De 'hobby' van Gerrit Lemmens De Bengeltjes nieuwe kinderkledingzaak Sterker naar de brugklas Natuurgegevens Limburg op website Geld voor goede doelen Arbeidsproductiviteit in de zorg V Fields of color FNV Bondgenoten Ingezonden Hondenpoep Gespreksgroep dementie nas PEEL EN MAAS Donderdag 24 februari 2005 - Pagina 7 Na 31 jaar afscheid van school Gerrit Lemmens is voor het grote publiek waarschijnlijk alleen in beeld als politicus in Venray. Veel mensen weten ook wel dat hij 'ergens' op een school werkt als conciërge. Weer minder weten dat het op Coninxhof is en nog minder zullen weten dat hij dat al der tig jaar doet en binnenkort afscheid neemt. Tijd voor een gesprek. De school in de Goudsmidstraat kent Gerrit Lemmens al zo onge veer vanaf de eerste steen. Hij heeft er elf namelijk tegenover ook een huis gebouwd. Toch stond hij niet meteen te trappelen op de stoep voor een baantje. "Ik heb van alles gedaan, boekhou- i den, administratie en dergelijke. We hebben toen een huis gebouwd en er moest brood op de plank komen dus ben ik chauffeur geworden. Dat was veel werk, soms wel meer dan 100 uur in de week en je was veel weg", vertelt hij. "Je zoekt dan wat meer stabiliteit in je dagelijkse leven en toen hoorde ik dat de school een mannetje nodig had. Na de och tend dacht ik 'da's veel te tam I voor mij'. Maar ik ben 's middags 'toch teruggegaan en zo zijn het dertig jaar geworden." Op de vraag of hij beroepshalve nog andere ambities had of heeft moet Gerrit Lemmens even nadenken. "Ambities uiten zich hier op een andere manier. Het beroep is een aaneenschakeling van steeds wisselende gegevens, maar het beroep heeft wel heel veel veranderingen gekend. De functie was in het begin heel anders, wat ze noemen in de voorwaardenscheppende sfeer. Een directeur als Sef Raats bijvoor beeld was heel ondernemend en die wilde er het maximale ten gunste van de school uithalen." Lemmens haalt herinneringen op aan het ouderwetse stencillen, hoe hij samen met ouders tele foon en geluidsinstallatie door het hele gebouw aanlegde en de eer ste computer, een Commodore 64, die zijn intrede deed. "Je moest je toch elke keer weer in allerlei technieken inwer- ken", legt hij uit. "Met geïnteres- leerkrachten hebben we saméri lekker door geëxpejrimën- teerd." Ambities vernieuwden mee." zich hierdoor net zo snel. Maar niet alleen op het gebied van het werk op zich ziet Gerrit Lemmens veranderingen. Er is ook een ver schil tussen de kinderen van vroe ger en nu: "Het is iets heel merk waardigs, mijn gevoel is dat de kinderen tegenwoordig veel toe schietelijker zijn, ze gebruiken minder grote woorden om het zo maar te zeggen. Van de andere kant hoor je dan de uitwassen en dat valt dan weer niet te rijmen met hoe ik het hier meemaak." Wel vindt hij dat het contact met de kinderen steeds beter is omdat de kinderen steeds beter met regels en afspraken kunnen omgaan. "Misschien komt dat omdat er nu minder echte ouder wetse discipline is", filosofeert hij. Vroeger kreeg je toch sneller die gezagsverhouding en de con frontatie. Nu moet je wel grenzen aangeven, maar dat hoeft niet op een explosieve manier. Daar kun nen ze zélf ook het beste wat Toch kon en kan Lemmens zich niet echt kwaad maken over kin deren, want ze zitten er immers om iets te leren. Als hij terugkijkt: "Het doet je wel enorm goed die kinderen die geslaagd terechtko men. Je betrekt dit ook op je eigen kinderen die vanaf deze school goed terecht zijn geko men. Ik ga ook altijd naar reünies om zelf te kijken. Het loopt mis schien wel eens anders dan je denkt, maar dan toch goed. Ouders willen ook maar een ding, dat de kinderen goed terechtko men en daarom is het zo belang rijk dat een school warmte biedt. Een school moet een hart hebben, letterlijk en figuurlijk. Voor de kinderen uit zich dit in de tijd die naast de leervakken gestoken wordt in festiviteiten zoals sinter klaas, carnaval, het schoolreisje en bij de afsluiting van de lagere school de musical, het school kamp en de laatste disco." De school en politiek, zijn dat hobby's voor hem? Voor Gerrit Lemmens heeft zijn echte hobby in de school gelegen, "Het zijn heel duidelijk twee heel verschil lende hobby's voor mij. Ik heb wel ervaren dat de politiek zich met jouw leven bemoeit en dus vind ik moet je ook wat terug doen. Maar het zijn in feite de mensen zelf die de keuzes maken." Overeenkomsten zijn er natuurlijk ook, de politiek ver nieuwt, het onderwijs vernieuwt, maar hij wil het eigenlijk niet te lang over zijn politieke leven heb ben: "Ik wil het nu vooral hebben over het fijne dat de school en de leerlingen mij gebracht hebben." "Dit werk sluit eigenlijk ook aan op mijn oorsprong", vertelt hij. "Ik kom uit een groot gezin en ben van de generatie van de wederopbouw. Die periode vroeg echt om samenwerking en dat kreeg je eigenlijk met de paplepel ingegoten. Ik ben daarom zelf altijd bij de vakbond geweest, ook actief, dat zit gewoon in je bloed. En het geeft denk ik ook juist dat 'warme nest gevoel' en als ik daar mijn steentje in bij kan dragen op deze school dan doe ik dat graag." Als voorbeeld van het samen werken aan dat goede gevoel op school vertelt hij dat bijvoorbeeld de hele ploeg leraren op zondag morgen decors staat te schilde ren. Niemand ziet dat als werk, je bent gewoon gezellig met z'n allen bezig. Gerrit Lemmens kijkt ook met plezier terug op zijn samenwerking met al die hard werkende, enthousiaste leraren. Maar nu nadert toch het afscheid. "Het was de bedoeling om af te bouwen, maar je moet op een gegeven moment een keuze maken en daarom neem ik op 18 maart afscheid middels een recep tie die door het schoolbestuur en het team wordt georganiseerd. Kijk, je voelt tegenwoordig wat vaker een keer je rug, alhoewel je je wel jong blijft voelen, met al die kinderen om je heen vergeet je dat dan maar snel. Ik heb ook wel gemengde gevoelens bij dit afscheid. Toch komt het een keer, dat weet je en ik kan het nu goéd wegzetten. En ach, ik kan altijd nog vrijwilligerswerk doen als ik het erg mis en ik me met mijn ambities niet meer lekker in mijn vel voel steken." En het allerleukste van de laat ste dertig jaar? Gerrit Lemmens hoeft niet lang na te denken: "Het contact met de kids, het is toch altijd een beetje een roeping geweest. Dit herken ik ook als we onze wekelijkse (klein)kinderop- pasdag hebben." In januari is in de regio Helden, Kessel, Maasbree en Meijel een onderzoek gestart naar arbeids productiviteit in de zorgsector en Informatie- en Communicatietechnologie OCT). Dit onderzoek wordt uitgevoerd door Thuiszorg Noord-Limburg in Venray in samenwerking met het Centre For Public Innovation. De deelnemers van het project Leven in het Dorp worden nauw bij de uitvoering van dit onderzoek betrokken. Het ministerie van VWS is de opdrachtgever. De onderzoeksvraag is hoe met dezelfde inzet aan personeel aan meer mensen de noodzakelijke en kwalitatief goede zorg geleverd kan worden. En vooral of en hoe de inzet van specifieke informatie- en communicatietechnologie hier aan een bijdrage kan leveren. Een voorbeeld hiervan is videocommu nicatie. Hierbij kan men denken aan het installeren van een camera of webcam bij mensen thuis waar mee ze, via de computer, contact kunnen zoeken met een hulpver lener of een lotgenoot. Mensen kunnen bijvoorbeeld een wond laten zien via de camera en de ver pleegkundige bij de centrale kan beoordelen of er iemand moet komen. Daarnaast kunnen mantel- zorgers of andere lotgenoten op deze manier met elkaar in contact treden. Steeds meer mensen die in min dere of meerdere mate zorg nodig hebben willen toch zo lang moge lijk zelfstandig in hun eigen omge ving blijven wonen. Diensten en voorzieningen op het brede ter rein van wonen, welzijn en zorg zullen op deze wens moeten aan sluiten. Bij de verlening van zorg zal de behoefte van de zorgzoe- kende centraal moeten staan. De behoefte aan zorg zal per zorgvra gende kunnen variëren. Met inzet van de bestaande personele mid delen, aangevuld door de moder ne technieken op het gebied van informatievoorziening en commu nicatie moet dit gerealiseerd gaan worden. Hoe dit kan zal uit het onderzoek moeten blijken. Na afloop van het onderzoek wil Thuiszorg Noord-Limburg de ver worven kennis delen met de ande re zorgaanbieders in de subregio. Daarnaast zal ook een aantal kans rijke ICT-toepassingen daadwerke lijk ingevoerd gaan worden. Bij voorkeur samen met de andere partners van het project Leven in het Dorp. Pljiersi U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites content management systemen content creation webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel: 0478-546293 - info@flyers.nl vnëVets Eindstraat 12, tel. 581553 De Provincie Limburg heeft haar gegevens over de toestand van de natuur in een internetap plicatie ondergebracht. Zodoende zijn de gegevens nu voortdurend voor iedereen te raadplegen via www.limburg.nl. De site met natuurgegevens vormt een uit breiding van de 'broedvogelsite', het vorig jaar gelanceerde deel van de provinciale website met gegevens over broedvogels. De Provincie Limburg loopt met het aanbieden van deze service via internet voorop in Nederland. Sinds 1983 verzamelt de Provincie Limburg gegevens over de toe stand van de natuur in het buiten gebied. Hierbij worden de flora, vegetatie en broedvogels onder zocht. Elk jaar wordt een deel van de provincie geïnventariseerd, zodat de gegevens actueel blijven. Inmiddels is een compleet beeld van de verspreiding van de Limburgse planten en vogels beschikbaar. De Provincie gebruikt de natuurgegevens vrijwel dagelijks voor de ondersteuning van het beleid. Zo wordt bij wegenaanleg of ontwikkeling van een woon wijk gekeken hoe de natuur zo veel mogelijk gespaard kan blij ven en verlies aan planten en leef gebieden van vogels gecompen seerd kan worden. Met de natuurgegevens kan ook worden nagegaan of een terrein voldoen de kwaliteiten bezit om te wor den aangekocht als natuurgebied. Wijzigingen van bestemmings plannen gaan vergezeld van een natuurtoets waarbij de provincia le gegevens worden geraad pleegd, zodat plannen in overeen stemming zijn met (internationale wetgeving. Een gedegen toets vooraf kan lange procedures voorkomen en daar mee tijd en geld besparen. De gegevens worden ook gebruikt bij het opstellen van provinciale plannen zoals het Provinciaal Omgevingsplan Limburg (POL), het Reconstructieplan Noord- en Midden Limburg en de faunabe- heerplannen. De veelheid aan plannen waar voor de natuurgegevens beteke nis hebben laat al zien dat niet. alleen de Provincie zelf, maar ook gemeenten en onderzoeksbu reaus zeer regelmatig gebruikma ken van de dataset. Voor een effi ciënt gebruik heeft de Provincie de mogelijkheid onderzocht om de natuurgegevens via internet beschikbaar te stellen. Daarmee is begin 2004 een start gemaakt voor de gegevens over broedvo gels. Dat deel van de provinciale website www.limburg.nl is nu dus uitgebreid met plantengege- vens. Door deze ontsluiting via inter net behoren de Limburgse natuur gegevens tot de eerste provinciale datasets waarmee de Provincie voldoet aan het Verdrag van Aarhus. Dat verdrag uit 1998 regelt het recht van burgers om toegang te hebben tot milieu- en natuurinformatie. Het verdrag bepleit een laagdrempelige toe gang tot informatie evenals de gebruikmaking van moderne elek tronische communicatie. De Provincie Limburg loopt met deze service voorop in Nederland en is de enige provincie die online, kosteloos en op dit detailniveau haar onderzoekgegevens aan biedt. De natuurgegevens zijn te vinden op www.limburg.nl/groen (klik op Natuurgegevens). Woensdag 2 maart feestelijke opening in Wanssum 0 uur 0 uur riste ng De Bengeltjes: het is de naam van een nieuwe kinder kledingzaak die haar deuren opent in Wanssum. Zizibo, Carbone, Doerak en Vingino zijn slechts enkele populaire i finerken die Jacqueline Xhofleer uit Blitterswijck en Miranda Hendriks uit Wanssum de klant te bieden hebben. Vanaf woensdag 2 maart kunnen mensen die leuke, vrolijke of stoere kle ding voor hun kroost willen kopen terecht in de winkel aan de Geijsterseweg 4a in Jacqueline Xhofleer en Miranda Hendriks hebben kinderkleding in de maten 50 tot en met 176 in de schappen van hun opgeknapte winkel liggen, in alle prijsklassen en in talloze fraaie kleuren. Stoer, vrolijk en kleurrijk. "Voor baby's, maar ook voor de wat oudere jeugd", vertelt Miranda Hendriks. "En voor mensen met een ruime en minder ruime portemonnee. Iedereen kan bij ons wel iets leuks voor zijn of haar kind vin den." Bij de Bengeltjes kan de klant echter niet alleen voor kinderkle ding terecht. Ook kindersieraden (ringen, kettingen) zijn in de win kel te koop. En binnenkort willen Miranda en JacqueÜne ook kinder schoenen gaan verkopen. Op woensdag 2 maart gaat de winkel officieel open. De eerste tien klanten ontvangen een kor tingsbon van vijf euro. In de ope- ningsmaand maart ontvangen alle klanten die meer dan 25 euro in de winkel besteden een leuk cadeau. De winkel i s geopend op woensdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 18.00 uur, op vrijdag van 9.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. In de buurt zijn vol doende (gratis) parkeermogelijk- heden voor de klant. Voor infor matie kunt u tijdens de openingsuren van de winkel bij Jacqueline en Miranda terecht, telefoon: 0478-571234. Onder de titel Fields of color exposeert beeldend kunstenaar Kristianne Tummers uit Vierlingsbeek in het kerkje van Persingen. De schilderijen (acryl op linnen en papier) zijn te bezichtigen van 12 t/m 20 maart. Haar werk toont de laat ste jaren een voorkeur voor het geometrisch abstracte. Kristianne weet met een subtiel spel van kleur en licht een inge togen sfeer op te roepen. Zware Hollandse luchten boven het landschap vormen voor Kristianne Tummers een inspi ratiebron. Maar ook zacht spe lend licht, dat eventjes de omge ving beroert en zo de kleuren in hun verschillende gedaantes laat zien. Onderwerp is niet het landschap zelf. Het gaat niet om de heuvels, de bomen of de hui zen. Het gaat om wat daar tus sen hangt, vlak boven de akkers, de weien en de velden: de weer kaatsingen van het licht die je blik vangen en een bepaalde sfeer scheppen. Kristianne schildert vaak laag over laag om de juiste kleurdiepte te berei ken, ze noemt dit zelf 'boetse ren met kleur' (niet met verf). Zo ontstaan bijna monochrome 'luchtschappen' en min of meer landschappelijke abstracten: Fields of color. De expositie in Persingen wordt geopend op zaterdag 12 maart om 15.00 uur. Iedereen is daarbij van harte welkom. Het kerkje is open van 12 t/m 20 maart op zat. en zon. van 11.00 -18.00 uur. FNV Bondgenoten van de woonafdeling Venray e.o. houdt op vrijdag 25 februari vanaf 19.30 uur een jaarvergadering in de Kemphaan aan het Kennedyplein in Venray. Tijdens de vergadering wordt er verslag gedaan van de vorige jaarvergadering en worden er jubilarissen gehuldigd door Henk van Rees en Jac Christiaens. Thema van de avond is; hebben woongroepen nog een toegevoegde waarde voor FNV Bondgenoten als over koepeling van de werkgroepen door Henk van Rees. Onderzoek naar de effectivi teit van de zomercursus Plezier op school toont aan dat gepes te kinderen geholpen kunnen worden bij de overgang naar de brugklas. Al enkele jaren wordt op diverse plaatsen in Nederland de zomercursus Plezier op school uitgevoerd. Dit is een tweedaagse training in de zomervakantie voor aan staande brugklassers die op de basisschool gepest zijn of pro blemen ervaren in het contact met andere kinderen. De training helpt deze kinderen met het maken van een goede start in de brugklas. Recent weten schappelijk onderzoek van de Universiteit van Utrecht heeft aan getoond dat deze training effectief is, de kinderen ervaren minder pestproblemen, hebben meer zelf vertrouwen en betere relaties met hun klasgenoten. Jaarlijks volgen honderden kin deren in heel Nederland deze cur sus die wordt gegeven door ver schillende hulpverleningsinstellingen als GGD-en GGZ instellingen, Bureaus Jeugdzorg, (Jeugd) maatschappe lijk werk of particuliere hulpverle ners. De training is ontwikkeld door de RIAGG Noord Limburg (nu opgegaan in de GGZ groep NML en de RIGGting), is genomi neerd geweest voor de Preffi-prijs (prijs voor effectieve preventieve interventies) en kent een grote hoeveelheid tevreden deelnemers. De training is bedoeld voor kin deren die op de basisschool gepest zijn. Naar school gaan kan een drama zijn als je gepest wordt. In de praktijk blijkt dat kinderen zel den op eigen kracht van de peste rijen af kunnen komen. Zelfs de overgang naar een nieuwe school brengt daar doorgaans weinig ver andering in. Kinderen nemen hun angst voor pesterijen meestal mee naar de nieuwe school en die angst trekt vaak weer nieuwe pest koppen aan. Toch kan de over gang naar de brugklas wel degelijk verandering brengen, mits deze kinderen van begin af aan steviger in hun schoenen staan. In de twee daagse training"Plezier op school', worden de kinderen geholpen met het vergroten van zelfvertrouwen en sociale weerbaarheid. De trai ning wordt gehouden in de laatste week van de zomervakantie, dus vlak voordat de kinderen naar de nieuwe school gaan. Uit het onder zoek blijkt dat de kinderen na het volgen van de training, op de nieu we school daadwerkelijk beter functioneren. De kinderen zelf, maar ook de ouders en de leer krachten, geven aan dat de kinde ren niet meer of beduidend min der gepest worden, dat ze meer vrienden, meer zelfvertrouwen en betere relaties met klasgenoten hebben. In plaats van een neer waarts gerichte spiraal, met steeds meer problemen zitten deze kinde ren, vaak voor het eerst, in een positieve spiraal. De kinderen wor den extra gesterkt in hun zelfver trouwen door het besef dat zij zelf hebben gezorgd voor de betere contacten met hun leeftijdgeno ten. Het onderzoek laat zien dat training "Plezier op school' deze kinderen daarbij ook daadwerke lijk kan helpen. Aan het onderzoek deden circa 200 kinderen uit diver se plaatsen in Nederland mee. Het onderzoek is opgestart door de GGZ groep Noord en Midden Limburg in samenwerking met GGZ Kinderen en Jeugd, Rivierduinen in Gouda. Het onder zoek werd begeleid door de capa citeitsgroep ontwikkelingspsycho logie van de Universiteit Utrecht. In 2005 zal het onderzoek geconti nueerd worden. Het volledige onderzoeksverslag is op te vragen bij; A.M. Lissenburg, lydaliss@xs4all.nl. Meer informatie over de training is op te vragen bij de GGZ groep Noord en Midden Limburg; Mevr. M. Faber, preventie@ggznml.nl. Aanmelding in Noord- en Midden- Limburg kan via GGD Noord en Midden Limburg, mevrouw. P. Claessens tel: 0478-531477. VERS BOERDERIJVLEES! Porkland Handel BV Slachtplaats Vleesgroothandel Kijk op onze website: www.porkland.nl 5 Kg Karbonade 3,50 p/kg 5 Kg Schnitzels 5 Kg Verse worst 5 Kg Gehakt 5 Kg Varkenslappen 3,50 p/kg 5 Kg Speklappen 3,50 p/kg 5 Kg Poulet 3,50 p/kg 3,50 p/kg 3,50 p/kg 3,50 p/kg Totaal pakket 122,50 Tel. 077-3983564 U proeft het verschil Hannes, Hannes toch. Wat val j jij mij tegen. Tot nu toe heb ik jou ij column altijd kunnen waarderen, maar volgens mij word jij nu een slaafje van B&W van Venray. Met jou laatste column over honden- j poep schoffeer jij een kwart van j de Venrayse bevolking. Even een j| rekensom: er zijn 3300 gezinnen met een hond. Laten wij voor het j gemak aannemen dat dit drie per- j sonen per gezin zijn, dus 9900 ij inwoners. Deze gezinnen betalen aan de gemeente minimaal 135.000 euro aan hondenbelas ting. Hiervoor krijgen zij niets terug. Jij en de rest van de huis houdens profiteren dus van de hondbezitters, want jullie hoeven naar verhouding minder gemeen tebelasting te betalen. In 2004 waren er nog hondenuitlaatstro- j ken, het onderhoud hiervan kost te de gemeente 20;000 euro per jaar. De stroken werden goed gebruikt en als ze gehandhaafd waren, dan zou ik het met jou eens zijn voor wat betreft de hoge boetes. Maar nu zorgt de gemeen te ervoor dat de overlast van hondpoep vergroot wordt. En waarom worden paarden, duiven en kattenbezitters niet belast? Deze dieren veroorzaken ook overlast. Daardoor zouden jij en andere huishoudens die geen beesten hebben nog meer van de dierenbezitter profiteren. Of raakt jou dit ook? Dus zoals je ziet: een verhaal heeft twee kanten en als goede journalist zou jij deze ook moeten belichten. Verder zou ik via deze weg willen vragen aan een rechts-deskundigen of wij hondenbezitters geen klacht tegen B&W in kunnen dienen van wege discriminatie. De gemeente Venray zou iedere hondenbezitter een hondenpoep zakje cadeau doen (wel een duur zelfbetaalde poepzakje). Ik wil hierbij alle hondenbezitters oproepen deze zakjes in de brie venbus van de gemeente Venray terug te bezorgen, met een even tuele tekst van afkeur. Voor alle duidelijkheid: niet met inhoud. Wij als hondenbezitters moeten het college laten zien dat wij anders behandelen als dat burge meester en wethouders met ons doen. Fons Merken Maandag 28 februari is er weer een bijeenkomst van de gespreks groep dementie in Wijkcentrum Veltum. Deze gespreksgroep is bedoeld voor partners, familieleden, of vrienden van dementeren den. Hebt u interesse om deel te nemen aan deze gespreksgroep, dan kunt u contact opnemen met Joke Halmans, tel: 0478-583806. Voor vragen over dementie kunt u contact opnemen met Elma Halferkamps (secretaris afdeling Noord-Limburg, Alzheimer NL), telefoon 077-3825699. Alzheimertelefoon 0304)567511Dit nummer kunt u dag en nacht bellen. Vrijwilligers beantwoorden uw vragen, of bieden een luiste ren^ oor. Het boerenbruidspaar van 2005, Mariëlle en Frank, heeft woord gehouden. Eerder gaven zij in Peel en Maas aan de opbrengst van hun receptie te schenken aan het Ronald McDonald huis, ten behoeve van ernstig zieke kinderen. 'We waren wat laat met het artikel, maar gelukkig hebben een aantal mensen toch nog gereageerd op onze oproep", vertelt Frank. "We zijn er trots op dat we toch 300 euro hebben ontvangen van de bruiloftsgasten. Dit bedrag zullen wij dan ook gaan storten op het gironummer van het Ronald McDonald huis, zodat zij die kin deren, die carnaval hebben moe ten missen vanwege hun ziekte, toch een steuntje in de rug kun nen geven. Wij bedanken alle mensen die, op welke manier dan ook, hurt een onvergeteüjke dag hebben bezorgd, en bedanken hen voor de bijdrage voor het Ronald McDonald huis." Goed voorbeeld doet volgen. Het prinselijk trio van 2005, prins Richard en zijn adjudanten Geert en Nico, schenkt de opbrengst van de prinsenreceptie eveneens aan het goede doel. Het trio schenkt maarliefst 1111, 11 euro aan Gerdie Muijsers in Sri Lanka. Gevraagd was om bij het geven van een geschenk te denken aan zuster Gerdie Muijsers uit Venray die in een weeshuis in Sri Lanka werkt. De opbrengst tijdens de receptie is door het trio aange vuld tot het bovenstaande bedrag en zal worden gebruikt voor een nader te realiseren project, bij voorbeeld een schoolgebouw in Sri Lanka. Afgelopen vrijdag mocht de broer van Gerdie dit bedrag in ontvangst nemen en hij heeft toegezegd er zorg te dragen dat dit bedrag juist besteed wordt. Prins Richard: "Namens het trio en de familie Muijsers, en Gerdie in het bijzonder, iedereen bedankt voor zijn of haar bijdrage."

Peel en Maas | 2005 | | pagina 7