['Jullie zijn de toekomst" ,3M handhaaft eis tegen minderjarige verdachte J hi Informatieavond over Overloonsche Vlak NV Regio Venlo Subsidie AMK's e£i Overleg Wonen Limburg en huurdersorganisaties VENRAY 06 20 43 99 57 Dorpsraad Merselo Beroving Vernielingen Aanmelding leerlingen Contactgroep mantelzorgers Goede doel Fietsvierdaagse Lasercentrum Venray NC s Middags was er al een bijeen- Dmst voor de bewoners van het *3 chuttersveld. De Dansgroep fanssum onder leiding van Thea oumans verzorgde in de recre- fezaal een optreden en de leden ZZZ3n de Vrouwenraad serveerden ^^pffïe met cake. Na afloop van de ^Biddag kreeg iedere aanwezige fleurige attentie. Deze middag f heel belangrijk, benadrukte puwenraad voorzitter Joke "ipson 's avonds in de foyer in de schouwburg: "Deze vrou- 'en hebben vroeger voor ons ■treden en daar zijn we ze dank- voor." Om half acht gaan de deuren ui de schouwburg open en lang- um druppelen de bezoekers bin- V Tot grote vreugde van Joke Tipson blijken er om acht uur honderd vrouwen aanwezig n tot haar nog grotere vreugde is ig en oud, en allochtoon en tochtoon, aanwezig. "Jullie zijn toekomst", spreekt de voorzit- trots. Alhoewel vrouwen in ïderland tegenwoordig niet *r hoeven te strijden voor kies- rou\ Dt EN MAAS )erhoor van gedragsdeskundige werpt geen nieuw licht op Venrayse moordzaak irote opkomst 17e Venrayse Vrouwendag voor de nabestaanden van het slachtoffer. De dodelijke steekpartij vond plaats op 28 september bij de woning van het slachtoffer. De verdachte en het 46-jarige slacht offer, beiden van Vietnamese afkomst, kenden elkaar. Volgens getuigen lag een fikse ruzie ten grondslag aan de steekpartij. De rechtbank doet op 21 maart uitspraak. toekomst ook niet. Het doel van de behandeling, resocialiseren of reïntegreren in de Nederlandse samenleving, zal dan ook nooit worden gehaald. Het OM verzocht de rechtbank om gezien de ernst van het gepleegde feit het meerderjari genstrafrecht toe te passen in deze zaak. Dat kan bij verdachten die ten tijde van de daad zestien jaar waren. Justitie eiste ook een schadevergoeding van 4500 euro ten inmiddels duizenden handte keningen opgehaald om de actie te ondersteunen." Na afloop van haar toespraak gaan er handteke ningenlijsten rond tegen het geweld in de Democratische Republiek Congo, waar maar liefst 50 procent van de vrouwen in het oorlogsgebied in Oost- Congo onder geweld en verkrach tingen lijden. Na de pauze staat het program ma in het teken van de ontspan ning. Als eerste een optreden van Gon ter Laare. Zij wordt aange kondigd als poppenspeelster, maar haar voorstelling kan beter toneelspel met poppen genoemd worden. In een sprookjesachtige sfeer neemt ze het publiek mee naar een exotisch, Afrikaans dorp je, waar het spinnenechtpaar Anasie en Makoeba te maken krijgt met het voorjaar, feromo nen. verhoudingen, roddel, ach terklap, tijgers, slangen, opvlie gers, mannen in de kroeg, vrouwen op de markt en alles wat daaruit in een kleine gemeen schap voortvloeit. Het rustige leventje in het dorpje wordt ver stoord door dit alles, maar geluk kig komt alles aan het einde nog goed. Soms kreeg je het idee naar het 'dorpje' Venray te kijken, alleen wordt daar niet zo geschreeuwd op de markt. Tegen half tien betreedt het grote gezel schap van Hakuna Matata het klei ne en wat donkere podium in de foyer. Deze uit zeventien leden bestaande zang- en dansgroep, aangevuld met een beroemde Senegalese djembé-speler, brengt een wervelende mix van West- Afrikaanse muziek en dans waar mee de 17e Venrayse Internationale Vrouwendag op passende wijze wordt afgesloten. De gemeente Boxmeer houdt op donderdag 10 maart een infor matiebijeenkomst over het pro jectplan voor het Overloonsche Vlak. Dit gebied maakt deel uit van het landbouwontwikkelings- gebied (LOG) Overloon. Het LOG Overloon wordt globaal begrensd door de Oploseweg, Rieterdreef, Vredepeelweg en Crooijmansweg. De bijeenkomst vindt plaats in het gemeenschaps huis van Overloon aan het 14 Oktoberplein 2 en begint om 20.00 uur. Op 22 april stellen Provinciale Staten het Reconstructieplan Peel en Maas vast. Gedurende lange periode hebben ondpr leiding van de provincie Noord-Brabant maat schappelijke organisaties en over heden gewerkt aan een toekomst visie voor het Brabantse buitengebied. Deze visie moet lei den tot het oplossen van ruimtelij ke- en milieuknelpunten en moet tegelijk een stimulans geven aan de ontwikkeling van onder meer natuur, landbouw en recreatie. Ook in de gemeente Boxmeer heeft dit geleid tot een kaart waar op is aangegeven welke ontwik kelingen in het buitengebied de ruimte krijgen. De gemeente Boxmeer wil zich niet alleen beperken tot het opstellen van plannen, maar wil ook actief aan de slag om de verschillende doel stellingen te realiseren. Een van de doelstellingen is het oplossen van knelpunten die worden ver oorzaakt door de intensieve vee houderij en het tegelijkertijd bie den van ontwikkelingsruimte van deze sector, zodat ondernemers duurzaam de toekomst in kunnen. In het reconstructienlan ziin daar om gebieden aangewezen waar de intensieve veehouderij kan doorontwikkelen, de zogenaamde Iandbouwontwikkelingsgebieden. Samen met belanghebbenden en partners, waaronder de ZLTO, wil de gemeente invulling geven aan de Iandbouwontwikkelingsgebie den. Het eerste gebied waarmeer gestart wordt is het Overloonsche Vlak. De gemeente heeft het Ontwikkelbureau Intensieve Veehouderij (OIBV) opdracht gegeven een projectplan op te stellen. De informatiebijeenkomst is bedoeld voor de bewoners van het betreffende gebied en overige geönteresseerden uit de gemeen te Boxmeer. Tijdens de bijeen komst geeft de heer Timmers, directeur van het OBIV uitleg over het projectplan. Wethouder van den Brand is tijdens deze avond ook aanwezig. Na afloop bestaat er ruime gelegenheid tot het stellen van vragen. Vijf Limburgse huurdersorgani saties hebben een samenwer kingsovereenkomst met Wonen Limburg getekend. In deze overeenkomst zijn afspraken gemaakt over de manier waarop Wonen Limburg en de huurdersorganisaties met elkaar overleggen. Omdat Wonen Limburg via de zes vestigingen in Heerlen, Horst, Helden, Weert, Venray en Posterholt in de hele provincie woningen verhuurt, wordt over de meeste onderwer pen op vestigingsniveau overleg gepleegd met de plaatselijke huur dersorganisaties. Er zijn slechts enkele onderwerpen waarover op centraal niveau overleg gevoerd wordt. Dit zijn onderwerpen als de jaarlijkse huurverhoging, het meerjarenhuurbeleid en het woningtoewijzingsbeleid. Andere onderwerpen, die meer op plaat selijke of regionale onderwerpen betrekking hebben, worden met de plaatselijke huurdersorganisa ties besproken. Hierdoor is het beter mogelijk om rekening te houden met de belangen van de huurders in de verschillende werkgebieden van Wonen Limburg. Omstandigheden op de woningmarkt verschillen immers vaak sterk per regio. In de samen werkingsovereenkomst zijn ook afspraken gemaakt over de finan ciële ondersteuning van de huur dersorganisaties door Wonen Limburg. Op basis van de inge diende begroting en een activitei tenplan wordt een financiële bij drage toegekend. De behoefte voor het sluiten van een nieuwe samenwerkingsovereenkomst is ontstaan na de fusie van de woningcorporaties Wonen Noord-Limburg en Balans in 2004. Het Openbaar Ministerie )M) in Roermond handhaaft eis van tien jaar onvoor- aardelijke gevangenisstraf gen een 16-jarige jongen uit enray, die wordt verdacht ■an moord op een plaatsge- oot. De rechtbank in oermond besloot eerder dat e zaak moest worden her- [jend en dat een gedragsdes- indige nader moest worden irhoord. Dat verhoor heeft maandag achter gesloten deu ren plaatsgevonden, maar wierp volgens het OM geen nieuw licht op de zaak. Inzet van het verhoor was om te achterhalen of het wel of geen zin heeft om de jongen in een gesloten inrichting te laten behan delen. Twee gedragsdeskundigen hebben eind vorig jaar onderzoek naar de uit Vietnam afkomstige jongen gedaan. In hun rapportage adviseren zij een behandeling in een gesloten inrichting. Het OM heeft dat advies naast zich neerge legd en eiste een onvoorwaardelij ke gevangenisstraf zonder tbs- maatregel of plaatsing in een inrichting voor jeugdigen. Volgens het OM heeft die behandeling geen zin, omdat de Vietnamese jongen niet of nauwe lijks Nederlands spreekt. Bovendien heeft hij geen verblijfs vergunning en krijgt hij die in de foyers j u wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? J Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites content management systemen content creation webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl 8681! Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel: 0478-546293 - info@flyers.nl i Joke Phillipson: "Er is nog een hoop te doen" recht, blijkt er ook in ons land nog genoeg te doen met betrek king tot gelijke beloning, gelijke kansen en recht op kinderopvang. In haar openingstoespraak refe reert ze aan minister De Geus van Sociale Zaken die het begrip 'gelij ke rechten' nog steeds niet hele maal begrepen heeft, de Turkse politie die met bruut geweld een vreedzame demonstratie van vrouwen uit elkaar slaat, aan FNV- voorzitter Agnes Jongerius die vindt dat vrouwen nog altijd ach ter gesteld zijn. "Er is nog een hoop te doen", stelt ze met nadruk. "In Venray zijn we alweer voor de zeventiende keer bij elkaar en ons doel is altijd geweest het verstrekken van informatie en het behartigen van de belangen van vrouwen. Wat kunnen we voor elkaar betekenen en hoe bereiken we een samenle ving waarin mannen en vrouwen daadwerkelijk naast elkaar kun nen leven." Aan het eind van haar toespraak gaat ze nog even in op de toekomst van de Vrouwenraad en de plannen van ren steun groep voor het oprichten van een zogenaamd 'Moederhuis' voor ontspanning en educatie voor alle vrouwen in Venray, met en zon der kinderen. Daarna neemt Corrie Kanters van de Amnesty Groep Peel en Maas het woord voor een over zicht van de vorig jaar gestarte actie 'Stop geweld tegen vrou wen'. "Helaas is het geweld niet gestopt", concludeert ze, "maar er is wel veel aandacht voor het onderwerp geweest. In Venray en Horst zijn bij diverse evenemen- De Internationale rouwendag wordt al sinds ir/. 110 op 8 maart gehouden, in '°/kfe hele wereld. orspronkelijk ontstaan als '5/k^rdenkmg voor de honder en werkende vrouwen die en jaar daarvoor omgekomen 'aren bij een brand in een 'C/Kpnfectieatelier, werd het een «s/Klog tegen de rechtsongelijk- eid tussen mannen en vrou- P 'en. In Venray organiseerde e Vrouwenraad dinsdag- rond de Vrouwendag alweer oor de 17e keer. Donderdag 10 maart 2005 - Pagina 7 WWW.PASSIFLORAHOVENIERS.NL Donderdag 10 maart wordt van 19-00 tot 21.00 uur in d'n Hoek, Grootdorp 99. een visie op de ontwikkeling van het Loobeekdal gepresenteerd. Gezien het belang hiervan voor Merselo schuift het gebruikelijke aanvangstijdstip van de vergadering van de Dorpsraad Merselo een uur op. Om 21.00 uur begint dan de dorpsraadsver gadering. In deze vergadering valt, nu alle subisdies zijn toege kend, het besluit over de uitvoe ring van het wandelrouteproject. Daarnaast staan ze al even stil bij de kermis van 2005 en de voorbe reiding van de openbare jaarver gadering. Geïnteresseerden en belangstellenden zijn van harte welkom. De politie stelt een nader onderzoek in naar de beroving van een 76-jarige vrouw uit Venray, dinsdagmiddag op de Merseloseweg. Het slachtoffer werd door twee jongens tegen de grond geduwd, waarna haar hand tas werd ontvreemd. Deze werd korte tijd later teruggevonden op de Langstraat achter de gymzaal. Voor zover bekend werd er niets ontvreemd. De vrouw raakte niet gewond, ze klaagde wel over last aan haar arm. Een van de twee verdachten droeg donkere kle ding en een zwarte pet. Het zou gaan om een blanke jongen. Van de tweede verdachte is niets bekend. Eventuele getuigen wor den verzocht contact op te nemen met de politie Venray. De politie heeft donderdag avond rond 19-30 uur drie jon gens uit Venray in de leeftijd van 11, 12 en 13 jaar aangehouden op verdenking van vernieling. Bij de politie kwam een melding binnen van vernieling van een reclame bord op de Kruidenlaan. Bij aan komst van de politie vluchtte het drietal. Na een korte achtervol ging werden ze alledrie aangehou den en overgebracht naar het politiebureau. Daar bleek dat de 11-jarige jongen niets vernield had. De twee andere jongens bekenden op het bureau ook een tweetal vernielingen van ruiten van een basisschool en een wijk- gebouw. Het tweetal wordt ver moedelijk overgedragen aan bureau Halt. Inmiddels zijn de jon gens in vrijheid gesteld. Aangezien er de laatste tijd veel overlast is van vernielingen, heeft de politie besloten om hierop extra surveillance in te zetten. Door omstandigheden wordt de centrale aanmeldingsdatum voor nieuwe leerlingen die tussen 1 augustus 2005 en 1 oktober 2006 vier jaar worden en inge schreven willen worden op een van de Venrayse basisscholen ver schoven van maandag 14 maart naar donderdag 24 maart. Alle betrokken ouders krijgen een per soonlijke uitnodigingsbrief met daarbij een brochure waarin de verschillende SPOVenray scholen zich presenteren. De bijeenkomst contactgroe pen Mantelzorgers vindt plaats op dinsdag 15 maart 2005 van 09.45 - 12.00 uur bij Synthese, Bemmelstraat 2 in Horst. Êr wordt gesproken over het thema 'Medicijnen en medicijngebruik'. Gastspreker is mevrouw Jonkers van de Apotheek Maasdorpen in Meerlo. Mantelzorgers uit de regio zijn welkom. Het is weer tijd voor het invul len van de belastingformulieren. Als u of degene voor wie u zorgt van de Belastingdienst geen ver zoek tot het invullen van de aan gifte heeft ontvangen, kan het zeker voor de zorgvrager toch vaak de moeite lonen om een belastingformulier in te vullen. Bij het steunpunt kunt u meer infor matie over dit onderwerp verkrij gen. Het steunpunt mantelzorg is een activiteit van Synthese. Bij het steunpunt kunt u ook terecht voor een persoonlijk gesprek, ondersteuning bij het zoeken naar hulp, het organiseren van contact bijeenkomsten voor en door man telzorgers, etc. Het steunpunt verzorgt op ver zoek een diapresentatie op maat over mantelzorg en ondersteu ning van mantelzorgers. Aan deze presentatie zijn geen kosten ver bonden. Voor meer informatie kunt u tij dens kantooruren (m.u.v. vrijdag middag) terecht bij mevrouw R. van Eijk-Bastiaansen van het steunpunt Mantelzorg Horst, tele foon 077-3978500. Fax 077- 3978500. E-mail R.vaneijk@syn- these.nl De NV Regio Venlo is afgelopen dinsdag in het Venlose stadhuis officieel ten doop gehouden. De gemeenten Venlo, Venray, Horst aan de Maas, Helden en Gennep, en NV Industriebank LIOF heb ben de NV Regio Venlo opgericht om van Noord Limburg een broedplaats te maken voor inno vatieve ideeen en het optimaal benutten van bestaande kwalitei ten. De betrokken gemeenten heb ben samen met de industriebank een klein, slagvaardig bestuur aan het roer gezet. Dat bestuur bestaat uit J. Teelen (directeur Flora Holland), F. Welschen (bestuursvoorzitter Inalfa), J. Kwaak (oud directeur Oce), H. Berden (directeur Seacon Logistics) en J. Emons (Emons Group). "Het vlaggenschip kan uitvaren. Het is bemenst en bevoorraad", concludeerde burge meester Schrijen van Venlo. Het kersverse bestuur hield ook direct zijn eerste vergadering om de Met een aanvullende subsidie van 100.000,- voor Bureau Jeugdzorg willen Gedeputeerde Staten een einde maken aan de wachtlijsten bij de Advies- en Meldpunten Kindermishandeling (AMK's) in Limburg. Gedeputeerde Odile Wolfs: "Wachtlijsten bij AMK's zijn immers onaanvaardbaar: het gaat hier om de meest kwetsbare men sen in onze samenleving." De AMK's zijn organisatorisch ondergebracht bij Bureau Jeugdzorg. De aanvullende subsi die wordt gegeven onder voor waarde dat Bureau Jeugdzorg gebruik gaat maken van de zoge noemde 'Doorbraak'-methode. Deze methode versnelt de door loopsnelheden bij de AMK's. Gedeputeerde Staten gaan er van uit dat de wachtlijsten bij de AMK's uiteindelijk structureel worden weggewerkt. Met de maatregelen komt de Provincie ook tegemoet aan een oproep van de Tweede Kamer en staatssecre taris Ross om uiterlijk vanaf 1 januari 2006 alle wachtenden bij de AMK's te hebben weggewerkt. Ook Provinciale Staten van beleidslijnen verder uit te zetten. Kenmerkend voor de NV is dat het politiek bestuur van de betrokken gemeenten zich in de dagelijkse praktijk op afstand houdt. Ze kiest er duidelijk voor om in deze vorm met elkaar samen te werken, en dus niet eikaars concurrent te zijn en ook met het bedrijfsleven de handen ineen te slaan. De NV identificeert goede ideeën, ontwikkelt deze ideeën samen met partners uit tot een projectplan en draagt deze plannen vervolgens ter uitvoering over aan partners of voert de pro jecten zelf uit. De activiteiten van de NV Regio Venlo concentreren zich op de logistiek, de maakin dustrie en de agro-industrie, de pijlers van de regionale econo mie. De NV Regio Venlo wil op die manier een belangrijke bijdra ge leveren aan het versterken van de regionale economische struc tuur en het positioneren van Noord-Limburg als innovatieve en dynamische regio. Limburg hebben zich regelmatig in die termen uitgelaten. Een publiekscampagne in het najaar 2004 was er op gericht om bur gers alerter te laten reageren op (mogelijke) signalen van kinder mishandeling. In twee maanden tijd leverde dat ruim 100 meldin gen meer op. Hierdoor is er op dit moment een wachtlijst ontstaan van 51 meldingen. Gedeputeerde Odile Wolfs wil hieraan op korte termijn een einde maken. In 2004 ontvingen de beide Limburgse AMK's in totaal 1.683 meldingen van (vermoedens van) kindermis handeling. Gelukkig kan het merendeel van de meldingen met een advies of een consult worden afgedaan. Ernstige meldingen worden onderzocht en van een gedegen hulpverleningsadvies voorzien. In 2004 waren dit er 453- Dit aantal was in 2003 niet anders (454). "Alle meldingen van (vermoedens van) kindermishan deling worden onmiddellijk op ernst getoetst. De als ernstig inge schatte meldingen worden nooit op een wachtlijst geplaatst, maar onmiddellijk in behandeling geno men", aldus Odile Wolfs. De Stichting Fietsvierdaagse Venray biedt jaarlijks een stich ting of vereniging de mogelijk heid om tijdens het vier dagen durende fietsevenement geld in te zamelen voor de eigen clubkas. Tijdens de fietsvierdaagse kan men het kansspelletje rad van avontuur laten draaien waarbij leuke prijzen zijn te winnen .De opbrengst van onder andere dit spel komt ten goede aan de kas van de stichting of vereniging die voor dit goede doel wordt uitge loot. Het vierdaagse fietsevene ment vindt dit jaar plaats van 26 tot en met 29 juli. Het bestuur van de fietsvierdaagse roept verenigin gen of stichtingen op om zich te melden voor eind maart om voor dit goede doel in aanmerking te komen. Opgave kan geschieden telefonisch bij Jan Kreutz 0478- 588355 of Mathieu Kunen 0478- 585186. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Sinds 1999 voor het corrigeren van uw ogen d.m.v. Refractieve Laserchirurgie. - Betrouwbaar en veilig - De behandeling is pijnloos - Lasertechnieken: PRK, LASEK en ZYOPTICS - Ook voor de plus sterktes Het Lasercentrum organiseert regelmatig Informatieavonden over de verschillende mogelijkheden van behandeling. Tijdens deze avonden komen alle aspecten van refractiechirurgie aan bod. Voor nadere informatie kan men terecht in het Laser Centrum Venray, Grotestraat 16 in Venray Telefoon 0478-581382 Samenwerking tussen lasercentrum Drs q Cinque; oogarts en i briiien-contactienzen O. van Meurs; Optometrist. Geld moet wachtlijsten wegwerken

Peel en Maas | 2005 | | pagina 7