125 berden Lezers waarderen Peel en Maas '125 jaar Peel en Maas' m TOT 70% DeMKB FINALE Vastenmaaltijd voor Nepal mdoetere minklijk En verder: Modehuis Gomrnans dongen dé specialist oor tegels, sanitair en tegelwerken! automatiseerder u intratuin NEDERLAND Honderdzesentwintigste jaargang - week 8 - donderdag 24 februari 2005 en-maas E VOORJAARSCOLLECTIE IS BINNEN! LU irotestraat 23 5801 BEVenray - Tel. 0478-581526 Vaak wordt onderschat hoe a ivm zal| erij 'week^ngrijk iokalr k ran teil zijn. De aatselijke kranten zorgen ervoor lat mensen binding houden met tuf) bihgcving cn ze helpen men ten een mening te vormen over wat er in hun buurt gebeurt. Peel: Maas is één van de vele lokale :uwsbladen die zich concentre-, tn óp het nieuws uit de omge ving, Dat is de kracht van Peel en Maas, zoals lezers en adverteer ders iedere week zelf kunnen con stateren. Nieuws uit Venray en omgeving brengen, is in vele opzichten moeilijker dan verslag doen van een gebeurtenis in, pak weg, Timboektoe. Of alles dat de (J verslaggever uit verre buitenland meldt ook precies klopt, valt hief liet of nauwelijks te controleren. Waar de verslaggever die in alle rnst een straatnaam verkeerd spelt, heeft een probleem. jBoVe.ndi.en is het veiliger om kri- J isch te schrijven over een bestuurder die je nooit meer zult D Ontmoeten dan over de wethou der die je morgen op straat tegen- komt. Een wethouder bovendien. I fan wie je voor een deel van de (J tieuwsvoorziening afhankelijk 1 pent- Betrokkenheid is bepalend roor het succes van een nieuws- ad. Overal bij zijn, overal verslag in doen: Peel en Maas is bezig zijn 125ste jaargang en weet al f het begin zo'n beetje heel 'enray aan zich te binden. Er pas- :ert in Venray en omgeving dan iok (bijna) geen gebeurtenis zon- ler dat Peel en Maas erbij is. Al is iet nieuws nog zo klein, het moet n Peel en Maas te vinden zijn. En lus ren je je benen onder je kont I'andaan, om het maar eens zo te Seggen. Alleen dan bouw je iets op met je lezers. Uit een onlangs lehouden onderzoek blijkt dat iet nieuwsblad het gemiddeld "apportcijfer 7.6 krijgt. De lezer olijkt Peel en Maas te waarderen •'n dat willen we graag zo houden. nog genoeg werk aan de win tel, een 7.6 is nog lang geen 10. ien 10 met een griffel krijgt wel expositie '125 jaar Peel en Waas', die vrijdagmiddag officieel vordt geopend. Wilt u meer 'eten over de historie van dé rant van Venray, dan bent u van arte welkom in museum 't 'reulekeshuus. Inderdaad: er pas- eert in Venray en omgeving geen ebeurtenis zonder dat Peel en laas erbij is. 125 jaar Peel en Maas: het vordt hoog tijd dat we het predi- aat 'koninklijk' aanvragen,.. Hannes WIJ KEUREN ALTIJD GOED -VERKOOP NIEUWE- EN GEBRUIKTE AUTO'S -VAKKUNDIG ONDERHOUD EN REPARATIE jgX. Officieel Servicedcaler GE7J~.I-I.ENBA AN TEL: (H7S-S41945 l'AXt UJ78-541S76 Iviimll: VAKGARAGE®Ci'OMMANSF.NDEAVI'r.NT. Iiilrrnclsile: WVW.GOMMANSENDKWlTJll. Rapportcijfer 7.6 Nieuwblad Peel en Maas heeft onlangs een markton derzoek gedaan onder abon nees en niet-abonnees in de gemeenten Venray en Meerlo- Wanssum. De abonnees waar deren het weekblad hoog met het rapportcijfer 7.6 en het nieuwsblad bereikt ruim 80 procent van de inwoners in de gemeente Venray. Het onderzoek werd uitgevoerd in het kader van het 125-jarig bestaan van Peel en Maas. In het 125ste jaar van zijn bestaan heeft Peel en Maas in kaart gebracht hoe het blad gele zen en gewaardeerd wordt en waar behoeften van lezers liggen. Ook ten behoeve van de adver teerders. Het onderzoek in de vorm van een telefonische enquê te is gehouden in de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum en uitgevoerd door tweedejaars stu denten commerciële economie van de Hogeschool Arnhem en Nijmegen. Zij hebben zowel abonnees als niet-abonnees een aantal vragen gesteld over Peel en Maas en Kabelkrant Venray. Uit het onderzoek blijkt dat abonnees van Peel en Maas over het algemeen zeer tevreden zijn over het weekblad. Zij waarderen Peel en Maas gemiddeld met het rapportcijfer 7.6. Het weekblad wordt gemiddeld zeven dagen binnen leesbereik gehouden en niet-abonnees lezen Peel en Maas vaak met familieleden of buren. In Venray-centrum en de gemeen te Meerlo-Wanssum blijkt bijna twintig procent van de niet-abon nees de weekkrant met iemand anders te delen, in de kerkdorpen van Venray ligt dat percentage op bijna veertig procent. Over het algemeen zijn de abonnees tevreden over de bezor ging, opmaak, leesbaarheid, inde ling, lay-out en het aantal en de grootte van de foto's. Niet alleen de redactionele pagina's worden goed gelezen, met als positieve uitschieter de cultuurpagina, ook de extra informatierubrieken (kerkelijke diensten, service rubriek, weekenddiensten, etc.) voldoen aan een grote behoefte. Op de vraag of ze op- of aanmer kingen hadden, gaf het overgrote deel van de ondervraagden geen antwoord. Op- of aanmerkingen waren er van een enkeling bij voorbeeld wel' over de hanteer baarheid van Peel en Maas, de lay out, indeling, het aantal taal- en spelfouten in het blad en de column van Hannes, die te nega tief gevonden wordt. Volgens de onderzoekers kan geconcludeerd worden dat Peel en Maas ontzet tend bekend is in Venray, de abonnees zeer tevreden zijn en het weekblad een goede positie heeft in de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum. En, goed nieuws voor adver teerders, de abonnees blijken ook de advertenties in Peel en Maas goed te lezen. Zo worden bijvoor beeld de overlijdensberichten, bioscoop- en theaterrubrieken en het woningnieuws door bijna driekwart van de abonnees gele zen en blijkt dat ruim de helft van de ondervraagden de uitgaansru- briek 'Uit in Venray' leest. Het minst gelezen wordt de rubriek gemeentenieuws, maar die pagina krijgt met ingang van deze week een facelift. Wellicht dat de nieu we vorm en inhoud van de gemeentepagina's (nog) meer mensen zal aanspreken. Een meerderheid van de responden ten vindt dat er genoeg adverten ties in Peel en Maas staan. Het nieuwsblad is het bestgelezen blad in de regio, op afstand gevolgd door Dagblad De Limburger en huis-aan-huisbladen als E3 Journaal, De Trompetter en Zondagsnieuws. KABELKRANT VENRAY Ook is de waardering voor Kabelkrant Venray onderzocht. Uit het onderzoek blijkt dat 46,1 procent van de inwoners van Venray naar de kabelkrant kijkt, gemiddeld 4 a 5 keer in de week, vooral vanwege de nieuwsberich ten. In de kerkdorpen ligt dat per centage iets lager, op 45 procent. Het merendeel van de responden ten uit de gemeente Venray geeft aan tevreden te zijn over Kabelkrant Venray. De opmaak krijgt van de meeste ondervraag den de kwalificatie 'voldoende' of 'goed' en de kijkers vinden de arti kelen informatief genoeg. Mensen die aangeven niet tevreden te zijn over Kabelkrant Venray, vinden dat de pagina's te traag wisselen. Zij zouden liever zelf willen bepalen wanneer ze doorgaan naar de volgende pagi na. Daarnaast vindt een aantal van deze mensen dat er te veel recla me op Kabelkrant Venray te zien is. De niet-kijkers geven aan via andere nieuwsbronnen (onder meer Peel en Maas) op de hoogte te blijven van het regionale nieuws. Ook denken ze er vaak niet aan om naar de kabelkrant te kijken of kunnen ze Kabelkrant Venray niet ontvangen omdat ze geen aansluiting op de kabel heb ben. Hoofdredacteur Christ van den Munckhof is blij met de uitslagen. "Het is niet alleen plezierig om te weten dat lezers het blad en de kabelkrant waarderen. Maar ook dat we kunnen aantonen dat de adverteerders hun doelgroepen, consumenten en bedrijven in de regio, met Peel en Maas en Kabelkrant Venray prima kunnen bereiken. Uiteraard nemen we de kritiekpunten ter harte, we blij ven werken aan de kwaliteit van Peel en Maas en kabelkrant." Tentoonstelling in museum 't Freulekeshuus Nieuwsblad Peel en Maas viert dit jaar zijn 125-jarig jubileum. Op zondag 27 maart is het precies 125 jaar geleden dat de Venrayse Courant voor het eerst ver- tf)HL HAEGENS MOLENAAR Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs scheen. Na anderhalf jaar werd deze naam gewijzigd in Maas en Peel en op 23 maart 1889 in Peel en Maas. Na 125 jaar is Peel en Maas een niet meer weg te denken nieuws blad voor Venray, Meerlo- Wanssum en omgeving. Dit jaar wordt het jubileum uit gebreid gevierd, samen met abonnees en adverteerders. Met prijsvragen, de uitgifte van een jubileumkrant op zondag 27 maart en de organisatie van een expositie. De tentoonstelling '125 jaar Peel en Maas' wordt vrijdagmiddag feestelijk geo pend. De expositie in museum 't Freulekeshuus brengt de historie van Peel en Maas (en Venray) in woord en beeld. Krantenfragmenten en foto's geven aan wat er in de loop der jaren allemaal in Venray is gebeurd. Er is aandacht voor de Tweede Wereldoorlog en de ont wikkeling van Venray, maar de tentoonstelling laat bijvoorbeeld ook zien hoe de krant werd en wordt gemaakt, wie de grondleg gers van het nieuwsblad zijn en welke redactionele ontwikkeling Peel en Maas heeft doorgemaakt. Hoofdredacteur Christ van den Munckhof zet de laatste puntjes op de i. Natuurlijk is er ook aandacht voor de familie Van den Munckhof, die sinds 1887 onlos makelijk verbonden is aan Peel en Maas. Een bedrijfsfilm geeft de bezoekers een kijkje in de keuken van dé krant van Venray. Het museum is geopend op woensdag, zaterdag en zondag van 14.00 uur tot 17.00 uur. INTERNET-VERZEKEREN? SNEL, GEMAKKELIJK EN VOORDELIG!! Zoals: auto-, ziektekosten-, inboedel-, rechtsbijstand verzekeringen www.polisviainternet.nl Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11 Kunst Cultuur 16 Sport 19-22 Gemeentelijke mededelingen 17 Kerkelijke diensten 26 KADOTIP! Brunch/Diner Cheque Laat je vrienden of familie bij ons eens culinair verwennen sluit definitief haar deuren op zaterdag 5 maart a.s. Laatste restanten Escada, Escada Sport, Laurèl Akris, Gran Sasso VANAF HEDEN KORTINGEN Ook verkoop van passpiegels, kledingrekken en zwarte gordijnen (2.10 m hoog 11 m breed) Openingstijden: ma. van 14.00 tot 18.00 uur di.-za. van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 18.00 uur Langstraat 109 Venray S SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 ivwiv. rongenvof. nl Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl 1 Orchideeën- verplant-/info-dag :'~V v van 11 uur -16 uur www.intratuin.nl U HET GROENE WARENHUIS Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 RESTANTEN NU Q.J ^btAAT I6 detLO Advies is belangrijk VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 iS^SS^^^ÏSiShign Desso - Bonaparte - Parade Mundial - Steam - Perfect Earth Vision - Verenigde Lambreghts Fabrieken - Comfort - Forbo Krommenie - Brink Campman Heuga - Luxaflex Living Colors by Jan des Bouvne TAPIJTCENTRUM VENRAY Julianasingel 7 estigingen in Venray I Noorderhof 8. Postbus 68. 5800 AB Venray Boxmeer telefoon (0478) 58 43 33. fax (0478) 58 46 24 e-mail: info@rhmweb.nl; internet: www.rhmw Nuenen

Peel en Maas | 2005 | | pagina 1