L EN MAAS Venraysche Courau €18, Liquidatieverkoopl oosterse en moderne tapijten Tentoonstelling 125 jaar Peel en Maas Job wint Lego kleurwedstrijd Wat is natuurgeneeskunde? Ingezonden 0 n L Nieuwe beheerder van verzekeringen Venray 1251 NIEUWS- ADVERTENTIEBLAD JDS verwerft Microsoft status 125 jaar Peel en Maas Museum 't Freulekeshuus 25 februari t/m 28 mei 2005 NIEUWE FYSIOTHERAPIE IN VENRAY i Hondenpoep Niets! PEEL EN MAAS Donderdag 2005 - F Onder grote belangstelling werd vrijdag 25 februari de expo sitie '125 jaar Peel en Maas' geo pend. De tentoonstelling in muse um 't Freulekeshuus laat de geschiedenis zien van het blad dat op 27 maart 1880 als de Venraysche Courant voor het eerst in Venray en omgeving ver- Stijn (r.) en Teun van den Munckhof twee van de kinderen van de huidige directie van Van den Munckhof, verrichtten vrijdag de openingshandeling bij museum 't Freulekeshuus. (foto Marieke van den Munckhof) scheen. Daarnaast krijgt de bezoe ker een beeld van het nieuws zoals dat in Venray al 125 jaar gebracht werd en wordt. Uit elk jaar is een nieuwsfragment in beeld gebracht. Verder komen de familie Van den Munckhof, al 118 jaar verbonden aan Peel en Maas, de diverse druktechnieken, de relatie met de gemeente en de lokale ondernemers aan bod. Bij gelegenheid van het 125-jarig bestaan is een videofilm gemaakt waarin teruggeblikt wordt op de afgelopen 125 jaar en een kijkje in de keuken wordt genomen van de krant anno 2005. De film ging, voorafgaand aan de openingshan deling, tijdens een bijeenkomst in het kunstencentrum in première en is te zien gedurende de exposi tie. De expositie loopt tot en met 29 mei en is geopend op woens dag-, zaterdag- en zondagmiddag. Het college van B en W heeft besloten om met IAK Verzekeringen uit Eindhoven uiterlijk per 31 maart, een dienst verleningsovereenkomst te slui ten van ten hoogste twee jaar. De verzekeringsbranche is de afgelo pen jaren enorm veranderd. De gemeente Venray heeft besloten om op zoek te gaan naar een nieu we verzekeringsmakelaar/inter mediair. Reden hiervoor waren interne factoren zoals de behoefte aan een professionele verzeke ringspartner en externe factoren zoals deskundige aanbieders van gemeentelijke verzekeringen, ver anderende markt door toegeno men schades en de intrede van risicomanagement. Medio 2005 loopt het contract, omtrent het beheer van de verzekeringsporte feuille, met de huidige beheerder van verzekeringen af. Tijdens pre sentaties voor medewerkers die in de dagelijkse praktijk met een verzekeringen te maken hebben stelden enkele potentiële kandida ten zich voor om hun kwaliteiten als makelaar/intermediair toe te lichten. Een evaluatie na afloop van de presentaties leidde tot de unanieme keuze voor IAK Verzekeringen uit Eindhoven. i^rt W» Zaterdag 27 Maart iCCO tut «ie ïïtDAG TT NOVEMBER Per eind 2004 heeft JDS de op een na hoogste Microsoft status ver worven. Vanaf dat moment is JDS 'Microsoft Certified Partner' met als kwalificatie 'Networking Infrastructure Solutions'. Deze status kan worden bereikt door aan een aantal voorwaarden te voldoen. Zo heeft JDS diverse projecten moeten aanmelden bij Microsoft, die vervolgens zijn beoordeeld. Daarnaast heeft JDS een aantal personeelsleden die aan bepaalde opleidingseisen, gesteld door Microsoft, voldoen. Om deze status te mogen blijven voeren, zal JDS ook in de toekomst jaarlijks opnieuw door Microsoft getoetst worden. "Met deze status kunnen wij onze klanten nog beter van dienst zijn", zegt Julian Hendriks, directeur van JDS. "Wij hebben nu bepaalde pri vileges en ingangen, waardoor wij onze klanten nog beter kunnen bedienen." Job Gerrits uit Overloon is win naar geworden van een Lego kleurwedstrijd van Intertoys Coenen in Venray. Het thema van de wedstrijd was ridders. Job kreeg uit handen van verkoopster Marianne een cadeaubon ter waarde 50 euro die hij kon beste den aan Lego-artikelen. De win naar besteedde de cheque meteen aan een grote Lego-do.os. Een jaarabonnement kost u slechts 95 m Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas m en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. o.a. medisch fitness lP-ljpPj| bel voor info en afspraak ifW lil Ton Gevers 06-420 92 171 IMIkAslÉllli Kempweg 70 Venray Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig Ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld Jr van mijn bank- of girorekening af te halen. _A.AA.2 Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Natuurgeneeskunde kan klach ten van velerlei aard behandelen. Bijvoorbeeld slapeloosheid, huid aandoeningen, maag- en darm klachten, hoofdpijn en migraine, allergieën, menstruatieproble- men, overgangsklachten en kno- klachten. We kijken niet alleen naar de klacht, maar naar de mens achter de klacht. Daartoe wordt met name in het eerste consult, maar ook soms daarna, naar alle orgaansystemen geïnformeerd. Ook is er aandacht voor het voe dingspatroon en de leefomstan digheden van de cliënt. Uit al die gegevens wordt een behandel plan samengesteld. Dit wordt bij een vervolgconsult doorgenomen en uitgelegd en eventueel aange past. Als diagnosemethode gebruik is: iriscopie- en voetre flexdiagnose. Als natuurgeneeskundig thera peut maak ik gebruik van milde middelen als kruiden en bloesem remedies. De behandelwijzen, naast of in de plaats van deze mid delen, kunnen zijn een lichaams massage of voetreflexmassage, leef- en voedingsadviezen, hydro- therapie behandeling met behulp van water) en gespreks therapie. miSDIAGNOSE De iris vormt de afspiegeling van het hele lichaam. Alle orga nen hebben hun plaats in de iris. Tijdens het onderzoek let ik op kleur, structuur, pupilvorming en afwijking in het oogwit. Ik het oog kunnen overwonnen ziekten, maar ook de huidige aandoenin gen zichtbaar zijn. De kruidenge- neeskunde verlicht niet alleen symptomen, maar helpt het lichaam zichzelf te genezen. Bijna altijd bevatten kruiden meerdere werkzame stoffen. De. hoofdstof bepaalt voor welk doel de plant gebruikt gaat worden. De wer king komt tot stand door het samenspel van alle stoffen die de plant bevat. De bekendste bloesemremedies zijn wel de Bach-bloesems. Edward Bach, de grondlegger van deze remedies, zag als oorzaak voor veel aandoeningen blokka des op het emotionele vlak. Dit kan leiden tot negatieve gevoe lens, zoals angst, jaloezie, ergernis en bezorgdheid. Via het zenuw stelsel kunnen ook op lange ter mijn de organen schade gaan lij den. Door bloesemremedies toe te passen worden deze negatieve gevoelens omgeplooid tot positie ve en komt er meer ruimte en vreugde in het leven. Lichaamsmassage kan een ondersteuning zijn in de therapie. In de natuurgeneeskunde masse ren we om afvalstoffen te verwij deren en spanningen af te voeren. Daarnaast is een ontspan™ massage pure verwennerij, j als daarbij een passende et| sche olie wordt gebruikt. J keuze uit verschillende mas technieken. Van de stevigel sieke massage tot de ultra vlindermassage. Tijdens een voetreflexmas^ behandel ik klachten dooi reflexzones op de voet te n ren. Ook hierbij staat een; spannen sfeer voorop. Mag ik mij even voorstellejl ben Wilmy Verbaandert vaa Ven. Ik heb mijn vijfjarige i ding gevolgd aan de HogescJ voor Natuurwetenschappei Arnhem, met als special natuurgeneeskunde. De twintig jaar heb ik een i onderneming geëxploiteerd! schoonheidsspecialiste, pedil en bruiningscentrum. Daar' was ik een aantal jaren werkjj als verpleegkundige. Als natu neeskundige ben ik aangesll bij de NWP (beroepsverenigj Consulten worden, deels, verschillende zorgverzekel vergoed. Dit wordt tevens del ste winkel in Nederland f Soria: 'Natuurlijke kruiden geq middelen'. Wilmy Verbaandert van de] praktijkadres Mistralle, Einds 6, 5801 CR Venray, (0478)586632 'Verkoopdriedaagse' bij Hofmans Tapijten Voor het vijfde jaar op rij organiseert Hofmans Tapijten in Cuijk een actie met een zeer ruim aanbod van scherp geprijsde en origineel handge knoopte oosterse en moderne vloerkleden. In het weekend 10 t/m 12 maart en het week end 17 t/m 19 maart vindt in de gerenommeerde tapijtzaak aan de Beerseweg in Cuijk een 'verkoopdriedaagse' plaats. Tijdens de beide weekenden wordt een grote collectie van tus sen de 2000 en 3000 oosterse tapijten, afkomstig uit faillisse menten, in het magazijn van Hofmans Tapijten uitgestald. Het zijn tapijten, variërend van 30 bij 30 cm tot 2,5 bij 3,5 m met vele tussenliggende afmetingen, afkomstig uit de traditionele pro ductielanden India, Pakistan, Iran, Irak, Afghanistan, Marokko en Nepal. "Alle kleden zijn handge knoopt en voorzien van echt heidscertificaat", vertelt Twan Hofmans. De directeur van de Cuijkse woonwinkel blikt verwachtings- "De tapijten gaan hier mini maal tegen de helft van de prijs weg. Dat is natuurlijk heel aan trekkelijk als je een echt Perzisch tapijt of ander tapijt wilt aan schaffen. vol vooruit op de beide actie weekenden. "We doen dit al voor het vijfde jaar en uit ervaring weten we dat het elke keer weer als een trein loopt." Het succes wordt mede bepaald door de bij zonder scherpe prijsstelling van de aangeboden waar. "De tapijten gaan hier minimaal tegen de helft van de prijs weg. Dat is natuurlijk heel aantrekkelijk ais je een echt Perzisch tapijt of ander tapijt wilt aanschaffen." De prijzen variëren overigens van 25 euro voor een klein kleedje tot 15.000 euro voor een echt topwerk. Hofmans wijst erop dat ooster se tapijten wereldwijd schaarser en dus duurder worden, veroor zaakt door de slechte omstandig heden in de landen van herkomst. "Waar eerst voor het knopen van een tapijt van 2 bij 3 mter een halfjaar stond, staat momenteel In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Ik woon met mijn vrouw in de Wederik. In een leuke straat en genoeg groen en uitlaatstroken. Mijn vrouw kan door haar ziekte (MS) moeilijk lopen, maar in deze wijk kon ze uit de voeten. Nu begint de gemeente Venray ons woongenot te verpesten. Volgens mij komt het nadenken ergens over eerder dan het beleid doorvoeren. U vraagt ons als burgers niet naar onze mening of om mee te denken voor oplossin gen. Laat staan de vraag van mijn vrouw om vrijstelling te krijgen voor het poep opruimen. U bespaart nu 20.000 euro per jaar, misschien een hint om afvalbakken te plaatsen. Misschien kunt u voor Sinterklaas een poepstofzuiger op uw verlanglijstje zetten? Op zijn Achterhoeks gezegd, 'als ie de oren dichtdoot heur ie niks. M. v.d. Esschert, Venray twee jaar. Daarmee wil ik zei dat de prijzen die wij hier vil echt heel aantrekkelijk zijn." EIGEN COLLEI Uiteraard kan men tijdens] actieweekend bij Hofmans terecht voor het gangbare asi ment van de woonwinkel onder meer laminaat en pi: vloeren, traplopers, matra} vloerbedekking, gordijnen, flex en ook de eigen colli tapijten. "In de wijde omtrek! ben wij het meest ruime a: van Perzisch tot modern, en] in alle prijsklassen' Hofmans. Bijzonder content over de ontwikkeling van de jaar oktober aan het progr: toegevoegde afdeling met g< nen, vitrage en raamdecoi Mede hierdoor heeft hij de verwachting dat het aantal k< de klanten, dat vorig jaar bedroeg, doorgroeit naar 10J "Omdat we nu alles voor wóf stoffering onder één dak hel zien we dat mensen die tapijt of een laminaat vloer k< ook meteen bijpassende g nen kopen en omgekeerd. Ja, zijn echt zeer verheugd dat goed is aangeslagen, het pub is ook zeer enthousiast ove collectie en het vakmanschap wij ze bieden." Van donderdag 10 t/m zatei 12 maart en van donderdag t/m zaterdag 19 maart vindei actieweekenden plaats Hofmans Tapijten, Beerseweg, in Cuijk. Er zijn twee extra ko avonden tot 21.00 uur op don dag en vrijdag. Voor informl 0485-315516. Wat gebeurt er als niet adverteert PEEL EN MA/ Kl: 20- 20+ Bot 20 Cat

Peel en Maas | 2005 | | pagina 12