Cultuui Chris Barber, carnavalsconcert en hilarische klucht Nieuwe kunstuitleen Eerbetoon aan Status Quo Reuzekluut voor Piet Deters Cursussen breakdance Tentoonstelling van agaten De Deal Expositie leerlingen Raayland College De Locht kunstencentrum jerusalem Circus Mök Snertwandeling Uitvoering Jerusalem Venray's Mannenkoor PEEL EN MAAS Kamerkoor Contrast De Bandelieren Tomorrow People Chrisko Confetti Euterpe Jonge Garde Koor PEEL EN MAAS Donderdag 20 januari 2005 - Pagina lfpjfl Programma Schouwburg Venray The Big Chris Barber Jazz band, een verrassend carna valsconcert en een hilarische klucht. In de dagen vooraf gaand en na het carnaval heeft Schouwburg Venray weer enkele aansprekende voorstel lingen op de kalender staan. The Big Chris Barber Jazzband, maandag 24 januari, aanvang 20.00 uur. Chris Barber staat al 56 jaar op de planken en dat kunnen weinigen hem nazeggen. Wat is het geheim? Allereerst is Barber natuurlijk een voortreffelijk trom bonist met een krachtige, directe toon, die je er zo uitpikt. Zelfs in New Orleans, waar ze de jazz heb ben uitgevonden, zien ze de Brit graag optreden. Daarnaast heeft Barber een goede neus voor het uitkiezen van zijn bandleden. Sinds 1954 leidt hij zijn eigen bands waarin legendarische muzi kanten als Monty Sunshine, Pat Halcox (die nog steeds meedoet) en niet te vergeten Lonnie Done- gan hun eerste muzikale schreden zetten. Een feilloos gevoel voor het juiste repertoire doet de rest. De Big Chris Barber Band speelt een programma dat geënt is op Traditional Jazz in de ruimste zin, zoals we dat van de jazzgoeroe gewend zijn: bigband-jazz, dixie land, ragtime, skiffle, soul, swing, hier en daar een nootje blues en op z'n tijd een stevig jazzrocker- tje. Vitaal en creatief, de legend arische Chris Barber blijft verras sen. Bezetting: The Big Chris Barber Band:, Chris Barber (trom bone), Bob Hunt (trombone) Pat Halcox (trompet), Mike Henry (trompet), Richard Exall (klarinet, sax, fluit), John Defferary (klari net, sax), Tony Carter (sax), And rew Kuc (banjo, gitaar), John Slaughter (gitaar), Vic Pitt (bas), Colin Miller (drums). Carnavalsconcert De Grote Ver rassing, donderdag 27 januari, aanvang 20.00 uur. Kolder, muziek en humor gaan prima samen. Lachen en veel genieten van fantastische muziek. Verras sende avond met medewerking van de Koninklijke luchtmacht en De Grote Verrassing. Jon van Eerd weer terug met een hilarische klucht, 'De tante van Charlie', zaterdag 12 februari, aanvang 20.00 uur. Jon van Eerd keert weer terug met een hilari sche klucht: De Tante van Char lie. Na het succes van de klucht Tel Uit Je Winst! wringt hij zich nu, samen met o.a. Pamela Teves (Onderweg naar Morgen) en Huib Rooymans (Meneer Harmsen in Toen was geluk heel gewoon), in allerlei bochten in één van de meest komische kluchten uit de geschiedenis. De Tante van Char lie heeft wereldwijd al een groot publiek weten te boeien. Lachsal vo's gaan als een waar mitrailleur- vuur door de zaal. In deze gloed nieuwe bewerking wordt de butler des huizes overgehaald zich als tante uit te geven. Of de butler nu wil of niet, hij moet als vrouw door het leven. Dit is aan leiding tot een reeks fantastische en hilarische gebeurtenissen. Voor Jon van Eerd weer een gou den kans om de zalen te laten schuddebuiken van de lach. De regie is in handen van Andy Daal, die afgelopen seizoen ook Zeg 'ns AAA tot een groot succes heeft weten te maken. Een avond waar bij één ding vast staat: het theater zal schudden van de lach. Vanaf begin dit jaar is het ook in Venray mogelijk om dicht bij huis kunst te lenen/huren. Galerie De Lochting, Laagheids- eweg 16 in Venray, heeft besloten om de eigen collectie die in de loop der jaren is opgebouwd niet alleen te koop aan te bieden, maar geïnteresseerden ook de gelegen heid te bieden deze kunstwerken te huren. Uitgangspunt is dat men sen een kunstwerk voor drie tot zes maanden huren, met een mogelijkheid tot verlenging. Als zij besluiten het kunstwerk aan te kopen dan wordt de reeds betaal de huur van de koopprijs afgetrok ken. Belangrijke reden voor deze nieuwe service van de galerie is het veelvuldig verzoek van bezoe kers of huren/lenen ook mogelijk is. Ondanks de mindere economi sche tijd biedt de galerie op deze manier alle mensen een mogelijk heid om van kunst te genieten. De openingstijden voor de kun stuitleen/verhuur zijn hetzelfde als voor de galerie: Zaterdag en zondag van 13 00 tot 17.00 uur en op afspraak. Op zondagmiddag 23 januari worden klokken gemaakt en gerepareerd in De Locht. Bezoe kers kunnen om advies vragen voor het geval zij zelf een klok te repareren hebben Er is ook typisch klokkenmakersgereed schap te bezichtigen Kortom: een demonstratie die klinkt als een klok. Op de bovenverdieping is een wisselexpositie ingericht "Van baker tot bewaarschool" betrekking hebbend op de eerste levensjaren aan het begin van de 20e eeuw Het museum is geopend op dinsdag, donderdag en zondag van 14.00-17.00 uur (www.delocht.nl) Kunstencentrum Jerusalem start met een aantal korte cursussen: Muziek op Schoot Voor kinderen van 0 tot 4 jaar en hun ouders Docent: Bianka Bijen/Start: eind januari 2005 Zaterdag- en donderdagochtend 10 lessen van 35 of 45 minuten Kosten: 60,- of 62,50 (afhankelijk van de leeftijd) Kleutermuziek Voor kinderen van groep 1 en 2 Docent: Bianka Bijen/Start: eind januari 2005 Maandagmiddag 15 lessen van 45 minuten Kosten: 70,- Kleuterviool Voor kinderen van groep 2 en hun ouders Docent: Sander Hendrix/Start: 26 januari 2005 Woensdagmiddag 14.30 - 15.15 uur 15 lessen van 45 minuten Kosten: 115,- (inclusief leenviool) Dans in de Ochtend Voor vrouwen van 30 tot 65 jaar Docent: Myrna van den Bosch Start: 1 februari 2005 Dinsdagochtend 09.30 - 10.30 uur 10 lessen van 1 uur Kosten: 55,- Introductiecursus Keramiek en Speksteen Docent: Marianne Hoedemakers Start: 25 januari 2005 Dinsdagmiddag 13.30 - 16.30 uur 12 lessen van 3 uur Kosten: 135,- Jeugd tekenen en schilderen Voor kinderen van 6 t/m 9 jaar en voor kinderen van 12 jaar en ouder Docent: Marlies van Zeben Start: 14 en 17 februari 2005 Maandagmiddag 15.45 - 17.15 uur (6 t/m 9 jaar) en donderdagmiddag 17.15 - 18.45 uur (12 jaar en ouder) 10 lessen van 1,5 uur Kosten: 55,- Digitale fotografie Docent: Wiel Pijls/Start: 18 februari 2005 Vrijdagavond 19.30 - 22.30 uur 12 lessen van 3 uur Kosten: 135,- Portret tekenen Docent: Jeanny van Lieshout Start: 16 februari 2005 Woensdagavond 19.30 - 22.30 uur 10 lessen van 3 uur Kosten: 1,10,- Experimentele Technieken Docent: Jeanny van Lieshout Start: 16 februari 2005 Woensdagochtend 09.00 - 12.00 uur 6 lessen van 3 uur Kosten: 66,- Keramiek Nog enkele plaatsen! Docent: Arjen Markenstein/Start: 27 januari 2005 Donderdagavond 19.30 - 22.30 uur 12 lessen van 3 uur Kosten: 135,- Textiel voor beginners Docent: Leo Coppus/Start: 15 februari 2005 Dinsdagmiddag 13.30 - 16.30 uur 6 lessen van 3 uur Kosten: 66,- Alleen bij voldoende deelname gaan de cursussen door. Opgeven en informatie Kunstencentrum Jerusalem, Heuvelstraat 4, 5801 CS te Venray Telefoon: 0478 585320 of internet wwWtkunstencentrumjerusalem.nl Locatie cursussen: Kunstencentrum Jerusalem Venray Zaterdag 22 januari is de laatste uitvoering van Circus Mök. Het is al haast een traditie geworden dat Omroep Venray de laatste uitvoe ring van het grote spektakelstuk van vastelaovesvereniging De Piël- haas uitzendt. Dit jaar is daarop geen uitzondering. Zaterdag 22 januari zal vanaf kwart voor acht Omroep Venray op de frequenties 87.5 via de 90.2 via de ether, Cir cus Mök te beluisteren zijn. Zondag 23 januari houdt de Kynologenclub Venray een snert wandeling voor leden en niet leden. Dus iedereen is welkom met of zonder hond. Wie volop wil genieten van de natuur kan inschrijven tussen 11.00 en 13.00 uur. De start is op het terrein De Versen, Sinnesstraat 9 in Oirlo. Een routebeschrijving met vragen en opdrachten liggen daar op u te wachten. Na de wandeling krijgt u een kop snert. Het inschrijfgeld is €1,25. Woensdag 26 januari vindt er in de aula van Kunstencentrum Jerusalem een uitvoering plaats. Vanaf 19.30 uur tot 20.15 uur zijn er verschillende optredens waar bij de leerlingen van Marjo Schroën (saxofoon) en Ton Vran- ken (accordeon en keyboard) hun beste beentje voorzetten. U bent allen van harte welkom op deze openbare voorspeelavond. De toegang is gratis. Donderdag 20 januari 19.30 uur repetitie gehele koor. Donderdag 27 januari 19.30 uur repetitie gehele koor. Programma: Zondag 30 januari Opstoekmatinee Zondag 6 febru ari: Camavalsmis Grote Kerk Afmelden per email: afmelden@venray.net Telefo- nisch:0478-513019. Oud papier: kunt u afleveren bij de VMK-con- tainer aan de Molenhofweg. Repe titielokaal: Partycentrum De Witte Hoeve Website:www.venray.net/vmk een abonnement waard Acht weken lang hebben enkele leerlingen van het Raay land College gewerkt aan het thema carnaval. Tijdens de les sen handvaardigheid hebben de klassen BR 1 H,N.O,S VB 2G, F VT 2B en HA2A hard gewerkt om de werkstukken op tijd klaar te hebben. Maskers van klei papier- maché en karton. Maar ook zijn er tegels van gips en grote puz zels. Alles is af en klaar om gezien te worden. Een echte expositie van car navalskunst. Het werk staat ten toongesteld in de schouwburg te Vénray. De opening van de tentoonstelling vindt plaats op zondag 23 januari om 14.00 De expositie wordt geopend door de jeugdprins van Venray, die gesteund wordt door zijn eigen escorte. Maar ook de dansmariekes zullen hun kun sten vertonen. Daarnaast zullen de leerlin gen zelf ook nog wat presente ren. De werkstukken blijven in de schouwburg te bezichtigen tot 3 februari. Zaterdag 22 januari omstreeks 22.00 uur wordt in café 't Podi um een eerbetoon gebracht aan de band Status Quo, door de tri- buteband Quotation. Quotation is een Nederlandse band die covers speelt van de Engelse rockband Status Quo. Door de jaren heen heeft Quotation deze muziek overal gepromoot d.m.v. enthousiaste live-optredens. Zelfs een keer in het voorpro gramma van de echte Status Quo. Quotation legt de nadruk op de jaren zeventig, de meest succesvolle periode van Status Quo. Alle bekende nummers komen aan bod,maar ook num mers die Status Quo nooit live gespeeld heeft. Kortom,een mix die de zaak gegarandeerd aan de gang krijgt. Ook het visuele aspect wordt niet vergeten. Sta tus Quo heeft nu eenmaal een zeer herkenbaar geluid en Quo tation probeert dit zo getrouw mogelijk te evenaren. Dat bete kent dat er gebruik gemaakt wordt van vintage apparatuur,dus de echte oude buizenversterkers en de oude Fender (bas) gitaren. Samen met de authentieke stagekleding geeft dit een mooi beeld van "hoe het toen was". Meer infor matie over dit optreden of ande re optredens in 't Podium is te vinden op www.podiumven- ray .nl en in de programmaboek jes. Zondag 30 januari organi seert 't Podium weer het Nakse Dakrame festival, de laatste kaar ten hiervoor zijn verkrijgbaar bij Frieties Venray en 't Podium. De Reuzekluut, de hoogste vas- telaovesonderscheiding in het Piëlreuzenrijk, wordt dit jaar uit gereikt aan Piet Deters. De uitrei king vindt plaats op 30 januarie om 12.00 uur in gemeenschaps huis De Smelehof. Iedereen krijgt tijdens deze bijeenkomst de gele genheid om Piet en Laura te feli citeren. Piet Deters, geboren in Ysselsteyn op 16 januari 1928, heeft vooral op muzikaal gebied een enorme betekenis gehad voor het verenigingsleven. De muziek werd hem met de paplepel inge geven door vader Deters. Op zesjarige leeftijd kreeg hij al les van zijn vader op de 'trek- buul'. Als er ergens wat te vieren was, speelde Pietje op zijn instru ment. Net na de oorlog werd het Peeltrio opgericht. Dit trio, bestaande uit twee accordeonis ten en een drummer, speelde gedurende tien jaar veelal op brui loften en andere feesten. Daar naast leerde Piet ook een blaasins trument bespelen. Het was vanzelfsprekend dat in 1947 bij de oprichting van de fan fare Piet, samen met zijn andere twee broers, lid werd van de fan fare. Thei en Sjang zijn nog steeds musicerend lid van muziekvereni ging De Peelklank. Van deze ver eniging is Piet 52 jaar lid geweest, waarvan 20 jaar als bestuurslid en onderdirigent. Als erelid blijft hij verbonden aan de muziekvereni ging. Even vanzelfsprekend was het dat deze drie broers aan de basis stonden van de nu nog altijd gewaardeerde blaaskapel De Sme- leblaozers, die vorig jaar haar 50- jarig bestaan vierde. Hiervan heeft hij 39 jaar deel uitgemaakt. Ondertussen moest er natuur lijk ook gewerkt worden. Piet begon als loondorser bij Bert van Asten. Na een tijdje als turfsteker gewerkt te hebben, begon hij bij de Boerenbond in Ysselsteyn. Na 37 jaar, op 60-jarige leeftijd, is Piet gaan genieten van zijn VUT. Ieder een die muziek nodig had, klopte aan bij Piet. Zo ook het hoofd van de school, de heer Steverink, die begeleiding zocht voor het kin derkoor. Dertig jaar lang heeft hij kinderen begeleid tijdens concer ten en kerkdiensten. Het kerkbe stuur klopte ook bij Piet aan omdat het een organist zocht voor de missen. Al 37 jaar vervult hij deze taak. Het kerkelijk zang koor Vivace doet in geval van nood nooit tevergeefs een beroep op Piet. Ook het ouderenkoor wordt door Piet begeleid tijdens concerten. Het is dan ook niet verwonderlijk dat Piet voor zijn grote verdienste al onderscheiden is met de Gregorius-speld en sinds 2002 lid is in de Orde van Oranje Nassau. Naast al deze jaren van zeer trouwe dienst bij veel vereni gingen, bleef Piet nog zoeken naar nieuwe uitdagingen. Acht jaar geleden zocht hij enkele enthousiaste mensen bij elkaar om op te treden tijdens een carna valsavond van en voor ouderen. De leden van de Smelebrothers hebben sindsdien niet alleen in Ysselsteyn, maar tot ver in de omtrek furore gemaakt, met hun mooie liedjes van vroeger. Hij begon op zesjarige leeftijd op 'de trekbuul', zeventig jaar later bespeelt hij dit instrument nog. Kortom: Piet (en zeker niet te vergeten zijn vrouw Laura) heeft deze onderscheiding dikverdiend. Zijn hele leven stond in het teken van de muziek. Verenigingsbe- lang stond altijd boven eigenbe lang. Waar Piet was klonk muziek, waar muziek klinkt is gezellig heid. Spacecrew in Venray gaat cur sussen breakdance verzorgen. De meiden van Spacecrew, die eind vorig jaar een geslaagd hiphop- feest hielden in 't Brukske, heb ben Robbert van de Boom bereid gevonden om de cursussen te geven. Inmiddels is er al de nodi ge ruchtbaarheid gegeven aan het initiatief. Zo zijn er flyers uitge deeld op het Raayland College in Venray, in de Jongerenbus en bij Gilde Opleidingen. Er is inmid dels voldoende belangstelling om een cursus te starten. De eigen bijdrage van de jongeren bedraagt 7,50 euro. Spacecrew richt zich op de doelgroep van jongeren van 12 tot 21 jaar. Inschrijven kan ook via de websi te van Spacecrew: www.space- crew.web-log.nl Bij Magma Minerals in Kronen berg vindt tot en met dinsdag 25 januari een expositie van agaten plaats. Magma Minerals, gevestigd aan de Steijvershorst 23, is op alle dagen open van 13 00 tot 17.00 uur. Agaat wordt gevonden in de vorm van afgeronde knollen: vaak in de holten van vulkanische lava's zoals bijvoorbeeld basalt. Op de binnenzijden van de holten wordt de agaat laag voor laag afge zet, vaak, maar niet altijd, afwisse lend rode en witte lagen. De beroemdste vindplaats voor agaat was bij Idar-Oberstein in Duits land. Hier werd vanaf 1548 agaat van edelsteenkwaliteit gewonnen. Tegenwoordig is deze vindplaats uitgeput, maar nog steeds is het een van de belangrijkste plaatsen voor de bewerking van agaat. De kleur van agaat is zeer variabel en wordt bepaald door onzuiverhe den en insluitsels, het is meestal wit, geelwit of grijs, maar het kan ook zwart, bruin, rood, groen of een combinatie van deze kleuren zijn. Agaat is een onzuivere varië teit van chalcedoon, een compac te vezelige vorm van kwarts, diij opgebouwd uit microscopij kleine, vezelvormige kristalletjj Kenmerkend voor agaat is, datfci bestaat uit banden of andersooh ge patronen van verschilled gekleurde lagen chalcedof Deze lagen zijn gewoonlijk zichtbaar als de agaat in het té wordt gevonden of uitgegraifc (meestal in de vorm van knolb of verborgen in grote kwartsfy tallen). Pas als de kristallen den gespleten, worden de praf tige patronen zichtbaar. Hierdu is de agaat ook zo geliefd als öj steen. Wij hebben door de jat een mooie verzameling van i ten bij elkaar gebracht. Tevip hebben wij voor deze tentoons i ling diverse agaten van onze cc» ga-verzamelaars Dhr. Ruiten Dhr. Rayer kunnen bemachtig De diversiteit aan vindplaat! laat zich zichtbaar kenmerlf door de kleursamenstellingef Het leuke van agaten is natuurj- het vinden van de ruwe knolf die na te zijn gespleten en gej- lijst een wonderlijke pracht bandering en kleur vormen. De komende tijd gaan ze zich richten op de mis die ze samen met het Venray's Gregoriaans Koor gaan zingen. Op zaterdag 5 maart in de Grote Kerk. En niet te vergeten het korenfestival in Maastricht voor vrouwenkoren op 2 april. Even een berichtje voor enthousiaste zangeressen die nog geen lid zijn van ons koor: we vinden het altijd gezellig om nieu we leden te ontvangen. Dus als je interesse hebt, we repeteren op dinsdagavond van 20.00 - 21.30 uur in het parochiezaaltje van de Grote Kerk. Je kunt ook contact opnemen met onze dirigent Ad Voesten, tel: 077 - 366 24 79. Iedere donderdag repetitie van 18.00-1910. Kinderen die graag een kijkje willen nemen kunnen vrijblijvend binnen lopen. Zit je op de basisschool en kun je lezen kom dan gezellig langs in de repe titieruimte De vrolijke noot in de toren van de Grote Kerk. 20 janu ari repetitie; 23 januari presenta tieviering 10.15 aanwezig in de toren. Voor meer informatie en afmel den bel naar Carla tel.584501 of kijk op www.mykoorvenray.tk Iedere Donderdag repetitie van 19.30-21.00. Jongeren vanaf 12 jaar zijn van harte welkom een nootje mee te komen zingen. Loop gerust eens binnen en kom naar de repetitieruimte De vrolij ke noot in de toren van de Grote Kerk. 20 januari repetitie; 23 januari presentatieviering 10.15 aanwezig in de toren. Voor meer informatie en aanmelden bel Han- nie Ghielen, tel. 587142. Kun je niet dan afmelden bij Carla tel. 584501 of kijk op www.mykoorvenray.tk Elke maandagavond repetitie 19.30-21.00 in het zaaltje van Paterskerk. Het programma vc> het komend half jaar ziet er volgt uit: Zaterdag 22 janu 18.00 uur Heilige Mis Patersk( Voor informatie en/of afmeldi kun je bellen met Marly Dries» tel: 0478-588176 of Norma Am ger tel: 0478-585234. Agenda: woensdag 26 janui repetitie 20.15 in de Galmli. Confetti is een enthousiast kc van mannen en vrouwen, ze gen close harmony maar ook nummers met eigen combo. R> je interesse of wil je wat mi weten, bezoek dan websi» www.confetti.tk of neem conti op met de secretaris: Ralf Jans tel: 0478-569558. Harmonieorkest: 20 en 27 t repetitie, afmelden 589363 Jeugdorkest: 20 en 27 janu repetitie afmelden 588545 Drumband: 25 januari en 2 fel) ari repetitie Algemene activiteiten: 25 janL bij Paul, 31 jan AB in Perdstal. Afgelopen woensdag hebben ze repetitie gebruikt om het arcl op te ruimen. Een keertje gezc kletsen onder het genot van i kopje thee is weer eens iets and en voor de nieuwe leden de k om ons ook eens van een antj kant te leren kennen. Zaterdag gen ze om 19 00 uur de mi Oirlo en volgende week woens hebben we weer een normale titie. Kunnen we weer aan de met Love is all van Roger Gloi Ben je na het lezen van dit sti enthousiast geworden? Ze re] ren op woensdagavond van 19[ 20.00in de kerk in Oirlo. Je k» ook contact opnemen met dii Ad Voesten, tel: 077 - 366 24 7! Boekrecensie in Peel en Maas Op het hoogtepunt van zijn roem en rijkdom wordt Joel Backman, topadvocaat voor goede en kwade zaken, gear resteerd wegens het bezit van staatsgeheimen. Hij bekent ogenblikkelijk schuld, zonder verdere openheid van zaken te geven, en wordt tot twintig jaar celstraf veroordeeld. Zijn compagnons sleept hij mee in zijn val, maar zelfs na zes jaar eenzame opsluiting onder steeds zwaardere omstandig heden, blijft hij zwijgen als het graf. President Arthur Morgan van de Verenigde Staten heeft bij de ver kiezingen een verpletterende nederlaag geleden. Voordat hij het veld ruimt voor zijn opvolger, stelt hij een daad die vriend en vijand versteld doet staan: hij verleent amnestie aan Joel Backman, op voorwaarde dat hij het land ver laat en elders onder een andere identiteit de rest van zijn leven slijt. Omringd door een onzichtbaar netwerk van informanten, obser vanten en hightech camera- en afluisterapparatuur wordt Back man ondergebracht in een klein appartement in Bologna, waar in de veronderstelling leeft dat weer een vrij man is en een niet bestaan kan opbouwen. Hij niet vermoeden dat overal in wereld onzichtbare ogen 1$ gadeslaan... John Grisham is de schrijver achttien thrillers en romans, woont in Virginia en Mississipp De Deal is te koop in boekli del Van den Munckhof. Prijs: 1995 euro.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 14