 9-12 zege van SVSH uit Someren-Heide. Oranje Wit en SVSH waren dit sei zoen gelijk geëindigd in de eerste klasse D en moesten daarom zondag in een extra wedstrijd uitmaken wie mocht promoveren naar de over gangsklasse. De voortekenen waren niet ongunstig voor de Leunse korf- balsters Oranje Wit mocht immers in het eigen oranje-witte tenue de strijd aangaan en had in de reguliere zaal competitie SVSH dit seizoen al twee keer eerder verslagen. En drie keer is scheepsrecht, nietwaarOranje Wit kwam in een afgeladen sporthal in Bakel echter bedrogen uit. De tegenstander uit Someren-Heide, nor maal ook in het oranje spelend maar nu helemaal in het zwart gestoken, domineerde vanaf de eerste minuut het beslissingsduel. Na eerst nog een strafworp te hebben gemist, opende SVSH in de zevende minuut de score. Oranje Wit reageerde meteen en nau welijks een minuut later had Linda van Deurzen al de gelijkmaker in de korf liggen. Dit was tevens de laatste keer deze middag dat Oranje Wit op gelijke hoogte stond met de concurrent. In het verdere verloop van de eerste Petra v.d. Haghen was zondag vier keer trefzeker maar kon ook de neder laag niet voorkomen helft was Oranje Wit geen schim van de ploeg die in de competitie trots de ranglijst aanvoerde. De schoten van afstand misten de precisie en verdedi gend speelden de Leunse korfbalsters niet agressief genoeg om het de tegenstander moeilijk te maken SVSH profiteerde gretig en stond na 23 minuten op een royale 1-5 voor sprong. Het siert Oranje Wit dat het bleef knokken voor iedere meter. In de slotfase van de eerste helft werd de marge door treffers van Inge Smits en Petra v.d. Haghen uit een straf worp verkleind tot 3-5. In de slotse conden sprong een fraai afstands schot van Linda Houben nog uit de korf, anders was Oranje Wit nog voor de pauze weer helemaal in de race geweest. SPANNING Na de thee ging Oranje Wit op jacht naar de gelijkmaker. Via Linda Houben werd het 4-5, maar SVSH bracht het verschil uit een strafworp meteen weer op twee treffers. Petra v.d. Haghen, met vier treffers het meest trefzeker aan Leunse zijde, bracht met haar tweede doelpunt weer de spanning terug: 5-6. "Op dat moment lagen er mogelijkheden voor ons, maar waren we niet bij machte om door te drukken. Met name ons vak heeft het vandaag aanvallend laten afweten", sloeg Annelie Reintjes na afloop de spijker op zijn kop. Rein tjes, normaal gesproken zeer trefze ker van afstand, kwam zondag hele maal niet tot scoren en werd in de tweede helft vervangen door mid weekspeelster José Drabbels. Ook haar vakgenoten Linda Houben en Loes Kateman waren met ieder een treffer weinig productief. In tien minuten tijd deed SVSH met vier doel punten op rij vervolgens het duel definitief op slot: 5-10. Via opnieuw een benutte strafworp van Petra v.d. Haghen en een treffer van Loes Kate man toonde Oranje Wit over veer kracht te beschikken: 7-10. Na de 7- 11 krabbelden de Leunse dames via Rian Derikx en opnieuw V.d. Haghen nog even overeind (9-11), maar de resterende tijd was echter te kort om nog voor een stunt te zorgen. In de slotminuut maakte SVSH met een twaalfde treffer aan alle 'onzekerheid' een einde. ONTROOSTBAAR Voor het tweede opeenvolgende jaar greep Oranje Wit naast de titel in de eerste klasse D. De meiden waren kapot en enkelen lieten na afloop de tranen de vrije loop. Linda Houben zat helemaal stuk en was ontroost baar. Als ze ruim een half uur na de wedstrijd de kantine van de Bakelse sporthal binnenkomt, zijn de emoties weer onder controle. "Er weer zo dichtbij en weer niet", baalt ze als een stekker. "Maar het zat er eerlijk gezegd vandaag ook niet in We heb ben vanaf het begin achter de feiten aangelopen. Het ging de laatste weken al wat moeizamer en ook nu hadden we de vorm niet om dit duel, te winnen. Met name ons vak kon het verschil niet maken", beaamt atoei eerdere conclusie van teamg$ Jee' Annelie Reintjes. Toch kunnp 111 Leunse korfbaldames trots zijn 4 geleverde prestatie. Ondank! bemoeienissen van het Oranje! bestuur kon voor dit seizoen nfUits vertrek van Erwin Dijkstra, hijjHelc naar De Peelkorf, geen nieuwéDOS ner/coach worden aangetrokk^l goede harmonie regelden de djidrie alles zelf. Trainingen en het wissgehs en coachen tijdens de wedstrijpun' "Zonder trainer hebben we het inVert daad goed gedaan Maar opntaa moment dat je hier staat, wil jebeh- winnen En dat is helaas niet gélï^fo trekt Reintjes een voor de ham^11 gende conclusie. Meine Jonkers uit Someren, augustus de nieuwe coach van OrL Wit, was in Bakel aandachtiglD I schouwer. Vanaf de tribune gaf aanwijzigingen in de richting val D nieuwe ploeg. Hij heeft er cdrie geen moment aan gedacht om tften het beslissingsduel op de bad 1. gaan zitten. "Nee, ben je gek. Del DOS den hebben het dit seizoen zcfBrui trainer fantastisch gedaan. Dan 5 Hen ten ze het ook zelf afmaken. Heri' G. V mer dat het niet is gelukt", aldiflO. geboortige Fries. Hij ziet de toele OBK voor Oranje Wit een rooskleurigtjacht komst weggelegd. "Er is volop M de fi teit. Dat heeft deze groep nu al ken 2 zen. Alleen is Oranje Wit nog tejcafé afhankelijk van enkele speelster! als die niet in de wedstrijd zi||k| wordt het moeilijk. Een mooiellll' om vanaf volgend seizoen aan te|^ ken." Ul Afgelopen zondag hebben de hoc- keyheren van Venray drie punten laten liggen in Blerick: 4-3. Venray begon sterk aan de wedstrijd. Het creëerde vele kansen en na een kwar tier spelen maakte Ward Büddiger de 1-0. Vlak voor rust kwam Blerick via een snelle counter op gelijke hoogte. In de tweede helft zette Venray min der druk en daardoor kreeg Blerick meer kansen. Al snel kwamen zij op voorsprong. Even later maakte Ward Büddiger voor Venray gelijk spel. Maar kort daarna maakte Blerick de 3- 2. Ongeveer vijf minuten voor het einde was het weer Ward Büddiger die voor Venray scoorde. Venray speelde de laatste minuten echter niet goed uit. Het ging voor de winst en nam teveel risico's. Daardoor kon Ble rick in de laatste minuut van de wed strijd via een snelle counter toch weer scoren en verloor Venray onver diend met 4-3. De hockeydames van Venray heb ben de eerste wedstrijd na de winter sport verloren. Heesch won op eigen veld met 5-2. Venray stond na afloop van de eerste helft van het seizoen op de eerste plaats in de competitie gevolgd door Heesch. Na een goede uitgebreide warming up begon de wedstrijd. Het eerste doelpunt werd na 20 minuten gecoord door de thuis ploeg, waarna Venray een tegendoel punt versierde via aanvalster Laura Terpstra. Met een 2-1 voorsprong voor Heesch werd de rust in gegaan. Na een goede peptalk door waarne mend coach Ben vervolgde dames I het spel. De eerste wedstrijd van de tweede helft van het seizoen verliep rommelig en doordat er te veel onrust was, werd het Heesch, dat beter op elkaar ingespeeld was, makkelijk gemaakt nog meer doelpunten te maken. Venray kwam vlak voor tijd nog op een tweede doelpunt door Sanne Wouters, maar uiteindelijk ging de thuisploeg met een 5-2 zege aan'de haal. Komende zondag speelt Venray thuis tegen Uden III. Dankzij een goede overwinning afgelopen zondag hebben de handbal- heren van HV Manual het kampioen schap in de derde klasse binnen hand bereik. De wedstrijd in en tegen HV Eksplosion uit Tegelen werd, voor de tiende keer dit seizoen, winnend afge sloten: 11-17. Na twee minuten werd al de eerste strafworp in het voordeel van Manual gegeven, die door Sander Barents in de linkerbovenhoek tot treffer opgewaardeerd werd. Een onoplettendheidje in de derde minuut zorgde voor de gelijkmaker. Vroeg in de eerste helft werd er daar na letterlijk over de thuisploeg heen- gewalst Via driemaal Barents, waar onder weer een strafworp in de zelfde hoek, en tweemaal Twan Hawinkels werd er een 1-7 voor sprong genomen. Alleen helaas werd het aloude Manual-syndroom weer zichtbaar. In plaats van door te drukken en de marge onoverbrugbaar te maken, ver vielen de Venraynaren in een noncha lant aanvalsspel, waarbij er te snel afgerond wordt. In de laatste vijftien minuten werd er slechts eenmaal ges coord nog door Hendrik Wismans. Verdedigend leek alles wel te klop pen, mede dankzij keeper Hans sten. Vier treffers voor Eksplosi hoe dan ook een mannenp onwaardig. Ondanks de matige» acht treffers in één helft, ware Venraynaren nog steeds favoriet deze wedstrijd winnend af te sluis Na weer een score van Bai lukte het Eksplosion eindelijk or beetje in te lopen. Via de recht bouwer en rechterhoekspeler de marge verkleind tot nog maat punten: 6-9. Hawinkels die voort q0ui Tegelse linkeropbouwer heen k gelopen werd door Erik Weijzen gespeeld en kon de marge mei jjc j goed schot weer op vier bepaler een dubbele score van Eksplc p was het Weijzen zelf, die mei lichaamsschijnbeweging, zijn opponent verraste en de 10-13 aantekenen. Een goede redding Kersten bracht Manual daarna in bezit. Met nog tien minuten te |en was het zaak de rust te bewarei op het juiste moment de defens p, slechten. Dit leek te lukken, maat Tegelse hand aan een Venrayse Beslissingswedstrijd Oranje Wit-SVSH 9-12 Op zondag 20 maart vinden de clusterkampioenschappen plaats in sporthal de Bunder in Vegchel. Ook dit jaar is Rian Derikx weer geselec teerd om deel te nemen met het team Maas en Waal. De wedstrijdtijden van Maas en Waal zijn om 9 40 uur, 11.00 uur, 12.20 uur en 13.40 uur. Om 16.00 uur wordt de finale gespeeld. Uitslagen: Eksplosion heren-Manual Jongens B Manual-Bevo HC Jongens C Manual-Eksplosion Dames A Manual-Swalmen Dames B Wittenhorst-Manual Meiden Cl Manual-BSAC Meiden C2 Swift2000-Manual 12-17 28-23 17-9 16-11 10-11 14-1 11-1 PEEL EN MAAS een abonnement waard Dl jeugd Manual-Rapiditas D2 jeugd Manual-BevoHC Programma 19 maart: Dl jeugd Loreal-Manual D2 jeugd Eksplosion-Manual Meiden Cl BevoHC5-Manual Jongens B Loreal-Manual Programma 20 maart Jongens C BSAC-Manual Dames A Eksplosion-Manual Dames recr. Manual-Bevo HC Meiden C2 Manual-Merefeldia Dames B Manual-Vios Heren A Manual-Vios Heren sen. Manual-Sittardia4 4-2 0-26 11.35 10.00 11,40 18.20 15.40 12.00 11.00 12,00 12.45 13.40 14.45 Af het 1 |eho de d eugc tlassi Ware leverde alweer een strafworp Vanaf zeven meter was Bat opnieuw meedogenloos. Dit leek verzet van de thuisploeg te knak Der Na weer gemiste kansen van Ek< sion waren het Jo de Jonge vana |e an cirkel en daarna Dirk Ueberbad een break out die de genadeslag deelden (10-16). Verder dan tweetal scores in de laatste drie ten kon Eksplosion niet meer kol Voor Manual was Patrick van Broek in de laatste seconden noj trefzeker. Met nog twee wedsifii voor de boeg heeft Manual aan) punten genoeg om de titel te gnS Topscorers Manual: Barents 8 Hawinkels 3. Kevii 'ierd enni 'enr; De inou Komende zondag om 14 45 w sporthal de Weert in Landweert Manual het kampioenschap veilig len. :nT. te zeti strijde ntn k ubile

Peel en Maas | 2005 | | pagina 26