Happy Hour, Shaolin Danny en Nijntje Lindeconcert in Oirlo Spiegel van de Lage Landen Kunst Cultuu Een Klein Sprookje in het Odapark Clemens van de Vq in De Evenaar Het vooroudergevc Benefietconcert Expositie Jubilarissen St. Oda Punkavond Fight for Fame Mallemoer Tribute2Rock Johannes Passion Micha Wertheim East of the: Sun ,riefw PEEL EN MAAS Donderdag 10 maart 2005 Pag Programma Schouwburg Venray De relatiekomedie Happy Hoirt-, Shaolin Monniken voor de liefhebbers van vechtspor ten, de jubileumvoorstelling van Danny Malando en Nijntje is weer terug in het theater. Schouwburg Venray heeft de komende week vier voorstel lingen op de cultuurkalender staan. Spetterende relatiekomedie, Happy Hour. Hans Cornelissen en Kiki Classens geven een explosief feestje op zaterdag 12 maart, aan vang 20.00 uur. In Happy Hour laat Willy Russell de keerzijde zien van het, op het eerste oog, zo vei lig uitgestippelde leven van Jeroen en Kim en hun naaste buren en tevens goede vrienden Fred en Viola. Het is de veertigste verjaar dag van Jeroen, waarmee een vroege midlifecrises zich aandient. Tijdens de verjaardagsborrel wordt de sfeer explosief. Jeroen voelt zich verstikt door het gezapi ge leven in de keurige Vinex-wijk, waar het leven wordt beheerst door opgroeiende kinderen, de nieuwste diëten en steeds geavan ceerdere apparatuur. Het feno meen 'echtelijke trouw' is hier zogenaamd groot goed. 'Waar is de tijd gebleven, zo'n twintig jaar geleden, dat je nog liftend met een rugzak naar het zuiden trok?'.De situatie escaleert en auteur Willy Russell schotelt het publiek een hilarisqh plot voor, waarin zowel ruimte is voor enkele kluchtige aspecten als scherpe kantjes. Shaolin monniken, Lotus Sword op uw verzoek, zondag 13 maart, aanvang 20.00 uur. Aan de liefhebbers van vechtsporten, geschiedenis en spectaculair theater laten de Shaolin monniken en de Yongtai nonnen in vreedza me competitie zien hoe ze in staat zijn om in luttele seconden genoeg concentratie op te roepen om over messen te lopen en op hun buik op een speerpunt te balanceren. Al acht jaar trekken de Shaolin Kung Fu Monniken de aandacht met hun adembenemen de shows. Dit seizoen komen ze met een volledig nieuwe show waaraan voor het eerst vrouwen zullen deelnemen. Lotus Sword vertelt het verhaal van dit Yongtai- klooster en het historische gevecht van de nonnen voor dezelfde rechten als de Shaolin monniken. De nonnen zullen bewijzen dat zij in staat zijn de moeilijke proeven van de Chi Kung te doorstaan en tonen zich ware meesteressen in de Shaolin Kung Fu. Ruim 1500 jaar geleden werd in de Chinese provincie Henan de grondslag gelegd voor het Zen Boeddhisme door de Indiase monnik Tamo. Zijn aan hangers bouwden de Shaolintem- pel waar de monniken dagelijks lange tijd, onder de meest extre me omstandigheden trainden om een perfecte beheersing van lichaam en geest te bereiken. Danny Malando, jubileumvoor stelling vol passie en romantiek, dinsdag 15 maart, aanvang 20.00 uur. Dit jaar is het 65 jaar geleden dat Arie Maasland zijn befaamde tango- rumba- orkest oprichtte. Danny Malando, kleinzoon van de in 1980 overleden oprichter, heeft het beroemde orkest nieuw leven ingeblazen. Met veel succes. De zalen zitten vol als Danny Malando en zijn musici langskomen voor een heerlijke avond vol Zuid-Ame- De Shaolin monniken presenteren een spectaculaire show. rikaanse klanken. De jubileum show draagt de naam Danny Malando en staat weer bol van de passie en de romantiek. Zang, dans en schitterende melodieën worden stijlvol en swingend gebracht door een uit twintig per sonen bestaand internationaal top- gezelschap. Nijntje is er weer. Nieuwe avon turen van Nijntje en haar vriendjes (voor iedereen vanaf 3 jaar), woensdag 16 maart om 14.00 uur en om 16.00 uur. Het script is van Ivo de Wijs, de muziek is van Joop Stokkermans en uiteraard is alles gebaseerd op de verhalen van Dick Bruna. En het resultaat: een voorstelling in de geest van de nijntje-schepper zelf, blije reacties van kleine en grote Nijntje fans, unaniem lovende recensies en een John Kraaijkamp Musical Award voor moeder pluis. In Nijntje is er weer ontroert het liefste konijntje van Nederland opnieuw met haar ongecompliceerde en kordate optreden, zoals alleen zij dat kan. Natuurlijk zijn al haar familieleden - vader, moeder, opa, oma én vriendin nina erbij. De avonturen zijn heel herkenbaar: een logeer partij, spookje spelen, vogeltjes voeren en een sneeuwpop maken. Soms zijn ze juist bijzonder: Nijn tje leert breien, ze blijkt te kunnen toveren en vader en moeder ver wachten een baby. Omdat er een kleine pluis op komst is, wordt Nijntje natuurlijk 'vanzelf een grote pluis. En als grote pluis moet je naar school! Gelukkig gaat nina ook mee. Inmiddels wordt het bui ten steeds kouder en als de hele wereld wit is, wordt met Kerstmis de kleine pluis geboren. Eva Poppink (Nijntje) werd genomineerd voor beste vrouwe lijke hoofdrol in een kleine musi cal productie voor de John Kraaij kamp Musical Awards 2004. Tijdens het desbetreffende gala ontving Margot van Doorn (moe der pluis) de John Kraaijkamp Musical Award voor beste vrouwe lijke bijrol in een kleine musical productie. Nijntje is weer gemaakt door hetzelfde cratieve team dat verantwoordelijk was voor Nijntje de musical (2001), dat landelijk een enorm succes was. Op vrijdagavond 11 maart vindt in gemeenschapshuis De Linde in Oirlo het jaarlijk se Lindeconcert plaats. Muziekvereniging Ons Genoe gen presenteert in samenwer king met twee Oirlose koren weer een gevarieerd program ma met allerlei verschillende muzieksoorten. Het concert begint om 19.30 uur met een optreden van de het jeugdorkest van Ons Genoegen onder leiding van dirigent Willy Jacobs uit Oirlo. Dit orkest aange vuld met een aantal oudere leden bestaat uit ongeveer 30 jeugdmu- zikanten. De jongste muzikanten beginnen als ze ongeveer een half jaar een blaasinstrument bespe len. De jeugdmuzikanten blijven bij het jeugdorkest tot ze B-diplo ma van de muziekschool hebben' soms iets langer, Door de vrij grote groep muzikanten en de aanvulling met oudere leden is het jeugdorkest steeds weer in staat een leuk programma te brengen en ze zullen letterlijk laten horen dat ze er goed aan gesleuteld hebben. Als tweede groep zal het kinderkoor onder leiding van Nellie Vissers op het podium plaatsnemen. Het enthousiasme waarmee de jonge zangertjes in de leeftijd van onge veer 8 tot 12 jaar hun liedjes zin gen, oogst elk jaar veel bewonde ring en ook dit jaar zullen ze enkele heel herkenbare liedjes ten gehore brengen. Na het kinderkoor komt de fan fare met een heel ander program ma. De fanfare speelt de con- courswerken die gespeeld gaan worden op het landskampioen schap van 20 maart aanstaande in Tegelen. Onder leiding van diri gent Geert Jacobs is de fanfare al wekenlang in voorbereiding daar op en men hoopt natuurlijk de titel te behalen in Tegelen. Ande re jaren speelt de fanfare meestal een wat lichter genre, gericht op een breder publiek. Dit jaar gaat dat dus niet vanwege de voorbe reiding op het landskampioen schap maar zij zal laten horen dat een concourswerk gespeeld met Boekenweek 2005 in het teken van onze geschiedenis Spiegel van de Lage.Landen - Boeken over onze geschiedenis, dat is het motto van de Boeken week 2005. Vanaf woensdag 9 maart tot en met woensdag 19 maart staan boekwinkels en bibli otheken in het hele land bol van de geschiedenis die altijd de vaderlandse genoemd wordt. Geschiedenis is er in vele soor ten en maten. Ieder boek heeft zijn eigen mix van mythische ver halen, sprekende anekdotes en nuchtere feiten. Dat is in de Boe kenweek terug te vinden. Op elke Boekenweekdag staat een ander aspect van onze historie centraal. Het Boekenweekgeschenk is dit jaar Zomerhitte van Jan Wol kers. Op een eiland in de Wad denzee ontmoet een fotograaf op het naaktstrand een jonge vrouw, Kathleen. Wanneer hij haar later opzoekt in de disco waar ze een zomerbaantje heeft, ziet hij dat ze wordt opgehaald door een oude man. Niet veel later maakt de fotograaf kennis met Federici, die net als hij onder de indruk blijkt van de mooie Kathleen. In de daaropvolgende dagen ontstaat er een geheimzin nige band tussen de twee man nen. Ze vertellen elkaar over hun leven en ervaringen, en volgen ondertussen de ontmoetingen tussen de jonge vrouw en de oude man, die niet helemaal betrouwbaar lijkt. Wie is hij, en wat doet hij eigenlijk op het eiland? En wie is de jonge man die hem en de jonge vrouw vaak blijkt te vergezellen? Gaandeweg ontrafelen de twee mannen de raadsels die de drie metgezellen omringen, waarbij ze stuiten op een levensgevaarlijk en ingewik keld complot. Zomerhitte is een Wolkers pur sang, waarin alle elementen uit zijn rijke oeuvre zijn terug te vin den: liefde en dood, kunst en reli gie, de natuur, noodlot en geweld. In een exuberante, geestige en tintelende stijl vertelt hij een verhaal vol suspense en intrige. U krijgt Zomerhitte cadeau tijdens de Boekenweek bij aankoop van ten minste 11,50 aan Nederlandstalige boe ken, BOEKENWEEKESSAY Het Boekenweekessay is Moe derlandse geschiedenis van Henk van Os. Vaderlandse geschiedenis krijgt pas betekenis als zij moe derlandse geschiedenis is gewor den. Dat kan worden bereikt door afstand te nemen: juist in den vreemde zie je ineens waar je vandaan komt. Het is een vorm van weerzien die historische sen saties kan oproepen. Je maakt als het ware verbinding met het ver leden en er ontstaat een verlan gen naar historisch inzicht. Zo'n historische sensatie over komt je als een eenmalige erva ring. De ascetische bureaustoel van Willem Drees sr. kan een gevoel van ontroering teweeg brengen omdat je er in een flits de eenvoud van vroeger in her kent. Maar heb je die onooglijke stoel eenmaal gezien, dan heb je het ook wel gehad. Niemand wordt op een ochtend wakker en denkt: Kom, laat ik die stoel van Drees nog eens gaan bekijken. Kunstwerken roepen vaak juist wel het verlangen naar weerzien op. Om die reden pleit Henk van Os voor de integratie van voor werpen van kunst en geschiede nis in de museale wereld. Maar zonder kennis geen inzicht. Wie niets van het verle den weet, zal nooit een histori sche sensatie ervaren. Voor Henk van Os leidt nadenken over moe derlandse geschiedenis uiteinde lijk dan ook tot een lofzang op zijn geschiedenisleraar. Moederlandse geschiedenis is tijdens de Boekenweek voor 2,50 te koop in de boekwinkel. Hoofdsponsor NS biedt klan ten van boekwinkjels aan om op zondag 13 maart, de eerste zon dag in de Boekenweek, gratis te reizen met de trein. Op vertoon van het Boekenweekgeschenk kan gedurende de hele dag gratis met de trein gereisd worden. NS heeft een boekenlegger gemaakt, waarin de actie wordt uitgelegd. Op de internetsite www.boe- kenweek.nl vindt u meer infor matie over de Boekenweek 2005. de juiste spanning ook heel mooi is om naar te luisteren. Na het optreden van de fanfare is er een korte pauze waarna het dames koor zal optreden onder leiding van Frans Verhofstadt. Vorig jaar moest dit koor vanwege omstan digheden verstek laten gaan maar dit jaar is men weer present. Ver volgens zal de drumband van Ons Genoegen onder leiding van Hans Simons uit Well haar kwaliteiten laten horen De jeugdige groep timmert de laatste tijd goed aan de weg en dat willen ze heel graag laten horen. Na het optre den van de drumband zullen drie leden van Ons Genoegen nog een kort solo-optreden verzorgen. Auke Classens met zang, Rob Jacobs op gitaar en Luc Jacobs op slagwerk zullen enkele zangnum mers ten gehore brengen. Het Lindeconcert zal worden afgesloten door de jeugdband What Ever waarin een vijtfiental jongere leden van de fanfare actief is. Zij spelen onder leiding van Willy Jacobs allerlei herken bare nummers uit verschillende genres en zij zullen zorgen voor een swingend slot. Het Lindeconcert omvat dus weer een gevarieerd programma Iedereen is daarbij van harte wel kom in gemeenschapshuis De Linde, Hoofdstraat 34 in Oirlo. Het programma begint om 19.30 uur en duurt tot ongeveer 2 3.00 uur en de entree is gratis. In de hal van kantoor Wonen Venray aan de Plantaanstraat in Venray kan men tot en met 29 maart een expositie met werken van kunstenaar Wiel Heemskerk bezichtigen. De tentoonstelling is te bezoeken van maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en op vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Ter ere van de jubilarissen van kerkelijke fanfare St. Oda Merselo is er een huldigingavond op zon dag 13 maart om 19.00 uur in zaal 't Anker in Merselo. Op de avond wordt stilgestaan bij het 10 jarig lidmaatschap van Anita Litjens en Liesbeth van de Venne. De jubila rissen zullen in het licht van de schijnwerper worden gezet en er zal een luchtig concert door de fanfare gegeven worden. Belang stellenden zijn natuurlijk altijd van harte welkom. In het Odapark in Venray kan men op woensdag 16 maart de kindervoorstelling Een Klein Sprookje door it Magische Theatertje uit Maastricht bezoe ken. Een Klein Sprookje van en door Charlotte Puyk-Joolen is een spel met marionetten, handpop pen, schaduwspel en maskers en is bestemd voor kinderen vanaf vier jaar. Het verhaal gaat over Sanne die met haar moeder en haar kleine broertje ver weg van de bewoonde wereld, in een huis je aan de rand van het bos woont. Op een dag moet zij op haar broertje passen omdat haar moe der naar de markt moet om de melk van de koe en de kaas te ver kopen. Zij moet van haar moeder binnenblijven, maar omdat het zul mooi weer is gaat zij toch met haar broertje Bas naar buiten en laat hem dan ook nog even alleen. Dan gaan er spannende dingen gebeuren in het bos, want de heks Babou en haar vogel, de kraai Kabouw komen voorbij en laten zoin buitenkansje niet aan hun neus voorbijgaan, ze nemen Basje mee. Als Sanne ontdekt dat haar broertje weg is, is zij natuurlijk ten einde raad en gaat op zoek in het bos. De bosgeesten weten natuur lijk wat er gebeurd is en fluisteren het verhaal door het bos, zodat ook de dieren van het bos horen wat er gebeurd is. Sanne gaat steeds dieper het bos is en ont moet daar een vlinder, die het ver haal van de bosgeesten heeft gehoord en Sanne helpt het hol van de heks Babou te vinden en Sanne over de grote rivier vliegt. Diep in het donkere bos komt zij ook de uil tegen, die medelijden met haar heeft en haar aanbiedt onder zijn warme vleugels wat uit te rusten, en dan valt Sanne in slaap en krijgen een droom, waar in duistere figuren voorkomen, maar ook een soort van visioen en zij droomt van de dwerg die haar zou kunnen helpen om Basje terug te vinden. Wanneer zij wak ker geworden is, vertelt zij haar droom aan de uil en gaat zij op zoek naar de dwerg die haar wil helpen en Basje, vlakbij het hol van heks Babou onder een grote paddenstoelenhoed terugvindt. Sanne is natuurlijk blije en spoedt zich ijlings op weg naar huis. De vlinder vliegt haar met Basje weer over de rivier, buiten bereik van de heks, die natuurlijk woedend is. Maar als moeder, na een lange dag weer thuiskomt, liggen Sanne en Basje lekker in hun bedjes te slapen, alsof er niets gebeurd is. Een Klein Sprookje is een zeer beeldende voorstelling, die de kin deren meeneemt in de wereld van de droom en het onderbewuste. Alle figuren zijn bedacht en gemaakt door Charlotte Puyk-Jool en. Ze wordt daarbij geassisteerd door Roel Puyk. Zaterdag 12 maart rond 22.00 uur vindt in café 't Podium in Ven ray de cd-presentatie van de Ven- rayse formatie The Excessum plaats. The Excessum zal deze avond ondersteund worden door twee andere bands, te weten Una dulterated en Stuck on 3rd. The Excessum is een punkrock band uit Venray, bestaande uit Willem Janssen (zang/gitaar), ND Stevens (drums), Aike Jeucken (bass) en Jeroen Janssen (gitaar). Ze zijn sinds februari 2003 bezig en wor den voornamelijk beïnvloed door bands zoals The Offspring, Green Day, Sum 41, Avenged Sevenfold, Pennywise, etc. The Excessum speelt eigen nummers met hier en daar een cover. Hun nieuwste cd A Long Way of Destruction wordt gepromoot samen met Unadultera ted en Stuck on 3rd. Op zaterdag 11 en zondag 11 maart vindt in Jera'70 in Yssel- steyn de bandwedstrijd Fight For Fame plaats. Acht bands strijden tijdens dit jaarlijks terugkerende festival om de eerste prijs: als ope- ningsact fungeren tijdens het pop festival Jera On Air 2005, dat wordt gehouden op vrijdag 6 mei. Op vrijdag 11 maart staan The Excessum uit Venray (punkrock), Gridlock uit Venlo (trashmetal), CharlieAdler uit Lottum (metalco- re) en Glowze uit Deurne (covers) op de planken. Zaterdag 12 maart treden vier andere bands op: GoApe uit Panningen (punkrock), Uplifted uit Helmond (Numetal), Jesus On Nikes uit Horst (heavy rock) en Murder By Millions uit Cuijk (hardcore). De deuren gaan beide avonden om 20.00 uur open en de eerste band zal om 20.30 uur beginnen. Een kaartje kost op beide dagen slechts 3 euro en een passe-par- tout voor beide dagen kost 5 euro. Voor meer informatie kijk op de website www.jera70.nl. Op vrijdag 11 maart komt muziek- en zanggroep Mallemoer weer spelen bij Tante Jet aan de Maas: heerlijke liedjes en muziek om naar te luisteren, om mee te neuriën, of mee te zingen. De Volksmuziekgroep Mallemoer bestaat uit zes personen met een uitgebreid instrumentarium en samenzang. Het repertoire wordt gevormd door liederen en melo dieën afkomstig uit Vlaanderen, Nederland, Frankrijk, Ierland en Engeland. Tevens behoren enkele zelfgeschreven liederen tot het repertoire. Plezier in muziek maken staat bij dit gezelschap voorop. Evenals vorige keren wordt de muziek omlijst door lek kere gerechtjes uit de keuken van Tante Jet. Dit keer niet aan keurig gedekte tafels, maar aanschuiven in een gezellige sfeer. Het menu bestaat uit acht heerlijke proever- ijtjes waaruit een keuze gemaakt kan worden.Wilt u deze avond meemaken dan kunt u voor reser veren of verdere inlichtingen terecht bij Veerhuys [Tante Jet in Blitterswijck 0478-532942. Zondag 13 maart houdt café 't Podium Venray in samenwerking met Café Plein 27 Maashees Tribu- te2Rock. Tribute2Rock is een eer betoon aan een drietal groothe den uit de rockwereld. Het festival zal plaatsvinden in sport hal de Zevensprong in Maashees en beginnen omstreeks 16.00 uur. De tributeband Once zal deze dag de spits afbijten. Once brengt een eerbetoon aan Pearl Jam. Once is een project van de band Once in a blue moon (Adam meets the appletree). Deze band vulde haar eigen werk al vaak aan met num mers van Pearl. Vervolgens zal de uit Hongarije afkomstige Kiss Foreverband een eerbetoon bren gen aan Kiss. De Kiss Forever band is meer dan een tributeband. Of je nu kijkt of luistert je hebt het idee een optreden van Gene Simons en de zijne bij te wonen. Compleet met vuurwerk en bloed is dit een geweldige tributeact. Datgene waar het allemaal om begonnen is, is de jubileumtour van, de Iron Maiden tributeband, Up the Irons. Naar aanleiding van hun jubileum heeft Paul Di'Anno zich bij de band gevoegd. Paul Di'Anno is voormalig zanger bij Iron Maiden en zal tijdens dit optreden zijn oude rol weer oppakken. Nog nooit is Iron Mai den zo waarheidsgetrouw neerge zet door een tributeband. Voor de ware Iron Maiden fan is dit een optreden dat je niet mag of wilt missen. Kaarten voor Tribute2Rock zijn te verkrijgen bij café Plein 27 in Maashees (0478- 636755) en café 't Podium in Ven ray (0478-581143). Kaarten zijn ook online te verkrijgen, kijk hier voor op www.podiumvenray.nl. In de voorverkoop kosten kaarten €15,- en aan de deur €17,50. Meer informatie over deze optre dens of andere optredens in Café 't Podium is te vinden op www.podiumvenray.nl. Voor de uitvoering van zondag 13 maart om 19.00 uur de Johan nes Passion van Joh. S. Bach zijn nog kaarten verkrijgbaar. Wie echter zeker wil zijn van een plaats in het middenschip, doet er verstandig plaatsen te reserveren. Dit concert wordt verzorgd door het Utrecht Studentenkoor en Orkest (USKO) met enkele solis ten, het geheel onder leiding van dirigent Johan Rooze. Toegang tot dit concert is gratis. Plaatsen met zicht óp koor en orkest (in het middenschip) kunnen worden gereserveerd maar alleen via de website www.usko.nl of via het telefoonnummer van USKO, (030 - 2538785 op ma, wo, do, vrij tus sen 16:00 en 19:30) waarna over making dient te volgen van reser- veringskosten van 5,- op rekeningnr. 512940 van de Post bank tnv USKO te Utrecht. Aan melding van deze reservering is dus noodzakelijk. Reserveringen worden in volgorde van binnen komst afgehandeld. De gereser veerde kaarten kunnen alleen vanaf 18:00 uur op de dag van het concert worden afgehaald aan de hoofdingang van de kerk. Voor informatie kan men bellen naar 0478 582472. Barpianist Clemens van de Ven komt op zondag 13 maart naar De Evenaar. Hij speelt lekkere swin gende bekende en onbekende sfeermuziek vanachter zijn piano. Bij de warme houtkachel zal Cle mens zijn onafscheidelijke mini pianovleugel in zo'n snel tempo stemmen, waar menig gitarist jaloers op zal zijn. Nog enkele vil tjes onder de apparatuur en de microfoon met tape aan de vleu gels vastmaken en Clemens kan beginnen. Eigen nummers en covers van onder anderen Louis Armstrong, Fats Domino en Joe Cocker wisselen elkaar af. Ook zijn eigen werk klinkt bekend. Clemens blijft trouw aan traditionele recht toe rechtaan rythm and blues. Hij is een virtuoos op de piano en zijn Clemens van de Ven stem heeft een diepte die vrouwenbekken doet vibrei optreden begint rond 17-00 De Venrayse blues-rockjJ matie Harry en de Rest k zondag 20 maart de zaal muziek de tent op steltenr Lekker swingen op bekt eigen nummers. Niet te hai i/0( wel duidelijk aanwezig zo voor een lekkere middag i Na het daverende benefiei e Pro voor Azië zijn ze nog beker emee dat ze al waren. De Vege op zaterdag 9 april te gas>m op Evenaar. Deze band behoiaan n verdere aankondiging omag w alom bekend zijn met tya|ans rock and roll. led en Op vrijdag 11 maart vindt in het Vierlingsbeekse jongerencentrum Gryphus een cabaretvoorstelling plaats van Micha Wertheim. In Gryphus geeft hij een try-out van zijn eerste avondvullende voorstel ling Micha Wertheim Voor Begin ners. Geraffineerd, zo typeerde de jury het optreden waarmee Micha Wertheim zowel de publieks- als de juryprijs van het Leids Cabaret Festival 2004 in de wacht sleepte. Nu is het tijd voor hem om door te breken. In zijn eerste avondvullen de programma neemt hij daarom geen enkel risico en zal hij voort durend naar de pijpen van de zaal dansen. Toch aarzejt Wertheim niet om tijdens zijn optreden tegendraadse mèningen te verkon digen, maar alleen als die ook gedeeld worden door het aanwezi ge publiek. Mensen die geen kaart jes hebben weten te verkrijgen voor dit zoveelste debuut, kunnen van dat geld iets anders doen. Men sen die wel kaartjes hebben weten te bemachtigen zullen na afloop tot acht conclusies komen. Gryp hus is geopend vanaf 20 30 uur. Het optreden van Micha Wertheim begint om 21.00 uur. Voor deze voorstelling zijn kaarten a 9,00 euro telefonisch te reserveren via (0478) 631802 of 630508. fet bij Op zondag 13 maart zali/ethoi jazztrio East of the Sun ha^jj or we cd Undermenskin a publiek presenteren. Hetle vindt plaats in het Koning vind aan de Spoorstraat 17 in \^iaar beek. Aanvang 15.30 uurj. jk{ kaarten a 7,50 euro kan ito veren bij René en José Ev£me 1 0478-632172, Bassist Dioilidder (o.a. Dimami, Gé Reinders:rn te Triga), gitarist Pieter Klaass Gé Reinders, Boston Tea P?per violist Friedmar Hitzer (o.!men stringquartet, Orkater) j Pro> elkaar zeven jaar geledeuaten Arnhemse Hogeschool vi Kunsten. Sindsdien heP °e muziek van het trio zich vj Hot club de France ontwik) een avontuurlijke en eigt^Q^ jazzstijl. Zelf noemen 'wereldjazz', een mix va*/-», folk, balkan, tango, improtUl Inmiddels hebben de ledj compleet eigen reperto. elkaar gecomponeerd. HrP 6 taat hiervan is te horen andel nieuwe album Undernpo ki Deze cd komt uit bij V records. East of the Sun* met veel succes in Frankrijfssels land en de Benelux en deeian m optredens voor verschille|ome delijke en regionale omroeS )m 9.: riessf Wereldmuziekgroep A Djambo geeft op zaterdag 12 maart, aashf steund door trommelgroep Akwabo, een concert in de keunner Griendtsveen. Maandenlang is er intensief gerepeteerd zodat er; nieuwe repertoire ten gehore gebracht kan worden. Het zijn liP e uit alle delen van de wereld met de nadruk op Afrika. Vooral soPngs i Afrikaanse stukken krijgen extra cachet door de djembé-begdpreek De opbrengst is voor WarChild. Het concert begint om 20.00 i^n Boekrecensie in Peel en Maas ens s< lanter aegerl indsct Op de meeste openbare scholen hingen vroeger de geschiedenisplaten van Johan Herman Isings: van de hune bedbouwers tot Leidens ont zet, en van Floris v tot de Vier daagse Zeeslag zijn ze honderdduizenden kinderen levenslang bijgebleven. De schilderingen hingen niet als kunstwerken in een museum, maar als lesmateriaal in de klas, op dezelfde plek waar voor aardrijkskunde de blinde kaart van Nederland werd opgehangen. Isings had niet een volledig vaderlandse geschiedenis geschil derd. Zijn lievelingsperiode was die van de Tachtigjarige oorlog en de Gouden Eeuw: negentien van de drieënveertig aquarellen die hij maakte waren aan die tijd gewijd. Het lijkt of de aardigheid er wat hem betreft na 1800 een beetje af was. Zoals de onderwijzer nodig had om de 'gaten' te vullen die Isings had laten vallen, zo hebben de schrijvers van Het voorouderge voel -Jan Blokker en zijn zonen Jan en Bas - het op zich genomen om de hele vaderlandse geschiedenis, van de prehistorie tot de eenen twintigste eeuw, nog eens te ver tellen. De haast klassiek geworden HET VOOROUDER GEVOEL aili'rlrinike geschicduoi oolphtai ,nn/J1 schoolplaten dienen opnii illustratie en geheugensteii Jan Blokker sr. (1927) st« geschiedenis in Amsterij schrijft voor de Volkskrai) andere de wekelijke rubrl de dag van gisteren' overf sche boeken. Jan jr (191 deerde nieuwe geschiedT Amsterdam en is rector v West-Friesland in Hóoll (1963) studeerde middell geschiedenis in Amsterdar redacteur van NRC Handell Het vooroudergevoel is| in boekhandel Van den A in Venray. Prijs. 35 euro.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 16