Bezwaar tegen parkeerverbod Vlierstraat en Beukenlaan De Bok nieuwe commandant Groep Geleide Wapens mm i i m I wÈM iVl 'Veel positieve reacties op tijdelijke publiekshal' Houtschuur staat op instorten Dorpelingen meer tevreden over gemeente Nieuwe straatnamen Voorrang zeven bouwprojecten Open dag zorgcentrum in april 58 Rookkamer in gemeentehuis SHïïffiïïS6'5831 JE Boxmeer 0485-576131 APV onder de loep i na: pEEL EN MAAS Donderdag 24 februari 2005 - Pagina 3 De Springplank vreest voor toekomst li Stichting Jeugdcentrum De Springplank maakt bezwaar tegen het besluit van het colle ge van B en W van de gemeen te Venray om een tweezijdig parkeerverbod in te stellen in de Vlierstraat en de Beukenlaan, het gedeelte tus sen de Leunseweg en de Vlierstraat. Volgens woord voerder W. Hoezen werkt de invoering van het verbod drempelverhogend voor (potentiële) huurders van het 1 gebouw, waardoor deze bron van inkomsten onder druk J komt te staan en het voortbe- staan van de jeugdorganisatie wellicht bedreigd wordt. Maandagmorgen legde Hoezen de bezwaren van de vrijwilligers- organisatie voor aan de commis- 2 sie bezwaarschriften van de gemeente Venray. Door het instel- 3 len van het parkeerverbod dreigt een belangrijke peiler onder het '-*■ jeugdwerk onderuit gehaald, of in ieder geval aan het wankelen gebracht te worden, vreest Hoezen. Het clubgebouw aan de Beukenlaan met de omliggende terreinen zijn eigendom van de gemeente, maar zij heeft de ver antwoordelijkheid voor de exploi tatie neergelegd bij de Stichting Jeugdcentrum De Springplank. Verhuur van het gebouw aan der den is naast de gemeentelijke sub sidie de belangrijkste bron van inkomsten. De vermindering van het aantal parkeerplaatsen in de buurt en de grotere loopafstanden tussen het clubgebouw en de par keervoorzieningen maken het gebouw minder aantrekkelijk voor huidige en potentiële huur ders en zeker voor mindervalide doelgroepen of huurders die voor hun activiteit attributen moeten meenemen. Dit zal negatief door werken in de verhuursituatie, lei den tot afname van de inkomsten en het is niet uit te sluiten dat daarmee het voortbestaan van de stichting op termijn in het geding komt, stelde Hoezen. De stichting gebruikt het gebouw niet alleen voor de clubavonden voor de jeugd, maar verhuurt het onder meer ook aan instellingen en ver enigingen voor wijkactiviteiten, zangrepetities, muziekbeoefening en cursussen van uiteenlopende aard. Daarmee wordt jaarlijks circa 4.000 euro 'verdiend'. Onder de huurders bevinden zich ook senioren en mindervali de mensen die er belang bij heb ben om dicht bij het gebouw te kunnen parkeren, maar die nu wellicht op zoek gaan naar een andere locatie. "Huurders vergelij ken gebouwen met elkaar. Door het ontbreken van genoeg par keerplaatsen wordt ons gebouw voor hen minder aantrekkelijk." De afdeling welzijn heeft volgens Hoezen altijd een hoge bezet tingsgraad met een brede sociaal maatschappelijke invulling van het gebouw bepleit, terwijl nu door diezelfde gemeente een par- keermaatregel wordt getroffen die het tegendeel zal bewerkstelli gen. Verder vindt de woordvoer der van De Springplank dat de smalle Beukenlaan en Vlierstraat niet berekend zijn op het vele ver keer dat sinds de eenzijdige afslui ting van de Oude Oóstrumsweg door de twee woonbuurten rijdt. "Het lijkt erop dat het parkeerver bod is ingesteld als antwoord op de toegenomen verkeersintensi teit. Een brede verkeersader in de buurt wordt afgesloten en een belangrijk deel van dat verkeer wordt afgewenteld op straten in de buurt die er niet op berekend zijn. Als provisorische pleister wordt vervolgens een parkeerver- - bod ingesteld." En dus geniet De Springplank nu alleen de lasten en niet de lusten, betoogde Hoezen. Momenteel kunnen de bezoe kers hun auto's tijdelijk in overleg met Duimelot parkeren op de par keerplaats van het kindercentrum aan de Beukenlaan, maar dat is geen oplossing voor de lange ter mijn, vindt Hoezen. Voor elke nieuwe huurder die zich meldt moet de stichting contact opne men met het kindercentrum om te vragen of de parkeerplaatsen gebruikt mogen worden door de bezoekers van het jeugdcentrum. De woordvoerder wil van de gemeente de garantie dat ook in de toekomst in de buurt van het jeugdcentrum voldoende parkeer plaatsen beschikbaar zijn voor de bezoekers. EXTRA PARKEERPLAATSEN De gemeente Venray is op de hoogte van de bezwaren van de stichting, zo bleek maandagoch tend. Momenteel worden aan de Vlierstraat, een zijweg van de Beukenlaan, 52 nieuwe apparte menten voor starters gebouwd. De woningen krijgen een eigen parkeerterrein met slagbomen, maar in het plangebied worden in de openbare ruimte nog eens 29 parkeerplaatsen extra aangelegd, verklaarde een woordvoerder van de gemeente. De Vlierstraat krijgt 17 parkeerplaatsen extra en de Beukenlaan dicht bij het gebouw van De Springplank zes. De gemeente denkt dat dit aantal genoeg is om de parkeerproble men voor het grootste deel op te lossen. Woordvoerder Hoezen van de stichting was blij verrast met dit antwoord. "Dit is nieuw voor mij. Tot nu hoe hoorde ik steeds 'nee' als ik vroeg of er extra parkeerplaatsen in het nieuwe bouwplan komen." Mocht later blijken dat het jeugdcentrum toch financieel schade ondervindt door het gebrek aan parkeerplaatsen in de buurt, dan kan het nog altijd met de jaarstukken in de hand bij de gemeente aankloppen, stelde mr. De Vries van de commissie bezwaarschriften. De gemeente woordvoerder verklaarde altijd open te staan voor een gesprek en best een bemiddelende rol in de kwestie te willen spelen. De com missie bezwaarschriften geeft bin nenkort haar advies over de bezwaren aan het college van B en W. uil Tij- vai a de xta dl ligt m£] ad* met Tom de Bok is de opvolger van Jan van Hoof als commandant van de Groep Geleide Wapens in Vredepeel. Dinsdagmorgen werd tijdens een plechtige ceremonie het commando officieel overge dragen. Van Hoof (49) voerde sinds januari 2003 het comman do. De laatste maanden was hij vooral actief als eerste comman dant van een provinciaal recon structieteam in Afghanistan. Hij wordt tweede man op de afdeling Operationeel Beleid en Plannen van het ministerie van Defensie in Den Haag. Kolonel De Bok (47) is afkom stig van dat ministerie, waar hij vanaf oktober betrokken was bij de reorganisatie van de luchtver dediging door de NAVO. Hij heeft onder meer ook leiding gegeven aan de grootste luchtverdedi gingsoefening in Europa (Joint Project Optic Windmill), een oefening waar veel Europese lan den aan deelnamen en werkte daarvoor ruim twee jaar bij een NAVO-hoofdkwartier in het Duitse Ramstein.. De schuur voor houtopslag van de gemeente Venray in de bossen bij Testrik in Merselo staat op instorten. Vooral het lekkende dak verkeert in slech te staat. Het opknappen kost 15.000 euro. Het college heeft besloten dit bedrag beschikbaar te stellen. De kapschuur, deels open en deels gesloten, is gebouwd in de jaren zestig. Het dak bestaat uit asbest houdende golfplaten. Het dak is aan het verzakken en het lekt op verschillende plaatsen. De over kapping moet vernieuwd worden en voor de vervanging is een sloop vergunning nodig vanwege de aan wezigheid van asbest. In de schuur is klein materiaal en hout opgeslagen dat gebruikt wordt voor wandelroutes, slagbomen, piketten van de meetdienst en hon- ■denuitlaatroutes. Ook ligt er vei- ïghout en wordt deruimte tevens gebruikt door stichting De "larke, de beheerder van de 'enrayse bossen. Als er niets iebeurt dat zal het dak binnenkort storten en komt het aangekochte 'Ut en ander materiaal in weer en wind te liggen. Om dat te voorko men trekt de gemeente nu 15.000 euro uit voor de noodzakelijke renovatie. Dit is inclusief het ver wijderen van de asbest. Een alternatief zou het huren van opslagcapaciteit bij NLW Buitenbeheer zijn. Maar de buiten opslag is daar zonder overkapping. De huur, verhuiskosten, aanbren gen van een overkapping en het slopen van de schuur in Merselo zou in totaal 14.600 euro kosten. Hiervan is nu afgezien. De voorma lige werkplaats met kantoor voor de bosbeheerders in Testrik is twee jaar geleden als woning met de aanwezige landbouwgrond ver kocht. Het college heeft ervoor gekozen de bosmedewerkers voor taan op het gemeentehuis te huis vesten en af te zien van nieuw bouw in Merselo. Alleen de houtopslag blijft er gehandhaafd. Voor de opslag van kleinere mate rialen in de kelder van het gemeen tehuis zijn afsluitbare kasten nodig die 5.000 euro kosten. De rest van de investering van 90.000 euro, dit bedrag was uitgetrokken voor een nieuw kantoor en werkplaats in Testrik, vloeit terug naar het Grondbedrijf. Bewoners uit de kerkdorpen blijken meer tevreden te zijn over de dienstverlening op het gemeentehuis dan de inwoners uit Venray. Mensen van buiten de gemeente, die de publieksbalie bezoeken, zijn weer contenter dan de klanten uit de gemeente Venray. Dat blijkt uit het klantte- vredenheidsonderzoek dat de gemeente uitvoerde. De meest kritische klanten zijn tussen 35 en 65 jaar oud. De leef tijdsgroep van 45-64 jaar heeft de meeste opmerkingen over het gemeentehuis. Terwijl de groep van 35-54 jaar kritischer is over het persoonlijke en inhoudelijke contact met de medewerkers. De 65-plussers zijn bij alle onderzoch te aspecten veel meer tevreden dan de jongere leeftijdsgroepen. Onder een nieuwe naam en gestoken in een heel nieuw jasje, opent zorgcentrum La Providence in Grubbenvorst op zaterdag 23 en zondag 24 april (en niet komend weekend zoals per ongeluk in Peel en Maas van vorige week werd vermeld) van 13 30 uur tot 17.00 uur zijn deu ren. Eventuele toekomstige bewoners en overige geïnteresseerden die een kijkje willen komen nemen in het gebouw aan de Ursulinenweide 5 in Grubbenvorst, zijn op 23 en 24 april van harte welkom. Op dit moment bestaan de trotse bewoners alleen nog uit de in de ook in Venray welbekende zusters van de Orde der Ursulinen. Het is de bedoe ling dat in de loop van 2005 het zorgcentrum zijn deuren opent voor bewoners met een indicatie voor een verzorgingshuis, Het college van B en W en de ondernemingsraad (OR) van de gemeente Venray zijn het eens geworden over het rookbeleid. Ze hebben afspraken gemaakt over het roken in en om het gemeen tehuis. De regels gaan in op 1 maart 2005. Er is afgesproken dat een klein vertrek in het gemeentehuis gehandhaafd blijft als rookka mer. Daarnaast is besloten dat roken buiten het gemeentehuis niet is toegestaan binnen de grenzen van het perceel van het gemeentehuis. Ook moet het roken plaatsvinden in de eigen tijd van de ambtenaren, wat betekent dat de rooktijd gecom penseerd moet worden. Het col lege en de OR leggen de verant woordelijkheid hiervoor primair bij de roker. Maar ze gaan er ook van uit dat collega's en afdelings managers ambtenaren die zich niet houden aan de regels op hun gedrag aanspreken. De gemeente zal het rookbe leid na een jaar evalueren. Mocht blijken dat de ambtenaren zich niet aan de afspraken houden, dan wordt alsnog een algeheel rookverbod ingevoerd. Bezoekers gemeentehuis storen zich niet aan noodruimte De tijdelijke publiekshal in de burgerzaal van het gemeentehuis roept aller minst ergernis op. Dat blijkt uit het klanttevredenheidson- derzoek dat de gemeente in november 2004 uitvoerde. Medewerkers van publieks diensten ontvingen voor die tijd al veel positieve reacties over de provisorische ruimte. De uitkomst van het onder zoek bevestigt dat de Venrayse burgers de publiekshal als ruim voldoende waarderen. De uitstraling van de wacht ruimte komt er met het cijfer 6,7 nog het slechtste vanaf. Begin april wordt de nieuwe publiekshal - kosten 1,3 miljoen euro .- in gebruik genomen. In juni, twee maanden na de ope ning, wordt het klanttevreden- heidsonderzoek herhaald. Vooral met het doel te meten hoe de bezoekers de nieuwe omgeving waarderen. De huidige noodvoorziening blijkt evenwel in alle opzichten te voldoen. De privacy aan de balies wordt ondanks de geïmproviseer de ruimte met een 7,6 gewaar deerd. Ook de toegankelijkheid (7,4), bewegwijzering (7,5), grootte van de wachtruimte (7,4) en faciliteiten in de wachtruimte (7,2) vinden de bezoekers meer dan ruim voldoende. De gemeente heeft de laatste jaren veel geïnvesteerd in de opleiding van de medewerkers en de organisatie van de afdeling publieksdiensten. Met de inge bruikname van de nieuwe hal moet de kwaliteit van de dienst verlening verder worden opge krikt. Het is voortaan de bedoe ling de tevredenheid van de klanten periodiek te meten en zo de thermometer regelmatig in beeld te brengen. De gemeente heeft vooraf bewust geen publiciteit gegeven aan het onderzoek dat op 15 november 2004, voor de duur van twee weken, van start ging. Het doel was 300 ingevulde for mulieren te verzamelen. Maar dit lukte niet in de geplande twee weken waardoor het onderzoek is verlengd tot maandag 6 decem ber. De respons was met 15,75% aan de lage kant. Van de 2108 bezoekers vulden er slechts 332 het formulier in. Meer dan de helft van de deelnemers kwam voor een reisdocument of rijbe wijs naar het gemeentehuis. De baliemedewerkers bleken niet consequent de formulieren uit te reiken. Niet alle bezoekers ontvingen namelijk een vragen lijst. Ook gebeurde dit niet steeds op het juiste moment. Dit is de periode dat de mensen toch'moe- ten wachten in de wachtruimte. Als de klanten eenmaal geholpen zijn dan blijkt de animo gering om alsnog het formulier in te vul len. Tevens zou een meer per soonlijke benadering een hogere respons hebben opgeleverd. Dit, gevoegd bij de lage respons, zet wel vraagtekens bij de betrouw baarheid van het onderzoek. De vragenlijsten konden ano niem en vrijwillig in de inlever- bussen gedeponeerd worden. Ze konden niet per post worden teruggestuurd omdat het van belang was dat de ervaring met de gemeente nog vers in het geheugen lag. Daarom is er ook geen publiciteit aangegeven omdat het onderzoek zich moest beperken tot de daadwerkelijke bezoekers. Publicatie en uitleg vooraf werd daarom overbodig geacht. De gemeente heeft ook weinig ervaring met dit soort onderzoe ken. Om kennis en ervaring op te doen werd W. van den Biggelaar op contractbasis als externe des kundige ingehuurd. Van den Biggelaar is gepensioneerd en was jarenlang werkzaam bij het bureau onderzoek en statistiek van de gemeente Helmond. Hij gaf advies over de samenstelling van de enquête, de vragenlijsten en het verwerken en analyseren van de gegevens. De waardering van het gemeentehuis lag gemiddeld op een 7,3. Ook de parkeergelegen heid kreeg dit cijfer. Over het persoonlijk contact met het balie- personeel waren de bezoekers nog meer tevreden. De klant vriendelijkheid, presentatie, beleefdheid, taalgebruik en de genomen tijd werden met een 8,5 hoog gewaardeerd. Het inhoude lijke contact (deskundigheid, snelheid, nauwkeurigheid, begrip tonen, meedenken, resultaat en bescherming privacy) kreeg het cijfer 8,2. Over de openstelling van het gemeentehuis zijn de bezoekers niet zo tevreden. Eenderde beoordeelt de opening stijden slecht of onvoldoende en het gemiddeld cijfer ligt op 6,9. De gemeente wil een verruiming van de openingstijden opnieuw bezien maar hieraan hangt wel een prijskaartje. En het is de vraag of de klanten de hogere kostprijs voor hun rijbewijs of paspoort ervoor overhebben. De wachttijd werd met een 7,6 gewaardeerd. Maar het blijkt dat toch 31% van de bezoekers langer dan de norm tijd van 10 minuten moest wachten. "De klant moet te lang wachten voordat de dienstverlening starten kan. De huidige kwaliteitsnorm van 10 minuten wordt te vaak niet gehaald", concludeert het rap port. De gemeente Venray is een aan tal nieuwe straatnamen rijker: De Heuvelaar bij appartementencom plex De Heuvelaar, in het verleng de van de bestaande straat De Hoge Beek, en het Gouden Leeuwplein en De Drie Kroonen in het plangebied van de Gouden Leeuw. De Drie Kroonen was een herberg annex bierbrouwerij in het centrumgebied in de zeven tiende eeuw. Deze naam past vol gens de gemeente Venray in het 'thema' de Gouden Leeuw. Het herinvoeren van de straat naam Paul Burgmanstraat leidt tot het vernamen van een gedeelte van de Nieuwhuisweg en Ambachtstraat en de invoering van de nieuwe straatnaam Makkenpad. De Nieuwhuisweg en de Ambachtstraat blijven voor het gedeelte waar huizen staan ongewijzigd. Vanwege het bijzon dere karakter van het herinvoeren van de Paul Burgmanstraat, gaat de gemeente Venray de naam van deze straat - na de definitieve realisatie - feestelijk onthullen. De naamgeving van de straten in het bestemmingsplan Aan den Heuvel volgt op korte termijn. De gemeente Venray heeft zeven bouwprojecten naar voren gehaald die met voor rang op haalbaarheid worden onderzocht. Het zijn veelal concrete initiatieven die al vele jaren lopen maar die nog nooit echt van de grond zijn gekomen. Het gaat om de volgende bouw fase in Merselo, de vrijkomende locatie van disco De Steeg in Leunen en vijf projecten in of rond het winkelcentrum van Venray. Dit zijn het Mgr. Goumansplein, de open ruimte in de Schoolstraat, het busstation aan de Julianasingel, het 'circus sterrein' vooraan in Landweert op de hoek Noordsingel/Oostsingel en winkelcentrum De Bleek. Sinds de ambtelijke reorganisa tie van mei 2004 bestaat de nieu we afdeling Projecten. Ieder bouwinitiatief krijgt vanuit deze afdeling een projectleider aange wezen. De gemeente hoopt zo meer grip te krijgen en te kunnen sturen op allerlei initiatieven. Een intaketeam heeft onlangs in kaart gebracht welke projecten en nu allemaal zijn, in welk stadium ze verkeren en bij welke afdeling ze in behandeling zijn. Het college heeft het voorstel overgenomen om zeven 'wenselijke' initiatie ven, allemaal gericht op woning bouw al dan niet in combinatie met winkels en parkeren, priori teit te geven. Dat de zeven uitverkozen bouwprojecten binnen afzienbare tijd kunnen worden gerealiseerd, is allerminst zeker. De eerste opdracht luidt om samen met de ontwikkelaars of initiatiefnemers de haalbaarheid te onderzoeken. Binnen enkele maanden moet hierover duidelijkheid zijn. Ook drie kleinere bouwinitiatieven in Merselo en Oirlo worden met voorrang opgepakt. bijzondere mensen, bijzondere badkamers Ontwerp - Sloop Verbouwing - Tegelwerk Installatie Alles in één hand Voor doe-het-zelvers deskundige begeleiding 2 jaar garantie op installatie Bezoek onze showroom met: 19 Ruime keuze in sanitair en tegels 0 Bubbelbaden - Stoom cabines - Sauna's H Sauna's (maatwerk) en infraroodcabines Badkamermeubels Grote collectie accessoires Toppers! Cleopatra infrarood sauna van 2850,- voor 1999,- Signatuur bubbelbad van 1370,- voor 999,- Uneto-Vni www.baderieboxmeer.nl De Algemene Plaatselijke Verordening (APV) van de gemeente Venray staat bol van overbodige of niet te handhaven regels. Dat stelt het CDA. De partij diende daarom een motie in om nog dit jaar de APV eens goed onder de loep te nemen. "Want deregulering' is een speerpunt van gemeentelijk beleid", zei CDA'er Rein Dupont vorige week in de raadsvergade ring. Het CDA vindt juist de APV een schoolvoorbeeld van overtol lige regelgeving. Dupont noemde als voorbeeld de destructietom nen met kadavers in het buitenge bied. Volgens artikel 4.4.9 van de APV mogen de tonnen niet bin nen 25 meter van de rijbaan lig gen. "Maak maar eens een rondje en dan zie je dat niemand zich daaraan houdt", stelde Dupont. De motie werd raadsbreed aange nomen. Burgemeester Waals nam de motie over. Hij beloofde dat voor het kerstreces de APV is ges creend op zinloze of niet-hand- haafbare regels. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray TteL 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag- e-mail: advertentie@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten ■Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582872 uitsluitend tot vrijdag 17;00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,95 (postcode 58..) 33,50 (overige binnenland)

Peel en Maas | 2005 | | pagina 3