Vijftien projecten gekozen voor 'Kern met Pit' 'Kwestie-Wiedemeijer naar Raad van State' Meerlo-Wanssum 11 Meerwaarde voor alle leden" Havenproject in de ijskast Service rubriek Opknapbeurt De Lange Ven Bibliotheek Swolgen PEEL en maas Donderdag 10 maart 2005 - Pagina 11 Stichting Vriendenkring Meerlo-Wanssum/Wasosz terug uit Polen h .«Ai./ Liefst 23 projecten zijn door de dorpen in het Poolse Wasosz ingediend voor de leef baarheidswedstrijd 'Kern met Pit'. De Stichting Vrienden kring Meerlo- Wanssum/Wasosz en de Koninklijke Nederlandse Heide Maatschappij (KNHM) hebben vijftien projecten gekozen die ieder 1000 euro subsidie krijgen om de realisa- tiekosten (deels) af te dekken. Geen gemakkelijke taak voor de jury, die bestond uit Riny Hahn van de Stichting, Kees Joosse van de KNHM, en twee leden uit Wasosz. In september bezoekt de jury alle gereali seerde projecten en wordt de winnaar van de leefbaarheids wedstrijd in Wasosz bekendge maakt. Tijdens het bezoek aan Wasosz was er ook ruimte voor andere zakelijke activiteiten. Riny Hahn: "Mijn man Joep en Jos Nauts zijn druk bezig geweest met bespre kingen over de organisatie van thuiszorg voor ouderen en gehan dicapten in Wasosz en met het leg gen van contacten voor het krij gen van Europese subsidie hiervoor. Verder is er veel gepraat over jeugduitwisselingen tussen Meerlo-Wanssum en Wasosz in de nabije toekomst. Tussen deze besprekingen door hebben ze zich bij Kees en mij gevoegd en samen met ons projecten bekeken." De stichting was erg verbaasd over het aantal projecten dat was aangemeld. "Op maandag 31 janu ari zou de inschrijving voor het project sluiten. Toen ik Stanislaw, onze projectleider, de vrijdag ervoor belde, waren er nog maar vier aanmeldingen. Hij waar schuwde me dat het in Polen nor maal is dat alles nog op het laatste moment binnenstroomt. Toen ik hem de daaropvolgende maandag weer aan de lijn had, waren er opeens 23 voorstellen ingediend die mee wilden dingen naar een bijdrage van 1000 euro en het pre dikaat 'Kern met Pit'. Zoveel had den we niet verwacht! Gelukkig besloot Kees Jöosse namens de KNHM meer geld beschikbaar te stellen, zodat geen tien, maar vijf tien projecten in aanmerking zou den komen voor een vergoeding van 1000 euro voor de materiaal kosten om de projecten te kunnen realiseren. Dat maakte onze taak om een keuze te maken tussen alle projecten, al iets minder moeilijk." PRESENTATIES "Toen we op zondagavond na een lange rit aankwamen bij het gemeentehuis in Wasosz, werden we opgewacht door burgemeester Zbigniew Stuczyk van Wasosz, projectleider Stanislaw en de jury leden Adam en Jurek. Het was leuk om onze vrienden weer te zien. De maandag, dinsdag en woensdag hebben met name Kees en ik samen met Stanislaw, Adam en Jurek gebruikt om de projecten van de verschillende dorpen rond om Wasosz te bekijken. In veel dorpen werden we zeer gastvrij ontvangen en kregen we goed voorbereide presentaties voorge schoteld over hun projecten. In een paar dorpen was het iets min der enthousiast of hadden we te maken met projecten van niet al te hoge kwaliteit. Ik was erg blij dat we geen tien maar vijftien projec ten mochten honoreren, anders hadden we voor een extreem zware taak gestaan." @tk:GASTVRIJ ONTVANGEN Doordat ze alle projectvoorstel len persoonlijk heeft bekeken, is Riny Hahn in veel verschillende dorpen geweest. "We hebben tij dens deze reis een diversiteit aan dorpen bezocht. Van gehuchten met maar 64 inwoners tot dorpen van 300400 inwoners. Opvallend was weer dat we overal zeer gast vrij ontvangen werden. Mensen stonden ons op te wachten om ons te verwelkomen, we kregen .rondleidingen en in veel gevallen werden de projecten met veel trots aan ons uitgelegd. Zo konden wij met onze eigen ogen zien wat het project nu precies inhield en waar het gerealiseerd zal gaan worden. Vaak gebeurde dit onder het genot van een heerlijk Pools hapje en een drankje. Het is onvoorstelbaar om te zien onder welke omstandigheden de Poolse vrouwen de maaltijden voor hen zelf of de gemeenschap moeten bereiden: in een gemeenschaps huis staat dan een zelfgebouwd hout- of kolenfornuis, er is zelf aangelegd stromend water, en ja, het eten smaakt verrukkelijk. Ik heb daar erg veel bewondering voor gekregen. Tijdens de bezoe ken aan het dorp zijn we ook in contact gekomen met oude beken den. Zo trof ik in het dorp Ciesko- wice Slavomir, één van de zes agrariërs die in mei 2002 een trai ning heeft gevolgd bij het IPC in Horst. In Czeladz Wielka ontmoet ten we de brandweercommandant Henryk, die ons trots zijn gepoet ste DAF brandweerwagen liet zien, die onze gemeente een paar De delegatie uit Meerlo-Wans sum bekeek liefst 23 projecten in Polen. jaar geleden aan het dorp heeft geschonken. Het is een erg mooie ervaring om zo onder de gemeen schap te komen en hun gastvrij heid en dankbaarheid te voelen." JURYRAPPORRT Samen met de leden van de Poolse jury werd op woensdag avond bekeken welke acht projec ten zouden afvallen. Er is een jury rapport gemaakt, dat overhandigd wordt aan de deelnemende dor pen. Bovendien krijgen alle dor pen een oorkonde van glas met het 'Kern met pit' predikaat. Deze oorkonde wordt ontworpen door jurylid/kunstenaar Adam, die jaren geleden in Geijsteren heeft geëx poseerd. Verder is er een aparte rekening geopend die beheerd wordt door de projectleider. Hier kunnen de leden van de project groepen hun materiaalkosten declareren. De deelnemers hebben tot 31 augustus de tijd om hun projecten af te ronden. Zaterdag 17 septem ber worden de projecten door de jury beoordeeld en wordt het pro ject afgerond met een spetterend feest. "Hier zullen alle leden van het bestuur van de stichting en de sponsoren ook bij aanwezig zijn. Een mooie afsluiting voor een nu al succesvol project!" Voor foto's en meer informatie over de Stichting Vriendenkring Meerlo-Wanssum/Wasosz kunt u terecht op de website www. meer io wanssum wasosz nl Commissie Ruimte fluit college terug Het college van B en W moet zich in de 'kwestie-Wiedeme- ijer' niet neerleggen bij de uit spraak van de bestuursrechter en in hoger beroep gaan bij de Raad van State in Den Haag. Dat vindt een meerderheid van de commissie Ruimte. Dinsdag avond werd het college door de politiek teruggefloten. De par tijen vinden dat burgemeester en wethouders gewoon het raadsbesluit uit moet voeren en hun gelijk moeten gaan halen bij het hoogste rechtsorgaan in ederland. De kwestie mag inmiddels bekend zijn. Al sinds eind jaren egentig is Meerlonaar A. Wiede- eijer in de weer met zijn plan om naast zijn huis aan de Mgr. Jennes- 'ensstraat een woning voor zijn ernstig zieke vader bouwen. Maar i omdat die volgens de provincie in Let buitengebied komt te liggen, eeft ze daar geen toestemming oor. De provincie is niet van plan m een 'verklaring van geen ezwaar' af te geven. De gemeente ocht dit besluit van de provincie an, Meerlo-Wanssum is van ening dat het tweede huis voor de verzorging van Wiedemeijer (.wel gebouwd mag worden omdat het perceel van de Meerlonaar is plegen in het bestemmingsplan 'ern Meerio' en ook past binnen e bebouwde kom zoals die inschreven staat in de Wegenver- eerswetgeving. Met de bouw van Fde woning wordt volgens de gemeente vooruitgelopen op een toekomstige invulling (met woningbouw) van dit gebied, het lint ten zuiden van de Mgr. Jennis- kenstraat. Maar de provincie heeft een andere mening en werd in het gelijk gesteld door de bestuurs rechter. De~*rechtbank ziet geen reden om de provincie te dwingen de bouw van het huis alsnog toe staan. Het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum legde zich bij deze uitspraak neer, de politiek echter niet. De fracties willen dat het college tegen de uit spraak in beroep gaat bij de Raad van State in Den Haag. Het bouwplan van Wiedemeijer leidde enkele jaren terug tot felle discussies in de politiek. Het colle ge van B en W verzette zich er lange tijd tegen, maar uiteindelijk kregen burgemeester en wethou ders van Meerlo-Wanssum de opdracht van de raad om de weg vrij te maken voor de tweede woning. En de meeste fracties blij ven bij hun standpunt, daar doet de uitspraak van de bestuursrech ter niks aan af, zo bleek dinsdag avond. Ze hebben weinig vertrou wen meer in nieuwe gesprekken met de provincie, maar willen dat de gemeente keihard vecht om haar gelijk te halen. "Laat de pro vincie maar weten dat wij baas in eigen huis zijn. De bestuursrechter komt in onze ogen met boterzach te argumenten om het plan af te schieten. Ik vind dat wij als Meerlo- Wanssum dit hard moeten spelen", stelde fractievoorzitter T. Francken (PK Meerlo-Wanssum) WD, PvdA, GP'94 waren het roerend met hem eens, het CDA vroeg zich af of het nog wel zin heeft om door te pro cederen. "Ik heb geen nieuwe gezichtspunten gehoord. Als we naar de Raad van State stappen, moeten we wel een gerede kans hebben om de zaak te winnen", meende J. Van Lipzig. Dat stand punt is ook het standpunt van het college, verklaarde wethouder Derikx (CDA). "Maar als de raad wil dat we naar de Raad van State stap pen, dan doen we dat." Hij ziet meer heil in gesprekken met de provincie Limburg en wil in over leg met de gedeputeerde tot een oplossing voor het plan van Wiede meijer komen. Wellicht dat de her ziening van het POL (Provinciaal Omgevingsplan Limburg, zie elders in dit blad) mogelijkheden biedt om het plan alsnog te realiseren, aldus Derikx. Maar volgens T. Francken (PK Meerlo-Wanssum) hoeft het één het ander niet uit te sluiten. "Het lijkt me niet zinvol om te wachten op het POL en het nieu we contourenbeleid. Het is hele maal niet erg om beide wegen te bewandelen. Ik stel voor om ook naar de Raad van State te gaan en op korte termijn hoger beroep in te stellen." Hij kreeg bijval van PvdA, WD en GP'04, die ook wil len dat het raadsbesluit gewoon door het college wordt uitgevoerd. A. Wiedemeijer, die elke commis sie- en raadsvergadering van de gemeente Meerlo-Wanssum bij woont, was blij met de steun van de partijen. "Ik begrijp al jaren niet waarom ik niet mag inbreiden in de kern, terwijl de provincie tege lijkertijd een plan lanceert voor de bouw vijftig woningen in het bui tengebied. En tegenover mijn huis, aan de overkant van de weg, gaat de bebouwing ook verder. Dat kan allemaal wel. Er wordt gewoon met twee maten gemeten." De gemeente Meerlo-Wanssum gaat De Lange Ven, de weg langs het golfterrein in Geijsteren die de Oostrumseweg met de Meerlo- sebaan verbindt, opknappen. Een gedeelte van de weg met een lengte van 2500 meter vertoont ernstige schades (onder meer scheur- en spoorvorming) en de bovenste laag laat los. De ver keersintensiteit op de weg is laag, reden voor de gemeente om voor de opknapbeurt niet te veel geld uit te geven. Het college stelde de politiek voor alleen een nieuwe slijtlaag op de weg aan te bren gen, een voorstel dat dinsdag avond door de commissie Ruimte werd goedgekeurd. De uitvoering van de werkzaamheden kost 38.800 euro en dan kan De lange Ven er weer drie a vier jaar tegen, schat de gemeente Meerlo-Wans sum. De kosten worden gedekt uit het wegenonderhoudsbudget 2005. if MK Leden voetbalclubs Meerio en Wanssum zetten licht op groen voor fusie De voetbalclubs van Meerio en Wanssum worden wellicht medio 2006 samengevoegd. Afgelopen donderdag hielden beide verenigingen een bui tengewone ledenvergadering. Een meerderheid toonde zich voorstander van een fusie. Alhoewel in Meerio (88% vóór) het enthousiasme bedui dend groter was dan in Wans sum, waar een krappe meer derheid (55%) instemde met het aangaan van gesprekken. (Door Henk Willemssen) Er komt nu een fusiecommissie die bestaat uit acht leden, vier van Meerio en vier van Wanssum. Er wordt nog een onafhankelijk voorzitter gezocht die géén lid is van een van beide verenigingen. Het is wellicht te kort dag om de fusie al met ingang van het sei zoen 2005/06 te beklinken. Waar schijnlijk komt medio 2006 de samenvoeging rond. De problematiek van de zes voetbalclubs in de gemeente Meerlo-Wanssum is bekend. Alle verenigingen kampen met verou derde accommodaties en hoge lasten. Het Huis voor de Sport begeleidt de buitensportvereni gingen met hun toekomstplan nen. In de jaren zeventig opperde de toenmalige burgemeester René Dittrich al een plan voor één cen traal sportpark voor alle sport clubs van Meerlo-Wanssum. Dat plan bleek toen veel te hoog gegrepen en blijkt nu nog niet haalbaar. Opvallend is dat juist de groot ste verenigingen (Meerio en Wanssum) het het moeilijkste hebben. Beide clubs kampen met een sterk dalend ledenaantal en maakten sportief een vrije val door. Alhoewel Meerio (1780 inwoners) en Wanssum (1980 inwoners) verreweg de grootste dorpen in de gemeente zijn. Het veel kleinere Blitterswijck heeft geen trek om in de fusie te stap pen. Het dorp telt 1120 inwoners maar voetbalclub BW'27 floreert en telt vier seniorenteams plus een dameselftal. Terwijl Wanssum en Meerio respectievelijk slechts drie en twee seniorenelftallen op de been brengen. Meerio beschikt wel nog over een damesteam. In de jaren tachtig namen Meer io en Wanssum nog ieder met zes seniorenelftallen aan de KNVB- competitie deel. De tijden zijn veranderd. Ruim tien jaar geleden was Meerio nog een topper in de derde klasse. Nu heeft de club het moeilijk genoeg om in de vijfde klasse te blijven. Ook bij Wans sum sloeg het sportieve verval toe. De roemruchte vereniging kwam in de jaren zestig nog in de tweede klasse uit. Wanssum stond toentertijd bekend om zijn uitste kende jeugdopleiding. Decennia lang pendelde de club daarna tus sen de derde en vierde klasse. Totdat in 2001 degradatie naar de vijfde klasse volgde. Twee jaar later daalde Wanssum af naar de kelder van het amateurvoetbal. Met de fusie tussen Wanssum, opgericht in 1927, en Meerio, ont staan in 1940, verdwijnen twee spraakmakende clubs uit het Noord-Limburgse amateurvoetbal. Op de twee prachtige accommo daties zal straks niet meer gevoet bald worden. De Broekberg in Wanssum, waar ooit duizend toe schouwers langs de lijn stonden, en het schitterende landelijk gele gen sportpark Bergsbos in Meerio worden afgestoten. Ergens tussen beide dorpen in zal een nieuw sportpark herrijzen. Over de toe komstige clubkleuren zal nog de minste discussie ontstaan. Want beide clubs acteren van oudsher in het blauw-wit. De oudste jeugd van Meerio en Wanssum is al een aantal jaren samengevoegd. De spelers van twee D-teams, een Cl, BI en B2, en een Al-elftal zijn er al aan gewend. De jongste pupillen voetballen nog apart. Wanssum telt drie E-teams en een Fl, terwijl Meerio over een El en twee F- teams beschikt. WANSSUM In Wanssum bezochten 53 leden de buitengewone vergade ring. Een krappe meerderheid stemde in met het aangaan van fusiegesprekken. De ingestelde commissie begint nog deze week met haar werkzaamheden. Voor zitter Jac Clabbers houdt nog een slag om de arm. Want mochten de gesprekken spaak lopen, dan blij ven de clubs zelfstandig. "De fusie zal er uiteindelijk toch wel komen", denkt Clabbers. "De kos ten stijgen terwijl het ledenaantal afneemt. Steeds minder leden moeten de kosten opbrengen. Dat is op den duur niet meer te beta len." Zowel in Wanssum als in Meerio is de kleedaccommodatie dringend aan renovatie toe. "De accommodatie voldoet niet meer aan de eisen van de moderne tijd", zegt Clabbers, wiens club 185 leden telt. Bij Meerio staan 244 personen op de ledenlijst. De club beschikt op Bergsbos over drie velden, één minder dan in Wanssum. Twee jaar geleden werd het Meerlose hoofdterrein nog van een nieuwe grasmat voorzien. 41 leden ver schenen donderdag op de verga dering. Een ruime meerderheid van 36 voorstemmers schaarde zich achter de fusie. Voorzitter Arie Janssen denkt dat een samen gaan met Wanssum veel voorde len biedt. Zowel in organisato risch, financieel als sportief opzicht. "Het heeft een meerwaar de voor alle leden." In feite worden beide clubs in eikaars armen gedreven, want de problematiek is nagenoeg iden tiek. "We moeten investeren in onze kleedlokalen", licht Janssen toe. "Het geld moet opgebracht worden door de leden. Dit vergt een behoorlijk financieel offer, terwijl de bezettingsgraad afneemt." Alhoewel de Meerlose voetbal club gehecht is aan haar onderko men, ziet preses Janssen een nieuw sportpark als onvermijde lijk. Bergsbos is heel gunstig gesi tueerd. Het Egt aan de 'Wanssum- se kant' van het dorp en bovendien op een steenworp afstand 'van Blitterswijck. "We moeten de emotionele pijn verde len. Ook om poEtieke redenen zal er een nieuw; sportpark komen", zeg^ Janssen. Zijn college Clab bers denkt dat het een puur een geldwestie voor de gemeente is. Arie Janssen ziet de voordelen van een nieuwe accommodatie. "Want ook andere sportclubs kun nen er dan een plek krijgen en we hebben de kans om een kunst grasveld aan te leggen." Plan Het Nieuwe Wanssum te duur De gemeente Meerlo-Wans sum zet voorlopig een streep door de ambitieuze plannen voor Het Nieuwe Wanssum. Na veel gereken trekt het college van B en W de conclusie dat het havenproject te duur is voor een kleine gemeente als Meerlo-Wanssum. Het project Het Nieuwe Wans sum omvat de aanleg van een randweg, uitbreiding van de industriehaven en het bedrijven terrein met 9,5 hectare en de reaEsatie van woningbouw rond de jachthaven, tijdens een infor matieavond in Wanssum in 2003 bleek dat de inwoners de voor keur gaven aan de aanleg van een totale rondweg, inclusief brug over de haven, in plaats van aüeen een westelijke rondweg. Een andere wens die tijdens de bijeen komst naar voren kwam, was om het tracé van de rondweg verder van de kern af te leggen. Het college van B en W en de marktpartijen wijzigden de plan nen op basis van deze opmerkin gen en verrichtte onderzoek naar de financiële en technische con sequenties ervan. Uit de onder zoeken blijkt nu dat er op dit moment onvoldoende financiële middelen zijn om het project uit te voeren. Grootste knelpunt bEjkt de randweg. Deze weg zou vooral de doorgaande weg door Wanssum moeten ontlasten. 'Zon der randweg, geen groter indus trieterrein en geen woningbouw', zo luidde de opdracht die de gemeenteraad het college van B en W had gegeven. Uit een ver- keersstudie blijkt volgens de gemeente Meerlo-Wanssum ech ter dat de aanleg van aUeen een westelijke randweg weinig maat schappelijke en economische meerwaarde oplevert. Het door gaand verkeer heeft geen baat bij een randweg en zal grotendeels door de kern van Wanssum blij ven rijden. Alleen de aanleg van een totale rondweg, met brug over de haven, lost dit probleem op. Daarmee neemt het doorgaan de verkeer in de kem Wanssum af met 65 procent, aldus de gemeen te. Nu de rondweg, die vooral het vracht het verkeer vanaf Venray om de haven heen naar de brug over de Maas naar WeE zou moe ten leiden, vanwege het gebrek aan geld niet gerealiseerd kan worden, betekent dat ook dat de plannen voor uitbreiding van het bedrijventerrein en de verlenging van de insteekhaven komen te vervaUen. De rondweg is aEeen te betalen als de provincie Limburg een duit in het zakje doet. De pro vincie weigert dat echter, omdat ze vindt dat de doorgaande weg niet te druk is. Uit de onderzoeken bleek tevens dat het plan om woningen aan de Burgemeester Weichsha- ven te bouwen door de strenge miEeuregels op grote problemen zou stuiten. Vanwege geluidsover last van omliggende bedrijven, zouden volgens de gemeente hoge kosten gemaakt moeten worden bij de bouw van wonin gen aan de oostzijde van de jacht haven. Het gaat dan met name om dure geluidswerende maatregelen bij de omEggende industrie en bij de woningen. En als woningbouw al mogelijk zou zijn, dan brengt de noodzakeEjke verplaatsing van tankstation en supermarkt te veel kosten met zich mee. Omdat er geen woningbouw op deze loca tie komt, zal de gemeente met spoed medewerking verlenen aan andere woningbouwplannen in Wanssum. De gemeente legt de plannen voorlopig stil in de hoop dat gemeenten en andere partijen die belang hebben bij de uitbreiding van de haven in de toekomst wei- Echt bereid zijn om mee te finan cieren. De haven in Wanssum heeft een regionale functie. Zo profiteert het logistieke bedrijfsle ven, bijvoorbeeld in Venray, van de aanwezigheid van de haven. De Venrayse wethouder Hei dens (CDA, Economische Zaken) betreurt het afblazen van het plan. "Maar de gemeente Meerlo- Wanssum zal de kosten en baten ongetwijfeld goed op een rijtje hebben gezet. Het is jammer dat een rondweg niet haalbaar is en een randweg geen verbetering zal opleveren. Veel inwoners van Wanssum zullen niet blij zijn dat de verkeersdrukte op de Venray- seweg nu blijft." Heidens is niet bang dat de groei van de haven nu stagneert. "Nee, want er is nog ruimte. Het aantal containers zit nog niet aan de grens van wat vol gens de vergunning mag." Het Bibliotheekhuis Limburg is op zoek naar mensen die willen meehelpen bij de uitleen van kin derboeken aan de jeugd van Swol gen. Het bibliotheekservicepunt is gevestigd in de plaatselijke basisschool. Alle kinderen van 2 tot en met 12 jaar kunnen gratis van de bibEotheek gebruikmaken. De coUectie bestaat uit spikspl internieuwe jeugdboeken. De boeken worden uitgeleend op dinsdag van 14.15 uur tot 16.15 uur en op donderdag van 15.30 uur tot 17.00 uur. Vanwege het geautomatiseerd uitleensysteem is enige ervaring Ei het omgaan met computers gewenst. De professio nele begeleiding wordt verzorgd door Bibliotheekhuis Limburg. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met het Biblio theekhuis Limburg, José de Hoop, op maandag tot en met donder dag, telefoon: 0464208082 of via email: jhp@bibliotheekliuis.nl. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum! Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in aüe gevaüen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478- 522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste beUen op dinsdag, woensdagmorgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerio, Pas toor Janssenstraat 3,5864 BL Meerio, tel: 69ij367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer io, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13.00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE BEtterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum. Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerio, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@ worldonlinenl Spreekuur: volgens afspraak. Regionaal Centrum Geestelijke Gezondheidszorg Venlo, volwassenen- en ouderenzorg Hogeweg 99, 5914 BC Venlo, tel: 077-3550222. fax: 077-3543604 www.ggznml.nl Praktijk voor p'sychotherapie en bewustzijnVjiriH^ Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 0774632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg. Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerio Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerio, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerio. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerio, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dageEjks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling. Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 OngevaUen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-S wolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsy- straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopensteUing van 19.30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 11