Onvoldoende ventilatie in veel horecazaken Concert levert 1200 euro op Lionsdub stopt met veiling Controle brandveilig gebruik horeca Duurzamer materiaal langs wegkanten WinterSale Gemeentelijke publicaties wekelijks in eel en Maas De Rooyse Wissel breidt uit met 24 plaatsen "Baatbelasting voor promotie centrum" PEEL EN MAAS Intaketeam voor initiatieven Wilt u zich legitimeren? Rabobank Venray Meerlo-Wanssum Gewonden PEEL EN MAAS t VU\nieX iiC w Monturen FüiLL EJM MAAS Donderdag 20 januari 2005 - Pagina 5 Paging Driejaarlijkse controle door gemeente blijkt nodig In twintig van de vijftig gecontroleerde horecazaken in Venray blijkt het ventilatie- systeem niet in orde te zijn. Vooral de luchtverversingsca- paciteit is vaak onvoldoende. Dat blijkt uit de jaarlijkse con trole van de gemeente en de politie. Ook in 2004 werden vijftig horecabedrijven aan een inspec- I' tie onderworpen. Zo komt iedere horecagelegenheid in de gemeen te Venray één keer in de drie jaar aan de beurt. De controle richt zicht op naleving van de vergun ningen voor drank en horeca, apv- exploitatie, terras en speelauto maten. Bij negen bedrijven is extra gelet op de brandveiligheid omdat zij niet verplicht zijn te beschik ken over een gebruiksvergunning. Zeven van de negen horecazaken waren niet geheel brandveilig. Het controleteam maakte opmer kingen over het ophangen van de brandblussers, defecte noodver lichting, het ontbreken van picto gramstickers en het jaarlijks laten keuren van de blusmiddelen. Bij veertig procent van de hore cazaken twijfelt de gemeente over het ventilatiesysteem. Volgens de Drank- en horecawet moet de mechanische ventilatie-inrichting rechtstreeks in verbinding staan met de buitenlucht en het moet over voldoende luchtverversings capaciteit beschikken. Bijkomend probleem is dat de gemeente niet over de juiste meetapparatuur beschikte om de ventilatiecapaci- teit juist te berekenen. Inmiddels is een meter aangeschaft die vanaf dit jaar bij de controles kan wor den ingezet. Bij zes bedrijven bleken de toi letten niet rechtstreeks toeganke lijk te zijn vanuit de horecalokali- teit en vier ondernemers moeten de elektriciteitsvoorziening verbe teren. Dit betreft vooral het ver wijderen van loshangende con tactdozen en kroonsteentjes. In twee zaken stonden meer speelautomaten dan volgens de Wet op de kansspelen is toege staan. En bij vier bedrijven bleek de opstelling van de terrassen niet overeen te komen met de vers trekte vergunning. Een ander probleem is de vele wisselingen in horecaland van eigenaar, rechtsvorm of leidingge vende. Daardoor zijn de vergun ningen vaak niet meer actueel of zelfs helemaal niet meer geldig. Ook komt het vaak voor dat na verbouwingen de omschrijving van de oppervlakte niet meer vol doet. De gemeente wil daarom door gaan met de driejaarlijkse contro le van ieder horecabedrijf. Zodat het vergunningenbestand up-to- date blijft en de opgespoorde gebreken tijdig in orde kunnen worden gemaakt. Na de controle van 2004 moesten twaalf nieuwe vergunningen worden verleend volgens de Drank- en horecawet. t benefietconcert voor Azië in café De Evenaar in Venray heeft onlangs 1200 euro opgeleverd. Voor het benefietconcert traden diverse bands geheel belangeloos voor het goede doel op: Nothing Less, MOM, Harry the Rest, Vagebond en Blues U Hate To Lose. Tussen de optredens door draaide Wim Baltussen de plaatjes aan elkaar en verzorgde Bas v.d Meigaarden de hele dag het geluid. Het idee voor dit concert kwam van Mart en Jos Faessen die ook de hele dag aanwezig waren samen met gastheer Wim Sijbers om de stand van de opbrengst te kunnen volgen. Uiteindelijk zijn er 172 betalende bezoekers geweest wat neerkomt op 860 euro. Daarbij komt nog de inhoud van de pul op de bar (127 euro), samen 987 euro. Dit wordt aangevuld tot 1200 euro met de mededeling dat het loon van het personeel van die dag nog overgemaakt wordt. Het was een zeer gezellige geslaagde dag met dank aan de bands, het publiek, het personeel en de gebroeders Faessen Op de foto Wim Sijbers, de broers Mart en Jos Faessen en Ellen van Kempen, die zeer tevreden zijn over de opbrengst het benefietconcert voor Azië Vanaf donderdag 24 febru- iri publiceert de gemeente enray elke week redactione- informatie voor de burgers. !e koopt hiervoor wekelijks 'igen pagina's in de Peel en laas in. Hierin kunnen de turgers dan niet alleen de ifficiële bekendmakingen, laar ook meer informatie ver de plannen van de emeente lezen. Op de eigen agina's informeert de emeente haar burgers regel- aatig, uitgebreid en actueel, zij (eerder) kunnen eageren op de plannen van Ie gemeente. In 2005 implementeert de emeente de nieuwe huisstijl. Dit 'as een goede aanleiding om de vee externe communicatiemid- elen gemeentekrantBurgers bij Tijden rubriek Bekendmakingen gemeente enrayv in de Peel en Maas kri- sch te beschouwen en er een erandering in door te voeren, ledio november 2004 besloot et college vanaf 2005 het exter- e communicatiemiddel gemeen tekrant 'Burgers bij de Tijd' op te heffen. De informatie die de gemeente altijd daarin publiceer de, publiceert ze voortaan in het weekblad. Zodoende is het voor de burgers duidelijk in welk medium de gemeente haar infor matie publiceert. De gemeente Venray is van mening dat het weekblad Peel en Maas voldoende burgers van Venray bereikt. Bovendien stelt de gemeente-elke week haar eigen pagina's beschikbaar bij de publieksbalie in het gemeente huis. Ook biedt het blad goede mogelijkheden om wekelijks actueel te zijn. Om voor de burger duidelijk te maken dat de gemeente de afzen der is, besteedt ze extra aandacht aan de herkenbaarheid van de pagina's. De gemeentepagina's krijgen een vaste verschijning en omvang, op een vaste, onder scheidende plek in een eigen huisstijl met steunkleur. Ook hanteert de gemeente voor de eigen pagina's een vaste, consequent doorgevoerde,' lay out en heeft ze zelf de hoofdre dactie hierover. Elke week koopt de gemeente twee pagina's en in de vakantieperioden één pagina. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Binnenkort duidelijkheid over nieuw initiatief Lionsclub Venray heeft na 15 succesvolle jaren besloten te stoppen met de kunst- en curiosaveiling. Met 15 jaar vei len is voor de Lionsclub een natuurlijk moment aangeko men om naar een nieuwe uit daging te zoeken. Die is inmid dels gevonden in een nieuw initiatief. Om zich daarop vol ledig te kunnen richten, heeft de serviceclub besloten om met ingang van dit jaar te stop pen met de jaarlijkse veiling. Deze veiling vond ieder jaar in maart plaats in het Raayland College en kon op een ruime belangstelling van publiek en sponsoren rekenen. Vele bedrij ven en instellingen werkten belan- genloos mee aan dit initiatief van de Lionsclub, waarbij de opbrengst van de veiling geheel bestemd was voor diverse goede doelen. In al die jaren is via deze veiling een totaalopbrengst van 161.000 euro gerealiseerd, waar mee veel projecten - nationaal en internationaal - ondersteund kon den worden. Al met al kan van een groot succes gesproken worden! Het nieuwe initiatief zal volgens Albert Pelser van de Lionsclub weer "een happening van formaat zijn". Wat dit precies inhoudt, wil hij nog niet kwijt maar ook bij het nieuwe initiatief staat het realise ren van opbrengsten voor het goede doel, lokaal of "in de wereld", centraal. Inmiddels zijn de leden van club gestart met de voorbereidingen. Later dit jaar zal de Lionsclub met meer nieuws over het nieuwe project naar buiten treden. Tbs-kliniek de Rooyse Wissel in Oostrum gaat uitbreiden met 24 plaatsen voor tbs-patiënten. De uitbreiding is nodig, omdat de wachtlijst voor tbs- patiënten in Nederland onveranderd lang blijft. Er bestaat in Nederland een wachtlijst van meer dan 150 tbs- patiënten. Zij wachten op een behandelplaats in een van de tbs- klinieken. Vorig jaar ging er daar om een brief van het Ministerie van Justitie naar alle inrichtingen, met de vraag aan deze inrichtin gen of zij kans zien om uit te brei den. De Rooyse Wissel heeft hier positief op geantwoord en daarop van het ministerie het bericht gekregen dat de Rooyse Wissel 24 extra behandelplaatsen krijgt. Het gaat om twintig plaatsen binnen de hekken en vier resocialisatie- De gemeente Venray heeft een intaketeam in het leven geroepen dat alle nieuwe initiatieven en projecten die bij de gemeente worden ingediend, gaat beoordelen. Het intaketeam beoordeelt via een bepaal de methodiek en puntenwaardering of het project kansrijk is en of het wel of niet door de gemeente kan worden uitgevoerd of ondersteund. Binnen een termijn van zeven weken brengt het intaketeam een advies uit aan het college van B en W. Zij heeft de verantwoordelijkheid om te beslissen of het initiatief of project door de gemeente wordt uitge voerd of ondersteund. Vanaf het moment dat het college heeft inge stemd met het oppakken van een initiatief pakt de gemeente het pro jectmatig op en betrekt ze de initiatiefnemer actief bij de realisatie ervan. plaatsen. De uitbreiding voor de Rooyse Wissel geldt voor de duur van zes jaar. Na deze zes jaar gaat bekeken worden of de extra plaat sen, gezien het aantal tbs-patiën ten op dat moment, nog steeds nodig zijn. Om de nieuwe behan delplaatsen mogelijk te maken zal nieuwbouw worden gepleegd achterop het terrein van de Rooyse Wissel, maar binnen de hekken van de kliniek. De nieuw bouw zal in januari 2007 gereed zijn. Deze vraag kan gesteld worden als u bij onze bank binnenkomt. Wij begrijpen dat dat soms vreemd kan zijn, zeker als u al jarenlang klant bent bij onze bank. De Europese en Nederlandse wetgeving is op het gebied van identificatie/legitima tie steeds verder aangescherpt. Er zijn steeds meer regels bij gekomen waaraan ook wij ons moeten houden. Met name het witwassen van geld en fraude met rekening- gebruik zijn aanleiding voor aanscherping van de regels. De Nederlandsche Bank schrijft banken een aantal te nemen maatregelen voor. Een van de maatregelen is identificatie van de klant. Daarom kan het voorkomen dat u gevraagd wordt een geldig legitimatiebewijs te tonen bij bepaalde transacties. U kunt zich namelijk wel voorstellen dat onze medewerkers niet alle klanten persoonlijk kennen. Uiteraard is dit ook voor uw eigen veiligheid tegen fraude. Verder dienen we van elke klant een kopie van het legitimatiebewijs te bewaren. Geldige legitimatiebewijzen zijn: Paspoort, Rijbewijs en Nederlandse Identiteitskaart Wij vragen uw medewerking bij naleving van de regels. De gemeente Venray contro leert de horecabedrijven vanaf medio januari een maand lang op brandveiligheid. Doel van deze actie is het creëren van een veilige omgeving tijdens het uitgaan met de carnavals dagen en het alert houden van de ondernemer. Dit is in aanloop naar carnaval de eerste handhaving thema- maand van de gemeente Venray. In haar handhavingprogramma 2005 heeft de gemeente de hand having themamaanden geïntrodu ceerd. Ze houdt zeven vooraf aan gekondigde handhavingacties die ongeveer een maand duren en tel kens een ander thema bevatten. Tijdens het carnaval heeft de horeca te maken met meer bezoe kers dan gebruikelijk en ontstaan er vaak afwijkende situaties in de inrichting zoals het aanbrengen van versieringen en afwijkende opstellingen van meubilair. In enkele gevallen wordt de horeca gelegenheid uitgebreid met een tent. Een goede reden voor de gemeente om extra aandacht te besteden aan het brandveilig gebruik. In de weken voorafgaan de aan carnaval controleert de gemeente een groot aantal hore cabedrijven in Venray en zijn kerkdorpen op de gebruiksvoor schriften uit de gebruiksvergun ning. Daarnaast worden ook een aantal kleinere horecagelegenhe den, die geen gebruiksvergunning bezitten, gecontroleerd. Verder controleert de gemeente de feest tenten, voor het in gebruik nemen, op de eisen voor brand veilig gebruik. Ook controleren de handhavers van de gemeente Venray de horecagelegenheden in Meerlo-Wanssum, in verband met de samenwerking tussen Venray en Meerlo-Wanssum op het gebied van brandweerzorg. Alle controles zullen plaatsvinden op een onaangekondigd tijdstip. Na afloop van de themamaand maakt de gemeente de resultaten van de actie bekend. De gemeente Venray gaat vanaf dit jaar het onderhoud van wegkanten in het buiten gebied uitvoeren met gebro ken asfalt. De besparing die hiermee wordt gerealiseerd zet de gemeente in om het ver lagen van de bermen in het buitengebied structureel uit te voeren. Hierdoor kan er circa 10.000,00 bezuinigd worden op de aanleg van grasbetonste- Wegkanten werden verhard met twee soorten materiaal, gras- betontegels en het halfverhar- dingsmateriaal stol. Langs wegen in het buitengebied is geëxperi menteerd met alternatieve verhar dingsmaterialen. De conclusie van de experimenten is dat gebroken asfalt, ten opzichte van stol, de beste ervaringen op levert. Door de toepassing van gebroken asfalt Venray Centraal wil lastenverdeling voor ondernemers Het bestuur van Venray Centraal gaat met de gemeente Venray en de politiek praten over de invoering van een soort baatbelasting voor ondernemers in het centrum. De opbrengst hiervan zou geoormerkt moeten worden voor promotionele activitei ten. Venray Centraal is een vereni ging van ondernemers uit het cen trum van Venray. Daarbij gaat het niet alleen om winkeliers maar ook om horecaondernemers en dienstverleners. Venray Centraal neemt bij activiteiten in het cen trum vaak het voortouw. Slechts zo'n 65 ondernemers uit het cen trum zijn ook daadwerkelijk lid van Venray Centraal. De financië le basis om activiteiten te organi seren is daardoor erg smal. De ondernemers die geen lid zijn pro fiteren echter net zo hard mee van de promotionele activiteiten. 'Waar we naar toe willen is een vaste financieringsbron die door alle ondernemers wordt gecreëerd. We kunnen de onder nemers niet dwingen om lid te worden van Venray Centraal. Dus moeten we naar een andere manier kijken om activiteiten in het centrum te kunnen organise ren", stelt Jan Vinkenvleugel, voorzitter van Venray Centraal. Vinkenvleugel probeert daarom draagvlak te krijgen bij politiek en gemeente. "Ik heb dit dinsdag voorgesteld tijdens een bijeen komst van centrumondernemers. Iedereen vond een soort baatbe lasting de beste optie. Elke onder nemer betaalt dan een evenredig Bij de drie aanrijdingen op de A-73 ter hoogte van Grubbenvorst waren dinsdagmorgen in totaal elf auto's betrokken. Twee automobilis ten zijn met nekklachten naar het ziekenhuis gebracht. Het gaat om een 30-jarige automobiliste uit Leunen en een 33-jarige automobiliste uit Venray. Op de rijbaan richting Venlo botsten rond 8.15 uur drie auto's op elkaar. Enkele tientallen meters achter deze drie auto's schrok een automobilist van de aanrijding. Deze remde af en daardoor botsten weer vijf auto's op elkaar. In de file die na deze twee aanrijdingen ont stond, botsten nog eens drie auto's op elkaar. De oorzaak is vermoede lijk onvoldoende afstand houden bij slecht weer. bedrag. Dit geld kan dan worden gebruikt voor promotieactivitei ten, maar ook voor het onder houd en de afschrijving van de nieuwe feestverlichting in het centrum." Vinkenvleugel is van mening dat door een dergelijke constructie elke ondernemer evenredig bijdraagt aan de promo tie van het centrum. "Voorwaarde is wel dat dit potje tot in lengte van jaren dezelfde bestemming krijgt en niet voor iets anders aan gewend gaat worden." e-mail: redactie© vandenmunckhof.nl treedt er een besparing op op het onderhoud van wegkanten. De besparing wordt ingezet om het verlagen van de bermen in het buitengebied structureel uit te voeren. Het verlagen van de bermen is de laatste jaren in geringe mate uitgevoerd. Voor een belangrijk deel door het ontbreken van onvoldoende financiële middelen Het nadeel van te hoog gelegen bermen is slechte waterafvoer; er blijft water op de weg staan, hier door treedt er op termijn schade aan het wegdek op. Door de besparing kan het verlagen van de bermen vanaf 2005 structureel uitgevoerd worden. Hierdoor wordt er op lange termijn voorko men dat er extra kosten ontstaan aan het wegonderhoud en dat de kwaliteit van de bermen en de veiligheid voor de weggebruiker toeneemt. Naast het toepassen van halfver harding in de bermen wordt er op intensief bereden stukken grasbe- tonstenen aangelegd. Door het toepassen van gebroken asfalt kunnen er minder grasbetonste- nen aangelegd worden, dit levert een besparing op van circa 10.000 euro. De aanleg van min der grasbetonstenen brengt de veiligheid van weggebruikers niet in gevaar. Daarnaast heeft de gemeente besloten om vanaf 2005, in het buitengebied, distelbestrijding toe te passen. De gemeente komt hiermee aan de wens van het Venrayse afdelingsbestuur van de Limburgse Land- en Tuinbouw Bond tegemoet. Door de mecha nische bestrijding tijdens de inspectierondes van het buitenge bied uit te voeren, zijn er nauwe lijks extra middelen mee gemoeid. tot 50% korting OPTIEK VERHOEVEfl Grotestraat 48 Venray, Tel. 0478-582409 Zuinig zijn op wat je ziet

Peel en Maas | 2005 | | pagina 5