Venray i Loting verkoop particuliere bouwkavels Brabander Gemeente Start reconstructie Julianasingel Gehandicaptenparkeerkaart Automatische incasso gemeentelijke [m, heffingen spë Openbare bekendmakingen PEEL EN MAAS Donderdag 24 februari 2005 - Pagina n pj Op maandag 28 februari start de gemeente met werkzaamheden aan de Julianasingel. Het riool wordt vergroot en de straat krijgt volledig nieuwe bestrating met rode fietsstroken op de rijweg. De Julianasingel is door de werkzaamheden tot eind juni afgesloten. De gemeente voert de werkzaamheden in fasen uit. In de eerste fase ondergaat het gedeelte van de Oude Oostrumseweg tot en met het kruispunt Julianasingel/Poststraat een reconstructie. Het verkeer wordt omgeleid via de Stationsweg, Oostsingel, Zuidsingel en de Leunseweg. De busdienst rijdt dan via de Oude Oostrumseweg. Bij de aansluiting met de Julianasingel plaatst de gemeente een bussluis, noodhalte en een tijdelijke fietsenstalling. De haltes op de Julianasingel en het gedeelte Stationsweg tot aan de Oostsingel komen tijdens de werkzaamheden te vervallen. Wij houden u op de hoogte van de werkzaamheden en bijbehorende afsluitingen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met projectleider Eric Verhagen, 52 33 33. Openingstijden Maandag van 12.00 tot 20.00 uur. Dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 54 Week 8 Op woensdag 30 maart bepaalt de gemeente via loting de volg orde van de verkoop van elf particuliere bouwkavels in Bra bander Aan den Heuvel. Inschrij ven hiervoor kan van vrijdag 25 februari tot en met donder dag 24 maart 2005 om 13.00 uur bij de afdeling Publieksdiensten. De kavels variëren in grootte tussen minimaal circa 430 m2 en maxi maal 725 m2 en zijn bedoeld voor de bouw van vrijstaande woningen. De grondprijs voor 2005 bedraagt 198,00 per m2, exclusief 19% BTW. De bouwkavels zijn bedoeld voor eigen bebouwing en bewo ning. Daarom is de koper verplicht de woning gedurende drie jaar na voltooiing ervan zelf (met eventuele gezinsleden) te bewonen. Inschrijving Per echtpaar/paar van (samenwo nende) partners kan zich slechts één persoon inschrijven. Het inschrijfgeld is 53,55. Dit bedrag wordt noch terugbetaald noch verrekend. U kunt het inschrijfgeld contant voldoen of overmaken op bankrekeningnummer 28.50.08.757 bij de Bank voor Ne derlandse Gemeenten in Den Haag onder vermelding van 'inschrijfgeld Brabander (uw naam)'. Zowel uw volledig ingevulde inschrijfformulier als het geld dienen vóór 24 maart 2005 om 13.00 uur door ons ont vangen te zijn. Indien beide ontvan gen zijn, ontvangt u een informatie pakket en een bevestiging van uw - inschrijving. De loting wordt verricht door het notariaat van Venray. Voor meer informatie of om het informa tiepakket voor inschrijving van de loting in te zien kunt u terecht bij de afdeling Publieksdiensten, 52 33 33. U kunt echt niet zelf naar het gemeente huis komen? Bel de afdeling Publieks diensten (52 33 33) en vraag of wij u thuis komen bezoeken. Het college van B en W wil het tarief voor een aanvraag van een gehandicaptenparkeerkaart (GPK) verlagen, omdat ze voor taan de medische adviezen te gen een lager tarief kan inkopen via Centrum Indicatiestelling Zorg (CIZ). De gemeenteraad beslist 5 april 2005 over het voorstel van het College. Vaak beschikken aanvragers van een GPK ook over WVG-voorzieningen of kunnen daar een beroep op doen. Het is financieel voordeliger als zij beide voorzieningen tegelijkertijd aanvragen. Bovendien hanteert ftèt CIZ een lager tarief als gebruik I BV o wordt gemaakt van gegevens die ze al heeft in het kader van een eerder verstrekte WVG-voorziening. Men sen die een GPK hebben, kunnen in de gehele Europese Gemeenschap gebruikmaken van de faciliteiten die de kaart biedt. Gemeentelijke GPK Het College heeft verder besloten de gemeentelijke gehandicaptenpar keerkaart af te schaffen. Deze is in april 1983 ingevoerd op basis van aanvullend gemeentelijk beleid voor mensen met een handicap die nét niet aan de criteria van de algemeen geldende GPK voldeden. Deze doel groep kon daardoor alléén binnen de gemeente Venray gebruikmaken van de algemene gehandicaptenparkeer plaatsen. De gemeente verstrekt deze gemeentelijke parkeerkaart niet langer, omdat de bezitters ervan gebruikmaken van voorzieningen die bestemd zijn voor gehandicapten in bezit van een GPK. Verder is deze kaart in de regiogemeenten al lang afgeschaft. Geldigheidsduur Als u een gemeentelijke gehandi captenparkeerkaart bezit, kunt gebruik blijven maken van de voor zieningen totdat de geldigheidsduur van de kaart verstreken is. Neem tijdig contact op met de afdeling Publieksdiensten, 52 33 33, om te bekijken of het zinvol is een nieuwe kaart (GPK) aan te vragen. De aanslagen voor de gemeen- J telijke heffingen kunt u automa tisch betalen. De gecombineerd aanslag wordt dan in negen maandelijkse termijnen van uw| bank- of girorekening afgeschr^ ven. Voor de aanslag voor het ledigen van de afvalcontainers gebeurt dat in twee termijn^. uJj hr|\ Verordening Vastgesteld De verordening tot de le wijziging van de verordening op de heffing en invordering van leges 2005. De gemeenteraad heeft deze verordeningen op 15 februari vastgesteld. De verordeningen treden op 1 maart 2005 in werking. U kunt de desbetreffende stukken vanaf 1 maart 2005 inzien bij de afdeling Publieksdiensten in het gemeentehuls (tijdens openingstijden). Op verzoek kunt u een afschrift van de stukken verkrijgen (tegen een vergoeding van ten hoogste de kosten). Bouwplannen ba050071 ba050072 ba050073 ba050074 slp050009 - Langstraat 4 - Mozartstraat 4 - Zilverschoon 47 - Wilhelminastraat 19 Geijsterseweg 13 15/02/05 vergroten woning ba040459 Langeweg 78 15/02/05 tuinberging/overkapping ba040464 Mina Krusemanstraat 46 15/02/05 vergroten woning ba050016 Pascherhof 26 15/02/05 vergroten woning ba040474 Rosa Manusstraat 16 16/02/05 vergroten woning ba050022 Annie Romeinstraat 44 17/02/05 dakkapel baOSOOll Merseloseweg 130 15/02/05 verbouwen ziekenhuis fase III ba040462 (wijziging verleende vergunning) Laagheidehof 5 17/02/05 woning ba040460 Kapvergunningen Verleend - Serenadestraat 35 voor 4 bomen, geen herplant voor 1 boom, geen herplant voor 3 bomen, doch alleen In combinatie met ee verleende bouwvergunning, herplant 3 bomen voor 1 boom, herplant 1 boom voor 11 bomen, geen herplant voor 30 bomen, herplant 30 bomen Aangevraagd Bouwvergunningen en vrijstellingen - Zilverschoon 47 vergroten woning - Nijverheidsstraat 10b vernieuwen loods - Langeweg 41 plaatsen lichtbak - Bolderik 19 carport Sloopvergunningen - Maasheseweg 89 mllieustation De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze indienen. Voorgenomen vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen -voor zover nodig met toepassing van art. 15; 17; 19, lid 1; 19, lid 2 of 19, lid 3 Wet ruimtelijke ordening en art. 50, lid 4, 5 of 6 Woningwet- voor: 12 woningen ba040446 berging en afdak ba050060 vergroten woning ba050071 erker ba050068 - Oostrum-Oost fasen 2 en 3 aansluitend op reeds gerealiseerde fase 1 nabij Ghünenbeek en Mgr. Hanssenstraat voor het realiseren van een project voor 53 gedifferentieerde woningen met bijbehorende infrastructuur. U kunt de desbetreffende stukken van 25 februari 2005 t/m 24 maart 2005 inzien bij de afde ling Publieksdiensten In het gemeentehuis (tijdens openingstijden). Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Inspraakverordening/art. 19, lid 1 WRO - gebied begrensd door Acaciastraat, Plataanstraat, Deurneseweg en Leunseweg voor het realiseren van een project voor perifere detailhandel op "De Brier". - Wanssumseweg 14 behandelcentrum voor SGLVG-patiënten (De Wendel). U kunt de desbetreffende stukken van 24 februari 2005 t/m 10 maart 2005 inzien bij de afde ling Publieksdiensten in het gemeentehuls (tijdens openingstijden). Inwoners en personen die een belang hebben in onze gemeente, kunnen -tijdens de inza getermijn- een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. U kunt tot 10 maart 2005 een klacht indienen over de wijze van uitvoering van deze inspraakprocedure. Verleend Bouwvergunningen en vrijstellingen - Boddenbroek 24 - Heidseweg 24 - Laagheidseweg 8c - Merseloseweg 138 - Gouden Leeuw terrein Geweigerd - Serenadestraat 35 U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien bij de afdeling Publieksdiensten in het gemeentehuis. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van publicatie- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten, 52 33 33. de vergunning gedeeltelijk intrekken van Houbensteyn Holding BV, Ysselsteynseweg 69 te Ysselsteyn voor een fokzeugenhouderij. Wet milieubeheer i nadelige gevolgen voor het milieu te Meldingen Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit voorzieningen en installaties Wm - Laagheidseweg 19a te Venray - P.AJ.E. Albers, Laagheidseweg 19a te Venray, voor het van toepassing worden van het genoemd besluit. De inrichting moet voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetref fende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 24 februari 2005 t/m 10 maart 2005 inzien bij de afde ling Publieksdiensten in het gemeentehuis (tijdens openingstijden en buiten deze tijden op afspraak met de afdeling Publieksdiensten, 52 33 33). Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Wanssumseweg 25 te Oostrum - een revisievergunning te verlenen aan Maatschap Rut ten, Rosmolenweg 8 te Oostrum voor een vleesvarkensbedrijf en landbouwproductiebedrijf - Haag 33 te Merselo - een revisievergunning te verlenen aan Maatschap Poels, Haag 33 te Merselo voor een vleesvarkenshouderij - Brugpas 27 te Veulen - een revisievergunning te verlenen aan J.P.G. Geelen, Brugpas 27 te Veulen voor een melkrundveehoudenj en landbouwproductiebedrijf - Moostdijk 4 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan J.G.M. Classens, Moostdijk 4 te Ysselsteyn voor een vleesvarkens- en rundveehouderij. Tevens ontheffing lozingenbesluit bodembescherming voor het lozen van koelwater afkomstig van het koeldeksysteem voor een periode van maximaal 10 jaar. Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 24 februari 2005 t/m 24 maart 2005 inzien bij de afdeling Publieksdiensten in het gemeentehuis (tijdens openingstijden en buiten deze tijden op afspraak met de afdeling Publieksdiensten, 52 33 33). Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke bedenking indienen bij Burgemeester en Wethouders. U kunt -schriftelijk en gelijktijdig met de bedenking- vragen uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook een mondelinge bedenking indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. De aanvrager wordt hiervoor uitgenodigd. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u tijdig een bedenking hebt ingediend of wanneer u een belanghebbende bent en aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluiten Burgemeester en Wethouders maken bekend dat zij in het belang van de bescherming van het milieu voor de inrichting aan: - Rouwkuilenweg 3a te Ysselsteyn ten behoeve van Rouwkuilenweg 29 te Ysselsteyn- Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden o voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 24 februari 2005 t/m 7 april 2005 inzien bij de afde ling Publieksdiensten in het gemeentehuis (tijdens openingstijden en buiten deze tijden op afspraak met de afdeling Publieksdiensten, 52 33 33). U kunt een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit hebt ingediend - belanghebbende bent en aantoont dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit in te dienen. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. De besluiten treden in werking na afloop van de beroepstermijn. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800 - 80 51 of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Goedgekeurde bestemmingsplannen Rectificatie Gedeputeerde Staten van Limburg hebben de volgende bestemmingsplannen goedgekeurd: "Oostrum" op 21 december 2004, "Leunen" op 11 januari 2Q05 en "Ysselsteyn" op 18 januari 2005. Deze bestemmingsplannen voorzien in een beheermatlge bouw- en regelgeving voor de in de drie kerkdorpen gelegen gronden. Op 27 januari 2005 is bekendgemaakt dat u de desbetreffende stukken van vrijdag 28 januari 2005 tot en met donderdag 24 februari 2005 kunt inzien bij de afdeling Publieksdiensten (tijdens openingstijden en buiten deze tijden op afspraak, 52 33 33). De datum voor het inzien van de stukken en de mogelijkheid tot het indienen van een beroep schrift eindigt echter op 10 maart 2005. Een beroepschrift (in tweevoud) kunt u indienen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - tijdig een bedenking bij Gedeputeerde Staten hebt ingediend - belanghebbende bent en aantoont dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest tijdig een bedenking bij Gedeputeerde Staten in te dienen. Wanneer het besluit van Gedeputeerde Staten strekt tot onthouding van goedkeuring kan iedereen een beroepschrift indienen. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. De besluiten treden in werking met Ingang van de dag na die waarop de beroepstermijn af loopt. Gelijktijdig met het Indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800 - 80 51 of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Donderdag 24 februari 2005 Burgemeester en Wethouders van Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdreactie. Hoofdredactie Claudia Hendrickx, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers, Venray Fotografie Gé Hirdes, Mijntje Wismans Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray Wilt u deelnemen aan de automat! sche incasso? Vul dan de op pagina 19 van de bijsluiter bij gecombineerde aanslag gemeen telijke heffingen in. Deze kunt u zonder postzegel terugsturen de gemeente Venray. Bent u het eens met een afschrijving, dan u binnen 30 dagen de bank opdrad geven het bedrag terug te storten. U bent hiervoor dus niet afhankelij van de gemeente. Ook kunt u de automatische incasso op ieder ge wenst moment stopzetten. Uiteraal dient u dan wel binnen de termijna van niet-automatische incasso de aanslag te betalen. Voordelen Automatische incasso heeft voor u On< flinke een aantal voordelen: ïaatii - meer betalingstermijnen en daardoor een betere spreiding vaat zi betalingen; r^P nen w - betaalgemak, u hoeft geen jo^p acceptgiro of betaalopdracht m#8en «lecht uit te schrijven; - een termijn vergeten te betalen Kens i kan niet meer, u betaalt altijd op> tijd; Saïd - het is kostenbesparend voor de Vitesse gemeente, dus ook voor u. net ee

Peel en Maas | 2005 | | pagina 18