i f II Horeca tijdens carnaval brandveilig Tevredenheid over inzameling huisraad Gemeente Venray College presenteert visie op 2015 Elke week gemeentepagina's Venray geslaagd voor GBA-audit Opruimplicht hondenpoep Tevreden klanten Wijk Brabander mogelijk brede school !lüij PEEL en maas Donderdag 24 februari 2005 - Pagina 17 Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 5 Week 8 WO! ran ent de wi itheni de cposi! irdt ïstaan -id gel van ;e dag te erb i be\ le ins iray en in nog en is langs nden muse gh In >803 27221 vrijtv ;ochtc ïatie ►ptred inden ganisi astenl ■aft, Fi 't Mei >ots fi voor nenl inisee ting in M :n eei I oothe nis. :toon bet eef maakl van heid Venray heeft visie. Dat staat in de strategische visie van de gemeente, die het college van B en W dinsdag 15 februari heeft vastgesteld. De visie van de gemeente richt zich op de gewenste toekomstrichting voor Venray. Zo staat in de visie dat .Venray dorp én stad is, dat Ven ray in alle woonwensen voorziet, levendig, zorgzaam en ook kennis intensief is. Deze visie is samen met burgers, bedrijven en andere part ners uit de regio ontwikkeld. Tijdens een speciale Maand van de toekomst gingen zij in debat over de toe komst. Op dinsdag 1 maart presen teert het College deze strategische Visie tijdens de presentatieraad in De^Witte Hoeve. De visie zal tijdens deiraadsvergadering van dinsdag 5 april worden besproken alvorens deze definitief is. Presentatieraad Burgemeester Jos Waals: "Met de presentatieraad willen we de politiek dichter bij de burger brengen. Beleid leggen we in een vroeg stadium voor zodat we beter kunnen inspe len op de vraag van de burger. Als College zijn we erg trots om tijdens deze avond de visie op de toekomst te kunnen presenteren." De pre sentatie gaat geheel in stijl van de Maand van de toekomst. Mensen die graag willen weten wat er met hun input gebeurd is, zijn van harte wel kom. Wanneer u in november geen gelegenheid heeft gehad een van de debatten bij te wonen, kunt u alsnog uw mening geven. Vanaf deze week kunt u in Peel en Maas wekelijks informatie van de ge meente Venray lezen. De gemeente koopt hiervoor eigen pagina's in. Op deze pagina's informeert de gemeente u regelmatig, uitgebreid en actueel, zodat u (eerder) kunt reageren op haar plannen. Zo kunt u naast de openbare bekendmakingen ook (achtergrond)informatie over de plannen en het beleid van de gemeente lezen. Als u geen abonnement op week blad Peel en Maas heeft, kunt u de gemeentepagina's elke week gratis afhalen bij de publieksbalie in het gemeentehuis. Herkenbaarheid Om duidelijk te laten zien dat de gemeente de afzender is van deze in formatie besteedt zij extra aandacht aan de herkenbaarheid en onaf hankelijkheid van de gemeentepagina's. Zo verschijnen ze elke week op dezelfde plek in het weekblad. Zoals u ziet, is ook een eigen huisstijl met steunkleur en een vaste, consequent doorgevoerde lay-out gebruikt. Presentatieraad gemeente Venray dinsdag 1 maart in De Witte Hoeve: - 19.30 uur Strategische Visie Venray 2015 - 20.30 uur Stand van zaken fase 1 De Gouden Leeuw In de aanloop naar en tijdens de carnaval heeft de gemeente Venray de horecabedrijven in het centrum en de kerkdorpen gecontroleerd op brandveiligheid. De horecagelegenheden bleken over het alge meen brandveilig. De gemeente heeft in totaal 38 horecabedrijven geïnspecteerd. Achttien be drijven zijn direct goedgekeurd. Bij de andere twintig hadden de controleurs opmerkingen. Voornamelijk over blusmiddelen die niet waren gekeurd of niet goed zichtbaar waren geplaatst en defecte nood- en/of transparantver lichting. Bij enkele bedrijven is een opmerking gemaakt over de nooduitgang en de ontvlambaarheid van versieringen en gordijnen. In sommige gevallen konden de problemen direct worden verholpen. De gemeente heeft de ove rige horecabedrijven waar afwijkingen waren geconstateerd verzocht deze voor de carnaval op te lossen. Zes horecabedrijven hebben voor de carnaval ..«SWfcil n '-W. - J. ViTf-s- :nfp •-./ i steekproefsgewijs een hercontr;qle,geh^dr]Tij,d,er^ $e*e, [)ercontroles bleken. r alle eerder geconstateerde tekortkomingen bij deze bedrijven opgelost. Feesttenten Ook de controles van acht tijdelijke feesttenten leverden weinig problemen op. Twee keer waren er kleine problemen met de toegankelijkheid van de nooduitgang. Die konden meteen worden verholpen. Bij één tent waren enkele transparantverlichtingen defect geraakt tijdens de festiviteiten. Deze zijn de dag erna direct gerepareerd. Ook in sporthal De Wetteling, waar diverse carnavalsfestiviteiten werden gehouden, heeft de gemeente gecon troleerd. Daar hadden de opmerkingen hoofdzakelijk te maken met de wijze van inrichting. Deze problemen zijn allemaal opgelost voordat de zaal in gebruik werd genomen. Positief De actie was erop gericht een brandveilige omgeving voor het uitgaans publiek tijdens de carnaval te creëren en de horecaondernemers alert te houden. Veel horecabazen reageerden positief op de controles en de werk wijze van de gemeente. Met de brandveiligheidscontroles in de horeca heeft de gemeente de eerste themamaand van handhaving afgerond. De gemeentelijke basisadministratie persoonsgegevens (GBA) van de gemeente Venray voldoet wederom ruim aan alle normen. Dat blijkt uit een kwaliteitstoets die op 4 en 5 oktober 2004 is gehouden. Eens in derrie jaar toetst een onafhankelijke instelling de kwaliteit van de persoonsgegevens van alle gemeenten in Nederland. Deze audit bestaat uit een inhoudelijk, een proces- en een privacydeel. Venray scoorde, net als de vorige keer, een ruime voldoende. Terwijl een aantal procedures aanzienlijk zwaarder is en er meer procedures verplicht zijn gesteld. De komende jaren krijgt deT;ysteembeveiliging nog meer aandacht. Ook blijft de gemeente continu zorg besteden aan de inhoudelijke controle van de gegevens. Zo wil ze over drie jaar een 'goed' scoren. Sinds 1 januari 2005 moeten hondenbezitters in de gemeente Venray de poep van hun hond(en) opruimen. Zij ontvangen hierover deze maand een brief van de gemeente met daarbij een gratis pakje hygiënische opruimzakjes. Hondenbezitters moeten voortaan de poep van hun hond oprapen en mee nemen. Gebruik, bijvoorbeeld, opruimzakjes, verkrijgbaar bij dierenspeci aalzaken. Of stevige papieren of plastic zakjes. De verpakte uitwerpselen kunnen in een afvalbak in de openbare ruimte of thuis in de grijze container worden gedeponeerd. Waar hoeft u de hondenpoep niet op te ruimen? - In de bermen van de vrijliggende rijwielpaden van de buitenring (Noordsingel, Oostsingel, Zuidsingel, Westsingel). - In de bermen van de vrijliggende rijwielpaden van de invalswegen (Béekweg, Leunseweg van Zuidsingel tot Albionstraat, Henri Dunantstraat, Nieuwe Maasheseweg, Maasheseweg van Industriestraat tot Metaalweg). - In de bermen van het rijwielpad St. Servatiusweg. - .Naast dq voetpaden in het bosgebiedje 'Hendrikkenbos' (Veltum). - In de openbare bossen. - In de overige openbare ruimte buiten de bebouwde kom. Op alle andere locaties in de openbare ruimte van de gemeente Venray geldt de opruimplicht! De gemeente evalueert in juni of de opruimplicht voldoende wordt nageleefd. Klanten van de gemeente Venray zijn tevreden over het contact met medewerkers, het gemeen tehuis en de openstelling ervan. Een klanttevredenheidsonder- zoek in november 2004 leverde de waardering 'goed' op. Bezoekers van het gemeentehuis beoordeelden de gemeente, gedu rende een periode van drie weken in november vorig jaar, op diverse on derdelen aan de hand van een vra genlijst. Voor het persoonlijk contact Belangrijk om tè weten Honden mogen niet op openbare kinderspeelplaatsen, zandbakken, speel- wéiden en trapveldjes komen. Verder mogen honden alleen buiten de bebouwde kom en onder toezicht loslopen. Alle regels over het uitlaten van honden staan in de artikelen 2.4.17 en 2.4.18 van de APV. Deze ligt bij de publieksbalie ter inzage. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Publieksdiensten, 52 33 33. gaven de bezoekers gemiddeld een 8,5. Hierbij is onder andere gelet op presentatie, uitstraling, beleefdheid en de tijd die de medewerker voor de klant neemt. Op het inhoudelijk vlak scoorden de medewerkers van de gemeente een 8,2. Deze score is opgebouwd uit de tevredenheid over onder andere de deskundigheid, het meedenken, begrip tonen en de snelheid van werken. Het gemeen tehuis kreeg, op basis van aspecten als parkeergelegenheid, toeganke lijkheid, bewegwijzering en uitstra ling van de wachtruimte, een 7,3. De openstellings- en wachttijden scoorden een 6,9. Alle resultaten staan in een rapportage die u terug kunt vinden op www.venray.nl. Nieuwe publiekshal Zodra de nieuwe publiekshal in ge bruik is genomen voert de gemeente het onderzoek nogmaals uit. Op basis daarvan kan zij het effect van de veranderde publiekshal op de tevredenheid van klanten onderzoe ken. Verbetering van de kwaliteit van de dienstverlening is een van de speerpunten van de gemeente Venray. Avondoi maancfc 12.00 tot 20.00 uur Sinds 1 januari haalt kringloopwinkel De Cirkel alleen huisraad die nog verkoopbaar is gratis aan huis op. U moet thuis zijn om uw overtollige spullen aan te bieden. De ophaaldienst beoordeelt de huisraad ter plekke op bruikbaarheid. Als u huisraad wilt laten ophalen, kunt u dit telefonisch melden bij kringloop- bedrijf De Cirkel, 077 - 382 77 66. Hierbij probeert het bedrijf direct vast te stellen of de aangeboden goederen nog bruikbaar zijn. De medewerkers bepalen echter ter plaatse of dat inderdaad het geval is. Zo niet, dan neemt De Cirkel de goederen niet mee. U dient deze spullen dan zelf als grofvuil naar het milieustation te brengen. De aangepaste regeling loopt nu een aantal weken. Uit navraag bij De Cirkel blijkt tevredenheid over de inzamelwijze. Tot op heden is er slechts één situ atie bekend waarbij de aanbieder niet tevreden was. Medio 2005 beslist de gemeente of de regeling definitief wordt voortgezet. Dan onderzoekt zij ook de mogelijkheden voor het invoeren van een grofvuilinzameling. Zij denkt dan aan de invoering van grofvuilinzameling tegen betaling. Deze regeling is specifiek bedoeld voor huishoudens die niet in de gelegenheid zijn onbruik bare huisraad naar het milieustation te (laten) brengen. De gemeente onderzoekt de haalbaarheid voor een brede school in de wijk Brabander. Vóór 1 april 2005 moet duidelijk zijn of en in welke vorm, met welke partners en onder welke condities het brede schoolcon- cept in deze wijk kan worden gerealiseerd. Aanleiding voor het onderzoek is de geplande bouw van een basisschool in de wijk Brabander in 2008. Een brede school is erop gericht een bijdrage te leveren aan het welzijn van kind, gezin en leefomgeving. Zoals de naam al aangeeft, gaat het om een multifunctioneel gebouw, waarin naast onderwijs enkele maat schappelijke en dienstverlenende voorzieningen worden gehuisvest. Mogelijk is er daarbij sprake van een combinatie met appartementen of andere vormen van bouwkundig gebruik. Ook (andere) vormen van commercieel gebruik, bijvoorbeeld een kinderboekenwinkel, sluit de gemeente niet op voorhand uit. Partners In opdracht van de gemeente onderzoekt adviesbureau DHV uit Maastricht of een brede school in Brabander financieel en inhoudelijk haalbaar is en zo ja, onder welke voorwaarden. Medewerkers van de gemeente hebben daartoe een lijst opgesteld van mogelijke partners voor de brede school. Het adviesbu reau benadert de beoogde organi saties op korte termijn voor een in terview over ideeën, mogelijkheden en,wensen. Wellicht is de lijst van mogelijke deelnemers niet compleet en zijn er meer instellingen en or ganisaties die belangstelling hebben voor huisvesting in de brede school. De gemeente nodigt hen uit zich te melden. Dat kan bij Yvonne Jeuken van de afdeling Projecten, 52 33 33, lunc •i? Venray, focus op mensen

Peel en Maas | 2005 | | pagina 17