Norbert Poels gaat de strijd aan met de prof wiel renners Groen licht voor speeltuin Swolgen Evenementencentrum MEC timmert aan de weg Meerlo-Wanssum In de file voor de maya-indianen Programma Wereldfestival bekend Rabobank steunt SOS Meerlo- Wanssum Service rubriek Huldiging collectanten lalt PEEL EN MAAS Donderdag 24 februari 2005 - Pagina 11 Sportman uit Meerlo-Wanssum klaar voor het grote werk I De 21- jarige amateurwiel- I renner Norbert Poels staat I zondag aan de startlijn temid den van de wielerprofs tijdens de internationale wielerklas- llsieker Kuurne-Brussel-Kuume. Het is de eerste keer dat hij de i strijd aanbindt gaat met grote I namen als Bettini, Boonen, Van Petegem, Knaven en Van i Heeswijk. i/ling, Poels rijdt dit jaar bij de nieuwe continentale ploeg van oud-wiel renner Jacques Hanegraaf en Daan Luyks. De ploeg rijdt in een opval lend oranje-blauw-wit tenue onder de naam Fondas-Imabo-Doorisol en wordt geleid door ploegleider Cees de Brouwer. Afgelopen weekend werd deze ploeg in het Mekka van de Brabantse wieler sport St. Willebrord voorgesteld aan de Nederlandse pers. De ploeg bestaat uit veertien amateur renners die gerechtigd zijn om aan grote professionele klassiekers mee te doen. Voor Poels is het de eerste confrontatie met de profs, "Het is voor mij weer een nieuwe uitdaging in mijn loopbaan. Het is een stap voorwaarts op weg naar mijn uiteindelijke doel: profwiel renner woden", vertelt de Blitters- wijckse sporter. Norbert Poels kijkt tevreden terug op het afgelo pen seizoen. Zo klasseerde hij zich als vierde tijdens de klassieker Ardense pijl en werd hij derde in het algemeen klassement van de Ronde van Mallorca. Bovendien werd hij Limburgs kampioen tijd rijden in Heythuijsen. Eind vorig jaar werd Poels benaderd door Daan Luyks of hij in zijn ploeg wilde gaan koersen. Poels had daar meteen wel oren naar, vooral ook omdat deze nieuwe ploeg enkele internationale klassiekers gaat rijden en hij regelmatig aan de start verschijnt in België, Frank rijk, Turkije en Spanje met grote amateurs en profs. "Daar kan ik mij meten met de grote jongens en weet ik precies waar ik sta in mijn ontwikkeling", zegt hij. De jonge sporter uit de gemeen te Meerlo-Wanssum studeert ook nog aan de Johan Cruijff Universi ty in Amsterdam. Hij is daar derde jaars commerciële economiestu dent en loopt thans stage in Sittard bij het Olympisch Steunpunt Lim burg. Dit steunpunt begeleidt Lim burgse topsporters. "De stage geeft me ook nog voldoende gele genheid om te kunnen trainen. Want als je op dit niveau vooraan wilt meefietsen moet er dagelijks worden getraind", zegt Poels, die vlak voor dit gesprek met week blad Peel en Maas vijf uur op zijn fiets zat. Om genoeg kilometers te hebben afgelegd, gaat hij regelma tig in de wintermaanden op eigen kosten in Spanje een week trai nen. Zondag begint hij aan het grote werk en de komende weken volgen nog een groot aantal belangrijke wedstrijden zoals op 16 maart de Nokere Koers (Bel gië), 20 maart de Grote Prijs Rudy Dhaenens, 23 maart Dwars door Vlaanderen, 27 maart Brabantse Pijl en 2 april Hel van het Mergel land. Peel en Maas zal regelmatig berichten over de verrichtingen Norbert Poels in zijn nieuwe outfit, klaar voor bet nieuwe seizoen van deze sportman uit Blitterswij- ck. Stichting D'n Speulbongerd kan aan de slag ÏDe jeugd in Swolgen heeft recht op een speeltuin. Ondanks dat door de aanleg van de speelplek aan de Jan van Swolgenstraat/Broekhui- ^zerweg twee dure bouwplek- ifken verloren gaan en het j speelterrein aan een drukke j doorgangsweg komt te liggen, j zette de gemeenteraad maan- dagavond het licht op groen. e gemeente Meerlo-Wanssum Izal de stichting die zich bezig- Ihoudt met aanleg en beheer, ■niet vragen om het speelter- Irein te verhuizen als er in de j toekomst een betere plek in het dorp vrijkomt. Al enige jaren is er voor de f jeugd van Swolgen geen speelter- I rein meer. Waar alle andere dor- I pen in de gemeente één groot r speelterrein kregen, bleef Swol- I gen verstoken van zo'n voorzie- I ning. Jarenlang kwam het er niet I van omdat buurtbewoners protes- I teerden tegen verschillende loca- I ties. Ook de beoogde locatie op de hoek van de Jan van Swolgen- Istraat/Broekhuizerweg leek aan hankelijk niet in beeld, omdat de gemeente de grond had bestemd Ivoor nieuwbouw. Üiteindelijk ver anderde de gemeente van mening F en werd besloten dat het terrein een jaar lang zou worden gereser veerd, zodat inwoners van het dorp initiatieven voor een speel tuin konden ontwikkelen. En dat gebeurde, door de vrijwilligers van de stichting D'n Speulbon gerd, die inmiddels al een keuze heeft gemaakt voor de leverancier van de toestellen en een driedi mensionale tekening van het speelterrein klaar heeft liggen. RAADSBESLUIT Maar het was nog even wachten op het definitieve besluit van de gemeenteraad van Meerlo-Wans sum. De stichting vraagt de gemeente namelijk geld voor de aankoop van speeltoestellen en wil ook graag dat Meerlo-Wans sum helpt bij het egaliseren van de grond, gras inzaaien, een hek plaatsen, bankjes neerzetten en een fietsenstalling plaatsen. Daar naast probeert de stichting via fondsenwerving, eigen werkzaam heid en (sponsor)acties aan het benodigde geld te komen. De aan- legkosten zijn door de stichting bepaald op ruim 66.900 euro. Van de gemeente ontvangt ze 18.000 euro, zelf wil de stichting ruim 12.000 euro bijeen brengen. De raadsleden gingen maandag avond unaniem akkoord met een subsidie van maximaal 18.151 euro, al zetten met name CDA, GP'94 en WD vraagtekens bij de gekozen locatie. De geplande plek ligt namelijk niet centraal in het dorp en de Jan van Swolgenstraat is een drukke doorgangsweg voor vrachtwagens van transportbedrijf Ambrosius. Niet echt veilig voor kinderen en daarbij: twee dure bouwplaatsen gaan verloren. Maar omdat Swolgen al zo lang wacht op een eigen speelterrein en er momenteel geen betere locatie op gemeentegrond te vinden is, stem den de partijen toch in met het voorstel. "We kunnen nier anders. Ook Swolgen heeft recht op een speelterrein, maar het gaat niet van harte. Twee bouwkavels gaan verloren, het gaat om een groot bedrag", vatte Bert Cremers (WD) de discussie kernachtig samen. Jan Arts (CDA) vroeg zich af of er al nagedacht was over de aanleg van verkeersremmers op de drukke weg. Dat bleek niet het geval te zijn. "Het is moeilijk om verkeers remmers op de Jan van Swolgen straat aan te leggen. Er moet een bedrijf ontsloten worden en we moeten ook rekening houden met de belangen van dat bedrijf', ant woordde wethouder Derikx (CDA). Marcel de Groot (PvdA) vond echter dat de veiligheid van de kinderen voorop moet staan. "Als de PvdA moet kiezen tussen het belangen van het bedrijf of de belangen van de kinderen, dan willen wij die van het bedrijf min der zwaar laten wegen." VERPLAATSBAARHEID Ook besloten de partijen de stichting niet op te zadelen met de eis dat ze verplaatsbare toestellen moet aanschaffen, zodat de speel tuin verhuisd kan worden al zich in de toekomst een tjetere locatie aandient die minder bouwgrond kost. Voor de stichting was ver plaatsen van het terrein onbe spreekbaar, liet woordvoerder A. Bentlage de raadsleden vooraf gaand aan de disscussie weten. De speeltuin moet nog voor de zomer klaar zijn. Er komen onder meer een schommel, een zandbak en een klimtoestel. Er komen ook toestellen voor kinderen in alle leeftijden en er is door de stich ting ook gedacht aan gehandicap te kinderen. Het pad door de speeltuin is breed genoeg voor een rolstoeler, driewieler of kin derwagen en de glijbaan wordt extra breed. Bij de keuze voor de toestellen heeft de stichting zich laten leiden door tekeningen die door de kinderen in het dorp zijn gemaakt. [Complex weer uitgebreid met drie hectare terrein 24 met de hooi n de dit Manege Megelsprong in de buurtschap Megelsum in Meer lo en het daarbij behorende evenemententerrein heeft zich de afgelopen jaren steeds meer ontwikkeld tot een centrum waar naast kleine en grotere ruitersportmanifestaties ook andere grotere evenementen worden gehouden. Onlangs is weer drie hectare grond aange kocht waardoor het evenemen tenterrein ruim tien hectare groot is. Het is om die reden dat de Stich ting Tot Bevordering van de Ruiter sport, de eigenaresse van manege Megelsprong, in samenspraak met enkele partners, met ingang van dit jaar het complex een nieuwe alge menere naam heeft gegeven. Voor taan heet het complex aan de Megelsum in Meerlo: Megelsprong Evenementen Centrum Meerlo, kortweg MEC Meerlo. "Deze naam komt meer overeen met de vele activiteiten die in de manege en het buitenterrein wor den gehouden", motiveert voorzit terjan Janssen van de Stichting Tot Bevordering van de Ruitersport in Meerlo-Wanssum. Omdat te illus treren memoreert hij vele evene menten die de afgelopen jaren zijn gehouden buiten de ruitersport Zoals de derdewereldfestivals van SOS meerlo-Wanssum, motorweek enden, oldtimers weekenden, muziekfeesten, locatie voor filmop names, shows en demonstraties. "De naam MEC Meerlo zal spoedig iii de regio bekend zijn als hét eve nementencentrum bij uitstek", aldus Janssen. MEC Meerlo bestaat uit een grote manege met kantine en tien hectare buitenterrein, voor al grasterreinen gelegen temidden van beplantingen, en voldoende ruimte voor parkeerplaatsen. Onlangs heeft de stichting nog ruim drie hectare grond aange kocht waardoor het aaneengeslo ten evenemententerrein compleet is. Het MEC Meerlo ligt in de buurt schap Meerlo tussen Meerlo, Blit- terswijck en Swolgen. Marijn Poels uit Swolgen heeft voor het MEC een logo ontworpen. STROOMVERSNELLING Voor de organiserende organisa ties die op het evenemententerrein een manifestatie houden is het gemakkelijk om gebruik te maken van de nieuwe naam. Bovendien kunnen ze gebruikmaken van de MEC Meerlo verwijzingsborden en hoeven niet alle organisaties steeds opnieuw verwijzingsborden te maken. Het idee om manege Megel sprong en de buitenterrein een nieuwe naam te geven kwam in een stroomversnelling nadat bekend werd dat in juni en juli van dit jaar op het complex gedurende vier weekenden een groot aantal activiteiten plaatsvindt. Zo wordt .in het weekend van 10/12 juni een groot ruiterfestival gehouden door Ruiterclub Rijdt met Beleid en het weekend daarna een groot pony concours van Ruiterclub Rijdt met Beleid. Vrijdag 24 juni wordt in de manege het jaarlijkse muziektoer- nooi van de fanfares uit de gemeen te Meerlo-Wanssum, MEWA-toer- nooi, gehouden en zondag 26 juni vindt het Wereldfestival 2005 van de Stichting Ontwikkelingssamen werking plaats. Van woensdag 29 juni tot en met zondag 3 juli zijn er muziekfeesten bij gelegenheid van het 115-jarig jubileum van fanfare Eendracht Meerlo en op vrijdag 1 juli een popfestival van Jongeren centrum Merlin i.s.m. de fanfare. De organiserende verenigingen gaan ervan uit dat het evenemen tencomplex MEC Meerlo spoedig een begrip is in Noord-Limburg. Nadere informatie over MEC Meerlo of de ruiterevenementen bij Jan Janssen mobiel 06- 53842161. Info over fanfare Een dracht Meerlo: Noud Janssen, 0478697270. Info over het SOS- wereldfestival Meerlo-Wanssum: Désireé Driessenaar tel:04786090400 f Of gST v| Dat de interesse voor de indianencultuur en in het bij zonder voor de maya's groot is werd afgelopen zondag bewe zen in Meerlo. Daar organi seerde de Stichting Ontwikke lingssamenwerking Meerlo-Wanssum een lezing over de maya-voorspellingen. De lezing werd verzorgd door Swolgenaar Wiek Lenssen, idealist en flimmaker. Jonge rencentrum Merlin, waar de lezing plaatsvond, was te klein voor de enorme toeloop. Meer dan honderdvijftig men sen stonden hutje mutje in de soos te luisteren naar het verhaal van Lenssen en enkele tientallen mensen moesten huiswaarts keren omdat er geen plaats was. De enorme toeloop was ook zichtbaar buiten de soos waar links en rechts van de weg tiental len auto's stonden geparkeerd. "Het is natuurlijk jammer dat men sen omgekeerd zijn vanwege de grote toeloop", meldt SOS-voorzit- ter René Poels. "We hadden op heel wat mensen gerekend, maar zoveel echt niet." Tijdens de lezing onthulde de SOS-voorzitter dat zijn stichting de grote droom van Wiek Lenssen mede wil gaan realiseren. Lenssen wil zijn 36mm bioscoopfilm The Year Zero graag in de openlucht bij volle maand vertonen op een groot bioscoop doek. Als er financiers gevonden worden, willen Lenssen en SOS de 85 minuten durende documen taire vertonen in de buurt van Megelsprong Evenementen Cen trum te Meerlo. Zoals bekend was Lenssen enkele jaren geleden aan wezig bij een grote bijenkomst in de Amazone van Colombia. Daar waren vierhonderd stamhoofden, medicijnmannen- en vrouwen bij een die hun visie gaven over de toekomst. Lenssen kreeg de nadrukkelijke boodschap om het verhaal van de indianen naar bui ten te brengen. De lezing in Meer lo was tegelijk de opmaat van het Wereldfestival dat op zondag 26 juni plaatsvindt in Meerlo. Het thema daarvan is kinderen en indianen. Na afloop van de door veel mensen bezochte lezing van Wiek Lenssen over de maya indianen, heeft SOS Meerlo- Wanssum zondagmiddag 20 februari het programma van het komende Wereldfestival bekendgemaakt. Dit evene ment voor het hele gezin vindt plaats op 26 juni bij het Meer lo Evenementen Centrum en heeft als thema kinderen en indianen. De vijf fanfares en zes koren van de dorpen in Meerlo-Wans sum openen de manifestatie door gezamenlijk op te treden in een mammoetorkest en -koor. Daar naast zullen onder andere een Mexicaanse en een Chileense indianengroep het podium betre den, evenals de dansgroep Star- dancers uit Meerlo. Een demon stratie van de vecht-/danssport Capoeira, een optreden van een swingende percussiegroep met danseressen en een rap-act door kinderen maken de dag afwisse lend en boeiend. En uit West-Afri- ka komt een groep die aan waan zinnige lichaampercussie doet. Bovendien is er Chileense en Bra ziliaanse kunst te bezichtigen. Op het buitenterrein zal het zeker knallen. Zo wordt er een kanon afgevuurd, rodeorijders verzorgen een show, er komen parachutespringers uit de lucht vallen, er is een tango-demonstra tie en een smederij voor Paasei- landbeelden. Er worden heuse tipi's gebouwd waarin en bij tal van indianenworkshops worden gehouden. De handboogschutterij van Tienray verzorgt een demon stratie en de Meerlopers zullen op een reuzenbord hun schaakkun sten laten zien. Voor kinderen zijn er speciale activiteiten zoals het opbouwen van een tipi, speren maken, zonnedans, grimeren, haren vlechten en een wedstrijd totempaal bouwen. Het zijn slechts enkele voorbeelden, want de activiteiten zijn eigenlijk te veel om op te noemen. Op de multiculturele markt staat een enorme variëteit aan kra men. Stichtingen geven informa tie over hun projecten, maar er worden ook veel spullen ver kocht: van schilderijen tot kle ding, van Chileense wijn tot hobby-artikelen. De markt is open voor handelaren en particulieren en er is nog plaats. Wie belang stelling heeft om op de markt een kraam te bemannen, kan 's avonds bellen met SOS, tel: 0478-690400. Inmiddels is de publiciteit rond het evenement in alle hevigheid losgebarsten. Er is een folder ver krijgbaar bij de VW en op tal van andere locaties. Uiteraard is infor matie ook op te vragen bij SOS Meerlo-Wanssum. En in Meerlo wordt binnenkort een oude betonnen abri in fleurige kleuren opgeschilderd als promotie van het festival. De Rabobank Venray Meer lo-Wanssum toont zich altijd zeer betrokken bij activitei ten die uit een lokaal initia tief zijn ontstaan. Zo ook bij de activiteiten van SOS Meer lo-Wanssum. Het Wereldfesti val dat op 26 juni in en bij het Megelsprong Evenementen Centrum in Meerlo plaats vindt, ontvangt niet alleen geldelijke steun, maar ook de promotie krijgt via de Rabo bank een steuntje in de rug. Het Wereldfestival, dat in het teken staat van kinderen en indianen, is georganiseerd door de Stichting Ontwikkelingssa menwerking Meerlo-Wanssum. Het is tevens de afsluiting van het project voor het kinderte huis Hogar Esperanza in Chili dat drie jaar heeft geduurd. De Rabobank heeft haar steun toegezegd middels een financië le bijdrage voor de organisatie van het Wereldfestival. Boven dien besteedt de bank aandacht aan dit festival in haar ledenblad Bankblad van juni. Hierin wordt een bon afgedrukt waarmee leden een euro korting krijgen op de entree voor het festival. Ook op de radio krijgt het Wereldfestival de nodige aan dacht. In het programma Bank- Breed bij Omroep Venray krijgt SOS Meerlo-Wanssum de ruimte om haar verhaal te vertellen. René Poels, voorzitter van SOS Meerlo-Wanssum: "Ons verhaal gaat over het overwinnen van moeilijke omstandigheden in Chili, maar ook over hoop voor kinderen die nu een toekomst wordt geboden. Het Wereldfesti val wordt bovendien een spekta keldag voor het hele gezin! Wij zijn blij dat de Rabobank ons de mogelijkheid geeft om zoveel mogelijk mensen daarvoor warm te maken." De Rabobank en SOS Meerlo-Wanssum hebben in het verleden al vaker met succes samengewerkt-. Zo zijn op het Indonesische eiland Sulawesi enkele boerencoöperaties gestart met steun vanuit Meerlo- Wanssum en financiële onder steuning van Rabobank Founda tion. Dankzij deze coöperaties hebben nu ruim 2.000 boeren een inkomen De Nederlandse Hartstich ting zet donderdagavond in sport- en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo 28 collec tanten in het zonnetje. De col lectanten zetten zich al jaren op vrijwillige basis in voor de stichting. Aanvang: 19.30 uur. Tijdens de feestelijke bijeen komst verzorgt een voorlicht ster van de Nederlandse Hart stichting een presentatie (met kennisquiz en proeverij) over voeding. Ook wethouder Leo Beterams heeft toegezegd deze avond bij te wonen. Sinds haar oprichting in 1964 is de Nederlandse Hartstichting actief betrokken bij tal van ontwik kelingen op het gebied van de bestrijding van hart- en vaatziek ten. In veel gevallen ook heeft de Hartstichting aan de wieg gestaan van vernieuwingen ter verbetering van de patiëntenzorg. De Neder landse Hartstichting bestrijdt hart en vaatziekten. Zij subsidieert een groot deel van het wetenschappe lijk onderzoek naar hart- en vaat ziekten in Nederland. Zij geeft voorlichting over een gezonde leefstijl en initieert verbeteringen in de gezondheidszorg. Daarnaast steunt de Hartstichting patiënten verenigingen-, De Hartstichting kan dit werk uitsluitend doen dankzij giften van de Nederlandse bevol king en de inzet van vrijwilligers. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478- 522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- j net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- 1 zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening. Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsy- straat21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2. 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 -12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 11