Kermis Venray 2005: vernieuwing en nostalgie In beeld voor beeldenboek Gemeente schakelt Maessen in voor acquisitie bedrijventerrein Maessen koopt bedrijventerrein De Hulst II op EEN GOED BEGIN IS HET HALVE GELD... GSM-fraude Leefbaarheid Wasosz DE GEHELE COLLECTIE (MAN VROUW) VOOR DE HELFT VAN DE PRIJS MAN WOMAN Leraar met de dood bedreigd Milieucontrole bij afvalcontainers H PEEL EN MAAS Donderdag 20 januari 2005 - Pagina 3 De gemeente Venray heeft de afgelopen maanden weer volop aan de kermis 2005 gewerkt. Dit jaar heeft de gemeente weer enkele toppers kunnen bemachtigen: de River Rafting een in 2004 nieuw uit gebrachte wildwaterbaan, de Scream, het Boobytraphotel en de Extreme, een lucht- schommel die in Venray uitge roepen is tot de mooiste attractie van 2004. De Venrayse kermis vindt plaats van vrijdag 5 tot en met woensdag 10 augustus 2005. De in totaal ongeveer 52 attrac ties voor de Venrayse centrum- kermis 2005 worden evenals voorgaande jaren geplaatst op de volgende locaties: Henseniusplein, Schouwburgplein, Grote Markt, Raadhuisstraat tussen de Hofstraat en de Stationsweg cn het Raadhuisplein tussen de Grote kerk en het gemeentehuis. De Grote Markt wordt dit jaar totaal anders ingericht. Op dit plein komt een snelheidsmolen, de Technodance, samen met een trampoline en uiteraard het kik kerspel. Op het traditionele kin derhoekje op het Raadhuisplein komt een miniscooter, de babyf- lug, een nostalgische bootjesmo len en het kiddy-wheel. Naast de nostalgische bootjesmolen keert er nog een stukje nostalgie terug; op het Raadhuisplein komt een rupsbaan en voor café Hulsman komt weer de Turbo Polyp. Over de gehele kermis zullen naast de vele vermaak- en kinderzaken, sfeervolle terrasjes, diverse eetza- ken, balspelen, behendigheids- en gokzaken verspreid staan. Zoals gebruikelijk vindt maandag middag van 12.00 tot 16.00 uur de kennismarkt weer plaats op de Julianasingel. Kortom, genoeg volksvermaak voor jong en oud. Twee jaar geleden is een pro motiecommissie opgericht waar in vertegenwoordigers van hore ca, kermisexploitanten en gemeente zitting hebben. Op dit moment is deze commissie druk bezig invulling te geven aan het promotieprogramma tijdens de kermis. In ieder geval zorgt com missie ervoor dat er een afwisse lend programma komt met voor elk wat wils. Net als voorgaande jaren wordt er voor de kinderen een kindermiddag georganiseerd. En door het enorme succes van de kermisloterij wordt de verlo ting ook in 2005 weer gehouden. De kermis 2004 was wederom een groot succes. Jaarlijks wor den er ruim 1000 kermissen in Nederland gehouden. De kermis Venray behoorde bij de zeven genomineerde gemeen ten voor de BOVAK Kermisstad 2004. Bovendien scoorde kermis Venray een 53e plaats in de top- 100 van de landelijke ReSpons Evenementenmonitor en een 9e plaats bij het onderdeel kermis sen. Deze lijst is gebaseerd op het aantal bezoekers en media aan dacht. PACHIRA Deze plant staat graag op een lichte plaats en houdt van veel water. Hoogte 125 cm, potmaat0 Z1 cm. Tuincentrum Overvecht vindt u o.a. in: Boxmeer - Provincialetveg 5 (A77 - afslaq 1) Beuningen - Claudiuslaan 60 (A73 - afslag 1, Shoppingpark De Heuve) moondog 31 januoii zijn wij gesloten wegens inventarisatie Alle kunstschatten op de foto Vftlfï&V1 ,Vi 0O661V JU De Stichting Behoud en Restauratie van Beeldenschat Petrus' Banden Kerk Venray werkt momenteel samen met het bedrijf Pictures Publishers aan de uitgave van een foto boek over de kunstschatten van de Grote Kerk. Het boek, dat eind dit jaar moet verschij nen, zal ruim 200 foto's bevat ten van de 94 beelden en ande re kunstobjecten die de Grote Kerk rijk is. Uitgever en oud-Venraynaar Frans Jansen werkt momenteel aan de voorbereidingen van het boek. Samen met fotograaf Hans Werther zal hij ruim zestien dagen in Venray actief zijn met het foto graferen van alle kunstwerken. "Daarbij fotograferen we niet alleen de kunstwerken, maar maken we ook veel detailfoto's om de schoonheid van de beelden extra te' accentueren", vertelt Jansen, die tegenwoordig in Wijk en Aalburg woont. Jansen is gespecialiseerd in het uitgeven van fotoboeken. Veelal gaat het daarbij om kunstboeken, al dan niet in opdracht van musea. Frans Jansen woonde tot zijn 27e in Venray en was o.a. vormgever bij het Dagblad voor Noord-Limburg. Naast het boek over de kunst schatten van de Grote Kerk werkt hij momenteel ook aan een boek over de geschiedenis van de Golden Earring. "Toen ik zo'n zes jaar geleden in Venray was en een bezoek bracht aan de Grote Kerk, verbaasde het mij dat deze kerk zoveel kunst schatten heeft. In Nederland heeft de Grote Kerk de grootste collec tie beelden uit de 15e en 16e eeuw. Sterker nog, in heel Europa zijn er volgens de experts slechts twee kerken met een vergelijkba re collectie." Toen al liep de uitge ver met het idee rond om de beel den in een boek te vereeuwigen. "Er zijn toen contacten geweest met de gemeente maar de plannen eindigden toen op een dood spoor." Via Venraynaar Rien van de Brand kwam Jansen uiteindelijk in contact met de Stichting Behoud en Restauratie van Beeldenschat Petrus' Banden Kerk Venray. Uitgever en Stichting gaan nu samen dit boek uitbrengen. "Met deze uitgave willen we de Venrayse beeldenschat bekender maken bij een breder publiek. Veel mensen in Venray kennen de beelden. Veel ook niet. Buiten Venray mag men gerust weten dat we hier de grootste beeldenschat in Nederland hebben", vertelt Jan Poels, voorzitter van de stichting. Volgens Poels wordt het een boek met schitterende foto's en enkel ondersteunende teksten. "Hiervoor willen we alles uit de kast halen." Daarom hebben ze het zuidportaal van de kerk inge richt als fotostudio en zijn Frans en Hans volop bezig met het vast leggen van de kunstschatten. Daarnaast zullen ook tal van foto's van het interieur in het boek opge nomen worden. "Binnenkort gaan twee beelden voor restauratie naar het atelier in Maastricht. Ook daar zullen foto's gemaakt worden om te laten zien op welke wijze beelden daar gerestaureerd wor den." Maessen Bedrijven heeft bijna het gehele bedrijventer rein De Hulst H opgekocht. Het gaat in totaal om 20,5 hec tare waarmee een verkoop som gemoeid is van bijna 7,2 miljoen euro. Businesspark De Hulst II is ongeveer 26 hectare groot. Het bedrijf Stienstra had in de noord oosthoek, tegenover het NS-sta- tion, al vier hectare in bezit. Dit perceel is bestemd als kantorenlo catie. Daarnaast komt de Leunse discotheek De Steeg naar het bedrijventerrein. Alle overige industriegrond valt nu in handen van Maessen: 9,6 hectare is door de gemeente al verkocht aan de Venrayse ondernemer die een optie heeft op de resterende 10,9 hectare. Hieronder valt ook de strook van zes hectare langs de A73 waar 3W Vastgoed tevergeefs gepro beerd heeft winkelboulevard Xenter op te richten. Vanwege de economische teruggang blies de Maastrichtse projectontwikkelaar de plannen af en gaf de zichtloca- tie terug aan de gemeente die met eerv flink probleem, vooral finan- «JlWif werd £<o»<jverkoop op;h<jt prwitfepWr De politie waarschuwt voor mogelijke fraude door (mobiele) telefoonnummers. Daarbij wor den ondernemers benaderd door de firma NBS (Nationale Bezorg Service) met een dubieuze bood schap. Het bedrijf verzendt een fax waarin staat dat een chauffeur aan de deur is geweest om een pakket af te leveren. Er was ech ter niemand aanwezig. Gezien de afmeting van dat pakket wil men graag een afspraak maken en wordt de ondernemer gevraagd een bepaald nummer te bellen en daarbij een code in te toetsen. In alle gevallen moet dezelfde code (6002 88) met de gsm worden ingetoetst. Het is op dit moment onduidelijk welke gevolgen dit kan hebben. De politie adviseert u dringend hier niet op in te gaan. businesspark wilde maar niet vlot ten. Rogier Krebbekx, directeur van Maessen Bedrijven, laat weten dat de plannen voor een woonboule vard definitief van de baan zijn. Er komen ook geen andere bedrijven die gericht zijn op consumenten verkoop. Wel streeft Maessen naar een 'bijzondere invulling' van het meest prominente perceel. Businesspark De Hulst II is bedoeld voor hoogwaardige bedrijvigheid. Krebbekx zegt dat hij in onderhandeling is met drie serieuze gegadigden. Maessen richt zich momenteel met zijn acquisitie vooral op de Aziatische markt. Het Venrayse bedrijf is met name actief in Japan. Zuid-Korea en China. Om wat voor soort ondernemingen het gaat, kan Krebbekx nog niet zeggen. Wel geeft de Maessen-directeur aan dat de vooruitzichten goed zijn. Vervolg voorpagina 'Het komt nooit meer goed' "De fout die ik steeds heb gemaakt is dat ik te veel voor de partij gesjouwd heb. Eerst voor de PvdA en later voor mijn fractie. Ik heb te weinig aan mezelf en aan mijn gezin gedacht." In maart 2006 neemt de nu 73- jarige politicus na bijna een kwart eeuw afscheid als raadslid. Al laat hij de mogelijkheid open dat frac tie Van de Vorle toch nog aan de verkiezingen meedoet. Gezien de goede uitslag van maart 2002. heeft de lokale fractie recht op lijstnummer twee, direct na het CDA. "De beginselen en het partij programma staan overeind. Ér zijn mensen die het van me willen overnemen. Nee, ik word zeker geen lijsttrekker meer. Als ik al op de lijst ga staan dan is het op een onverkiesbare plaats." Eind dit jaar zal hij de knoop doorhakken. "Het hangt er ook vanaf of de SP in Venray meedoet. Want als de SP met een lijst komt dan zijn wij eigenlijk overbodig Want er moeten ook niet te veel partijen komen. Zes zijn er al genoeg." Vervolg voorpagina Ze was erg onder de indruk en gaf aan een symposium te organi seren over deze zorg. Dit symposi um vindt plaats op 14 februari in Wolow en'Jos Nauts is uitgeno digd een presentatie te houden." WARMTE Riny Hahn verheugt zich op het bezoek in februari. "Ik ga altijd graag naar Wasosz. Het is niet alleen een mooi land, maar er wonen inmiddels ook vrienden van me. Sommigen beschouw ik inmiddels zelfs bijna als familie De mensen zijn ontzettend gast vrij, daar sta ik altijd weer van te kijken. Ik heb bewondering voor die mensen. Het gevoel dat die mensen mij geven is misschien wel meer dan wat wij ze als stich ting bieden." Expertise en internationaal netwerk ontbreken op gemeentehuis Eigenlijk doet Maessen Bedrijven al jarenlang niet anders. Bijna alle grote buiten landse ondernemingen (zoals Herbalife, Geodis/Vitesse, Flextronics Logistics, Nippon Express) die zich de laatste jaren in Venray hebben geves tigd kwamen door bemidde ling van het Venrayse bedrijf. Eigenaar Harry Maessen en directeur Rogier Krebbekx staan aan de basis van de eco nomische motor van Venray. Ter illustratie: van de 31,5 hec tare industriegrond die de gemeente in de afgelopen twee jaar verkocht, werd 30,6 hecta re afgenomen door Maessen en 0,9 hectare ging naar ande re bedrijven. Geheel belangeloos trok Maessen Bedrijven al deze onder nemingen naar Venray. Daar komt nu verandering in. Het college wil het Venrayse bedrijf actief gaan betrekken in de acquisitie van nieuwe ondernemingen. Tegen betaling welteverstaan. De gemeente trekt hier maximaal 230.000 euro per jaar voor uit. Een hogere bijdrage is op grond van de Europese regelgeving niet -toegestaan. De gemeente geeft toe dat het zelf niet in staat is,ondernemingen naar Venray te halen. De kennis, capaciteit en vooral een interna tionaal netwerk ontbreken op het gemeentehuis. Het kost ook teveel tijérgeld en energie om dit op te bouwen. Er is weliswaar jaarlijks een budget beschikbaar voor communicatie, promotie en acquisitie, maar dit levert in de praktijk weinig resultaten op. Ambtenaren komen niet verder dan het promoten van de aantrek kelijke vestigingsfactoren van Venray door middel van adverten ties, brochures en beursbezoeken. De beide accountmanagers zijn vooral bezig om geïnteresseerde ondernemingen zo snel mogelijk door allerlei procedures te loods en. In het Sociaal Economisch Plan (SEP) van 2000 staat dat Venray streeft naar kwaliteitsverhoging van bedrijven en voorzieningen. De gemeente is vooral op zoek naar ondernemingen met een hoge toegevoegde waarde in de sectoren innovatieve industrie, logistiek ('value added logistics') en commerciële dienstverlening. Omdat Maessen Bedrijven suc cesvol is gebleken en wél over expertise plus een uitgebreid internationaal netwerk beschikt wil het college het Venrayse bedrijf voortaan inzetten voor de acquisitie. Maessen heeft de gemeente in het verleden 'verlost' van een aanzienlijke grondvoor- raad en dit omgezet in flink wat werkeelceenheid. De eemeente vergoedt Maessen 50 procent van de acquisitiekosten (reizen, ver blijf en uren). Het college bepaalt of de door Maessen aangedragen acquisitie voldoet aan de criteria uit het SEP. Bij industrie gaat het om innova tief en hoogwaardig midden- en kleinbedrijf. Dit zijn niet alleen hightech-bedrijven, maar innova tie kan ook betrekking hebben op nieuwe markten of het verbeteren van bestaande producten of pro cessen. Grootschalige productie bedrijven zijn welkom wanneer er sprake is van hoogwaardige arbeidsplaaten en een grote spin off voor bedrijven in de regio. Bij de logistiek zit Venray niet te wachten op de klassieke dozen- schuivers. 'Value added logistics' luidt het motto. De logistieke bedrijven moeten ook waarde toe voegen aan het product, zoals door assemblage of reparatie. In de zakelijke dienstverlening is de gemeente ondervertegenwoor digd. Vestiging van commerciële dienstverleners draagt bij tot de stabilisering van de lokale econo mie en een verbreding van de bedrijvigheid. Directeur Rogier Krebbekx, sinds 1998 de rechterhand van multimiljonair Harry Maessen, merkt dat de ondernemingen niet meer op de stoep staan. "Dal was in mijn beginjaren bij Maessen nog wel zo. De bedrijven stonden vaak in de rij. We hadden wat te kiezen, Maar nu zijn de rollen omgedraaid. We moeten voortaan zelf actief de ondernemingen opzoeken." Het verwijt dat Maessen krijgt is dat veel bedrijven uit de logistieke hoek komen en qua kennis en werkgelegenheid weinig zouden toevoegen. Krebbekx weer spreekt die kritiek. "We kijken wel degelijk naar bedrijven met groeipotentie en toegevoegde waarde. Nederland is nu eenmaal een distributieland. Het verwijt dat wij alleen dozenschuivers bin nenhalen is helemaal onterecht. Want ook in de logistiek is hoog waardig werk met complete pak ketten van levensbelang. Anders overleeft zo'n bedrijf niet meer. Ga maar eens kijken bij Flextronics Logistics. En qua werkgelegenheid zitten wij altijd boven de norm die de gemeente stelt." Maessen Bedrijven koopt de grond, zet er bedrijfsgebouwen neer en verhuurt die vervolgens aan de ondernemingen. Er wordt maatwerk geleverd. Maar ook komt het voor dat Maessen eerst de panden bouwt en er vervol gens een bedrijf bijzoeki. De huurcontracten zijn altijd voor bepaalde tijd. "Want zekerheid was er alleen vroeger, dat bestaat nu niet meer. Ook niet voor onze klanten." Krebbekx vindt het een logi sche stap dat de gemeente Maessen inschakelt voor de acqui sitie. "Want wij kunnen wel inves teren en risico's nemen. Dat kan een gemeente, die werkt met gemeenschapsgeld, nu eenmaal niet." De Maessen-directeur geeft aan dat hij bijna dagelijks contact heeft met de bedrijven die hij strikte voor Venray. "We zijn veel meer dan alleen huisbaas. We pro beren ze optimaal te faciliteren en in te spelen op hun wensen. Zo kweek je vertrouwen. Als een bedrijf plotseling een grote order binnenhaalt en snel extra ruimte nodig heeft, dan zorgen wij daar voor." Wat is het geheim van het succes? "Direct contact leggen op het juiste niveau is cruciaal", weet Krebbekx uit ervaring. "Als wij via ons netwerk ergens lucht van krij gen, dan komen we in actie. We verzamelen zoveel mogelijk infor matie en starten alvast het project. Zo nemen we een voorsprong op anderen. Vervolgens moeten we het bedrijf 'masseren' zodat het overtuigd raakt van ons concept." Het tandem Maessen-Krebbekx staat voor betrouwbaarheid. "Dat is onze kracht. Als het klaar moet zijn, dan is het ook op tijd klaar. Harry Maessen maakt waar wat ik ze beloof', lacht Krebbekx, die toekomst ziet in Venray. "Goede samenwerking met de gemeente is essentieel. Venrav heeft een gunstige ligging. Het is van belang dat er snel een nieuwe bedrijven terrein (De Blakt, red.) ontwik keld wordt. Van de tien contacten houd je er gemiddeld één over. Wij willen vooruit en deze contac ten tot een succes maken. We zijn nu bezig met een Japans bedrijf. Het vergt tijd. Het heeft bijvoor beeld anderhalf jaar geduurd voor dat we Nippon konden binnenha len. Onze strategie is ons netwerk verder uit te bouwen, We focus sen ons nu vooral op de groei markten in Azië. Daar liggen grote kansen, want de producten moe ten ook naar Europa worden over- gebracht." VERS BOERDERIJVLEES! Porkland Handel BV Slachtplaats Vleesgroothandel Kijk op onze website: wwwporkland.nl 5 Kg Karbonade 3,50 p/kg 5 Kg Schnitzels 3,50 p/kg 5 Kg Verse worst 3,50 p/kg 5 Kg Gehakt 3,50 p/kg 5 Kg Varkenslappen 3,50 p/kg 5 Kg Speklappen 3,50 p/kg 5 Kg Poulet 3,50 p/kg Totaal pakket €122,50 Tel. 077-3983564 U proeft het verschil PAUL BROUWER EXCLUSIEVE MODE HUGO BOSS GENTItUOMO RIVER WOODS PAUL SHARK PIERE GARDIN WILHELMINASTRAAT 2-4 VENRAY TELEFOON 0478 510943 De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een 15-jarige jongen uit Venray die op een school in Venray een onderwijzer met de dood had bedreigd. De jongen had de bedreigingen maandagmiddag geuit waarna de onderwijzer aangifte deed bij de politie. Aan het einde van de mid dag meldde de jongen zich op het politiebureau waarna hij is aange houden. Na verhoor is hij met een proces-verbaal in vrijheid gesteld. De politie heeft maandag en dinsdag bij een milieucontrole in het centrum van Venray zestien bekeuringen uitgeschreven voor het onjuist aanbieden van afval. De betrokkenen hadden hun afval gedumpt bij zogenaamde milieu- perrons. Het gaat om ondergrond se afvalcontainers die toegankelijk zijn met een pasje. De overtreders dumpten hun afval illegaal bij de containers. Na meldingen van grote puinhopen bij de milieuper rons stelde de politie in samen werking met de gemeente een onderzoek in. De overtreders krij gen een bekeuring van 50 euro en een schikkingsvoorstel van de gemeente voor de opruimingskos- ten van 45.11 euro PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 "Thrieven op aanvraag e-mail: advertentie@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18 00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws t<jt uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,95 (postcode 58..) 33,50 (overige binnenland)

Peel en Maas | 2005 | | pagina 3