Hartstichting zet collectanten in het zonnetje Meerlo-Wanssum Volleybalclub Set Up is meer dan een goede sportvereniging 1]" Car na val kun je niet genoeg vieren" Telefoon voor milieuklachten Nu de mooie toestellen nog... Vergadering commissies Programma Merlinpop bekend De Locht Donderdag 3 maart 2005 - Pagina i Pagit PEEL EN MAAS 59275 Gouden speld voor Jan en Mien van der Heijden oofdsj. reeka Zaterdag 19 maart: potgrondactie, jeugdclinic en topwedstrijd Halfvastenbal in café De Buren in Wanssum Het rumoer van carnaval is weggeëbt, de boerenkiel is opgeborgen, de maskers zijn verdwenen, we doen weer 'gewoon'. Alhoewel, het is al bijna vier weken vastentijd. Geen alcohol, geen snoep, geen chocolade en geen chips. Wie het askruis heeft ontvan gen, heeft de ernstige woor den gehoord: 'Gedenk o mens, dat gij stof zijt en tot stof zult wederkeren'. De vastentijd heet tegenwoordig, vooral in de liturgie, de veertigdagen tijd, maar dit woord is nooit populair geworden. Wel popu lair zijn tegenwoordig de half vastenfeesten in de regio. Zo ook in Wanssum, waar op zaterdag 5 maart voor het tweede jaar op rij de vastenpe riode wordt afgesloten met een daverend feest in café De Buren. "Met carnavalsmuziek, maar zonder carnavals pak", zegt voorzitter Jan Deenen van carnavalsvereniging De Wiendbuul. "Of het nog niet genoeg is geweest? Nee, carna val kun je nooit genoeg vie ren." 'Vasten', 'verleiding' en 'zondi gen': het zijn woorden die we tegenwoordig bijna alleen gebrui ken in verband met onze over vloedige eetgewoonten, ons dieet, onze lijn. Als we de ene dag 'gezondigd' hebben, houden we de andere dag maar een 'brood dag'. 'Zondigen' is tegenwoordig: te veel eten. Als je je wat zorgen maakt over de lijn, dan 'vast' je een dag. Als je iemand op zo'n dag een gebakje aanbiedt, dan zegt hij; je brengt me in de 'verlei ding'. En als hij daarvoor bezwijkt, dan zegt hij: een keertje 'zondigen' mag wel. Dit 'vasten' en 'lijnen' wordt, hoe gezond het ook moge zijn, echter niet bedoeld als over 'vasten' gespro ken wordt. Toch zijn er wel dege lijk vergelijkingspunten. Het ker kelijk vasten is namelijk op een geestelijke wijze ook aan de lijn doen. Het is: je leven weer de juis te lijn geven. Vasten: het is een woord waar van Marlou Lucassen en Job Gie- len, het jeugdprinsenpaar 2005 van carnavalsvereniging De Wiendbuul, wel eens gehoord hebben. Maar wat vasten nu pre cies betekent, nee, dat weten ze niet. Job kijkt de verslaggever met verbazing aan. Mag je veertig dagen geen snoep of chips eten? "Wat een onzin", vindt Job. "Ik zou het niet kunnen", zegt Mar lou eerlijk. "Maar we hebben op Aswoensdag wel een askruisje in de kerk gehaald. Dat hoort erbij." HELEMAAL TOP Jeugdprins Job (13) en jeugd- prinses Marlou (13) hebben een prachtige carnavalsperiode achter Hog& \EVd send:! In de racht. r rassen! ventie Jeugdprins Marlou en jeugdprins Job De namen van de Wienbuulefamilie 2005. Bovenste rij van links naar rechts; Nar Piet Voesten, adjudant Freek Lensseti, adjudant Wim Poels, Prins Johan l (Vousten), Boerehruidegom Twan Volleberg, boerebruid Corinne Volleberg, Middelste rij van links naar rechts; Plakdrager Jan Goemans, bruidsmeisje en -jongen Jeroen en Astrid Volleberg, Jeugprinses Marlou l (Lucassen) adjudante Lianne Stevens, Jeugdprins Job l (Gielen) Voorste rij; adjudant Gijs Verkoyen, Nar Koen Pijpers, Miniplekskedraag- ster Petra Poels. de rug, vertellen ze. De bonte middag, de drukbezochte recep tie en de mooie optocht: het prin selijk paar kijkt tevreden terug op de dolle dagen. Onder het motto 'Met Marlou en Job wordt carna val helemaal top' genoten de twee leerlingen van het Raayland Colle ge volop. Waar ze echter minder vrolijk van werden, en vele men sen uit Wanssum met hen, is dat de prinselijke foto van hun twee tjes in geen enkel weekblad of krant verscheen. Maar niet alleen de plaatjes van het jeugdprinsen- paar bleven op de plank liggen, ook de gezichten van 'grote' prins Johan Vousten, boerenbruidspaar Twan Volleberg en Corinne Volle berg en de winnaars van de diver se onderscheidingen van CV De Wiendbuul waren nergens in de regionale media te bekennen. "Door een communicatiefout bin nen de vereniging zijn de foto's niet verstuurd", legt Jan Deenen uit. "Het is onze fout, ik trek daar voor het boetekleed aan. We wil den de foto's in de laatste week voor carnaval naar de diverse redacties mailen, zodat ze net voor de start van de festiviteiten in de kranten zouden verschijnen. Maar helaas zijn de foto's door onze pr-mensen niet verstuurd. Het is een fout van de carnavals vereniging, ik heb er nog steeds buikpijn van." FOTO IN PEEL EN MAAS Want tijdens de carnavalsdagen werd de voorzitter van de Wiend buul er natuurlijk door tientallen mensen op attent gemaakt dat ze geen foto's van de prinsen, prin sessen, narren en boerenbruidspa ren uit Wanssum hadden gezien. "Ik heb de Wiendbuule heel wat uit moeten leggen en ben blij dat de redactie van Peel en Maas met het oog op het halfvastenbal in café De Buren deze week als nog onze foto's wil plaatsen', zegt Jan Deenen. 'Want de mensen op de foto's hebben het verdiend om in de schijnwerpers te staan. Ze hebben er mede voor gezorgd dat carnaval 2005 in Wanssum uitste kend is verlopen." En nu op weg naar het jubi leumjaar 5x11: carnavalsvereni ging De Wiendbuul is al druk bezig met de voorbereidingen. Op 11-11-2005 wordt het jubi leumjaar officieel geopend. Jan Deenen, lachend als een boer met kiespijn: "En ik beloof de mensen uit Wanssum: dit jaar zullen de foto's wel op tijd verstuurd wor den! We hebben ons lesje wel geleerd." Maar eerst gaat de voorzitter het halfvastenbal vieren. "Het is een initiatief van de uitbaters van de Buren, dat wij als carnavalsver eniging natuurlijk van harte stimu leren. Vorig jaar zijn ze met het halfvastenbal begonnen en ik moet zeggen: het werd bijna een echte carnavalsavond, een gezel lig feest. Weliswaar zonder cama- valskleren, maar met carnavalsmu ziek en polonaises." En bier, veel bier. Want vier weken vasten maakt de zin in een alcoholische versnapering natuurlijk ontzet tend groot. Het halfvastenbal in café de Buren begint zaterdag 5 maart om 20.00 uur en de entree is vrij. Joord-t 8. .0 lerhoft 51748 inden 59b 5829. ïrslavi 1200. ?ing n Med iecret Dem >lgen, :oekn De provincie Limburg heeft besloten de faciliteiten van één provinciale milieuklachtente- lefoon gratis ter beschikking te stellen aan alle Limburgse gemeenten. Op deze wijze wil de provincie op termijn één centraal meldpunt voor milieuklachten voor heel Lim burg realiseren. De Limburgse gemeenten kunnen zich bij dit centrale meldpunt aansluiten, mits adequate follow-up van klachten en meldingen door de gemeenten wordt gegaran deerd. De geslaagde pilot met de gemeenten Echt-Susteren en Kerkrade is aanleiding voor het besluit. Het besluit van Gedeputeerde Staten (GS) vloeit voort uit een proef die de provincie op 1 mei 2004 samen met de gemeenten Echt-Susteren en Kerkrade is gestart. Voor deze gemeenten heeft de klachtentelefoon van de provincie als centraal aanname- punt gefungeerd. Uit de evaluatie is naar voren gekomen dat de aan name en doorgeleiding van de voor de gemeenten en provincie bestemde klachten goed functio neert en dat deze klachten vol doende follow-up hebben gekre gen. Dit heeft ertoe geleid dat GS hebben besloten om medewer king te verlenen aan de verdere realisatie van één centraal meld punt voor milieuklachten en -mel dingen. Limburgse gemeenten wordt de mogelijkheid geboden om zich hierbij aan te sluiten. "Vanuit het oogpunt van verbe tering van de dienstverlening aan burgers en verhoging van het vei ligheidsgevoel bij de inwoners van Limburg hebben wij besloten het nummer van de provinciale milieuklachtentelefoon voor alle inwoners gratis beschikbaar te stellen. Dat betekent dat inwoners van gemeenten die zich aansluiten bij het centraal meldpunt voor milieuklachten hier klachten over milieu-overlast of andere milieuza ken kunnen melden. Voor de pro vincie betekent het weer een vol gend stapje in de verdere profes sionalisering van de handhaving", aldus Herman Vrehen, portefeuil lehouder. Aansluiten bij het centrale meld punt kan alleen als de desbe treffende gemeente kan garande ren dat er in geval van urgente klachten en/of meldingen sprake is van een adequate follow-up (24 uren per dag en zeven dagen per week). De inwoners van gemeen ten die zich aansluiten kunnen het nummer van het centrale meld punt ((043) 361 70 70) bellen om overlast of andere milieuzaken te melden. Het centrale meldpunt is ook te bereiken via het Internet (www.milieuklachtenlimburg.nl). Zowel de provincie als ook het Bestuurlijk Provinciaal Milieu- handhavingsoverleg zullen gemeenteraden en bestuurders van de Limburgse gemeenten actief gaan benaderen inzake aan sluiting bij de provinciale klach tentelefoon. Op maandag 7 maart vergadert de commissie Burgers in het gemeentehuis. Aanvang: 20.00 uur. Agenda: 1) Opening/mededelin gen 2) Vragenhalfuurtje 3) Vaststel ling agenda 4) Vaststelling van het verslag van de vergadering van 10 januari 2005 5) WMO: presentatie "over de WMO (Wet Maatschappe lijke Ondersteuning) 6) Sluiting. Op dinsdag 8 maart vergadert de commissie Ruimte in het gemeen tehuis. Aanvang: 1930 uur. Agenda: 1) Opening/mededelin gen 2) Gelegenheid voor het geven van mondelinge reacties op het voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan Kern Tienray (hoorzitting als bedoeld in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 3) Gelegenheid tot het stellen van vragen 4) Vaststelling agenda. Volleybalclub Set Up is al vele jaren een begrip in de volleybalwereld in Noord- en Midden-Limburg en meer in het bijzonder in de gemeente Meerlo-Wanssum. Set Up is meer dan een sportvereni ging. De leden van de club ervaren het lidmaatschap namelijk niet alleen als lid zijn van een sportclub, maar tegelijk is Set Up ook een sociaal trefpunt waar je leef tijdsgenoten ontmoet en waar veel vriendschappen zijn ontstaan. Bovendien is Set Up een vereniging waar voor het publiek warmloopt. Niet alleen voor de thuiswed strijden in sportpaleis 't Bru- geind, maar ook voor de jaar lijkse potgrondactie. de nieuwe contactpersoon: Toos Rambags. De absolute senioren van het collectantengezelschap zijn Diny Janssen-Verberkt en Jan Alleleijn uit Blitterswijck. Zij werden don derdagavond onder luid applaus aangemoedigd om ook in en na hun tachtigste levensjaar met de collectebus op pad te blijven gaan voor de Hartstichting. "Zij zijn twee prachtige voorbeelden van mensen met hart voor de zaak", Laat Peter Reivers, contactpersoon van de Nederlandse Hartstichting in Blitterswijck, weten. Voorlichtster Wilma Koghee van de Nederlandse Hartstichting (NHS), die onder de titel 'Wie een hart heeft...' een presentatie ver zorgde waarbij de collectanten werden getest op hun kennis, overhandigde de initiatiefnemers van de collectantenavond een bloemetje als dank voor de pretti ge samenwerking. De sponsors die deze avond mogelijk maakten zijn de gemeente Meerlo-Wanssum, Rabobank Venray-Meerlo-Wans- sum, Cl000, 't Brugeind en Gemma Vissers. "De zeer geslaag de avond is voor herhaling vatbaar, waarschijnlijk eens in de vijf jaar vanwege de kosten", besluit Peter Reivers. Het werven van nieuwe collec tanten/ vrijwilligers blijft een voortdurende noodzaak met hoge prioriteit. Voor meer informatie: De Nederlandse Hartstichting zette donderdagavond in sport en Jeestzalencomplex 't Bru geind in Meerlo 28 vrijwilligers in de bloemetjes. www.hartstichting.nl. De Neder landse Hartstichting bestrijdt hart en vaatziekten. Zij subsidieert een groot deel van het wetenschappe lijk onderzoek naar hart- en vaat ziekten in Nederland. Zij geeft voorlichting over een gezonde leefstijl en initieert verbeteringen in de gezondheidszorg. Daarnaast steimt de Hartstichting patiënten verenigingen. De Hartstichting kan dit werk uitsluitend doen dankzij giften van de Nederlandse bevol king en de inzet van vrijwilligers. ook nog een grote loterij gehou den. En natuurlijk hoopt Set Up dat veel inwoners het regionale team komen aanmoedigen. Belangstellenden die na al dit spektakel zin hebben om in ver enigingsverband te gaan volley- Merlinpop vindt plaats op eer ste paasdag. Deze week maakte de organisatie het programma van het populaire popfestival bekend. De volgende bands tre den op: X-ess, Lemonseven (winnaar grote prijs van Neder land), Razor Crusade, Venushill, Joined Forces en Elconjo. Om 14.30 uur wordt het Merl- interrein aan de Peschweg 1 in Meerlo geopend waarna Elcon jo, de winnaar van Knokke om te Rokkuh, Merlinpop 2005 zal openen. Het succesvolle damestear, van Set Up ballen, kunnen tijdens en n deze sporthappening in h< sportpaleis alle informatie kri gen. In streekmuseum De Locht i Melderslo is zondag 6 maart ee demonstratie van de bouw va kleine draaiorgels en het make van bijbehorende muziekbo« ken. Ook is er draaiorgelmuzie te beluisteren. Met het oog o de naderende lente mogen kii deren (tegen geringe vergo< ding) een vogelkastje timmerei Op de bovenverdieping is ee wisselexpositie ingericht Va baker tot bewaarschool betrel king hebbend op de eersi levensjaren aan het begin van c 20e eeuw. Het museum is geopend o dinsdag, donderdag en zonda van 14.00-17.00 u (www.delocht.nl) De Nederlandse Hartstich ting zette donderdagavond in sport- en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo 28 vrijwilli gers in het zonnetje. Wethou der Leo Beterams overhandig de de bijbehorende oorkonden en bloemstukken aan de diver se jubilarissen. In zijn speech benadrukte hij het belang van het vele vrijwilligerswerk. Het merendeel van de gehuldig- den is al meer dan twintig jaar actief voor de Hartstichting. Jan en Mien van der Heijden uit Wanssum ontvingen de gouden speld van de Nederlandse Hartstichting. Het echtpaar gaf na bijna 25 jaar trou we dienst de collectebus over aan Om een vereniging als Set Up financieel rond te krijgen wordt elk jaar namelijk een grote pot grondactie gehouden in vijf van de zes kerkdorpen van de gemeente Meerlo-Wanssum. Geijsteren heeft een eigen actie. Dit jaar is de grote potgrondactie van Set Up gepland in de och tend van zaterdag 19 maart. Voor deze potgrondactie blijven veel inwoners deze zaterdagmorgen graag thuis omdat de seniorleden van de vereniging de zakken pot grond tot op de plaats van bestemming brengen. Over ser vice gesproken! CLINIC Terwijl de senioren zich warmdraaien tijdens de potgron dactie, staan de junioren al te popelen om deel te nemen aan de speciale clinic. Een clinic is een demonstratietraining, gege ven op een onderhoudende en soms ludieke wijze door grote volleycracks. Heel leuk om aan deel te nemen en zeker zo leuk om naar te kijken. Het is altijd weer een fantastisch schouw spel, laat de organisatie van Set Up weten. Deze clinic wordt gegeven onder leiding van Jan Brandsma, hoofdtrainer van Set Up. En mensen die Jan Brandsma kennen weten dat hij de nodige verrassingen zal hebben. Met de clinics beogen de verenigingen bij te dragen aan de promotie van de volleybalsport. Vandaar ook dat volleyballers van naam gevraagd zijn om hun bijdrage aan dit spektakel te verlenen. Het wordt een ware volleybal show die om 15.30 uur begint, aldus de organisatie. CHEERLEADERS En na de clinic staat de wed strijd Set Up 1 - Summa Peelpush 2 (aanvang 17.00 uur) op het programma. De dames van Set Up 1 spelen in de 3e divisie poule D, voor de regio een bij zonder hoog niveau, de sterren van de hemel. Peelpush staat in de top-3. Deze wedstrijd op zaterdag 19 maart belooft een ware kraker te worden in sportpaleis 't Bru geind te Meerlo. En om dat te onderstrepen zullen de Meerlose Stardancers massaal optreden als cheerleaders, staat er een joeks- kapel langs de kant en wordt er De kogel ging'vorige week definitief door de kerk: Swolgen krijgt zijn eigen speelterrein. Na lang wikken en wegen gaf de gemeenteraad van de gemeente Meerlo-Wanssum vorige maan dag dan eindelijk groen licht voor de aanleg van de speeltuin aan de Jan van Swolgenstraat/Broekhuizerweg in Swolgen. De naam is al lange bekend: D'n Speulbongerd. Vrij dagmorgen werd het bord me de naam 'D'n Speulbongerc meteen op de juiste plek geze Zodat iedereen weet dat hier - e nergens anders- binnenkort dji speeltuin voor de jeugd zal verri|| zen. De speeltuin moét voor d ;v zomer klaar zijn.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 9