Pater Moeskroen n gouden komedie inventieve relatiekomedie ir> n de Vinex-wijk Kunst Cultuur Yvonne Smeulers en Sander Sittig in het Theehuis Concert in De Lochting Vang me als ik val Drumbandtreffen in Oirlo Voorstelling Oewieë! bijna uitverkocht Halfvastenbal in 't Podium 'Oude' kinderkleding in De Locht Muzikaal festijn in Oostrum Johan in Gryphus Tribute Night in Jera'70 EN MAAS Donderdag 17 februari 2005 - Pagina 11 'rogramma Schouwburg Venray: [Schouwburg Venray draait per op volle toeren. De iziekliefhebbers kunnen jze week wederom hun hart fhalen in de Venrayse cul- rtempel. Laïs en Pater :skroen staan deze week p de planken van de schouw- urg. Maar ook de toneellief- ebber komt aan zijn trekken 1et de komedie The Odd >uple, met Peter Lusse in de (pfdrol. lts staat voor wereldmuziek Vlaanderen en is in de louwburg te zien op dinsdag februari. Aanvang 20.00 uur. it hun Frans- en Nederlandstali- vocale harmonieën en donkere iten over geweld, pijn, erotiek doodgaan, hebben de dames cces in ei8en land' maar 00^ ratie 'er de 8rens- Artiesten als nmylou Harris en Sting zijn zeer charmeerd van het trio en ook d P l eel ie 0 le^kr, n de betoverende stemmen van ditrunn Bauweraerts, Annelies Bro- Ie ns en Nathalie Delcroix, weet al teriai '8er dat tr'° prachtige Wei ïziek maakt. Laïs heeft in het orbije decennium afdoende on(j wezen dat folk ook actueel en cykanzijn. vHet trio uit Kalmthout werpt in :h op als een verrassende scha- tussen de Middeleeuwen en mteveenentwintigste eeuw. Met t jjj m gloedvolle, meerstemmige jeren blijken geïnteresseerd. pee| ie ooit zijn oren heeft gelaafd menzang wisten de drie zelfs izikale zwaargewichten als ^an d imylou Harris, Sting, Daniel jjjk v nois, I Muvrini en David Eugene (Sixteen Horsepower) t complimentjes te verleiden. inda( In zes jaar tijd is Laïs uitge- oeid van een ietwat onzeker a jj pella-trio tot een opwindende 'lin :t, Op Winterfolk 1999 werden Pwej regelmatig weggeblazen door idril, toen begeleidingsgroep n het drietal. Nu worden Anne ke t( s, Jorunn en Nathalie gerugge- :und door een schare topmuzi- ,a| nten. Zelf komen ze erg n fzeker over, gepokt en gema ld door de honderden concer- woei in binnen- en buitenland gedurende de afgelopen jaren. PATER MOESKROEN Pater Moeskroen staat op woensdag 23 februari (aanvang 20.00 uur) op de planken van de schouwburg. Na de succesvolle programma's Diddelidee! en Sprookjes, die overal in het land juichende recensies en volle zalen kregen, deze keer het zeemans- avontuur. Het programma Zee, het verhaal dat zes muzikale heren ons vertellen, gaat over afscheid, vrijheid, heimwee en thuiskomst. Pater Moeskroen voelt zich al jaren als een vis in het water thuis in het theater en zal met het altijd aanwezige vak manschap, het spelplezier en de bijzondere mix van poëzie en humor voor een onvergetelijke avond zorgen. Pater Moeskroen is een forma tie die per album meer van haar muzikale kwaliteiten prijsgeeft. Zo ook op het fascinerende Z^E. De door Ierse en Schotse folk geïnspireerde groep uit Amers foort is misschien wel de muzi kaalste band van Nederland. Pater Laïs, wereldmuziek uit Vlaanderen. Foto: artiestenbureau Pinkpop Moeskroen is een gezelschap dat niet alleen met het grote arsenaal aan instrumenten weet te ontroe ren, de heren zijn ook tekstueel enorm gegroeid sinds de door braak begin jaren negentig. Toen werd het Nederlandse volk ver blijd met dat supermelige liedje. En wie bij Pater Moeskroen nog altijd denkt aan Roodkapje, moet maar snel wakker worden uit zijn véél te lange winterslaap. Pater Moeskroen: beste band van Nederland. NEIL SIMON De gouden komedie van Neil Simon, The Odd Couple, laat de bezoekers lachen, gieren en brul len op vrijdag 25 februari in de schouwburg. Aanvang 20.00 uur. Peter Lusse samen met Cees Geel, Annick Boer, Rian Gerritsen, Her man Bolten,Victor Bottenbley en Bas Heerkens. Toen de populaire Amerikaanse acteur Walter Mat- thau voor het eerst het toneelstuk The Odd Couple van Neil Simon onder ogen kreeg, zei hij tegen zijn vrouw: 'dit stuk is ontzettend geestig. Er is bijna geen zin waar je niet hartelijk om moet lachen. Als acteur hoef ik het alleen maar voor te lezen'. Walter Matthau maakte samen met de al even legendarische Jack Lemmon van The Odd Couple een onvergete lijk succes. Het stuk heeft als uitgangspunt twee mannen die bij hun vrouw weg zijn en die besluiten voor het gemak te gaan samenwonen. De één is keurig en burgerlijk, de ander uiterst slordig en humeurig. Hun gedwongen relatie vormt de spiegel van hun zojuist vervlogen huwelijk, met alle bizarre en hila rische ontwikkelingen die daar bij horen. Een heerlijke uitdaging voor een komisch talent als Peter Lusse samen met Cees Geel, Annick Boer, Rian Gerritsen, Her man Bolten,Victor Bottenbley en Bas Heerkens.Voor informatie over deze en andere theatervoor stellingen kijk ook op de site www.schouwburgvenray. nl ookpppy Hour in Schouwburg Venray (door Debby Koehorst) In een studio op een afgele- a hen industrieterrein in Burg^nsterdam repeteren vier en y :teurs intensief voor een ieroi neelstuk. De omgeving doet et vermoeden wat zich bin- emet 'n in het gebouw allemaal speelt. Er wordt hard werkt aan Happy Hour, een en kfneelstuk dat een aanrader de toneelwereld belooft te orden. Vanaf januari is het kom neelstuk in heel Nederland ersv bekijken, van Baarn tot bij Idenzaal en alles wat daar ente. ssen ligt. De voorstelling ippy Hour met de succesvol- Kiki Classen, Hans Corne- isen, Mariska van Kolck en irt Oomen is te zien in :houwburg Venray op zater- ig 12 maart. Aanvang 20.00 ïr. ri 20 :rs a De acteurs in Happy Hour zijn le stinkenden: Hans Comelissen, Kiki yenr assen, Mariska van Kolck en ockc rt Oomen. Ook de auteur is tusstn befaamde toneelschrijver: illy Russel, die eerder al Shirley peut üentine schreef. Annemarie endo Ster heeft Happy Hour naar het 16 tderlands vertaald. Niet alleen U 1 tekst is Nederlands, ook de set- 6 >g is naar ons land verplaatst. 0), h speelt het zich af in een Vinex- 3ol ijk. Cornelissen heeft Oster als ij bas ïrtaalster voorgesteld. „Ze is en Uedig thuis in de toneelwereld )ol i kan goed schrijven", zegt hij. fkosi e acteurs hoeven dan ook niets veranderen aan de tekst van ster. „Het speelt prettig", aldus rmuli lassen. febi De originele titel van het stuk is peul te for the Road. Russel laat in 1. jn toneelstuk de keerzijde zien als lift het veilig uitgestippelde onro 'en van een stel en hun buren, esclu iris Cornelissen speelt Jeroen, d vanman van Kim (Classen). Hij roep ordt veertig en geeft een feest- De gasten laten op zich wach- i maar Fred (Oomen) en Viola Vein 30 Kolck) zijn er wel. De sfeer het feestje wordt explosief 0t mdat Jeroen zich nogal verstikt elzali >elt door het leven in de Vinex- Ijk. Hij heeft last van een midli- bor i crisis. Hij verlangt terug naar mis, i jn avontuurlijke tijd, zo'n twin- bepife jaar geleden. Het plot waar het ichtii uk naar toewerkt, belooft ver- ivonk 'ssend te worden, 1 'Cornelissen is erg te spreken Schouwburg Venray beleeft zijn Happy Hour. Foto: Roy Beusker over het toneelstuk. „Het is een relatiekomedie en een heel inven tief verhaal. Het heeft scherpe kanten, kluchtige elementen, switches die heel snel gaan - zowel bij de personages als in het verhaal - en bovendien is het zeer vermakeüjk; hilarisch zelfs. Voor veel toneelbezoekers zal het her kenbaar zijn; de midlifecrisis en de Vinex-wijk bijvoorbeeld." Classen knikt instemmend. „Het gaat over de ideeën die je had toen je jong was, maar waar je nu geen tijd meer voor hebt. Dat benauwende gevoel kun je overal en altijd hebben. E>it stuk speelt zich toevalüg af in een Vinex-wijk, maar het kan overal gebeuren," Comelissen en Classen hebben al vijf keer eerder samengespeeld in stukken. „Tijdens Zeg 'ns AAA bijvoorbeeld. Dat toneelstuk trok een heel ander publiek dan ande re voorstellingen. De schouw burgdirecteuren zeiden allemaal dat ze vijftig procent van de bezoekers nog nooit eerder had den gezien. Het was een tv- publiek. Misschien dat ze door Zeg 'ns AAA vaker naar toneel gaan, dat zou leuk zijn",' zegt Cor nelissen. „Ik denk dat Happy Hour voor iedereen geschikt is. Liefhebbers van tragikomedie komen sowieso aan hun trekken. Zelfs twintigers zouden dit leuk vinden. Of leerlingen die voor het vak CKV naar het theater moeten. Het is namelijk zeer vermakelijk en daarom ook geschikt voor hen. Als ze mij als scholier naar Gijsbrecht van Aemstel hadden gestuurd, had ik er ook niets aan gevonden. Je moet ze iets onder houdends laten zien, dan leren ze toneel zeker waarderen." CKV-leerlingen willen nog wel eens een voorstelling verstoren door duidelijk hun mening te ver kondigen. „Nou, wij zijn niet zo bang voor een beetje lawaai hoor", zegt Classen. „We zijn wel wat gewend. Ooit speelden we in een zaal waar een vleermuis rond vloog." Cornelissen knikt. „Wat lacht dat publiek toch hard, dacht ik. Zo grappig ben ik niet. Het kwam door de vleermuis." Happy Hour wordt tachtig keer opgevoerd in Nederland. Corne lissen: „We gaan heel Nederland door met de bus. Alhoewel, Kiki is de treinspecialist." Classen knikt. „Ik ga overal met de trein naartoe. Ik woon in Arn hem, dus ben vaak nog eerder thuis dan de rest die naar Amster dam moet. We spelen immers in heel Nederland. Heel soms heb ik wel eens vertraging met de trein en dan bel ik smekend met de crew of ze me op kunnen halen met de bus." De twee acteurs komen in heel Nederland met hun voorstellin gen. „Het zijn lange dagen, vooral als je twee dagen achtereen ergens optreedt. Dan logeer in de betreffende plaats en heb je de tweede dag veel tijd voor de voorbereiding. Om vijf uur wil je dan best aan het bier, maar dat kan niet. Er moet immers worden gespeeld",' besluit Classen. Verve lend vinden ze dat zeker niet; de twee hebben zin in hun Happy Hour. In gemeenschapshuis De Linde in Oirlo vindt op zon dagmorgen 20 februari een drumbandtreffen plaats. De deelnemende verenigingen komen uit Arcen, Vortum- Mullem en Oirlo. De muziek verenigingen brengen een afwisselend muziekprogram ma op de planken. De Koninklijke Harmonie Arcen staat net als de drumband van Ons Genoegen Oirlo onder leiding van instructeur Hans Simons uit Well. Als laatste treedt op het slagwerkensemble van muziekvereniging Sint Cornelius uit Vortum-Mullem onder leiding van instructeur Frank van Wely. Het programma begint om 11.00 uur en duurt tot circa 12.30 uur. Het concert vindt plaats in gemeenschapshuis De Linde, Hoofdstraat 34 te Oirlo. De entree is gratis. Over een paar weken is het zover. Dan zal de groep Oewieë! uit Venray drie voorstellingen op de planken brengen van de Ven rayse schouwburg. De eerste twee voorstellingen waren in een mum van tijd uitverkocht. Daar om is besloten een extra derde voorstelling te spelen, en wel op zondagmiddag 3 april, aanvang 14.30 uur. De verkoop van de kaarten voor deze voorstelling loopt zeer voorspoedig. Op dit moment zijn er nog circa honderd kaarten te koop voor deze eenmalige voor stelling. Wilt u er bij zijn op 3 april, zorg dan dat u snel kaarten koopt aan de kassa van schouw burg in Venray. U kunt ook online kaarten bestellen via www.schouwburg- venray.nl ofwww.oewiee.nl Op zondag 6 maart 2005 houdt café 't Podium in navolging van het precarnavalsfeest Het Nakse Dakramefestival nu ook een Half vastenbal. Over de programme ring van het Halfvastenbal wordt niet geheimzinnig gedaan. Met grote namen uit het Limburgse vastelaovesleven als Erwin vaan 't Merretkoor, Frans Theunisz en Beppie Kraft kent de eerste editie van het bal een absolute topbezet- ting. Naast deze artiesten treden ook Jan Strik, Wej Drej (bekend van o.a. Höf de Glazer in de locht) en een aantal Venrayse vastelao- vesartiesten in het café op. Kaarten voor het Halfvastenbal in café 't Podium zijn te verkrijgen bij café 't Podium (0478-581143) en Frieties Venray. Meer informatie over het Half vastenbal en andere evenementen in Café 't Podium is te vinden op www.podiumvenray.nl. Als verlengstuk van de exposi tie 'Van Baker tot Bewaarschool' vindt op zondag 20 februari in museum de Locht in Melderslo een show van kinderkleding uit grootmoeders tijd plaats. Echte kinderkleding was er vroeger eigenlijk niet. Kinderen gingen min of meer gekleed als volwasse nen en de jongsten moesten de kleding van oudere broers en zus sen dragen. De show wordt opge luisterd door het kinderkoor uit Hegelsom. Zondagmiddag is in het museum ook de stoelenmatter aan het werk. Het museum is geo pend op dinsdag, donderdag en zondag van 14.00-17.00 uur (www.delocht.nl). De Oostrumse harmonie zet op zaterdag 12 maart in 't Alle- manscafé een muzikale avond op touw: Oostrums Aege Böj- jum Live. Een in het leven geroepen 'artiestenbureau' is enke le maanden geleden op zoek gegaan in het Oostrumse en wist inmiddels al meer dan twintig artiesten te vinden die tijdens dit muzikale festijn optreden. Aanvang: 20.30 uur. Deze artiesten kruipen in de huid van hun favoriete, Nederlandsta lige artiest en zetten onder begeleiding van een schitterend orkest hun beste beentje voor. Onder meer Marco Borsato en Willeke Alber- ti staan op de planken. Entreekaartjes voor deze avond gaan in de voorverkoop op zondag 20 februari tussen 12.00 uur en 14.00 uur in het Allemanscafé en kos ten 5 euro per stuk.. Aan de kassa kost een kaartje 6 euro per stuk. Zondag 20 februari Het maandelijkse concert op de zondagmiddag in het Venrayse Theehuis in het Odapark wordt zondag 20 februari verzorgd door violis te Yvonne Smeulers en pianist Sander Sittig. Het concert begint om 15:30 uur. De musici van zondagmidag vormen al enige jaren een belang wekkend en succesvol duo. Ze worden geprezen om hun natuur lijke en vloeiende samenspel tot in de lastigste stukken toe. Tem peramentvol, dynamisch, teder waar dat door de muziek wordt gevraagd. In het Italiaanse Gub- bio won het duo het kamermu ziekconcours in 2004. Het duo maakte reeds verschillende cd's met muziek van o.a. Beethoven, Schumann, Grieg en Ravel. In de serie 2004 - 2005 die in het Theehuis worden voorname lijk componisten voorgesteld die afkomstig zijn of waren uit de lan den die zich in 2004 hebben kun nen aansluiten bij de Europese Unie. Waarmee niet gezegd is dat het alleen gaat om muziek van tamelijk onbekende meesters of componisten van eigen tijd: Yvonne Smeulers en Sander Sittig hebben een programma voorbe reid met muziek van Dvorak, Mar- tinu, Janacek, Szymanovski, Cho pin en Bartók. Yvonne Smeulers is een oud- leerlinge van Herman Krebbers Ze volgde na haar studie in Amsterdam masterclasses bij beroemde violisten als Igor Oistrakh, Ilya Grubert en Ida Haendel. Tijdens haar studie won ze het Prinses Christina Concours en het Internationaal Vioolcon cours Herman Krebbers. Yvonne Smeulers bespeelt een viool uit 1712 van de Italiaanse bouwer Carlo Giuseppe Testore, haar ter beschikking gesteld door de Hochschule Musik und Theater te Zürich waar zij ook woont. Sander Sittig is actief als solist zoals in het Concertgebouw in Amsterdam als op belangrijke podia in het buitenland. Maar ook als kamermusicus heeft hij zich grote faam verworven; hij geeft concerten met o.a. de violis ten Liza Ferschtman en Berent Korfker. Deze concerten voerden hem naar Londen, Tel Aviv, Oslo, Zürich en vele plaatsen in en bui ten Nederland. Sander Sittig kreeg zijn opleiding bij Jan Wijn aan het Conservatorium van Amsterdam. Daarna won hij beur zen om zijn studie af te ronden bij Eugene Indjic (Parijs) en Naum Grubert (Amsterdam). Verder volgde hij masterclasses bij Mena- hem Pressler, Charles Rosen en Youri Egorov. Hij won prijzen op de pianoconcoursen van Palm Beach, Rome, Epinal en Eindho ven en werd voor kamermuziek onderscheiden in Gubbio en Rot terdam. Informatie, kaarten ad 16 euro (incl. pauzeconsumptie) en abon nementen zijn verkrijgbaar bij concertorganisatie Fred H. Reni- rie op 0478 582472 of per e-mail fredh.renirie.co@wxs.nl of bij de ingang van het Theehuis voor aanvang van het concert. Het Odapark ligt aan de Merse- loseweg in Venray, schuin tegen over het ziekenhuis Viecuri. Er is daar ruime P-gelegenheid. Volgende concerten: 20 maart 15:30 uur: Aura Classi- ca speelt op historische instru menten klaviertrio's uit de klassie ke tijd 17 april: 15:30 uur: pianorecital door David Kuyken In jongerencentrum Gryp hus in Vierlingsbeek vindt op zondag 20 februari een concert plaats van Johan. In het voor programma speelt de regiona le band King Of My Own. Johan was en is de naam van de band die blijft veranderen én ver bazen. Na wederom een gekke periode is Johan terug, met weer een pak briljante popsongs, een rockende outfit en de power die bij goeie pop hoort. Wat dat aan gaat verandert de band rond zan ger/gitarist Jacco de Greeuw niet. Wel qua samenstelling. Zo werd er afscheid genomen van een gouwe ouwe slagwerker en een toetsen man en trad drummer Jeroen Kle- ijn (ex-Daryll-Ann) in. Waardoor Johan vandaag de dag als kwartet door het leven gaat. In het voor programma van Johan speelt de uit de regio Boxmeer afkomstige band King Of My Own. Het vijftal met als stralend middelpunt zan geres Trude den Burger bestaat inmiddels zo'n vier jaar en maakt progressieve rock. Gryphus is geo pend vanaf 17.00 uur. De entree bedraagt 7,50 euro. Meer informa tie over dit concert is te vinden op internet www.gryphus.nl. OJC Jera' 70 in Ysselsteyn houdt zaterdag een Tribute Night. Deze avond staat helemaal in het teken van de bands Pearl Jam en Rage against the Machine. De eerste band, Once, is afkomstig uit Box meer en speelt nummers van de band Pearl Jam. Nummers zoals Alive, Jeremy, Given to fly en Rear- viewmirror klinken de muzieklief hebbers ongetwijfeld bekend in de oren. De tweede band die optreedt is Ratcom. Deze band uit Deume staat garant voor een zeer energieke, dampende, explosieve Rage Against The Machine-set. De bandleden beschikken over een ruime podiumervaring, opgedaan in bands als The Ex-Presidents, Stoosh, Agitator, Chronic Noise. De deuren van de Jera gaan om 20.00 uur open en de entree voor het concert bedraagt 5 euro. Meer info zie www.jera70.nl Op zondag 20 februari van 11.30 uur tot 13.30 uur verzor gen vier musici onder de naam POVA een zondagochtendcon cert in galerie De Lochting in Venray. POVA wordt gevormd door Otine van Erp (accordion, zang), Petra Groeneveld (viool, gitaar, zang), Laurens v/d Berg (gitaar, percussie, zang) en Jos Welbers (contrabas, percussie, zang). POVA is een semiprofes- sionele band met een breed repertoire. De muziek van het kwartet schikt zich het beste onder de benaming wereldmu ziek. Het repertoire bestaat onder meer uit klezmer, zigeu- nermuziek, Balkanmuziek, Mexi caanse volksmuziek, Franse afro- flainenco, country en Ierse folk. POVA is een orkest met akoesti sche instrumenten. Maar de leden kunnen ook met elektroni sche versterking spelen. Onlangs waren ze te horen bij de opening van de lopende expositie in gale rie De Lochting. De toegangs prijs is 8 euro inclusief kop kof fie). Reserveren is wenselijk: Galerie De Lochting, Laagheidse- weg 16 Venray. Tel: 0478 - 585173. Email: lochting@wishmail.net Boekrecensie in Peel en Maas Holly Krauss leidt een opwindend leven. Ze is jong en succesvol, heeft privé alles goed voor elkaar en wordt aanbeden en bewonderd door iedereen die ze tegenkomt. Maar dat is één kant van Holly. De andere Holly is los bandig en wild, zoekt regelma tig de verkeerde mensen op en belandt vaak in riskante situaties. Wanneer de roekeloze uitspat tingen elkaar steeds sneller opvol gen en Holly's wilde kant de over hand neemt, dreigt ze de controle over haar leven te verliezen. Ze vermoedt dat ze gestalkt wordt, ze wordt bedreigd door iemand die eist dat ze haar schulden aflost - op elke hoek van de straat loert het gevaar en het geduld van Hol ly's geliefde en vrienden begint op te raken. Is het Holly's eigen schuld? Is zij paranoïde of zijn haar angsten reëel? En als ze niet meer op haar eigen intuïtie kan vertrouwen, wie is er dan om haar te vangen als ze valt? Achter de naam Nicci French gaat het Britse schrijversechtpaar Nicci Gerard en Sean French schuil. Dit wereldberoemde duo schreef in totaal acht thrillers en twee korte verhalen met opvallen de literaire kwaliteiten, boeiende personages en spanning tot de laatste pagina. Met hun boeken beheersen zij al jaren de toptien- lijsten. Dit boek is te koop in boekhan del Van den Munckhof in Venray. Prijs: 19-95 euro.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 11