Huidtherapeute biedt ook lasertherapie Gebr. Wijnhoven introduceert Startershoek G iMI Theobaldusgilde Doe mee met het literair café Samenwerking ND Logistics en Flextronics 'De Hoveniers gratis tuinontwerp unhoek )R H Nationale bedevaarten VVB Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray ZijActief Leunen Omroep Venray Gepromoveerd Promotie Toon Hermans Huis Volksmuziek Oud papier Geslaagd Oud papier Veltum KC Venray e.o. .■L-iflMW bel of mail nu voor winteraanbieding: ina{ PEEL EN MAAS Donderdag 24 februari 2005 - Pagina 9 f Huid- en oedeemtherapeute Henriëtte Vievermans-van Dijck •heeft sinds twaalf jaar een eigen ipraktijk aan de Hoebertweg 11 in Venray. Sinds 3,5 jaar biedt ze tevens behandelingen met laser therapie. Henriëtte Vievermans legt uit: "Er was steeds meer vraag naar lasertherapie. Mensen wilden grotere gebieden laten behandelen en lasertherapie is veel meer patiëntvriendelijk. Vooral als alternatief voor elek trisch epileren was lasertherapie aantrekkelijk. Doordat er zoveel isucces mee te behalen was, ben ik me steeds meer gaan verdie pen in behandelmethoden met laser. Inmiddels kan ik diverse behandelingen met laser uitvoe ren, zoals ontharen, het behande len van couperose, pigmentaties, huidvemieuwing. Daarnaast bied ik al jaren andere huidtherapeuti- sche behandelingen, zoals acné- therapie, camouflage-therapie, elektrische epilatie, elektro- coagulatie, littekenbehandeling en oedeem therapie. Dit is een manier van behandelen, waarbij vocht wordt afgedreven door middel van massage. Een dergelij ke behandeling kan bijvoorbeeld plaats vinden na borstkanker, Henriëtte Vievermans-van Dijck in haar praktijk in Venray (Foto: E3 Journaal) waarbij er vocht optreedt in de arm." Henriëtte Vievermans werkt al twaalf jaar in de huidthe rapie. "Ik merk dat het vak steeds verder groeit, de behandelmetho des worden talrijker, er is steeds meer mogelijk en mensen met allerlei probemen op het gebied van de huidtherapie kunnen echt afdoende behandeld worden." Bel voor meer informatie en/of een afspraak: 0478-581352. Gebr. Wijnhoven in Horst heeft In de afgelopen 27 jaar bewezen een professionele woninginrichter )te zijn. Het bedrijf heeft een uitge breide service, altijd de nieuwste materialen in huis en gaat in het toeedenken met hun klanten graag 1 Qèt een stapje verder. Vandaar ook de opening van deze nieuwe hoek. Speciaal ingericht voor starters, inaar uiteraard ook voor alle ande ren die op zoek zijn naar mooie, flioderne en voordelige vloeren en raambekleding. r In de Startershoek vind je kleur- FUND'Éjke, trendy binnenzonwering, fris se gordijnstoffen en robuuste vloe- 2 'en. Verder stoere Jphangsystemen voor gordijnen, oals spandraad met knijpertjes, oest vrij stalen roedes voor bij voorbeeld inbetween stoffen met eilringen en designrails in rvs j deur. Dit alles tegen aantrekkelijke c (rijzen. Vandaar ook de naam tartershoek. Starters zijn veelal 2 onge mensen die hun eerste huis luren of kopen. Ze gaan letterlijk en start maken en krijgen te laken met veel grote uitgaven, oals de aanschaf van meubels, I uishoudelijke apparaten, een ventuele verbouwing en noem laar op! Velen willen de aankle- ing van hun woning ook direct oed aanpakken, maar kunnen of rillen er gewoonweg niet al te eel geld aan besteden. Voor die lensen en voor alle anderen die P zoek zijn naar goedkopere stof- ten fen, vloeren en binnenzonwering is er nu de Startershoek. Met de kwaliteit en service die men van Gebr. Wijnhoven gewend is. Hoe dat kan? In de Startershoek gebruikt Gebr. Wijnhoven de vlin- derplooi (een dubbele plooi) in plaats van de eigen drie-dubbele plooi waar het bedrijf om bekend staat en waardoor gordijnstoffen erg mooi vallen. Smaken verande ren en vooral jongere mensen kie zen juist voor een wat nonchalan tere plooival. Hier past de vlinderplooi perfect bij. Voor de vlinderplooi is minder stof nodig en ook de confectie is goedkoper. Verder vind je in de Startershoek een uitgebreide collectie vinylvloe- ren. Veel mensen denken bij vinyl nog steeds aan het woord 'zeil'. Maar dankzij nieuwe productie technieken zijn er vinylvloeren te krijgen die bijna niet van bijvoor beeld hout of natuursteen te onder scheiden zijn. Ze zijn mat, hebben reliëf en voelen zeer behaaglijk aan. Verder zijn deze vloeren heel gemakkelijk te onderhouden, sterk en absoluut niet duur! Gebr. Wijnhoven heeft als pro fessionele woninginrichter een veel uitgebreidere service, dan bij voorbeeld een bouwmarkt of een grootwinkelbedrijf. Zo is er ruim de tijd voor uitgebreid advies over alle mogelijkheden, te gebruiken kleuren en materialen. In de win kel zijn allerlei voorbeelden en sta len in alle smaken en stijlen aanwe- banstraat 73, 5831 JC Boxmeer Telefoon (0485) 571 378 zig. De stalen kunnen mee naar huis worden genomen, zonder borg en geheel vrijblijvend. Het bedrijf geeft advies aan huis, komt meten en brengt vrijblijvend een offerte uit. Als er een keuze is gemaakt, kunnen er knipstalen worden besteld. De klant mag deze houden om mee te nemen bij het uitzoeken van verf en meubels, Dit alles is bij Gebr. Wijnhoven koste loos. Gebr. Wijnhoven heeft vak kundige mensen in dienst voor het maken en ophangen van gordijnen, plaatsen van binnenzonwering en installeren van vloeren. En mocht er toch iets mis gaan, dan hebben klanten de zekerheid dat ze altijd op Gebr. Wijnhoven kunnen terug vallen. De nieuwe hoek van Gebr. Wijnhoven heeft de naam Startershoek, maar vele anderen zullen zich er ook prima thuis voe len. Ga gerust eens een kijkje nemen, de koffie staat altijd klaar. Gebr. Wijnhoven, Expeditiestraat 4, Horst, T 077-366 1777, www.gebrwijnhoven.nl) Voor de 25e keer gaat de st. Heil der zieken naar Lourdes. In al die jaren heeft de stichting ongeveer 750 mensen een onvergetelijke reis bezorgd, mede dankzij de begeleiders die hun steentje bij droegen. Piet Willemse en zijn echtgenote gaan dit keer voor de 25e keer als leidinggevenden mee. Vorig jaar kregen zij tijdens de de dag voor contactpersonen van de VNB nationale bedevaarten in Den Bosch een onderscheiding aange boden. Van 10 tot en met 17 mei gaat deze jubileumbedevaart plaatsvinden. Aanmelden kan bij P. Willemse telefoon 510262 of G. Kareis telefoon 582849. De BGV houdt op 1 maart vanaf 20.00 uur in de Witte Hoeve een boeiende avond. Naast een diase rie valt er ook wat te proeven. Daarna zijn er ontspannende en leerzame spelelementen met prij zen. Het jaarlijkse reisje op dins dag 19 april gaan naar Den Haag met een bezoek aan de Ridderzaal, Madurodam en Scheveningen. Men kan zich deze avond al opgeven. De kosten zijn voor leden 52,50 per persoon, introducé betalen 56,- euro. Opgeven kan tot 5 april. Excursie Intratuin dinsdag 8 maart. Excursie naar het gemeentehuis is verplaatst naar september. Zaterdag 26 februari is de jaar vergadering plaatsvinden van de Schuttersbond Juliana. Op de agenda staat ondermeer de bestuursverkiezing, waarbij lid Bernie van Lierop aftredend en herkiesbaar is. De vergadering in café-zaal Niëns in Maasbree begint om 15.00 uur. Zaterdag 5 maart is de jaarver gadering van de Oud Limburgse Schuttersfederatie om 14.00 uur in het Baexemerhof in Baexem. Maandag 14 maart is de algeme ne jaarvergadering van de drum band in het Trumke, aanvang 1900 uur. Woensdag 23 maart vindt in het Trumke de afsluitingsavond van de Wintercompetitie 2004/2005 plaats. Mensen die aan deze avond deel willen nemen, maar nog geen lid zijn van de winter competitie kunnen deelnemen tegen betaling van de kosten. Opgeven bij Pascal de Klein en/of Alex Lamers. Op zondag 6 maart verzorgt ZijActief Leunen samen met Modehuis Cruysberg uit Tienray twee modeshows in De Brink voor iedereen uit Leunen en omgeving. Eigen leden laten kle ding zien voor alle leeftijden van 18 tot 80 jaar. De aanvangstijden zijn van 14.00 tot 16.00 uur. Toegangsprijs is drie euro, inclu sief een kop thee of koffie. Kaarten zijn te koop bij Tiny Litjens aan de Vullingstraat 15 in Leunen of bij Willy Traa aan de Rector Nabbenstraat 6 in Leunen. Ratjetoe is een programma met een mengeling van muziekstijlen, maar wel op z'n Hollands. Dus alles Nederlandstalig: van smart lap tot pop, van klassiek tot senti menteel. Er zitten drie vaste onderdelen in: TV-hit van de week: muziek bekend geworden door tv-programma's, Even lachen met Ratjetoe en cabaret in de breedste zin van het woord Uit de oude doos: en dat spreekt voor zich. Maandags tussen 18.00 - 19.00 urn- Iedere morgen zegt Paul Verhoeven Hallo Venray. Elke werkdag tussen 9 00 - 10.00 urn- zorgt Paul voor een goede start van je dag. Er wordt teruggekeken naar de datum van vandaag in het verleden aangevuld met gevarieer de muziek. Ook wordt je bijge praat over activiteiten in de regio. Al met al een leuke start van je dag. Elke vrijdag tussen 21.00 - 22.00 uur hoor de beste verkoch te platen in de Venrayse Top 10. Naast de 10 meest verkochte singletjes in Venray wordt je ook op de hoogte gehouden van het laatste pop- en concertnieuws. Draaien ze elke week een B-kant je. Elke tweede en vierde vrijdag van de maand besteden ze aan dacht aan de nieuwste releases op single, cd en video dvd. Aan de Technische Universiteit in Eindhoven is Michiel van Dijk op het onderwerp Industriële Revolutie en Inhaalslag in Ontwikkelingslanden gepromo veerd. Aan de Universiteit Twente in Enschede Erik van Dijk gepromo veerd. Zijn proefschrift is getiteld: Single nanoparticles: ultrafast and ultrasensitive detection. De doc torstitel is hem toegekend met het predikaat cum laude. Erik is een ex-leerling van het voormali ge Jerusalem. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS De papieractie van het Theobaldusgilde in Overloon was in 2004 weer succesvol. Het gilde haalde vorig jaar 347.520 kg papier op. Dit werd tijdens de jaarvergadering bekendgemaakt. Vervolgens werd het jaarprogram ma voor 2005 vastgelegd. Er staan weer veel activiteiten op het pro gramma zoals de organisatie van de gildedag op 19 juni in Overloon. De festiviteiten zullen plaats vinden op sportpark De Raay van SSS1I8 en de sporthal zal worden omgedoopt tot feesthal voor die dag. Op 28 augustus zal men de gildedag in Oeffeit bezoe ken. Op 22 mei zal men mede werking verlenen bij de opening van het nieuwe dorpsplein. De majorettes zullen hun beste been tje voorzetten bij het optreden van het 25-jarige bestaan van het jeugdorkest. Op zaterdag 4 juni zal in Holthees weer het vier gil den koningschieten van de oude gemeente Vierlingsbeek plaatsvin den. Door de vier gilden zal er dan weer worden gestreden om het Huub v.d. Moosdijk wissel- schild. Op zondag 3 juli is het koningschieten dat weer de hoog tepunten zal zijn. De oudijzeractie is op zaterdag 23 april. De eierac- tie op woensdag 22 maart en in november is er de jaarlijkse lote rij. Bij de bestuursverkiezing wer den de periodiek aftredende bestuursleden Henk de Wit en Ton Meijer met algemene stem men herkozen voor een periode van drie jaar. In het Toon Hermans Huis in Venlo is op woensdag 16 maart van 13.45 tot 16.45 uur een workshop met als titel; Omgaan met verandering, met als thema: mijn lichaam. De kosten zijn inclusief koffie, thee en materia len. De workshop biedt een per soonlijke zoektocht, samen op zoek naar een eigen stijl van omgaan met je lichaam. Lichaamsbewustwording met behulp van yoga en creatieve expressie, nformatie over wissel werking lijf en psyche en het delen van ervaringen De begeleiding wordt gedaan door een yogadocente en een cre atief therapeute. Voor aanmelding kan men con tact opnemen met Miep Berbers of Cor Jaspers van het Toon Hermans Huis via tel. (077)3211433. De voorverkoop van kaarten voor Alpin Sound op eerste paas dag is van start gegaan. Zondag 27 maart komt het 'Alpentrionaar Overloon om een optreden te ver zorgen in de Raayhal. Er zijn meer dan 600 plaatsen beschikbaar voor deze middag en natuurlijk zal een dansvloer niet ontbreken. Het is voor het eerst dat het Alpin Sound trio in Overloon te gast is. De zondagmiddag zal geheel in het teken staan van gezellige volksmuziek. De middag begint om 13-30 uur. Kaarten zijn ver krijgbaar bij Musik Stube Edelweiss Vierlingsbeekseweg in Overloon, telefoon 0478 639040. Voor telefonische reservering kunt u ook terecht bij Ton Keizers: 0478 642399. Tufaranka, een van 's werelds beste blaaskapellen, is paaszater dag 26 maart voor de derde keer te gast bij Blaaskapel Freunde Echo. U kunt nu al kaarten kopen bij Plusmarkt Verbeeten Overloon; Musik Stube Edelweiss Overloon of bij Ton Keizers Veldweg 1 Overloon. Telefonisch reserveren is mogelijk via tel.nr. 0478 641516 of 0478 642399. Op donderdag 24 februari wordt door de st. Heil der zieken het oud papier opgehaald in de wijk het Desselke, inclusief de flat de Hoge Beek. Op woensdag 2 maart word het papier opgehaald in de wijk Vredeskerk, inclusief de flat de Gouden Leeuw. Aanvang beide keren om 18.00 uur. De container aan de Hubenhof is de hele zaterdag open. Rutger Bosch uit Oirlo is aan de TU in Eindhoven afgestudeerd als ingenieur (ir.) in de Scheikundige Technologie. Zijn afstudeerspe cialisatie was de polymeertechno logie. Op 9 maart mag hij zijn bul in ontvangst nemen. Vrijdag 25 februari wordt er in de wijk Veltum (het gedeelte dat omsloten wordt door Langstraat- Weg in den Berg-Kempweg en Westsingel) door leden van DOS Venray oud papier opgehaald. Papier goed gebundeld of in dozen verpakt uiterlijk om 13.00 uur aan de straatkant zetten. PEEL EN MAAS een abonnement waard KC Venray en omstreken start zondag 27 en maandag 28 febru ari en donderdag 3 maart weer met gehoorzaamheidscursussen voor hond en baas op het terrein De Versen aan de Sinnesstraat in Oirlo. Er worden diverse soorten cursussen gegeven dus voor ieder wat wils. Het cursusaanbod bestaat uit socialisatie(babypup- pie), basis 1 en 2, elementaire gehoorzaamheid en de cursussen voor de landelijke examens gedrag en gehoorzaamheid voor beginners, I, II en III, gehoorzame hond, uithoudingsvermogen en verkeerszekere hond (de laatste twee bij voldoende deelname). Ook zijn er cursussen behendig heid en flyball voor beginners en gevorderden. Aanmelden voor deze voorjaarscursus kan telefo nisch, maar ook 27 februari tus sen 08.30 en 11.00 uur en 28 februari en 3 maart tussen 19.00 en 20.00 uur op het terrein. Voor nieuwe baas-hondcombinaties bestaat er eventueel een mogelijk heid om op een later tijdstip in te stromen. Voor vragen of nadere informatie over de vereniging kan men bellen, telefoon 077- 3071128/3072621 of kijk op web site www.kcvenray.nl IVN Geysteren/Venray IVN Geysteren/Venray houdt op zondag 27 februari om 10.00 uur vanaf De Moerbaan een excursie in natuurgebied De Vilt (bij Oeffeit). De Vilt, eigendom van het Brabants Landschap, is oorspronkelijk een oude mean- derboog van de Maas, ontstaan tij dens de laatste ijstijd zoïn 10.000 jaar geleden. In het gebied, opper vlakte circa 140 ha, bevinden zich twee waterpartijen, respectieve lijk de Kleine of Oeffeltse Vilt en de Grote of Beugense Vilt gehe ten. Beiden worden omgeven door (moeras)bos en cultuurland met houtwallen. Uit oude kaarten is op te maken dat De Vilt rond 1850 geheel bestond uit nat gras land, waarschijnlijk gebruikt als hooiland. Er was geen struweel of bos te bekennen. De naam De Vilt is ontleend aan de structuur van de toplaag van een veen dat gesto ken wordt door brandstof. In de tweede helft van de 19e eeuw heeft er in de Grote Vilt groot schalige vervening plaatsgevon den. De Kleine Vilt is in de eerste helft van de 20e eeuw ontstaan ten gevolge van kleiwinning door een steenfabriek. Nu het kappen en afzetten van wilgen- en gagel struweel niet meer gedaan wordt, heeft De Vilt te lijden van verbos- sing, een proces dat ook nog eens wordt versterkt door grondwater standdaling in de omgeving. Alleen direct langs het water zijn nog open verlandingsvegetaties. Waterdrieblad, draadzegge en grote boterbloem duiden op het uittreden van kwel. In de moeras- weitjes zijn in het kader van de landinrichting Land van Cuijk al een tiental poelen aangelegd. Broedvogels in het gebied zijn onder andere de grauwe gans, dodaars en ransuil. In een hoger gelegen deel heeft de das zijn burcht. Om migratie in het gebied te vergemakkelijken wordt gewerkt aan het herstel van hagen. De Vilt ligt ten westen van de weg Oeffelt-Beugen in de gemeente Boxmeer. Iedereen kan deelnemen aan de excursie. Men hoeft geen lid te zijn van het IVN Geysteren-Venray en er zijn geen deelnamekosten aan de wande ling verbonden. bouwwerkzaamheden ■■■■HM 06 555001 71 - (0485) 44 18 58 .^ur>4 De volgende regels komen uit het gedicht van de februari-opgave van 2005: Ik had vergeten hoe het was en dat de lente niet stil bloeien, zacht dromen is, maar hevig groeien, schoon en hartstochtelijk beginnen, opspringen uit een diepe slaap, wegdansen zonder te bezinnen. "Wie is de auteur van bovenstaande versregels en uit welk gedicht zijn ze afkomstig?" Antwoorden op deze twee vragen kunt u insturen naar het secretari aat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1, 5801 RR Venray, tot vrijdag 25 maart 2005. Elke laatste donderdag van de maand verschijnt er een nieuwe opga ve en wordt het gedicht van de afgelopen maand bekend gemaakt. Veel plezier bij uw speurtocht! Er zijn steeds 10 punten te verdienen; 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de goede titel van het gedicht. Iedereen die de oplossing weet, spoort het Literair Café aan in te zenden. Immers behalve voor de jaarwedstrijd, wordt er voor mensen die wel eens een of twee keer een fragment herkennen, aan het einde van het jaar een prijs verloot! Een goed begin is het halve werk, zo moeten de inzenders van de opgave van vorige maand gedacht hebben. De dames L. Colsen en L. Geurts en de heren J. Craghs en A. Kroft hadden het bij het rechte eind: Zij haalden de eerste 10 punten binnen. Het januarifragment kwam uit het gedicht "De wolken" van Martinus Nijhoff, zo ongeveer de hofdichter van het Literair Café Zie het logo met uit Het lied der dwaze bijen: "een geur van hoger honing"). De ik-figuur ligt rteast zijn moeder in de hei naar de wol ken te kijken. Zijn fantasie is grenzeloos; hij ziet schapen, eenden, een dame en zelfs Scandinavië voorbijdrijven. Hij wordt ouder, ver liest zijn fantasie en heeft geen oog meer voor de wolken. Maar dan komt het moment dat hij met zijn eigen kind naar de wolken Egt te kijken. En dan pas begrijpt hij wat in zijn moeder toentertijd omge gaan moet zijn. De wolken Ik droeg nog kleine kleren, en ik lag Lang-uit met moeder in de warme hei De wolken schoven boven ons voorbij En moeder vroeg wat 'k in de wolken zag. En ik riep: Scandinavië, en: eenden, Daar gaat een dame, schapen met een herder - De wond'ren werden woord en dreven verder, Maar 'k zag dat moeder met een glimlach weende. Toen kwam de tijd dat 'k niet naar boven keek, Ofschoon de hemel vol van wolken hing. Ik greep niet naar de vlucht van 't vreemde ding Dat met zijn schaduw langs mijn leven streek. Nu ligt mijn jongen naast mij in de heide En wijst me wat hij in de wolken ziet, Nu schrei ik zelf, en zie in het verschiet De verre wolken waarom moeder schreide - Martinus Nijhoff Het literaire seizoen gaat verder met de volgende activiteiten: 5 maart: Theateruitvoering van de Max Havelaar van Multatuli, in samenwerking met de schouwburg en de bibliotheek. Aansluitend: boekenbal. Aanvang 20.00 uur 13 maart: Abelkader Benali is te gast in het Theehuis van het St. Odapark. Aanvang 11.30 uur. 10 april: Presentatie door de proza- en poëziekring; thema natuur. Zelfde tijd, zelfde plaats Attentie: 24 &pfil: Lezihjg door Gert J. Pëèlën., al éérder alsToterviewer van Rutger Kopland te gast bij het Literair Café. Zijn lezing heet "Roerloos in beweging" en gaat over "engelen in de naoorlogse Nederlandse poëzie". Een datum om naar uit te kijken en het is de moeite waard om hem nu reeds in uw agenda vast te leggen! 22 mei: Joost Zwagerman sluit het Vcttrayse literaire seizoen af Plaats en tijd als bij Abdelkader Benali Wie ook donateur wil worden van het Literair Café Venray-regio - tegen betaling van een minimale bijdrage van €16.00 per jaar - kan contact opnemen met het secretariaat. Daarmee steunt hij de acti viteiten van het Venrayse Literair Café. Hij krijgt het programma thuisgestuurd en bovendien ontvangt hij reductie op de entreekos- ten van de bijeenkomsten. En dat is beslist de moeite waard! Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café kunt u verkrijgen bij het secretariaat: Rochusstraat 1 5801 RR Venray, telefoon: 0478-582948 maar ook op de aantrekke lijke website: www.literair-cafe-venray.nl ND Logistics Nederland BV (onderdeel van de Group Norbert Dentressangle) heeft een contract getekend met Flextronics International Europe BV. Beide bedrijven werken al meer dan twee jaar samen en hebben deze samenwerking nu geformali seerd middels een contract Flextronics heeft aan ND Logistics een deel van zijn logis tieke activiteiten toevertrouwd voor één van de productieunits in Venray. Vanaf de ontvangst van halffabrikaten en onderde len, de opslag en het voorraadbe heer tot en met de aanleveringen aan de betrokken productielijn van de productieplant in Venray. Daarnaast zijn er ook een aantal medewerkers van Flextronics werkzaam in het pand van ND Logistics, waarbij ND Logistics zorgt voor alle facilitaire onder steuning. Flextronics is wereld wijd leider in de EMS-industrie (Electronics Manufacturing Services). De designservice, technieken en systemen worden aangebo den aan de leiders in de OEM- industrie (Original Equipment Manufacturers). In Noord- en Zuid Amerika, Azië en Europa geeft Flextronics werk aan meer dan 95.000 medewerkers. De omzet bedroeg in het boekjaar 2003/2004 14.5 miljard. Het hoofdkantoor staat in Singapore. De assemblagelijnen van Flextronics in Venray zijn inge richt om te voldoen aan wisselen de klantenorders. Bij Flextronics Venray zijn circa 1000 medewer kers werkzaam. Zie voorwaarden op www.gunhoek.nl Oirlo- Venray tel0478-571800

Peel en Maas | 2005 | | pagina 9