The Odd Couple en Die Lustige Witwe Jongerenconcert Overleven en Over leven i2i: Kunst Cultuui Mallemoer bij Tante Jet iüij peei Wandelen door het Odapark CD-presentatie in 't Podium Liefdeslevens Johannes Passion in Grote Kerk Unieke expositie museum Vincent Lezing over muizen van Gogh Instituut Hardcore Impact Cc pr vis peel en maas Programma Schouwburg Venray The Odd couple met Peter Lusse, Crème Fraïche-man van John Schleipen, de operette Die Lustige Witwe, cabaret met Nilgün Yerli en het theater concert met Da's o.k. Nor maal. Vijf bijzonder gevarieer de voorstellingen komende week op de kalender van Schouwburg Venray. The Odd Couple, vrijdag 25 februari, aanvang 20.00 urn- Peter Lusse samen met Cees Geel, Annick Boer, Rian Gerrit sen, Herman Bolten,Victor Bot- tenbley en Bas Heerkens. Toen de populaire Amerikaanse acteur Walter Matthau voor het eerst het toneelstuk The Odd Couple van Neil Simon onder ogen kreeg zei hij tegen zijn vrouw: 'dit stuk is ontzettend geestig. Er is bijna geen zin waar je niet hartelijk om moet lachen. Als acteur hoef ik het alleen maar voor te lezen'. Walter Matthau maakte samen met de al even legendarische Jack Lemmon van The Odd Couple een onvergetelijk succes. Het stuk heeft als uitgangspunt twee man nen die bij hun vrouw weg zijn en die besluiten voor het gemak te gaan samenwonen. De één is keu rig en burgerlijk, de ander uiterst slordig en humeurig. Hun gedwongen relatie vormt de spie gel van hun zojuist vervlogen huwelijk, met alle bizarre en hila rische ontwikkelingen die daar bij horen. Een heerlijke uitdaging voor een komisch talent als Peter Lusse samen met Cees Geel, Annick Boer, Rian Gerritsen, Her man Bolten,Victor Bottenbley en Bas Heerkens. Crème Fraïche-man John Schlei pen, Alleen op theatertour, zater dag 26 februari, aanvang 20.00 uur. Na twaalf en een half jaar Crème Fraïche was het voor John Schleipen tijd om de groep die hij had opgericht ook weer te ontbin den. Het was tijd voor iets nieuws. Niet iets totaal nieuws, want zijn gevoel voor humor blijft natuurlijk hetzelfde. John Schlei pen is niet voor niets Crème Fraïche-Man. Het wordt dus sowieso een heerlijke avond waarbij we wederom een mix van muziek, stand up en gekke fratsen kunnen verwachten. Het verschil zit hem in de nieuwe inhoudelijke benadering en de nieuwe muzika le vorm. John wordt daarom bijge staan door drie nieuwe collegas: drie topmuzikanten. Zij zijn in staat zijn absurde muzikale ideeën en vondsten gestalte te geven. Die Lustige Witwe, operette in drie akten van Franz Léhar, maan dag 28 februari, aanvang 20.00 uur. Die lustige Witwe van Franz Lehar is een heerlijke operette. Elke akte is opgebouwd rond een feest, waar romantische melo dieën en uitbundige ritmes elkaar afwisselen met een aaneenschake ling van intieme aria's, duetten en ensembles. Alles is gericht op het vinden van een man voor Hanna Glawari, een rijke weduwe. Haar jeugdvriend Danilo wil niet de indruk wekken dat hij haar üefde zoekt vanwege haar geld, wat de weg vrijmaakt voor andere kandi daten. Het artistieke team van Die lustige Witwe was tevens verant woordelijk voor de gelijknamige succesproductie van het Stadt- theater Koblenz. Annette Wolf regisseert ook hier de diva die in Koblenz voor rijen wachtenden zorgde: de Canadese sopraan Ing- rid Mankhof. Zij worden muzikaal ondersteund door de Duitse ope rettespecialist Bemhard Steiner. THEATERCONCERT Cabaret met Nilgün Yerli, Held op blote voeten, woensdag 2 maart, aanvang 20.00 uur. Zit niet in ieder mens een leider en een volger? De leider of de volger die ervoor zorgt dat je vaak verdwaalt en even vaak in verwarring bent? Misschien is het nog anders: ver dwaal je niet altijd als je op avon tuur gaat? En is het leven niet altijd een avontuur als je het tot in alle uithoeken wilt verkennen? In Held op blote voeten gaat Nilgn Yerli dat avontuur aan. Het avon tuur van het volle leven. In het begin van dat leven werden haar sprookjes verteld, maar al veel te snel moest ze leren niet in sprook jes te geloven. Ook kreeg ze in het begin van haar leven van haar vader schoenen. "Hiermee moet je het doen," zei hij. Het was niet één paar schoenen, maar een zak vol. Het zijn allemaal verschillen de schoenen: loden schoenen, schoenen waar je naast gaat lopen, wringende schoenen, schoenen waar je niet graag in gaat staan, schoenen waar van alles in geschoven is, schoenen als vleugels. Waar brengen al die schoenen haar heen? Naar de sprookjes waarin ze niet meer mocht geloven? Held op blote voeten is meer nog dan haar vori ge programma's een verhaal met een begin en een eindpunt, waar mee trouwens niet gezegd is dat dit eindpunt het eindpunt is waar naar ze op weg was. Het is een verslag van een reis, door haar eigen geschiedenis, door de geschiedenis die ons allemaal aan gaat, door onze tijd, door de tijd waarnaar we verlangen, door dro men. Het is een verslag van haar prikkelende pogingen vooral niet te verdwalen. Theaterconcert met Da's o.k. Normaal, donderdag 3 maart, aan vang 20.00 uur. Niet alleen in feesttenten en sporthallen, ook in theaters en schouwburgen voelt Normaal is donderdag 3 maart te gast in Schouwburg Venray (Foto: Koos Groene- wold) de Achterhoekse formatie Nor maal zich thuis. Dat is de afgelo pen vier seizoenen steeds meer theaterbezoekers duidelijk gewor den. Met Effen Zitten werd de eer ste verkenning van de schouw burgpodia direct al een doorslaand succes. In de Hok en Swing theatertournee, die daarop volgde, pakte Normaal uit met een akoestische show van hoog niveau waarin uiteenlopende muzikale paden werden bewan deld. De uitzonderlijke klasse van de muzikanten maakt het moge lijk in deze nieuwe show roots- muziek zoals country, tex-mex en cajun probleemloos te combine ren met dixielandjazz, reggae en bigband-swing, waarbij de meer stemmige zang en verrassende solos opvallen. Daarbij wordt, geheel in de traditie van de band, de nodige humor zeker niet geschuwd! In Das o.k. Normaal zijn, naast nieuw werk, weer pareltjes te horen die zijn opgedo ken uit de vele honderden songs die Normaal de afgelopen 28 jaar heeft gemaakt. Voor de theateruit voering krijgen de liedjes een opfrisbeurt die vaak tot uiterst verrassende resultaten leidt. Hef tig hoken op knallende boeren- rock zal Normaal altijd büjven doen. Wie alleen die kant van de Achterhoekers kent doet zichzelf echter te kort! De ongekende klasse van de muzikanten komt op het theaterpodium volledig tot bloei. Want echt waar: das o.k. Normaal. Voor informatie over deze en andere theatervoorstellingen kijk ook op de site www.schouwburg- venray.nl Op dinsdag 1 maart vindt in Schouwburg Venray een bijzon der concert plaats: het Jongeren- concert 2005 met als thema Overleven en Over leven. Het concert is enerzijds een voortzet ting van het idee achter de pro jecten Groeien (2002) en Zwen ken (2003) en anderzijds een opmaat voor een nog groter opgezet plan om te komen tot een CKV-festival in seizoen 2006- 2007, waarin de zo succesvol gebleken gedachte om CKV-leer- lingen van middelbare scholen op een actieve manier te betrek ken bij het realiseren van een op professionele leest geschoeide voorstelling c.q. concert wordt uitgewerkt en verdiept. Gebleken is dat er geen betere manier bestaat om leerlingen voor de kunsten te winnen dan door ze een zo actief mogelijke rol te geven bij zoveel mogelijk facetten bij het realiseren van een voorstelling. Door middel van workshops op de scholen zullen de deelnemende leerlin gen zich voorbereiden op dat deel van het programma, waarin sprake is van integratie van de popmuziek in het symfonische klankbeeld. Een intensieve voor bereiding moet resulteren in de uitvoering van een veeleisend werk voor koor en orkest. Tevens is dit een uitgelezen gele genheid om aansluiting te zoe ken met de wereld van de kunst vakstudenten van het Maast richts Conservatorium; zo wordt bereikt dat de middelbare scho lier in contact gebracht wordt met deze studierichting en bovendien dat de conservatori umstudenten de gelegenheid krijgen ervaring op de doen met podiumoptredens en de werk wijze van het symfonieorkest leren kennen. Het Limburgs Symphonie Orkest zal, samen met zijn concertmeester Theodo ra Geraets laten horen tot welke klankrijkdom een symfonieor kest in staat is, om zodoende de deelnemende leerlingen op inspirerende wijze in contact te brengen met de symfonische muziek. Dit alles zal resulteren in een tweetal concerten, op 1 maart in Venray en op 2 maart in Weert. Het thema Overleven en Over leven is gekozen omdat dit een goede aansluiting geeft bij de belevingswereld van een groot deel van de doelgroep, de 16-/17- jarige scholieren, alsook de iets oudere Pabo-leerlingen zeer aanspreekt en bovendien zodanig ruim van opzet is, dat er vele invalshoeken mogelijk zijn. Op het programma van het concert staan werken als A survi vor from Warsaw van Arnold Schönberg, La création du monde van Darius Milhaud, Sta- bat Mater van Giovanni Pergole- si, The lark ascending van Ralph Vaughan-Williams en Sting symp hony van Sting. Het koor in A survivor from Warsaw wordt gevormd door leerlingen van de middelbare scholen, die ook de declamator leveren. Het Maast richts Conservatorium partici peert met leerlingen en docen ten van zowel de lichte als de klassieke afdeling: de zangsolis ten in het Stabat Mater als ook de leden van het combo in de Sting- symfonie zijn conservatorium leerlingen; de declamator in A Op vrijdag 11 maart komt muziek- en zanggroep Malle moer spelen bij Tante Jet aan de Maas in Blitterswijck: heer lijke liedjes en muziek om naar te luisteren om mee te neuriën, of mee te zingen. De Volksmuziekgroep Malle moer bestaat uit zes personen met een uitgebreid instrumenta rium en samenzang. Het reper toire wordt gevormd door liede ren en melodieën afkomstig uit Vlaanderen, Nederland, Frank rijk, Ierland en Engeland. Tevens behoren enkele zelfgeschreven survivor from Warsaw wordt gecoacht door conservatorium docent Henk Guittard. Peter Ste- ijvers, hoboïst en docent, is de initiatiefnemer, coördinator en dirigent van het hele project. Als pianist in de Sting-songs speelt mee Glenn Corneille, die ook enkele workshops op de scholen leidt, waarbij een actieve rol is weggelegd voor de leerlingen. De vioolsoliste in The lark ascen ding is de concertmeester van het Limburgs Symphonie Orkest Theodora Geraets. liederen tot het repertoire. Ple zier in muziek maken staat bij dit gezelschap voorop. Evenals vori ge keren wordt de muziek omlijst door lekkere gerechtjes uit de keuken van Tante Jet. Het menu bestaat uit acht gangen heerlijke proeverijtjes. Uiteraard kunt u zich ook beper ken tot drie-, vier-, of vijfgangen menu. Wilt u deze avond meemaken dan kunt u voor reserveren of ver dere inlichtingen terecht bij Veer- huys Tante Jet in Blitterswijck 0478-532942. Donderdag 24 februari 2005 - Pagina Op zondag 13 maart zal om 19.00 uur in de Grote Kerk in Ven ray een uitvoering plaatsvinden van de Johannes Passion van Joh. S. Bach. Dit concert wordt verzorgd door het Utrecht Studentenkoor en Orkest (USKO) met enkele solisten, onder leiding van dirigent Johan Rooze. Dit concert wordt aan de Venrayse bevolking aangeboden door Van der Putt Advocaten. Bij de realisatie van dit concert is ook con certorganisatie. Fred H. Renirie betrokken. Het USKO bestaat al meer dan 55 jaar en is gesticht door Hans Brandts Buys die het orkest en koor zag als ideale ontmoetings plaats voor jonge musici zonder barrières van maatschappelijke, politieke of religieuze aard. Met zijn belangstelling en liefde voor de muziek van Joh. Seb. Bach kwam die muziek centraal te staan in de programmering. Ook na de dood van de grondlegger van USKO bleef Bach's muziek de kem vormen van het repertoire: Mattheus Passie, Weihnachtsoratorium, Hohe Messe zijn meerdere malen uitgevoerd. Maar ook namen als Bruckner, Mozart, Mendelssohn, Schubert en modernere componistennamen als Bartok, Part, Szymanovski figureren op de concertlijst. Dirigent Johan Rooze studeerde piano bij Polo de Haas aan het Utrechts Conservatorium maar stu deerde af als koordirigent, vervolg de zijn studie bij grote koordirigen ten onderwie close harmony autoriteit Ward Swingle. Op het gebied van de klassieke muziek werkt Rooze als dirigent van onder andere de Stichting Utrechtse Bach Cantatediensten, de Baamse Canto- rij en vanaf de oprichting in 1996 is hij de artistieke spil van het Dudok Ensemble. Sinds 1991 is hij docent koordirectie aan het Alkmaars Cen trum voor Culturele Vorming. Daar naast is hij muzikaal adviseur van de Koninklijke Christelijke Zangers- bond, actief als workshop-leider, gastdirigent, o.a. bij het Omroep koor, en jureert hij op festivals. In de pauze zijn koffie en thee verkrijgbaar. Toegang tot dit con cert is gratis. Plaatsen met zicht op koor en orkest (in het midden schip) kunnen worden gereser veerd maar alleen via de website www.usko.nl of via het telefoon nummer van USKO (030-2538785 op ma, wo, do, vrij tussen 16.00 en 19-30 uur) waarna overmaking dient te volgen van reserveringskos- ten van vijf euro op rekeningnr. 512940 van de Postbank tnv USKO te Utrecht. Aanmelding van deze reservering is dus noodzakelijk. Er zijn ca 400 plaatsen beschikbaar met zicht op koor en orkest. Deze zullen in volgorde van binnen komst van de reservering worden toegewezen aan belangstellenden. De kaarten kunnen alleen vanaf 18.00 uur op de dag van het con cert worden afgehaald aan de hoofdingang van de kerk. Venr; Op donderdag 24 februari houdt kring Venray van het Natuurhistorisch Genootschap in Limburg een dialezing over kleine zoogdieren (muizen) die voorko men in de omgeving van Venray. De aanvang van de lezing is om 20.00 uur in het gemeenschaps huis van Oostrum, Watermolen straat 1. Het waarnemen van zoogdieren is vaak een lastige zaak. Marterachtigen (zoals das, bunzing of wezel), vleermuizen maar ook de diverse muizensoor ten worden zelden gezien. Toch komen een groot aantal muizen- soorten in de directe omgeving van de mens voor. Sommige soor ten, zoals de huisspitsmuis en de huismuis hebben hun leefgebied zelfs in de directe omgeving van bewoning en zijn helemaal aange past aan menselijke activiteiten. De muizen worden vaak pas 'zichtbaar' door de klapval, die de bewoner heeft geplaatst bij over last, veroorzaakt door muizen. De lezing wordt verzorgd door Henk Heijligers, werkzaam voor het Natuurhistorisch Genootschap en in zijn vrije tijd onder andere bezig met zoogdieren, vooral vleermuizen en muizen. Tijdens de lezing zal stil worden gestaan welke soorten er voorkomen in de omgeving van huis, bos, tuin, weiland, houtwal en beek. Daar naast zal worden aangegeven van welke soorten gegevens bekend zijn in de omgeving van Venray. De aanwezigen worden attent gemaakt op mogelijkheden om muizen in de eigen omgeving op te merken, terwijl van de aanwe zigen ook hun deelname wordt verwacht aan een nieuw project van het Natuurhistorisch Genoot schap in Limburg: de zoogdieren atlas. Voor deze atlas dienen zoveel mogelijk waarnemingen van zoogdieren verzameld te worden om een goed verspreidingsbeeld van de diverse soorten te krijgen. Ook geïnteresseerde niet-leden zijn van harte welkom. Het Odapark is uniek in Neder land als het gaat om de combinatie tussen prachtig natuurschoon en beeldende kunst. Speciaal voor liefhebbers van kunst en natuur is er vanaf zondag 6 maart elke eer ste zondag van de maand een rond leiding. Start is telkens om 14.00 uur vanaf het Theehuis, midden in het Odapark. Reeds jaren weten liefhebbers van kunst en natuur de weg te vinden naar het Odapark. Door het prachtige natuurschoon (grenzend aan het Vlakwaterge- bied) is het heerlijk wandelen, in welk jaargetijde je ook komt. De verrassing is compleet door de meer dan 70 kunstwerken, die door het Odapark verspreid staan. Zo wordt het struikgewas aange vuld met abstracte beelden van metaal, verschijnt uit het niets ineens een gestileerd marmer. Is het al een belevenis op eigen hout je een wandeling te maken, een rondleiding met één van de vrijwil ligers maakt het tot een unieke ervaring. Door de achtergronden van zowel het Odapark (ooit een vertoefruimte voor internaatmeis jes van de Zusters Ursulinen) als van de kunstwerken en hun schep pers gaat het Odapark nóg meer leven in uw verbeelding. Vandaar dat het Odapark in de zomermaan den (de rondleidingen worden gegeven tot en met 4 september) op een vast tijdstip een rondlei ding verzorgd. Vanaf 14.00 uur wordt gestart vanaf het Theehuis, ongeacht of er dan 2 of 20 perso nen aanwezig zijn. De rondleiding duurt ongeveer een uur tot ander half uur en kost 5,- per persoon. Na afloop krijgt u een lekker kopje koffie of thee. Reserveren hoeft niet, u komt gewoon naar het Oda park om 14.00 uur. Op zaterdag 26 februari vindt in OJC Dingus in Venray alweer de eenenveertigste Hardcore Impact party plaats. Er draaien een aantal betere dj's uit het hardcore-circuit, uit Nederland en daarbuiten. Natuurlijk staan er, zoals altijd weer, ook de nodige dj's van het Hardcore Impact DJ team op de stages en wordt de party hosted by MC The Hardest! Aan Hardcore Impact 41 hangt, ondanks dat het toch wel een heel bijzondere afle vering wordt, het prijskaartje van een gewone regular edition, dus zeven euro. Komt goed uit na die dure carnavals- en decemberdagen. De zaal gaat om 21.00 uur open. Omdat het in oktober van 2004 precies 60 jaar geleden was dat Venray bevrijd werd van de Duit se bezetting tijdens de Tweede Wereldoorlog, wordt er in de kel ders die zich op het Servatiuster- rein in Venray bevinden een unie ke expositie gehouden, ter nagedachtenis aan deze moeilijke en bijzondere tijd. Bij de strijd om de bevrijding van Venray en omgeving heeft een groot aantal inwoners uit Venray en omgeving beschutting gezocht en gevonden in de kel ders van de toenmalige instellin gen Sint Servatius, Sint Anna en Paschalis. De kelders van deze instellin gen herbergden in de bange oor logsdagen van oktober 1944 vele honderden mensen die in erbar melijke omstandigheden gebukt gingen onder het gedreun van granaatontploffingen en het geronk van vliegtuigmotoren. Tot in de kolenkelders schuilden men sen. Op de bergen kolen werden matrassen neergelegd, ieder hoek je werd benut, maar in werkelijk heid voltrok zich een oorlogsdt ma. Deze oorlogsperiode woi door de vrijwilligers van museum van het Vincent Gogh Instituut op treffende wij; in beeld gebracht in de autheni ke omgeving. Door de bestaande kelders als exposi ruimte te gebruiken wordt publiek tot 31 maart aanstaan nog een unieke gelegenheid ge den om kennis te nemen van geen zich in die moeilijke dag afspeelde en onder welke erb melijke omstandigheden be! ners en personeel van de ins ling en burgers uit Venray veilig heenkomen zochten in kelders. De tentoonstelling is nog zien tot 31 maart 2005 en is afspraak toegankelijk. Belangs lenden kunnen zich wenden de vrijwilligers van het muse van het Vincent van Gogh In tuut, Stationsweg 46, 5803 Venray, telefoon 04780-527221 via museum@wgi.nl. De vrijt gers zijn elke woensdagochl telefonisch bereikbaar. Venr de si gem B en vast De vi op d< voor Zaterdag 26 februari vanaf 22.00 uur staat Café 't Podium in het teken van de cd-presen- tatie van Patatje Metal. In het voorprogramma staat de uit Leunen afkomstige feestfor- matie Puch Maxi, de perfecte opwarmer voor deze avond. De Brabantse nederpop-glam- metalband Patatje Metal staat bekend om haar vermogen een willekeurige avond te veranderen in het metal-evenement van het jaar. Dit is mogelijk door hun krachtige en rockende versies van de bekende nederpopsongs, maar is ook te danken aan het onna volgbare karakter van haar muziek.s Zo wordt bijvoorbeeld Dromen zijn bedrog gecombi neerd met The Final Countdown en wordt Ben ik te min een sle pende rockbalad a la Still loving you. De band wordt aangevoerd door de charismatische Marco Borsatan, die de dames immer in liefdevolle aanbidding gadeslaan. Het is een prachtige cd geworden waar menig muziekliefhebber van zal watertanden. De entree is deze avond. Meer informatie dit optreden of andere optred in café 't Podium is te vinden www.podiumvenray.nl. Zondag 6 maart organisi café 't Podium het halfvasten! met namen als Beppie Kraft, Fi Theunisz en Erwin vaan 't Mer koor belooft dit een groots ft te worden, kaarten hiervoor; te verkrijgen bij 't Podium enl ties Venray. Zondag 13 maart organisee Podium in samenwerking ijj Plein 27 in de sporthal in Mi hees Tribute2Rock. Een eel toon aan een aantal groothet uit de rockgeschiedenis. onder andere een eerbetoon Kiss en Iron Maiden. Bij het ee toon aan Iron Maiden maak oorspronkelijke zanger van Maiden voor de gelegenheid uit van de band. Meer informatie hierover is te vinden op www.podium ray.nl. len 0 Colle deze te kt sent< Maar graai input kom, gelet deba uw n Boekrecensie in Peel en Maas Lost Soul's Point heet het hoogste punt van de door weer en wind geteisterde klif fen in het kustplaatsje Sho- resby. In 1871 heeft Alexan der Walpole's dochter zich hier naar beneden gestort, waarna hij zichzelf in zijn grote huis heeft opgesloten en het in brand heeft gesto ken. Het is precies op deze plek dat de angsten en verwachtingen van vier heel verschillende mensen met elkaar vervlochten raken. Het lot brengt er een architect, een filmmaakster en twee tieners samen. Liefdesleven laat zien hoe deze vier mensen met zichzelf en hun verleden in het reine komen en aan een nieuwe toekomst bouwen. Josie Lloyd en Emlyn Rees zijn getrouwd en wonen met hun twee dochtertjes in Londen. Vanaf het eerste boek dat zij samen schreven werden al hun romans zonder bestsellers. Met ren zij wederom een om bij weg te smelten. Liefdeslevens is te boekhandel Van den Prijs: 12,50 euro.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 16