Venray Maatwerk voor dorpen en wijken Parkeren voor invaliden Gemeente Strategische visie 2015 Raad duaal met Interactieve website 1 mei 'live' ondersteuning griffie Informatieavond Oranjebuurt srocJbntwikkeling S>P dorpen staat boomfeestdag Aardenwal Brukske Opening nieuwe publiekshal )gi ggL en MAAS Donderdag 10 maart 2005 - Pagina 17 Dinsdag 1 maart presenteerde het college van B en W de strate gische visie voor Venray 2015. Geheel in stijl van de Maand van de Toekomst lichtten B en W toe welke keuzes uit de visie voor hen van belang zijn. Burgemeester Jos Waals gaf aan dat met de keuze om dorp én stad te zijn Venray als eenheid wordt gezien. Daarnaast stelde het College dat de strategische visie nadrukkelijk een bijdrage levert aan de gestelde doelen van de coalitie; met name aan plattelandsontwikkeling en leefbaarheid wordt richting gegeven. Ook levert de visie een belangrijke bijdrage aan het vergroten van de bestuurskracht en burgerparticipatie. Na de presentatie konden de aanwezigen reageren. De Raad benut de discussie die daaruit ontstond voor een politiek debat op dinsdag 5 april. Zij kan de visie nog op onderdelen veranderen. Vervolgens wordt deze visie op Venray definitief vastgesteld. De gemeente Venray werkt voortaan zoveel mogelijk gebiedsgericht. Dat is een nieuwe werkwijze waarbij ze zich in nauwe samenwer king met haar partners richt op de afzonderlijke wijken en dorpen. Op 17 maart staat gebiedsgericht werken (GGW) op de agenda van de com missie Maatschappelijke Diensten. Zij geeft advies en vervolgens gaat het voorstel naar de Raad. Die stelt op 5 april het beleidskader, de spelregels voor GGW, definitief vast. "En dan kunnen we meteen aan de slag", zegt wethouder Emonts, bestuurlijk verantwoordelijk voor de nieuwe werk wijze. "We voeren GGW in fasen in, het is een model van werken dat zich in de loop der jaren steeds verder zal ontwikkelen. De impact is groot. Het betekent een omslag voor de gemeentelijke organisatie maar ook voor de partners met wie we samenwerken; de politie, Synthese, Wonen Venray en natuurlijk de dorps- en wijkraden." Vraaggericht Om intern het model voor GGW in goede banen te leiden neemt de ge meente een gebiedsregisseur in dienst. "Die zorgt vóór afstemming tussen de diverse afdelingen en projecten", legt Mathieu Emonts uit. "Bovendien ondersteunt hij de ambtenaren. Zij moeten breder kijken dan hun eigen werkterrein. Denken: wat vraagt een burger of belangengroep precies? Met welke aandachtsgebieden heeft de vraag nog meer raakvlakken? Dat is klantgerichtheid, zoveel mogelijk maatwerk bieden." Als aanspreekpunt voor haar partners stelt de gemeenté een accountmanager GGW aan. "Onze partners krijgen meer verantwoordelijkheid, we verwachten van ze dat ze participeren. Dat ze ons laten weten hoe hun leefomgeving eruit moet zien. We kunnen immers alleen vraaggericht werken als we input krijgen vanuit de dorpen en wijken." Uitbreiden Het GGW krijgt naast specifieke vragen vanuit de gebieden ook input vanuit gemeentebrede plannen. "De strategische visie Venray 2015 is het uit gangspunt voor ons hele beleid. Die visie werken we uit in een ontwikke lingsperspectief: een visie op de inrichting van de gemeente, geformuleerd vanuit verschillende invalshoeken. Niet alleen ruimtelijk, maar ook sociaal maatschappelijk. Daarmee zijn we nu druk bezig, dat schetst concreet een beeld van Venray. Verder kennen we ook dorpsontwikkelingsprogramma's en datzelfde gaat ook gelden voor de wijken. Al die plannen leveren input voor het gebiedsgericht werken." Vanaf 2004 doet de gemeente in Brukske al een proef met gebiedsgericht werken. "We hebben er weliswaar alleen de groenvoorzieningen bij elkaar gebracht, maar de manier van werken verloopt prima. Na het akkoord van de Raad gaan we in Brukske het GGW inhoudelijk dan ook verder uitbreiden. Ook beginnen we ermee in een dorp; welk dorp laten we over aan het dorpsradenoverleg. En we passen het model toe in het centrum. Daar loopt het Kwaliteitsplan Centrum immers al. Ondertussen gaat het werk in de overige dorpen en wijken natuurlijk gewoon door" - Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Maandag van 12.00 tot 20.00 uur. Dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie .0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - .356 56 56 Week 10 termijn is gewaarborgd. In de commissie Stedelijk Be heer kwam pasgeleden het al dan niet betaald parkeren door invaliden in Venray aan de orde. Tijd om eens duidelijkheid te scheppen: zij mogen gratis par keren op de daarvoor bestemde parkeerplaatsen. Het college van B en W heeft in 1995 bepaald dat houders van een gehandicaptenparkeerkaart (GPK) gratis mogen parkeren op algemene gehandicaptenparkeerplaatsen in Venray. Dat besluit is een voortzet ting van de voorlopige regeling die in 1993 is ingesteld bij de invoering van het betaald parkeren. Overi gens kan een dergelijke regeling per gemeente verschillen. Op locaties waar betaald parkeren geldt en geen gehandicaptenparkeerplaatsen zijn, moeten ook minder validen beta len. Hierop is één uitzondering: het parkeerterrein bij het gemeentehuis. Daar kunnen invaliden bij bezoek aan het gemeentehuis op vertoon van hun gehandicaptenparkeerkaart een gratis uitrijkaart krijgen. Loopafstand De keuze voor deze regeling had een aantal redenen. Zo zijn er in Venray geen individuele parkeer- meters maar centraal geplaatste ticketautomaten. De loopafstand naar de automaat is dus groter dan bij individuele parkeermeters. Als de gemeente de gereserveerde parkeerplaatsen verplaatst naar de centraal gelegen parkeerautomaten, dan neemt de loopafstand naar het kernwinkelgebied toe. Hoe dan ook dus een nadeel voor minder validen. Ook hebben zij vaak meer tijd nodig voor een handeling of verplaatsing. Door het gratis parkeren komt de gemeente tegemoet aan hun beper kingen. Locaties De algemene invalidenparkeerplaat sen zijn op goed bereikbare locaties in het centrum en nabij belang rijke (openbare) voorzieningen. Dit betreft als zodanig aangeduide en buiten de parkeerterreinen aange legde parkeerplaatsen. Tot slot: als u als niet-invalide parkeert op een gehandicaptenparkeerplaats kost u dat 70. Op 1 mei neemt de gemeente Venray haar vernieuwde en in teractieve website in gebruik. Door de invoering van de nieuwe huisstijl is 17 maart niet haalbaar. De website krijgt niet alleen een heel nieuw gezicht, ook de inhoud wordt fors uitgebreid en gewijzigd. Zo kunt u aan de digitale balie informatie opvragen over allerlei ge meentelijke producten en diensten. Ook kunt u meepraten over actuele onderwerpen. Op die manier kunt u als inwoner van Venray invloed uit oefenen op het gemeentelijk beleid. Op 7 maart 2002 is de Wet duali- sering gemeentebestuur in werking getreden. Hierdoor is de taak van de gemeenteraad gewijzigd. De Raad is nu een zelfstandig orgaan dat de beleidskaders vaststelt, de uitvoe ring van het beleid door het college van Burgemeester en Wethouders controleert en het volk vertegen woordigt. Met de dualisering hoopt het gemeentebestuur de gemeente politiek weer herkenbaar te maken voor de burger, de burger meer bij de politiek te betrekken en de poli tiek bij de burger. Griffie De Raad, haar commissies en individuele leden krijgen bij het uitoefenen van hun nieuwe taken ondersteuning van een zelfstandige afdeling, de griffie. De griffiemede werkers zijn rechtstreeks in dienst van de gemeenteraad. Zo is de onafhankelijkheid gewaarborgd. De raadsgriffier en twee commissiegrif fiers vervullen een soort 'spin in het web'-functie tussen de Raad en haar commissies, het college van B en W en het ambtelijk apparaat. Ook voor alle Venrayse burgers is de griffie het eerste aanspreekpunt als het om raads- of commissieaangelegenhe den gaat. Verder vervult de griffie een belangrijke rol bij de verdere ontwikkeling van het duale stelsel en beleid hieromtrent. Op dinsdag 15 maart houdt de gemeente van 19.30 tot ongeveer 21.00 uur een informatieavond in De Witte Hoeve over de recon structie van het laatste gedeelte van de Oranjebuurt, fase 8 en 9. Alle betrokkenen en belangstellenden zijn van harte welkom. Tijdens de informatieavond komen onder meer de volgorde van de werk zaamheden, de planning, rioolwerkzaamheden, de huisvuilophaaldienst en waar te parkeren tijdens de werkzaamheden aan bod. De aannemer die het werk gaat maken is dan bekend en zal ook aanwezig zijn. De definitieve tekeningen van fase 8 en 9 liggen ter inzage in het gemeentehuis. Op maan dag 21 maart start de herinrichting van de volgende straten: Mgr. Nolens- straat, Kard. van Rossumstraat en de Dr. Poelsstraat. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten. pte dit t vibra Rest li bekt ttetayoorop zo iddagi e Provincie heeft alle Limburgse beken meenten een voorstel gedaan Vege m op een nieuwe manier om te te gas behodaan met de re9els waar gebouwd ng orpag worden. Zij wil een nieuwe net Halans vinden tussen de mogelijk- jeden om te bouwen en de ruimte 'oor groen. Het college van B en W .■Inleeft daarop gereageerd met een jrief waarin zij haar vraagtekens :et bij dit voorstel. Hans Teunissen, art zatyethouder Stedelijke Ontwikkeling: sim ha^jj onderschrijven het doel van Het|e Prov'nc'e om een n'euwe balans vinden." Wethouder Lei Heidens: 7 in wiaar de wijze waarop zij dit wil 0 uuf fereiken niet." Venray vindt dat met me g,Jame voor gemeenten in Noord- en t Dioijidden-Limburg de mogelijkheden te bouwen in de dorpen worden TeT Pr Het college van B en W zal (o.jmen met andere gemeenten en ater) j Provincie verder over het voorstel eledeLaterif maar stelt de ontwikkeling ïool Tl n jiep de dorpen voorop. zich v* DntwiM "mpro?005 de led r^HtfP 16 maart is het weer de Boomfeestdag. Zo'n ndentpo kinderen van scholen uit imakt-Holthees, Veulen, en Heide doen bier decian mee. Het thema is dit jaar ,£f m 9.30 uur planten wethouder riessen en enkele kinderen de erste van dertig bomen langs de aasheseweg in Venray. Daarna Jnnen de kinderen zelf aan de slag iet het planten van 'hun' boom. 10.00 r maart, de kftun dat er zijn üf oral soiangs de Jaegerhofweg in Veulen -"bepreekt de wethouder om 10.30 uur in groep kinderen toe om vervol- ans samen enkele boompjes te anten. In totaal komen er langs de legerhofweg ongeveer 1500 stuks ndschappelijke beplanting. DER- ÏL ichieileij Ook in het centrum gemeente gebiedsgericht gaat de werken De gemeente heeft de voormalige hal en de binnentuin verbouwd tot een nieuwe informatie- en ont vangsthal om optimaal volgens de één-loketfilosofie te kunnen werken. Resultaat is een grotere hal van waaruit een optimale dienstverle ning aan de klanten voor de lange De officiële opening van de nieuwe publiekshal vindt plaats op vrijdag 1 april. Daarvoor heeft de gemeente Venray diverse partners uitgenodigd, waaronder haar buren, aannemers en gemeenteraadsleden. Vanaf maandag 4 april is de hal open voor alle klanten van de gemeente Venray. De eerste fase van de aardenwal Brukske is in 2000 aangelegd. Door gebrek aan grond was het destijds niet mogelijk de wal af te maken. Door het verlagen van de bermen in de buitengebieden, daar is de gemeente begin dit jaar mee gestart, komt er voldoende grond (meer dan 10.000 m3) vrij om de tweede fase van de aardenwal Brukske aan te leggen. De aanleg duurt, ijs en weder dienende, tot en met week 15. Daarna wordt de wal ingezaaid met een groenbemester. De definitieve beplanting brengt de gemeente in het plantseizoen 2005-2006 aan. •V? Venray, focus op mensen

Peel en Maas | 2005 | | pagina 17