125) j Bouwschema Gouden Leeuw overhoop gehaald Feestelijke 'eerste steen' Lente Zomer 2005 DeMKB Beb en Huib 65 jaar samen En verder: IS. Bandoetere Compliment btstotaalbouw Lening voor de Hoefslag PASEN 2005 dé specialist tegels, sanitair en tegelwerken! D 5 automatiseerder Zaterdag 9 april DINERSHOW 49,95 p.p incl consumpties Een heerlijke PAASBRUNCH op le en 2e Paasdag vanaf 11,00 uur le Paasdag voor €18,95 p.p, j 2e Paasdag voor €17,95 p.p. kinderen 1 en 2 jr. gratis 3 t/m 5 jr. €7,50» 6 tón 12 jr. 9,50 Verder bieden wij u op beidepaasaagëruinze PRIJSVR1ENDEUJKE MENUKAART. Restaurant beide Paasdagen open vanaf 12 uur. Honderdzesentwintigste jaargang - week 9 - donderdag 3 maart 2005 EN MAAS Nieuws uit Meerlo-Wanssum 8-9 Kunst Cultuur 16 Sport 19-24 Gemeentelijke mededelingen 17«18 Kerkelijke diensten 26 Grotestraat 23 - 5801 BE Venray - Tel. 0478-5815 arttinm ereis» tip tt frezer 'olgen te n b' n voe ■eist jes /kg. /kg, /kg, /kg. ek B.V.j ■Van een schouderklopje is nog nooit iemand geblesseerd geraakt'. Deze voetbalwijsheid, toegeschreven aan Leo Beenhakker, werkt misschien op de lachspieren, maar ze geeft precies aan hoe ingewikkeld over het algemeen wordt gedaan over het uitdelen van compli menten. Enerzijds verlangen we ernaar om geprezen te worden, anderzijds moeten we van ons zelf bescheiden zijn. Van te veel applaus gaat iemand maar naast zijn schoenen lopen. Bovendien riekt het geven van een compli ment al gauw naar slijmen of hie len likken. Wie meer dan een compliment verdient, is Jos Waals. Vrijdag nam hij bij de ope ning van de expositie '125 jaar Peel en Maas' alvast een voor schot op nationale complimen tendag 1 maart door de redactie van Peel en Maas te overspoelen met complimentjes. Jos was zeer te spreken over de sportpagina's, de cultuurver- halen, het verenigingsnieuws en de binding van Peel en Maas met Venray. Het nieuwsblad is voor Jos tevens een welkome voe dingsbron voor speeches en sociale contacten en hij kijkt wekelijks uit naar het moment dat de krant op de deurmat ploft, zo bekende hij. En aan zijn speech te horen, duikt Jos ook graag in de archieven, om oude versies van Peel en Maas uit ver vlogen tijden te spellen. Maar natuurlijk kon de Venrayse bur gervader het niet nalaten om wat kritische geluiden te laten horen. De politieke verslagge ving kan beter en graag zou hij zien dat de redactie zich meer zou bezighouden met opiniever halen, over politiek bijvoorbeeld, maar ook over de verhoudingen tussen allochtonen en autochto nen. En mijn column noemde hij 'getoeter'. Ach, ik lig er niet wak ker van. In het verleden hebben wij over het 'getoeter' van Jos prachtige verhalen kunnen schrijven. Wellicht hebben wij (soms) meer verstand van zaken en zijn we af en toe een luis in de pels van de gemeente Venray. Ik heb er net als Jos geen moeite mee dat ik kritisch word bena derd. Zo houden wel elkaar scherp. Ik wil Jos zelfs bedanken voor dit gratis bedrijfsadvies en beloof hem bij deze: Peel en Maas blijft werken aan de kwali teit van de krant. We denken na over de invulling van themapagi na's voor jongeren en ouderen bijvoorbeeld, en over opinie stukken. Alleen kost de ontwik keling van nieuwe ideeën tijd, geld en mankracht. Maar daar weten ze bij de gemeente Venray alles van. Op de overigens moderne en fraaie gemeentepagina's in Peel en Maas hebben we toch ook een jaartje of zes moeten wach ten? Hannes CAR-CITY VENRAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl Parkeergarage zou anders 1,2 miljoen euro duurder uitvallen De planning van nieuw bouwproject De Gouden Leeuw is flink overhoop gehaald. De parkeergarage met 500 vakken wordt nu in één keer gebouwd. Bij aanleg in twee fasen zou het budget van 11,8 miljoen euro niet meer toereikend zijn en met 1,2 miljoen euro worden over schreden. De gemeente wilde niet opnieuw bij de raad aan kloppen voor nog meer geld. Consequentie van de nieuwe aanpak is dat de eerste wonin gen ruim een jaar later, begin 2Ö08, worden opgeleverd. De 111 woningen in de eerste fase worden boven op de par keerkelder gebouwd. De start van de bouw van de parkeerkelder is al diverse keren uitgesteld. De meest recente planning gaat ervan uit dat de bouw rond 1 januari 2006 begint. De ingebruikname is twintig maanden later, op 1 september 2007. De eerste woningen wor den vier maanden later opgele verd. Dit zijn 70 appartementen die het dichtst bij het centrum lig gen. Waaronder de woontoren van tien verdiepingen. De andere 41 woningen, aan de kant van de Langeweg, komen medio 2008 gereed. De keuze voor het in één keer bouwen van de parkeergarage heeft nogal wat gevolgen. De ver plichte Europese aanbesteding, een procedure van circa negen maanden, is overigens nog steeds niet in gang gezet. Na ingewon nen juridisch advies voert niet de gemeente maar projectontwikke laar 3W Vastgoed deze aanbeste ding uit. In de parkeerkelder komen 378 openbare plaatsen en 122 par keervakken voor de bewoners. Daarnaast krijgt het parkeerbu- reau, nu tijdelijk gehuisvest op het Mgr. Goumansplein, in de kel der een nieuw onderkomen. Doordat de parkeerkelder niet in twee fasen gebouwd wordt, zal de totale bouwtijd negen maan den korter uitvallen, aldus de gemeente. In de vorige opzet zouden de eerste 41 huizen gebouwd worden in het najaar van 2006. Dit was een jaar nadat de bouw van de eerste fase van de parkeergarage van start was gegaan. De planning van de woningbouw is nu omgedraaid en vertraagd. Het eerst wordt gestart met de hoogbouw aan de kant van het centrum en pas daar na komen de 41 woningen aan de zijde van de Langeweg aan de beurt. De gemeente probeert in haar berichtgeving alles zo goed mogelijk te verkopen. Zo zou de bouw van de parkeerkelder nu 1,2 miljoen euro goedkoper uit vallen. Maar de bouwprijs, waar mee de gemeenteraad met pijn en moeite akkoord ging, is en blijft 11,8 miljoen euro. Eerder zou voor ditzelfde bedrag nog een garage voor 750 auto's gebouwd kunnen worden. Het 'voordeel' van 1,2 miljoen euro blijkt geen voordeel te zijn. Dit waren extra kosten voor maatre gelen rondom de bouw in twee fasen. Zoals tijdelijke liften, nood uitgangen, stroomvoorzieningen en een grote tussenwand. Het huidige parkeerterrein (280 vakken) op De Gouden Leeuw hoeft niet meer te blijven liggen tijdens de bouw. Nog voor eind dit jaar wordt er langs de Langeweg een vervangend par keerterrein aangelegd waarop ruimte is voor 260 auto's. Dit ter rein wordt ook bereikbaar vanaf de Langeweg. Struikelblok is de winkel van Praxis. Want Praxis moet eerst verhuizen naar bedrij venterrein De Brier voordat de tij delijke parkeerplaats kan worden aangelegd. De sloop op De Brier start medio 2005, meldde project leider Frans Hendrikx dinsdag tij dens de presentati-avond. Hij ver moedt dat tussen december 2005 en maart 2006 de eerste bedrij ven hun intrek kunnen nemen op De Brier. Door het bouwschema om te gooien denkt de gemeente een hoger rendement te halen uit het project. Er komt minder overlast voor de omgeving eivhet cen trum blijft tijdens de bouw beter bereikbaar. Het bouwproces voltrekt zich aan de achterkant van de Kempweg vanaf de centrumzijde richting de Langeweg. De bouw- logistiek kan gedurende de gehe le periode worden afgewikkeld via de Langeweg. Daardoor ondervinden gebruikers en bewo ners van het centrum minder overlast van de bouwwerkzaam heden. De parkeerkelder krijgt een diepte van vierenhalve meter. De huizen in de directe omgeving worden vooraf alle maal geïnspecteerd met het oog op te verwachten schadeclaims vanwege de bouwactiviteiten. De start van de bouw van de eerste woningen in het plange bied De Gouden Leeuw is begin 2007 gepland. Tenminste als pro jectontwikkelaar 3W Vastgoed op dat moment 50 procent van de woningen verkocht heeft. Zó niet, dan wordt de bouw uitge steld. Na de zomervakantie gaat de verkoopcampagne van start. Meerlo-Wanssum bouwt starterswoningen De eerste steen is (symbolisch) gelegd! Op bouwlocatie De Meent in Wanssum werd genplan van de provincie. Na het welkomstwoord van architect Th. Vissers en toe- woensdagmiddag op feestelijke wijze het officiële startschot voor de bouw van tien spraken van wethouder f. Derikx (CDA) en f. Vlassak van Vlassak starterswoningen in Wanssum en zes starterswoningen aan de Pastoor Maessenstraat Aannemingsmaatschappij, onthulde wethouder Derikx de plaquettes van het bomv- in Tienray gegeven. De woningen worden gebouwd in het kader van het 1000-wonin- plan in het bijzijn van een aantal genodigden. Voor de woonkamer, de keuken, de badkamer of het toilet? In onze tegelshowroom vindt u alle gerenommeerde meTken. Ook natuursteen. De vakkundige tegelzetters van ons bouwbedrijf kunnen uw tegels leggen of zetten. Alles in één handl bouw tegels sanitair Kloosterstraat 18 5844 AN Stevensbeek tel.(0485)381742 www.btstotaalbouw.nl Voor de bouw van het nieuwe gemeenschapshuis in Veulen heeft stichting de Hoefslag een overbruggingskrediet nodig van 18Ö.000 euro. Het bedrag is nodig voor de periode ran ruim een jaar, tot april 2006. De bouw is in volle gang, maar veel toegezeg de subsidies worden pas uitgekeerd zodra het gebouw gereed is en de uitgaven kunnen worden verantwoord. De stichting moet daarom geld lenen maar de rentekosten komen, in tegenstelling tot de bouwkosten, niet voor subsidie in aanmerking. Becijferd is dat voor het komende jaar ongeveer 180.000 euro krediet nodig is. Er wordt daarom een beroep gedaan op de inwoners om tijde lijk renteloos geld beschikbaar te stellen aan stichting de Hoefslag. Om het overzichtelijk te houden en het aantal leningen niet te zeer te versnipperen, gaat de stichting uit van een mini mumbedrag van 5.000 euro per persoon. Het geld wordt zonder rente uiterlijk in april 2006 weer terugbetaald. Veulenaren die een jaar lang een geldsom afstaan doen dit in alle vertrouwelijk heid, zo verzekert de stichting in een oproep in dorpsblad De Ruuper. Maar er kan ook tegemoet worden gekomen aan geld schieters die het op prijs stellen dat er wel ruchtbaarheid wordt gegeven aan hun bijdrage. Uw adres voor al uw Feesten, Bruiloften, Partijen, Cafe-Zaal 1/eide NU THEMA FEESTEN Kwatsavond €45.- p.p. Spooktochten €45.- p.p. Arrangementen all in vanaf620,- p.p. Ontvangst met vlaai kojjie 5 uur vrij drinken 2x bittergarnituur 't raspaardje van de horeca tot ziens in ,,'t Veule" tel. 0478-581928 Ook de komende paasdagen bent u van harte welkom! In een vrolijk paasdecor met een zonnige lentesfeer bieden wij voor elk wat wils: Tussen 17 ®E»20 Volwassenen t I Hotel Asteria Venray Maasheseweg 80a, Venray (0478) 511466 JOSEPHINE CO.-SCARVA MART VISSER - CLAUDIA STRATER GERRYWEBER-CASSANI BASLER - DELMOD - MARCONA FRANKENWALDER PLEIN 15 HORST TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 www. rongenvof. n l bedrijfsautomatisering bu Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl /^hoh^ [II OF THE lil ORIGINAL Ou] JEANS Metamorfose nodig? VEHRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 INTERNET-VERZEKEREN? SNEL, GEMAKKELIJK EN VOORDELIG!! Zoals: auto-, ziektekosten-, inboedel-, rechtsbijstand verzekeringen

Peel en Maas | 2005 | | pagina 1